StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs AS Trenčín
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Erik Pačinda 28
90+3. minúta1 - 2AS Trenčín

• 90+3.

Stretnutie sa práve skončilo a žiaľ dnes sme si pripísali úplne prvú ligovú prehru v novučičkej MOL Aréne. Od jej otvorenia sa Trenčín stáva prvým mužstvom, ktoré pokorilo naše mužstvo od októbrového otvorenia štadióna. Náš súper z Považia dnes bol lepším celkom, bol futbalovejší a určite aj nebezpečnejší pred bránou. Vyhráva tak zaslúžene a naďalej kráča k napraveniu zbabraného úvodu ročníka.

Naši fantastickí fanúšikovia sa domáceho súťažného zápasu mohli zúčastniť po dlhšej dobe. Na najbližšie kolo  však opäť cestujeme na súperovu pôdu. O týždeň v sobotu si  zmeriame sily v Ružomberku 28.10. o 18:00. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

Opäť sme mali šťastie, že sme neinkasovali ďalší gól. Extrémne aktívny Janga sa dostal k strele z hranice pokutového územia, kde svoje kvality musel predviesť Macej. Janga sa dostal k ešte jednej strele, no náš gólman bol opäť pozorný.

• 90+2.
    Ricky van Haaren zahrával rohový kop
  • 90+2.
    Rangelo Janga opustil ihrisko, nahradil ho Antonio Mance
  • 90+1.

V prvej pohrozil súper. Janga sa zbavil brániaceho Huk, avšak v gólovej pozícii nedokázal dostať loptu pod Macejove nohy.

• 90.

Rozhodca pridáva ešte tri minúty na zvrátenie prehry s Trenčínom.

• 89.

Davisov center našiel Ljubičića, avšak Marinova hlavička nebola dôrazná.

• 89.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 87.

Opäť sme takmer inkasovali. Van Haaren si v nájazde šikovne obehol nášho gólmana, vystrelil na prázdnu bránu, no trafil len žrď odkiaľ sa lopta odkotúľala von z ihriska.

• 85.

Takmer sme inkasovali po tretíkrát v stretnutí. Na rohový kop si k bližšej žrdi nabehol Janga, hlavičkoval a len tesne minul pravú žrď.

• 85.
  • 83.

Po góle na 1:2 sme dokázali zvýšiť aktivitu a približovať sa k bráne súpera. Tento tlak nám však došiel v posledných minútach, avšak pevne veríme, že ešte dokážeme zvrátiť prvú prehru na našom novom štadióne.

• 83.
    Martin Šulek bol napomínaný žltou kartou
  • 83.
    Giorgi Beridze opustil ihrisko, nahradil ho Philip Azango
  • 80.

Po rohovom kope sme sa pustili do rýchlej kontry, ktorú začal Macej. Loptu vyhodil na Pačinda, Erik ju posunul Ashiruovi, ktorý už bránu hostí nedokázal ohroziť.

• 79.
  • 78.

Davisov dlhý nákop Šemrinec vyboxoval. Lopta skončila opäť u nás, šikovne bol vysunutý Pačinda, skóroval a aj sa rozbehli mohutné oslavy gólu, ktoré však prerušil postranný rozhodca odmávaním údajného ofsajdu.

• 77.
  • 75.

Bojujeme a robíme čo sa len dá, aby sme dnes získali aspoň bod. Davis teraz zahral priamy kop z ostrého uhla, no z dobrej vzdialenosti. Lopta sa po jeho zahraní ešte odrazila od brankára, no žiaľ ani jeden náš hráč nedokázal loptu doraziť do brány.

• 75.
  • 74.
    Giorgi Beridze bol napomínaný žltou kartou
  • 73.

Juuuuuuj a mohlo byť opäť vyrovnané. Živković poslal z pravej strany loptu po zemi pred Šemrinca a Kalmárovi chýbal fakt len krok k tomu, aby loptu doklepol do opustenej časti brány.

