StretnutieMFK Zemplín Michalovce vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
MFK Zemplín Michalovce
    >>
Sadam Sulley 10
90+3. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Anooooooooooo, JE KONIEC a my ho končíme VÍŤAZSTVOM. Tretí trojbodový zisk v rade je realitou. Východ Slovenska je pokorený! V našom sektore už počas zápasu, ale hlavne po jeho konci začali poriadne oslavy vydretého víťazstva. V Michalovciach sme videli boj na každom metri ihriska na oboch stranách, kde sme predsa len o niečo viac predviedli my, čo nás aj priviedlo ku krásnemu plnému bodovému zisku, po ktorom bude pre nás cesta domov chutiť doslova sladko. Ďakujeme hráčom za výkon a divákom, že aj v Michalovciach boli naším dvanástym hráčom.

V septembri nabitom množstvom stretnutí pokračujeme už v stredu, kedy v rámci 4. kola Slovnaft Cupu zavítame 27.9. o 15:30 na pôdu štvrtoligových Hrušovian. Liga nám zase ďalšie kolo ponúkne najbližšiu sobotu. Zavítame na horúcu pôdu Spartaka Trnavy. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.
    Miroslav Božok bol napomínaný žltou kartou
  • 90.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte tri minúty.

• 89.

Ljubičić napriahol z vyše dvadsiatich metrov. Lopta skončila poriadne mimo.

• 88.

Koštrna bojoval v strede ihriska ako o život. Akcia sa síce skončila faulom, ale hlavne bola prerušená. Chlapci záver sa blíži, toto musíme dotiahnuť do konca.

• 85.

Koscelník sa dostal k strele, lenže z uhla a zároveň z väčšej diaľky. Pálil slepými, a tak sme sa opäť len priblížili k trojbodovému zisku.

• 83.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Kristián Koštrna
  • 82.

Po centri z pravej strany loptu posunul Turik. Pre Maceja to nebola náročná pozícia.

• 80.

Dnešné stretnutie sleduje 2116 divákov.

• 78.

V útočnom snažení opäť naše mužstvo. Divković a ani Pačinda však skončili na domácich obrancoch.

• 76.

V útoku tentokrát bojoval Divković, no s obranou si nevedel poradiť. K strele sa však dostal ešte Čmelík, nemieril presne.

• 75.
    Sadam Sulley opustil ihrisko, nahradil ho Vladislav Bragin
  • 73.

Vyhrávame, ale vydýchnuť si určite nemôžeme. Už teraz sa k akcii dostali domáci. Sulley z dobrej pozície tvrdo vypálil, no tu fantastickým zákrokom nás podržal Macej.

• 72.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL, tak to je fantázia na Michalovskom štadióne. Davis sa po našej štandardke a niekoľkých súbojoch dostal k lopte a vyskúšal rovno pozornosť Kiru. Spravil fantasticky, výborne letiaca a nevinne vyzerajúca lopta rotovala, až skončila pri ľavej žrdi.

• 71.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 70.

Pomaly, ale isto sa teraz približujeme ku Kirovej bráne až Davis poslal dlhé vhadzovanie, ktoré predĺžil Divković, no spoluhráča nenašiel.

• 70.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 68.

v našom sektore sa nachádza fantastických 130 divákov, ktorí sa starajú a výbornú atmosféru. Ďakujeme.

• 67.

Kalmár sa v útoku snažil niečo vymyslieť, no po súboji padol, bol však odpískaný jeho faul.

• 65.

Novic na ihrisku sa dostal aj k zakončeniu. Divković dostal loptu na hranici pokutového územia a dostal sa aj k strele, ktorú však Kira v pohode skrotil.

• 62.

Atmosféra sa v Michalovciach zhusťuje. Nie je núdza o tvrdé zákroky, obidve mužstvá sa snažia dať zo seba všetko pre úspešný výsledok.

• 59.

Ljubičić zostal po obrannom zákroku ležať otrasený. Žofčák v rámci fair play poslal loptu za postrannú čiaru.

• 58.

Hra sa opäť presunula do šestnástky. Vyzerá to zatiaľ tak, že Michalovce sú naozaj spokojné aj so ziskom budu. Aktívne sú len minimálne a práveže do útoku sa naďalej snažíme dostať my.

• 58.
    Milan Šimčák opustil ihrisko, nahradil ho Martin Regáli
  • 55.

