StretnutieMFK Spartak Medzev vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
MFK Spartak Medzev
    >>
Anton Ribár 86
90. minúta1 - 5FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • 91.

Rozhodca nenadstavil ani jednu minútu, a tak sa osemfinálové stretnutie práve skončilo. Po záverečnom hvizde sa radujeme z postupu medzi osmičku najlepších. V zápase so štvrtoligistom sme počas celého stretnutia diktovali tempo hry, boli sme nebezpeční a súperovi sme nedali šancu zaknihovať tretí fantastický úspech. Domáci Medzev však spôsobením v Slovnaft Cupu môže byť maximálne spokojný. Vyradil Senicu, Trenčín a fantastickú jazdu zakončil až v osemfinále, čomu nášmu protivníkovi gratulujeme. Štvrťfinálový zápas je na programe až v novom roku, kde sa nám vás opäť tešíme.

Postup do štvrťfinále je vo vrecku a my sa opäť musíme sústrediť na ligové pokračovanie. V najbližšom zápase nás totiž čaká náročný súboj na domácej pôde proti Trenčínu 21. októbra o 15:00. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 91.

Gooooool a je to 1:5. V závere sa domácej obrane nešťastne odrazila lopta, Aluku ju v rýchlosti posunul Divkovićovi, ktorý v samostatnom nájazde šikovne obhodil brankára Čierneho.

• 91.
    Marko Divković strelil gól
  • 89.

V závere sme získali ešte priamy kop, ktorý sme zahrali nakrátko, kombinovali sme, ale zakončiť sme nedokázali.

• 88.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 87.

Domáce publikum sa predsa len dočkalo čestného zásahu, po ktorom sa spustili salvy osláv. Ribár z hranice šestnástky sa uvoľnil, vyslal krížnu strelu a prekonal brankára Maceja.

• 86.
    Anton Ribár strelil gól
  • 85.

Aluku sa dnes prezentuje mimoriadnou aktivitou a bojovnosťou. Aj teraz vďaka nej sa priblížil k bránkovej čiare, aby následne nahral na kopačky Vidu. Ten mieril slepými.

• 82.

Lopta letela z priameho kopu priamo do brankárovho náručia.

• 82.
    Miroslav Seman zahrával priamy kop
  • 79.

O výsledku dnešného zápasu je v podstate rozhodnuté. Obe strany si záver duelu môžu pokojne užiť. A rovnako je na tom aj publikum. Medzevu sa v tomto ročníku Slovnaft Cupu podarila fantastická jazda.

• 77.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Kristóf Domonkos
  • 76.

Goooool, vyhrávame 0:4. Po centri sa v šestnástke dokázal výborne uvoľniť Mervó, ktorý síce na dvakrát, ale predsa len štvrtýkrát prekonal domáceho gólmana.

• 75.
    Bence Mervó strelil gól
  • 74.

Kuruc zahral loptu do klbka hráčov oboch celkov, kde sa lepšie zorientovali naši futbalisti, ktorý ju poslali do bezpečia.

• 74.
    Jozef Kuruc zahrával rohový kop
  • 73.
    Roman Jurko opustil ihrisko, nahradil ho Patrik Horňák
  • 72.

Je to 0:3! Divković začal rýchlu útočnú akciu, kde Živkovićovi absolútne nestíhala obrana. Zakončil z ostrého uhla, lopta prepadla a bez problémov ju do prázdnej brány doklepol Vida.

• 72.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 69.
    Martin Lukáč opustil ihrisko, nahradil ho Roland Bodenlos
  • 69.

Po prudkom Kurucovom centri sa činil Macej. Na dlhý pas skočil rybičku, aby loptu dostal preč od brány.

• 67.

Získali sme priamy kop z nádejnej vzdialenosti. Kalmár tvrdý pokus ponad múr, ktorý minul brvno asi o necelý meter.

• 67.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 65.

Po spomalení tempa sa aj publikum utíšilo. Momentálne to vyzerá tak, že už teraz sa stretnutie v podstate len dohráva.

• 65.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Bence Mervó
  • 62.

Hra uviazla medzi šestnástkami. Ljubičić sa pokúsil o dlhý pas na Vidu. Bol však pridlhý.

• 59.

Aj naďalej si prihrávame loptu väčšinou v zadných. Dopredu sa pozeráme len občas a väčšinou je z toho hneď nebezpečný okamih.

• 58.
    Tomáš Malec opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 57.
    Peter Palencsár bol napomínaný žltou kartou
  • 56.

Tempo hry sa v tomto polčase spomalilo. Vedieme a nikam sa ani neponáhľame.