• 72.
    Branislav Ľupták opustil ihrisko, nahradil ho Musefiu Ashiru Olasunkanmi
  • 70.

Prehrávame už druhýkrát v stretnutí. Po centri vyhral hlavičkový súboj Janga. Lopta sa od neho v podstate len odrazila, no aj táto nevinne vyzerajúca situácia nebola Macejom zneškodnená.

• 70.
    Rangelo Janga strelil gól
  • 68.

Lopta z rohového kopu našla Paura v pokutovom území. Ten v náročnej pozícii však hlavičkoval poriadne vedľa.

• 67.
  • 67.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Esmerald Aluku
  • 66.
    Cornelis Petrus Ubbink opustil ihrisko, nahradil ho Abdul Musa Zubairu
  • 66.

Ani ďalší priamy kop výraznejšie neprehovoril do stretnutia. Lopta skončila u Ljubičića. Hostia sa jej však rýchlo zhostili opäť a po centri už musel zasahovať trochu neisto Macej.

• 65.
    Ricky van Haaren zahrával priamy kop
  • 64.

S rozhodnutiami hlavného arbitra výrazne nie je spokojný náš kouč, ktorý to aj jasné dáva najavo. Dostal však upozornenie s pohrozením, že môže byť vykázaný na tribúnu.

• 62.

Ťažký center na hlavu dostal Kalmár. Nepodarilo sa mu ho ani úspešne zakončiť. K lopte sa však dostal Divković, ktorý vyzvŕtal trenčiansku obranu, no nakoniec o loptu prišiel.

• 61.

Petrusov center od rohovej zástavky úspešný nebol. Skončil hneď pri najbližšom Divkovićovi.

• 60.
    Cornelis Petrus Ubbink zahrával rohový kop
  • 59.

Zostali sme pri lopte a k strele sa dostal Čmelík. Z dobrej pozície však žiaľ vyslal len slabší pokus, s ktorým Šemrinec nemal ťažkosti.

• 58.

Po striedaní sme rovno zahrali roh. Pačinda poslal prízemný pas, loptu dostal späť, no keďže mal problém so spracovaním, tak o ňu prišiel.

• 58.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 58.
    Tomáš Malec opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 55.

Dobrý center letel na Beridzeho. Macejovi sa však našťastie podarilo zakročiť v poslednej chvíli vyboxovaním lopty. Trenčín má zatiaľ v druhom polčase prevahu, no veríme, že sa obraz hry ešte zmení.

• 52.

Až na druhý polčas docestavala väčšina fanúšikov súpera. Ktovie, že pri čom sa oneskorili, no každopádne počuť už aj ich.

• 50.

Ubbinkov rohový kop mal síce dobrý let, no ešte lepšie naň zareagoval dlháň Malec, ktorý loptu šikovne odhlavičkoval preč od našej brány.

• 49.
  • 49.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od našich futbalistov. Do druhého polčasu nastúpili obidva mančafty bez zmeny.

• 48.

Davisov center skončil rovno u súpera. Loptu sme však v rýchlom slede získali a ďalším hráčom, ktorý poslal center do pokutového územia bol Čmelík. Ani ten sa neujal.

• 47.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní svieti na svetelnej tabuli remízový rezultát, keď na Van Haarenov gól dokázal zareagovať vyrovnaním Pačinda. Videli sme polčas, ktorý bol v prvom rade bojovný. Futbalisti na oboch stranách však predviedli aj útočné kreácie, avšak k ďalšiemu gólu sa už nepriblížili. Remíza 1:1 je po prvom polčase spravodlivá. V ďalšom priebehu sa však s remízou určite neuspokojíme a určite dnes budeme bojovať o trojbodový zápis a pevne veríme, že aj s prispením našich fantastických fanúšikov si ho aj vybojujeme. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 45.

Prvý rohový kop nášho mužstva v stretnutí skončil na bližšej žrdi u kapitána Kleščíka, ktorý loptu upratal do bezpečia.

• 45.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 43.

Beridze sa dostal k lopte na ľavom krídle. Dostal sa aj k strele, odkiaľ nevyslal zlý pokus. Lopta však minula bránu asi o meter.

