StretnutieOFK Hrušovany vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
OFK Hrušovany
    >>
Dárius Soboňa 16
90+2. minúta1 - 3FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Stretnutie sa práve skončilo. Po záverečnom hvizde sa radujeme z postupu do osemfinále aj napriek dramatickému priebehu stretnutia, kde sme museli skóre obracať. Naše mužstvo však dnes určite bolo lepším celkom a postupuje zaslúžene. Hlavne v druhom polčase takmer úplne vygumovalo snažiace sa Hrušovany. Osemfinálový žreb sa uskutoční 3. októbra.

Septembrový futbalový pelotón ja čoskoro na konci. Na posledný zápas v mesiaci cestujeme do Trnavy, kde v boji o líderskú pozíciu vo Fortuna lige odohráme krajské derby so Spartakom v sobotu 30. septembra o 17:15. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridal k druhému polčasu ešte dve minúty.

• 90.

Aj pred záverečným hvizdom sa ešte dostal k strele Čmelík, tentokrát pálil spepými.

• 89.

Po rohu lopta presvišťala celou šestnástkou, až ju vykopol do bezpečia Koštrna.

• 87.

Blížia sa záverečné minúty stretnutia. Loptu držíme v moci a už sa nikam neponáhľame. Predsa len určite nechceme, aby prípadný inkasovaný gól opäť dostal súper na koňa.

• 84.

Po ďalšom góle už naozaj bez problémov držíme loptu v moci, prihrávame si a bez stresu rozkladáme akcie. Stretnutie už musíme dostať do víťazného konca.

• 82.

Gól, gól, gól. Je rozhodnuté. Približne desať minút pred koncom strieľame rozhodujúcu bodku za našim prekvapivo ťažšie vybojovaným víťazstvom. Čmelík sa dostal na pravej strane ihriska k lopte, zapol motory, dostal sa k šestnástke, nesebecky nahral Divkovićovi a náš chorvátksky útočník mohol skórovať do prázdnej brány.

• 81.
    Marko Divković strelil gól
  • 80.

Kalmár zahral loptu na krátko, loptu dostal späť, ale jeho center sa už neujal.

• 80.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 78.

Domáci sa dostali do útoku po dlhšom čase a vybojovali si aj priamy kop. Poluchov center však skončil priamo v Szarazovom náručí.

• 78.
    Michal Polúch zahrával priamy kop
  • 77.
    Miloš Krško opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Vičan
  • 74.

Pravačku si teraz vyskúškal Ashiru, strela z diaľky však bola nepresná.

• 72.

Už hneď po prvom góle sme sa dostali do pohody. Konečne vyhrávame a tento stav si už musíme udržať. Navyše, keď domácemu celku už dochádzajú sily.

• 70.

Gooooooool. A podarilo sa! Po slabom rohovom kope súpera na bližšiu žrď poslal Aluku loptu dopredu na rýchlu kontru, na ktorej konci bol Čmelík v nájazde. Skóroval teda už v každom pohárovom stretnutí, no tento jeho zásah je zatiaľ určite najcennejší.

• 69.
    Lukáš Čmelík strelil gól
  • 69.
    Michal Polúch zahrával rohový kop
  • 68.

Zostávame pri útočných chúťkach. Robíme všetko preto, aby sme strelili vedúci gól. Musíme však zostať aj naďalej aktívni.

• 67.
    Zoltán Kontár opustil ihrisko, nahradil ho Esmerald Aluku
  • 67.

Rýchla kontra nášho mužstva. Čmelík center doletel na Kalmára, ale ďalej nahrať už nevedel.

• 65.

Po góle sme ešte viac ožili. Dobrý pas do pokutového územia dostal Ashiru, ten síce obstrelil domáceho gólmana, ale na nešťastie lopta sa zastavila na pravej žrdi.

• 63.

Gooooool, vyrovnali sme. Striedanie nášho trénera prinieslo ovocie. Kalmár sa pohyboval popri šestnástke, kde si našiel palebnú pozíciu, odkiaľ poslal umiestnenú loptu k pravej žrdi.

• 63.
    Juraj Sipos opustil ihrisko, nahradil ho Michal Polúch
  • 63.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 61.

Čmelík si to sebavedomo namieril rovno do pokutového územia, kde aj tvrdo vypálil pod brvno. Tentokrát už brankár Holička bravúrne zasahuje. Rovnako skončila aj Kontárova tvrdá dorážka , kde sa opäť parádne činil domáci gólman.

