StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MŠK Žilina
    >>
Marin Ljubičić 64
    >>
Marko Divković 90
90+2. minúta4 - 2MŠK Žilina

• 90+2.

Stretnutie s obhajcom titulu sa skončilo a my sme ho VYHRALI. Porážame majstra z posledného ročníka a pripisujeme si plný bodový zápis pri dramatickom skóre 4:2. Dnešný duel ponúkol vypredanému hľadisku naozaj kvalitnú šou, počas ktorej sa nudiť nedalo. Práve naopak, dnes nebola núdza o dramatický priebeh stretnutia, keď Žilina dokázala znížiť z 3:0 na 3:2. Naozaj nám v tých chvíľach priháralo, no v závere sme definitívne rozhodli no našom víťazstve 4:2, ktoré je dnes určite v správnych rukách. Treba však spomenúť aj ďalšie dramatické situácie, skvelú atmosféru a jednoducho toto bol futbal. ĎAKUJEME!

Po súboji s obhajcom titulu sa opäť chystáme na pôdu súpera. V sobotu 26.8. o 19:00 si preveríme sily s nováčikom ročníka z Nitry. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

GOOOOOOOL, FANTÁZIA, KRÁSA, NÁDHERA. Už je to opäť dvojgólové vedenie. Tak to je krása. V samotnom závere dostal možnosť pustiť sa do samostatného nájazdu Divković, ktorý si dnes tiež otvára gólový účet za A mužstvo. Na loptu síce po strele ešte siahal Holec, no gólu nedokázal zabrániť.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru infarktového stretnutia ešte jednu minútu.

• 90.
    Marko Divković strelil gól
  • 87.

Ďalšia zahodená šanca od nášho mužstva. Do útoku bol z ľavého krídla vysunutý Davis, ktorý sa dostal až do pokutového územia, kde zvolil lob. Holec končekmi prstov vytlačil na roh. Štandardku zahral Vida a neporozumel si so Živkovicóm, možno až smrteľnú kontru zastavil Pambou.

• 86.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 84.

Hostia naďalej zostávajú v útoku, lenže našťastie obrana DAC-u výrazne spozornela a dovolí v týchto chvíľach Žilinčanom maximálne obiehať len okolo šestnástky.

• 83.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 81.

Po druhom góle sa výrazne vytratila ľahkosť z našich kopačiek. Do útoku sa jednou kreáciou za druhou prebíjajú Šošoni a my máme čo robiť, aby sme si udržali vedenie. Chlapci bojujte!

• 78.

Jasne vyhraný zápas pre nás prináša značné komplikácie a riadnu sprchu. Hostia totiž znižujú na 3:2. Káčer posunul loptu Mrázovi ešte pred pokutovým územím a ten umiestneným pokusom riadne rozosmútil našich divákov a poslal Žilinu na koňa.

• 78.
    Samuel Mráz strelil gól
  • 76.

Kombinovali pre zmenu hostia. Polievka loptu posunul Káčerovi, ktorý loptu poslal do nebies.

• 74.

Riadne nebezpečne bolo opäť pred Žilinskou bránou, no zapríčinil to hráč hostí. Davis hľadal centrom Pačindu, lenže loptu nešťastne tečoval Kaša. Podaržol ho Holec fantastickým zákrokom.

• 72.

Škvarka hľadal v šestnástke Otubanja, no tu kvalitný zákrok previedol brániaci Huk.

• 70.

Dnešné stretnutie sleduje 7139 divákov, čo neznamená nič iného ako, že v Dunajskej Strede je prvýkrát v ročníku vypredané. Ďakujeme!

• 70.
    Zoltán Kontár bol napomínaný žltou kartou
  • 69.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Zoltán Kontár
  • 67.

Trošku sme predsa len vyšli s koncepcie, čo využil náš bývalý útočník Polievka, ktorý z ľavej strany šikovne našiel voľného Otubanja, ktorý loptu len doklepol do prázdnej brány. Je to 3:1. no pre nás je to aj naďalej fantastický výsledok.

• 66.
    Kristián Koštrna si strelil vlastný gól
  • 64.

Tak to je neskutočné! Vidíte určite správne. Nad Žilinou vyhrávame 3:0, 3:0 a zopakujem to ešte raz 3:0! Aj po striedaní sme sa nestiahli. Kalmár poslal krásny center na Ljubičića, ktorý už vedel, že čo má robiť. Technicky obstrelil Holeca, ktorý sa mohol len prizerať.

