StretnutieAS Trenčín vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín
    >>
Rangelo Janga 60
90+2. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Zápas druhého kola medzi Trenčínom a Dunajskou Stredou sa práve skončil a huraaaaaaaa, skončil sa našim víťazstvom na pôde veľkého favorita z Trenčína. Fantastický vstup Dunajskej Stredy do ročníka 2017/18, kde si pripisuje z dvoch možných aj dve víťazstvá. V dnešnom stretnutí sme síce lepším mužstvom neboli, aktívnejším a nebezpečnejším bol Trenčín, lenže to, čo nám v minulosti veľakrát chýbalo, sme dnes mali. Dnes bola našou prednosťou efektivita a bojovnosť, ktorými sme si vybojovali fantastické tri body. Ďakujeme chapci a zároveň ďakujeme aj skvelým fanúšikom, ktorých sem dnes prišlo takmer 180.

Druhé kolo Fortuna ligy je za nami. Najbližšie sa vidíme o týždeň v nedeľu 6.8. o 18:30, kedy na domácej pôde privítame Ružomberok. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný víkend. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Dnešný zápas sa predlžuje ešte o dve minúty.

• 89.

Ljubičić opäť z veľkej ďialky strieľal a strieľal po zemi a zároveň mimo troch žrdí.

• 89.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 88.

Macej fantastickým zákrokom podržal naše mužstvo. El Mahdioui obstrelil náš múr, čím lopta letela k ľavej žrdi, lenže Macej sa natiahol a zákrokom stretnutia loptu vytlačil na roh, po ktorom sa jej taktiež zmocnil.

• 88.
    Hamza Čataković zahrával rohový kop
  • 87.
    Achraf El Mahdioui zahrával priamy kop
  • 85.

Ukázal sa aj Ljubičić, avšak ďalekonosným pokusom mimo brány.

• 84.

Pred Chovanom opäť poriadne horelo. Zaváhal domáci obranca, čím poslal Divkovića do samostatného nájazdu, odkiaľ však z gólovej pozície pálil nad.

• 81.

Nekončíme ani v závere stretnutia, kedy sme založili zaujímavý útok s centrom Čmelíka a snahou dopraviť loptu do brány od Ljubičića. Bol zablokovaný.

• 80.

Tretím zodpovedným za štandardku domácich sa stal nový muž na ihrisku Čatakovič, ktorého centra sa zmocnil opäť náš gólman.

• 80.
  • 79.
    Cornelis Petrus Ubbink opustil ihrisko, nahradil ho Hamza Čataković
  • 77.

Trenčín sa samozrejme nevzdáva a hneď založil aj ďalšiu akciu so zakončením Paura. Macej bol v bráne pozorný.

• 75.

Gooool, gooool, goooool, tak to je teda dunajskostredská fantázia. Naše žlto-modré mužstvo opäť vedie v Trenčíne. Potom ako sa k lopte dostal Vida, si na neho vybehol Chovan, len náš zadák ho šikovným a promtným centrom preloboval, čím neskutočne rozjasal naše publikum. Poooooďme chlapci, toto si udržíme!

• 75.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 75.
    Lukáš Skovajsa zahrával rohový kop
  • 74.

Prvýkrát sa k štandardke za Trenčín postavil Skovajsa. Úspešnejší však teda nebol. Lopta síce doletela na Manceho, ale ten v ťažkej pozícii nič nevyťažil.

• 74.
    Pavol Šafranko opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 71.

Domáci nás v týchto chvíľach poriadne dusia pred našou šestnástkou. Center tentokrát nevedel z dobrej príležitosti skrotiť Mance.

• 70.

Dnešné stretnutie sleduje 2146 divákov.

• 69.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Kristián Koštrna
  • 68.

Aj k ďalšiemu z množstva rohov sa postavil Ubbink, loptu zahral nakrátko, no tento signál Trenčínu nevyšiel ani druhýkrát, keďže ani druhýkrát sme sa nedočkali čo i len centra.

• 67.
    Cornelis Petrus Ubbink zahrával rohový kop
  • 66.

Po góle a striedaní sa preberá aj naše mužstvo. Aktivitu prezentoval Čmelík a následnej aj Vida. Chovan nemusel zasahovať.

• 64.

Ubbinkov center preplachtil ažna vzdialenejšiu žrď, kde si však na loptu počkal náš Ľupták.

• 64.
  • 63.

Autor gólu, Janga, opäť aktívny. Dostal sa až k centri, ktorý však bol zablokovaný.

• 62.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 62.
    Antonio Mance opustil ihrisko, nahradil ho Giorgi Beridze
  • 60.

