• Priamy kop (81. minúta)Samuel Lacko
  • Priamy kop (85. minúta)Marek Matiaš
  • Priamy kop (88. minúta)Zsolt Kalmár
  • 90.

Rozhodca k záveru stretnutia nepridal ani jednu minútu, a tak sa píska jeho koniec, po ktorom sa môžeme radovať z postupu do ďalšieho kola po bezproblémovom víťazstve 3:0. Domáci sa síce v ich životnom zápase snažili dať zo seba všetko, ale to proti našim futbalistom nestačilo. Devínska Nová Ves tak končí, kým nás čaká 4. kolo pravdepodobne o dva týždne.

Postup je vo vrecku! Najbližšie je na programe návrat na ligové boje, kde v nedeľu 17.9. nastúpime na pôde Zlatých Moraviec. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Svetlice a teraz aj delobuchy sú v akcii u fanúšikov domáceho celku. Snáď sa však ešte zápas dohrá.

• 88.

Kalmárov pokus rozruch nepriniesol, keďže loptu sa po jeho strele nezmestila medzi tri žrde.

• 88.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 87.

Po strete Kalmár a Taiwo zostal druhý menovaný na zemi a musel byť ošetrený, kým Kalmár vybojoval priamy kop.

• 85.

Ďalšia štandardka pre domáce mužstvo. K rozohraniu sa postavil Matiaš, ale nespravil dobre, loptu rovno naservíroval nášmu brankárovi.

• 85.
    Marek Matiaš zahrával priamy kop
  • 83.

Pre zaujímavosť spomeniem, že kým v prvom pohárovom duely s Ivankou pri Dunaji popri ihrisku prelietali lietadlá, tak v dnešnom duely vytvárajú rozruch lokomotívy z neďalekej železnice.

• 81.

Kapitán Lacko teraz šikovne prekabátil naši obranu. Loptu zahral z priameho kopu len po zemi na nabiehajúceho Kudláčeka. Toho nepostrážil ani Kontár, no aj napriek tomu nedokázal nebezpečne zakončiť.

• 81.
    Samuel Lacko zahrával priamy kop
  • 78.

Uuuuu a mohlo byť už 0:4. Domonkos napriahol spoza pokutového územia, odkiaľ opečiatkoval takmer ľavú spojnicu. Pokračujeme teda za nezmeného stavu.

• 75.

GOOOOOOOOL, vydieme už o tri góly. Divkovićovu strelu dokázal Šalamon len vyraziť priamo na Ashiruho kopačky, ktorému vlastne nezostalo nič iné, len loptu doraziť do prázdnej brány.

• 74.
    Musefiu Ashiru Olasunkanmi strelil gól
  • 73.

Viacero dorážok nášho mužstva vyšlo na zmar, keď Divković pálil vysoko nad.

• 71.
    Michal Bumbál opustil ihrisko, nahradil ho Marek Matiaš
  • 71.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Zsolt Kalmár
  • 70.

Lopta z rohu neletela dobrým smerom. Skončial rovno u našich futbalistov. Divković nemal najmenší problém ju vyviesť preč z pokutového územia.

• 69.
    Samuel Lacko zahrával rohový kop
  • 68.

Domáci získali štandardku z veľkej vzdialenosti, lenže po centri Lacka nám nebolo všetko jedno. Lopta sa nebezpečne odrážala pri Taiwovi so Šestákom, no Devínska našťastie získala len roh.

• 68.
  • 67.

Domáci rozvinuli nádejnú akciu, na konci ktorej boli zastavení odmávaným ofsajdom.

• 65.

Vyhrávame už o dva góly, čo pre nás znamená, že sa môžeme upokojiť, ale určite nie poľaviť. Zápas však môžeme bezpečne doviesť do úspešného výsledku, no zároveň s kľudom na kopačkách môžeme zabojovať aj o ďalšie góly.

• 64.
    Michal Flaška opustil ihrisko, nahradil ho Richard Šesták
  • 63.
    Tomáš Malec opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 62.

Gól, gól, gól. Vedieme o dva góly. Nováčik na ihrisku Domonkos preukázal hneď od začiatku snahu zabojovať a aj sa mu to vyplatilo. Dostal sa k centru z ľavej strany, ktorým našiel Maleca v pokutovom území. Nášmu dlháňovi zostalo za úlohu loptu len šikovne doklepnúť.

• 62.
    Tomáš Malec strelil gól
  • 60.

Na druhej strane pálil slepými Flaška, ale aj tento pokus potešil domáce publikom, ktorý na tento pokus začalo mohutne burácať.

• 59.

Domonkos sa aj dostal k zakončeniu, lenže jeho pokus bol zablokovaný. Hneď na to sa pokúsil ešte vysunúť Čmelíka, ale poslal pridlhý pas.

