StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok
    >>
Eric Javier Davis Grajales 5
    >>
Ľubomír Šatka 61
90+2. minúta1 - 1MFK Ružomberok

• 90+2.

Stretnutie DAC - Ružomberok sa práve skončilo. Pre našu smolu sa skončilo len remízovým ortieľom. Po relatívne vyrovnanom prvom polčase sme v druhom nasadili pekelné tempo a to hlavne v prvých pätnástich minútach, kde sme si vypracovali hneď niekoľko gólových príležitostí. Tu sa nečakane podarilo vyrovnať hosťom, ktorí naše tempo síce chvíľu spomalili, no stále blížiaci sa záver stretnutie opäť tlačil našich hráčov smerom k Macíkovi, odkiaľ sme opäť nevyužili dve tutovky. Dnes sme teda stratili dva body, neprekonali sme klubový rekord v počte troch úvodných víťazstiev, ale rozhodne sa nemáme za čo hanbiť a práve naopak. Hráčom a aj skvelým fanúšikom ďakujeme za ich predvedené a jednoznačne krásne výkony.

Tretie kolo Fortuna ligy je kompletné. Najbližšie nás čaká pohárový zápas v Ivanke pri Dunaji v stredu 9.8. o 17:00 v rámci 2. kola. V najbližšom ligovom kole cestujeme zase na pôdu nášho najväčšieho rivala na trávnik Slovana Bratislava. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný víkend. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

K záveru stretnutia pridáva rozhodca len dve minúty. My ešte stále pevne verme, že nám budú stačiť k vytúženému gólu.

• 85.

Rozruch vznikol aj z rohového kopu, k lopte sa dostal Huk, ktorý sa zahral najprv zahral v šestnástke s obranou a pokúsil sa aj zakončiť. Nanešťastie trochu slabší skončil skončil u Macíka.

• 85.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 84.

Toto už vážne nie je normálne. Čmelík fantasticky a tvrdo vystrelil k ľavej žrdi, kde musel a aj vytiahol zázračný zákrok Macík. Odvrátil na roh.

• 83.

Hostia získali ďalší rohový kop. Ten zahral samozrejme Takáč. Loptou našiel vysokého J. Masla, ktorý však z náročnej pozície nezakončil.

• 83.
    Dalibor Takáč zahrával rohový kop
  • 80.

Tempo hry nám ku koncu hry opadlo, no my potrebujeme vsietiť gól a čas sa nám skracuje. Pri lopte sme opäť čoraz viacej, a tak pevne verme, že ten vyťúžený presný zásah jednoducho zaznamenáme.

• 79.
    Nermin Haskić opustil ihrisko, nahradil ho Miloš Lačný
  • 78.
    Pavol Šafranko opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 77.

Lopta z rohového kopu letela k bližšej žrdi, kde stál síce Pačinda, ale k nej sa žiaľ nedostal.

• 77.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 75.

Dnešné stretnutie sleduje fantastických 6164 divákov. ĎAKUJEME!!!

• 73.

Z veľkého množstva štandardiek zahral Takáč ďalšiu, ktorá skončila priamo v Macejovom náručí.

• 73.
    Dalibor Takáč zahrával priamy kop
  • 70.

Opäť sme sa mohli radovať z vedenia. Davis zo štandardky našiel Šafranka, ktorého hlavička skončila len tesnulinko nad brvnom.

• 69.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 69.

Takáč zahral loptu k bližšej žrdi. Zatočil ju celkom slušne, ale dobre na to zareagoval aj Macej vyboxovaním do bezpečia.

• 68.
  • 68.
    Marko Živković bol napomínaný žltou kartou
  • 66.

Nebezpečenstvo pred našou bránou vzniklo aj po zakončení Gereca, ktorý však nedostal dostatok priestoru, čím pálil vedľa.

• 65.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 64.

Z gólu sme sa museli rýchlo otriasť. Ďalšiu akciu už aj založil Vida a vybojoval roh. Z neho sme už nič nevyťažili.

• 64.
  • 61.

