• Rohový kop (87. minúta)Oleksii Miliutin
  • Striedanie (88. minúta)Peter KatonaRichard Kačala
  • Rohový kop (90+1. minúta)Eric Javier Davis Grajales
  • 90+2.

Pačinda hneď z dvomi príležitosťami v závere stretnutia neuspel, a tak tu máme jeho koniec. Žiaľ pre nás sa dnešný duel skončil už tretíkrát pre naše mužstvo bezgólovou remízou. Proti Prešovu sme boli lepším celkom, mali sme viac gólových príležitostí a dominovali sme viac v druhom polčase, kde sme sa však podobne ako v prvom gólu a to zaslúženého nedočkali. Domov si tak po slabej koncovke berieme len jeden bod. Ďakujeme fanúšikom, že aj dnes v takomto mrazivom počasí stáli pri nás, ale žiaľ dnes je to len bod v našom poslednom výjazde v roku 2017.

Rok 2017 sme na ihriskách súperov uzavreli. O týždeň v sobotu 9. decembra o 14:00 nás však čaká celková rozlúčka s rokom 2017, posledné kolo jesennej časti, v ktorom privítame na našom trávniku Zlaté Moravce - Vráble. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

Počas prvej zahral Davis priamy kop, ktorý letel priamo do Slančíkových rukavíc, no aj napriek tomu loptu krotil až na dvakrát.

• 90+1.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.

• 89.

Dnešné stretnutie sleduje 217 divákov.

• 88.
    Peter Katona opustil ihrisko, nahradil ho Richard Kačala
  • 87.

Miliutinov center doletel na Madukovu hlavu, ktorý v tutovke hlavičkoval trestuhodne nad brvno.

• 87.
    Oleksii Miliutin zahrával rohový kop
  • 85.

Pri našom priamom kope sme zakončiť nedokázali, no a navyše sa zranil súperov brankár s Madukom. Budú však obaja v poriadku.

• 85.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 83.
    Jakub Grzegorz Wiezik opustil ihrisko, nahradil ho Ján Dzurík
  • 83.

Nehrá sa kvôli ošetrovaniu Grzegorza. No a vôbec nie je isté, či bude v poriadku.

• 82.

Rohový kop letel na bližšiu žrď, kde loptu predĺžil Šatka, no Pačinda ju nedokázal doraziť.

• 81.
  • 80.

Jeden zo spôsobom sa pokúsil vymyslieť Ljubičić. Ďalekonosný pokus však smeroval ďaleko od troch žrdí.

• 78.

Po súboji Živkovića a neskôr aj Ashiruho sa naši hráči a aj diváci opäť dožadovali odpískania penalty. Prianie nezostalo vyslyšané, a tak si budeme musieť nájsť iný spôsob na prekonanie domáceho gólmana.

• 77.

Davisov center skončil hneď na najbližšej kôpke futbalistov, kde boli úspešnejší "Koňare".

• 76.
    Esmerald Aluku opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Malec
  • 74.

Miliutinov center mal dobrý smer a najvyššie si naň vyskočil Grzegorz, no loptu nedokázal poslať hlavou správnym smerom.

• 73.
  • 72.

V našom sektore je prítomných 49 fanúšikov. Ďakujeme!

• 71.
    Usman Adekunle Issa opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Micherda
  • 70.

Na druhej strane bol zase aktívny Streňo, bol však mimoriadne nepresný.

• 69.

Živković sa po kľučkách takmer dostal k palebnej pozícii, v poslednej chvíli ho nakoniec odzbrojil Miliutin.

• 67.

A práve naopak, domáci nás z náhodnej akcie mohli potrestať. Konkrétne Streňo dostal nádejný pas, po ktorom sa sám vyrútil na našu bránu. Z gólovej pozície poslal loptu tesne nad.

• 66.

Zatiaľ takmer celý druhý polčas sa snažíme niečo vymyslieť v útoku, no odmenení sme za to neboli zatiaľ.

• 63.

Pokračujeme v aktívnom futbale, keď sme po Ashiruho centri získali roh. Ten bol zahraný pod brvno, odkiaľ Slančík len vyboxoval loptu na Kalmára. Hlavička skončila len tesne nad.