• 55.
    Radoslav Gondoľ opustil ihrisko, nahradil ho Jozef Kuruc
  • 53.

Rušno bolo aj po rohovom kope, keď sa k strele dostal Ljubičić. Po tretíkrát už neuspel.

• 53.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 51.

Naši hráči si dlhšiu dobu prihrávali loptu v zadných radoch. Publikom na to zareagovalo piskotom. "Žlto-modrí" na čele s Hukom rozbehli rýchly útok, po ktorom sa Vida ocitol v nádejnej pozícii. Bol zablokovaný.

• 48.

Do druhého polčasu nastúpili domáci ako sršne. K nebezpečnej strele sa dostal Seman. Loptu výborne umiestnil k ľavej žrdi, kde však ešte lepším zákrokom ukázal svoje schopnosti Macej. Domáci sa síce dožadovali penelty, no rozhodca trval na rohu. Z neho už rozruch nevznikol.

• 47.
    Anton Ribár zahrával rohový kop
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od domáceho celku.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Po jeho odpískaní schádzame do kabín za úspešného stavu 0:2. Prvé dejstvo bolo jednoznačne pod našou taktovkou. Držali sme loptu na našich kopačkách, boli sme aktívnejší smerom dopredu a dokázali sa vyrovnať s eufóriou hrajúcim štvrtoligistom. Toto tempo treba udržať a potom sa z úspešného výsledku budeme tešiť bez problémov. DAC do toho.

• 44.

Blíži sa záver prvého polčasu, ktorý pevne držíme v moci. Aj v jeho závere držíme loptu v moci a uvidíme, či sa ešte dostaneme aj k nejakej príležitosti.

• 41.

Ani po dvoch góloch sme nepoľavili. Kalmár sa svojou aktivitou približoval k bráne, aby prihral dobre stojacemu Vidovi. Náš hráč s desinou na chrbte  bol v poslednej chvíli zablokovaný.

• 38.

Medzev si vybojoval štandardku z dobrej pozície. Na jej rozohranie sa postavili Majoroš s Ribárom. Zakončil prvý menovaný, jeho strela skončila len tesne nad brvnom.

• 37.
    Gabriel Majoroš zahrával priamy kop
  • 36.
    Ľubomír Šatka bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Goooool, vo veľkej rýchlosti už vyhrávame o dva góly. Pačindov center z ostrého uhla a z veľkej diaľky našiel nabiehajúceho Ljubičića na vzdialenejšej žrdi. Marin nemal ani na druhýkrát problém, že čo s loptou. Hlavou ju bezpečne umiestnil.

• 35.
    Marin Ljubičić strelil gól
  • 35.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 34.

Goooooool, po pol hodine hry sa ujímame vedenia. Po rohovom kope sa Hukovi zakončiť nepodarilo, no lopta sa odrazila k voľnému Ljubičićovi, ktorý nemal problém zakončiť do prázdnej brány.

• 33.
  • 33.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 32.

Majoroš zahral rohový kop veľmi dobre. Lopta letela do územia až s tromi hráčmi domáceho celku. Z nich sa k hlavičke dostal Jurko, ktorý z náročnej pozície hlavičkoval vedľa.

• 32.
    Gabriel Majoroš zahrával rohový kop
  • 30.

Kombinujeme, obiehame bránu z každej strany, ale k brankárovi sa momentálne už nevieme priblížiť. Domáca obrana je mimoriadne pozorná.

• 27.

Diváci musia byť s doposiaľ videným v celku spokojní. Dočkali sme sa niekoľkých zakončení a nehrá sa vyčkávací opatrný futbal.

• 24.

Zo získaného rohového kopu sme opäť boli blízko k úvodnému zásahu. Lopta doplachtila na Šatkovu hlavu. Od neho len tesnúčko minula ľavú žrď.

• 24.
  • 23.

Domáci futbalisti sa čo i len dotknú lopty a už je rušno aj na tribúnach. Medzitým sa Vida dostal k pozícii zakončeniu, kde obetavým sklzom strele zabránil Gondoľ.

• 21.

O tempo hry sa zatiaľ pochopiteľne stará naše mužstvo, ktoré určite nechce podceniť súpera tak, ako predošlí súperi. Darí sa nám celkom aj smerom dopredu, lenže čakáme na dôležitý krok a to prvé prekonanie brankára.

• 18.

O zaujímavý strelecký pokus sa teraz postaral náš bývalý hráč Majoroš. Napriahol z veľkej diaľky. Lopta neletela zle, ale predsa len vedľa.

• 16.