Tak to je neuveriteľné, toľko gólových príležitostí a zrazu skóruje Ružomberok a to riadne nešťastne. Kochan poslal center do pokutového územia, ktorý si do siete vrazil Šatky. Momentálne riadne nespravodlivý moment v MOL Aréne, ktorý určite nezohľadňuje priebeh stretnutia.

• 61.
    Ľubomír Šatka si strelil vlastný gól
  • 60.

Prvú výraznejšiu príležitosť si pripísal Ružomberok v druhom polčase až teraz. Ljubičić stratil loptu, čím sa hostia pustili do rýchlej kontry a Ljubičić bol aj práve tým, ktorého spoza šestnástky prestrelil Peter Maslo, pokus skončil našťastie len v bočnej sieti. My však zatiaľ môžeme skonštatovať, že za sebou máme jednu z najlepších pätnásťminútoviek, ktorú si naše mužstvo za posledné obdobie vypracovalo.

• 58.

Rozruch vznikol aj po rohovom kope, ktorý Pačinda zahral na nabiehajúceho Vidu, ten mu loptu vrátil, Erik vystrelil z prvej, no krásne vyzerajúca akcia bola odvrátená.

• 58.
  • 57.

Takáč tentokrát zo štandardky našiel Petra Masla, ktorý loptu posunul bratovi Jánovi, no ten bol v snahe zakončiť kontrolovaný Šatkom.

• 56.
  • 55.

Azda prvýkrát sa k našej bráne priblížili aj hostia, lenže aj to skôr propagačne. Takáč zahral priamy kop dosť zle. Slabučkým pokusom rovno Macejovi.

• 54.
  • 53.

Prší, ochladilo sa, ale pred Macíkom je nesmierne horúco. Ďalšia z našich akcii prebiehala z pravého krídla, kde po centri sa snažili loptu dotlačiť do brány Vida a aj Šafranko. Žial bez úspechu. Vystrelil aj Pambou, ale on už nemieril presne.

• 51.

V druhom polčase, v ktorom sa nám poriadne rozpršalo sme vstúpili výborne. Aj teraz sme sa dostali k zakončeniu a to konkrétne Pačinda strelou spoza šestnástky. Macík si s týmto pokusom už poradil väčších problémov.

• 49.

O rozruch sme mali postarané aj po rohovom kope. Loptu síce najprv posunuli ďalej od brány Ružomberčania, avšak k nej sa dostal Šafranko. Jeho nevinne vyzerajúci pokus sa gólmanovi vyšmykol a teda ho musel krotiť až na dvakrát.

• 48.
  • 47.

Fantastická príležitosť na skórovanie aj hneď na začiatku druhého polčasu, kde Davis si po odrazenej lopte obišiel obrancu, centrom našiel Šafranko, ktorého hlavičku zneškodnil jedine bravúrny zákrok Macíka.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas, v ktorým mali výkop hráč Ružomberka.

• 45.

Prvé dejstvo stretnutia DAC : Ružomberok sa práve skončil. Po jeho odpískaní schádzame do kabín so vztýčenými hlavami a je na to samozrejme aj dôvod. Aj v tretom stretnutí ročníka 2017/18 vyhráme, čím sa približujeme k ďalšiemu prekonaniu klubového rekordu a to práve v počte víťazstiev na začiatku ročníka. Tento polčas je síce skúpejší na príležitosti, ale na druhej strane je to aj celkom vyrovnaná polovica stretnutia, v ktorej nás vo výraznej miere mohol tešiť samozrejme pohľad na výsledkovú tabuľku, ale zároveň aj niekoľko akcii a parádičiek od nášho mužstva, ktoré hrá s pohodou na kopačkách. Verme, že v minimálne podobnom duchu sa bude niesť aj zvyšok stretnutia a samozrejme, že si aj pripíšeme ďalší trojbodový zápis. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 44.

V samotnom konci prvej polovici stretnutia hrá prím opäť naše mužstvo, ktoré drží súpera ďaleko od Macejovej brány.

• 41.