• 63.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 62.
    Bence Mervó opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 61.

Živković zahral priamy kop na diaľku. Lopta sa síce dostala k Šatkovi, no ešte predtým videl Vlk Hukov faul.

• 61.
    Usman Adekunle Issa bol napomínaný žltou kartou
  • 58.

Ďalšia premárnená príležitosť, keď sa poriadne neporozumeli Pačinda s Mervóm. Z dobrej pozície tak získali len roh. Ten zahral Kalmár na Pačindu, no a Erikov center už letel mimo.

• 57.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 56.

Petko poslal z vhadzovania dlhú loptu až do pokutového územia, kde však skončila u Huka.

• 56.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Musefiu Ashiru Olasunkanmi
  • 53.

Po kolmici na Vidu sme sa dožadovali odpískania penalty. Rozhodca však mal na celú situáciu a jej čistotu rozdielny názor.

• 51.

No a prvého vážnejšieho zakončenia sme sa dočkali od nášho celku. Ljubičić strieľal hneď na dvakrát, keď druhý pokus len tesne minul pravú žrď.

• 49.

Aj druhý polčas začína aktívne na oboch stranách, avšak bez streleckého pokusu.

• 46.

Začal už aj druhý polčas s výkopom, ktorého autormi boli naši futbalisti.

• 45.

Rozhodca nepridáva k prvej polovici stretnutia ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Po jeho závere schádzajú mužstvá do kabín za bezgólovej remízy. V tomto dejstve sme neboli svedkami veľkého množstva gólových príležitostí, avšak hra mala aspoň svoje tempo. Do druhej polovice teda určite budeme musieť vylepšiť koncovku a zároveň taktiež postrážiť súpera. S famóznymi fanúšikmi by sa nám to v mimoriadne mrazivom počasí mohlo podariť. DAC do toho!

• 43.

K centru sa dostal aj Adekunle, lenže pred našou bránou kraľoval Huk.

• 41.

Rovnako skončil aj Kalmár so strelou z dobrej pozície. Bola príliš slabá.

• 40.

Nádejnú kombinačnú akciu sme rozbehli na útočnej polovici. Našim futbalistom sa podarilo niekoľko prihrávok až strieľal Ljubičić, žiaľ nebol dostatočne dôrazný.

• 38.

Ljubičić si vyskúšal center do pokutového územia, avšak spoluhráča v ňom nenašiel.

• 36.

Pačinda zahral loptu na vzdialenejšiu žrď, kde si na loptu vyskočil a aj zakončil hlavou Kalmár. Slančík sa v bráne nezapotil.

• 35.
  • 34.

Vida si teraz fantasticky položil domáceho obrancu, dostal sa do šestnástky odkiaľ aj z dobrej pozície vystrelil. Poslal umiestnený pokus, ktorý však žiaľ nebol dostatočne dôrazný, a tak bol vyrazený na roh.

• 33.

Pačinda sa odrazenú loptu snažil šibalsky rýchlo poslať rovno na bránu. V poslednej chvíli však bol zablokovaný.

• 31.

Máme za sebou pol hodinu stretnutia a jednoznačne musím opäť pochváliť našich žlto-modrých fanúšikov, ktorých je neustále počuť aj v Poprade.

• 29.

Svoju strelu si vyskúšal aj na druhej strane Streňo, pálil slepými.

• 28.

Živković našiel Pačindu v pokutovom území, ktorý sa z dobrej pozície rozhodol aj rýchlo zakončiť. Žiaľ nastrelil len bočnú sieť.

• 27.

Domácich sme zatiaľ viackrát nachytali na ofsajdovej pasci, avšak len aby sa nám to nevypomstilo. Tentokrát bol v postavení mimo hru Petko.

• 26.
    Christopher Udeh Maduka bol napomínaný žltou kartou
  • 26.
    Erik Pačinda bol napomínaný žltou kartou
  • 24.

Petko sa dokázal presadiť na pravej strane popri brániacom Davisovi. Podarilo sa mu aj vystreliť, no jeho pokus tesne minul pravú žrď.