Obrovský tlak vyvinulo domáce mužstvo a výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Najprv ešte sa nám podaril zablokovať nebezpečný pokus Beridzeho, aby si následne domáci udržali loptu. Po ďalšom centri Gonga sme už Jangu neudržali, čím z tesnej blízkosti prekonal Maceja.

• 60.
    Rangelo Janga strelil gól
  • 58.

Po vzájomnej potýčke dostali obaja zúčastnení hráči žlté napomenutie. Po ňom sa zahrala ďalšia štandardka, ktorá mala dobrú razanciu, ale opäť z nej domáci nevyťažili ani len strelu.

• 55.

Ďalšia zo série štandardiek zahraná Ubbinkom. Tentokrát zahral loptu do pokutového územia z ostrého uhla. V šestnástke však tentokrát najvyššie vyskočil Davis, ktorý loptu okamžite poslal do bezpečia.

• 55.
  • 53.

Tentokrát centroval k bližšej žrdi, kde však kraľoval Šafranko a inak neskončil ani Pačindov center pred Chovana. Lopta doletela priamo na Paurovu hlavu.

• 53.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 52.
  • 52.

Ubbink zahral roh nakrátko, center do šestnástky sa však nevydaril. a tak bolo po akcii.

• 52.
  • 50.

Aj ďalšia štandardka patrila Trenčínu. Ubbink tentokrát hľadal na vzdialenejšej žrdi nabiehajúceho Skovajsu. Poslal pridlhý pas.

• 50.
  • 47.

Na center od Ubbinka si do pokutového územia nabiehalo hneď niekoľko hráčov. Najbližšie k lopte bol asi Kleščík, ale aj jemu chýbal minimálne ešte krok k doklepnutiu lopty.

• 47.
  • 45.

Prvý polčas sa skončil a skončil sa fantasticky pre náš celok, ktorý odchádza do kabín za vedenia 1:0 nad domácim favoritom. Autorom jediného presného zásahu v aktuálnom priebehu je Vida. V tomto polčase na lopte a aj na gólové príležitosti síce dominuje Trenčín, no na druhej strane efektívnejším celkom sme zatiaľ my. Každou minútou sa nám daril zlepšovať výkon, a tak verme, že nám tento trend vydrží až do konca stretnutia. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje ešte jednu minútu.

• 44.

V závere polčasu ešte pohrazili aj hráči Trenčína. Po centri z pravého krídla zakončil hlavou Paur. Aj jeho pokus bol zablokovaný, kým Klešík po centri loptu tesne nedočiahol.

• 41.

Pokusy Trenčanov aktuálne kazíme už v zárodku. A práve naopak, gólovú príležitosť sme si vypracovali my. Simon fantasticky vysunul Ljubičića stojaceho na hrane ofsajdu. Po samostatnom nájazde sa loptu pokúsil umiestniť pod Chovana, ale gólmanovi domácich sa tutovku podarilo zneškodniť.

• 38.

Strelou sa však skončila akcia zakončená Skovajsom. Ten vypálil asi z 25 metrov, no lopta sa nezmestila medzi tri žrde.

• 37.

Po Skovajsovom dlhom centri si loptu spracoval Ubbink. Vyzeralo to tak, že pošle zaujímavý center do šestnástky, lenže nakoniec sa pošmykol.

• 34.

Ubbinkov roh bol zahraný po striedaní dosť zle. Poslal prízemný pas na bližšiu žrď. S ním si však bez najmenších problémov poradil Šafranko.

• 33.
  • 33.
    Keston Anthony Julien opustil ihrisko, nahradil ho Rodney Rudy Ferdinand Klooster
  • 31.

Trenčania posielajú množstvu centrov do ofenzívy, s ktorými si však naši futbalisti zatiaľ vedia poradiť. Medzitým sa schyľuje k prvému striedaniu domácich. Ševela je jednoznačne nespokojný s aktuálnym stavom.

• 28.

Mužstvo spod hradu Matúša Čaká má čo naprávať. Po nečakanom góle to bude mať mimoriadne náročné proti obrane tvorenej najpovolanejším - talianskym - koučom.

• 25.

Goooooooooooooooooool, tak to je fantázia. Po rýchlej kontre dostal finálnu prihrávku Vida. Jemu sa podarilo prebiť až pred Chovana, ktorému strelou zvnútra pokutového územia nedal šancu - 0:1!

• 25.
  • 23.

