StretnutieFC Nitra vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Filip Balaj 80
    >>
Márius Charizopulos 83
90+3. minúta3 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo. Žiaľ, skončilo sa pre nás prvou prehrou v ročníku, keď sme si nedokázali udržať vedenie z prvého polčasu. V tom druhom sa nám nedarilo. Vpredu sme sa vôbec nevedeli presadiť a práve naopak po rýchlom góle na začiatku druhého polčasu sa chytilo domáce mužstvo. Treba priznať, že dnes sme aj napriek snahe a mohutnej podpore boli horším celkom. Nevyšlo to, ale verme, že z tohto zápasu sa poučíme čo najrýchlejšie.

Po zápasoch s najlepšou päťkou minulej sezóny máme za sebou už aj súboj s nováčikom a aktuálnym lídrom Fortuna ligy. Najbližšie vás opäť čakáme v našej pevnosti, kde po reprezentačnej prestávke privítame v sobotu 9.9. o 19:00 Tatran Prešov. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.

• 88.

Kalmár mal zle uloženú loptu, a tak rohový kop zahrával na dvakrát. Na druhý pokus letela na Šatku, lenže vybehol si na ňu aj Hroššo a vyboxoval ju do bezpečia.

• 88.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 87.

K strele sa síce dostal Pačinda, lenže zablokoval ho spoluhráč Divković.

• 84.
    Márius Charizopulos bol napomínaný žltou kartou
  • 84.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Esmerald Aluku
  • 83.

Prehrávame o dva góly. Tak to je aktuálne futbalová tragédia v Nitre. Domáci sú jednoznačne na koni, čo potvrdil Charizopulos suverénnou dorážkou odrazenej lopty. Napriahol z vyše dvadsiatich metrov a trafil sa naozaj výborne. Na štipľavý pokus letiaci k ľavej žrdi Macej nestihol doskočiť.

• 83.
    Márius Charizopulos strelil gól
  • 83.
    Tomáš Kóňa zahrával rohový kop
  • 81.

Pačindov dlhý priamy kop úspech nepriniesol. Letel na Ljubičića, lenže Marin v šestnástke tentokrát nemal šancu.

• 81.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 80.
    Filip Balaj strelil gól
  • 79.

Balaj žiaľ pridáva aj druhý gól do našej brány. Najprv si na súboj vybehol Macej, lenže úspešnejší bol Balaj. Lopta prepadla a útočník Nitry ju len doklepol do prázdnej brány.

• 79.
    René Kotrík opustil ihrisko, nahradil ho Patrik Abrahám
  • 78.

Pačinda dostal priamy kop z ideálnej vzdialenosti asi z dvadsiatich metrov, odkiaľ aj chcel zakončiť priamo na bránu, lenže odstrelil len domáceho obrancu stojaceho v múry.

• 78.
    Tomáš Kóňa zahrával priamy kop
  • 77.
  • 76.

Rušno bolo aj z kontry domácich, kde sa na hranici pokutového územia dostal k lopte Balaj. Ocitol sa zoči-voči nášmu gólmanovi, no z tejto pozície pálil vedľa.

• 74.

Pačinda dostal dlhý pas, ktorý sa skončil súbojom Erika s brankárom Hroššom. Obidvaja zostali po súboji chvíľu otrasení, no rozhodca pri súboji nevidel nedovolený zákrok.

• 72.

Po faule Huke a žltej karte si loptu na priamy kop postavil Fábry. Loptu poslal do pokutového územia, odkiaľ ju odhlavičkoval Kalmár.

• 72.
    Andrej Fábry zahrával priamy kop
  • 72.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 69.

Vo finálnej fáze je to z našej strany stále zlé. Pambou sa síce dostal k strele, lenže loptu poslal spoza pokutového územia do nebies.

• 66.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Branislav Ľupták
  • 66.

Vydýchnuť sme si teraz nemohli ani pri rohovom kope. Lopta presvišťala pokutovým územím a len môžeme byť radi, že ju nedokázal doklepnúť ani jeden z hráčov Nitry.

• 65.

Macej výrazne podržal naše mužstvo. Prihrávku do nábehu dostal ŠImončič, ktorý ju zúročil výborne. Z dobrej pozície tvrdo vypálil, no tento pokus skrotil až mimoriadne kvalitný zákrok Maceja.

