StretnutieFK Slovan Ivanka pri Dunaji vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
FK Slovan Ivanka pri Dunaji
    >>
Adrián Mušinský 77
90+1. minúta1 - 3FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+1.

Stretnutie sa práve skončilo. Po záverečnom hvizde oslavujeme postup do 3. kola Slovnaft cupu, ktorý sa nám podaril po zdolaní treťoligového mužstva pomerom 3:1. V celom stretnutí dominoval náš celok, ktorý kontroloval priebeh duelu, vytvoril si veľké množstvo gólových príležitostí, čím nikto nemôže spochybniť vyradenie Ivanky pri Dunaji. Ďakujeme zároveň aj našim fantastickým fanúšikom, ktorí aj dnes prišli povzbudiť svoje mužstvo v hojnom počte.

Po pohárovom súboji nás opäť čaká liga. V najbližšom kole cestujeme na pôdu nášho najväčšieho rivala, na trávnik Slovana Bratislava, s ktorým sa stretneme v nedeľu 13.8. o 18:30. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca k druhému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 89.
    Marko Divković zahrával rohový kop
  • 89.

Po peknej kombinačnej akcii sa k lopte dostal až Divković, no jemu sa nepodarilo ohroziť domácu bránu, pretože jeho strela bola zablokovaná.

• 87.

Naša ďalšia rozvinutá akcia bola ukončená po centri z ľavého krídla. Loptu totiž zachytil domáci obranca a poslal ju do bezpečia.

• 84.

Čmelík vysunul Koštrnu, ktorého pas na Šafranka vychytal Madeja.

• 82.
    Jakub Kosorin bol napomínaný žltou kartou
  • 81.

Domáce mužstvo po góle riadne ožilo na ihrisku, snaží sa tvoriť a určite hrá s väčšou chuťou. Jednoznačne je však potrebné, aby sme zabránili ďalšiemu čo i len náznaku gólu.

• 79.

Po góle sa objavila na ihrisku aj dymovnica od domácich. Zápas však bez problémov pokračuje ďalej.

• 78.

Krásny gól v podaní domáceho mužstva. Mušinský napriahol z vyše dvadsiatich metrov a trafil sa naozaj brilantne. Száraz na loptu nedočiahol, čím sa publikum v Ivanke pri Dunaji poriadne rozveselilo. Aj takýmito momentmi je futbal nádherný.

• 77.
    Adrián Mušinský strelil gól
  • 75.

Zostáva nám ešte pätnásť minút do konca stretnutia. Podarí sa nám ešte zveľadiť naše skóre?

• 71.

Strelu si opäť vyskúšal aj Moďoroši, ale znovu bol neúspešný.

• 70.

Čmelík je mimoriadne aktívny aj v tomto polčase, v ktorom si vypracoval svojou aktivitou ďalšiu tutovku. Brankár Madeja zázračne chytal slušne umiestnený pokus.

• 68.

Roh smeroval na bližšiu žrď, kde sa k nemu však Šatka nedostal.

• 68.
  • 66.

O minútu neskôr bol v akcii zase Čmelík, loptu poslal tesne vedľa pravej žrde aj vďaka teču.

• 65.

Novic na ihrisku Šafranko v príležitosti. Bol vysunutý do šestnástky, odkiaľ sa snažil poslať loptu popod Madeja, nebol úspešný.

• 64.

Aj po dvojitom striedaní držíme loptu v moci a bezpečne kontrolujeme priebeh stretnutia.

• 63.
    Peter Szendrei opustil ihrisko, nahradil ho Michal Caňo
  • 63.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Pavol Šafranko
  • 61.

Moďoroší dnes snáď nechce skórovať. Čmelík si ho opäť vyhľadal pred Madejovou bránou, no on z ďalšej gólovej príležitosti zostrelil brvno.

• 60.

Hra sa ďalšom útočnom ťažení nášho mužstva upokojila a presunula do stredu ihriska.

• 58.

