StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs ŠK Slovan Bratislava
    >>
Erik Pačinda 65
    >>
Zsolt Kalmár 83
90+3. minúta2 - 1ŠK Slovan Bratislava
  • 90+3.

Je koniec, je koniec, je konieeeeeeec. Tri body sú naše! Dočkali sme a v 52. derby padol náš odveký rival!. Vyhrali sme, pokrstili sme novú tribúnu najlepšie ako sme mohli. Pokrstili sme ju porážkou Slovana. Dnes sme boli lepším celkom, v druhom polčase sme robili absolútne všetko pre víťazstvo a dosiahli sme ho. Ďakujeme za fantastické góly Pačindu a Kalmára a ďakujeme všetkým hráčom za famózny výkon. Určite nemôže zabudnúť ani na neskutočné vyše desaťtisícové publikum, ktoré dnes bolo magické!

Naše najväčšie derby sa skončilo. Najbližšie cestujeme na pôdu súpera, kde po reprezentačnej prestávke navštívime Žilinu 18. novembra o 15:00. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+3.

Po centri z ľava sa činil zase Rabiu, no držíme to, držíme.

• 90+2.

Fuuuu, tak to bol doslova infarktový záver, v ktorom po centri najprv hlavičkoval Vittek a následne aj Oršuľa. Macej ďakujeme!

• 90+2.

V nadstavení držia loptu na kopačkách hostia, ale toto si už musíme ustrážiť.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty. Tri minúty, ktoré nás delia od famózneho triumfu.

• 89.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Kristián Koštrna
  • 88.

Hostia sa nechcú vzdať, a tak teraz musel hasiť v obrane Ljubičić. Bol úspešný.

• 87.
    Diamantis Chouchoumis opustil ihrisko, nahradil ho Róbert Vittek
  • 85.

V MOL Aréne sa strhlo peklo, ale peklo osláv a radostí v tomto fantastickom štadióne. V taktomto štadióne sa nachádzať je doslova sen!

• 85.
    Erik Pačinda bol napomínaný žltou kartou
  • 83.

GOOOOL, GOOOOL, GOOOL, GOOOOL, GOOOOL. Vyhrávame, áno vidíte a čítate naozaj dobre. Zsolti Kalmár si stiahol loptu v pokutovom území, oprel sa do nej a spravil dobre, Greif totiž vzdialenejšiu žrď nedokázal pokryť.

• 83.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 81.

Každopádne po úspešnom prekonaní obrany vládne v Dunajskej Strede famózna atmosféra, ktorá sa len a len stupňuje.

• 78.

Hra sa nám po vyrovnávajúcom góle výrazne upokojila. Je prerušovaná, máme viac striedaní a hlavne obidve obrany si dávajú výraznejší pozor v zadných radoch.

• 78.
    Filip Hološko opustil ihrisko, nahradil ho Mitchell Stuart Schet
  • 75.

Po ďalšom útoku sa na pozore museli mať hostia. Droppa hasil v poslednej chvíli.

• 73.

Po dlhšom čase sa do útoku pustili aj hráči bratislavského Slovana. Bol im odpískaný ofsajd.

• 72.
    Jakub Mareš opustil ihrisko, nahradil ho Filip Oršula
  • 71.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 70.

Po súboju v pokutovom území sa náš kouč výrazne dožadoval odpískania penalty. V zákroku na Mervóa totiž videl faul. Rozhodca mal na celú situáciu iný názor.

• 67.

Po góle, fantastickom rozjasaní publika tu máme ešte jednu výbornú informáciu. Dnešné futbalové stretnutie sleduje priamo na tribúnach rekordných 10 226 fanúšikov!

• 65.

GOOOOOOOL, GOOOOOOL, GOOOOL, tak podarilo sa my už remizujeme v MOL Aréne 1:1. Po rohovom kope sa do loptu v pokutovom kope poriadne oprel hlavou Pačinda, loptu umiestnil k ľavej žrdi a už Greifovi nedal šancu na zákrok.

• 65.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 64.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 62.

Holmanov roh dostal veľmi rýchlu záverečnú, keď bol jeho spoluhráčovi odpískaný ofsajd.

• 62.
    Dávid Holman zahrával priamy kop
  • 60.

Kalmár šikovne vycvičil spoluhráčov v pokutovom území. Podarilo sa mu poslať aj center, ktorý však bol odvrátený na vhadzovanie.

• 58.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Bence Mervó
  • 57.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 56.