• 21.

Po priamom kope sa lopta rovno od múru odrazila na roh. Ten poslal Davis na bližšiu žrď. Zakončiť sme nedokázali, avšak zostali sme pri lopte, až sa Ljubučić dostal k strele tesne pod brvno. Slančík však pozorne chytá.

• 21.
  • 20.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 19.

Madukova hlavička asi z dvoch metrov a excelentný zákrok Maceja. Všetko to však bolo zbytočné, keďže Prešovčan stál v ofsajde.

• 18.

Ďalšiu štandardku zahral Kalmár len na Davisa na krátko. Ten okamžite poslal center do pokutového územia, avšak na Huka stojaceho v ofsajde.

• 17.

Podone ako predtým Slančík, tak teraz skončil Živković. Kalmár mu totiž naservíroval slušný center, ktorý nedobehol snáď len o krok.

• 14.

Kalmár zahral loptu na krátko na Pačindu, ten ju ešte posunul Davisovi. Panamský reprezentant vyslal center, ktorý však skončil za postrannou čiarou.

• 13.
  • 12.

Po dlhom pase do útoku sa snažil Petko dostať k lopte, predbehol Davisa, no na túto prihrávku nemal dostatočnú rýchlosť.

• 9.

Naša obrana opäť nepokryla Prešovčanov najlepšie. Miliutinovi sa tak podarilo nahrať pred Maceja na voľného Slančíka, ktorý loptu nedobehol len o kústiček.

• 8.

Iniciatívu v hre sme prebrali my, lenže k lopte sa dostal náš súper. Založil rýchlu kontru, z ktorej skóroval Grzegorz. Postranný rozhodca našťastie uvidel ofsajd.

• 6.

Davis pribehol rýchlo k rozohraniu štandardky, loptu posunul Kalmárovi, ktorý sa priblížil k bráne a pokúsil sa vystreliť. Trafil len protihráča.

• 5.
  • 4.

Obidva celky začali toto stretnutie aktívne, lenže obrana na oboch stranách je zatiaľ pozorná.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domácich futbalistov.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z NTC Poprad, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zamrznutý trávnik. Domáci v zelených dresoch, kým naši futbalisti v žlto-modrej kombinácii. Proti Prešovu ako domácemu celku nastúpime druhýkrát nie na domácom štadióne, ale v meste pod Tatrami. "Koňare" sa podobne ako v predošlom ročníku aj v aktuálnom trápia, nachádzajú sa na desiatom mieste a hráči v zelenom budú mať čo robiť, aby si prvoligovú príslušnosť udržali. My máme v klube úplne iné starosti. Našim cieľom je udržanie sa v prvej šestke a navyše dúfame aj umiestnenie na pohárových priečkach, kde aj dnes chceme k tomuto cieľu pridať trojbodový zápis. Aj do mrazivého počasia nás prišli podporiť fantastickí fanúšikovia, ktorých tu je takmer päťdesiat. Verme, že po zápase budú spokojní a zoberú si domov víťazný zápis. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 18. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel 1. FC Tatran Prešov - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 2.12.2017 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 18. KOLE FORTUNA LIGY:

Aj do tretice bezgólová remíza. Ani súboj v mrazivom počasí na východe Slovenska nepriniesol po deväťdesiatminútovom boji presný zásah. Proti desiatemu celku sme boli lepší, no na plný bodový zisk to nestačilo. Päťdesiatku zmrznutých fanúšikov tak víťazstvo nezahrialo.