Za to na opačnej strane sa ukázali naši futbalisti. Simon dostal parádny center, ktorý hlavou zakončil len tesne nad.

• 40.

Takáč zatiaľ aj napriek neúspechom v zahrávaní štandardiek nikoho nechce pustiť a aj aktuálne to bola chyba. Poslal slušne nepresný  center.

• 40.
  • 38.

V závere polčasu sme dosť pasívni. Určite s tým však niečo treba robiť, lebo prípadný gól do šatne by mohol výrazne skomplikovať naše trojbodové ambície. Z väčšej diaľky vystrelil Daniel, jeho pokus sa však medzi tri žrde nezmestil.

• 36.

Ďalší z množstva Takáčových pokusov letel na bližšiu žrď, kde však ani jeden hráč loptu nezasiahol. Tá nebezpečne putovala šestnástkou, no našťastie ju nikto nedokázal doraziť.

• 35.
  • 35.

Pred jeho zahraním bol nútene ošetrený Davis. Takáč dobre zahral rohový kop, ale v pred Macejom kraľoval Huk, ktorý loptu síce odvrátil, no aj napriek tomu nasledovaj aj druhý center. Ten poslal na roh Šatka.

• 34.
  • 33.

Davis ukázal v šestnástke krásny obranný zákrok na Daniela. Ružomberok však získal rohový kop.

• 31.

Akcia prebehla aj na druhej strane odkiaľ center do pokutového územia poslal Živković. Našiel Vidu, ktorý však hlavičkoval do zeme. Súpera zostal bez ťažkostí.

• 30.

O jediný rozruch sa teraz postaral Gál-Andrézly, ale aj on z poriadnej diaľky a zároveň aj uhla. Vyslal center, ktorý skončil v Macejových rukaviciach.

• 27.

Držíme loptu v moci, prihrávame si ju, no určite sa nikam neponáhľame. Pár príležitostí na skórovanie by sa však určite zišlo. Treba však pochváliť už niekoľko parádičiek od našich uvoľnených hráčov v pokutovom území počas doterajšieho priebehu.

• 24.

Útok zakladalo naše žlto-modré mužstvo. Žiaľ sa však teraz nepochopili Pačinda s Davisom. Prvý menovaný prihral nepresne za autovú čiaru.

• 22.

Už prebieha aj prekrikovačka medzi tribúna "Ki a jobb - Déácé". Kto je lepší? - DAC! hra sa upokojila medzi šestnástkami, čo nám momentálne určite vyhovuje.

• 19.

Medzičasom sa zažltlo na oboch stranách po fauloch v strede ihriska a ošetrovaný musel byť Gál-Andrézly. Bude však v poriadku.

• 19.
    Erik Pačinda bol napomínaný žltou kartou
  • 18.
    Kristi Qose bol napomínaný žltou kartou
  • 18.

Rohový kop pre "Ružu". Opäť sa k jeho zahraniu postavil Takáč, ktorý poslal pridlhý center až na nášho Simona.

• 17.
  • 16.

Ružomberok sa s negatívnym priebehom stretnutia zmieriť nechce. Jeho hráčom sa podarilo aj dostať k zakončeniu, lenže k zakončeniu nad.

• 16.
  • 13.

Pred pokutovým územím získal loptu Vida. Podarilo sa mu aj preniknúť dnu, lenže k streleckej pozícii sa už nedostal.

• 10.

Ďalšia štandardná situácia hostí nás už vôbec nevystrašila. Takáč tentokrát loptu poslal z veľkej diaľky priamo do Macejových rukavíc.

• 10.
  • 8.

Takáčova štandardka hľadala v šestnástke P. Masla. Zaujímavo vyzerajúcu akciu však náš celok vynuloval.

• 8.
  • 7.

Prvý gól stretnutia do ružomberskej siete vlialo enormnú energiu aj do beztak skvelého publika, ktorému zase raz len môžeme ďakovať za elektrizijúcu atmosféru.

• 6.

Aktívni zostávame aj naďalej. K centru sa dostal Vida na ľavej strane ihriska, ktorý však poslal privysokú loptu na Pačindu.