• 40.

Fantastický obranný zákrok Šatku po centri od Paura. Sklzom zastavil loptu a tým zabránil Jangovi skórovať do prázdnej brány.

• 37.

Vidno, že dnes ide o veľa a tomu nasvedčujú aj neľútostné tvrdé boje  medzi šestnástkami, kde ani jeden hráč súperovi nič nedaruje.

• 37.
    Achraf El Mahdioui bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Hneď sa nám lepšie dýcha po vyrovnávajúcom góle. Určite sa však nechceme uspokojiť ani s remízovým rezultátom a naďalej sa snažíme približovať ku bráne Trenčína.

• 32.

Hra bola prerušená kvôli ošetrovaniu Ľuptáka. Ten sa ťažko zbieral zo zeme, no bude môcť pokračovať v hre.

• 30.

Čmelík bol faulovaný tesne pred šestnástkou, čím vybojoval dobrú príležitosť na skórovanie. K rozohraniu sa postavil Davis, skúsil rovno ohroziť bránu, no nebol presný.

• 30.
  • 28.

Goooooooooooooooooooooooooooool, je vyrovnané! Tak podarilo sa. Pačinda sa nečakane dostal do nájazdu na Šemrinca, kde sa svojej príležitosti zhostil naozaj skvele. Brankára si obhodil a tým pádom rozjasal domáce publikum.

• 28.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 26.

K ďalšiemu pokusu sa dopracoval Kalmár. Pálil však nepresne z hranice pokutového územia.

• 25.

Zvyšujeme množstvo času strávaného pri lopte a približujeme sa aj k bráne. Šatka šikovne nahral Živkovićovi na pravej strane, ktorý sa snažil aj vystreliť. Jeho pokus bol zablokovaný.

• 23.

Pačinda poslal dlhú loptu do pokutového územia, kde si však na ňu vybehol Šemrinec a bezpečne sa jej zmocnil.

• 23.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 22.
    James Alexander Lawrence bol napomínaný žltou kartou
  • 20.

Potrebujeme rozpumpovať našu hru. Trenčín vedie a momentálne drží zápas pod kontrolou, s čím určite nevládne radosť v našich radoch.

• 18.

Davis sa na druhej strane síce dostal k centru, no ten nebol vôbec dobrý. Lopta skončila mimo hracej plochy.

• 17.

Ďalšia strela od Trenčína. Jej autorom je Janga. Bol to príliš slabý pokus na to, aby rozhodil nášho gólmana.

• 16.

Aj po ďalšej štandardke hosťujúceho mužstva sme si vydýchnuť nemohli. V pokutovom území bojoval El Mahdioui, no našťastie sa k zakončeniu predsa len nedostal.

• 16.
  • 13.

Aj dnes môžeme radostne hlásiť, že štadión je fantasticky zaplnený a vládne tu výborná atmosféra aj napriek tomu, že prehrávame. Cestu do Dunajskej Stredy merali aj fanúšikovia hostí, ktorých tu je však pomenej a tým pádom neprispejú ku kulise.

• 10.

Rušno bolo aj po priamom kope hostí. Center sa dostal do našej šestnástky, kde tvrdé boje zviedli Lawrence so Šatkom. Úspešnejším bol náš futbalista.

• 9.
    Cornelis Petrus Ubbink zahrával priamy kop
  • 8.

Našu príležitosť teraz doslova zbabral Kalmár. Dostali sme sa do prečíslenia, Malec sa ponúkal na prihrávku, no Kalmár sa rozhodol skúsiť nahrať spoluhráčovi po ľavej strane, Čmelíkovi, nebol úspešný.

• 6.

Samozrejme sa snažíme čo najskôr vyrovnať. Pačindov center z pravej strany však skončil len u strelca prvého gólu, Van Haarena.

• 4.