• 65.
  • 64.

Predsa len sa nám podarilo zakončiť, lenže Hroššo sa pri našej akcii teda nezapotil. Davisov center poslal na bránu pätičkou Vida. Bola príliš nedôrazná.

• 62.

Snažíme sa, ale zatiaľ nám to v druhom polčase nevychádza. Množia sa nám chyby a nepodarilo sa nám ani len ohroziť Hrošša. Pozitívne však určite je, že stále držíme vo väčšom % loptu na kopačkách, tak verme, že sa nám začne lepšie dariť aj pred brankárom Nitry.

• 59.

Dnešné stretnutie sleduje 5580 divákov a z toho je takmer tisícka v našom sektore, presne je v ňom prítomných 973 fantastických fanúšikov.

• 58.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 57.

Kóňov dlhočizný nákop do pokutového územia zo štandardky skončil priamo v Macejovom náručí.

• 57.
    Tomáš Kóňa bol napomínaný žltou kartou
  • 57.
  • 56.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 55.

Opäť sme rozkladali akciu, ktorú však pribrzdil nepresný pas od Čmelíka. Medzitým sa pomaly, ale isto u nás schyľuje k striedaniu.

• 53.

Určite sa však budeme musieť zlepšiť v koncovke. Najprv sme boli svedkami zlého centru od Čmelíka, kým Ljubičić z vyše tridsiatich metrov pálil slepými.

• 50.

Začali sme naozaj zle a teraz je len a len na nás sa rýchlo otriasť. Fanúšikovia naďalej stoja pri nás, a tak sa treba ešte pobiť o tri body.

• 47.
  • 47.

Aj keď nie novic na ihrisku skóroval, tak domáci tréner mal fantastickú voľbu pri zmene hráčov, keďže hneď z prvej akcie druhého polčasu Nitra žiaľ vyrovnala. K lopte sa dostal Balaj, ktorý sa fantasticky trafil za pokutovým územím. Loptu poslal k ľavej žrdi, kde Macej nedočiahol.

• 46.
    Róbert Valenta opustil ihrisko, nahradil ho Márius Charizopulos
  • 46.
    Andrej Ivančík opustil ihrisko, nahradil ho Andrej Fábry
  • 45.

Prvý polčas sa práve skončil a skončil sa radostne pre naše mužstvo, ktoré zchádza dole z ihriska za víťazného stavu. V tomto polčase sme boli lepším celkom. Navyše aj dnes máme úžasnú podporu tisíc fanúšikov a bojujeme vehementne o zdolanie lídra tabuľky. Verme teda, že sa nám minimálne podobne bude dariť aj v druhom polčase, a že si domov zoberieme plný bodový zápis. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 43.

Ďalší center od našich futbalistov letel do pokutového územia. Tam si naň nabiehal Vida, lenže v šestnástke kraľoval Križan.

• 40.

Chovanec si síce dobre počínal na ľavej strane ihriska, no predsa len ho odzbrojil Živković.

• 38.

Čmelík sa mohol dostať do rýchlej kontry, lenže bol príliš pomalý. Ukazoval, že ho bolela noha. Naopak na druhej strane založili útok Nitrania, na ktorého konci bol Balaj neúspešný.

• 35.

Po Kalmárovom centri zakončoval Živković, no skóre sa zatiaľ nebude meniť. Nitra si môže vydýchnuť.

• 35.
  • 32.

Zaútočili opäť aj naši futbalisti. Čmelíkova strela však bola zablokovaná, kým Vidova dorážka letela len do bočnej siete.

• 29.

Kóňa šikovným pasom vysunul Ivančíka, ktorému však nevyšiel prvý dotyk s loptou.

• 28.

Nitranski fanúšikovia s ďalším transparentom a odkazom: Ďakujem ti otec za to, že si ma dal na Nitru. Tradícia z otca na syna 19FCNR09.

• 25.

Križan je späť na ihrisku, má však oblepenú tvár. Medzitým sa však Nitra viac osmeluje, aj keď aktívnejší sú stále naši.

• 22.

