StretnutieFC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Róbert Gešnábel 63
    >>
Róbert Gešnábel 64
90+3. minúta2 - 3FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Je koniec, je koniec, je konieeeeeeec. Fantastický zápas sme doviedli do rozprávkového konca, keď sme dokázali zvrátiť nepriaznivý stav stretnutia s obrovskou bojovnosťou a snahou. . Po zápase sa v Zlatých Moraviach rozbehli obrovské oslavy víťazstva. Radujú sa hráči, raduju sa skvelí fanúšikovia a my len môžeme ďakovať za krásny zápas plný množstva gólových príležitostí a dramatických momentov.

Súboj na Požitaví je minulosťou. S ligou však pokračujeme už uprostred týždňa, kedy v stredu 20. septembra o 19:00 privítame na svojom trávniku Senicu. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

Domáci nás ešte v nadstavenom čase poriadne vystrašili, ale Ljubičić nás zachránil v hodine dvanástej.

• 90+1.

Z Pačindovho priameho kopu sme nič nevyťažili, ale to nás aktuálne určite nemusí trápiť.

• 90+1.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k tomuto stretnutiu ešte tri minúty, chlapci, toto musíme vydržať.

• 89.

Karlík loptu našťastie zahral asi z dvadsiatich metrov len nad bránu.

• 89.
    Karol Karlík zahrával rohový kop
  • 88.

Dnešné stretnutie sleduje 1786 divákov a z toho 290 je našich fantastických podporovateľov.

• 86.
    Timotej Záhumenský opustil ihrisko, nahradil ho Peter Sládek
  • 85.

Goooooool, gooooool, goooool, goooool, goooool, tak to je fantázia, krása, nádhera, toto je futbal! Opäť vedieme, to je senzácia. Pačinda predĺžil šikovne center hlavou. Lopta skončila u Divkovića, ktorý svoj samostatný nájazd využil v jasličky u Kováča. Na ihrisko oslavoval každý z nášho mužstvo ako sa len dalo!

• 85.
    Marko Divković strelil gól
  • 83.
    Nascimento Cleber Silva opustil ihrisko, nahradil ho Dawid Szymonowicz
  • 82.

Ďalšia akcia vyzeralo podstatne zaujímavejšie, keď sa k lopte dostal Pačinda. Z dobrej pozície, však vystrelil nedôrazne.

• 81.

Roh sme zahrali na krátko, no ďaleko sme sa nedostali. Center bol odvrátený za postrannú čiaru.

• 81.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 79.
    Róbert Gešnábel opustil ihrisko, nahradil ho Ewerton Paixao Da Silva
  • 79.

Goooooooooooool, presne tak, netrebalo klesať na duchu a je tu vyrovnanieeeeee. Najprv síce Pačinda napálil loptu do múru, lenže tá sa odrazili na Kalmárove kopačky. Naša akvizícia z maďarska loptu fantasticky umiestnili, čím sa rozbehli salvy osláv v našom tábore. To je ono chlapci. Poďme si však po víťazstvo!

• 79.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 78.
  • 75.

Po studenej sprche sme sa až teraz dostali k šanci vyrovnať, v prvom pokuse Ljubičić bol príliš pomalý, kým po druhom sa lopta od Kalmára dostala k Ljubičićovi, Marin tentokrát zle prihral.

• 72.

Mohlo byť už 3:1. Cleber sa dostal po dobrom pase do samostatného nájazdu. Dobre však na neho zareagoval Malec výbehom. Odvrátil na roh, ktorý sme si už v pohode postrážili.

• 71.
    Nascimento Cleber Silva zahrával rohový kop
  • 69.

Cleber nás tentokrát už nevystrašil. Loptu zahral z rohového kopu rovno do autu.

• 69.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 69.
  • 67.

V napätí nás drží ViOn aj naďalej, keď sa k ďalšej strele, no z ostrého uhla dostal Záhumenský. Pálil slepými.

• 65.

Tak to snáď nie je možné. Prvý gól sa do minúty nepochopiteľne takmer do bodky zopakoval. Cleber poslal center z ľavého krídla na absolútne nepokrytého Gešnábela, ktorý aj druhýkrat v zápase zakončil hlavou do prázdnej brány. Naši futbalisti si brutálne skomplikovali situáciu, ale netreba klesať na duchu. Času je ešte dosť.