Hra sa presunula do pokutového územia. Medzitým si však môžeme povedať, že štadión v Trenčíne je krásne zaplnení a tešiť sa môžeme aj s výbornej atmosféry, ktorú tradične tvoria naši fanúšikovia, ale zároveň aj domáci tábor.

• 20.

Po vyhranom rohovom kope sme si už s jeho realizáciou poradili, keď Ubbink poslal pridlhý center.

• 19.
  • 18.

Ďalšia nebezpečná príležitosť od domácich futbalistov. Po centri z pravej strany hlavičkoval až Janga, ale loptu v nádejnej pozícii netrafil ideálne.

• 15.

Ďalšia snaha domácich zadákov. Jangov a aj Gongov pokus bol však zablokovaný našou obranou.

• 12.

Situácia z prvej minúty sa zopakovala takmer na vlas. Julien hodil loptu až do pokutového územie, k bližšej žrdi, kde stál Ranga. Ten pre zmenu teraz loptu neposunul ďalej, ale snažil sa ju zahrať na bránu. Tečovaného pokusu sa však Macej zmocnil.

• 9.

Hra sa opäť presunula na druhú stranu, kde si palebnú pozíciu našiel Ubbink. Bolo mu to však márne. Pálil totiž slepými.

• 7.

Pohrozil aj náš celok a konkrétne sme sa postili do útoku po pravom krídle odkiaľ aj z ostrého uhla vypálil Pačinda. Trafil len bočnú sieť.

• 4.

Prvú štandardku v stretnutí šiel zahrať Ubbinku, ktorý zahral loptu na bližšiu žrď, kde si na ňu nabiehal Kleščík. K lopte sa dostal, ale zakončiť už nedokázal.

• 4.
  • 2.

Ako sa nám to už podarilo v Trenčíne, tak domáci AS sa mohol ujať vedenia hneď v úvode, keď Janga posunul loptu na výborne stojaceho Gonga pred bránou. Ten s tisícpercentnej príležitosti poslal strelu nad.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domácich futbalistov.

• 0.

Srdečne vás zdravím priamo z Trenčína, kde práve v týchto chvíľach nastupujú hráči oboch celkov na trávnik. Domáci v bielych dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Trenčín nepôjde do dnešného stretnutia s inými cieľmi ako s víťaznými. Celok spod hradu Matúša Čáka má tento ročník totiž cieľ napraviť pošramotené 4. miesto z predošlej sezóny. Naša Dunajská Streda má zase cieľ nadviazať na úspešný vstup do ročníka a aj v druhom stretnutí za sebou dokázať. že to s bojom o minimálne Európsku ligu myslí vážne. Poďme si teda po body! DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 2. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel AS Trenčín - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 29.7.2017 o 18:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 2. KOLE FORTUNA LIGY:

Trojbodový zápis z horúcej trenčianskej pôdy! Fantastický vstup do ročníka sme po zdolaní piatej Podbrezovej potvrdili víťazným zápisom so štvrtým Trenčínom z uplynulého ročníka. Hrdinom duelu sa stal dvojgólový Vida, fantastický Macej, bojovné mužstvo a v neposlednom rade 174-členný fanklub v sektore hostí.

Do prvého stretnutia na súperovej pôde nastúpil náš tím s jedinou zmenou v zostave. Do základnej jedenástky sa dostal Davis po splnených reprezentačných povinnostiach, kým na lavičke sa objavil Koštrna. Kvôli zraneniu nám zase chýbali Mervó a Aluku. Už v prvej minúte letelo dlhé vhadzovanie na Jangu, po jeho posunutí Gongovi vypálil druhý menovaný vo vyloženej príležitosti nad. V jedenástej minúte zahral Keston loptu opäť až k bližšej žrdi na Jangu, jeho teč zaslaný na bránu Macej zachytil. Aj o šesť minút neskôr boli nebezpeční domáci, Gong poslal center priamo na Jangovu hlavu, ten však v nádejnej pozícii nezakončil ideálne. V 25. minúte sme prvýkrát pohrozili aj my a hneď z toho bol gólový zápis, Vida si po skvelej finálnej prihrávke od Šafranka poradil s domácim obrancom a zoči-voči Chovanovi bezpečne umiestnil loptu k ľavej žrdi - 0:1. Domáci museli po inkasovanom góle navyše aj nútene striedať už po pol hodine hry, Kestona nahradil Klooster. V 37. minúte vyslal ďalekonosný pokus Ubbink, pálil slepými. O štyri minúty neskôr poslal Simon fantastický pas umiestnenému Ljubičićovi na hranici ofsajdu, náš kapitán po samostatnom nájazde nepretlačil loptu popod Chovana. Gólom sa neskončila ani hlavička Paura v závere polčasu, a tak sme sa s prvým polčasom rozlúčili za vedenia nad favorizovaným súperom.

