StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FK Senica
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Eric Javier Davis Grajales 86
90+3. minúta1 - 0FK Senica

• 90+3.

JE KONIEC! Fantázia, predsa len sme to dokázali a v závere sme tento duel dokázali vyhrať. Dnes sme bojovali, snažili sa, ale išlo nám to poriadne ťažko. Senická defenzíva nás poriadne vytrápila, no nevzdali sme sa ani po niekoľkých nevyužitých gólových príležitostiach a prišla tak zaslúžená odmena. Slastný gól od Davisa, ktorý nám priniesla druhý trojbodový výsledok v rade. No zároveň k nemu prišla aj obrovská radosť domáceho publika a v neposlednom rade aj samotných hráčov. Ďakujeme!

Po stretnutí so Senicou vám prajem pekné jarmočných dní, avšak už v nedeľu nás čaká ďalšie kolo Fortuna ligy, kde zavítame až na ďaleké Michalovce v nedeľu 24.9. o 19:00. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

Naši futbalisti si síce prichystali ofsajdovú pascu, no tento zámer nepochopil Vida, ktorý ako jediný zostal v pokutovom území medzi piatimi hráčmi Senice. Našťastie sme sa však predsa len dočkali odpískania ofsajdu.

• 90+2.
    Jurij Medveděv zahrával priamy kop
  • 90+1.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 90.

Rozhodca k záveru pridáva ešte tri minúty.

• 89.

Vyhrávame, držíme loptu, tribúny sa zabávajú, toto treba doviesť do víťazného konca.

• 88.
    Blažej Vaščák bol napomínaný žltou kartou
  • 86.

Gól, Gól, Góoooooool, tak predsa len sme sa dočkali a v stretnutí so Senicou vedieme 1:0. Azda 2568-mu štandardku sme zúročili v korenie futbalu a to v goooool. Davis poslal loptu z vyše dvadsiatich metrov ponad múr k ľavej žrdi, kde sa Plach zbytočne naťahoval. Huraaa, vyhrávame, chlapci, toto musíte zvládnuť.

• 86.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 86.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 84.

Rohový kop, ktorý vybojoval Čmelík už opäť skončil bez ohrozenia Placha. Loptu síce ešte predĺžil žlto-modrý hráč, ale následne sme už o ňu prišli.

• 83.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 83.

Na štandardky sa z našej strany roztrhlo vrece a našťastie sú stále nebezpečnejšie. Po Davisovej dorážal Divković, lenže neúspešne.

• 82.
  • 81.

Nebezpečná príležitosť to aj rozhodne bola! Kalmár sa postavil k rozohraniu priameho kopu. Bránu minul len o vlások.

• 80.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 79.

Odpískaný faul prišiel až v 79. minúte. pre nás to znamená zaujímavú príležitosť asi z dvadsiatich metrov.

• 77.

Fanúšikovia a aj hráči sa teraz dožadovali dobre počujete až tretej penalty od hlavného rozhodcu, lenže Chmura mal na situácie v pokutovom území rozdielny postoj.

• 76.

Fanúšikom pomaly, ale isto dochádzal dych, ale dokázala ich veľmi rýchlo prebrať parádna akcia z nebezpečným zakončením, ktorého autorom bol ešte pred vystriedaním Pačinda. Erik loptu umiestnil k pravej žrdi, kde však Plach zasiahol bravúrnym zákrokom.

• 75.
    Dominik Martišiak opustil ihrisko, nahradil ho Marek Rigo
  • 75.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 74.

Lopta od Kalmára letela na bližšiu žrď, lenže bol to prinízky center, ktorý Pačinda nevedel predĺžiť.

• 74.
    Dávid Richtárech bol napomínaný žltou kartou
  • 74.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 72.

Predsa len sme sa dočkali zakončenia, ale Pačindov pokus z nádejnej pozície bol zablokovaný.

• 70.