Holman poslal veľmi nepresný center. Lopta okamžite skončila mimo pokutového územia.

• 56.
    Dávid Holman zahrával rohový kop
  • 55.

Náš tlak výrazne stupňujeme. Źiaľ korunovali sme ho zahodenou obrovskou príležitosťou. Po Živkovićovom centri sa k zakončeniu dostal Čmelík. Hlavou šikovne umiestnil loptu k žrdi, no Greif predviedol bravúrny zákrok.

• 53.

Juuuuj a teraz sme boli blízko ku gólu. Davis zahral loptu priamo na Ljubičića v pokutovom území, ten ju dokázal aj zasiahnuť, avšak letela tesne vedľa.

• 52.
    Boris Sekulić bol napomínaný žltou kartou
  • 50.

Aj naďalej zostávame pri enormnej bojovnosti. Aktuálne sme sa pokúsili prejsť po ľavej strane ihriska. Loptu dostal Čmelík, ale k strele sa opäť nedostal.

• 47.

V tomto polčase nám pôjde jednoznačne o zvrátenie dnešného výsledku. Čmelík aj okamžite bojoval na hranici pokutového územia, vystrelil, no bol zablokovaný.

• 46.

Začal už aj druhý polčas s výkopom od hráčov nášho mužstva.

• 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní odchádzajú naši futbalisti do kabín za nepriaznivého stavu 0:1. Videli sme pomerne zaujímavé prvé dejstvo plné obrovskej bojovnosti, zaujímavých situácii a v neposlednom rade v neskutočnej atmosfére, o ktorú sa dnes stará vyše desaťtisíc fanúšikov. Momentálne je tento zápas vyrovnaný, avšak aktuálne ho bohužiaľ prehrávame. Určite dnes máme a pevne aj dúfame, že dosiahneme lepší výsledok. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 44.

Pačindov roh opäť nebol dostatočne dobrý na to, aby sme ohrozili aj nášho súpera.

• 43.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 41.

Davisov roh skončil na Rundićovej hlave, ktorý zavelil k rýchlej kontre, na konci ktorej hasil prečíslenie opäť fantastický Davis sklzom.

• 41.
  • 39.

Hološko získal loptu na pravej strane ihriska, posunul ju Holmanovi v šestnástke, ktorý sa šikovne otočil pri Ljubičićovi, čím sa dostal k palebnej pozícii. Tesne vedľa.

• 37.

Slovanisti s ďalšou štandardkou. Holman loptu pre zmenu napálil len do nášho múru.

• 37.
  • 35.

Kalmár poslal loptu na bližšiu žrď, no neurobil dobre. Dostal sa k nej okamžite súper, ktorý mohol rýchlo rozohrať útok.

• 35.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 33.

Živković zahral loptu len na krátko. Posunul ju Pačindovi, ktorý pálil nad.

• 32.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 31.

Hostia zaútočili po dlhšej dobe, no žiaľ je z toho náš úvodný gól. Holman poslal šikovný center do pokutového územia, kde si naň nabehol a nikám nekrytý aj poslal loptu hlavou za Macejov chrbát.

• 31.
    Filip Hološko strelil gól
  • 31.
  • 29.

Naši hráči robia absolútne maximum pre dnešný úspešný výsledok. Aj v týchto chvíľach vidieť ich enormnú snahu o čo najrýchlejšie skórovanie.

• 26.

Kalmár sa opäť činil. Jeho tvrdý pokus musel Greif krotiť až na dvakrát.

• 24.

Kalmár po strele šiel aj sám zahrať rohový kop, ten skončil u Divkovića, ktorý z mimoriadne náročnej pozície poslal veľmi dobrý umiestnený pokus, ktorý Greif len tak tak vytesnil.

• 24.
  • 22.

Čakanie na ďalší rozruch netrvalo dlho. Ljubičić napriahol opäť z väčšej vzdialenosti. Medzi tri žrde sa však jeho pokus nezmestil.

• 19.

Hra sa presunula medzi pokutové územia. Aj napriek tomu aj naďalej nie je núdza o elektrizujúcu atmosféru, o ktorú sa starajú naši fantastickí fanúšikovia.

• 16.

Svoju mušku si vyskúšal aj Živković. Loptu strielal asi z osemnástich metrov, no trafil sa len presne do brankárovho náručia.

• 14.

Holmanov priamo kop letel veľmi nepríjemne cez celé naše pokutové územie. Našťastie ani jeden hráč súperovho celku loptu zasiahnuť nedokázal.

