StretnutieŠK Slovan Bratislava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
ŠK Slovan Bratislava
    >>
Jakub Mareš 52
90+4. minúta1 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+4.

Stretnutie sa práve skončilo. Aj po ukončení druhého polčasu svieti na svetelnej tabuli nerozhodný verdikt. Oba tímy si teda v našom najväčšom derby body podelili. Po vzhliadnutí celého stretnutia však budú spokojné zrejme obidve mužstvá, pretože tento výsledok je spravodlivým. Po menej záživnom prvom polčase sme si pozreli šťavnaté druhé dejstvo, v ktorom sa oba celky dostali k viacerým príležitostiam na gól. Ani jednému sa však nepodarilo strhnúť misku váh na svoju stranu. Berieme bod, za ktorí naši fanúšikovia svojich miláčikov vytlieskali a určite sa z neho radujú. Ďakujeme našim hráčom za pekný výkon a zároveň sme veľmi vďační aj skalným "žlto-modrým", ktorí dnes boli znovu výborní.

Prvé derby v ročníku s najväčším rivalom napísalo svoju bodku. Najbližšie nás čaká návrat na domáce ihrisko, kde o týždeň 20. augusta o 18:30 privítame obhajcu titulu zo Žiliny. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.
    Boris Sekulić bol napomínaný žltou kartou
  • 90+2.

Kalmár ešte v predĺžení zahral štandardku, no spoluhráča ňou nenašiel.

• 90+2.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 90+1.

Rozhodca k druhému polčasu pridáva ešte štyri minúty.

• 90.

Ďalšia štandardka pre Slovan. Loptu si na rozohranie postavil De Kamps. Zachytil ju Ljubičić odkopom na roh. Ten skončil priamo u Maceja.

• 90.
    Samuel Šefčík zahrával rohový kop
  • 89.
    Joeri De Kamps zahrával priamy kop
  • 87.

Z priameho kopu aj napriek väčšej vzdialenosti Pačinda mieril na bránu. Podaril sa mu šikovný a tvrdý pokus, avšak Greifa s ním teda nerozhodil.

• 86.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 86.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 85.

Šatka pri útoku domácich vypichol loptu, a tak sme sa dostali k rohovému kopu, ktorý aj na dvakrát poslal do bezpečia Živković.

• 81.

Ďalší roh Slovana tiež vyzeral zaujímavo, ale len vyzeral. Točená lopta skončila v náručí nášho ochrancu svätyne.

• 81.
    Aleksandar Čavrić zahrával rohový kop
  • 78.

Po dlhšom čase sa k strele dostali aj domáci a to konkrétne novic na ihrisku Droppa po odrazenej lopte. Ten vystrelil asi z dvadsiatich metrov, lenže priamo do Maceja.

• 77.
  • 76.

Oproti prvému polčasu a aj bez porovnania s ním sa v tom druhom vidíme fantastickú šťavnatú hru, v ktorom nie je núdza o akcie. Tomu sa samozrejme prispôsobili aj naši fanúšikovia, ktorí vedú naše mužstvo dopredu z plných hrdiel. Vidno, že ich stretnutie baví.

• 75.
    Pavol Šafranko opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 73.
    Vukan Savićević opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Droppa
  • 73.

Zo štandardky domáci teda veľa nevyťažili. Lopta dostala stopku už na prvých hradbách nášho mužstva.

• 72.
    Vukan Savićević zahrával priamy kop
  • 72.
    Marko Živković bol napomínaný žltou kartou
  • 71.

Zahrali sme hneď dva rohové kopy za sebou. Po prvom poslal Pačinda loptu na bližšej žrdi stojacemu Šatkovi, ktorý loptu predĺžil, ale len na Chouchoumisa. Ten u upratal von z ihriska. Po ďalšom rohu sa pískal faul na Greifa.

• 70.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 70.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 68.

Horúco bolo aj po tejto štandardke Slovana, ale pre našu radosť sa už domáci nedostali k strele. Môžeme si tak vydýchnuť a zároveň ukázať naše útočné zbrane.

• 68.
    Aleksandar Čavrić zahrával priamy kop
  • 67.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 66.

Pačinda zahral rohový kop síce smerom na spoluhráčov, ale relatívne blízko k brankárovi, ktorý aj vybehol a loptu vyboxoval do bezpečia.

• 65.
  • 64.

Uspokojojiť sa evidentne nechceme ani s remízovým stavom. Ako lev bojoval na ľavou krídle Simon. Zacentrovať sa mu aj napriek tomu predsa len nepodarilo.

• 62.

GOOOOOOOL, GOOOOOOOOOL, GOOOOOOOOOOOL. Je vyrovnané!!!! Pačinda sa fantasticky uvoľnil popri sliediacej obrane v pokutovom území a rozhodne sa nemaznal ani pri strele. Nekompromisnou "bombičkou" k žrdi dal Greifovi maximálne možnosť sa len prizerať. Erik paráda!

