StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
    >>
Yves Simon Pambou 32
    >>
Erik Pačinda 67
90+5. minúta3 - 3FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

• 90+5.

Dnešný duel sa práve skončil. Žiaľ, získali sme len jeden bod. Zápas sme síce po prvom polčase mali pevne pod kontrolou, mohli sme ho vyhrať o viac ako dva góly, lenže to sa nepodarilo. Do druhého polčasu sme vstúpili zlou nohou, súper znížil a aj napriek tomu, že sme pridali tretí gól sme neboli dobrí, súperovi sme dovolili vyrovnať a žiaľ sme už úspešný liek na víťazný gól nenašli. Veľmi smolne sme tak získali len bod, a tak nás čaká tvrdá príprava a zároveň náročný boj o zotrvanie v hornej polovici tabuľky.

Jesenná časť ročníka 2017/18 napísala svoju definitívnu bodku. Zakončili sme žiaľ len s bodovým ziskom. Čaká nás teda náročná zimná prestávka, počas ktorej Vám prajem veselé Vianoce a šťastný nový rok 2018! Vidíme sa pri 20. kole Fortuna ligy, ktoré odohráme 17. februára v Senici. Ja vám už len ďakujem za pozornosť v roku 2017 a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+5.
    Róbert Gešnábel opustil ihrisko, nahradil ho Dávid Hamar
  • 90+3.

Davisov center nebol zakončený, avšak Ljubičić padol v šestnástke!

• 90+3.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 90+2.

Hráči padajú a rozhodcova píšťalka bola strašne dlho hluchá!!!!!!! Až si skoro Ljubičić po páde takmer narazil chrbticu. Získali sme priamy kop, ktorý pevne veríme, že bude úspešný.

• 90+2.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte päť minút.

• 88.
    Martin Dobrotka bol napomínaný žltou kartou
  • 88.

Cléber poslal pridlhý center, po ktorom súper prišiel o loptu.

• 88.
    Nascimento Cleber Silva zahrával rohový kop
  • 86.

Blíži sa záver stretnutia, no a na svetelnej tabuli svieti maximálne nepriaznivý výsledok. Len remizujeme a to sa nám absolútne máli.

• 86.
    Pavel Kováč bol napomínaný žltou kartou
  • 85.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Malec
  • 83.

Opäť sme sa potili pred vlastnou bránou. Ewerton napriahol z väčšej diaľky a opečiatkoval brvno!

• 81.

Tak to je neskutočné, čo sa deje v MOL Aréne. Žial práve sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Čím sme si stretnutie strašne pokazili. Prihrávka z pravej strany šla pred troch absolútne voľných hráčov, ktorý ešte loptu o krok nedoklepli. Ewerton však bol rýchlejší, a tak zakončil do prázdnej brány. Neskutočné.

• 81.
    Ewerton Paixao Da Silva strelil gól
  • 81.
  • 79.

Dnešné stretnutie sleduje v mrazivom počasí 4385 divákov.

• 79.
    Nascimento Cleber Silva zahrával priamy kop
  • 77.

Po útoku hostí a centri do pokutového územia sa Macej zrazil so súperovým hráčom. Aktuálne musí byť ošetrovaný. Hra je prerušená.

• 75.

Pačinda zatočil loptu z rohového kopu rovno na bránu. Nebol to síce zlý pokus, avšak Kováč ju dokázal skrotiť.

• 75.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 74.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Musefiu Ashiru Olasunkanmi
  • 73.

Zlaté Moravce sú pri chuti, ktorú chceli zúročiť v ďalší gól. Pri rohových kopoch však najprv zakročil Simon, aby následne loptu vyboxoval do bezpečia Macej.

• 73.
    Ewerton Paixao Da Silva zahrával rohový kop
  • 72.
  • 71.

Cléber zahral rýchly rohový kop, ktorý žiaľ skončil až našim inkasovaným gólom. Lopta sa dostala až k Ewertonovi, ktorý nahral späť Cléberovi a ten sa dokázal presadiť cez Huka.

• 71.
    Nascimento Cleber Silva strelil gól
  • 71.
  • 68.

GOOOOOOOOOOOOL, vyhrávame už o dva góly, tak to je paráda! Po rohovom kope najprv Divković a potom aj Huk dokázali šikovne loptu skrotiť. Hneď zavelil Davis k rýchlej kontre centro na Divkovića, ktorý fantasticky ešte nahral Pačindovi a Erik zoči-voči chladnokrvne zakončil!

