• Rohový kop (85. minúta)Marko Živković
  • Žltá karta (88. minúta)Bence Mervó
  • Rohový kop (90+1. minúta)Eric Javier Davis Grajales
  • 90+2.

Stretnutie DAC - Nitra sa práve skončilo. Žiaľ, po jeho odpískaní nevládne na tvárach našich futbalistov spokojnosť. Po urputnom boji v chladnom počasí sme aj napriek prevahe na ihrisku získali len bod, čím sme vlastne stratili dva. Ďakujeme však fantastikým fanúšikom, že ich sem dnes prišlo takmer 9000 a zároveň aj hráčom za bojovnosť a nasadenie.

Odplata nováčikovi za predošlú prehru dopadla na výbornú, avšak ideme ďalej. Čaká nás posledný výjazd v roku 2017. O týždeň v sobotu 2. decembra zavítame na stretnutie proti Prešovu do Popradu, kde si s týmto východoslovenským mužstvom zmeriame sily o 14:00. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

Davisov roh skončil na Pačindovej hlave, lenže tá letela tesne nad.

• 90+1.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.

• 88.

Blíži sa záver stretnutia, no a na svetelnej tabuli stále nesvieti pre nás dôležitý a požadovaný výsledok. Chlapci, poďme, toto ešte musíme zvrátiť.

• 88.
    Bence Mervó bol napomínaný žltou kartou
  • 85.

Živković zahral dva rohové kopy, ale obidva neboli dobre kopnuté. Najprv bola lopta rovno odvrátená na druhý roh, s ktorým si Nitrania tiež poradili bez väčších problémov.

• 85.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 85.
  • 83.
    Filip Balaj opustil ihrisko, nahradil ho Patrik Abrahám
  • 82.

Pačinda zahral loptu na bližšiu žrď, kde si na loptu nabehol Huk, no nedokázal ju predĺžiť.

• 82.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 82.

Kalmár sa preštrioval k pokutovému územiu, podarilo sa mu aj zakončiť, ale nanešťastie bol v poslednej chvíli zablokovaný.

• 81.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Musefiu Ashiru Olasunkanmi
  • 80.

Machovec mal dobrú pozíciu, a tak sa rozhodol zakončiť rovno na bránu, ktorú našťastie tesnulinko minul, čomu teraz môžeme byť naozaj radi.

• 79.
    Jaroslav Machovec zahrával priamy kop
  • 78.

Davis teraz síce stratil loptu v obrane, ale našťastie ho šikovne zastúpil Šatka, ktorý zablokoval strelu.

• 77.

Z neho sme sa dlho neradovali, pretože rozhodca odpískal útočný faul jedného z našich futbalistov.

• 76.
  • 75.

Alukuho dlhý center na Kalmára, hlavička a získaný rohový kop. Chlapci, poďme si po gól.

• 73.
    Miloš Šimončič opustil ihrisko, nahradil ho René Kotrík
  • 72.

Dnešné stretnutie sleduje 8727 divákov. Ďakujeme za toto famózne číslo.

• 70.

Ďalšia strela smerujúca od nášho mužstva bola riadená Davisom. Ani jeho pokus sa však medzi tri žrde nezmestil.

• 68.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Bence Mervó
  • 67.

Po Kalmárovom rohu sme sa dostali do veľmi sľubnej príležitosti. Strieľal Ljubičić, ale žial, tesne vedľa.

• 67.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 65.

Živković tentokrát dostal loptu na Vidu, ktorý zakončil z prvej a zároveň v páde, mieril mimo bránu.

• 64.

Pokúšali sme sa o ďalší útok po ľavom krídle, ale nič nám to nebolo platné, nedostali sme sa ani k centru.

• 61.

Na druhej strane nás vystrašil Vencl, keď sa Nitra dostala k jednému z mála zakončení. Vencl napriahol tesne za pokutovým územím a jeho strela letela len tesne nad.

• 59.

Pekná kombinačná akcia na našej strane. Postarali sme sa o ňu na ľavom krídle, odkiaľ Ljubičić zavelil do útoku, loptu posunul Vidovi, ktorého center už úspech pre naše mužstvo nepriniesol.

• 57.

Vida bojoval v útoku, no vyťažil z neho len vhadzovanie, po ktorom sme prišli o loptu.