Nitra teraz nielen inkasovala gól, ale po tvrdom súboji zostal ležať na trávniku Križan. Je otrasený a starajú sa o neho lekári, ale mal by byť v poriadku.

• 20.

Gooooooool, tak to je fantázia. Vyhráme 1:0 aj v Nitre, ktorá inkasuje vôbec prvýkrát v ročníku a teda po 470 minútach. Čmelík dal fantastický pas Kalmárovi, ktorého gólu strelu ešte Hroššo vyrazil, lenže presne na Pačindove kopačky. Erik sa s loptou nemaznal, prekonal brankára a aj napriek dotyku súperovho obrancu lopta skončila v sieti a v meste pod Zoborom tak začali mohutné oslavy.

• 20.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 18.

To, čo vidíme v Nitre teraz je doslova raritou. Ultras domácich vytiahli trasparent na štýl obchodného reťazca  T...o s nápisom zbierame ligové body. 5 nákupov, 13 bodov.

• 16.

Priamy kop skončil takmer hneď po jeho zahraní, keďže postranný rozhodca odmával ofsajd.

• 16.
  • 14.

Nitry rozohrala svoj prvý rohový kop rovnako ako naše mužstvo. Po zemi, center a lopta stratená do nenávratna.

• 14.
  • 12.

Teraz sa v našom útoku činil Pačinda, ktorý však po niekoľkých kĺučkách predsa len neuspel proti domácej obrane.

• 10.

Po šikovnej kombinačnej akcii sa dostal k centru Davis, lenže spoluhráča v pokutovom území nenašiel.

• 8.

Loptu naďalej držíme v moci, lenže nevieme sa priblížiť k bránke súpera. Obrana Nitry je mimoriadne pozorná.

• 5.

Začíname aktívnejšie. Vybojovali sme si dva rohové kopy. Prvý zahral Kalmár po zemi na Davisa, ktorého center bol zablokovaný. Pri druhom už loptu poslal na bližšiu žrď, kde však Vida loptu nedokázal predĺžiť. pred Hrošša.

• 5.
  • 5.
  • 3.

Od začiatku sa samozrejme hrá vo výbornej atmofére a hneď v úvode sa aj Nitrania dožadovali penalty po súboji Davisa so súperom. Na druhej strane sme sa do šestnástky nedostali.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domácich futbalistov.

• 0.

Príjemný dobrý deň prajem priamo z nitrianskeho štadióna, kde práve v týchto chvíľach nastupujú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci v bielych dresoch, kým naši futbalisti v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Na počudovanie všetkých zainteresovaných dnešné stretnutie bude prekvapujúco bojom o prvú priečku, čo by si pred začiatkom ročníka netipol azda nikto. Do sezóny vstupujúci nováčik však doposiaľ neprehral ani jedno stretnutie podobne ako naše mužstvo a teda si zmerajú sily prvý zo štvrtým. Už teraz môžeme chváliť fantastickú atmosféru na kvalitne naplnenom štadióne a opäť sme sa nedali zahanbiť ani my. Z nášho tábora by malo byť prítomných tisíc fantastických fanúšikov za čo im už teraz ďakujeme. Verme, že sa im odvďačíme aj na ihrisku kvalitným výsledkom a hlavne plným bodovým zápisom. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 6. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC Nitra - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 26.8.2017 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 6. KOLE FORTUNA LIGY:

Nezdolateľnosť je minulosťou. V šiestom kole novej sezóny sme nedokázali ustrážiť úspešný výsledok z prvého polčasu, čo využila domáca Nitra v obrátenie výsledku. Nováčik Fortuna ligy zostáva jej lídrom aj napriek našej rekordnej, takmer tisícovej podpore fanúšikov.