• 5.

Goooooooooool, tak to je teda fantastický vstup do stretnutia. V pokutovom území bol poslaný k zemi Pačinda kapitánom hostí Kružliakom. Loptu k bielemu bodu si postavil Davis, ktorého smer strely Macík neodhadol, a tak sa môžeme radovať z vedenia aj v treťom stretnutí v ročníku.

• 5.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 5.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával pokutový kop
  • 3.

My sme si pre zmenu vyskúšali kvalitu ľavého krídla, lenže z tejto strany nepoletel ani len center pred Macíka.

• 1.

Hostia sú aktívni hneď od pisknutia rozhodcu do píšťalky. Útok potiahol Peter Maslo po pravom krídle a podarilo sa mu aj vyslať center do pokutového územia, ktorý však bol zneškodnený.

• 1.

Dnešné stretnutie sa práve začalo s úvodným dotykom lopty od hráčov DAC-u.

• 0.

Krásny dobrý deň prajem z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach nastupujú hráči oboch celkov na ihrisko. Naši miláčikovia v tradičných žlto-modrých farbách, kým hostia v bielych dresoch. Po fantastickom vstupe do ročníka s maximálnym počtom získaných bodov nás aj dnes čaká jedno poriadne atraktívne stretnutie vo výbornej atmosfére, o ktorú sa aj dnes samozrejme postarajú naši skvelí fanúšikovia. V dnešnom stretnutí sa posnažíme prepísať históriu a to tretím víťazstvom v úvodných troch kolách. Našou motiváciou bude určite prerušiť aj desaťzápasovú sériu bez trojbodového zápisu proti Ružomberku a zároveň sa dnes budeme chcieť vytiahnuť aj nad najúspešnejším slovenským mužstvom v aktuálnej pohárovej sezóne v Európe. Motivácie máme neúrekom, a tak pevne verme, že s krásne zaplneným hľadiskom to dotiahneme do plného bodového zápisu. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 3. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 6.8.2017 o 18:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 3. KOLE FORTUNA LIGY:

Ružomberok nezdolaný ani na jedenásty pokus. Aj napriek prevahe na ihrisku a väčšiemu množstvu gólových príležitostí sme nedokázali prerušiť sériu bez víťazstiev proti hráčom z Liptova. Pred vyše šesťtisícovým publikom sme si udržali neporaziteľnosť v sezóne aj v MOL Aréne.

Po fantastickom šesťbodovom vstupe do sezóny sme nastúpili s totožnou zostavou ako v poslednom odohranom kole s Trenčínom. Rossiho rozhodnutie sa javilo správnym už v 5. minúte, keď bol Pačinda faulovaný v pokutovom území kapitánom hostí Kružliakom. Po odpískanej penalte si loptu na biely bod postavil Davis, napálil ju do stredu brány, kým Macík kryl jej ľavú časť - 1:0. Po góle zostal aktívny Vida, ktorý najprv centrom nenašiel Pačindu a následne stratil loptu aj pri streleckom pokuse. Na druhej strane znepríjemňoval život našim futbalistom Takáč - bez úspechu. Hostia sa viac osmelili až po pol hodine stretnutia, keď získali niekoľko zaujímavých štandardiek, v ktorých hrali prím vďaka dominancii v šestnástke Huk, Šatka a brankár Macej. V 38. minúte si pravačku vyskúšal Daniel, lopta sa medzi tri žrde nezmestila. O tri minúty pristál center na Simonovej hlave, ktorý poslal loptu tesne nad brvno. Záver bojovného prvého polčasu s minimom šancí sme si už ustrážili, a tak sme sa do kabín poberali s úsmevom na tvári a s pozitívnym skóre 1:0.