Divácke publikum pred dlhšou prestávkou na našom štadióne nemá veľkú radosť z hry. Aj druhý súper v rade k nám totiž išiel zaparkovať autobus pred bránou a to nám teda vôbec nevyhovuje.

• 68.

Hra je prerušená aj uprostred ihriska, kde sa zrazili Živković s Podhorinom, náš futbalista síce vyzeral horšie na tom, ale obaja sú nakoniec v poriadku.

• 67.

Vybojovali sme síce ďalšiu z množstva štandardiek, ale aj ďalšia z týchto štandardiek skončila bez čo i len zakončenia.

• 66.
  • 65.

Dnešný duel sleduje aj uprostred týždňa fantastických 4598 divákov. Ďakujeme!

• 63.

Tentokrát loptu mieril na dlhého Šatku. Tým smerom síce aj putovala, ale k adresátovi sa už nedostala.

• 63.
    Alan Kováč opustil ihrisko, nahradil ho Hans Nunoo Sarpei
  • 63.
  • 60.

Snažíme sa to v útoku rozpumpovať, kombinovať, centrovať a aj zakončovať, ale stále tomu niečo chýba. Minimálne však v aktuálnom tempe treba zostať. Súpera ním jednoducho skôr či neskôr musíme prevalcovať.

• 57.

Náš kouč sa snaží oživiť útok čo najviac, a preto už prišlo k dvom striedaniam. Nájde Rossi aj pre toto stretnutie žolíka?

• 57.
    Jakub Krč opustil ihrisko, nahradil ho Dávid Richtárech
  • 56.

Priamo po Podhorinovom priamom kope sme sa zakončenia nedočkali, ale hostia zostali v útoku a zúročili to v nepresný strelecký pokus.

• 56.
    Oliver Podhorin zahrával priamy kop
  • 55.
    Tomáš Malec opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 54.

Kalmár poslal z priameho kopu loptu pred Placha. Finálka nám však opäť nevyšla.

• 54.
  • 51.

Ďalšia veľká príležitosť na našej strane. Vhadzovanie sa dostalo až Placha, kde hlavou zakončil Vida. Lopta teeesne minula brvno.

• 49.

Ani ďalší Pačindov center neskončil lepšie. Teraz síce letel na vzdialenejšiu žrď, no tam však zakročil obranca hostí.

• 48.

Pačinda zahral štandardku po zemi na nabiehajúceho Živkovića, ten sa žiaľ nedostal ani len k centru.

• 47.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 46.
  • 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom od senických futbalistov.

• 46.
    Musefiu Ashiru Olasunkanmi opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 45.

Rozhodca k prvej polovici stretnutia nenastavil ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Žiaľ, po prvom dejstve zatiaľ nemáme veľmi veľa dôvodov na radosť, keďže s posledným celkom nám stále nežiari na svetelnej tabuli vedenie. Doposiaľ sme síce mali prevahu na ihrisku, ale hlavne v prvej polovici polčasu sme sa veľmi ťažko dostávali cez senickú defenzívu a ani finálna fáza na tom nebola najlepšie. Postupne sme sa však s prichádzajúcou prestávkou zlepšovali, vytvorili niekoľko príležitostí, no stále nám to nestačilo na gól. Vybrali sme sa však správnym smerom, ktorý ak si dokážeme udržať, tak pevne veríme, že sa budeme môcť po konci zápasu radovať z víťazstva. DAC do toho!

• 43.

Pačinda sa teraz pri útočnej akcii šikovne obzeral, a tak aj uzrel núkajúceho sa Ljubičića. Marin sa kľučkou dostal cez obrancu, ale loptu pred Plachom už tesne nedostihol.

• 41.

Záver prvého polčasu sa nezadržateľne blíži. V druhej polovici sme dokázali určite zvýšiť tempo a viac sa nám aj darilo smerom dopredu, no stále sme bez úspešného zákroku. Aktuálne sa Pačinda neporozumel so spoluhráčmi.