Ďalší strelecký pokus. Moďoroši vystrelil cez brániaceho Droxela, lenže s prízemnou strelou si Madeja poradil bez väčších problémov.

• 57.

Rovnako teraz pochopil aj rýchly Čmelík, ktorý sa uvoľnil pri pomalšej obrane, no z dobrej pozície len nastrelil bočnú sieť.

• 55.

Obrovská nevyužitá šanca v našom podaní. "Žlto-modrí" sa dostali do prečíslenia snáď štyria na jedného. Loptu potiahol Simon, posunul ju Čmelíkovi, ktorý našiel voľného Domonkoša a náš hráč s číslom 21 na drese to s tutovky napálil do bočnej siete.

• 53.

Hra bola prerušená kvôli ošetrovaniu Špiriaka. Bude však v poriadku.

• 53.
    Lukáš Nedvěd opustil ihrisko, nahradil ho Dávid Donáth
  • 50.

Goooooool. A je to 3:0. Čmelík sa po celopolčasovej snahe a niekoľkých príležitostiach dočkal. Divković sa zbavil obrany, loptu ešte posunul Čmelíkovi a náš krídelník s ľahkosťou poslal loptu do prázdnej brány.

• 50.
    Lukáš Čmelík strelil gól
  • 46.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Kosorin
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od našich futbalistov. Predtým sme však zaznamenali dve striedania. Dole z ihriska zišli Huk s Davisom a na ich miesta nastúpili Šatka a Kosorín.

• 46.
    Tomáš Huk opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Šatka
  • 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Po jeho odpískaní odchádzajú hráči do kabín za nášho vedenia 2:0. Počas celého prvého dejstva sme dominovali na lopte, mali sme zápas pod kontrolou a vytvorili sme si niekoľko nebezpečných pozícii. Zaslúžene sme sa tak priblížili k postupu do tretieho kola. Verme však, že rovnako sa nám takto bude dariť aj v ďalšom priebehu stretnutia. DAC do toho!

• 45.
  • 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva jednu minútu.

• 42.

Domonkoš sa dostal do dobrej pozície, odkiaľ však bol vychytaný Madejom. Z následného rohového kopu chýbalo Špiriakovi a aj Hukovi málo, aby loptu doklepli do brány.

• 42.
  • 41.

Lopta po rohovom kope preletela pokutovým územím až skončila u Čmelíka. Lukáš nemieril presne.

• 40.
    Filip Moďoroši zahrával rohový kop
  • 38.

Gooooool. Domonkoš bol faulovaný v pokutovom území Nedvědom, a tak rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si naň postavil rovnako ako v ligovom súboji Davis a rovnako aj poslal tvrdú strelu do stredu brány. Madeja chytal jej ľavú časť.

• 38.
    Lukáš Nedvěd bol napomínaný žltou kartou
  • 37.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 36.

Zostali sme aktívni, ale na center z ľavej strany zareagoval šikovným vyboxovaním Madeja.

• 33.

Ďalšia obrovská príležitosť, Čmelík si obhodil vybehnutého brankára, no z vyše 30 metrov netrafil prázdnu bránu.

• 32.

Štandardku domácich prišiel zahrať hlavný tréner mužstva Paraska, ktorý ho teda nezahral dobre. Loptu poslal priamo do Szárazových rúk.

• 32.
    Ľubomír Paraska zahrával priamy kop
  • 31.
    Dominik Špiriak bol napomínaný žltou kartou
  • 29.

Prvý rohový kop pre naše mužstvo zahral Moďoroši na bližšiu žrď odkiaľ chcel Huk loptu posunúť ďalej pred bránu. Cez trojicu obrancov ju však nepretlačil. Medzitým preletelo tesne ponad ihrisko lietadlo, ktoré smeruje na letisko do neďalekej Bratislavy.

• 29.
  • 27.

Center do šestnástky domácich vyslal Davis, lenže priamo do Madejovho náručia.

• 25.

Po tejto akcii rozhodca nariadil občerstvovaciu pauzu.

