• Priamy kop (87. minúta)Eric Javier Davis Grajales
  • Priamy kop (90. minúta)Eric Javier Davis Grajales
  • Striedanie (90+2. minúta)Roland ČernákJuraj Hovančík
  • 90+3.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo. Žiaľ, body sa po záverečnom hvizde len delia a to je pre nás určite neúspech. Takmer 7000 divákov sa gólu nedočkalo, čo určite môžeme klasifikovať ako veľké sklamanie. Prešov nás dnes jednoducho dokázal ubrániť, kým my sme pri svojich gólových príležitostiach neboli efektívni. Žiaľ, ani v stretnutí, v ktorom sme boli lepším celkom sme gól nedali, čím jednoznačne strácame dva body.

Po reprezentačnej prestávke sa ligový pelotón opäť naplno roztočil. Najbližšie nás však čaká pohárový duel v stredu 13.9. o 16:00 v Devínskej Novej Vsi v rámci 3. kola Slovnaft cupu. Vo Fortuna lige sa vidíme v nedeľu 17.9., kedy nastúpime na pôde Zlatých Moraviec. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Juraj Hovančík
  • 90+1.

Ljubičić síce tvrdo pálil, ale bol zablokovaný.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutie ešte tri minúty.

• 90.

Ďalšía štandardka pre naše mužstvo a zahranie Davisa úspech neprinieslo aj keď rozruch pred Talianom vznikol. Lopta totiž presvišťala pokutovým územím a žiaľ ani jeden z našich hráčov loptu nedokázal doklepnúť.

• 90.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 88.

Loptu si na rozohranie postavil Davis s Kalmárom. Súpera sa snažil prekvapiť Davis prízemným pasom dopredu, neuspel.

• 87.
  • 86.

Sekundy a minúty ubiehajú poriadne rýchlo, no nám sa stále nedarí smerom dopredu. Aktuálne sme však získali štandardku. Snaaaaaaaaaaaaď.

• 83.

Davis poslal nebezpečnú loptu do ohňa. Zbytočne, rozhodca odpískal faul.

• 82.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 81.

Beží záverečných desať minút a my na svetelnej tabuli stále nevidíme priaznivý výsledok. Navyše atmosféra sa na štadióne poriadne zhusťuje. Chlapci bojujte, toto musíme zvládnuť!

• 80.
    Usman Adekunle Issa opustil ihrisko, nahradil ho Jozef Špyrka
  • 78.

Kalmár sa dostal do súboja s brankárom Talianom. Po strkanici a ostrejšej výmene názorov mal hlavný rozhodca čo to robiť, aby situáciu upokojil. Všetko sa to zaobišlo dokonca bez kariet.

• 77.
    Tomáš Malec opustil ihrisko, nahradil ho Yves Simon Pambou
  • 75.

Ďalšiu štandardku sme zahrali nakrátko a Davis sa dostal aj k strele, bola len odvrátená na roh. Aj k nemu sa postavil Davis, ktorý loptu zahral na bližšiu žrď, domáca obrana odvrátila na ďalší roh. Ten už prišiel zahrať Kalmár, no neukázal sa v lepšom svetle. Síce pri bližšej žrdi stálo viacej našich hráčov, ale vo vzduchu dominovali hostia.

• 75.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 75.
  • 74.
  • 73.

Verme, že ďalšie striedanie podobne ako u Davisa prinesie ďalšie oživenie do našej hry, ktoré veľmi potrebujeme.

• 71.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 71.

Ďalšiu aktivitu vpredu previedli Malec s Ljubičićom. Strieľali však len do súperových hráčov.

• 69.

Dnešné stretnutie sleduje fantastických 6788 divákov. Ďakujeme.

• 67.
    Jakub Grzegorz Wiezik opustil ihrisko, nahradil ho Dávid Keresteš
  • 67.

Dostali sme sa síce k strele, ale Ľuptákov pokus bol až príliš nepresný.

• 65.

Príchodom Davisa naša hra určite ožila. Aj teraz sa postaral o center z ľavej strany, ktorý však adresáta nenašiel. Rovnaký osud mal aj Živkovićov pokus.

• 63.

Aj naďalej sme pri lopte, aj naďalej vehementne ženú do predu našich hráčov fanúšikovia, no naďalej nevieme prekonať obranný val Prešova.

• 60.

Davis je na ihrisku a rovno mohol aj skórovať. Na center z pravej strany si na vzdialenejšej žrdi vyskočil najvyššie práve novic na ihrisku, no hlavičkoval tesne vedľa.

• 59.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Eric Javier Davis Grajales
  • 57.