• 38.

Opäť nás môže mrzieť ďalšia zahodená akcia. Po rohu "Záhorákov" založil Pačinda veľmi rýchlu kontru, kde Davis posunul loptu na uvoľneného Olasunkanmiho, no ten zoči-voči Plachovi v tutovke neuspel.

• 37.
    Samuel Šefčík zahrával rohový kop
  • 36.

Povedal by som, že od našej tohtosezónnej akvizície Maleca to stále nie je to najlepšie čo v ňom je, lenže zlepšuje sa a bojuje ako lev v útoku.

• 33.

Početná divácka kulisa nezostala chladná ani po prihrávke na Kalmára a následnom zákroku senického obrancu. Kalmár skončil na zemi, kým píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá.

• 31.

Mrzieť nás však určite môže pokračujúca snaha a Malecova prihrávka na osamoteného Davisa. Náš ľavý bek totiž zo siedmych metrov prestrelil!!! Tisícpercentná príležitosť je žiaľ v čudu.

• 30.

Olasunkanmi síce zabojoval na ľavom krídle a aj sa mu šikovne podarilo priblížiť k súperovej bráne, lenže pas na Maleca bol konečnou. Náš dlháň si s prihrávkou neporadil najlepšie.

• 28.

Tretiu štandardku za senické mužstvo zahral tretí futbalista a zároveň aj náš bývalý zverenec. Alan Kováč poslal loptu na vzdialenejšiu žrď, kde však nenašiel adresáta.

• 28.
    Alan Kováč zahrával priamy kop
  • 25.

Po vyše polovici prvého polčasu môžeme skonštatovať, že stále pokračujeme za stavu 0:0. Naše mužstvo má určite viac z hry, lenže finálna prihrávka a celkovo prekonanie seneckej defenzívy je pre nás zatiaľ dosť obtiažne.

• 23.

Davis nahral po zemi na nabiehajúceho Davisa, ktorý poslal center do šestnástky na Maleca z prvej. Žiaľ, v nej kraľoval Podhorin.

• 23.
  • 21.

V ďalšej minúte sme už šťastenu skúšali my. Huk nahral krásne na strelu Ljubičićovi a Marin sa aj nenechal dlho núkať. Vypálil z prvej, ale kopačku si teda určite nenastavil dobre.

• 20.

Útočnú kreáciu rozbehla aj Senica, na ktorej konci bol Šefčík. Kľučkami sa síce priblížil k našej svätyni, no razantnú stopku mu vystavil Simon.

• 17.

Ďalšia pekná kombinačná akcia na našej strane, na pravé krídlo bol vysunutý šikovným Živković pasom Ljubičića. Ten z prvej posunul loptu pred brankára na Pačindu. Žiaľ skôr bol pri nej obranca Jarabica.

• 14.

Po Pačindovom rohu hostia nebezpečenstvo nezaznamenali, lenže predchádzala mu zaujímavá akcia, kde Olasunkanmi fantasticky prenechal loptu Davisovi, po ktorého centri na loptu vyskakoval Pačinda. Lepšie však pochodil vyšší Podhorin.

• 14.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 12.

Ani po Dugovej štandardke sa naša obrana nedostala do úzkych. V rýchlom slede sme sa zmocnili lopty.

• 11.
    Denis Duga zahrával priamy kop
  • 10.

Po nedorozumení v seneckých radoch loptu získal Malec, rovno ju posunul Simonovi a ten zavelil do útoku Pačindovi. Erik si hľadal palebnú pozíciu a aj sa k nej dostal. Jeho pokus mal slušný smer, ale predsa len sa nezmestil medzi tri žrde.

• 7.

Prvá štandardka v stretnutí nebola zle zahraná. Lopta letela do pokutového územia, medzi hráčov oboch celkov a tam sme kraľovali my.

• 6.
  • 5.