Jaaaaj tak to je smola, ďalšiu gólovú príležitosť sme zahodili. Chaos v domácej obrane sa snažil využiť Čmelík, keď sa mu odrazila lopta, nesebčil a snažil sa v dobrej pozícii ešte nahrať Pačindovi. Tvrdý pas však Erik už nevedel skrotiť.

• 53.

Davis zahral priamy kop na bližšiu žrď, domáci obranca však predĺžil loptu a rovno na nášho Kalmára. Žiaľ jeho strela z prvej bola zablokovaná.

• 53.
  • 51.

Ani po vyrovnávacom góle domáci taktiku nezmenili a dopredu sa nehrnú. Na druhej strane v útočnom snažení sme my, ale zatiaľ narážame na pozornú obranu.

• 48.

Domácim sa podarila rýchlo aj prvá akcia druhého polčasu.v, ktorej bol Sulley odzbrojený až v poslednej chvíli.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od našich miláčikov. Druhé dejstvo zároveň začalo striedaním na našej strane.

• 46.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Branislav Ľupták
  • 45.

Úvodná polovica stretnutia je za nami. My zatiaľ radostne môžeme vyhlásiť, že remizujeme s gólom do šatne súpera. V prvom polčase síce mali viac z hry domáci a aj smerom dopredu im to šlo jednoduchšie. Na druhej strane si naše mužstvo vybojovalo tri čisté gólové príležitosti, z ktorých využilo jednu, a tak je aktuálny remízový rezultát spravodlivý. Pevne veríme, že gól zo 44. minúty nás nakopne k ešte lepšiemu výkonu, ktorý nám prinesie tri body. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 44.

GOOOOOOOOL, GOOOOOL, GOOOOOL, tretia tutovka využitá a my už remizujeme. Obrovskú a neskutočnú chybu spravil Carrillo v obrane, keď namiesto ľahkej prihrávky rovno nahral loptu na Pačindove kopačky. Erik sa nikým nekrytý vybral k bráne, kde Kirovi už nedal absolútne žiadnu šancu.

• 44.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 42.

Pred priamym kopom bol ošetrovaný Davis, ale bude v poriadku. Koscelník následne zahral štandardku priamo do Macejovho náručia.

• 42.
    Martin Koscelník zahrával priamy kop
  • 40.

Domáci si teraz prihrávajú na vlastnej polovici a snažia sa čo najviac brzdiť hru. My im to oplácame aktívnym napádaním, no loptu sme nezískali.

• 39.

V závere polčasu predsa len meníme obraz hry. Sme viac pri lopte a aktívnejší začíname byť aj v útoku.

• 36.

Ďalšia premárnená gólová príležitosť. V efektivite máme strašnú smolu. Čmelík dostal dlhý pas, rýchlosťou sa zmocnil lopty popri brániacom Kavkovi. Priblížil sa až k šestnástke, kde našiel nabiehajúceho Pačindu. Erik z gólovej pozície žiaľ prízemnou strelou Kiru neprekonal.

• 34.

Domáci začínajú mať prevahu pri súbojoch v strede ihriska a to aj vďaka kľudu pri pozitívnom skóre.

• 31.

Hra sa po úvodnom góle určite spomalila. Michalovčania sa nemajú kam ponáhľať, kým nám to ide ťažšie. Hrá sa tak presunula medzi šestnástkami.

• 29.
    Milan Šimčák bol napomínaný žltou kartou
  • 28.

Hra je vyrovnaná, strieda sa akcia za akciou na jednej, či druhej strane. Domáci sú však určite lepší v záverečnej fáze, čo budeme musieť v dohľadnej dobe zmeniť.

• 25.

Čmelík opäť v akcii. Zastavený bol na hranici pravidiel. Rozhodca však faul nevidel.

• 23.

Po rohovom kope sme založili rýchlu kontru na konci ktorej sa dostal do samostatného nájazdu Čmelík. Žiaľ, zoči-voči Kirovi neuspel v tutovke ani na dvakrát. Toto nás ešte môže mrzieť.

• 22.
    Igor Žofčák zahrával rohový kop
  • 21.

Na Žofčákov center si najvyššie vyskočil Huk, lopta však zostala u domácich. K zakončeniu sa dostal Kavka a získal roh.

• 21.
    Igor Žofčák zahrával priamy kop
  • 19.
  • 18.

Sulley zostáva naďalej aktívny. K lopte sa dostal na hranici pokutového územia, odkiaľ tvrdo vypálil a nebezpečný, štipľavý pokus musel hasiť až Macej.