K štandardke sa dostal aj náš súper, no Sedlák určite nepochodil lepšie ako v predošlom prípade Kalmár.

• 56.
    Tomáš Sedlák zahrával priamy kop
  • 55.

Pri ďalšej štandardke naši hráči skúsili fintičku. Koštrna pribehol k lopte, len sa jej dotkol, a tak mohol zakončovať Kalmár. Žiaľ len do tiel súperových futbalistov.

• 54.
    Kristián Koštrna zahrával priamy kop
  • 54.

Kalmár poslal loptu na bližšiu žrď, kde spoluhráča nenašiel. Ani po odrazenom pokuse sme vystreliť nedokázali.

• 53.
  • 52.

Zakončil aj Adekunle, ale opäť z toho nebola strela, keďže loptu zablokoval Šatka.

• 50.

Macej sa snažil čo najrýchlejšie rozbehnúť akciu dlhým nákopom až do šestnástky súpera. Pačinda však bol pri lopte aj keď nie moc, ale neskoro.

• 49.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 47.

Aj do druhého polčasu vstupujeme ako sršne a vybojovali sme si aj ďalšiu šancu na skórovanie. Dobrý pas dostal Pačinda, lenže z dobrej pozície pálil len do brankára.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov hostí. Do druhého dejstva vstupujú oba celky bez zmien.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Po jeho odpískaní odchádzajú hráči do kabín za bezgólovej remízy. Pre naše mužstvo aktuálny stav určite radosť nerobí, no stále tu máme druhú polovicu stretnutia. V tomto dejstve sme boli lepším celkom, mali sme viac z hry a mali sme aj viac gólových príležitostí. Žiaľ v efektivite to zatiaľ nevyšlo. Určite toho vieme viac ukázať a určite máme aj na víťazstvo. Chlapci, poďme si po tri body. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 45.

V závere polčasu zahral priamy kop asi z dvadsaťpäť metrov Pačinda. Center letel na Šatku, no v pokutovom území boli úspešnejší hostia.

• 45.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 43.

Už sme boli naozaj blízko k tomu, aby sme do kabín odchádzali za úspešného výsledku. Žiaľ nie je tomu tak. Aj v závere sa však ešte snažíme o gól do šatne.

• 40.

Mohli sme viesť 1:0 a aj tribúny už oslavovali Vidov gól po krásnom obhodenení Taliana. Salvy radosti zastavil postranný rozhodca odmávaním ofsajdu.

• 39.

Konečne sme mali po dlhšej dobe vážnejšiu šancu na skórovanie, no žiaľ sme boli neúspešný. Živković našiel z pravej strany Maleca, ten si loptu spracoval a v rýchlosti aj vypálil z otočky, gólový pokus poslal nad.

• 37.

Hostia absolútne nič nevyťažili ani z tretej štandardky. Streňov pokus dalo by sa povedať bol neúspešný v podstate hneď na začiatku.

• 37.
    Erik Streňo zahrával priamy kop
  • 35.

Črtala sa zaujímavá príležitosť na pravom krídle. Živković posunul loptu Pačindovi, ktorý však z tejto akcie už nevyťažil. Hostia boli pozorní.

• 33.

Po aktívnej a dalo by sa povedať drvivej dvadsaťminútovke nám to zase v posledných desiatich minútach veľmi nejde. Verme, že obraz hry sa čoskoro opäť zmení.

• 30.

Pačinda padol v pokutovom území po súboji s obrancom Prešova. Erik sa vehementne dožadoval penalty. Rozhodca akciu posúdil inak a my len verme, že správne. Z tohto pohľadu bol zákrok Prešovčana minimálne diskutabilný.

• 29.

Kalmár zahral štandardku z väčšej diaľky a z ostrého uhla. Žial, len na Madukovu hlavu.

• 28.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 26.

Adekunle sa pri spomínanom faule zrazil a zostal ležať na zemi. Aktuálne zchádza dole z ihriska, no vyzerá to tak, že bude v poriadku.

• 25.

V našej obrane teraz poriadne zamotal hlavu viacerým hráčom Adekunle, vyzeralo to najprv tak, že sa dostal k nebezpečnému zakončeniu, no zostalo to len pri strele v páde.

• 22.

K prvým štandardkám sa dostali aj "Koňare", lenže tí svoje príležitosti doslova zahodili. Obidva pokusy leteli na bližšiu žrď, kde sa o loptu bez problémov postarala naša obrana.

• 22.
    Peter Katona zahrával rohový kop
  • 21.
  • 20.

Z ničoho nič nás poriadny vystrašili hostia. Černák dostal krásny pas do behu, no našťastie ho zachytil a stíhal Živković, ktorý nakoniec odvrátil na roh.