Do druhej polovice zápasu nastúpili obe mužstvá bez zmien. Aj druhý polčas začali nebezpečnejšie domáci. Na Ubbinkov center zo 47. minúty si nabiehalo hneď niekoľko jeho spoluhráčov, no aj najbližšie postavenému Kleščíkovi chýbal ešte krok k doklepnutiu lopty. V ďalšom priebehu stretnutia sme boli svedkami série štandardiek, ani na jednej strane sa však úspešný zakončovateľ nenašiel. Pred ukončenou hodinou hry nás domáce mužstvo dostalo pod veľký tlak, ktorého výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Po Gongovom centri sme neudržali Jangu a ten hlavou z tesnej blízkosti prekonal Maceja - 1:1. Aj po inkasovanom góle zostali domáci na našej polovici, kde nás poriadne dusili, finálna fáza im však pre naše šťastie nevychádzala. Po ďalšej veľkej snahe Trenčína sme sa k lopte dostali my, Simon poslal finálny pas Vidovi, na neho si vybehol Chovan, ktorého si náš zadák všimol a promptne ho preloboval. Druhým gólom dostal opäť do vedenia naše mužstvo - 1:2. V 84. minúte sa po zaváhaní domácej obrany ocitol pred brankárom nikým nekrytý Divković, v tutovke zakončil nad. O štyri minúty neskôr mal na dosah vyrovnanie El Mahdioui, ktorý pri štandardke asi z dvadsiatich metrov obstrelil náš múr a umiestnil loptu k ľavej žrdi, Macej loptu vytlačil na roh zákrokom stretnutia. Domáci nedokázali až do záveru ohroziť našu bránu, a tak sme sa po konečnom hvizde mohli radovať z historicky druhého trojbodového zisku pod hradom Matúša Čáka.

Druhé kolo, druhé víťazstvo, šesť bodov v tabuľke, skóre 3:1. To je naša bilancia po úvode ročníka, ktorý sa lepšie začať ani nemohol.  Najbližšie sa vidíme o týždeň v nedeľu 6.8. o 18:30, kedy na domácej pôde privítame Ružomberok.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že sme zápas nezačali veľmi dobre. Prvých desať minút sme sa trápili, potom sme pressing vysunuli vyššie a hrali sme to, čo sme si cez týždeň natrénovali. Pred koncom polčasu sme mali veľkú šancu aj na druhý gól, no domáci brankár sa predviedol veľmi dobrým zákrokom. Druhý polčas začal rovnako ako prvý, keď mali domáci silu hlavne po štandardkách. Opäť sme sa však dostali do zápasu, znova sa nám hru podarilo vytlačiť vyššie a vytvorili sme si aj tri-štyri dobré šance, ktoré mohli už skôr rozhodnúť o výsledku.“

Martin Ševela, Trenčín: „Z našej strany to bol dobrý vstup, asi prvých pätnásť minút. Hráči spĺňali všetko, čo od nich vyžadujem, mali sme dostatočnú túžbu. Potom sa zápas vyrovnal, paradoxne, inkasovali sme z toho, na čo sme sa pripravovali. Bola nakopnutá štandardka na Šafranka, lopta šla súperovi a my sme nemali dobrú organizáciu hry, čím sa DAC dostal do šance a aj ju premenil. Myslím si, že to bola prvá strela na našu bránu. Musím povedať, že Chovan nás podržal o ďalších desať minút. My sme z ojedinelých pokusov už výraznejšie pohroziť nedokázali. V druhom polčase sme opäť mali všetko v našich rukách, podarilo sa nám aj vyrovnať. Keď sa však zápas lámal na našu stranu, tak ďalší gól sme inkasovali po viacerých vertikálach, pri jednej z nich sa neporozumeli Chovan s Kloosterom. Do budúcna a aj dnes nám chýbala väčšia podpora krajov a najmä podpora od Beridzeho. Dva dni po sebe bol u mňa. Myslel som si, že to padne na úrodnú pôdu a to beriem na seba, že sa tak nestalo. Ani striedajúci hráči nepriniesli veľa kvality. Činnosť stredových hráčov taktiež nebola ideálna. Keď budeme hrať futbal zaradený do dvojky, tak nás budú porážať aj slabšie mužstvá. Musíme zvýšiť pohybovú aktivitu stredových hráčov a treba aj lepší výkon od druhého krídla. Súperovi gratulujem k víťazstvu, lebo splnilo všetky taktické pokyny od trénera.“