Víťazná zostava sa nemení, povedal si tréner Rossi, a do derby s mužstvom spod Zobora sme nastúpili s rovnakou zostavou, s akou sme pred týždňom zdolali majstrovskú Žilinu. Od začiatku stretnutia vládla na štadióne vybičovaná atmosféra, v ktorej sme začali aktívnejšie, no dlho bez ohrozenia Hroššovej brány. Viacero útočných akcii, centre do pokutového územia, no vpredu sme boli bezzubí. Až prišla dvadsiata minúta, kedy sa po narážačke s Čmelíkom ocitol Kalmár pred Hroššom, ale jeho strelu domáci gólman ešte zablokoval, no následnej dorážke Pačindu nepomohol ani dotyk domáceho obrancu - 0:1. Nitra inkasovala prvý gól v ročníku, jej nepriestrelnosť trvala až 470 minút. V 29. minúte Kóňa šikovne vysunul Ivančíka, lenže jeho prvý dotyk s loptou v dobrej pozícii sa nevydaril. O tri minúty bola zablokovaná Čmelíkova strela, kým Vidova dorážka skončila len v bočnej sieti. V ďalšom priebehu sme boli svedkami len náznakov príležitostí na oboch stranách, no nebezpečnejšieho zakončenia sme sa už nedočkali, a tak sme prvopolčasovú prevahu zúžitkovali na tesné vedenie 1:0.

Druhý polčas začal s dvojitým striedaním na nitrianskej strane a tréner domácich Ivan Galád mal šťastnú ruku. Hneď prvá akcia Nitry skončila gólom. Balaj napriahol v 47. minúte za pokutovým územím a trafil ideálne k ľavej žrdi, kde Macej nemal nárok - 1:1. Z vyrovnávajúceho gólu sme sa otriasali veľmi pomaly a navyše sa kopili nepresnosti v našom podaní. Až v 64. minúte sme sa dostali k zakončeniu, keď si Vida po Davisovom centri vyskúšal „pätičku“, s nedôrazným pokusom si Hroššo bez väčších problémov poradil. O minútu neskôr sa Šimončič dostal do samostatného nájazdu, zúročil ho v štipľavý a nebezpečný pokus, ktorý zastavil až skvelý zákrok Maceja. Horúco bolo aj z rohového kopu v 66. minúte, kedy lopta nebezpečne presvišťala pokutovým územím, no ani jeden hráč ju nedokázal doklepnúť. V 74. minúte sa dostal Pačinda do súboja s Hroššom, obaja zostali otrasení, no rozhodcova píšťalka zostala nemá. O dve minúty sa zoči-voči Macejovi ocitol Balaj, z gólovej pozície pálil slepými. V 78. minúte mal Pačinda priamy kop z dobrej pozície, no zostrelil len súperovho obrancu. Z nasledujúcej kontry Balaj skóroval druhýkrát v stretnutí, Macej prehral súboj, prepadla mu lopta a Balaj ju už do prázdnej brány nemal problém dostať - 2:1. Domáci sa radovali aj v 83. minúte, kedy odrazený pokus Charizopulos fantasticky zakončil nechytateľnou strelou z vyše dvadsiatich metrov, Macej si ľavú žrd nezvládol pokryť - 3:1. V záverečných minútach sme už nevedeli nájsť úspešný recept na prekonanie nitrianskej defenzívy, čo pre nás znamenalo prehru v ročníku.

V šiestom kole sa zrodila naša prvá prehra v ročníku. Aj napriek tomu zostávame štvrtí. Po zápasoch s najlepšou päťkou minulej sezóny máme za sebou už aj súboj s nováčikom a aktuálnym lídrom Fortuna ligy. Najbližšie vás opäť čakáme v našej pevnosti, kde po reprezentačnej prestávke privítame v sobotu 9.9. o 19:00 Tatran Prešov.

Marco Rossi, DAC: „Bol to zápas, v ktorom sme začali podstatne lepšie. V prvom polčase sme súperovi nedali žiadnu šancu, kým my sme mali niekoľko príležitostí na ďalšie góly. V druhom dejstve sa obraz zmenil, hrali sme s množstvom chýb, kým Nitra vytiahla taktické varianty, na ktoré sme boli pripravení, no nevedeli sme ich eliminovať.“

Ivan Galád, Nitra: „Videli sme, že v prvom polčase sme nehrali veľmi dobre, a preto som zmenil rozostavenie a hernú stratégiu. To moji hráči akceptovali, kým súper nedokázal na túto zmenu zareagovať. V tom sa skrýval náš úspešný kľúč k víťazstvu. Nebudem hovoriť, že sa tešíme, lebo sa tešili všetci na štadióne, a to bol náš cieľ.“

FC NITRA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:1 (0:1)