• 61.

Žilinu doslova varíme vo vlastnej šťave. Po Čmelíkovej príležitosti sa náš stredopoliar dostal k ďalšiemu streleckému pokusu, s ktorým si brankár hostí tiež poradil. Rušnejšie bolo z ďalšej akcie. K odrazenej lopte sa dostal Kalmár, no z dobrej pozície bol v poslednej chvíli zablokovaný.

• 59.

Mohlo byť už 3:0! Čmelík bol vysunutý do samostatného nájazdu, no v ňom neuspel, keď žiaľ zakončil len do Holeca.

• 57.

Naše mužstvo hrá dnešná duel neskutočne. Ljubičić sa predviedol ďalšou parádnou prihrávkou na Vidu, ktorého strela z dobrej pozície skončila len v bočnej sieti.

• 55.

Publikum v Dunajskej Strede šalie. Decibely sa každou minútou zvyšujú a zimomriavky taktiež.

• 54.
    Juraj Chvátal opustil ihrisko, nahradil ho Yusuf Otubandjo
  • 53.

Ako je možno vidieť na ihrisku, tak nám nestačí ani dvojgólový náskok. Aj naďalej zostávame totiž v útoku. Do veľkej príležitosti sa dostal Pačinda, ktorý však z ostrého uhla trafil len bočnú sieť.

• 51.

Vyhrávame už o dva góly. Vládne tu elektrizujúca atmosféra a my si pokúsme načrtnúť, že čo nás môže čakať v prípade úspešného výsledku v dnešnom duely. Čaká nás potom o týždeň v sobotu súboj s Nitrou, s ktorou by sme za dnešného víťazstva hrali o fantastické prvé miesto pred vybičovanou atmosférou od obidvoch táborov.

• 48.

Gooooooooooooooooooooooooooooooooool, fantázia v dunajskostredskom štadióne! Druhý polčas sme lepšie začať ani nemohli. Najprv Ljubičić krásne vysunul Davisa, ktorý síce loptu šikovne umiestnil, no na tento pokus ešte Holec dokázal zareagovať. Po odraze sa však lopta dostala k voľnému Kalmárovi, ktorý si strelou do opustenej svätyne otvoril strelecký účet v našom klube. Gratulujeme!

• 48.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 46.
    Dávid Hancko opustil ihrisko, nahradil ho Denis Vavro
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hosťujúceho celku. Druhá polovica stretnutia zároveň začala so striedaním.

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridáva ani jednu minútu, a tak je už minulosťou, na ktorú budeme určite spomínať v dobrom. Vyhrali sme ho totiž 1:0 a tešiť nás môže určite fakt, že sme ho vyhrali zaslúžene. Proti majstrovi poslednej odohranej sezóny sme doposiaľ predviedli jednoznačne lepší futbal s dominanciou na lopte, s viacerými nebezpečnými príležitosťami a v neposlednom rade sme strelili aj to najdôležitejšie - gól! Verme, že nepoľavíme a rovnako sa nám bude dariť aj v druhom v dejstve. DAC do toho!

• 43.

Pačinda aj teraz bojoval v útoku. Do pokutového územia sa predieral tiesnený obrancom, vďaka ktorému poslal len slabšiu strelu.

• 41.

Štandardku dnes prvýkrát zahral aj Kalmár. Lopta letela na najbližšie nabiehajúceho Pačindu, no ten bol v náročnej pozícii bezbranný v zakončení.

• 41.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 39.

Žilinčania sa snažili oslobodiť aspoň v závere polčasu, ale zatiaľ s minimálnym úspechom. Dokonca rohový kop sme zahrávali my. Vidov dlhý center letel až na Čmelíka, ktorý sa však nedokázal presadiť.

• 39.
  • 36.

Ďalšia štandardka nášho mužstva už rozruch nepriniesla.

• 34.
    Dávid Hancko bol napomínaný žltou kartou
  • 34.

Pohroziť sme mohli aj teraz a v našom útoku mal opäť prsty Kalmán, ktorý síce mohol vysunúť Čmelíka do samostatného nájazdu, no teraz nám predviedol, že aj on je človek a môže sa mýliť.

• 32.