• 58.

Ako prvý hráč skončil v našom drese dnes Aluku. Prevetrať devínsku obranu sa zase pokúsi Domonkos.

• 58.
    Esmerald Aluku opustil ihrisko, nahradil ho Kristóf Domonkos
  • 55.

Čmelík s ďalším streleckým pokusom, ktorý však domáci gólman bez problémov zneškodnil.

• 54.

Aj v druhom polčase dominujeme na lopte, čo je samozrejme aj pochopiteľné, lenže finálnu fázu ešte určite potrebujeme vylepšiť.

• 51.

Na ľavom krídle sa ukázal rýchlonohý Ashiru (s menovkou na drese Ola), ktorý sa síce dostal aj k centru, ale ten letel rovno do náručia Šalamona.

• 49.

Po Rišovom odkope zahral ďalší rohový kop Davis. V šestnástke sa tentokrát činil Szatmáry.

• 49.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 47.

Čmelíkov rohový kop mal síce dobrý smer a aj dopad, lenže v pokutovom území boli úspešnejší hráči DNV.

• 47.
    Lukáš Čmelík zahrával rohový kop
  • 46.
    Kamil Beňa opustil ihrisko, nahradil ho Roman Konečný
  • 46.

Druhý polčas sa práve začal s úvodným výkopom od našich futbalistov.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Po úvodnom dejstve odchádzajú naši hráči do kabín za priaznivého výsledku, lenže len tesného vedenia 1:0. V prvej polovici stretnutia bolo naše mužstvo určite lepším celkom, no do akcii sa dostali aj domáci. Do ďalšieho priebehu pre nás bude určite dôležité streliť poisťujúci gól, ktorí by nás odbremenil od strachu o výsledok. Verme teda, že druhý polčas bude pre nás minimálne tak úspešný ako ten prvý a hlavne, že sa po záverečnom hvizde budeme radovať z postupu do štvrtého kola Slovnaft Cupu. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 44.

Dva rohové kopy za sebou pre nás úspešne neskončili. Po prvom domáci odvrátili na ďalší, ktorý už doletel do šestnástky, ale tam zahral rukou Ashiru a bolo po akcii.

• 44.
  • 43.
  • 42.

Pri tejto akcii sa však zostal ležať otrasený na zemi sám zakončovateľ. Našťastie však je v poriadku po krátkom ošetrení.

• 40.

Tak to je teda škoda. Aluku šikovne poslal Čmelíka do nájazdu po pravej strane ihriska. Dostal sa aj do nebezpečnej strely, ktorú však neumiestnil dostatočne. Šalamon dokázal podržať svoje mužstvo.

• 38.

Po Ashiruho snahe sme získali roh,  ktorý však Davis nezahral dobre. Loptu síce poslal do pokutového územia, lenže tam sa jeho spoluhráč nenachádzal.

• 38.
  • 36.

Po rohu zablokoval strelu Malec, a tak sa v rýchlom slede kopal ďalší. Pri ňom sme pochodili ešte lepšie, keďže sme sa snažili založiť rýchly protiútok. Ashiru v kontre však o loptu prišiel.

• 36.
    Viktor Kudláček zahrával rohový kop
  • 36.
  • 33.

Domáci sa ani po góle v žiadnom prípade nestiahli a práve naopak sa v životnom zápase snažia využiť každú ponúknutú príležitosť. Najprv po strele sa dožadovali odpískania ruky, keď sa k strele dostal Lacko. Mieril len tesne vedľa.

• 30.

V akcii sa opäť ocitli aj domáci, lenže po priamom kope a niekoľkých prihrávkach mimo pokutového územia o loptu prišli.

• 30.
  • 28.

Po úvodných zdraroch sa Čmelík rozhodol pre ďalšie zakončeniu. Pokus z ostrého uhla však bol nepresný.

• 26.

Slovanisti sa už aj činia. Usídlili sa na jednom rohu ihriska, kde odpálili svetlice. Pre skrytie identity ich odpaľovali za plagátom FCL. Celkom pekné choreo. Už sú však pri nich SBS, keďže je takéto niečo zakázané. Uvidíme, že aké to bude mať pokračovanie.

• 23.

K prvej strele sa dostali aj domáci a to vyvolalo v Devínskej Novej Vsi poriadny ošiaľ. Center dostal z pravého krídla Bumbál a podarilo sa mu aj zakončiť v pokutovom území. Pre jeho smolu strela skončila mimo troch žrdí.

• 21.

K strele sa dostal aj Davis. Blackman rozohral štandardku na krátko, po čom sa Davis rozhodol k ďalekonosnému pokusu. Lopta letela mimo ihriska.