Napätie v Medzeve by sa dalo doslova krájať. Dôkazom toho je, že každý domáci futbalista na striedačke nesedí, ale stojí. Výborné prostredie tvorí aj obecenstvo, ktoré oceňuje každý jeden dobrý krok domáceho celku.

• 14.

Obrovská nevyužitá príležitosť. Davisov center doletel rovno na dlháňa Maleca. Ten hlavou šikovne umiestnil pokus, ktorý skončil na spojnici!

• 14.
  • 11.

Kalmárov center z priameho kopu sa odrazil k Ljubičićovi, ktorý vystrelil bez prípravy, lenže jeho pokus bol veľmi nepresný.

• 11.
  • 8.

Do útoku sme sa opäť tlačili my, lenže Vida na ľavom krídle nedokázal poslať úspešný center do šestnástky.

• 6.

Domáci hrajú s poriadnym entuziazmom, s ktorým získali aj rohový kop. zahraný bol Ribárom a letel na vzdialenejšie postaveného spoluhráča. Center však bol pridlhý.

• 5.
  • 4.

Hneď na začiatku treba povedať, že na tomto stretnutí je veľký počet divákov tvoriacich parádnu atmosféru. Azda tu nie je ani miesta pre prípadných ďalších fanúšikov. Práve pre toto je Slovenský Pohár takým výnimočným a dalo by sa povedať čarovným. Aj na východ Slovenska sem však docestovali aj naši fantastickí fanúšikovia, ktorých je tu približne päťdesiat.

• 2.

Stretnutie sme začalo s okamžitým útokom. Vpredu sa predieral dopredu Ljubičić a aj sa mu to nakoniec podarilo. Jeho strela však skončila vedľa.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho mužstva.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z Medzeva, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci v červených dresoch, kým hostia v žlto-modrej kombinácii. V osemfinále Slovnaft Cupu nás čaká mimoriadne zaujímavé stretnutie aj napriek tomu, že nás preverí štvrtoligista. Tento klub sa totiž stal postrachom prvoligistov. Z prvého miesta IV. ligy východ už vyradil Senicu a doslova šokoval aj Trenčín. Odhodlanému mužstvu však bolo pridelené ďalšie fortunaligové mužstvo, opäť sa v maličkom meste začína obrovská slávnosť, v ktorej domáci futbalisti naozaj nemajú čo stratiť. Na druhej strane sa darí aj nám. Nachádzame sa na parádnej tretej priečke a postup medzi osmičku najlepších berieme ako povinnosť. Nebude to síce ľahká jazda, ale poučený zápasom v Hrušovanoch dnes nastúpi to najlepšie, čo v klube máme. Z východného Slovenska sa chceme vrátiť jedine s víťazstvom a pevne verme, že sa nám to aj podarí. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase osemfinále Slovnaft Cupu! Na programe máme duel MFK Spartak Medzev - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 18.10.2017 o 15:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

SprávyMedzev - DAC 1:5 (0:2)
Medzev - DAC 1:5 (0:2)
2017 október 18.Autor: Milan VrábeľZdroj: fcdac.sk
V OSEMFINÁLE SLOVNAFT CUPU:

Medzevskú rozprávku sme ukončili suverénnym spôsobom. V mestečku na východnom Slovensku sme si zabezpečili postup medzi osmičku najlepších.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu sme na štvrtoligovej medzevskej pôde nastúpili so štyrmi zmenami v zostave. Mimo základnej jedenástky sa ocitli Koštrna, Ľupták, Čmelík a Ashiru. Na ich miestach dnes dostali príležitosť Živković, Aluku, Malec a Vida. Už v druhej minúte sa Ljubičić vehementne snažil dostať k zakončeniu v pokutovom území, aj sa mu to podarilo, lenže strela nebola presná. Ďalšia vážnejšia príležitosť sa nám naskytla v štrnástej minúte, kedy Malec po rohovom kope výborne umiestnil loptu hlavou, žiaľ, opečiatkovala len spojnicu brány. O štyri minúty sa o zaujímavý ďalekonosný pokus postaral náš bývalý hráč Majoroš, dobre letiaci pokus sa však medzi tri žrde nezmestil. V 24. minúte sme boli opäť blízko úvodného zásahu po Davisovom rohovom kope, tentokrát Šatkova hlavička minula ľavú žrď len o vlások. V 33. minúte sme sa ujali vedenia, po Pačindovom rohu lopta letela na Huka, jeho zakončenie sa odrazilo pred voľného Ljubičića a náš kapitán bezpečne doprevadil loptu do prázdnej brány – 0:1. O dve minúty na to bol náš náskok už dvojgólový, Pačinda tentokrát zahral priamy kop, center našiel nabiehajúceho Ljubičića na zadnej žrdi a po jeho hlavičke už bolo 0:2. V 38. minúte pohrozil aj Medzev, Majoroš dostal možnosť zahrať štandardku z nebezpečnej pozície, jeho strela skončila len tesne nad. O tri minúty neskôr dostal ešte Vida dobrú loptu od Kalmára, no keďže bol v poslednej chvíli zablokovaný, tak sme do kabín odišli za zaslúženého vedenia 0:2.