Uuuuuu, po menšej prestávke sa opäť mohol potiť náš súper. Pačinda vysunul Kalmára do šestnástky, ten si šikovne obišiel obrancu až vyslal umiestnený pokus. Teeeesne vedľa.

• 31.

Škvarka bol autorom aj ďalšej rozohrávky rohového kopu. Ten síce Macej nechytil priamo do náručia, lenže vyrazený center skončil v bezpečí u Davisa.

• 31.
    Michal Škvarka zahrával rohový kop
  • 29.

K prvému rohovému kopu sa dostali aj žlto-zelení. Škvarkov pokus letel do klbka hráčov oboch celkov, kde však úspešnejšie skončili naši futbalisti.

• 29.
  • 27.

Rohový kop pre zmenu zahral Vida. Na vzdialenejšej žrdi si nabiehal Kalmán, no ohroziť súpera už nedokázal.

• 26.
  • 25.

Rušno však bolo v ďalších minútach. Najprv bol odvrátený Čmelíkov center na roh, ktorý opäť zahral Pačinda. Lopta letela na bližšiu žrď,  kde však stáli hráči Žiliny, ktorí okamžite zavelili do kontry na konci ktorej bol v gólovej pozícii v pokutovom území Škvarka. Náš Macej predviedol fantastický zákrok, ktorým výrazne podržal svoje mužstvo.

• 25.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 24.

Až po takmer polke polčasu sa hostia osmelili a na dlhšiu dobu sa usadili na našej obrannej polovici. Nič im to však nebolo platné, keďže k bráne sme im nedovolili priblížiť sa.

• 21.

Ďalší center Davisa odvrátil na roh kapitán Škvarka. Ten šiel zahrať Pačinda. Loptou našiel fantasticky umiestneného Kalmána. Jeho hlavička letela len tesne nad.

• 20.
  • 19.

Po góle sa nám samozrejme opäť hráč a aj fandí lepšie. Vyhrávame nad obhajcom titulu a ak sa nám tento stav podarí doviesť do víťazného konca, tak si pripíšeme naozaj cenný skalp.

• 18.
    Lukáš Čmelík bol napomínaný žltou kartou
  • 16.

GOOOOOOOL, GOOOOOOOL, GOOOOOOOL, tak to je fantázia, ale rovno treba povedať, že vyhrávame zaslúžene! Hostia boli až príliš stiahnutí, čo sme elegantne využili. Po zahraní rohu po zemi na Davisa sme videli center od panamského reprezentanta, ktorú krásne umiestnil Ljubičić. Na tento pokus ešte Holec dokázal šikovne zareagovať. Loptu vyrazil na Vidu, no a jeho center už Pačinda suverénne umiestnil k ľavej žrdi, kde už brankár Žiliny naozaj nič nezmohol.

• 15.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 15.
  • 14.

Od úvodných minút je aktívnejšie naše mužstvo, ktoré sa snaží pomaly, ale isto dobíjať "šošonskú" bránu. Aktívny bol opäť Kalmán, ktorý sa síce dostal do pokutového územia, no tam si už s Vidom nerozumel.

• 12.

Autorom ďalšieho centru z pravej strany ihriska bol Simon Pambou. Nepochodil si však vôbec lepšie ako Čmelík. Rozhodca dokonca odpískal faul.

• 9.

Aj naďalej sme zostali v útoku, kde sa z pravého krídla podaril center Čmelíkovi. Žiaľ len do rukavíc jeho bývalého kolegu.

• 8.

Aj v ôsmej minúte pohrazilo naše mužstvo. Aktívny bol opäť Kalmán, ktorého odrazený pas sa dostal k Ljubičićovi. Marin neváhal z prvej vystreliť. Nevinne vyzerajúci pokus musel nakoniec gólman hostí umne chytať.

• 5.

Dočkali sme sa aj prvého ohrozenia brány. Novic v našej základnej jedenástke, Kalmán, sa dostal k strele za pokutovým územím. Holec bol pozorný.

• 4.

Zahrávali sme hneď dva rohové kopy. Po prvom lopta letela od Vidu šikovne na vzdialenejšiu žrď, kde loptu vyboxoval Holec. Pačindov center sa v expresnej rýchlosti dostal k hosťom.

• 3.

Už od úvodného hvizdu je tu fantastická atmosféra, ktorú však doplňujú aj v menšom počte ultras Žiliny, ktorí sem tiež prišli v počte asi tridsať verných.