• 13.
  • 12.

Prvé zaujímavejšie zakončenie z našej strany v tomto stretnutí. Ljubičić napriahol z vyše dvadsiatich metrov a jeho prudký pokus minul pravú žrď len o vlások.

• 10.

Zahrali sme hneď dva rohové kopy v rade. Ten prvý bol okamžíte odvrátený na druhý, ktorý letel na bližšiu žrď, no k Hukovi sa lopta už nedostala.

• 10.
  • 10.
  • 8.

Držíme loptu na kopačkách a snažíme sa aj čo najviac priblížiť k bráne nášho súpera. Obrana Slovana je zatiaľ pozorná.

• 5.

Samozrejme obidve mužstva sa do dnešného stretnutia pustili s obrovskou bojovnosťou a pre naše prekvapenie sme boli blízku k inkasovaniu gólu. Hološko vysunul šikovnou kolmicou Čavrića, ktorý však v gólovej pozície a pred našim publikom netrafil bránu.

• 3.

V Dunajske Strede je impozantná atmosféra aká nemá na Slovensku obdoby. Takto má vyzerať futbal, takto má vyzerať najvyššia súťaž!

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 0.

V našej fantastickej aréne sme pri nástupe hráčov mohli vidieť jedno neuveriteľné, jedno prekrásne, fenomenálne a fantastické choreo. Ďakujeme! Bol to neuveriteľný zážitok!

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prvýkrát prajem priamo z úplne novej hlavnej tribúny MOL Arény v Dunajskej Strede, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú na vypredaný štadión hráči oboch celkov. Naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v belasých dresoch. Dnes nás čaká 52. vzájomné derby, ktoré má pre nás samozrejme opäť obrovskú hodnotu. Nič iné, ako víťazstvo si pri krste hlavnej tribúny nepripúšťame. Nášho najväčšieho rivala chceme jednoznačne pokoriť a zároveň aj predbehnúť v tabuľke. Vyše desaťtisícové publikum bude pre nás obrovskou podporou. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 15. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 3.11.2017 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 15. KOLO FORTUNA LIGA:

Rozprávkový krst hlavnej tribúny MOL Arény! Pred senzačným, vyše desaťtisícovým publikom, naši hráči predviedli famózny obrat. Góly Pačindu a Kalmára rozhodli o trojbodovom zápise, o posune na strieborný stupienok a o gejzíre osláv v Dunajskej Strede. „Táto noc nikdy nemôže skončiť“!

Na prestížne 52. derby poslal náš kouč mierne pozmenenú zostavu. Na lavičku náhradníkov sa dostali Aluku s Vidom a na ich miesta prišli Simon so Čmelíkom. Pred úvodným výkopom sme si mohli pozrieť monumentálnu choreografiu, ktorú vytvorili naši skvelí fanúšikovia. Už v 5. minúte bolo poriadne horúco pred našou bránou, keď Hološko vysunul kolmicou Čavrića a osamotený hráč v gólovej pozícii minul našu bránu. V dvanástej minúte sme pohrozili aj my, Ljubičić vyslal tvrdý ďalekonosný pokus, ktorý len tesne minul pravú žrď. Na pozore sme sa museli mať aj v štrnástej minúte, kedy Holmanov center preletel celým našim pokutovým územím, no našťastie žiadny spoluhráč na túto loptu nedokázal zareagovať. V 24. minúte hlavičkoval Divković po rohovom kope z mimoriadne náročnej pozície, no aj napriek tomu loptu šikovne umiestnil a musel ju lapať až Greif. O dve minúty neskôr poslal poriadne štipľavý pokus Kalmár, gólman hostí loptu skrotil až na dvakrát. V 31. minúte sme si po Holmanovom priamom kope nepostrážili Hološka v pokutovom území, osamotený hlavou šikovne poslal loptu za chrbát nášho Maceja - 0:1. Už o dve minúty sme sa snažili vyrovnať, Pačinda však pálil nad. V 39. minúte sa činili zase hostia, Hološko z pravej strany nahral Holmanovi, ten sa šikovne otočil v pokutovom území, no po získanej palebnej pozícii zakončil tesne vedľa. O dve minúty musel hasiť prečíslenie troch na jedného Davis, fantastickým sklzom sa mu to aj v poslednej chvíli podarilo. V závere sme už súpera nedokázali pritlačiť, a tak sme sa do kabín pobrali za nepríjemného stavu 0:1.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Hneď v úvode sme sa pustili za jednoznačným cieľom - zvrátiť stretnutie. Na začiatku sa Čmelík dostal hneď v dvoch prípadoch k zakončeniu, v oboch boli jeho pokusy zablokované. V 53. minúte bolo o poznanie nebezpečnejšie pred Greifom, po centri sa dostal k strele Ljubičić, loptu však nevedel nasmerovať medzi tri žrde. O dve minúty sme zahodili nemožné, Živković našiel fantasticky postaveného Čmelíka na vzdialenejšej žrdi, jeho umiestnenú hlavičku Greif zázračne vyrazil. V 65. minúte sme sa po druhopolčasovej snahe dočkali zaslúženého gólu, na Davisov center najvyššie vyskočil Pačinda, poriadne sa oprel do lopty a umiestnil ju k ľavej žrdi, kde gólman Slovana nemal šancu - 1:1. V 70. minúte Mervó po centri z ľavej časti ihriska padol v pokutovom území, za čo sa nielen tréner Rossi dožadoval penalty, rozhodca mal rozdielny názor. Po vyrovnávajúcom góle sa hra dostala prevažne medzi pokutové územia. Až prišla 83. minúta, šikovná sťahovačka a následná strela Kalmára, ktorá skončila až v bráne - 2:1. Po gólovom zásahu sa v MOL Aréne strhla doslova pekelná atmosféra. V nadstavenom čase nás hostia predsa len dostali do úzkych. Po centroch z pravej, či ľavej strany hlavičkovali Vittek, Oršula a aj Rabiu, no Macej nás podržal fantastickými zákrokmi, a tak sme sa po záverečnom hvizde mohli radovať z famózneho triumfu.