• 21.
    Cesar Blackman Camarena zahrával priamy kop
  • 20.

Domáce tribúny sú slušne zaplnené a objavili sa tu aj fanúšikovia Slovana, ktorí sú však podobne ako naši fanúšikovia zatiaľ relatívne ticho.

• 17.

Ďalšia naša útočná snaha sa skončila neúspechom, keďže Aluku poslal dlhý a nepresný pas smerom do útoku.

• 14.

Začiatok vyzeral rovnako, lenže gól tentokrát nepadol. Čmelík zahral priamy kop úplne rovnako, lenže s rozdielom, že lopta tentokrát cez múr neprešla.

• 13.
    Lukáš Čmelík zahrával priamy kop
  • 13.

Rozhodca odpískal ďalší faul na Čmelíka, lenže teraz z väčšej vzdialenosti. Zrodí sa ďalší gól?

• 10.

Goooooooooooooool, vyhrávame 1:0. Šikovný vstup do stretnutia určite naše mužstvo potrebovalo. Čmelík si postavil loptu k priamemu kopu, ktorý zahral z vyše dvadsiatich metrov. Loptu sa rozhodol poslať rovno na bránu, čím prekvapil aj domáceho gólmana. Skackavú strelu totiž nevedel zastaviť aj napriek tomu, že tento pokus vyzeral byť chytateľný. Vyše päťdesiatka fanúšikov, ktorí sem dnes merali cestu tak môžu byť zatiaľ spokojní.

• 10.
    Lukáš Čmelík strelil gól
  • 10.
  • 8.

Štandardka skončila podobne ako u domácich. Davis loptu nacentroval hneď na prvého nášho protivníka Lacka, ktorý nemal problém poslať loptu do bezpečia.

• 7.
  • 6.

Debut v žlto-modrých farbách si dnes pripisujú Blackman a Ashiru. V kapitánskej páske sa zas predstavil Kontár.

• 5.

Domáci začali pomerne aktívne alebo dalo by sa povedať odvážne, lenže naša obrana zostala pozorná. Útok sme už rozložili aj my, ale center z ľavej a ani z pravej strany úspešný nebol.

• 2.

Hosťom si hneď v úvode vybojovali priamy kop, ktorým však nášho gólmana nevystrašili. Lopta skončila hneď na našom prvom mužovi Davisovi, ktorý loptu bleskurýchle odpratal preč.

• 1.
    Michal Flaška zahrával priamy kop
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domácich futbalistov.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z bratislavskej Devínskej Novej Vsi, kde práve v týchto nastupujú hráči oboch celkov na tretie kolo Slovnaft Cupu. Domáci v bielych dresoch, kým naši futbalisti v žlto-modrej kombinácii. Ako už býva zvykom, tak aj v Bratislave je zápas s DAC-om sviatkom pre túto mestskú časť, ktorá hráva tretiu bratislavskú ligu a aktuálne v nej figuruje na ôsmej priečke. Na strane druhej pre náš klub je postup v tomto zápase povinnosťou a nehovoriac o tom, že v posledných dvoch zápasoch sme nedokázali vyhrať, a tak si určite bude chcieť napraviť chuť pred ďalším pokračovaním Fortuna ligy. Domáce tribúny praskajú vo švíkoch a dokonca si pripravili aj choreografiu, ktorú tvoria papiere domáceho klubu – modrá a biela, ktorú ešte pred zápasom dostala celá hlavná tribúna. Na toto stretnutie si však našli cestu samozrejme aj naši fantastickí fanúšikovia, ktorí sa s ničím iným, ako víťazstvom, neuspokoja. Poďme si teda po postup do 4. kola. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 3. kola Slovnaft Cupu! Na programe máme duel FC Lokomotíva Devínska Nová Ves - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 13.9.2017 o 16:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 3. KOLE SLOVNAFT CUPU:

Postup do štvrtého kola Slovnaft Cupu máme v kufri! Treťoligová Devínska Nová Ves dnes nedokázala vo svojom životnom stretnutí vzdorovať prvoligistovi z Dunajskej Stredy. Po našej jednoznačnej dominancii sa tak môžeme radovať z bezproblémového trojgólového postupu, o ktorý sa trefami postarali Čmelík, Malec a Divković.