• 64.
    Róbert Gešnábel strelil gól
  • 63.

Žiaľ, Zlaté Moravce teraz prešli cez našu obranu ako nôž maslom. Akcia postupovala na linke Cleber, Urgela, Gešnábel. Posledný menovaný zakončil do prázdnej brány. Všetci hráči boli nepokrytí.

• 63.
  • 61.

Cleber nasadil nitro popri bránkovej čiare. Zbavil sa Živkovića, čím pripravil neľahkú situáciu pre Huka a aj Šatku. Naše defenzívne štíty si s ňou poradili.

• 59.

Po inkasovanom góle domáci výrazne ožili. My musíme zostať mimoriadne pozorní a zároveň musíme čo najskôr zadrhnúť tlak ViOnu.

• 59.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Branislav Ľupták
  • 56.

Ani po góle sa určite nemôžeme upokojiť, o čom nás presvedčil aj Urgela, ktorý sa dostal cez Huka a rovno z ostrého uhla tvrdo vypálil. Macej pozorne tento pokus zneškodnil.

• 55.
    Musefiu Ashiru Olasunkanmi opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Malec
  • 53.

Goooooooooooooooool, Goooooooool, Goooooooool! Tak predsa len sa nám to podarilo a vedieme. Pačinda našiel fantastickým pasom Kalmára, ktorý sa osamotil a s absolútnym prehľadom zoči-voči Kováčovi nedal šancu domácemu gólmanovi.

• 53.
  • 51.

Festival gólových príležitostí pokračuje aj ďalej. Urgela využil aktuálne našu deravú obranu, cez ktorú prihrávkou našiel Gešnábela. Domáci útočník z gólovej pozície mieril tesne vedľa.

• 48.

Rušno bolo aj hneď na začiatku druhého dejstva. Center poslal Kalmár na Huk, ktorého teč mal dobrý smer. Domáci sa však predsa len ubránili.

• 48.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s úvodným výkopom od domácich futbalistov.

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridal ani jednu minútu. Prvé dejstvo sa teda skončilo. V úvodnom polčase sme sa nedočkali gólu ani na jednej strane, s čím pravdepodobne nie je spokojné ani jedno mužstvo. Aj napriek upršanému počasiu sme boli svedkami pomerne zaujímavého futbalu s viacerými zaujímavými príležitosťami na oboch stranách. Remízový rezultát by sme aktuálne mohli zhodnotiť ako spravodlivý, ale určite taký nebudeme chcieť vidieť po záverečnom hvizde. Určite dnes máme na zisk troch bodov, a tak pevne verme, že ich aj získame. DAC do toho!

• 45.

Môžeme byť neskutočne radi, že sme neinkasovali gól do šatne. Gešnábel sa nečakane uvoľnil v závere polčasu a bola z toho obrovská tutovka pre domácich. Asi z piatich metrov nastrelil našťastie len žrď.

• 42.

Po súperovom faule sme sa pustili do útoku. V ňom však neuspel Ljubčić, keďže bol zablokovaný a lepšie neskončil ani Pačinda so svojou hlavičkou.

• 41.
    Mateus De Oliveira Silva bol napomínaný žltou kartou
  • 39.

Kalmár z nášho prvého rohu priamo ohrozil Kováča. Točený pokus však skúseného harcovníka neprekvapil.

• 39.
  • 37.

Naša obrana aktuálne trochu nezvládla svoje úlohy. Hukovi zostali dvaja útočníci, ktorí si na dvakrát zvládli prihrať. Posledné slovo mal Bariš, ktorý loptu zahral len do bočnej siete.

• 36.

Loptu sme síce dlhšie držali v moci, ale cez obranu sa nám nedarilo prejsť. To zmenil až Davis centrom z ľavého krídla na Kalmára. Žiaľ, náš špílmacher umiestnil loptu mimo troch žrdí.

• 34.
    Martin Chren bol napomínaný žltou kartou
  • 33.

Treba znovu prízvukovať, že v Zlatých Moraviach sa naší fanúšikovia opäť starajú o fantastickú atmosféru. Verme, že ju naši futbalisti zúročia v úspešný výsledok.