• 62.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 60.

Kalmár siíce zahral loptu z priameho kopu do klbka oboch mužstiev, no tam však mali prevahu domáci hráči.

• 60.
  • 57.
    Yves Simon Pambou bol napomínaný žltou kartou
  • 57.

Z gólu sa veľmi rýchlo snažíme otriasť, ale zatiaľ vybojovaná strela od Simona bola zablokovaná.

• 56.

Premiéru v našom drese práve zažíva Kalmár, ktorému prajeme veľa šťastia v žlto-modrých farbách. Hneď po jeho nástupe zahral Slovan štandurku a zahral ju viac ako zle. Signál medzi spoluhráčmi vôbec nebol pochopený.

• 55.
  • 55.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Zsolt Kalmár
  • 53.

Marešovi sa bohužiaľ na konci 52. minúty darilo ešte lepšie. Spoza šestnástky sa perfetkne trafil do lopty, ktorú umiestnil k vzdialenejšej žrdi, kde Macej nemal šancu zasiahnuť. Náš snubne rozbehnutý polčas tak momentálne dostal na frak.

• 52.

Rušno však bolo pri ďalšej akcii. K zakončeniu v šestnástke sa dostal Mareš a aj napriek tomu, že bol v ostrom uhle, tak poslal poriadne štipľavý pokus pod brvno, ktorý len reflexívne vyrazil Macej.

• 52.
    Jakub Mareš strelil gól
  • 52.
  • 51.

Po centri z belasého mančaftu v pokutovom území kraľoval Živković.

• 49.

Tak to je škoda. Ďalšia príležitosť nevyužitá. Našim futbalistom sa spočiatku podaril vyťažiť z nepozornosti domácej obrany. Do samostatného nájazdu sa tak chystal Ľupták, ktorý však obrane neušiel, a tak zo sľubne vyzerajúcej príležitosti zakončil prislabo.

• 47.

Zdá sa, že aj druhý polčas sa začne zaujímavo. Hneď sa nám totiž podarilo vytvoriť si príležitosť na skórovanie. Šafranko dal vysokú loptu Vidovi, ktorý si ju šikovne nadkopol a z otočky efektne zakončil. Žiaľ nad bránu.

• 46.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Kristián Koštrna
  • 46.

Začal sa druhý polčas, kde mali výkop naši futbalisti. Predtým sme však ešte boli svedkami prvého striedania na našej strane.

• 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila a skončila sa bezgólovou remízou. V tomto dejstve nedominovalo ani jedno mužstvo, či už na lopte alebo čo sa týka príležitostí na skórovanie. Keďže ani jeden celok nevyužil to málo, čo si vytvoril, tak sa aktuálnemu bezgólovému výsledku niet čo čudovať. Čo však môžeme skonštatovať je, že prvý polčas sme úplne jednoznačne vyhrali v hľadisku, kde naši fantastickí fanúšikovia povzbudzujú úplne neúnavne. Verme, že k ich výkonu sa pridajú aj hráči, ktorí snáď svojim výkonom vyčaria úsmev na tvárach našich priaznivcov. DAC do toho!

• 45.
  • 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte dve minúty.

• 44.
    Vukan Savićević bol napomínaný žltou kartou
  • 43.

Domáci sa v závere polčasu prebrali. Ďalší z centrov sa snažil odhlavičkovať do bezpečia Davis, bol prikrátky, ale našťastie ho bez problémov nahradil Pambou.

• 43.
  • 41.

Po vybojovanom rohovom kope nastala trma-vrma v šestnástke, v ktorej sa najlepšie zorientoval Božikov. Jeho strela však bola nepresná.

• 40.
  • 39.

Prvá štandardka stretnutia a rovno nám priháralo. Čavrič poslal center na spoluhráča, ktorému sa podarilo hlavičkovať. S riadnou dávkou šťastia sa lopta odrazila do Davisovej hlavy, odkiaľ lopta smerovala mimo hraciu plochu.

• 39.
  • 37.

Vystreliť sa podarilo až teraz Rundičovi. Dostal sa k palebnej pozícii tesne za pokutovým územím. Jeho pokus však bol prízemný a navyše bez väčšej razancie. Macej loptu bez problémov pokryl.

• 35.

Hra v Bratislave nabrala zlé obrátky a to hlavne z diváckeho hľadiska. Už je tomu vyše pätnásť minút, čo sa nedarí poriadne ani jednému mužstvu ohroziť súperovho brankára.

• 32.

Predsa len sme sa priblížili ku Greifovi a to dvomi centrami. Najprv Davisov center zastavil v pokutovom území Rundič a následne Živkovićov pokus bol zastavený takmer hneď v zárodku.