• 67.
    Róbert Gešnábel bol napomínaný žltou kartou
  • 67.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 67.
  • 66.

Vida nahral Pačindovi, ktorého center najprv Šatka hlavou umiestnil na žrď, aby následne nezvládol dorážku do prázdnej brány. Obrovská škoda tejto príležitosti.

• 65.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 64.
    Marko Živković opustil ihrisko, nahradil ho Kristián Koštrna
  • 63.

Na ľavej strane ušiel súperov hráč obrane, nahral z ľavého krídla Gešnábelovi, ktorý do prázdnej brány už bezpečne znížil hlavou na 2:1.

• 62.
    Róbert Gešnábel strelil gól
  • 61.

Kováč chytil malú domov, čím nám dal hneď viacero dve šance na skórovanie. Pri prvej z pokutového územia Pačinda len posunul loptu Kalmárovi, ten ju síce dostal cez hradbu tiel, avšak nad bránu. Rohový kop zakončil Pačinda hneď dvakrát. Bol v dobrej pozícii, avšak pálil slepými.

• 60.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 60.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 58.

Tentokrát Divković poslal center do pokutového územia, kde niečo chýbalo k zakončeniu Vidu a aj Kalmára.

• 57.

Po prihrávke Záhumenského vystrelil Cléber hneď z prvej. Netrafil sa však dobre.

• 55.

Už aj v druhom polčase sa trochu preberáme, avšak Davisov center bez adresáta ešte nie je dostatočný. Treba pridať.

• 53.

Vida dostal dobrý pas do behu, podarilo sa mu aj zacentrovať, avšak do územia nikoho.

• 52.

Davis zahral loptu len na prvého hráča, ktorý však oblieka dres súpera. O útok sme tak prišli.

• 51.
  • 50.

Následný rohový kop vyboxoval von z pokutového územia Macej. Z najväčšiho tlaku, čo Zlaté Moravce vypracovali sme sa vymanili.

• 49.
    Damián Bariš zahrával rohový kop
  • 49.

Pred priamym kopom zišiel dole z ihriska ošetrovaný Slávik. Štandardku zahral Ewerton rovno na bránu. Loptu fantasticky umiestnil k žrdi, no tu predviedol ohromný zákrok Macej, ktorý výrazne podržal svoje mužstvo.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov Zlatých Moraviec.

• 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní odchádzame do kabín za krásneho vedenia 2:0. Tento stav je určite spravodlivý, keďže sme nášmu súperovi mohli pridať aj ďalšie presné zásahy. Zlaté Moravce v poslednom duely v roku 2017 totálne valcujeme, hráme krásny, oku lahodiaci futbal, ktorý sa musí našim fanúšikom mimoriadne páčiť. Verme, že sa nám tempo a aj výkon podarí udržať aj v ďalšom priebehu stretnutia a zaknihujeme tak parádny trojbodový zápis. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 43.
    Martin Chren opustil ihrisko, nahradil ho Miloš Nikolić
  • 41.

Jednoznačne mohlo byť 3:0. Daivsov center dostal v šestnástke osamotený Kalmár, ktorý neskutočne loptu nevedel umiestnil medzi tri žrde.

• 39.

Zlaté Moravce sú pod sústavným tlakom, ktorý teraz vyústil do troch štandardiek. Pri prvej Sládek až s ťažkosťami poslal loptu na roh, ktorý Ljubičić zakončil a lopta skončila azda na bránkovej čiare. Pri poslednom roho už lopta skončila na Horníkovej hlave, ten už loptu dokázal odhlavičkovať. Aj tento pokus ešte z diaľky dorazil Pambou, tesne vedľa.

• 39.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 38.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 36.

Aj po druhom góle dnes nepoľavujeme a rútime sa do útoku v maximálnym odhodlaním. Viacero nádejných akcií nám teraz nevyšlo, avšak Zlaté Moravce poriadne tlačíme.

• 33.