• 19.

Nebezpečne vyzeral nákop na Pačindu smerom dopredu. Pri lopte však bol rýchlejšie v pokutovom území Talian.

• 17.

Ďalšie útočné ťaženie prerušil príliš dlhý pas od Šatku. Od úvodných minút doposiaľ však nášho súpera tlačíme, no chce to aj presný zásah.

• 15.

K prvej strele sa dostal aj Prešov. Vypálil Sedlák, no jeho pokus bol zablokovaný. Hosťujúci hráč sa dokonca dožadoval odpískania ruky a teda penalty, hlavný arbiter mal iný názor.

• 14.

Ljubičić si chcel vymeniť loptu s Pačindom pred pokutovým územím, lenže na tejto trase nastal problém. O loptu sme tak prišli.

• 12.

Lopta od Sedláka dopadla na Wienerovu hlavu, bol však v náročnej pozícii. Našu bránu ohroziť nedokázal.

• 12.
  • 10.

Naďalej sme loptu držali v moci a šikovne sme aj kombinovali. Výsledkom bola strela Kalmára, ktorý však loptu spoza pokutového územia neumiestnil najšikovnejšie.

• 9.
    Jakub Grzegorz Wiezik bol napomínaný žltou kartou
  • 8.

Už tradične je Aréna v Dunajskej Strede fantasticky zaplnená. Vyzerá to tak, že proti PREŠOVU máme VYPREDÁNE! Samozrejme publikum sa hneď od úvodu stará o elektrizujúcu atmosféru, ktoré nám snáď prinesie skalp Prešova.

• 6.

Štvrtá štandardka na našej strane. Do hostí sme sa naozaj poriadne zahryzli hneď na začiatku stretnutia. Kalmár hľadal svojho spoluhráča v pokutovom území, no tentokrát bol úspešnejší Dzurík.

• 6.
  • 4.

Tak to je teda rozruchu hneď na začiatku. Zahrali sme rovno tri štandardky, kde po prvej obranca hostí odhlavičkoval loptu za postrannú čiaru. Z rohového kopu lopta fantasticky pristála na hlave Šatku od Erika Pačindu. Náš obranca loptu umiestnil k pravej žrdi, no Talian vytiahol famózny zákrok. Ďalší roh zahraný na krátko rozruch už nepriniesol.

• 4.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 3.
  • 2.
  • 1.

Stretnutie sa práve začína s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Pred úvodným výkopom sme si minútou ticha uctili pamiatku zosnulého, len jedenásťročného, Édesa Janiku. Jani, odpočívaj v pokoji!

• 0.

Aj po reprezentačnej prestávke vám prajem príjemný dobrý deň z DAC Arény. Dnes nás čaká 7. kolo Fortuna ligy, na ktoré práve  v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na trávnik. Náš celok v tradičných žlto-modrých farbách, kým hostia z východu Slovenska v zeleno-bielom prevedení. Našim prvoradým cieľom je odčiniť prehru z pôdy lídra tabuľky, potvrdiť úlohu favorita a samozrejme si aj naďalej postrážiť neporaziteľnosť v novom chráme. Na strane druhej Prešov má nášmu celku čo to odplácať z minulého ročníka, v ktorom sme ho dvakrát porazili a raz sme si pripísali remízu. Minimálne v tejto vlne sa však chceme niesť aj v tomto ročníku a teda verme, že tri body zostanú doma. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 7. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - 1. FC Tatran Prešov a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 09.9.2017 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 7. kole Fortuna ligy

Úlohu favorita sme nepotvrdili. Na domácej pôde sme aj napriek vehementnej snahe nedokázali prekonať prešovský betón, čím strácame dva body. Takmer sedemtisíc divákov zostalo po záverečnom hvizde sklamaných, no tešiť nás môže naďalej fakt, že v MOL Aréne sme stále nenašli premožiteľa!