• 31.
    Yves Simon Pambou bol napomínaný žltou kartou
  • 30.

Fuuuuu, tak to sme si teda vydýchli. Cleber z rohového kopu našiel v pokutovom území Urgelu pri bližšej žrdi, ktorý dokázal aj zakončiť hlavou. Našu bránu minul len o vlások.

• 30.
  • 28.

Stretnutie rozhodne neutícha aj napriek slušnému dažďu. V rýchlom slede sa po štandardke dostal k ďalekonosnej strele Kalmár. Nebol presný.

• 26.

Podstatne menej nás teraz vystrašilo zakončenie Gešnábela. Nedôrazný prízemný pokus Malec skrotil bez problémov.

• 25.

Juuuuuuuj, tak to je škody. Simon vyskúšal svoju lavačku a určite nespravil zle. Pre našu smolu však nastrelil "len" brvno.

• 22.

Tak to snáď nie je možné, že čo sme prepálili. Davis našiel brilantným pasom osamoteného Pačindu v šestnástke. Erik sa dostal aj ku gólovej hlavičke, ktorú však trestuhodne poslal nad bránu.

• 19.

Kalmár poslal dlhočizný pas z vlastnej polovice takmer do šestnástky súpera. Tam si loptu spracoval Ashiru a dokázal aj vystreliť. Nedôrazný pokus Kováč bez problémov skrotil.

• 17.

Ďalší strelecký pokus po preklenutí hry na druhú stranu sme videli od Bariša. Lopta sa medzi tri žrde nezmestila ani náhodou.

• 15.

Vybojovaný priamy kop sme nezúročili. Jeho zahranie prenechal Kalmár Pačindovi, ktorý loptu poslal priamo do Kováčovho náručia.

• 15.
  • 13.

Zápas aj naďalej zostáva atraktívni pre publikum. Urgela nezostal dostatočne krytý pred pokutovým územím, a tak sa s loptou nemaznal, tvrdo vypálil a len tesnučko minul našu svätyňu.

• 12.

Kalmár sa pošmykol počas nášho útoku. Domáci sa pustili do rýchlej kontry, ktorú zastavil Davis kvalitným obranným zákrokom.

• 9.

Prvá zaujímavejšia príležitosť aj na našej strane. Vida spravil pred šestnástkou rýchlu otočku, po ktorej aj vypálil, žiaľ asi vyše metra vedľa. Pokus to však bol dobrý.

• 7.

Domáci celok začína aktívnejšie ako náš celok. Po rohovom kope sa takmer dostal ku gólovému zakončeniu Nikolić. Našťastie mu však v šestnástke dostatočne znepríjemnil život Ljubičić.

• 5.

Štandardku sme zahrali aj my, ale viacej vody ako náš protivník sme nenamútili.

• 4.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 3.

Cleber sa dostal už aj k prvému zakončeniu, kde však lopta skončila poriadne mimo.

• 2.

Hneď  v úvode sme sa dopustili faulu, po ktorom domáci zahrali štandardku na krátko. O loptu rýchlo prišli, čím nám umožnili založiť rýchlu kontru. Tú sme aj napriek dočasnej početnej výhode nezvládli.

• 1.
    Nascimento Cleber Silva zahrával priamy kop
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý, aj keď zamračený deň vám prajem zo štadióna v Zlatých Moravciach, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na stretnutie. Domáci v bielych dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. V ôsmom kole dnes bude jednoznačne našim cieľom vygumovať posledné dve ligové stretnutia vo Fortuna lige, kde sme si pripísali prehru v Nitre a remízu v Prešove. Našim cieľom však určite bude aj nadviazať na naše posledné a historicky prvé víťazstvo v Zlatých Moraviach, ktoré dnes budeme chcieť zopakovať. Domáci celok zase zaznamenal výborný vstup do sezóny, kedy po vhodnom doplnení kádra z minulého ročníka aktuálne sídli na štvrtej priečke. O to väčšiu motiváciu dnes bude mať bojovať o úspešný výsledok. Aj dnes si na štadión našli cestu aj naši fantastickí fanúšikovia, ktorí sú tu v hojnom počte. Určite sa postarajú o domácu atmosféru pre náš celok a my zároveň musíme konštatovať, že im na cestu chceme pribaliť aj bodový zápis. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 8. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC ViOn Zlaté Moravce - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 17.9.2017 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 8. KOLE FORTUNA LIGY:

Požitavské tri body! Dramatické stretnutie, v ktorom nebola núdza o nebezpečné príležitosti na oboch stranách, sme doviedli do víťazného konca. Dvestodeväťdesiat žlto-modrých fanúšikov sa prizeralo famóznemu obratu v závere stretnutia. Víťazný zápis nás posunul na štvrtú priečku.