GOL, GOL, GOL, GOL, GOOOOOOL! Vyhrávame 2:0, tak to je fantázia. V Dunajskej Strede sa nám za chvíľu rozpadne štadión. Súper spravil obrovskú chybu, keď nahral Divkovićovi, ten nevedel zoči-voči brankárovi skórovať, avšak lopta sa odrazila k Pambouovi, ktorý ju namieril k žrdi a bolo rozhodnuté! Je to 2:0 a Simon nám predviedol aj parádnu oslavu gólu. TOTO JE DAC!

• 32.
    Yves Simon Pambou strelil gól
  • 32.

Po prvej štandardke nášho súpera poslal loptu do pokutového územia Bariš, avšak tam vládol Ljubičić, ktorý rázne v súboji loptu vyhral.

• 31.
    Damián Bariš zahrával priamy kop
  • 30.

Kováč teraz zdržoval pri výkope, avšak z nejasného dôvodu, keďže jeho mužstvo prehráva.

• 28.
  • 27.

Pambou sa pokúsil vyľakať Kováča. Vypálil z poriadnej vzdialenosti, no a tesne minul pravú žrď.

• 26.

Hra sa nám prvýkrát v stretnutí presunula medzi pokutové územie. Aktuálne nám to však určite neprekáža.

• 23.

Hra je prerušená pre ošetrovanie Ljubičića. Marin by však mal byť v poriadku. Už aj nastúpil späť na hraciu plochu.

• 21.

Aj po úvodnom góle zostávame aktívny smerom dopredu. Dnes chceme nášho súpera doslova roztrhať!

• 19.

Gooooooooooool, po vyše tristo minútach sme sa dočkali gólu. Po Živkovićovom centri sa do vzduchu najlepšie zavesil náš dnešný kapitán Pačinda, ktorý loptu hlavičkou šikovne umiestnil za Kováčov chrbát. Vyhrávame a MOL Aréna sa radosťou len tak hemží.

• 18.
    Ľubomír Urgela si strelil vlastný gól
  • 18.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 16.

Ljubičić zakončil z ostrého uhla a poriadne ostrého. Trochu s tým zrejme prekvapil aj gólmana ViOnu, ktorý musel krotiť loptu až na dvakrát.

• 15.

Tak to je neskutočné, opäť sme premárnili našu šancu na skórovanie. Pačinda nahral Živkovićovi a okamžite si pýtal spätný pas. Nedočkal sa a na miesto toho na pravý obranca prišiel o loptu.

• 12.

Pri rohu Davisa sa už hostia dokázali udržať. Loptu dokázali okamžite poslať do bezpečia.

• 11.
  • 10.

Tretí rohový kop a tretíkrát obrovské nebezpečenstvo pred Kováčom. Lopta len tak-tak presvišťala v malom vápne a len pre radosť Zlatých Moraviec ju nedokázal doraziť ani jeden náš futbalista.

• 10.
  • 8.

Uuuuuu, tak opäť vznikol riadny rozruch pred Kováčom. Kalmárov roh síce prvotne nezachytil ani jeden hráč, avšak boli sme blízko k dorážke odrazenej lopty. Žial bez úspechu.

• 7.
  • 7.

Fantastická lopta od Pačindu do pokutového územia na Davisa. Veľmi málo chýbalo!

• 6.

Do útoku sa pustili aj hostia. Lenže rozhodca v ich prvom útoku odmával ofsajd.

• 3.

Hneď v úvode sme si vybojovali rohový kop, ktorý zahral Kalmár, hlavou predĺžil Šatka a mimo troch žrdí zakončil Vida.

• 3.
  • 1.

Posledný duel v roku 2017 sa práve začal s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Na dnešný duel doviedol naše mužstvo s kapitánskou páskou na ruke Erika Pačinda, ktorému v noci na dnes náhle umrel otec, a tak prajeme celej rodine úprimnú sústrasť!!!