• 17.

Z úvodného gólu sme sa už ako tak otriasli a pustili sa aj dopredu. Žiaľ cez domácich sa nám nepodarilo presadiť. Naopak útok založili oni, no po priamom kope prišli o loptu.

• 17.
  • 16.
    Yves Simon Pambou bol napomínaný žltou kartou
  • 14.

Koscelník poslal z pravého krídla tvrdý center, na ktorý musel vybehnúť Macej. Michalovčanom dal gól vietor do plachiet a naďalej zostávajú v útoku.

• 11.

Prvá vážnejšia akcia hostí a my prehrávame. Po rohu sme to v obranných radoch jednoducho nezvládli. V päťke zostali rovno dvaja hráči Michaloviec na jediného Šatku. Neprišla podpora ani od brankára a ani od ďalšieho spoluhráča, a tak Sulley bezpečne otvoril skóre dnešného duelu.

• 10.
    Sadam Sulley strelil gól
  • 10.
    Miroslav Božok zahrával rohový kop
  • 9.

Aktivitu vpredu predviedol Čmelík, no center z jeho strany už úspešný nebol. Začiatok stretnutia prebieha v slušnom tempe, verme, že vydrží počas celého stretnutia.

• 6.

Šimčák poslal získané vhadzovanie až do pokutového územia, kde sa však o loptu postaral Pačinda.

• 5.

Môžeme sa hneď aj pochváliť a zároveň aj poďakovať, že aj v poriadne vzdialených Michalovciach nás prišla podporiť fantastická fanúšikovská základňa, ktorú tvorí vyše 100 žlto-modrých. Samozrejme od začiatku sa starajú a dobrú atmosféru. Celkovo je na Zemplíne prítomných možno takmer aj 3000 divákov, teda o futbalovú kulisu dnes nebude núdza.

• 3.

Nášho protivníka sme hneď od začiatku pritlačili. Čmelík vybojoval priamy kop, po ktorého zahraní Kavka odvrátil na roh. K nemu sa postavil už Kalmár, no center na bližšiu žrď nemal úspech.

• 2.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 2.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý podvečer vám prajem z ďalekého východu, kde práve v týchto chvíľkach prichádzajú hráči oboch celkov na nový michalovský trávnik. Domáce mužstvo v žltých dresoch, kým náš mančaft premiérovo v prevlečení od nového partnera Macronu, ktoré je komplet čiernej farby. Zemplínčania sa dnes budú snažiť nadviazať na výkon z predošlých zápasov, kde v piatich stretnutiach získali deväť bodov a darí sa im hlavne na domácej pôde. V celkovom súčte však po nie najlepšom začiatku momentálne okupujú ôsmu priečku. Náš celok zdolal najdlhšiu trať v rámci výjazdu ešte včera a teda dnes budú naši futbalisti plní energie. Samozrejme dnes budú bojovať o predĺženie víťaznej série, ale zároveň aj o vylepšenie už teraz dobrej štvrtej priečky. Na východ republiky sa snáď necestuje len tak, veríme, že sa tam cestuje po tri body. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 10. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Zemplín Michalovce - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 24.9.2017 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 10. KOLE FORTUNA LIGY:

Davis opäť rozhodol, z ďalekého východu berieme tri body. V zaujímavom stretnutí plnom neúprosných súbojov o každý meter ihriska dokázalo naše mužstvo zvrátiť výsledok, na radosť prítomných stotridsať žlto-modrých fanúšikov. Víťazná premiéra nových dresov a tretí úspech v rade nás posunuli na tretiu priečku.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastúpila na východe republiky pozmenená zostava. Na lavičke zostali sedieť Ashiru s Malecom, kým tréner Rossi dal pre zmenu dôveru Čmelíkovi s Vidom. Úvod stretnutia patril nám, získali sme štandardky, kombinovali a tlačili sa smerom dopredu, no bez úspešnej finálnej fázy. Prvú vážnejšiu akciu si tak pripravili domáci v desiatej minúte, po rohovom kope zostali v päťke na Šatku dvaja hráči, ktorých sa mu nepodarilo ústrážiť, Sulley asi z troch metrov bez problémov prekonal Maceja - 1:0. Domáci zostali aktívni aj po úvodnom zásahu, v 18. minúte poslal Sulley poriadne štipľavý pokus z hranice pokutového územia, ktorý krotil až náš gólman. O štyri minúty sme založili mimoriadne nebezpečnú akciu, na konci ktorej sa Čmelík pustil do samostatného nájazdu na Kiru, neuspel ani na dvakrát. V 35. minúte sme premárnili ďalšiu tutovku, Čmelík sa po dlhom nákope rýchlosťou zbavil Kavku, prihral nabiehajúcemu Pačindovi, ktorý prízemnou strelou domáceho gólmana neprekonal. V 44. minúte sa Carrillo dopustil obrovskej chyby v obrane, nahral priamo Pačindovi a náš najlepší strelec sa pustil na bezmocného osamoteného Kiru, ktorému nedal najmenšiu šancu k zákroku - 1:1. Gólom do šatne sme rozhodli o remíze po úvodnom polčase, v ktorom mali z hry viacej domáci, no nebezpečnejšie bolo naše mužstvo.