Aj v ďalšom priebehu hry sme sa snažili dostať až ku Plachovi, lenže hostia už boli podstatne pozornejší pri obranných zákrokoch.

• 2.

Aj s podporou domácich tribún začíname aktívnejšie a už sa nám aj podarilo zakončiť. Pred šestnástkov dostal pas Olasunkanmi a aj sa mu podarilo nájsť palebnú pozíciu. S počiatku to vyzeralo tak, že strelecký pokus zablokoval Medveděv, ale postranný rozhodca videl situáciu rozdielne.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od našich futbalistov.

• 0.

Príjemný podvečer vám prajem z MOL Arény,  kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v červených dresoch. Aj uprostred týždňa sa môžeme tešiť z peknej návštevy, aj keď vypredané samozrejme nie je. O búrlivom domácom prostredí však niet pochýb, že tu na našich a aj súperových hráčov čaká. Nás dnešný súper sa určite bude snažiť konečne rozbehnúť svoje motory, keď doposiaľ nevyhral ani jeden duel. My však v domácom prostredí nič iného neberieme do úvahy, ako víťazstvo a navyše v poslednom domácom stretnutí sme uhrali len remízu s Prešovom, čo máme viac ako povinnosť odčiniť. Dúfame teda, že tri body zostanú doma a absolútne nič nás od nich neodtrhne. DAC do toho.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 9. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FK Senica a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 20.9.2017 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 9. KOLE FORTUNA LIGY:

Vydreté víťazstvo! S posledným celkom tabuľky sme zviedli tvrdý boj, ktorý sa niesol v znamení našej prevahy a neúprosnej snahy prekonať zahustenú obranu súpera. Nezlomná vôla nás doviedla k trojbodovému zápisu, ktorý zabezpečil Davisov gól v 86. minúte. Po druhom víťazstve v rade a potvrdení nezdolanosti v MOL Aréne zostávame štvrtí.

Už po troch dňoch nastúpil náš tím na ďalší ligový súboj. Oproti trojbodovému stretnutiu v Zlatých Moravciach nastala len jedna zmena v základnej jedenástke. Vypadol z nej Vida, na hrote útoku dostal príležitosť Malec. Už v druhej minúte skončila Ashiruho strela asi meter nad. Podobne dopadol aj Pačinda so svojím pokusom v desiatej minúte, lopta minula ľavú žrď asi o meter. V sedemnástej minúte poslal Živković dobrý pas z prvej na Pačindu, skôr pri ňom bol žiaľ senický obranca Jarabica. V prvej polke polčasu sme síce mali viac z hry, lenže senickú defenzívu sme prekonávali naozaj obtiažne a keď sa nám to aj podarilo, tak zase nevychádzala finálna fáza. Pred pol hodinou hry zdvihla zo sedadiel Malecova prihrávka na osamoteného Davisa, náš ľavý obranca zo siedmych metrov trestuhodne prestrelil. V 37. minúte po rohu „Záhorákov“ Simon z rýchlej kontry vysunul Ashiruho, ktorý však v ďalšej tutovke neuspel zoči-voči Plachovi. V závere polčasu sa Ljubičić po Pačindovej prihrávke preštrikoval cez obrancu, ale loptu pred gólmanom hostí tesne nedostihol, a tak sme sa po prvom polčase museli zmieriť s remízou na svetelnej tabuli.