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na posledný duel v roku 2017! Naši futbalisti v tradičných žlto-modrých farbách, kým hostia v bielych dresoch. Dnes sa rozhoduje o veľmi podstatnej veci a to, či budeme mať kludné sviatky alebo nie. Pri prípadnom zaváhaní by sme sa museli strachovať o prvú šestku, kým naopak víťazstvo, ktoré dnes po troch remízach potrebujeme, nás k hornej polovici tabuľky výrazne priblíži. Dnes máme v chladnom počasí trochu redšie zaplnené tribúny, avšak to len na naše pomery. V rámci ligy je to aj v tomto stretnutí neskutočná paráda. Aj napriek všetkému tu stále vládne perfektná nálada, atmosféra, ktorú pevne veríme, že nestratíme ani po záverečnom hvizde. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 19. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 9.12.2017 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 19. KOLE FORTUNA LIGY:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:3 (2:0) v 19. kole Fortuna ligy

Pred posledným kolom jesennej časti sme si uctili pamiatku otca Erika Pačindu, ktorý náhle umrel v noci na dnes. Preto Pačinda nastúpil s kapitánskou páskou. Oproti predošlému stretnutiu nastali dve zmeny v zostave, na lavičke náhradníkov sa ocitol Mervó, kým Aluku vypadol pre zranenie. Na ich miestach nastúpili Divković so Simonom. Už v tretej minúte zakončoval Vida z hranice pokutového územia, jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil. V úvode stretnutia sme zahrali hneď aj tri rohové kopy, z ktorých sme súpera vystrašili, ale ani jeden hráč nedokázal ohroziť Kováča. V deviatej minúte napriahol Kalmár za pokutovým územím, gólman hostí sa musel poriadne napriahnuť, aby loptu vyrazil. Aj v ďalších minútach nám chýbal kúsok ku gólu, najprv Živković nedokázal naservírovať finálny pas Pačindovi, aby následne Divković len tesne nedoklepol. V 18. minúte Živković zahral roh do pokutového územia, kde si hlavou nešťastne, avšak mimoriadne presne vrazil loptu do brány Urgela - 1:0. Aj po góle sme zostali aktívni, Simon v 27. minúte vypálil z väčšej vzdialenosti a len tesne minul pravú žrď. V 33. minúte trestuhodne súper nahral Divkovićovi, ktorý síce neuspel zoči-voči Kováčovi, avšak lopta sa odrazila k Simonovi a jeho strela sa z ľavej žrdi odrazila do brány - 2:0. Pre Simona to bol prvý gól v ligovej súťaži za naše farby! O šesť minút neskôr sme si vybojovali tri štandardky v rade, pri druhej Ljubičić zakončil a lopta skončila až na bránkovej čiare. V 41. minúte mal ešte Kalmár tutovku po Davisovom pase, úplne osamotený však loptu nedokázal nasmerovať k bráne, a tak sme sa po prvom polčase pobrali do kabín za dvojgólového a zaslúženého vedenia.

Druhý polčas začali Zlaté Moravce už s druhým striedaním a snahou zmeniť priebeh stretnutia. Aj sa im to podarilo, keďže naše mužstvo hralo miestami trochu zakríknuto. Ewerton zahral v 49. minúte štandardku asi z dvadsiatich metrov rovno na bránu, loptu umiestnil k ľavej žrdi, kde gólu zabránil až fantastický Macejov zákrok. V 57. minúte boli Zlaté Moravce opäť nebezpečnejšie, po Záhumenského pase vystrelil z prvej Cléber, nebol však presný. Po hodine hry Kováč nepochopiteľne chytil malú domov, čím sme získali štandardku v šestnástke, tú posunul Pačinda Kalmárovi, no a odrazený pokus šiel nad bránu. Lepšie neskončili ani zakončenia Pačindu z následného rohového kopu. V 62. minúte ušiel obrane Urgela, poslal center ponad Maceja, no za ním bol pripravený Gešnábel zakončiť hlavou do prázdnej brány - 2:1. V 67. minúte Davis zavelil k rýchlemu útoku s centrom dopredu na Divkovića, náš útočník ešte vysunul Pačindu a Erik prízemnou strelou chladnokrvne posla loptu za Kováčov chrbát - 3:1. Z dvojgólového vedenia sme sa neradovali dlho, v 71. minúte poslal Ewerton center na Clébera, ten sa presadil cez brániaceho Huka, Macej nedokázal zakročiť - 3:2. O štyri minúty sa Pačinda pokúsil zavŕšiť hetrik zatočenou loptou z rohového kopu, Kováč pozorne chytal. V 81. minúte prišlo kruté vyrovnanie, po pase z pravej strany chýbalo hneď trom hráčom z Požitavia kúsok k doklepnutiu až sa lopta dostala k Ewertonovi, ktorý bez najmenších problémov poslal loptu do opustenej svätyne - 3:3. Ewerton bol pri chuti aj o dve minúty neskôr, kedy jeho „bombička“ opečiatkovala brvno. V závere stretnutia sme sa snažili spraviť maximum pre víťazný zásah, tlačili sme sa dopredu, avšak úspešní sme neboli. Museli sme sa tak zmieriť len s bodovým ziskom.