Stretnutie sa ešte poriadne ani nezačalo a my už prehrávame. Novic v kádri Trenčína, Van Haaren, sa uvoľnil na hranici pokutového územia, čím si vytvoril palebnú pozíciu, umiestnil a Macej sa tomuto gólu mohol žiaľ už len prizerať, bol totiž prikrátky.

• 4.
    Ricky van Haaren strelil gól
  • 1.

Stretnutie sa práve začína s úvodným výkopom od futbalistov Trenčína.

• 0.

Pred úvodným výkopom sme ešte svedkami ocenenia pre Davisa za najkrajší gól mesiaca september. Gratulujeme!

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na trávnik. Naši futbalisti v tradičných žlto-modrých farbách, kým hostia v bielych dresoch. Aj dnes pokračujeme v doposiaľ vydarenej sezóne, v ktorej sa nachádzame na krásnom treťom mieste a to budeme chcieť potvrdiť aj v tomto zápase proti silnému Trenčínu. Hostia vstúpili do aktuálneho ročníka zle. Nachádzali sa dokonca až na desiatej priečke. V posledných stretnutiach je to však už starý dobrý Trenčín, ktorý valcuje súperov niekoľko gólovým rozdielom. Momentálne je siedmy, no určite chce ísť vyššie aj vďaka bodom z nášho štadióna, ktoré však pustiť určite nechceme. Posledné tri zápase sme proti mužstvu z Považia vyhrali a ani dnes sa neuspokojíme s iným výsledkom. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 13. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - AS Trenčín a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 20.10.2017 o 15:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 13. KOLO FORTUNA LIGY:

Prvá ligová prehra v MOL Aréne. Po vyše jedenástich mesiacoch a v sedemnástom domácom stretnutí dokázal Trenčín, ako prvý, ulúpiť všetky tri body z nášho nového štadióna. Súper z Považia dnes ukázal viacej futbalovosti, bol nebezpečnejší, a tak vyhral zaslúžene.

Oproti poslednému súťažnému stretnutiu (pohárovému v Medzeve) spravil Marco Rossi dve zmeny v základnej jedenástke. Na lavičku náhradníkov sa posadili Aluku s Vidom a na ich miesta prišli Ľupták so Čmelíkom. Už v 4. minúte sme museli zvesiť hlavy, novic v kádri Trenčína Van Haaren si na hranici pokutového územia našiel palebnú pozíciu, odkiaľ loptu šikovne umiestnil k ľavej žrdi a náš gólman nemal nárok - 0:1. O štyri minúty neskôr sme mohli vyrovnať, s Kalmárom sme sa dostali do prečíslenia, kde však situáciu nevyriešil dobre, namiesto Malecovi skúsil loptu posunúť horšie stojacemu Čmelíkovi, nebol úspešný. V desiatej minúte sa po rohovom kope dostal k lopte v pokutovom území Lawrence, až v poslednej chvíli ho zablokoval Šatka. Po úvodnom zásahu sme sa dlhšie dostávali do zápasového tempa, no podarilo sa a v 28. minúte sme aj vyrovnali. Pačinda získal loptu od Lawrenca, po čom sa sám pustil na bránu, kde Šemrincovi obhodením nedal žiadnu šancu na zákrok - 1:1. Po pol hodine hry Čmelík vybojoval štandardku tesne pred pokutovým územím, Davis však z dobrej pozície mieril tesne nad. Aj po vyrovnávajúcom góle pokračovali tvrdé boje medzi šestnástkami, v dnešnom stretnutí išlo totižto obidvom mužstvám  o veľa. V štyridsiatej minúte predviedol Šatka fantastický obranný zákrok, keď sklzom zastavil Paurov pas smerujúci na Janga nachádzajúceho sa pred prázdnou bránou. Dve minúty pred koncom polčasu sa k strele dostal Beridze, avšak jeho zakončenie sa medzi tri žrde nezmestilo. Hráči tak po prvom polčase odišli do kabín za spravodlivého remízového rezultátu.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Do druhej polovice stretnutia sme vstúpili dvomi neúspešnými centrami do pokutového územia, po ktorých už začal mať výraznú územnú prevahu Trenčín. K nebezpečnému zakončeniu sme ho však nepripustili. Až v 58. minúte sme sa dostali k strele, Čmelík vyslal z dobrej pozície len slabý pokus, s ktorým Šemrinec nemal problém. Po hodine hry pomotal hlavy obrancov Divković, už sa črtala strela, keď bol tvrdo zrazený k zemi, podľa rozhodcu v súlade s pravidlami. Aktívnejší Trenčín sa v sedemdesiatej minúte dočkal odmeny, po centri z ľavej strany vyhral hlavičkový súboj Janga, nevinne vyzerajúce zakončenie Macej nedokázal pokryť - 1:2. O tri minúty sme mohli opäť vyrovnať, lenže Živkovićov prízemný pas pred Šemrinca Kalmár tesne nedostihol. V 75. minúte zahral Davis priamy kop z ostrého uhla, gólman hostí loptu vyrazil len pred seba, no ani jeden jeho spoluhráč loptu nedokázal doraziť. O tri minúty neskôr sa nám podarilo skórovať, Pačindovi však rozhodca odmával sporný ofsajd, čím rýchlo ukončil salvy osláv na štadióne. V závere sme všetko vsadili na jednu kartu, no nebezpečnejší bol súper z kontier. V 85. minúte najprv Janga hlavičkoval po rohovom kope tesne vedľa pravej žrde, na opačnej strane ho zo sľubnej pozície napodobnil Ljubičić. O dve minúty neskôr Van Haaren dokázal obísť nášho gólmana, avšak trafil len žrď opustenej brány. V nadstavenom čase sa Janga dostal k ďalším dvom nebezpečným strelám, no v náročných momentoch nás podržal Macej. K vyrovnaniu sme sa už nedostali, v novej MOL Aréne sme si tak, žiaľ, pripísali prvú ligovú prehru.