• 55.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Esmerald Aluku
  • 55.
    Róbert Valenta opustil ihrisko, nahradil ho Christián Steinhübel
  • 54.

Najprv nebezpečný center odvrátil Huk na roh, z ktorého však hostia nič nevyťažili.

• 54.
    Ján Chovanec zahrával rohový kop
  • 51.

Tlačíme sa smerom dopredu čo to dá, ale zablokovaný bol Kalmár, kým z pravej strany sa nám nepodaril center do pokutového územia.

• 49.

Loptu zahral Davis nakrátko na Pačindu, ktorý si nabehol bižšie k bráne a rovno aj vypálil. Bol však poriadne nepresný.

• 49.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 48.

Rohový kop závan pred našou bránou nepriniesol.

• 47.
    Tomáš Kóňa zahrával rohový kop
  • 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom od našich futbalistov.

• 45.

Úvodné dejstvo sa práve skončilo. Po jeho odpískaní odchádzajú hráči do kabín za bezgólovej remízy. Prvý polčas nám priniesol fantastickú atmosféru od našich skvelých fanúšikov. Vyše prvá polovica tohto polčasu sa niesla viac-menej v oklepávaní, kde sa ani jedno mužstvo nevedelo presadiť. V ďalšom priebehu sme však výrazne prebrali iniciatívu, vytvorili si niekoľko gólových príležitostí, lenže ani jednu sme žiaľ nedokázali pretaviť v gólové zakončenie. Do kabín sme tak schádzali v momentálne v nespravodlivom priebehu stretnutia. Pevne však veríme, že v druhom polčase obranu Nitry zlomíme a pripíšeme si tak trojbodový zápis. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 44.

Kalmárov center skončil u Vidu, ten aj vypálil, ale strela pod brvno nebola dostatočne dôrazná.

• 44.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 42.

Kalmár center doletel rovno na Kóňovu hlavu. V útoku sme zostali aj naďalej, ale Hrošša sme neohrozili.

• 42.
  • 41.
    Ondřej Vencl bol napomínaný žltou kartou
  • 40.

Taaak to snáď už nie je možné, čo sa nám opäť nepodarilo využiť. Ljubičić v rýchlej kontre potiahol loptu, bol zrazený k zemi faulom, no posunul ešte loptu Pačindovi. Erik si vytvoril palebnú pozíciu, tvrdo zakončil, no Hroššo opäť lapá.

• 38.

Davis tentokrát zahral loptu na vzdialenejšiu žrď medzi hráčov oboch celkov. Úspešnejší boli futbalisti spod Zobora.

• 38.
  • 36.

Stretnutie nabralo tie najlepšie kontúry. Do súboja s brankárom sa za pokutovým územím pustil Vida. Žiaľ Hroššo bol úspešnejší.

• 34.

Po Chovancovom centri sme sa museli mať na pozore my. Machovec ušiel našej obrane po dlhom centri, ktorý však bol nakoniec pridlhý aj na neho.

• 33.
    Ján Chovanec zahrával priamy kop
  • 32.

DAC sa rozbehol na 100%. Ďalšia gólová príležitosť, no brána hostí odolala. Po odrazenej lopte sa Divkovićovi ukázala voľný priestor, ten využil na umiestnenú strelu k žrdi, avšak aj tú dokázal Hroššo zneškodniť.

• 30.

Opačná situácia však nastala pri našom dokopy treťom rohu. Davis našiel v pokutovom území Ljubičića, ktorý sa do lopty poriadne oprel, umiestnil ju k ľavej žrdi, no ešte lepšou robinzonádou sa žiaľ prezentoval gólman Nitry.

• 29.
  • 28.

Stačilo povedať a zápas sa hneď rozbehol. Živković poslal nečakanú, no o to lepšiu strelu na bránu, ktorú Hroššo len vytlačil na roh. Z neho už nezapršalo.

• 28.
  • 28.

Ten zahral Kóňa na bližšiu žrď, no to mu nič nebolo platné, keďže ju strážili naši pozorní futbalisti.

• 27.
  • 26.

Loptu z priameho kopu a z ostrého uhla poslal náš hráč rovno za postrannú čiaru na rohový kop.