Druhý polčas sme odštartovali so striedaním. Porúčal sa Ashiru a na jeho miesto prišiel Vida. Práve novic na ihrisku sa dostal k prvej vážnejšej akcii druhého dejstva, po vhadzovaní hlavičkoval tesne nad. V druhej polovici stretnutia sme nedokázali nadviazať na tempo z prvého, a tak sme sa opäť ťažšie presadzovali na ihrisku, kým hostia si mohli na dlhšiu dobu vydýchnuť. Vypracovali sme si aj množstvo štandardiek, lenže ani pri jednej sme neboli úspešnejší. Až v 76. minúte Pačinda po umiestnenej strele k pravej žrdi dostal fanúšikov do varu, gólman hostí sa však pochlapil bravúrnym zákrokom. O minútu sa fanúšikovia na štadióne a aj hráči na ihrisku dožadovali už tretej penalty, hlavný rozhodca Chmura mal však na situácie v pokutovom území rozdielne postoje.  V 81. minúte sa k rozohraniu priameho kopu asi z necelých dvadsiatich metrov postavil Kalmár, lopta od neho skončila len tesne vedľa. O dve minúty zase po Davisovej štandardke zakončoval Divković úplne sám, trafil tesne vedľa. V 86. minúte sme súpera predsa len zlomili, Davis sa pri ďalšej z množstva štandardiek trafil výborne, loptu poslal z priameho kopu ponad múr k ľavej žrdi, kde už Plach nemal nárok - 1:0. Senica nás nepotrestala ani v nadstavenom čase, keď sa Vida neporozumel so spoluhráčmi na ofsajdovej pasci, náš súper však s päticou hráčov nepochodil, a tak sme po konci stretnutia mohli sláviť síce tvrdo vybojované, ale zaslúžené tri body.

Piate víťazstvo v ročníku a druhé za sebou rozjasalo fantastickú kulisu, takmer 4600 divákov, ktorí si našli cestu na štadión aj uprostred týždňa. Aj naďalej však zostávame štvrtí. V MOL Aréne zároveň pokračujeme v neporaziteľnosti, už fantastických pätnásť stretnutí. Po zápase so Senicou vám prajeme krásne jarmočné dní, avšak už v nedeľu nás čaká ďalšie kolo Fortuna ligy, v ktorom zavítame až do ďalekých Michaloviec. Hrá sa v nedeľu 24.9. o 19:00.

Marco Rossi, DAC: „V prvom rade sme odohrali veľmi náročný zápas a taký sme aj čakali. Senica od prehry 7:1 proti Žiline kompletne zmenila mentalitu, hráčov a štýl hry. Keď si pozrieme jej posledné zápasy, tak prehrávala tesne, či už z penalty, alebo aj teraz po štandardke. Ťažko sa proti nej vyhráva. Súperovi sme sa snažili dať čo najmenej priestoru pri protiútokoch. Občas sme aj hrali trochu na riziko. Vytvorili sme si však päť čistých šancí a zároveň nám rozhodca mal odpískať penaltu. Vždy som hovoril čo si myslím, a tak by som chcel apelovať na fanúšikov. Máme veľa mladých hráčov. Chcem tak skalných poprosiť, aby im pomáhali a nie na nich pískali, lebo im tak berú sebavedomie. Bol by som rád, keby nás podporovali a ak je niečo zlé, tak pískali až po zápase, prípadne svoju nespokojnosť adresovali rovno mne. Podpora je pre nich veľmi dôležitá, v opačnom prípade strácajú potrebné sebavedomie.“

Ladislav Hudec, Senica: „Vieme kde je naša kvalita a kde je kvalita Dunajskej Stredy. Uspieť môžeme len pri hre za hranicami našich možností. V prvom polčase sme naznačili, že takéto niečo môžeme dosiahnuť. Ak však chceme viac ako výsledok 0:0, tak musíme niečo spraviť pre strelenie gólu. V druhom polčase sme boli málo odvážni, málo sme boli pri lopte, kým súper nás dostal pod veľký tlak. Potom u nás vznikla aj panika a miestami odchádzali hráči aj kondične, dostávali kŕče. Predsa len, sú to veľmi mladí hráči. Keby sme uhrali bod, tak by sme mali šťastie, avšak je škoda, že nás zrazila štandardka. Súper bol dnes lepší a preto mu treba pogratulovať. My musíme hrať ešte viac za hranicou možností, a takým futbalom môžeme uspieť.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK SENICA 1:0 (0:0)