Tretej prehre v ročníku bolo svedkami fantastických 6616 fanúšikov. Aj po nej zostávame v nedokončenom 13. kole na tretej priečke. Domáci súťažný zápas sme odohrali po vyše mesiaci, avšak na najbližšie kolo opäť cestujeme na súperovu pôdu. O týždeň v sobotu si  zmeriame sily v Ružomberku 28.10. o 18:00.

Marco Rossi, DAC: „Stretnutie sme nezačali dobre. V prvom polčase sme nechali v strede poľa priveľa priestoru Trenčanom. Nevytvárali sme na nich dostatočný pressing. Do šatne sme však šli za stavu 1:1. V druhom polčase sme začali dobre, no keď sme mali najlepšie momenty, tak Trenčín dal druhý gól. Myslím si, že dnešný duel mohol skončiť aj remízou. Mali sme príležitosti na skórovanie, avšak aj Trenčín mal svoje šance na ďalšie góly. Remíza by zápasu svedčala viac. Mohli by sme sa sťažovať na viacero vecí: pri druhom góle bol podľa mňa Živković faulovaný a ani pri Pačindovi si nie som istý, či bol ofsajd. Bolo teda niekoľko špinavých vecí, na ktoré by sa dalo sťažovať. Trenčín však dnes ukázal svoju silu a ako som už hovoril, spolu so Slovanom a Žilinou patrí medzi najlepšie mančafty v lige.“

Roman Marčok, Trenčín: „Mali sme výborný vstup do zápasu. Našim zámerom bolo hrať aktívnejšie ako súper. Dnes sme očakávali búrlivú atmosféru, pred ktorou však naši mladíci ešte viac túžili vyhrať. Chceli sme ukázať väčšiu motiváciu, chuť vyhrať a to sa nám aj podarilo. Úvodný gól sme si zaslúžili, boli sme aj po ňom naďalej aktívni, dominovali sme, avšak po lacnej chybe sme inkasovali. Druhý polčas bol jednoznačne v našej réžii. Myslím si, že pre súpera je výsledok lichotivý. Mohli sme vyhrať o viac ako jeden gól.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 1:2 (1:1)