• 26.
    Tomáš Kóňa zahrával priamy kop
  • 24.

Hra pokračuje medzi pokutovými územiami. Verme, že obraz hry sa v rýchlej dobe zmení.

• 21.

Svedkami azda prvej strely v stretnutí sme boli práve teraz. Pačinda napriahol z väčšej diaľky a žiaľ nemieril presne, lopta letela vysoko nad.

• 20.

Po Valentovom centri sa pôvodne zdalo, že je všetko v poriadku, lenže predsa len sa Huk s Macejom úplne nepochopili. Následky to však našťastie pre nás nemalo.

• 18.

V Dunajskej Strede vládne opäť famózna atmosféra, o ktorú sa starajú naši neskutoční fanúšikovia. Na štadióne medzitým môžeme odhádnúť, že by nás tu malo byť okolo 9000!

• 16.

Vybojovali sme si rovno dve štandardky. Prvú odvrátil Machovec hneď na roh, kým druhá letela na vzdialenejšiu na Ljubičića. Center letel späť pred Hrošša, avšak na prvú strelu sa čaká aj naďalej.

• 16.
  • 16.
  • 13.

Kalmár z priameho kopu z väčšej diaľky našiel v šestnástke Divkovića, ktorý si dokázal sklepnúť loptu, lenže vystreliť sa mu už nepodarilo.

• 13.
  • 11.

Iniciatívu pomaly, ale isto v stretnutí preberáme my. Smerom dopredu však ešte budeme musieť pridať.

• 8.

Kalmár poslal dlhý, no tvrdý nákop do útoku, lenže jeho center ani jeden jeho spoluhráč nedobehol.

• 6.

Dostali sme sa však k prvej štandardke. Chovanec poslal loptu do pokutového územia, kde síce Divković nevyskočil najvyššie, no vyskočil najlepšie, loptu poslal bezpečne preč od brány.

• 6.
  • 4.

Úvodné minúty sú zatiaľ do slova a do písmena oklepávacie. Ani jedno mužstvo sa nehrnie dopredu, čím sme neboli svedkami ani nádejnejšej útočnej akcie.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov hosťujúceho mužstva.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľkach prichádzajú hráči oboch celkov pred zaplnené hľadisko. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým Nitra v bielo-modrých dresoch. Tri kolá pred koncom ligového roka nás opäť čaká veľmi dôležitý zápas, kde chceme jednoznačne zaveliť k istote zotrvania v hornej polovici tabuľky po ukončení základnej časti sezóny. Dnes budeme chcieť nadviazať aj na úspešné pôsobenie v aktuálnej sezóne a víťazstvom sa nielen dostať späť na výbornú druhú priečku, no zároveň sa priblížiť k prvej Trnave už len na päť bodov. Hostia zaznamenali fantastický vstup do ročníka, kde niekoľko kôl dokonca kraľovali fortunaligovej tabuľke. Po polke sezóny však nastal mierny zostup. Nováčik z Nitry je šiesty a účasť v atraktívnejšej polovičke istá pre toto mužstvo absolútne nejde. Máme o čo bojovať a verme, že sa nám podarí splatiť prehru 3:1 z úvodu ročníka. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 17. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FC Nitra a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 26.11.2017 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 17. KOLE FORTUNA LIGY:

