• Priamy kop (90+1. minúta)Samuel Šefčík
  • Rohový kop (90+3. minúta)Samuel Šefčík
  • Rohový kop (90+4. minúta)Blažej Vaščák
  • 90+4.

Prvý ligový duel v roku 2018 sa práve skončil. Po jeho odpískaní sa radujeme z parádneho trojbodového zápisu, ktorý nám už takmer definitívne zabezpečil postup do hornej polovici tabuľky bojujúcej o majstrovský titul. Vyhrali sme 0:2 a hlavne po druhom polčase je to zaslúžené víťazstvo. Takmer 500 neskutočných divákov tak oslavuje výborný vstup do roku 2018 spoločne so šikovnými hráčmi.

Po úvodnom kole jarnej časti Fortuna ligy v Senici nás najbližšie čaká prvý novoročný duel aj na našej MOL Arene, kde v sobotu 24. februára o 14:00 privítame Michalovce. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

So Ševčikovým priamom kopom sme si poradili a rovno sme založili aj rýchlu kontru, ktorá skončila po Hercovom centri do Holecových rukavíc.

• 90+1.
    Samuel Šefčík zahrával priamy kop
  • 90+1.

Pre ošetrovanie Holeca sa chvíľu nehralo. Uvidíme, či nás Senica ešte v závere pritlačí.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte štyri minúty.

• 87.

Chacón ešte mohol dať šancu svojmu mužstvu na zvrátenie výsledku. To však jeho štipľavý pokus nemohol skončiť tesne nad.

• 86.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Marko Živković
  • 85.
    Hans Nunoo Sarpei opustil ihrisko, nahradil ho Samuel Šefčík
  • 84.

Po striedaní sme založili útok, v ktorom sa snažil páliť Divković, bol zablokovaný.

• 83.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Christián Herc
  • 83.
    Lukáš Lupták opustil ihrisko, nahradil ho Joan Herrera
  • 81.

Rossi bude musieť trochu nastaviť spiatočku. Od hlavného rozhodcu dostal upozornenie, že v inom prípade bude vykázaný z lavičky.

• 78.

V prvom jarnom stretnutí je poriadne horúco a to po faule Pačindu a udelenej druhej žltej karte pre nášho najlepšieho strelca. Dohrávať budeme teda v oslabení.

• 78.
    Erik Pačinda bol napomínaný červenou kartou
  • 78.
    Erik Pačinda bol napomínaný žltou kartou
  • 76.

Po priamom kope sme sa už nedočkali ďalšieho nebezpečného zakončenia. Avšak vedieme o dva góly a to je podstatné!

• 75.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 75.
    Jose Luis Mendes Lopes Zezinho bol napomínaný žltou kartou
  • 75.

No a máme už aj údaj o celkovom počte prítomných fanúšikov, je ich len 923.

• 74.

Určite sme vám ešte dlžný údaj o počte našich fanúšikov v senickom sektore. Je ich tam 450! Ďakujeme.

• 73.
  • 72.

Čo sa teraz deje v našom sektore je hotová paráda. Oslavy nemajú konca kraja.

• 70.

GOOOOOOOOL, je to 0:2, 0:2, 0:2! Tak to je dunajskostredská paráda na Záhorí! Kalmár sa znovu dokázal uvoľniť, znovu vyslal umiestnený pokus, ktorý tentokrát skončil na pravej žrdi, no odrazila sa k Pačindovi a ten bez problémov zakončil do opustenej svätyne.

• 70.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 69.

Černák zahrával priamy kop z ostrého uhla, kde však na loptu vybehol Holec a vyboxoval ju do bezpečia. Pri snahe pustiť sa do kontry opäť zasahoval Černák!

• 69.
    Roland Černák zahrával priamy kop
  • 66.

Gooool, Gooool, Goooooooooooooool! Tak to je fantázia. V Senici sme sa práve ujali vedenia. Divković naservíroval loptu Kalmárovi, ktorý si našiel palebnú pozíciu, odkiaľ vyslal umiestnený pokus za Holecov chrbát. V Senici sa v našom sektore rozbehol orkán radostí.

• 66.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 65.
    Richard Celis opustil ihrisko, nahradil ho Peter Ďungel
  • 64.

Do pokutového územia sme sa snažili predrať po pravom krídle. Center však adresáta nenašiel.

• 62.

Prvé štriedanie prišlo po hodine hry. Verme tomu, že náš tréner našiel správneho žolíka.

• 62.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 59.

O veľa nebezpečnejšie bolo o minútu neskôr, keď dostal výbornú loptu Celis. Najprv Macej vybehol trochu nesmelo, čo takmer domáci hráč využil v obehnutie nášho gólmana. Predsa len však český brankár odviedol dobrú robotu.