Oproti poslednému ligovému kolu nastali tri zmeny v zostave. Marco Rossi posadil na lavičku Maleca, Ľuptáka a Koštrnu. Na ich miesta nastúpili Davis, Simon a premiérovo v lige aj krídelník Ashiru. Hneď v úvode sme sa popri výbornej atmosfére pustili do rýchlej kontry, prečíslenie sme však nezvládli zúročiť. V siedmej minúte mal Ljubičić veľa práce v šestnástke s Nikolićom, ale k zakončeniu z gólovej pozície ho predsa len nepustil. O dve minúty sa Vida snažil prekvapiť Kováča v bráne, strela z otočky skončila vedľa. Aj v 13. minúte bolo rušno na Požitaví, Urgela sa uvoľnil pred pokutovým územím a len tesne minul našu svätyňu. V 22. minúte Davis brilantným pasom našiel osamoteného Pačindu v šestnástke súpera, Erik v tisícpercentnej príležitosti hlavičkoval trestuhodne nad. O tri minúty sa Kováč v bráne opäť mohol riadne potiť, Simon si vyskúšal ľavačku, ktorá doplachtila až na brvno. Po pol hodine hry bolo rušno aj pred našou bránou, Cleberov center dokázal Urgela tečovať v šestnástke, lopta minula pravú žrď len o chlp. V 37. minúte sa rovno dvom obrancom podarilo dostať cez našu obranu, v útoku mal posledné slovo Bariš, ktorý loptu zahral z nebezpečnej pozície do bočnej siete. V závere polčasu nás ešte poriadne vystrašil Gešnábel, ktorého tvrdú strelu Macej vyrazil do ľavej žrde. Polčas sme teda uzavreli remízovým rezultátom.

Prvá polovica stretnutia nám priniesla niekoľko zaujímavých pokusov na oboch stranách a v rovnakom duchu sa niesla aj ďalšia časť stretnutia. Už v 48. minúte Kalmár našiel v pokutovom území Huka, ktorého teč mal dobrý smer, no domáci sa predsa len ubránili. O tri minúty Urgela dostal loptu cez nezaplátanú obranu na Gešnábela, ktorý z gólovej pozície minul o chlp. V 53. minúte sme sa dočkali, Pačinda poslal prihrávku, ktorá mala do slova a do písmena oči, Kalmár sa osamostatnil a chadnokrvným zakončením nedal Kováčovi žiadnu šancu - 0:1. O tri minúty sa Urgela predral cez Huka, z ostrého uhla sa pokúsil vyrovnať štipľavým pokusom, Macej však bol v bráne pozorný. Dlho sme sa z vedenia neradovali, v 63. minúte zaspala naša obrana, keď sa lopta dostala po linke Cleber, Mateus až na Gešnábela, posledný menovaný zakončil z polkroka do prázdnej brány - 1:1. Akcia sa takmer na vlas zopakovala o minútu neskôr, keď Cleber poslal center z ľavej strany na nepokrytého Gešnábela, ktorý aj druhýkrát zakončil do opustenej svätyne, tentoraz hlavou - 2:1. Horúco pred našou bránou bolo aj v 72. minúte, po dobrom pase sa dostal do samostatného nájazdu Cleber, akciu prerušil až Malec šikovným vybehnutím a zároveň zákrokom stretnutia. O štyri minúty sme si vypracovali hneď dve zaujímavo vyzerajúce akcie, pri oboch však záver nezvládol Ljubičić. V 79. minúte Pačinda nastrelil z priameho kopu len múr, no lopta sa odrazila rovno na Kalmárove kopačky, ten krásne umiestnil loptu a nedal tak šancu domácemu gólmanovi - 2:2. Pačinda bol v akcii aj o tri minúty neskôr, z dobrej pozície však poslal nedôrazný pokus. V 85. minúte bolo opäť všetkému inak, Pačinda hlavou predĺžil na striedajúceho Divkovića a mladý chorvátsky útočník sa stal žolíkom trénera Rossiho. Tvárou tvár Kováčovi poslal loptu medzi jeho nohy - 2:3. V závere stretnutia nás domáci pritlačili, no s nebezpečnou akciou sme si poradili. Výsledok sme tak doviedli do víťazného konca, čím sme si po historicky prvom vyhranom stretnutí v minulom ročníku pripísali hneď v najbližšej príležitosti druhý trojbodový zápis na trávniku ViOnu. Zároveň sme prerušili stopercentnú domácu bilanciu Zlatých Moraviec, ktorú si náš súper držal do dnešného dňa.