• 3.
  • 3.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od nášho domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z krásne vypredanej MOL Arény, kde práve v týchto chvíľkach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielo-čiernych dresoch. Dnes nás v Dunajskej Strede čaká opäť veľký futbalový sviatok vo vypredanom chráme, kde sa budeme snažiť udržať nielen tohtosezónnu neporaziteľnosť, ale zároveň aj nezdolateľnosť na tomto novučičkom štadióne celkovo. Hosťujúci celok a zároveň obhajca titulu sa dnes bude snažiť napraviť pošramotené meno zo začiatku ročníka, v ktorom zatiaľ vyhralo len jedno stretnutie, kým bez bodov skončilo až trikrát. My máme o motiváciu navyše si aj zmerať sily s obhajcom titulu a ukázať mu, že kto je lepší práve u nás doma. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 5. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 20.8.2017 o 18:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 5. KOLE FORTUNA LIGY:

Obhajca titulu padol v MOL Aréne! Dramatické stretnutie plné nebezpečných akcii, gólov a fantastickej elektrizujúcej atmosféry, sme vo vypredanom štadióne doviedli do víťazného konca.  Aj naďalej tak platí, že v tejto sezóne a celkovo na novom svätostánku sme doposiaľ nenašli premožiteľa.

Po troch kolách prešla naša základná zostava zmenami. Vypadol z nej Šafranko, ktorý si to namieril do Aalborgu, kým Ľupták chýbal pre chorobu. Na ich miestach si dnes premiéru v základnej zostave odkrútili Čmelík a Kalmár. Vo vypredanej MOL Aréne sme začali aktívnejšie. Po úvodných dvoch rohových kopoch žlto-modrého celku sa v piatej minúte dostal k lopte Kalmár a okamžite vyskúšal Holecovu pozornosť strelou spoza šestnástky. Aj o tri minúty neskôr pohrozilo naše mužstvo, Ljubičićovu nevinne vyzerajúcu strelu musel gólman hostí v poslednej chvíli pohotovo hasiť. V 15. minúte to prišlo, Holec síce predviedol výborný zákrok pri ďalšej Ljubičićovej strele, no na Vidov center a Pačindovu hlavičku od pravej žrde do siete už nič nezmohol - 1:0. Nebezpeční sme zostali aj po góle, v 21. minúte našiel Pačinda perfektne umiestneného Kalmára, ten hlavičkoval len tesne nad. Až o štyri minúty neskôr sa hosťom podarilo prvýkrat v stretnutí výraznejšie dostať na našu polovicu. Po našom rohovom kope sa pustili do rýchlej kontry, na konci ktorej Škvarkovu gólovú strelu Macej zneškodnil brilantným zákrokom. Po pol hodine hry Pačinda vysunul do pokutového územia Kalmára, ktorý sa zbavil obrancu a nebezpečne zakončil vedľa ľavej žrde.  V závere polčasu sme naďalej kontrolovali hru a tlačili sa dopredu, no keďže sa nepodarilo presadiť Kalmárovi, Čmelíkovi a ani Pačindovi, tak polčas ukončili tesným vedením 1:0.