• 58.

Zezinhov center odvrátil Ljubičić, kým Černákov center na druhej strane tiež nedopadol lepšie.

• 58.
  • 57.
    Jose Luis Mendes Lopes Zezinho zahrával priamy kop
  • 56.

Horúco bolo aj na druhej strane. Loptu dostal Chacón, kým Huk ho zablokoval v poslednej chvíli. Z Brašeňovho centru sme už ohrození neboli.

• 54.

Po našich príležitostiach sa opäť nehralo. Ošetrovaný bol Sarpei.

• 53.

Tri streli, tri premárnené príležitosti. Najprv napriahol Pačinda, jeho pokus vytesnil Holec, dorážka Kalmára skončila na súperovom tele a zablokovaná bola aj ďalšia Pačindova dorážka.

• 51.

Po Koštrnovom faule sa určitý čas nehralo pre ošetrovanie a potom zahral Zezinho priamy kop z dobrej pozície. Loptu zatočil tesne nad.

• 51.
  • 49.

Zostávame aktívni, no ďalší náš hráč stal v ofsajde, konktétne bol odmávaný Simonovi.

• 49.
    Kristián Koštrna bol napomínaný žltou kartou
  • 47.

Obrovská príležitosť na našej strane. Kalmár loptu umiestnil k ľavej žrdi, kde ju však šikovne vytesnil Holec. Z následného rohového kopu sme už nič nevyťažili.

• 47.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 47.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od našich futbalistov.

• 45.

Máme tu koniec prvého dejstva zápasu Senica - DAC. Po jeho odpískaní odchádzajú hráči do kabín za bezgólovej remízy, ktorá je určite spravodlivým rezultátom. Zo začiatku sme boli svedkami útočného futbalu, avšak bez gólového zakončenia. Po ďalšom priebehu sa hra dostala medzi šestnástky, kde sme boli svedkami tvrdých súbojov. Divákov zatiaľ duel veľmi nenadchol, no verme, že zápas ešte dokážeme zvrátiť vo svoj prospech. Naši fantastickí fanúšikovia si to zaslúžia. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 43.

Zezinho zahral priamy kop opäť zle. Loptu poslal na najbližšie stojaceho Ljubičića, ktorý loptu bez problémov poslal do bezpečia.

• 43.
  • 41.

Davis sa snažil vysunúť Černáka ľahučkým centrom. Situáciu zle odhadol.

• 40.

Zbytočný súboj v strede poľa bol "odmenený" žltou kartou, kým Zezinho je ošetrovaný. Bude v poriadku.

• 39.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 38.

Stále sa hrá medzi šestnástkami, finálka je z obidvoch strán zlá. Tentokrát sa snažil do šestnástky zacentrovať Koštrna, lenže mieril poriadne vedľa.

• 36.
    Hans Nunoo Sarpei bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Lepšie sme nedopadli ani po rohovom kope. Lopta Černákovi, center na bližšiu žrď, kde si ju spracoval Ljubičić, no pri snahe prihrať o ňu prišiel.

• 34.
  • 33.

Zahrali sme trochu chaotickú štandardku, kde loptu najprv posunul Koštrna, Kalmár zacentroval, kým Davis pätičkou nenašiel spoluhráča.

• 33.
  • 32.

Center opäť smeroval rovno k našim hráčom.

• 32.
  • 31.

Stretnutie je mimoriadne vyrovnané, kde rozhodujú naozaj maličkosti. Aktuálne sa vďaka nej dostal k strele Ljubičić, no nebol presný.

• 29.

Dnes sme ešte nespomenuli našich fantastických fanúšikov, ktorých prišlo aj do Senice neúrekom. Odhadom sa v našom sektore nachádza neuveriteľných 400 žlto-modrých, ktorí vytvárajú našim hráčom pravé domáce prostredie.

• 27.

Zezinho mal na starosti ďalšiu z množstva štandardiek a znova z toho domáci celok nič nevyťažil. Ktovie dokedy bude hlavných exekútorom.

• 27.
  • 25.

Pačinda vystrelil z otočky, ale súperovú bránku sa mu nepodarilo trafiť.

• 23.

Zezinho dostal hneď dve štandardky. Prvá bola pridlhá, kým druhú dokázal Brašeň predĺžiť, avšak žiadny spoluhráč už jeho úmysel neprečítal.

• 23.
  • 21.
    Jose Luis Mendes Lopes Zezinho zahrával rohový kop
  • 20.

Davis sa loptu snažil zacentrovať spoluhráčovi, no poslal ju rovno do Holecovho náručia.