• 59.

Kalmár poslal ľahučký center ponad múr na DIvkovića. Ten však zostal postrážený.

• 59.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 57.

Po striedaní sme zahrali hneď dve štandardky. Tie sme síce nevyužili, ale hra hneď ožila.

• 57.
    Marko Divković zahrával rohový kop
  • 56.
  • 56.

Rossi sa pri nepriaznivom výsledku rozhodol rovno pre dve striedania. Verme, že jeden z nich bude našim žolíkom.

• 55.
    Kristóf Domonkos opustil ihrisko, nahradil ho Zsolt Kalmár
  • 55.
    Tomáš Malec opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 53.

Po Ľuptákovom zahraní štandardky sa Domonkos k lopte nedostal.

• 53.
    Branislav Ľupták zahrával priamy kop
  • 50.

Aj ďalší center od Blackmana nebol úspešný. K Domonkosovi sa nedostal.

• 48.

Dostali sme sa k centru z pravej strany, ktorý letel na Maleca.  V náročnej pozícii si však neporadil.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od domáceho celku.

• 45.

Prvý polčas dostal záverečnú. Šokujúco po jeho odpískaní prehrávame 1:0 proti štvrtoligistovi. Na ihrisku nám to šlo v prvej polovici stretnutia ťažšie. Sme síce lepším celkom, ale smerom dopredu je to horšie aj napriek našim niekoľkých nevyužitým gólovým príležitostiam. Domáce Hrušovany z dvoch väčších šancí skórovali raz a nabudení vedúcim stavom stretnutia si udržali doposiaľ senzačný výsledok. Verme, že druhý polčas sa bude niesť v úplne inom duchu. A hlavne, že sa nám tento mimoriadne nepriaznivý výsledok podarí zvrátiť. Chlapci je to na nás. DAC do toho!

• 45.

Pri zákroku sa však výborne chytajúci gólman buchol hlavou do žrďky, stretnutie sa sa tak pre neho skončilo. Predlžuje sa dve minúty.

• 45.
    Matej Kopecký opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Holička
  • 44.

Ďalšia obrovská akcia na skórovanie. Koštrna napriahol z vyše dvadsiatich metrov. Tvrdý pokus letel k pravej žrdi, kde však domáci gólman zakročil druhýkrát v stretnutí excelentným zákrokom.

• 43.

Predsa len sme sa dostali k tutovke na vyrovnanie. Malec z bránkovej čiary posunul loptu Domonkosovi, ktorý poslal dobrý umiestnený pokus. Kopecký zachytil loptu doslova zázračne.

• 41.

Snažíme sa, sme na útočnej polovici súpera, ale nejde nám to stále. Nevieme sa dostať do správneho tempa v tomto stretnutí.

• 38.

Hra sme určite nie pre našu spokojnosť presunula do stredu ihriska, kde prebiehajú tvrdé boje. V závere polčasu budeme musieť pritlačiť.

• 35.

Ani pri priamom kope nám nebolo všetko jedno. Lopta doplachtila na nabiehajúcich Grmana a Soboňa, no naša dvojica Huk a Ľupták si s nimi našťastie poradila.

• 34.
    Andrej Masarovič zahrával priamy kop
  • 34.

Hrušovany sú jednoznačne pri chuti, hrajú svoj životný zápas, počas ktorého sa dostali k ďalšiemu zakončeniu. Grman vyskúšal šťastie z väčšej diaľky, no trafil sa slušne, lopta len tesne minula našu bránu.

• 32.

Aj ďalšia štandardná situácia skončila v náš neprospech. Ashiru poslal pridlhú loptu do autu.

• 31.
    Musefiu Ashiru Olasunkanmi zahrával priamy kop
  • 30.

Akcia Divković, Ashiru po zemi a potom sme sa z útoku vytlačili takpovediac sami.

• 29.
  • 28.

V gólovej akcii Ashiru, ktorý sa presunul na pravú stranu, odkiaľ zo šestnástky nastrelil len bočnú sieť.

• 27.

Rohový kop doletel až do súperovej päťky, kde však dominovali hráči domáceho celku.

• 26.
  • 26.

Po centri z ľavého krídla Malec predĺžil. Lopta sa dostala až k Ashiruovi v šestnástke, ktorý už však bol zablokovaný.

• 24.

Samozrejme náš tréner je s aktuálnym priebehom tiež nespokojný. Počuť jeho neustále inštrukcie. Verme, že mužstvu pomôžu.