Do druhého dejstva vstúpil domáci celok aktívne. Seman už v 47. minúte umiestnil svoj pokus k ľavej žrdi, kde až Macej parádnym zákrokom zabránil gólu. V 53. minúte sa o prievan v zadných radoch Medzeva opäť staral Ljubičić, tentokrát so svojim zakončením neuspel. V 67. minúte sme získali priamy kop z nádejnej pozície, Kalmár poslal tvrdý pokus ponad múr, ale asi aj necelý meter nad. V 72. minúte sme pridali rozhodujúci zásah, rýchly útok rozbehol Divković, ktorý nahral nepokrytému Živkovićovi, po strele z ostrého uhla lopta prepadla a bez najmenších problémov ju doklepol do brány Vida - 0:3. O tri minúty neskôr sme sa mohli opäť radovať z presného zásahu, Mervó sa po centri dokázal osamostatniť a aj keď na dvakrát, tak tiež prekonal brankára Čierneho - 0:4. Päť minút pred koncom pálil z dobrej pozície slepými ešte Vida, no v 86. minúte rozradostil aj domáce publikum Ribár, dokázal sa uvoľniť na hranici pokutového územia, vyslal krížnu strelu, ktorou prekonal nášho Maceja - 1:4. Výsledok uzavrel až Divković v nadstavenom čase, kedy sa mu dostala odrazená lopta, v samostatnom nájazde domáceho gólmana už len šikovne preloboval - 1:5. Divkovićov gól bol záverečnou bodkou za týmto stretnutím, po ktorého odpískaní sme sa radovali zo zaslúženého postupu medzi osmičku najlepších.

Šesťgólové osemfinále a skóre 1:5 pre nás znamenajú postup do štvrťfinále, ktoré je na programe až budúci rok. V Medzeve sme boli svedkami fantastickej atmosféry s oduševneným výkonom domáceho mužstva, ktorý však na náš mančaft nestačil. Postup do štvrťfinále je vo vrecku a my sa opäť musíme sústrediť na ligové pokračovanie. V najbližšom zápase nás totiž čaká náročný súboj na domácej pôde proti Trenčínu v sobotu 21. októbra o 15:00.

Marco Rossi, DAC: „Vo futbale má všetko svoje dôvody. Dnes sme videli, ako mohol Medzev zdolať Senicu a Trenčín. Dôvodom sú viaceré okolnosti: kvalita ihriska, prístup domácich a energia z publika. Myslím si však, že sme sa veľmi dobre pripravili na zápas, a tak sme ho aj bezpečne zvládli koncentrovaným výkonom. Vďaka tomu sme vyhrali, lebo sme hrali svoju hru a rozdiel v kvalite sa nakoniec ukázal.“

Tomáš Danko, Medzev: „Zápas jednoznačne rozhodla kvalita Dunajskej Stredy, no mňa mrzí aké góly sme dostali. Nemôžeme dostávať také smiešne góly. Súper nás dostal pod tlak, má vyššiu kvalitu a tým pádom nebolo o čom v tomto stretnutí. Už nám dochádzajú sily, keďže máme úzky káder. Nechcem sa však na to vyhovárať, ale to je fakt. Dunajskú Stredu sledujem a prajem jej všetko dobré do budúcnosti.“

MFK SPARTAK MEDZEV - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:5 (0:2)

Slovnaft Cup, osemfinále, 18.10.2017, 15.00 h

Góly: 33. Ljubičić 0:1, 35. Ljubičić 0:2, 72. Vida 0:3, 75. Mervó 0:4, 86. Ribár 1:4, 90.+1 Divković 1:5

Rozhodovali: Ježík - Lieskovský, Poracký, 2000 divákov

ŽK: 57. Palencsár - 36. Šatka

DAC: Macej - Živković, Šatka, Huk, Davis - Ljubičić, Aluku, Kalmár (77. Domonkos) - Pačinda (65. Mervó), Malec (58. Divković), Vida

Medzev: Čierny - Hrubovčák, Gondoľ (55. Kuruc), Popovič, Seman - Hanzuš, Majoroš - Lukáč (69. Bodenlos), Ribár, Palencsár - Jurko (73. Horňák)

Strely: na bránu 3:7, mimo 3:10