• 24.

Prvá príležitosť aj od treťoligového mužstva. Petrušek poslal center do pokutového územia a ten zakončil hlavou Szendrei. Mieril nepresne, kým domáce publikum táto akcia poriadne potešila.

• 22.

Ďalšiu našu akciu ukončil druhé odpískané postavenie mimo hry pre naše mužstvo. Loptu tak dostali do moci domáci futbalisti.

• 19.

Hra sa po hektickom úvode pre domáci celok v týchto chvíľach už upokojila a presunula medzi pokutové územia.

• 16.

Ďalšia bravúra od žlto-modrého celku. Po priamom kope si dovolil pätičku Davis. Tá skončila tesne nad.

• 15.
  • 13.

Nášho súpera poriadne dusíme. Po prvom rohovom kope na krátko dostal center Čmelík a ten trafil loptu z ostrého uhla skvele, Madeja loptu mohol maximálne vytesniť na roh. Aj po jeho zahraní zakončoval Čmelík, lenže tentokrát priamo do jeho rukavíc.

• 12.
  • 11.

Úvodný gól bol pre naše mužstvo a pre ukľudnenie veľmi dôležitý, ale naši hráči sa ním neuspokojili. Podobná príležitosť vznikla o dve minúty neskôr, kedy však hľadal Divković Čmelíka. Aj sa mu to podarilo, ale naša nová posila loptu netrafila ideálne.

• 9.

Gooooooool, tretia príležitosť už bola využitá. Simon našiel z ľavého krídla skvele nabiehajúceho Divkovića, ktorý sa ocitol úplne sám pred bránou a teda nemal najmenší problém loptu doklepnúť do prázdnej brány.

• 9.
    Marko Divković strelil gól
  • 8.

K zakončeniu hlavou sa dostal aj Domonkos, lenže aj on poslal loptu mimo hraciu plochu.

• 7.

Zápas sa len pomaličky rozbieha, a tak si medzičasom môžeme povedať napríklad informáciu, že náš mančaft sa dnes predstaví na mierne hrboľatom teréne, ktorý sa zničil cez víkend kvôli ďažďu v ligovom dueli Ivanky s Račou, ktorý náš dnešný súper prehral.

• 5.

Prvý závan pred Madejovou bránou spôsobil Čmelík, ktorý dostal dosť "ťažkú" loptu do nádejnej pozície a tú poslal vedľa brány.

• 3.

Aj štadión na pohárovom dueli je naplnený fantasticky. Našich verných fanúšikov sem vycestovalo vyše 100 a celkovo by sa na malej tribúne neďaleko Bratislavy dalo napočítať aj 500 ľudí plných očakávaní.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od našich futbalistov.

• 0.

Dobrý deň vám prajem z 2. kola Slovnaft Cupu, kde práve v tejto chvíli prichádzajú hráči oboch celkov na hraciu plochu. Domáci z Ivanky pri Dunaji v modro-bielych farbách, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. V dnešnom stretnutí to bude pre naše mužstvo po dobre rozbehnutej sezóne povinnosť zvíťaziť a postúpiť tak do ďalšieho kole. Aj napriek tomu to však nebude prechádzka ružovou záhradou. Domáci celok je viac ako nabudený zápasom histórie, pretože u treťoligistu skupiny západ sa ešte nikdy nepredstavil v súťažnom dueli prvoligista. Na šiestom mieste skončený celok sa teda dnes pokúsi o životný výsledok a to vyradenie DAC-u. My sme samozrejme proti. Iné, ako postup neberieme. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 2. kola Slovnaft Cupu! Na programe máme duel FK Slovan Ivanka pri Dunaji - DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 9.8.2017 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 2. KOLE SLOVNAFT CUPU:

Vstup do pohárovej sezóny úspešný! V 2. kole Slovnaft Cupu sme po celozápasovej prevahe a množstve gólových príležitostí zaznamenali zaslúžený postup ďalej. Autormi našich gólov sa stali Divković, Davis a Čmelík, čestný zásah domáceho treťoligistu zaznamenal Mušinský.