Po skvelom úvode prvého dejstva sme mali vstup do toho druhého priam grandiózny, chýbalo mu len jedno - gól! Vo vytrvalom daždi už v 48. minúte našiel Davis v pokutovom území Šafranka, hlavičku k žrdi Macík vytlačil mimoriadne kvalitným zákrokom. K nebezpečným príležitostiam sme sa dostali aj v ďalších minútach. Najprv musel gólman hostí zneškodniť nevinne vyzerajúcu strelu Šafranka až na dvakrát. Spoza šestnástky strieľal aj Pačinda. Po ďalšom centri sa loptu snažili dotlačiť do brány Vida a Šafranko, strelecký pokus si vyskúšal aj Simon a po rohovom kope ešte raz Pačinda. Po našej fantastickej pätnásťminútovke však prišlo varovanie od P. Masla strelou do bočnej siete. V 61. minúte poslal center do pokutového územia Kochan a Šatka stojaci pri bližšej žrdi loptu nešťastne vrazil do vlastnej brány - 1:1. Aj po tomto momente pokračoval výborný futbal. V 70. minúte sme opäť pohrozili my, Davis zo štandardky našiel Šafranka a jeho hlavička skončila len tesne nad. O štyri minúty si zase Ružomberok vytvoril akciu polčasu, Gerec nacentroval loptu Haskićovi, ktorý opečiatkoval brvno. Ďalšiu gólovú príležitosť sme nevyužili my - v 84. minúte si Čmelík našiel palebnú pozíciu, poslal tvrdý a umiestnený pokus k ľavej žrdi, kde však zázračne zakročil Macík. Horúco bolo aj z rohového kopu letiaceho na Huka o minútu neskôr, Tomáš si v šestnástke našiel streleckú parketu, no gólman hostí si s jeho šancou poradil. V záverečných minútach sme v polčase hranom vo vysokom tempe súpera už nedokázali dostatočne pritlačiť, a tak sme sa museli zmieriť len s jednobodovým ziskom, respektíve so stratou dvoch bodov. Bol to už v poradí štvrtý vzájomný zápas na našom štadióne, v ktorom sme viedli 1:0 a Ružomberku sa podarilo vyrovnať na končených 1:1.

V treťom ligovom kole sme zaznamenali prvú remízu a pripísali si siedmy bod do tabuľky, vďaka ktorému sme štvrtí. Zároveň sa na našom štadióne zrodila doposiaľ návšteva sezóny - 6164 divákov. Najbližšie nás čaká pohárový zápas v Ivanke pri Dunaji v stredu 9.8. o 17:00 v rámci 2. kola Slovnaft Cupu. V ligovom pokračovaní zase o týždeň v nedeľu cestujeme na pôdu nášho najväčšieho rivala, na trávnik Slovana Bratislava.

Marco Rossi, DAC: „Odohrali sme dobrý zápas, v ktorom sme proti veľmi silnému súperovi mali viacej šancí na skórovanie. Hrali sme proti fyzicky silnému mužstvu, ktoré hrozilo najmä zo štandardiek. Obidva tímy podali takticky výborný výkon a odohrali veľmi dobrý zápas. Hlavne v druhom polčase sme tŕpli pri troch-štyroch protiútokoch. My sme však mali viac šancí a keby sme jednu premenili za stavu 1:0, tak to do víťazstva dotiahneme. Som sklamaný z výsledku, no s výkonom mužstva som spokojný.“

Norbert Hrnčár, Ružomberok: „Musím povedať, že do Dunajskej Stredy chodím veľmi rád na ligové zápasy. Hrá sa tu na perfektnom štadióne, v perfektnej atmosfére a som si istý, že sa sem tešil aj celý mančaft. K zápasu musím povedať, že v ňom nastal paradox. Prehrali sme prvý polčas 1:0, ktorý sme mali viac pod kontrolou. Zlyhávala nám len finálna fáza. V druhom dejstve, v ktorom nás tlačili domáci, sme zas my vyrovnali a potom sa zápas už len lámal. Kto strelí gól, tak ten vyhrá a podľa mňa v tomto smere najväčšiu príležitosť mal Haskić. Odohrali sme teraz deväť zápasov za päť týždňov a musím pochváliť hráčov, že ho zvládli a dokonca sa v závere lámal v náš prospech.“