• Rohový kop (83. minúta)Zsolt Kalmár
  • Rohový kop (87. minúta)Erik Pačinda
  • Gól (88. minúta)Marin Ljubičić
  • 90+2.

Je koniec, je koniec, je konieeeeeeeeec a my si pripisujeme ďalší krásny trojbodový výsledok na súperovej pôde. Domáci celok druhý polčas jednoducho nezvládol. V ňom sme takmer v celom dominovali, vytvorili si niekoľko zaujímavých šancí a dve z nich sme aj zaslúžene premenili. Pre nás je to prvé víťazstvo na podbrezovskom štadióne v prvej lige, ktoré nás dočasne posúva na tretiu priečku. V našom zaplnenom sektore sa strhli veľké oslavy víťazstva a radujeme sa všetci priaznivci DAC-u. Ďakujeme našim fanúšikom, že nás dnes podporili v tak krásnom počte a samozrejme aj hráčom za odvedený výkon.

Druhú polovicu základnej časti Fortuna ligy sme rozbehli. Najbližšie sa však pozrieme na Slovnaft cup, kde v rámci osemfinále vycestujeme na pôdu Medzeva 18. októbra o 15:00. V ligovom pokračovaní nás zase čaká domáci súboj s Trenčínom o týždeň v sobotu. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

V nadstavenom čase si zaujímavý pokus pripísal Viazanko, ale Malec bol pri strele k žrdi pozorný,.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.

• 88.

Gól, gól, gól, gól, gól! Je rozhodnuté, dnešné stretnutie vyhrávame! O poisťovací gól sa dve minúty pred koncom postaral Ljubičić. Podbrezovčania sa všetko snažili staviť do ofenzívy a to sa im vypomstilo. Dostali sme sa do ďalšieho nájazdu dvaja na jedného, kde Malec našiel nabiehajúceho Ljubičića, ktorý síce na dvakrát, ale prekonal brankára a aj brániaceho obrancu. Je to 0:2 a v našom sektore začali parádne oslavy trojbodového zisku.

• 88.
    Marin Ljubičić strelil gól
  • 87.

Pačidna síce zahral rohový kop veľmi sľubne, no problém bol v tom, že lopta skončila  v území, kde mali prevahu hráči domáceho celku.

• 87.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 84.

Kalmárov roh tentokrát nebol dobre zahraný. Domáci loptu bleskurýchlo spacifikovali.

• 83.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 82.

Novic na ihrisku Kuc hneď aj pri streleckej chuti. Ďalekonosný pokus však skončil asi meter nad.

• 81.

Domáci sa dostali hneď k dvom rohovým kopom. Pri prvom Macej loptu rovno vyboxoval na na druhý a oň sa už postaral Ljubičić.

• 81.
    Dávid Leško zahrával rohový kop
  • 79.
  • 79.
    Dávid Haščák opustil ihrisko, nahradil ho Samuel Kuc
  • 78.

Podbrezová sa síce dostala k ďalšiemu zakončeniu, ale opäť bola bezzubá. Rendla vyslal prvú strelu v stretnutí na Maleca, no jednalo sa o nedôrazný pokus, ktorý starosti nemohol narobiť.

• 76.
    Branislav Ľupták opustil ihrisko, nahradil ho Esmerald Aluku
  • 75.

Leško zahral priamy kop len do nášho múru, a tak sme mohli zahrať rýchly protiútok, na konci ktorého bol Pačinda po centri z ľavej strany. Zakončiť nedokázal.

• 69.

Naše mužstvo po góle výrazne ožilo a tlačí sa viac dopredu ako pred úvodným zásahom. Po dlhom centri teraz zakončil hlavou úplne osamotený Divković, tesne vedľa.

• 68.

Po centri si loptu spracovala aj vystrelil Mikuš. Opäť však bol nepresný.

• 67.

Prvému gólu sa v našom sektore mohlo tešiť výborných 219 fanúšikov. Ďakujeme!

• 65.

GOOOOOOOOOOL, tak to je teda fantázia. V Pobrezovej sa ujímame vedenia! Na Kalmárov center si vyskočil Malec a aj keď sa nedostal k zakončeniu, tak lopta sa odrazila k Hukovi, ktorý zakončil do prázdnej brány. Tak toto bolo aj blesk z jasného neba. Paráda. Len tak ďalej. Pre Huka toto je prvý gól za naše farby a zároveň je to prvý gól v Podbrezovej v prvej lige.

