StretnutieFC Spartak Trnava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Vakhtang Tchanturishvili 82
    >>
Marvin Egho 84
90+3. minúta2 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Stretnutie a septembrový maratón zápasov napísal záverečnú. Žiaľ, posledný dielik v úspešnom mesiaci sme už nedokázali doviesť do úspešného konca. V druhom polčase bol Živković vylúčený na jeho začiatku a my sme sa nevedeli vysporiadať s takmer celopolčasovým oslabením, kde takmer v celej polovici stretnutia domáci obiehali našu bránu. Dlho boli neúspešní, no v závere predsa len naše hradby neodolali hneď dvakrát. Boj o prvé miesto sme prehrali, no zatiaľ aj naďalej zostávame na tretej pozícii. Fanúšikom ďakujeme, že nás prišli povzbudiť v tak krásnom počte, a že opäť boli naši dvanástym hráčom.

Septembrové sedem zápasové šialenstvo sa teda skončilo. Po krajskom derby je na programe reprezentačná prestávka. Aj po nej cestujeme na súperove ihrisko, kde si v sobotu 14.10. o 17:00 zmeriame sily s Podbrezovou. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte tri minúty.

• 89.
    Ján Vlasko opustil ihrisko, nahradil ho Matej Oravec
  • 87.

Po dvoch v rýchlom slede idúcich góloch sme na konci. Môžeme už asi len veriť, že sa nám podarí pridať aspoň čestný zásah, ktorý si naši fanúšikovia určite zaslúžia.

• 85.

Žiaľ aj po úvodnom góle sme sa nevedeli dostať do hry a práve naopak. V útoku aj naďalej zostali domáci a aj sa im to vyplatilo. Po prihrávke do šestnástky najprv Yilmaz nastrelil len pravú žrď, aby nepokrytý Egho už bezpečne druhýkrát rozvlnil našu sieť.

• 84.
    Marvin Egho strelil gól
  • 84.

Do konca stretnutia nás delí necelých desať minúť, kde v oslabení budeme musieť predviesť nadľudský výkon.

• 82.

Riadna smola v našich radoch. Po ďalšom z nespočetného množstva rohových kopov sa k loptu v šestnástky dostal Tchanturishvili. Keďže ho naši hráči nedokázali pokryť, tak vypálil k žrdi, kde na nevinne vyzerajúci pokus už Macej nevedel zareagovať.

• 79.

Vlasko je mimoriadne nebezpečný domáci tvorca hry. Aj teraz poslal umiestnený pokus, ktorý však opäť dokázal Macej odvrátiť na roh. Po ňom sme si už Trnavu šikovne ustrážili.

• 75.

Tchanturishvili center z rohového kopu letel rovno na Ljubičićovu hlavu, a tak mohol Marin zahrať bezpečne preč od našej brány.

• 74.
    Vakhtang Tchanturishvili zahrával rohový kop
  • 73.

Hru sa nám podarilo presunúť medzi šestnástky, čo je pre nás určite dobré, jednak si môžeme vydýchnuť a trebárs potom aj založiť rýchlu kontru.

• 70.

Ďalšiu akciu domácich prerušil po centri rozhodca odmávaním Eghovho ofsajdu.

• 69.

Spartak naďalej obieha našu svätyňu, lenže naši hráči ho aj napriek tomu k ničomu nechcú pripustiť.

• 67.
    Erik Jirka opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Brigant
  • 66.
    Slavko Lukić bol napomínaný žltou kartou
  • 66.

"Červeno-čierni" v nebezpečnej situácii. Po centri z ľavej strany loptu posunul Tchanturishvili na Egha. On sa "nožničkami" snažil prekonať nášho gólmana, ale mieril vedľa.

• 64.
    Marvin Egho bol napomínaný žltou kartou
  • 63.

Po vylúčení Živkovića sme sa ocitli v náročnej situácii, kde prevažne odolávame kombinačným akciám domáceho celku.

• 61.

V našom sektore sa nachádza fantastických 577 fanúšikov. Ďakujeme krásne za podporu.

• 59.

Jirkov dobrý center Egho v gólovej pozícii poslal asi meter vedľa.

• 58.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 58.

Sporný rohový kop išiel do územia nikoho, čo nám teraz absolútne vyhovuje.

• 57.
  • 56.

Po rohovom kope sme sa zase k lopte už rýchlo dostali my, a tak si naša obrana môže opäť aspoň na chvíľu vydýchnuť.