• 20.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 19.
    Michal Ranko bol napomínaný žltou kartou
  • 17.

Pred chvíľou sme mohli vidieť poriadne tvrdý súboj bývalých spoluhráčov Brašeňa a Černáka. V strede ihriska si úspešnejšie počínal hráč Senice.

• 15.

Chacón si vyskúšal strelu spoza šestnástky. Napriahol asi z osemnástich metrov. Mieril nad.

• 13.

Postranný rozhodca už druhákrát mával Pačindovi ofsajd. Maximálne sa však mohlo jednať naozaj len o milimetrový ofsajd.

• 10.

Davisova lopta hľadala Pačindu, avšak hlavičkový súboj vyhral Lupták.

• 9.
  • 9.

Tak to bola teda gólová príležitosť. Najprv Davis potiahol loptu po ľavom krídle, snažil sa nahrať spohráčovi v šestnástke, lenže bol nepresný. Aj napriek tomu sa lopta odrazila k Simonovi, lenže jeho pokus bol zablokovaný. Následný rohový kop Černák nezahral dobre, a tak sme prišli o loptu.

• 8.
    Roland Černák zahrával rohový kop
  • 7.

Tretí senický roh! Zezinho poslal opäť lopte pred Maceja, kde však boli úspešnejší naši futbalisti.

• 6.
  • 5.

Zezinho teraz zahral roh z druhej strany. Lopta letela na bližšiu žrď, kde sa o ňu postaral Kalmár. Domáci vyslali ešte aj center do šestnástky, no zakončiť sme im nedovolili.

• 5.
  • 3.

V rýchlom slede sme sa snažili pohroziť aj my. Avšak nabiehajúci Pačinda stál v ofsajde.

• 2.

Seničania si hneď v úvode vybojovali rohový kop, ktorý Zezinho poslal do klbka hráčov oboch celkov, kde však mali prevahu tí naši.

• 1.
  • 1.

Jarná časť sezóny sa práve začala s úvodným výkopom od hráčov domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem aj v novom roku 2018. Práve v tejto chvíli prichádzajú hráči oboch celkov na senický trávnik. Domáci v červených dresoch, kým naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Do jarnej časti ročníka vstupujeme s prvoradým cieľom postúpiť do najlepšej šestky, kým ďalej sa na hlas spomínajú európske súťaže. Domáci celok dostal počas zimnej prestávky vietor do plachiet s príchodom nového sponzora. Veľké turbulencie v kádri a veľké očakávania teda sprevádzajú senických hráčov. Oba kluby chcú do roku 2018 vstúpiť trojbodovým zápisom, avšak pevne veríme, že po zápase budeme šťastnejší my. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 20. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FK Senica - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 18.2.2018 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 20. KOLE FORTUNA LIGY:

Trojbodový vstup do roku 2018! Po zahrievacom prvom polčase naše mužstvo v druhom výrazne pridalo. Dokázali sme tak vyhrať náš prvý jarný duel, čím sme sa výrazne priblížili k postupu do hornej šestky bojujúcej o titul. Kalmárov gól bol osemstým prvoligovým gólom DAC-u, kým Pačinda už načal deviatu stovku. Nezastavilo nás ani oslabenie od 78. minúty po Pačindovom vylúčení.

Oproti poslednému jesennému kolu sme do nového roka nastúpili s tromi zmenami v zostave. Na lavičke sa ocitli Živković, Vida a Divković, kým miesto v základnej jedenástke si vybojoval Koštrna, navrátilec Černák a nová posila Záhumenský. Stretnutie malo na začiatku výborné grády. Domáci hrozili z rohov, kým náš Pačinda bol zastavený tesným ofsajdom. Navyše v ôsmej minúte Davis nedokázal vysunúť Černáka do gólovej príležitosti, kým dorážka Simona bola zablokovaná. V trinástej minúte mohol ísť sám na bránu Pačinda, lenže rozhodca nesprávne odpískal ofsajd, nakoľko prihrávka išla od domáceho hráča. Ďalšie minúty sa neúnavne bojovalo medzi pokutovými územiami, žiadnej väčšej príležitosti sme svedkami neboli. V mimoriadne vyrovnanom polčase sa k strele dostal po pol hodine hry Ljubičić, ľavú žrď tesne minul. Medzišestnástkový futbal s množstvom súbojov pokračoval až do konca polčasu, a tak sme do kabín odchádzali za spravodlivej bezgólovej remízy.