• 65.
    Tomáš Huk strelil gól
  • 65.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 63.

Hrá sa medzi šestnástkami bez nápadu na jednej, či druhej strane. Momentálne však držíme loptu v moci a snažíme sa o postupný útok.

• 60.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 59.

V druhom polčase sme zatiaľ smerom dopredu lepším celkom, ale určite ešte treba pridať a zlomiť tento zápas v náš prospech.

• 56.

Po individuálnom prieniku Čmelík dokázal aj zakončiť. Žiaľ, pokus z väčšej diaľky nebol dobrý, práve naopak, bol riadne nepresný.

• 54.
  • 53.
    Musefiu Ashiru Olasunkanmi opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Malec
  • 53.

Kalmár zahral loptu po zemi, kde sa však nepochopil so spoluhráčmi. Pačinda od lopty odbehol, kým Ljubičić sa k nej nestihol dostať.

• 52.
  • 51.

Loptu potiahol Pačinda a dostali sme sa do prečíslenia dvaja na jedného, fantasticky ju posunul na lepšie postaveného Čmelíka, ktorý však z tisícpercentnej príležitosti loptu napálil len rovno do Kuciaka.

• 50.

Priamy kop bol rovno odvrátený na roh, na ktorý si najvyššie vyskočil Kalmár, čím začal našu rýchlu kontru.

• 50.
  • 50.
    Matúš Mikuš zahrával priamy kop
  • 49.

V druhom polčase tiež začali aktívnejšie domáci, ktorí si po faule na Ljubičića aj vybojovali priamy kop asi z dvadsiatich metrov.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s našim výkopom a to doslova. Kalmár sa s loptou okamžite pri stredovom kruhu otočil a vypálil. Nebol presný.

• 45.

Prvé dejstvo sa práve skončilo. Po jeho odpískaní odchádzajú hráči oboch celkov do kabín za bezgólovej remízy. Prvá polovica stretnutia veľa futbalovej krásy neponúkla. Striel a gólových príležitostí sme videli málo, a tak je momentálne remízový výsledok, aj napriek miernejšej prevahy Podbrezovej, spravodlivý. Tešiť nás však určite môže atmosféra, ktorá je aj na Horehroní dobrá. Verme, že v druhom polčase začne zápas gradovať a hlavne, že sa dostaneme k úspešnému výsledku. DAC do toho!

• 45.

V dobrej pozícii sa ocitol Kalmár, no predsa len sa nedokázal v pokutovom území presadiť. Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 42.

Na pravom krídle sa teraz snažil presadiť Koštrna. Nedokázal si však vypracovať ani pozíciu na center.

• 39.

Po Leškovom centri strážili Dordevića hneď dvaja hráči - Kalmár a Ljubičić. Podbrezovskému hráčovi sa podarilo aj napriek tomu zakončiť, no z ťažkej pozície pálil slepými.

• 39.
  • 37.

Hra sa presunula medzi šestnástky, kde prebiehajú tvrdé boje, nie pekný kombinačný futbal.

• 34.

V ďalšom priebehu skončil na trávniku otrasený Čmelík, ktorý musel zísť aj dole z ihriska. Bude však v poriadku.

• 33.

Po priamom kope z ostrého uhla lopta padla na hlavu Dordevićovi, ktorého teč len tesne minul Macejovu bránu.

• 33.
  • 30.

Hra pokračuje a v poriadku je aj Opoku, ktorý už môže opúť behať po ihrisku.

• 29.

Po veľmi tvrdom zákroku Čmelíka na Opokuho zostal druhý menovaný ležať otrasený na zemi. Náš hráč videl žltú kartu, kým my pevne veríme, že domáci futbalista bude v poriadku.

• 29.
    Lukáš Čmelík bol napomínaný žltou kartou
  • 26.

Aktivitou rovno v troch útokoch hýril Čmelík. Vo všetkých prípadoch však úspešný nebol. Ani Pačindove zakočenie nedopadlo lepšie.

• 24.

Ďalšiu strelu sme si mohli pozrieť na druhej strane, kde asi z dvadsiatich metrov napriahol Mikuš. Jeho pokus nebol presný.

• 22.

Doposiaľ absolútne suverénna obrana sa poriadne zasekla. Kostelný podcenil rýchlosť Pačindu, ktorý mu tak vypichol loptu a okamžite sa vyrútil na Kuciaka. V gólovej pozícii sa mu aj podarilo zakončiť, avšak skúsený mazák vytiahol bravúrny zákrok.