• 21.

Pokračujeme v snažení, ale opäť nám nevyšla finálna fáza. Domáci sú navyše poriadne posilnený úvodným zázrakom a šancou šokovať prvoligové mužstvo.

• 19.

Gól nás samozrejme viac ako zarazil, a preto sme sa v rýchlosti pustili niečo spraviť s výsledkom. K dobrej lopte sa dostal Huk, ale bol mu odmávaný ofsajd.

• 18.

Začiatok ako z najhoršieho sna. Po chvíľkovom napádaní našej obrany, povolila. Center z pravej strany naša obrana nezachytila. Dostala sa k Soboňovi, ktorý ju umiestnil k pravej žrdi.

• 17.

Domonkos zahral loptu priamo na bránu. Aj so skackavým pokusom, no menej razantným, nemal problém domáci gólman Kopecký.

• 16.
    Dárius Soboňa strelil gól
  • 16.
    Kristóf Domonkos zahrával priamy kop
  • 15.

Divković zahral loptu aj po tretíkrát po zemi, lenže teraz loptu poslal k bližšej žrdi na nabiehajúceho Ashiruho, ktorému sa ju nepodarilo predĺžiť.

• 14.
  • 13.

Aj naďalej zostávame pri lopte, lenže oduševnení domáci nás k ničomu nechcú pripustiť.

• 10.

Rohový kop sme zahrali na krátko, po centri Domonkosa a odrazenej lopte sa k nej dostal Malec. Síce mal dobrú pozíciu, ale nevedel ju využiť. Po druhom rohovom kope opäť zahranom nakrátko sme už skončili bez zakončenia.

• 10.
  • 9.
  • 8.

Po prvom priamom kope sme vyťažiť nedokázali. Lopta sa rýchlo dostala k nášmu súperovi.

• 7.
  • 6.

Začína sa s pomalším tempom s množstvom nahrávok, no s pozornou obranou.

• 4.

Na štadión si našlo cestu pochopiteľne aj mnoho domácich divákov, no predsa len na futbalový sviatok sa predsa len čakalo o čosi viac. Samozrejme ani dnešné stretnutie sa nezaobíde ani bez našich fantastických fanúšikov, za čo im ďakujeme.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od našich futbalistov.

• 0.

Príjemný dobrý deň prajem z Hrušovian, kde práve v týchto chvíľach nastupujú hráči oboch celkov na trávnik. Domáci v modrej-bielej kombinácii, kým naše mužstvo v čiernych farbách. V dnešnom zápolení nás čaká boj o najlepšiu šestnástku Slovenského Pohára. Na domácom trávniku sa predstaví štvrtoligové mužstvo, pre ktoré bude dnešné stretnutie s Fortunaligistom pravý futbalový sviatok, kde budú chcieť hráči dať zo seba aj dušu. Na druhej strane my chceme nadviazať nielen na víťaznú sériu, ale zároveň potvrdiť aj úlohu favorita postupom ďalej. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 4. kola Slovnaft Cupu! Na programe máme duel OFK Hrušovany - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 27.9.2017 o 15:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 4. KOLE SLOVNAFT CUPU:

Hrušoviansky zázrak sa nekonal. Po prekvapivom dobiehaní gólovej straty sme nášho húževnatého súpera zo štvrtej ligy zlomili a radovali sa po záverečnom hvizde z postupu do osemfinále. Žolíkmi trénera Rossiho sa stali Čmelík s Kalmárom, ktorí sa po nástupe výrazne pričinili o zvrat v stretnutí.