Prvú polovicu stretnutia sme skončili dobre, no druhú sme začali ešte lepšie. Už v 48. minúte Ljubičić vysunul Davisa, po jeho centri Pačindov umiestnený pokus Holec zneškodnil, no zároveň nahral voľnému Kalmárovi a Zsolt sa zhostil ponúknutej príležitosti majstrovsky, čím si otvoril strelecký účet v našom klube - 2:0. O päť minút opäť hrozilo naše mužstvo, Pačinda však z ostrého uhla nastrelil len bočnú sieť. Situácia sa zopakovala aj v 57. minúte, tentokrát prihrával Ljubičić a bočnú sieť trafil Vida. Tisícpercentnú príležitosť zase prepálil Čmelík v 59. minúte, bývalý Žilinčan sa dostal do samostatného nájazdu, v ktorom lopta skončila len na Holecovom tele. Po hodine hry si strelu opäť vyskúšal Kalmár, zablokovaný bol v poslednej chvíli. Fantázia pokračovala aj v 64. minúte, kedy Kalmár centrom pripravil loptu Ljubičićovi a kapitán nášho mužstva technickou strelou umne prekronal gólmana hostí - 3:0. O tri minúty neskôr prišla menšia sprcha pre naše mužstvo, obrana zostala mierne statická, čo využil náš bývalý útočník Polievka centrom na Otubanja, čerstvý hráč tiesnený Koštrnom prekonal Maceja - 3:1 (pozn. v oficiálnom zápise tento gól figuruje ako Koštrnov vlastenec). V 74. minúte sme definitívne mohli potvrdiť víťazstvo, Davisov center nešťastne tečoval Kaša a len mimoriadne kvalitný zákrok Holeca zabránil ďalšiemu gólu. O štyri minúty Káčer posunul loptu Mrázovi, na ktorého umiestnený pokus Macej už druhýkrát v stretnutí nedočiahol - 3:2. Po znížení dostali hostia vietor do plachiet a tlačili sa za vyrovnaním. K ďalšej gólovej pozícii sme sa však dostali my, keď sa Davis z ľavej strany dostal až do šestnástky, odkiaľ sa mu gólmana hostí tesne nepodarilo prelobovať. V nadstavenom čase sme spečatili výsledok, keď Divković využil situáciu, v ktorej sa ocitol osamostatnený pred Holecom, gólman hostí síce dokázal siahnuť na strelu, no to nestačilo k postačujúcemu brankárskemu zákroku. Po definitívnej bodke sa stretnutie skončilo výsledkom 4:2.

V piatom odohranom kole sme si pripísali tretie víťazstvo, ktoré nás aj pri dvoch predošlých remízach naďalej drží na štvrtej priečke. Ďakujeme našim fantastickým divákom, že dnes prvýkrát v ročníku vypredali hľadisko a opäť sa starali o nezabudnuteľnú atmosféru. Po súboji s obhajcom titulu sa opäť chystáme na pôdu súpera. V sobotu 26.8. si o 19:00 zmeriame sily s nováčikom z Nitry, aktuálnym a nečakaným lídrom tabuľky.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že výkon v prvom polčase bol z našej strany najlepší v tejto sezóne. Šesťdesiat minút sme hrali veľmi dobre. Zaslúžili sme si trojgólové vedenie, dokonca mohlo byť aj vyššie. Mali sme totiž aj ďalšie šance na skórovanie. Lenže aj Žilina ukázala silu a aj to, ako vie hrať futbal. Potom sme museli vystriedať Kalmára. Vtedy sme sa stiahli asi o pätnásť metrov. Súperov kolega v tej chvíli spravil veľmi dobrý ťah, keď nasadil Polievku, ktorý nám narobil veľa problémov. Zaslúžili sme si vyhrať a som šťastný z dnešného triumfu. V posledných tridsiatich minútach sme však viackrát tŕpli a z toho sa určite musíme poučiť. Kalmára som nestriedal z taktických dôvodov. Nakoľko s nami trénuje iba týždeň, bál som sa, aby ho nepostihlo svalové zranenie.“

Adrián Guľa, Žilina: „Z môjho pohľadu dosiahlo domáce mužstvo zaslúžené víťazstvo. Z našej strany sme odohrali päťdesiat pomalých minút, v ktorých sme boli nepresní. To súper využil. Nám sa stretnutie podarilo zdramatizovať, čo bolo dobré pre fanúšikov a dokonca sme mohli aj vyrovnať. Pri vabanku však malo šance zase domáce mužstvo. Stretnutie malo dobré tempo, no náš výkon nezodpovedá tomu, čo sme očakávali.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 4:2 (1:0)

Fortuna liga, 5. kolo, 20.08.2017, 18.30 h

Góly: 15. Pačinda 1:0, 48. Kalmár 2:0, 64. Ljubičić 3:0, 67. Otubanjo 3:1, 78. Mráz 3:2, 90+1 Divković 4:2

Rozhodovali: Kružliak - Balko, Hancko, 7139 divákov

ŽK: 18. Čmelík, 70. Kontár - 34. Hancko

DAC: Macej - Živković, Huk, Šatka, Davis - Ljubičić - Čmelík (62. Koštrna), Kalmár (69. Kontár), Simon, Vida - Pačinda (83. DIvković)

Žilina: Holec - Chvátal (54. Otubanjo), Kaša, Hancko (46. Vavro), Mazáň - Káčer, Diaz, Škvarka - Špalek, Mráz, Jankauskas (63. Polievka)

Držanie lopty: 45% - 55%

Strely: na bránu 11:3, mimo 6:3