• 30.

Jednu z akcíí teraz zastavil nepresný pas na nabiehajúceho Živkovića. Hra sa teda ani v ďalších chvíľach ani k jednej z bránok nepriblíži.

• 28.

Hra sa presunula do stredu poľa, kde si prevahu nevie vytvoriť ani jedno mužstvo. Lopta preletuje zo strany na stranu.

• 25.

Vystreliť z ostrého uhla sa podarilo aj De Kampsovi. Trafil len bočnú sieť. Útok tak bude môcť rozvinúť naše mužstvo.

• 24.

Zapracovalo ľavé krídlo Slovana. Podaril sa aj center cez Šatku, lenže ten zachytil Huk.

• 22.

Po prvej polovici prvého polčasu môžem zatiaľ skonštatovať, že v doterajšom priebehu si väčšiu prevahu nedokázalo vytvoriť ani jedno mužstvo, avšak bojuje sa a dokonca sme boli svedkami aj niekoľkých zaujímavých príležitostí.

• 19.

Po útoku "Belasých" sme sa pustili do rýchlej kontry, ktorú potiahol Simon a nahral Pačindovi. Erik si zasekávačkou našiel palebnú pozíciu za pokutovým územím, no jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil.

• 16.

Náš fantastickí počet a vytrvalé povzbudzovanie dokázalo vyprovokovať hŕstku domácich divákov, ktorí síce najprv začali provokovaním, no aktuálne ženú tiež svojich vpred.

• 13.

Živković sa teraz nevyznamenal pri odkope lopty, ktorú oblúčikom nahral Marešovi. Bývalý Ružomberčan z prvej nemieril presne.

• 11.

Saláta predsa len nie je schopný dnes pokračovať v hre. Aktuálne ho išli zobrať na nosítkach. V predčasnom konci ho nahradí Rundić.

• 11.
    Kornel Saláta opustil ihrisko, nahradil ho Milan Rundić
  • 9.

Saláta síce ešte pokrivkáva, ale je už späť na ihrisku.

• 8.

Už vyše minútu sa nehrá kvôli ošetrovaniu Salátu, ktorý zostal po tvrdom súboji ležať na zemi. Medzitým sa začal rozcvičovať aj jeho spoluhráč, no náš bývalý hráč by mal byť v poriadku.

• 6.

Všetkému však bolo inak o minútu neskôr na druhej strane ihriska, kde dostal dobrý pas Pačinda na pravom krídle, centrom našiel Simona, ktorý sa výborne uvoľnil, a tak osamote v gólovej pozícii zakončil žiaľ len do Greifa.

• 5.

Derby ako remeň sa začalo z ostra. Už v 5. minúte sa podarilo uvoľniť a zakončiť Damnjanovičovi popri brániacom Hukovi. Strelou však väčší problém nášmu gólmanovi nenarobil.

• 3.

V našom sektore sa odhadom nachádza vyše 700 verných priaznivcov, ktorí hneď aj vytvárajú skvelú atmosféru a my sa im môžeme za to hneď v úvode poďakovať.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domácich futbalistov.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z hlavného mesta Slovenska, kde práve v týchto chvíľach nastupujú hráči na „interistické“ pasienky. Domáci v tradičných belasých dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Dnes si zmerajú sily tabuľkoví susedia, ktorí majú po troch odohraných kolách zhodne po sedem bodov. Slovan má za cieľ vynahradiť si stratu bodov, ktorú utŕžil v Senici, kým mi chceme nadviazať na výborný vstup do ročníka. V derby, čo nás dnes samozrejme očakávame súboje s maximálnym vypätím síl a určite sa spoliehame opäť aj na nášho dvanásteho hráča, ktorí prišiel povzbudiť aj na tento duel v hojnom počte. Všetko máme pomaly pripravené na úvodný výkop, a tak sa poďme pobiť s našim najväčším rivalom o úspešný výsledok. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 4. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel ŠK Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 13.8.2017 o 18:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 4. KOLE FORTUNA LIGY:

Remízový verdikt v najväčšom derby. S mohutnou podporou fantastických „žlto-modrých“ fanúšikov sme uhrali remízu na pôde Slovana. Po opatrnejšom prvom polčase boli diváci svedkami šťavnatej druhej polovice, v ktorej padli dva exportné góly.