Po remízovom stretnutí doma s Nitrou spravil Marco Rossi dve zmeny v zostave. Na lavičku poslal Simona s Divkovićom a na ich miesta nastúpili Aluku s Mervóm. Do stretnutia vstúpili obidve mužstvá s aktívnou hrou, avšak prvá vážnejšia príležitosť prišla až v deviatej minúte, kedy Petko len tesne nedoklepol Miliutinov pas pred Maceja. V sedemnástej minúte sa akcia zopakovala aj na druhej strane, Kalmárov naservírovaný center nedobehol Živković asi o krok. V 21. minúte sa Ljubičić dostal k odrazenej lopte, vystrelil síce pod brvno, avšak slabší pokus Slančík pokryl. O tri minúty neskôr ušiel Petko brániacemu Davisovi, so strelou spred pokutového územia len tesne minul pravú žrď. V 28. minúte dostal Pačinda dobrý pas do šestnástky, z výhodnej pozície aj zakončil, avšak len do bočnej siete. V 34. minúte sa Vida šikovne zbavil obrancu, našiel si palebnú pozíciu, vyslal umiestnenú strelu, avšak jeho pokus Slančík vytlačil na roh. V závere polčasu sa k strele dostali Ljubičić a po ňom aj Kalmár, smer mali tieto pokusy dobrý, ale neboli dostatočne dôrazné. V polčase chudobnejšom na gólové príležitosti sme sa tak rozlúčili s bezgólovou remízou.

Druhý polčas odštartoval bez zmien na oboch stranách. V 50. minúte zakončil Ljubičić na dvakrát, keď pri druhom pokuse z otočky tesne minul pravú žrď. V 58. minúte sa po pase z pravého krídla neporozumeli v dobrej pozícii Pačinda s Mervóm, získali sme tak len roh. V 63. minúte sme zahrali roh priamo pod brvno, odkiaľ loptu Slančík len vyboxoval pred seba rovno na Kalmárovu hlavu, tesne nad! O štyri minúty sa do samostatného nájazdu dostal Streňo, po vybehnutí Maceja však loptu zo stopercentnej pozície poslal na hornú sieť. V 74. minúte vyskočil v pokutovom území poriadne vysoko Wiezik, hlavičkovať však v dobrej pozícii nedokázal presne. O štyri minúty neskôr sa Živković a neskôr aj Ashiru ocitli v dobrej pozícii, no v oboch prípadoch skončili na zemi, reklamovaný penaltový faul neuspel. V 87. minúte doletela lopta z rohového kopu na Madukovu hlavu, ten v tutovke bránu netrafil. Pačinda mohol v nadstavenom čase skórovať hneď dvakrát, v oboch prípadoch však bol v poslednej chvíli zablokovaný. Dvestosedemnásť divákov, čo je mimochodom najnižšia návšteva na zápase DAC-u v prvoligovej histórii, sa tak gólu nedočkalo.

Siedma remíza v ročníku pre nás znamená zotrvanie na piatej priečke. Ďakujeme našim fantastickým fanúšikom, že aj napriek obrovskému mrazu za nami stáli vytrvalo aj dnes v parádnom počte 49 žlto-modrých. Rok 2017 sme teda na ihriskách súperov uzavreli. O týždeň v sobotu 9. decembra o 14:00 nás však čaká celková rozlúčka s rokom 2017, posledné kolo jesennej časti, v ktorom privítame na našom trávniku Zlaté Moravce - Vráble.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že v tomto stretnutí sme si zaslúžili vyhrať. Snažili sme sa hrať od prvej po poslednú minútu. Prešov hral len to, na čo má. Chýbalo nám ľahšie riešenie situácii pri šanciach. Každý videl, že nám niečo chýbalo v záverečnej fáze. Pri jednej príležitosti to vyzeralo, že mala byť jasná penalta, kým pri ďalšej šanci mala byť na päťdesiat percent. Proti Prešovu sme stratili štyri body. Doma nebol uznaný regulérny gól a penalta, kým tentoraz opäť penalta.“

Sergii Kovalets, Prešov: „Dnes sme mohli vidieť dobrý zápas pre fanúšikov. Mali sme kvalitného súpera, ktorý chcel zvíťaziť, avšak rovnaký cieľ sme mali aj my. Mali sme tri, či štyri príležitosti na skórovanie. Maduka z rohu nedokázal z troch metrov prekonať Maceja. Šance na gól mal aj súper, avšak takéto stretnutia sa musíme naučiť vyhrávať. Hráči dnes veľmi chceli bodovať, no troška sme boli pri lopte nervózni. Do budúcna v tomto smere budeme musieť zapracovať.“

1. FC TATRAN PREŠOV - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0