Štvrté víťazstvo v ročníku nám zabezpečilo návrat na štvrtú priečku a predbehnutie práve dnešného súpera. Ďakujeme 290 fanúšikov za ich podporu aj v upršanom počasí a za nepriaznivého vývoja stretnutia. Súboj na Požitaví je minulosťou, ale bol výbornou pozvánkou na stredajší ligový duel, v ktorom privítame na svojom trávniku Senicu (20. septembra o 19:00).

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že to bol remízový zápas, ktorý sme mohli vyhrať, prehrať, ale aj remizovať. Mali sme rovnako veľa šancí ako súper a mali sme aj šťastie za stavu 2:1, kedy mohol Cleber definitívne rozhodnúť a uzavrieť zápas, no Macej nás podržal. Vrátili sme sa späť do stretnutia a ukázali sme aj pekné veci. Podarilo sa nám otočiť, no určite máme ešte veľa vecí čo naprávať a to najmä v defenzíve. Gratulujem Zlatým Moravciam, pretože práve ViOn bol mužstvom, ktoré nás v doterajšom priebehu súťaže dostalo do najväčších problémov. Väčších ako Slovan či Žilina, takže ešte raz gratulujem.“

Juraj Jarábek, ViOn: „Futbal nám dnes ukázal horšiu tvár, avšak kto prišiel, tak určite nemusí banovať. Takýto zápas keby sa odohral v Dunajskej Strede, tak sa o ňom píše do najbližšej nedele a určite by dostal aj o hviezdičku naviac pri hodnotení. Duel mal všetko, v prvom polčase hrali obe mužstvá zo zabezpečenej obrany, mal tempo a rozbehol ho najmä prvý gól. Naši chlapci hrali fantasticky smerom dopredu, no v defenzíve sme spravili veľa nevynútených chýb.  Dunajskú Stredu sme postavili na nohy po našich nevynútených chybách. Kombinácia Pačinda-Kalmár bola chladnokrvne zakončená, pri druhom góle nás zarazila štandardka, kde mal súper aj trochu šťastia, no tretí gól nás určite rozosmutnil. Aj súperov tréner priznal, že remíza by svedčala tomuto zápasu. Chlapcom však v konečnom dôsledku nemám čo vytknúť, treba ďalej pracovať a v ďalšom kole spraviť niečo aj s výsledkom.“

FC VION ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:3 (0:0)

Fortuna liga, 8. kolo, 17.09.2017, 19.00 h

Góly: 53. Kalmár 0:1, 63. Gešnábel 1:1, 64. Gešnábel 2:1, 79. Kalmár 2:2, 85. Divković 2:3

Rozhodovali: Sedlák - Roszbeck, Špivak, 1786 divákov

ŽK: 34. Chren, 41. Mateus - 31. Simon

DAC: Macej - Živković, Šatka, Huk, Davis - Simon (59. Ľupták), Ljubičić, Kalmár - Ashiru (54. Malec), Pačinda, Vida (69. Divković)

Zlaté Moravce: Kováč - Záhumenský (87. Sládek), Dobrotka, Nikolić, Chren - Karlík - Cleber (85. Szymonowicz), Bariš, Mateus, Gešnábel (79. Ewerton) - Urgela

Držanie lopty: 46% - 54%

Strely: na bránu 6:7, mimo 12:5