Ôsma remíza v ročníku a štvrtá v rade. Tak sme ukončili jesennú časť ročníka 2017/18. Po bodovom zisku sa však v nedokončenej tabuľke posúvame aspoň na chvíľu na tretiu priečku. Po záverečnom hvizde sa pre naše mužstvo začala zimná prestávka. Jarná príprava je na programe od 10. januára, kým my sa vidíme pri 20. kole Fortuna ligy, ktoré odohráme 17. februára v Senici.

Marco Rossi, DAC: „V prvom rade sme smutní kvôli tomu, čo sa stalo Pačindovi. Viem čo to znamená, sám som to zažil a to je najdôležitejšie v dnešnom dni. Sme smutní aj z výsledku, zaslúžili sme si totiž vyhrať. Šesťdesiat minút sme hrali dobre, no prišlo pätnásť zlých minút v obrane, čo súper využil. Robili sme pre nás nezvyčajné chyby, z ktorých sme inkasovali. Mali sme veľa šancí na rozhodnutie výsledku a samozrejme, keď dáte tri góly na domácom ihrisku, tak treba vyhrať. Do budúcna sa musíme naučiť lepšie čítať zápas. Máme veľa mladých hráčov. Miestami aj bolo vidno viac skúseností u súpera. Sme smutní z výsledku aj kvôli fanúšikom, no hráči spravili maximum, nemám im v prístupe čo vytknúť.“

Juraj Jarábek, Zlaté Moravce: „Najskôr gratulujem Dunajskej Strede ku krásnemu štadiónu, futbal sa tu robí výborne a chcem pogratulovať aj Rossimu k dobrej sezóne. Myslím si, že DAC má veľmi dobrý tím, čo dnes aj v plnej váhe ukázal. V prvom polčase sme toho veľa nepredviedli, dali sme si vlastný gól, kým na druhý sme nahrali, v tomto smere teda niet čo hodnotiť. Dávno som po prvej polovici stretnutia nebol taký nahnevaný. Hráčom som povedal pár slov, ktoré si zobrali k srdcu a previedli úplne iný futbal v ďalšom priebehu stretnutia. Videli sme výborný futbal, kde sme dokázali najprv znížiť na 2:1 a aj po góle Pačindu na 3:1 sme sa nevzdali. Futbal sa hral hore-dole, no my sme dokázali vyrovnať. V prvom dejstve dominovala Dunajská Streda, kým v druhom sme začali hrať dobrý futbal, na aký máme. Vážime si bod a asi by bola silná káva, keby Ewerton pridal aj štvrtý zásah. Aj taký však býva futbal. My sme s remízou spokojní, kým súper nie. Gratulujem hráčom DAC-u k peknej hre, no chcel by som vyzdvihnúť Pačindu. To, čo dokázal dnes, to je dojímavé, jeho výkon bol fantastický. Dnešný výsledok musíme osláviť.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC VION ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE 3:3 (2:0)

Fortuna liga, 19. kolo, 9.12.2017, 14.00 h

Góly: 18. Urgela (vl.) 1:0, 33. Simon 2:0, 62. Gešnábel 2:1, 67. Pačinda 3:1, 71. Cléber 3:2, 81. Ewerton 3:3

Rozhodovali: Ziemba - Slyško, Pozor, 4385 divákov

ŽK: 47. Šatka, 90+3 Ljubičić - 67. Gešnábel, 86. Kováč, 88. Dobrotka

DAC: Macej - Živković (64. Koštrna), Šatka, Huk, Davis - Ljubičić - Kalmár (75. Ashiru), Simon - Pačinda, Divković (85. Malec), Vida

Zlaté Moravce: Kováč - Záhumenský, Horník, Dobrotka, Chren (43. Nikolić) - Sládek (46. Cléber), Bariš, Szymonowicz, Ewerton - Gešnábel (90+4 Hamar) - Urgela

Držanie lopty: 48% - 52%

Strely: na bránu 8:5, mimo 7:3