• 18.

Pri našej prvej štandardke sme sa veľmi nevyznamenali. Lopta okamžite doletela na hlavu domáceho obrancu.

• 17.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 16.

Kombinačnejším sa momentálne javí domáci celok. My ešte budeme musieť trochu pridať, no určite máme na úspešný výsledok.

• 14.

Prvýkrát sme sa ocitli na dlhší čas v útoku. S loptou sme sa pohybovali prevažne na ľavom krídle až loptu posunul Kalmár na Ljubičića. Marin vypálil z prvej a bola z toho strela mimo troch žrdí.

• 11.

Už  v úvode musíme pochváliť našich skvelých fanúšikov, ktorých je aj v Podbrezovej minimálne sto a starajú sa o atmosféru. Pridáva sa k nim aj domáce publikum, ktoré vedie svojich dopredu.

• 9.

Železiari aj s priamym kopom. Leškov center sme však s ľahkosťou zastavili a mohli sa pustiť do útoku. Na jeho konci Ľupták zakončoval nepresne.

• 8.
  • 7.

Podbrezová naďalej aktívna. Po Viazankovom centri bol síce domáci útočník strážený Koštrnom. Hlavičkovať sa mu podarilo, no našťastie túto loptu sme už zachytili.

• 6.

Mikuš teraz v útoku nasadil "jasličky" Šatkovi, lenže v obrannej funkcii ho zastúpil jeho kolega Huk.

• 5.

Kostelného center letel na vzdialenejšiu žrď, kde sa po loptu vrhol Opoku. Ohroziť Maceja nedokázal.

• 5.
    Jaroslav Kostelný zahrával rohový kop
  • 3.

O niečo aktívnejšie začali tento duel domáci, ktorí si aj vybojovali rohový kop.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem aj po ukončení reprezentačnej prestávky. Hlásim sa z Podbrezovej, kde práve v týchto chvíľkach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci v bielych dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Aj na Horehroní dnes budeme chcieť nadviazať na doposiaľ úspešnú sezónu, v ktorej sa nachádzame na štvrtej priečke, zaznamenali sme len dve prehry a zároveň chceme nadviazať aj na výbornú bilanciu na súperových ihriskách. Minuloročné pozitívne prekvapenie sezóny z Podbrezovej sa v tej aktuálnej trápi a aj preto nedávno nastala zmena na trénerskej pozícii, kde Praženicu nahradil Fabuľa a práve po jeho vstupe sa domácemu celku začalo podstatne lepšie dariť. Vyhralo dva z troch zápasov a postúpilo zároveň aj do osemfinále. Železiari body potrebujú a teda určite budú chcieť nadviazať na úspešné výsledky pred reprezentačnou prestávkou. Kvalitnejšie mužstvo je však určite to naše a zároveň opäť sa budeme môcť spoľahnúť aj na skvelých fanúšikov. Verme, že spoločne sa dopracujeme k úspešnému výsledku. DAC do toho!

• 0.

Predošlých 10 vzájomných zápasov. Prvý duel sa hral v 2. lige, kým zvyšok prebehol v najvyššej súťaži:

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 12. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FK Železiarne Podbrezová - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 14.10.2017 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 12. KOLE FORTUNA LIGY:

Ďalší úspech na súperovom ihrisku! Po slabšom prvom polčase z oboch strán sme nášho súpera z Podbrezovej dokázali predčiť v tom druhom. Smerom dopredu sme boli badateľne lepší a zároveň aj efektívnejší pri zakončeniach. Zaslúžene sme si tak pripísali prvú výhru na podbrezovskom štadióne, ktorú gólmi zabezpečili Huk s Ljubičićom.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali tri zmeny v základnej jedenástke. Pre kartové tresty mali stopku Simon a Živković, kým Vida bol presunutý na lavičku. Namiesto nich dnes dostali príležitosť Ľupták, Koštrna a Ashiru. Aktívnejšie začal domáci celok, ktorý si vybojoval aj niekoľko štandardných situácii, no nášho gólmana veľmi nezamestnal. V 14. minúte sme prvýkrát zakončovali vážnejšie, Ljubičićova strela z prvej však nesmerovala medzi tri žrde. V 22. minúte Pačinda prekvapil doposiaľ suverénnu obranu, rýchlosťou získal loptu od Kostelného a v nájazde na brankára ho v stopercentnej pozícii Kuciak vychytal. O dve minúty zakončoval Mikuš na druhej strane asi z dvadsiatich metrov, nebol presný. V 33. minúte bolo horúco v našej šestnástke po Leškovom centri, loptu tečoval Dordević, ktorého hlavička len tesne minula ľavú žrď. V 39. minúte sa po Leškovom centri presadil opäť Dordević aj popri dvoch brániacich hráčoch, z ťažkej pozície však zakončil nepresne. Polčas chudobný na strely a gólové príležitosti skončil zaslúženou remízou.