Po reprezentačnej prestávke a prvej prehre v ročníku spravil Marco Rossi tri zmeny v zostave. Všetky boli z dôvodu vyťaženosti Davisa, Simona a aj Čmelíka pri reprezentačných povinnostiach. Na ich miestach sa v základnej jedenástke objavili Koštrna, Ľupták a debutant Malec. Už v tretej minúte musel byť brankár hostí v pohotovosti, Pačinda z rohového kopu šikovne našiel Šatkovu hlavu, umiestnený pokus k pravej žrdi Talian hasil v poslednej chvíli. V úvode duelu sme zahrali hneď štyri štandardky, neustále sme tlačili súpera, no veľa sme z nášho tlaku vyťažiť nedokázali. Aj Kalmárov pokus z desiatej minúty spoza šestnástky bol nepresný. Až v dvadsiatej minúte sa po dobrom pase z ničoho nič podarilo uvoľniť Černákovi, lenže bol stíhaný a odzbrojený Živkovićom. O päť minút Adekunle motal hlavu našim obrancom v pokutovom území, o loptu však tiež prišiel v hodine dvanástej. Po pol hodine hry padol Pačinda v šestnástke po súboji s prešovským obrancom, rozhodca posúdil zákrok ako čistý a my len veríme, že mal v diskutabilnej situácii pozorné oko. V 39. minúte sme sa po dlhšej dobe dostali k nebezpečnej akcii, Živković našiel z pravej strany Maleca, ktorý si loptu spracoval a v rýchlom slede aj vystrelil z otočky, gólový pokus skončil nad. Horúco bolo aj o minútu neskôr, keď sa Vidovi podarilo šikovne obhodiť Taliana, salvy radosti v MOL Aréne zastavil až postranný rozhodca odmávaním ofsajdu (videozáznam ukázal jeho omyl). Do kabín sme sa tak porúčali za pre nás nepriaznivého stavu 0:0.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Už v 47. minúte dostal Pačidna dobrú prihrávku, no z nádejnej pozície len vyprášil Talianove rukavice. Aj druhý polčas pokračoval v trende z predošlého: so zabezpečenou obranou hostí a našou snahou ju prekonať. V 59. minúte Davis nastúpil druhýkrát v DAC-e na poste ľavého záložníka a opäť to nebolo zlé rozhodnetie. Už o minútu na neho letel center, ktorý hlavičkoval len tesne vedľa. Aj v ďalších minútach sme boli aktívnejší, snažili sme sa prekonať prešovské hradby z ľavej strany, z pravej strany, zo stredu, ale koncovka nám jednoducho nevychádzala. Po 75. minúte sme opäť mali sériu štandardiek, ale znovu sme neboli úspešnejší popri ťahaní času od „koňarov“. Ani záverečná desaťminútovka nevychádzala podľa našich predstáv, smerom dopredu sme boli proti prešovskému betónu bezzubí. Takmer sedemtisícové publikom sa nedočkalo ani pri priamom kope v nadstavenom čase, kde loptu nevedel doklepnúť do prázdnej brány ani jeden náš futbalista. Oslávenec Rossi si tak svoje 53. narodeniny nemohol okoreniť úspešným výsledkom, ale len deľbou bodov so súperom z východného Slovenska.

Tretia remíza v ročníku a druhé zaváhanie na domácej pôde. Aj po tomto nezdare však zostávame štvrtí. Opäť ďakujeme našim senzačným podporovateľom, že na súboj s Prešovom prišli vo famóznom počte 6788 fanúšikov. Najbližšie nás čaká pohárový duel v stredu 13.9. o 16:00 v Devínskej Novej Vsi v rámci 3. kola Slovnaft Cupu. Vo Fortuna lige sa vidíme v nedeľu 17.9., kedy nastúpime na pôde Zlatých Moraviec.

Marco Rossi, DAC: „Odohrali sme náročný zápas. Nemali sme však svoj deň. Hrali sme proti súperovi, ktorý bránil a hral na kontry. Tam je dôležité vyhrávať súboje jeden na jedného a zakončovať po driblingu. Zároveň je potrebná vyššia kvalita v posledných dvadsiatich piatich metroch ihriska. To sa nám nepodarilo, a preto končíme len s bodovým ziskom.“

Miroslav Jantek, Prešov: „Trénerovi gratulujem k skvelému zápasu a aj k úžasnej atmosfére. Takto by mal vyzerať futbal na vysokej úrovni. V rámci futbalu sme mali určitý zámer a ten nám vyšiel. Preštudovali sme si súpera a po ňom sme nemali zámer otvárať priestor, ale naopak zhustiť ho hlavne pri stranách, kde je silný. Dunajská Streda sa dostala aj do gólových príležitostí, ale tie sme dokázali ustrážiť. V ofenzíve som bol viac nespokojný. Neviem ani, či sme sa dostali do gólovej príležitosti alebo sme mali len náznaky šancí. Aj pri tých našich bola buď nepresná prihrávka alebo nedôraz pri zakončení. Vzhľadom k tomu, že na pôde veľkého favorita sme uhrali bod, je to pre nás plus motivácia. Čo sa týka naťahovania času, tak sú to taktické veci, patria k futbalu a budeme ich využívať, pokým budú tolerované,“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - 1. FC TATRAN PREŠOV 0:0