Divoko bolo aj na začiatku druhého polčasu. Loptu umiestnil k ľavej žrdi Kalmár, no Holec sa predviedol šikovným zákrokom. Na druhej strane sa pri priamom kope musel mať na pozore Macej, Zezinho v 51. minúte zatočil loptu tesne nad. Horúco bolo aj o dve minúty, keď Pačindovu delovku vyrazil Holec, kým dorážky Kalmára a znovu Pačindu boli zablokované. V 59. minúte bol vysunutý Celis, snažil sa obehnúť osamoteného gólmana, lenže Macej nekompromisne zakročil vybehnutím. V 66. minúte sme sa dočkali, po Divkovićovej prihrávke si Kalmár našiel palebnú pozíciu, odkiaľ technickou strelou nedal šancu Holecovi - 0:1. Kalmárov gól (v oficiálnom zápise pripísaný ako Rankov vlastenec) bol osemstý gól DAC-u v najvyššej súťaži. Domáci si ešte ani nevydýchli a opäť vyťahovali loptu z brány. V sedemdesiatej minúte opäť Kalmár zakončoval technickou strelou, ktorá tentokrát skončila na pravej žrdi, odrazený pokus Pačinda bez problémov dorazil do prázdnej brány - 0:2. V 78. minúte bolo v Senici horúco, keďže Pačinda bol vylúčený po prísnej druhej žltej karte. Ani v oslabení sme sa však nestiahli. V 87. minúte mal ešte Chacón príležitosť na zdramatizovanie duelu, no jeho pokus skončil tesne nad. V nadstavenom čase domáci nedokázali zúročiť niekoľko štandardiek, kým nás pri kontre vychytal Holec. Tretieho gólu sme sa tak na Záhorí už nedočkali.

Víťazstvo nad Senicou je pre nás deviatym triumfom v ročníku. Aj naďalej však zostávame na štvrtej priečke. Ďakujeme fantastickej kulise 450 žlto-modrých, že nám dnes vytvorili domáce prostredie a pomohli nám k úspešnému vstupu do roku 2018. Po úvodnom kole jarnej časti Fortuna ligy v Senici nás najbližšie čakajú dva domáce dueli. V tom prvom v sobotu 24. februára o 14:00 do našej MOL Arény zavítajú Michalovce

Marco Rossi, DAC: „Už pred zápasom sme vedeli, že nás čaká náročné stretnutie. Vedeli sme, že domáci klub má rôzne motivácie, nastali v ňom veľké zmeny, prišiel nový sponzor, nový majiteľ, a tak sme netušili, že čo máme očakávať. Videl som ich zápas so Suboticou v Turecku a teda mal som zdokumentovaný systém, no aj napriek tomu bolo pred zápasom veľa nezodpovedaných otázok. Každopádne už do prvého polčasu sme vstúpili dobre, mali sme niekoľko príležitostí, avšak viazla nám koncovka. V druhom dejstve sa nám podarilo streliť dva góly, čo bolo veľmi dôležité. Vďaka tomu nám chýba už málo k tomu, aby sme splnili svoj predsezónny cieľ a to skončiť v prvej šestke.“

Ton Caanen, Senica: „Najprv by som chcel vyjadriť gratuláciu súperovmu trénerovi Marcovi a celému tímu DAC-u. Výsledok je pre nás sklamaním, pretože sme čakali, že to pre nás dopadne lepšie. Som veľmi hrdý na svojich hráčov, pretože nechali všetko na ihrisku. Dodržiavali taktiku, bojovali, snažili sa zo všetkých síl a za to im musím dať veľký kompliment. Musím byť spokojný aj s tým, že súperovi sme maximálne znepríjemňovali kombinačnú hru. Pravdou je, že DAC má veľkú hráčsku kvalitu, čo aj rozhodlo. Za sedem minút bol rozhodnutý zápas, aj keď príležitosti mal náš súper aj mimo tohto úseku. My sme dnes nemohli hrať našu hru, kombinovať, ako sme chceli pred sezónou. Blokovali sme veľa lôpt a to nás stálo veľa energie. Okrem toho musím spomenúť, že nám veľmi chýbal Diego Cuadros. Hráči naplnili to, čo som od nich chcel a to mi dáva veľa sebavedomia do budúcej práce. Od prvej do poslednej minúty sa aj napriek niekoľkým žltým kartám hral férový zápas. Počas stretnutia som sa niekoľkokrát obzrel za seba na tribúny a musím povedať, že na domácom ihrisku som čakal viac podpory. Dnes bol totiž DAC klubom, ktorý mal dvanásteho hráča. Bol som z toho sklamaný, avšak dúfam, že počas ďalších stretnutí dostaneme na tribúny nejakých fanúšikov. Každé mužstvo potrebuje podporu.“

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:0)