Oproti ligovému stretnutiu sme do Slovnaft Cupu nastúpili hneď s niekoľkými zmenami v zostave. Mimo základnej jedenástky sa ocitli Macej, Huk, Živković, Ljubičić, Pačinda, Vida, Ľupták a aj Kalmár. Na miesto nich si dnes zahrali Száraz, Špiriak, Čmelík, Kontár, Aluku a premiéru v žlto-modrých farbách si odkrútili Blackman a Ashiru. Domáci začali odvážne, lenže vedenia sme sa ujali my. V desiatej minúte rozohral Čmelík priamy kop z vyše dvadsiatich metrov rovno na bránu, čo asi domáceho gólmana prekvapilo, keďže neškodne vyzerajúci pokus do pravého dolného rohu skončil otváracím gólom - 0:1. Aj po presnom zásahu sme zostali v útoku, lenže bez úspešnejších pokusov. Situácia sa zmenila v 22. minúte, kedy sa k prvej strele dostali aj domáci, Bumbál svoj pokus v pokutovom území však neumiestnil medzi tri žrde. Po 25. minúte sa na stretnutí ukázali aj fans Slovana, ktorí sa prezentovali choreografiou zloženou zo svetlíc. Po pol hodine sa strelami ukázali Davis so Čmelíkom, avšak obaja mierili mimo. V 33. minúte sa po odrazenej lopte dostal k zakončeniu Lacko, tvrdý pokus spoza šestnástky skončil len tesne vedľa. Aluku v štyridsiatej minúte šikovne vysunul Čmelíka do nájazdu na pravej strane ihriska, nebezpečné zakončenie zneškodnil až Šalamon kvalitným zákrokom. Keďže sa neujalo ani Ashiruho slabší strelecký pokus v nadstavenom čase, tak naši hráči odchádzali do kabín len za tesného vedenia 1:0.

Aj v druhom polčase sme pokračovali s dominanciou na lopte, lenže finálna fáza nám zostala aj naďalej slabinou. K strele sme sa dostali až v 55. minúte, kedy Šalamon nedôrazný Čmelíkov pokus pokryl bez väčších problémov. Pre zaujímavosť treba spomenúť, že pri prvom pohárovom stretnutí nám v Ivanke pri Dunaji prelietali lietadlá, kým v duely s Devínskou Novou Vsou zase popri ihrisku premávali vlaky. V 62. minúte sa novic na ihrisku Domonkos svojou aktivitou dostal k lopte a následne z ľavého krídla našiel osamoteného Maleca, náš dlháň musel loptu už len doklepnúť do brány - 0:2. V 68. minúte nás vystrašili aj domáci, keď sa Lackov center snažil doraziť Taiwo so Šestákom, ani jeden z nich úspešný nebol. V 75. minúte sme sa znovu radovali, Divkovićovu strelu domáci gólman len vyrazil na Ashiruho kopačky, ktorý už len musel loptu doviesť do opustenej svätyne - 0:3. Radovať z gólu sme sa takmer mohli aj o tri minúty neskôr, keď Kontárova „bombička“ opečiatkovala spojnicu. V 81. minúte Lacko z priameho kopu šikovne vysunul Kudláčeka prízemným pasom, ten sa v šestnástke síce zbavil Kontára, ale zakončiť už nedokázal. V závere stretnutia už ani jedno mužstvo neohrozilo súpera, a tak sa o šou postarali opäť domáci fans so svojimi svetlicami a delobuchmi. To už nič nemenilo na tom, že sme zaknihovali zaslúžený postup ďalej.

Po vyradení Ivanky pri Dunaji sa porúča aj Devínska Nová Ves. Postup je teda vo vrecku! Štvrté kolo Slovenského Pohára je na programe o dva týždne, ďalšieho súpera spoznáme po pondelňajšom žrebovaní. Najbližšie nás tak čaká návrat na ligové boje, kde v nedeľu 17.9. nastúpime na pôde Zlatých Moraviec.

Marco Rossi, DAC: „Pohárové zápasy sú vždy ťažké, lebo v nich skúšame dávať príležitosť hráčom, ktorí nehrajú pravidelne v základnej zostave a teda im chýba herný rytmus. Druhý dôvod je, že sme hrali na katastrofálnom ihrisku, na ktorom sa jednoducho nedá hrať kvalitný futbal. V ďalšom stretnutí proti Zlatým Moravciam opäť nastúpime v plnom zložení a verím, že ukážeme maximálnu silu.“

Jozef Balog, Devínska Nová Ves: „Sme radi, že sme si mohli zahrať proti tak atraktívnemu súperovi, ako je Dunajská Streda. Bol to sviatok pre našich divákov, ale aj hráčov. Pri prvom polčase ma mrzí inkasovanie hlúpeho gólu, kým v druhom nám už dochádzali sily. Prvý a tretí gól sme inkasovali dosť hlúpo, ale DAC vyhral zaslúžene. Máme mladý kolektív, na ktorom môžeme stavať. Za obetavosť a nasadenie môjmu mančaftu gratulujem.“

FC LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:3 (0:1)