• 55.
    Slavko Lukić zahrával rohový kop
  • 54.

Poriadne sme si vydýchli. Po odrazenej lopta sa k nej dostal Vlasko a vypálil fantasticky. Bombičku poslal pod brvno, kde však excelentným zákrokom zakročil Macej.

• 52.

Po faule na Čmelíka zahral priamy kop Pačinda. Po dlhom centri sme sa dopustili útočného faulu, a tak bolo po akcii.

• 52.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 51.
    Boris Godál bol napomínaný žltou kartou
  • 49.

Druhý polčas začíname veľmi zle. Živković sa dopustil tak trochu zbytočného kontaktu v strede ihriska, za čo bol po druhej žltej karte vylúčené. Dostali sme sa do náročnej situácie.

• 47.

Domáci sa hneď pustili do útoku. Jirka však bol pri strele zablokovaný.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od domáceho mužstva.

• 45.

Prvý polčas sa nám práve skončil. Po jeho odpískaní odchádzajú hráči do kabín za bezgólovej remízy. Krajské derby sa začalo v slušnom tempe, lenže po desiatich minútach sa hra presunula medzi šestnástky. Spočiatku sme väčšou aktivitou žiarili my, avšak iniciatívu postupne preberali domáci, ktorí sa dostali k nespočetnému množstvu štandardiek. Okrem jednej gólovej akcie však v tomto polčase boli diváci svedkami prevažne pološancí alebo menších gólových príležitostí a túto bilanciu určite treba do ďalšieho priebehu stretnutia vylepšiť. Verme, že v sebe nájdeme dostatok síl na boj o tri body a hlavne, že ich aj so srdiečkom vybojujeme. DAC do toho!

• 45.
  • 45.

V prvej z troch minút sa dostal k hlavičke Egho. Nemieril presne.

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte tri minúty.

• 44.

Do útoku sme sa konečne dostali aj my. Kalmár posunul loptu Davisovi, ktorý si síce pekne zasekol loptu, ale z centru už nič nevyťažil.

• 43.

Trnava pokračuje v enormnom tlaku. K zakončeniu sa dostal Jirka a vybojoval aj ďalší roh. Po ňom domáci signalizovali ofsajd, ale našťastie rozhodca mal na celú situáciu iný názor.

• 43.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 42.
    Vakhtang Tchanturishvili bol napomínaný žltou kartou
  • 42.
  • 41.

Najväčšia gólová šanca prvého polčasu. Po Vlaskovom centri loptu predĺžil hlavou Egho na Tchanturishviliho a ten nastrelil brvno pre naše šťastie.

• 39.

Až tento center po Pačindovom faule priniesol nebezpečie pre našu bránu. Keď lopta letela na ľavú žrď, odtiaĺ loptu posunul ďalej Tchanturishvili, avšak spoluhráča už nenašiel.

• 38.
    Erik Jirka zahrával priamy kop
  • 38.

Séria centrov do našej šestnástky nekončí. Jirkov center síce trvalo, kým, ale odohral sa opäť na roh. Ani po ďalšom z množstve rohov domáci úspešnejší neboli.

• 37.
    Erik Pačinda bol napomínaný žltou kartou
  • 37.
  • 37.
  • 36.

"Bilí Andelé" pokračujú v štandardkách. Po Jirkovom centri tentokrát odvrátil na roh Ljubičić a Tchanturishviliho center bol zase pridlhý.

• 35.
  • 35.
  • 34.

Na druhej strane sme sa po vhadzovaní dostali k streleckej pozícii my. Asi z dvadsiatich metrov Ljubičić vypálil bez prípravy. Lopta skončila asi meter nad.

• 33.

Po Jirkovom centri Vida rovno odvrátil na roh, kde zas zasahoval Kalmár. Trnavčania sa snažili ešte dorážať, ale to im nebolo umožnené.

• 33.
  • 32.
  • 31.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 30.

Ljubičić vytiahol veľmi tvrdý zákrok na Vlaska. Uvidel za to až žltú kartu a určite spravodlivú. Vlasko však bude v poriadku.

• 28.

Živković tiež na pravej strane najprv predviedol parádičku pri spracovaní lopty, no center do šestnástky veľa vody nenamútil.

• 27.

Pačinda sa dostal k centru z pravého krídla, lenže priamo do Vantrubovho náručia.

• 25.