Ôsme víťazstvo v ročníku pre nás znamená posun na výbornú druhú priečku neúplnej fortunaligovej tabuľky. Zisk troch bodov v našom 52. zápase so Slovanom sa prizeralo rekordných 10 226 fanúšikov! Ďakujeme! Azda jediným negatívom je piata žltá karta pre Kalmára a Pačindu, ktorí nebudú môcť nastúpiť v ďalšom stretnutí. Nastúpime naň po reprezentačnej prestávke v Žiline 18. novembra o 15:00.

Marco Rossi, DAC: „Videli sme dobrý zápas, gól sme inkasovali v tej perióde, keď sme mali asi najlepšie momenty. V prvom polčase mal Slovan ešte jednu možnosť na nebezpečný protiútok, kde Čavrić šiel sám a Davis dobre zasiahol. V druhom dejstve sme išli viac napádať spoluhráčov pri držaní lopty. Spoliehali sme sa na štandardky a rovnako sme aj dali prvý gól po štandardke ako náš súper. Kalmárov gól bol vyústením našej snahy, nechali sme na ihrisku všetky sily, za čo mojim hráčom ďakujem. Stále je však čo zlepšovať. Súperovi sme nechali v nadstavenom čase priestor, čím sa dostali do viacerých šancí. Pre nás je víťazstvo dobrý výsledok, a tak isto je aj pre ľudí, čo boli dnes na štadióne.“

Martin Ševela, Slovan: „Z našej strany bol prvý polčas celkom solídny. Podaril sa nám streliť gól a mali sme aj niekoľko pološancí. Škoda však, že sme v 44. minúte nepridali aj druhý gól pri Čavrićovej príležitosti. Na druhej strane však skórovať mohli aj Čmelík s Ljubičićom. Okrem toho prebiehalo prvé dejstvo medzi šestnástkami. Druhý polčas sme aktívnejšie začali my, no od šesťdesiatej minúty bolo na ihrisku už len jedno mužstvo. Mojich hráčov totiž dobehla minulosť, čo sa týka kondičky. Snažili sme sa prestriedať, dostali sme však dva góly. V samotnom závere ešte mohol vyrovnať Rabiu, no mužstvo urazilo šťastenu. V budúcnosti budeme musieť rozvinúť potenciál, čo má naše mužstvo. Treba nabrať fyzickosť. Do štyroch zápasov, čo nás ešte čakajú, treba dať maximum a potom príde tvrdá zimná príprava. Ak chceme dominantný futbal na deväťdesiat minút, tak v Európe by nás dnešný výkon „vyfackal“. Dnes by sme si možno zaslúžili remízu, no mentalita, tých tridsať minút, rozhodlo.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 2:1 (0:1)