Studené počasie s chladným výsledkom. Nováčika aktuálneho ročníka sme nedokázali zdolať ani na druhý pokus. Po prehre 3:1 v prvom stretnutí sme dnes aj napriek prevahe na ihrisku a niekoľkým gólovým príležitostiam skončili len s remízou 0:0, po ktorej si pripisujeme bod do tabuľky a zosun na piatu priečku. Zvrátiť tento priebeh nepomohlo ani takmer deväťtisícové publikum.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali len dve zmeny v zostave. Po vypršaní kartových trestov sa do nich vrátili Kalmár s Pačindom, kým na lavičke náhradníkov sa ocitol Aluku, kým Čmelík chýbal pre svalové zranenie. Vstup do veľmi dôležitého súboja o hornú polovicu tabuľky bol z oboch strán mimoriadne opatrný. Prvej strely v stretnutí sme sa dočkali až v 21. minúte, kedy Pačinda napriahol z väčšej diaľky, presný však nebol. V 28. minúte Živković ohrozil brankára Hrošša, trochu prekvapivo zakončil k pravej žrdi, hosťujúci brankár len vytláčal na roh. Ešte bližšie ku gólu sme boli o minútu neskôr, kedy sa Ljubičić po rohovom kope poriadne oprel do lopty, pokus smerujúci k ľavej žrdi však gólman hostí robinzonádou bravúrne zneškodnil. V 32. minúte sa k odrazenej lopte a výbornej palebnej pozícii dostal Divković, aj tento umiestnený pokus Hroššo šikovne zneškodnil. O dve minúty neskôr sme sa museli mať na pozore aj my, Chovanec ušiel pri priamom kope našej obrane, ale našťastie dostal pridlhý center. V aktívnejšej hre pokračovalo naše mužstvo, ktoré sa dostalo k ďalšej príležitosti v štyridsiatej minúte, kedy si Pačinda našiel palebnú pozíciu, tvrdo vypálil, avšak opäť bol na správnom mieste Hroššo. Keďže v samotnom závere neuspel ani Vida strelou pod brvno, tak sme do šatní aj napriek lepšiemu výkonu odchádzali za stavu 0:0.

Aj druhá polovica stretnutia sa rozbiehala rovnako pomaly, ako tá prvá. Ako prvý sa k zaujímavejšiemu zakončeniu dostal Vencl v 61. minúte, keď napriahol kúsok za šestnástkou, lopta skončila tesne vedľa. O štyri minúty neskôr strielal Vida v šestnástke síce v páde, avšak z prvej, nebol presný. V dobrej pozícii sa ocitol aj Ljubičić v 67. minúte, opäť chýbalo niečo k ohrozeniu gólmana hostí. V ďalších minútach prebiehali tvrdé boje medzi pokutovými územiami a zároveň sme mohli vidieť aj neschopnosť v koncovke u oboch mužstiev. Až v osemdesiatej minúte Machovec z priameho kopu z dobrej vzdialenosti rovno vypálil smerom na bránu, lopta skončila tesne vedľa. Zaujímavo sa črtalo aj Kalmárové preštrikovanie cez obranu do pokutového územia, náš špílmacher bol zablokovaný v poslednej chvíli. Víťazstvo na svoju stranu mohol predsa len strhnúť v nadstavenom čase Pačinda, hlavičkoval však na našu smolu tesne nad. Nedokázali sme tak využiť prevahu na ihrisku a niekoľko gólových príležitostí v stretnutí, a preto sme si pripísali do tabuľky len jeden bod.

Šiesta remíza v ročníku má pre nás trpkú príchuť. Po zaváhaní na domácej pôde sa totiž prepadávame až na piatu priečku. Odplata nováčikovi za predošlú prehru teda nedopadla na výbornú. Ďakujeme však famóznym fanúšikom, ktorých dnes prišlo neuveriteľných takmer deväťtisíc. Najbližšie nás čaká posledný výjazd v roku 2017. O týždeň v sobotu 2. decembra zavítame na stretnutie proti Prešovu, kde si v Poprade s týmto východoslovenským mužstvom zmeriame sily o 14:00.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že výsledok 0:0 sa môže stať. Nechcem hľadať alibi, podmienky na ihrisku neboli ideálne - trávnik bol tvrdý, rýchlo sa rozbil, a tak sa hralo ťažko. Mali sme aj viacero šancí proti súperovi, čo sem prišiel s defenzívnou taktikou. Okrem toho sa však dostal aj do niekoľkých protiútokov. My sme mali tri lepšie a niekoľko menších príležitostí na skórovanie. Ak by sme aspoň jednu z nich využili, tak by sme vyhrali. Mohlo sa však stať, že by skóroval súper, ale našťastie sa to nenaplnilo. Máme len bod, no treba ísť ďalej.“

Ivan Galád, Nitra: „Nielen v dnešnom zápase, ale celú sezónu potvrdzujeme, že sme najlepšie brániace mužstvo. Do budúcna však chceme spraviť kroky k zlepšeniu produktivity smerom dopredu. Dnešné stretnutie sme zvládli, no mrzí ma, že smerom dopredu sme neboli efektívni. Bolo by dobré, keby aj v Nitre boli niekedy raz také podmienky.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC NITRA 0:0