Druhé dejstvo sme síce začali bez striedania, no s okamžitou strelou od Kalmára, ktorá však nebola presná. Po dvoch štandardkách domáceho celku sme sa pustili v 51. minúte do rýchlej kontry dvaja na jedného, počas nej Pačinda loptu posunul na Čmelíka a Lukáš z miliónovej príležitosti loptu len nastrelil na Kuciaka. Hra sa potom opäť presunula medzi pokutové územia až prišla 65. minúta. V nej Kalmár zahral priamy kop, Huk sklepol loptu na Maleca, ten zakončiť nedokázal, avšak jeho pričinením sa dostala pred dobiehajúceho Huka, ktorý ju dopravil do prázdnej brány - 0:1. Pre Tomáša Huka sa jednalo o prvý ligový gól za naše farby a zároveň aj o prvý gól nášho klubu na podbrezovskom štadióne v najvyššej súťaži (pri našom doteraz jedinom víťazstve 3:2 u súpera sme si zmerali sily v Brezne). O štyri minúty sme mohli definitívne rozhodnúť, center z pravej strany hlavičkoval absolútne osamotený Divković, lopta skončila tesne vedľa. Na druhej strane sa k zakončeniu dostali Mikuš, Leško a aj Rendla, ale veľa vody predsa len nenamútili. V 82. minúte vyslal ďalekonosný pokus novic na ihrisku - Kuc - nebol však úspešnejší ako jeho spoluhráči. V 88. minúte prišlo definitívne rozhodnutie, keď sme sa opäť dostali do prečíslenia dvaja na jedného, na konci ktorého Malec posunul loptu na nabiehajúceho Ljubičića a náš kapitán na dvakrát prekonal brankára aj s obrancom - 0:2. V nadstavenom čase ešte Macej zneškodnil Viazankov pokus letiaci po zemi k žrdi a po ňom sa mohli začať oslavy nášho prvého víťazstva na podbrezovskom štadióne v najvyššej súťaži.

Siedme víťazstvo v ročníku pre nás znamená posun na tretiu priečku v nedokončenom dvanástom kole. Gólom Huka a Ljubičića sa prizeralo krásnych 219 žlto-modrých priaznivcov, ktorým ďakujeme za výraznú podporu počas celého stretnutia. Druhú polovicu základnej časti Fortuna ligy sme teda rozbehli. Najbližšie sa však pozrieme na Slovnaft Cup, kde v rámci osemfinále vycestujeme na pôdu Medzeva v stredu 18. októbra o 15:00. V ligovom pokračovaní nás zase čaká domáci súboj s Trenčínom o týždeň v sobotu.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že naše víťazstvo môžeme považovať za zaslúžené. Prvý polčas sme odohrali dobre v rámci taktickej stránky, no z technickej to nebolo fajn. V druhom sme vylepšili aj techniku a veľmi nám pomohol príchod Maleca na ihrisko, ktorý dobre vstúpil do stretnutiu. Zaslúžene sme zvíťazili, lebo v druhom dejstve sme hrali lepšie ako v prvom.“

Marek Fabuľa, Podbrezová: „Počas prvého polčasu sme splnili, čo sme chceli. Stretnutie malo patričné parametre, no v takých náročných zápasoch ako je tento nám chýbalo väčšie sebavedomie. Dopustili sme sa viacerých chýb. Žiadalo sa nám viac presadiť smerom dopredu. Prvý polčas dopadol z našej strany dobre až na chybičku, ktorú však napravil Kuciak. Dnes to bolo o prvom góle. Vzhľadom na našu situáciu bolo z hráčov cítiť kŕč. Pri góloch sme doplatili na našu nedisciplinovanosť, keďže sme ich inkasovali zo štandardiek. V zakončeniach nám chýbal potrebný kľud, a to rozhodlo. Som spokojný s prístupom a nasadením, čo som videl v prvom polčase. Treba priznať, že súper bol minimálne o gól lepší, a tak mu gratulujem k víťazstvu.“

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:0)