Na štvrté kolo Slovnaft Cupu sme vykročili s takmer úplne pozmenenou zostavou. Z posledného ligového stretnutia nastúpil v základnej jedenástke jedine Tomáš Huk. Celých deväťdesiat minút sa nieslo v znamení našej územnej prevahy a dobíjania domácej brány. V desiatej minúte sa po rohovom kope zahranom nakrátko a následnom centri dostal k lopte Malec v nebezpečnej pozícii, ktorú však nedokázal zúročiť. V ďalšom priebehu sme získali niekoľko štandardných situácii, avšak bez úspechu skončili aj tie. V 16. minúte nás hostia maximálne zarazili, z pravej strany sme nezachytili center od Hrušovian, lopta sa dostala k Soboňovi, ktorý strelou k pravej žrdi nedal šancu Szárazovi - 1:0. Po studenej sprche sme sa snažili vyrovnať čo najrýchlejšie, akcie vpredu nám však nevychádzali. Až v 28. minúte sa k lopte v šestnástke dostal Ashiru, nastrelil len bočnú sieť. V 34. minúte o sebe opäť dal vedieť nabudený súper, Grman vypálil z väčšej diaľky, dobre letiaci pokus len tesne minul našu bránu. Súpera sme pritlačili aj v závere polčasu. V 43. minúte Malec z bránkovej čiary nahral na voľného Domonkosa, jeho umiestnený pokus Kopecký bravúrne vybránil. O minútu neskôr sa k strele z vyše dvadsiatich metrov dostal Koštrna, "bombičku" k pravej žrdi domáci gólman aj druhýkrát zneškodnil excelentným zákrokom. Po podržaní mužstva zrejme domáci brankár utrpel otras mozgu, a tak bol vzápätí aj vystriedaný. Do konca polčasu sme mimoriadne nepriaznivý stav stretnutia nedokázali zvrátiť.

Druhé dejstvo sme začali s jednoznačným cieľom, a to čo najskôr vyrovnať. Po jeho odpískaní sme sa tlačili smerom dopredu, ale finálna fáza zostala jalová. Hra nám ožila až v 55. minúte po dvojitom striedaní, po posilách v podobe Čmelíka a Kalmára. Po hodine hry si to Čmelík sebavedomo namieril do pokutového územia, kde aj tvrdo vypálil, aj náhradný brankár Holička však predviedol dobrý zákrok. Blysol sa tiež pri rýchlej dorážke Kontára, strelu k žrdi pokryl. V 63. minúte však bol bezmocný, Kalmár si popri bránkovej čiare našiel palebnú pozíciu a ďalšiu umiestnenú strelu k žrdi už Kopecký nedokázal pokryť - 1:1. O dve minúty sme sa už mohli dostať do vedenia, Ashiru prestrelil domáceho brankára, no loptu zastavala žrď. V 69. minúte sme sa po rohovom kope dostali do rýchlej kontry, na konci ktorej bol Čmelíkov únik a šikovné prehodenie bezmocného Kopeckého - 1:2. Lukáš tak zatiaľ skóroval v každom našom pohárovom stretnutí. V 81. minúte sme definitívne rozhodli, Čmelík zapol motory na pravom krídle, dostal sa do šestnástky, odkiaľ nesebecky nahral osamotenému Divkovićovi a mladý útočník skóroval bez najmenších problémov - 1:3. Po poisťovacom góle sme si už postupový výsledok bezpečne ustrážili a mohli sa tak radovať z postupu do osemfinále.

S komplikáciami, ale predsa len zaslúžene vybojovaný postup do osemfinále. Hrušovany napriek srdcervúcemu výkonu neudržali vedenie, gólmi Kalmára, Čmelíka a Divkovića sme zlomili ich odhodlanie. Osemfinálový žreb sa uskutoční  6. októbra, kde už môžeme dostať ktorékoľvek postupujúce mužstvo. Septembrový futbalový pelotón ja čoskoro na konci. Na posledný zápas v mesiaci cestujeme do Trnavy, kde v boji o líderskú pozíciu vo Fortuna lige odohráme krajské derby so Spartakom v sobotu 30. septembra o 17:15.

Marco Rossi, DAC: „Podobne ako v Ivanke, aj teraz sa potvrdilo, že s niektorými hráčmi ešte musíme byť trpezliví, kým dosiahnu požadovanú úroveň. Súper sa na nič nezmohol, no napriek tomu dokázal skórovať, kým my sme zahodili asi pätnásť čistých šancí. Navyše, domáci brankári vytiahli zopár zázračných zázrakov. Takýto risk si už nemôžeme viackrát dovoliť. Tento zápas mal skončiť 6:0, či 7:0. Dôležité ale je, že sme stále v hre o pohár. V najbližšom kole budeme musieť nastúpiť v najsilnejšom možnom zložení.“

Jozef Ducký, Hrušovany: „Som veľmi spokojný. Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne. Vedeli sme, že k nám príde kvalitný súper, takže sme museli hrať zodpovedne. Nemohli sme hrať ako proti rovnocennému súperovi. V rámci možností sme však súpera potrápili až moc. Videl som, že tréner hostí dal nastúpiť aj hráčov zo základu. Bolo mi jasné, že s nimi príde kvalita. Po góle sme vedeli, že nás už zlomia a potvrdia svoju kvalitu.“

OŠK Hrušovany - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:3 (1:0)