Do druhého dejstva sme Simona nahradili Ľuptákom. Hneď v 48. minúte vznikla trma-vrma v našej šestnástke, nebezpečne vyzerajúca akcia skončila odzbrojením Sulleya v poslednej chvíli. V 55. minúte sa Čmelík dostal k lopte po zmätku v domácej obrane, v dobrej pozícii ešte prudko nahral Pačindovi, no Erik už tvrdý pas nevedel zúročiť. Po tejto akcii sa hra presunula medzi pokutové územia, kde prebiehali tvrdé boje a snaha vybojovať z dnešného stretnutia čo najviac. V 71. minúte sa však Davis dostal po množstve súbojov k lopte, z prvej aj vyskúšal Kirovu pozornosť a spravil skvele, nevinne vyzerajúci pokus rotoval, až skončil pri ľavej žrdi v bráne - 1:2. O dve minúty Sulleyov tvrdý pokus Macej pokryl kvalitným zákrokom. V ďalších minútach sme kontrolovali priebeh stretnutia, snažili sme sa útočiť, no hlavne Zemplínčanom sme nedávali veľa priestoru. Dostali sa len k jednoduchším strelám, ktoré Macej nemal problém pokryť, a tak sme sa po záverečnom hvizde mohli radovať z trojbodového zisku. Tomu vďačíme aj našim stotridsiatim fanúšikom, ktorý si merali ďalekú cestu na východ aj na nedeľný večerný zápas.

Michalovce porazené, tretie víťazstvo v rade a šiesty trojbodový zápis v ročníku nás posunul vpred na fantastickú tretiu priečku. V septembri nabitom množstvom stretnutí pokračujeme už v stredu, kedy v rámci 4. kola Slovnaft Cupu zavítame 27.9. o 15:30 na pôdu štvrtoligových Hrušovian. Liga nám zase ďalšie sústo ponúkne najbližšiu sobotu, kedy zavítame na horúcu pôdu lídra Spartaka Trnava.

Marco Rossi, DAC: „Videli sme zaujímavý a rýchly zápas na oboch stranách, kde sa obe mužstvá snažili hrať futbal. V prvom polčase sme mali problémy, a to hlavne pri kombináciach Žofčáka a Turíka. Pred druhým dejstvom som musel striedať Simona, ktorý strážil práve tých dvoch hráčov a mal už aj žltú kartu. Bolo to aj taktické striedanie. V druhej polovici stretnutia sme aj preskupili rady. Kalmára som posunul vyššie, no po druhom góle sme zmenili rozostavenie na 4-2-3-1. Obidva góly, čo sme strelili, boli zaujímavé. Prvý bol darček od domáceho mužstva, kým v druhom predviedol Davis svoju genialitu. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať. Podľa mňa je tento výsledok v poriadku. Určite nie je škandálom, že si berieme tri body, no pravda je, že sa mohla zrodiť aj remíza.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Futbal nám dnes ukázal druhú tvár. Po celý zápas sme boli lepší. Vedeli sme, že súper je silný v rýchlych protiútokoch, no a keď ponúknete šance súperovi ako je Dunajská Streda, tak ich využije. Mojim hráčom nemám čo vyčítať, išli dnes na sto percent, do zápasu dali srdce. Po ľahkých chybách však súper využil svoje príležitosti. Aj po Davisovom góle sme sa snažili niečo urobiť so zápasom, tlačili sme sa do šestnástky. Sulley mal strelu, ktorý keby dal bližšie k žrdi, tak vyrovnáme. Dnes by zápasu svedčala remíza, no futbal sa hrá na góly, a tých dal viac DAC.“

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (1:1)