Po tvrdom súboji v strede ihriska je na ihrisku ošetrovaný Jirka. Žlté napomenutie si za to vyslúžil Vida.

• 25.
    Kristopher András Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 23.

Po dlhom nákope sa k lopte pri bránkovej čiare dostal Živković, po zaseknutí lopty si našiel aj palebnú pozíciu, odkiaľ však tesne minul ľavú žrď.

• 22.

Druhý priamy kop za Trnavu zahral Vlasko, ale skončil ako Jirka v úvode a možno aj horšie. Jeho center totiž bol pridlhý, skončil v aute.

• 21.
  • 20.

Hra už dlhšiu dobu prebieha medzi šestnástkami. Ani jednému celku sa nedarí nájsť recept na prekonanie súperovej obrany.

• 18.

Rohový kop zahral navrátilec do trnavského mužstva. Lopta mala síce dobrý smer, no v pokutovom území kraľoval náš Huk.

• 17.
  • 16.

Naši fanúšikovia sa starajú o naozaj výbornú-elektrickú atmosféru. Ďakujeme krásne.

• 13.

Spartakovci síce na nás vybehli s veľkým elánom, avšak v ďalších minútach držíme loptu vo svojej moci my. Verme, že aj finálna fáza bude gradovať.

• 10.

Lukič svoju štandardku zahral rovno do Macejovho náručia, a tak sme mohli rozohrať rýchlu kontru. Loptu potiahol Vida, prihral Simonovi až ju dostal Pačinda. Z nádejnej pozície na hranici pokutového územia poslal len prízemnú strelu do stredu brány.

• 9.
  • 7.

Našu prvú štandardku adresoval Pačinda na bližšiu žrď nabiehajúcemu Hukovi. Ten bol beznádejne pokrytý.

• 7.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 5.

Horúco bolo aj na druhej strane po našej kontre. Prihrávku dopredu dostal Kalmár, ktorý ešte šikovne nahral Simonovi, žiaľ spätná prihrávka už nenašla adresáta.

• 3.

Aktívnejšie začali domáci. Z ľavej strany letel dobrý center na nabiehajúceho Tchanturishviliho, ktorý loptu pred Macejom dobehol, no z ťažkého uhla zakončil zle.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem zo štadióna Antona Malatinského, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na horúcu trnavskú pôdu. Domáci celok pochopiteľne v červeno-čiernych farbách, kým naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Dnes nás čaká jedno z najväčších krajských derby posledných rokoch. Obidva celky v ňom totiž bojujú o prvé miesto. Stretnutie je samozrejme označené ako zápas mesiaca, a tak núdza o vybičované výkony, emócie a verme tomu, že v neposlednom rade aj kvalitné výkonu núdza nebude. Fantastický náboj však žiaľ aj naďalej neprinesú domáci fanúšikovia, ktorí bojkotujú domáce stretnutia pre nezhody s vedením, no na druhej strane naši skvelí fanúšikovia dnes nespochybniteľne vytvoria domácu atmosféru. V žeravom kotli by ich malo byť prítomných približne tisíc! Obidvom mužstvám navyše pôjde aj o zavŕšenie mimoriadne vydareného mesiaca, kde môžu zaznamenať siedme stretnutie bez prehry. Zápas ako remeň sa nezadržateľne blíži, a tak si zaprajme do neho všetko dobré. My chceme tri body! DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 11. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC Spartak Trnava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 30.9.2017 o 17:15 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 11. KOLE FORTUNA LIGY:

Septembrový maratón stretnutí sme nedotiahli do úspešného konca. V krajskom derby s dvanástimi kartami sme prehrali po šiestich stretnutiach. Po vylúčení Živkovića naše hradby po takmer celopolčasovom oslabení v závere povolili hneď dvakrát. Našich fantastických 577 fanúšikov tak nezobralo domov ani jeden bod.