Marco Rossi poslal do pohárového stretnutia pozmenenú zostavu. Oproti poslednému ligovému zápasu sa mimo základnú jedenástku ocitli až ôsmi hráči: Macej, Šatka, Živković, Ljubičić, Vida, Pačinda, Ľupták a Šafranko. Na miesto nich dnes dostali priestor ukázať sa Száraz, Koštrna, Špiriak, Domonkos, Kontár, Moďoroši, Divković a Čmelík. Pohrozili sme už v 5. minúte, keď Čmelík poslal „ťažkú“ loptu z nádejnej pozície vedľa. Rovnako pochodil Domonkos o dve minúty neskôr. V deviatej minúte sme už otvorili skóre, Simon našiel z ľavého krídla šikovne prenikajúceho Divkovića a ten pohodovo doklepol loptu do opustenej brány - 0:1. V ďalších minútach pohrozil Čmelík hneď trikrát, Madeja však bol pozornejší. V 16. minúte hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde Davis. V 24. minúte pohrozili aj domáci, Petruškov center zakončil hlavou Szendrei, nebol presný. Ako každý pohárový duel, tak aj dnešný mal svoje zaujímavosti - či už tesný prelet lietadiel ponad hraciu plochu, alebo zahrávanie štandardiek hlavným trénerom domáceho mužstva Paraskom. V 32. minúte Čmelík obhodil vybiehajúceho gólmana, osamotenú bránu však z vyše 30 metrov netrafil. V 38. minúte sme sa radovali z ďalšieho presného zásahu, po faule na Domonkosa poslal Davis z bieleho bodu tvrdú strelu priamo do stredu bránu, kým Madeja kryl jej ľavú časť - 0:2. Keďže v závere polčasu loptu po rohovom kope nevedeli doklepnuť do brány Huk a ani Šatka, tak sme ho ukončili zaslúženým vedením 2:0.

Druhý polčas začal s dvomi zmenami v našej zostave. Duel sa skončil pre Huka a Davisa, kým na ich miesta nastúpili Šatka s Kosorinom. Aj druhú polovicu stretnutia sme začali gólom, Divković sa dostal do pokutového územia, loptu posunul voľnému Čmelíkovi a náš aktívny krídelník ju s ľahkosťou dopravil do prázdnej svätyne - 0:3. Nasledovali hneď dve nevyužité tutovky na našej strane, najprv v 55. minúte nastrelil Moďoroši z tisícpercentnej príležitosti len do bočnej siete a rovnako pochodil aj Čmelík po individuálnom uvoľnení. Po hodine hry Moďoroši opäť zahodil nemožné, keď po dobrej prihrávke od Čmelíka opečiatkoval len brvno. Aj v ďalších minútach sme kontrolovali priebeh hry a navyše sme si vytvorili aj ďalšie šance na gól. Neuspel Šafranko so snahou zakončiť popod Madeja a ani najaktívnejší Čmelík nedokázal hneď dvakrát pretasiť umiestnený pokus k rozvlneniu siete. V 77. minúte sa krásnym gólom podarilo rozjasať domáce publikum Mušinskému, ktorý napriahol z vyše dvadsiatich metrov, šikovne umiestnenú strelu Száraz nedokázal vytlačiť - 1:3. Záver stretnutia sme si bezpečne ustrážili, a tak sme sa po záverečnom hvizde mohli radovať z postupu do tretieho kola Slovnaft Cupu.

Misia splnená! Ivanka pri Dunaji je vyradená, kým nás čaká v septembri tretie kolo Slovnaft Cupu. V prvom rade však musíme preladiť opäť na ligu. V najbližšom kole cestujeme na pôdu nášho najväčšieho rivala, na trávnik Slovana Bratislava, s ktorým sa stretneme v nedeľu 13.8. o 18:30.

FK SLOVAN Ivanka pri Dunaji - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:3 (0:2)