Na naše najväčšie derby sme nastúpili s rovnakou základnou jedenástkou ako v predošlých dvoch ligových stretnutiach. Pomôcť nám v tomto dueli nemohli Mervó, Aluku a Kwin, ktorí si ešte stále doliečujú zranenia. Už v piatej minúte sa uvoľnil Damnjanovič popri brániacom Hukovi, náš gólman strelu bezpečne pokryl. O minútu už horelo na druhej strane, Pačinda centrom našiel Simona a on vo vyloženej príležitosti nanešťastie trafil Greifa. Už v jedenástej minúte Slovan nútene striedal Salátu, ktorého nahradil Rundič. O dve minúty sa Živkovićovi nepodaril odkop od brány, čo využil Mareš na strelu z prvej, nebol presný. V 19. minúte sa rovnako medzi tri žrde nezmestilo ani Pačindove zakončenie. Po zaujímavej dvadsaťminútovke sa zápas v ďalšom priebehu dostal medzi šestnástky, kde prevládala bojovnosť. V závere polčasu nabrali vietor do plachiet domáci, pohrozili z troch po sebe nasledujúcich štandardiek: prvú poslal s miernym šťastím do bezpečia hlavou Davis, druhú zakončil Božikov vedľa, kým tretia len preletela pokutovým územím. Po hvizde rozhodcu sme sa tak pobrali do kabín za bezgólovej remízy.

Druhý polčas sme začali so striedaním - Davisa nahradil na ľavom kraji obrany Koštrna. Už v 47. minúte si Vida pred šestnástkou nadkopol loptu a promptne zakončil z otočky, žiaľ nad bránu. Hrozili sme aj o dve minúty neskôr, keď zaváhanie v obrane chcel využiť Ľupták, záver akcie mu však nevyšiel. V 52. minúte už pohrozili aj domáci, Marešov štipľavý pokus z ostrého uhla Macej spod brvna vytlačil reflexívnym zákrokom na roh. Po ňom bolo všetkému inak, k lopte sa opäť dostal Mareš, ktorý sa do lopty trafil ešte lepšie, z hranice šestnástky loptu fantasticky umiestnil k vzdialenejšej žrdi, kde náš brankár nemal nárok - 1:0. Odpoveď na úvodný gól prišla za necelých desať minút, Pačinda sa najprv šikovne zbavil obrany v šestnástke, aby potom nekompromisne vypálil rybník domácemu gólmanovi, ktorý sa tvrdej strele k žrdi mohol len prizerať - 1:1. V 71. minúte po rohu predĺžil Šatka, no nebezpečne smerujúcu loptu už poslal preč od brány Chouchoumis.  O sedem minút neskôr po odrazenej lopte zakončil aj Droppa, so strelou do stredu brány Macej nemal problém. V 86. minúte poslal štipľavý pokus z priameho kopu Pačinda, s ďalekonosnou strelou však Greif nemal väčšie problémy, čo pre obe mužstvá znamenalo deľbu bodov.

Vo štvrtom kole sme si pripísali druhú remízu, ktorá nám aj vďaka dvom predošlým víťazstvám priniesla zotrvanie na štvrtej priečke. Ďakujeme nášmu dvanástemu hráčovi, že sme aj na pôde najväčšieho rivala boli vďaka skvelej kulise práve my „domácim“ celkom. V sektore hostí bolo totiž až 522 fanúšikov. Najbližšie nás čaká návrat do MOL Arény, kde v nedeľu 20. augusta o 18:30 privítame obhajcu titulu zo Žiliny.

Marco Rossi, DAC: „Odohrali sme remízový zápas, ktorý aj skončil týmto spravodlivým výsledkom. Hoci Slovan Bratislava viac tlačil, tak my sme na druhej strane veľmi dobre bránili. Takticky sme odohrali dobré stretnutie aj napriek tomu, že sme sa dopustili pár chýb. Okrem gólu sme mali ešte tri-štyri čisté šance na strelenie druhého gólu, ale v konečnom dôsledku si myslím, že remízový verdikt je v poriadku.“

Ivan Vukomanović, Slovan: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký zápas s náročným súperom, ktorý bude chcieť ukázať mentalitu a zároveň aj chuť vyhrať. My sme tiež chceli ukázať niečo úplne iné ako v Senici. Chceli sme ukázať bojovnosť, srdce, mentalitu a chuť vyhrať. Vedeli sme, že tento zápas je pre nás všetkých veľmi dôležitý. Mrzí ma však, že hneď v úvode sa zranil jeden z najlepších hráčov, Saláta, ktorý má niečo s kolenom. Museli sme tak improvizovať smerom dozadu. Keď sa pozrieme na nováčikov Božikova a Chouchoumisa, tak sme mohli vidieť, že nemali dobrú fyzickú prípravu. V dnešnom dueli sme mali momenty, keď sme mohli skórovať. Vedeli sme však, že na to nebudeme mať veľa možností. Vedeli sme, že musíme byť neustále koncentrovaní, no aj napriek tomu súper ukázal silu pri protiútoku, keď našu individuálnu chybu dokázal pretaviť v gól. Verím, že čoskoro bude pripravený už aj Rabiu a budeme sa každým dňom zlepšovať.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (0:0)