Spoločne s pohárovými stretnutiami sme mali za sebou už piatu výhru v rade, a tak tréner Rossi nespravil oproti poslednému ligovému stretnutiu ani jednu zmenu v zostave. Už v tretej minúte si Čanturišvili nabehol na dobrý center, z dobrej, ale náročnej pozície zakončil vedľa. Do útočnej polovice sme sa pozreli aj my, ale Simona vo vyloženej šanci zablokovala domáca obrana a k strele sa následne nedostal Kalmár ani Huk. V jedenástej minúte ako prvý ohrozil Vantrubovu bránu Pačinda, s prízemným pokusom do stredu brány mu však nenarobil ťažkosti. V 23. minúte sa Živković po šikovnej zasekávačke dostal k palebnej pozícii, z ostrého uhla tesne minul ľavú žrď. V 34. minúte po vhadzovaní Živkovića vypálil Ljubičić bez prípravy asi z dvadsiatich metrov, tvrdá strela sa medzi tri žrde nezmestila. Po pol hodine hry sa domáci celok dostal k sérii štandardiek, kde sme však bránili výborne. Ohroziť našu bránu sme im dovolili až v 41. minúte, kedy Vlaskov center predĺžil Egho na Čanturišviliho, ktorého hlavička opečiatkovala naše brvno. Neujala sa ani Jirkova strela o dve minúty neskôr, a tak hráči odišli do kabín za spravodlivej bezgólovej remízy, kde v lepšom tempe začal náš celok a ukončila ho Trnava sériou nevyužitých štandardných situácii.

Do druhého dejstva sme si obuli zlé kopačky. Už v 49. minúte sa Živković dopustil trochu zbytočného faulu v strede ihriska, videl druhú žltú kartu a oslabil naše mužstvo. Trnava sa okamžite dostala na koňa. Už v 54. minúte pálil po odrazenej lopte Vlasko, nebezpečne letiaci pokus pod brvno náš gólman excelentným zákrokom zneškodnil. V 59. minúte sa po Jirkovom centri dostal k hlavičke z dobrej pozície Egho, bol nepresný. V 66. minúte sa Egho po Čanturišviliho centri predviedol „nožničkami“, ktoré smerovali von z ihriska. Aj po nich zostali „Bilí Andelé“ pri lopte, avšak cez naše hradby sa dostávali ťažko. Až v 79. minúte sa Vlasko dostal k ďalšej nebezpečnej strele, umiestnený pokus však šikovne vytesnil náš gólman. Záver stretnutia sme žiaľ nezvládli. V 82. minúte sme si po rohovom kope nedokázali pokryť Čanturišviliho v šestnástke, ktorý ľavačkou poslal nenápadný prízemný pokus k žrdi, na ktorý už Macej nedokázal zareagovať - 1:0. V rýchlom slede sa o dve minúty ocitol v pokutovom území osamotený Yilmaz, nastrelil len ľavú žrď, no lopta sa odrazila k Eghovi a jeho zakončeniu sme sa už ubrániť nedokázali - 2:0. Po rýchlych dvoch góloch bolo o výsledku rozhodnuté. V boji o prvé miesto sme neuspeli.

Aj po druhej prehre v ročníku a celkovo tretej v tomto kalendárnom roku zostávame na tretej priečke. Skončila sa naša séria bez prehry, ktorá mala šesť dielikov a záver napísalo aj septembrové sedemzápasové šialenstvo. Po krajskom derby je na programe reprezentačná prestávka. Aj po nej cestujeme na súperove ihrisko, kde si v sobotu 14.10. o 17:00 zmeriame sily s Podbrezovou. Ešte predtým si v prípravnom zápase zmeriame sily s Videotonom (7.10.2017 o 15:00 v MOL Aréne).

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že sme začali dobre. Do 25. minúty sme mali viacero zaujímavých situácii. Trnave sme nedovolili dostať sa do hry. Po 25. minúte však rozhodca začal udeľovať žlté karty pri každom súboji. Trénoval a hral som v Mexiku, Grécku, Nemecku, či Maďarsku, no takýto prístup som nevidel. Nechcem si však hľadať alibi. Aj hráčom som povedal, že nechali na ihrisku úplne všetko. Futbal je kontaktný šport, avšak po každom súboji s Trnavou sa pískalo, Spartak hral veľké divadlo. Trnava dala dva góly, takže si zaslúžila vyhrať, no my sme hrali o jedného menej. Živković dostal zaslúženú druhú žltú kartu, no prvá nebola oprávnená.“

Nestor El Maestro, Trnava: „V rámci možností tejto ligy to bol zápas na fantastickej úrovni. Väčšina stretnutí je o inteligencii a nielen o umnom držaní lopty. To sa nám aj podarilo. Celý čas sme chceli vyhrať, kým súper hral na 0:0. My sme šťastní zo zisku troch bodov. V hre jedenásť na jedenásť sme boli lepším celkom, kým v hre jedenásť na desať je to vždy komplikované, no druhý polčas sme zvládli dobre a zaslúžene sme vyhrali.“

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (0:0)