StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Zemplín Michalovce
    >>
Marko Divković 65
    >>
Christián Herc 90+1.
90+2. minúta2 - 0MFK Zemplín Michalovce

• 90+2.

Je koniec a my sa opäť radujeme z trojbodového zápisu, čím sme sériu bez prehry natiahli na osem dielikov. V druhom polčase sme boli o niečo lepším mužstvom, a tak sme typický jednogólový zápas rozhodli práve my. Fantastický fanúšikovia si tri body zaslúžia a aj naši hráči za bojovný výkon v mrazivom počasí. Ďakujeme. Po tomto víťazstve sme tretí!

Po ďalšom krásnom futbalovom zážitku v MOL Aréne nás čaká záverečný duel základnej časti Fortuna ligy, ktorý opäť odohráme na našom ihrisku. O týždeň v sobotu 3. marca o 14:00 privítame v krajskom derby Trnavu. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

GOOOOOOL, dočkali sme sa aj druhého presného zásahu, keď Černák po úniku nezištne prihral lepšie stojacemu Hercovi, ktorý Kirovi nedal najmenšiu šancu.

• 90+1.
    Christián Herc strelil gól
  • 90.

Rozhodca pridáva ešte k záveru duelu dve minúty.

• 88.

Regáliho zablokoval mimoriadne obetaví Ljubičić, lenže odrazený pokus ešte nepresne zakončil Kolesár.

• 85.

Po centri z pravej strany hlavičkoval Kalmár, lenže priamo do pripravených rukavíc Kiru.

• 83.

V nebezpečenstve sa ocitlo aj naše mužstvo, keď po centri sa snažil Maceja prelobovať Regáli. Nebol presný.

• 80.

Čmelík predviedol výborný únik, kde mohol rovno dvom spoluhráčom nahrať. Loptu poslal nešťastne medzi Vidu a Kalmára.

• 79.

Vida poslal krásnu technickú strelu, ktorá boli šikovne zatočená, lenže skončila tesne vedľa brány.

• 75.

DAVIS NESTRELIL GÓL. Panámský futbalista síce dobre poslal loptu k ľavej žrdi, lenže tú fantasticky pokryl Kira. Udržal tak šance pre svoje mužstvo na dobrý výsledok.

• 75.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával pokutový kop
  • 75.

Kalmár stiahnnutý v pokutovom území Šimčákom. Budeme kopať penaltu.

• 74.
    Igor Žofčák opustil ihrisko, nahradil ho Peter Kolesár
  • 73.

Hosťom sa črtala zaujímavá príležitosť, keď sa do lopty mohol oprieť Regáli. Lopta mu nesadla ideálne.

• 71.

Po centri z pravého krídla musel zasahovať Ljubičić, ktorý síce krkolomne, avšak poslal loptu do bezpečia.

• 69.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 68.

Ďalšia zaujímavá príležitosť na našej strane. Ljubičić poslal ďalekonosný štipľavý pokus, ktorý skončil tesne vedľa.

• 68.

Dnešné stretnutie sleduje v mrazivom počasí 4946 divákov.

• 66.

Opak však nastal pri ďalšom centri. Z neho Davis fantasticky našiel dobre nabiehajúceho Divkovića, ktorý loptu pohladil a perfektne umiestnil k ľavej žrdi.

• 65.
    Marko Divković strelil gól
  • 64.

Ďalšia iniciatíva od nášho mužstva sa nestrela s pochopením. Davisov center neprešiel.

• 61.

Ďalšia strela od nášho futbalistu. Tentokrát pálil slepými Koštrna z dobrej pozície.

• 59.
    Timotej Záhumenský opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 58.

Po menšej-väčšej iniciatíve hostí sa k strele dostal Kalmár. Kira s ňou však nemal problémy.

• 55.

Hostia sa dostali aj k rohom. Prvý bol rovno odvrátený, kým druhý bol pridlhý.

• 55.
    Igor Žofčák zahrával rohový kop
  • 54.
    Stanislav Danko zahrával rohový kop
  • 53.

Michalovská štandardka nebola zahraná najlepšie. V pokutovom území kraľovali naši hráči. K odrazenej lopte sa však dostal Šimčák. Pálil nepresne.

• 53.
    Igor Žofčák zahrával priamy kop
  • 50.

Rohový kop letel na Ljubičića, lenže ten vo vzduchu loptu nedokázal trafiť. Dostal sa k nej však Šatka. vystrelil bez prípravy, no riadne nepresne.

• 49.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 48.

Tak to bola teda gólové príležitosť. Divković vyhral vzdušný súboj s Kirom, hlavičkoval loptu aj na bránu, avšak na bránkovej čiare bol gólman hostí zastúpený.

• 48.

Davis zahral loptu z priameho kopu veľmi zle. Letela len po zemi do najbližšieho múru.

• 47.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov hosťovského celku.

• 46.
    Martin Kolesár opustil ihrisko, nahradil ho Eligijus Jankauskas
  • 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní odchádzajú hráči do kabín za bezgólovej remízy, ktorá je určite spravodlivým rezultátom z hľadiska diania na ihrisku. My sme síce boli aktívnejší, útočnejší, avšak hostia boli nebezpečnejší. Verme, že sa do ďalšieho priebehu dokážeme aj so skvelým publikom zlepšiť a získať tak tri body. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 42.

Nebol to zlý priamy kop. Kalmár poslal center pred Kiru, kde si naň vyskakovalo hneď niekoľko našich futbalistov, ktorí sa však o krok nedostali k dorážke.

• 41.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 41.

Černák zahral loptu dlhú loptu po zemi na Simona, s ktorým sa evidentne nepochopil. Vytlačili sme sa tým pádom z útoku.

• 40.
    Roland Černák zahrával rohový kop
  • 40.

DAvisov center letel na vzdialenejšiu žrď, kde si na loptu vyskočil Divković, vybojoval roh.

• 39.
  • 38.

Divković sa pokúsil o ďalšiu strelu, ktorá však bola zablokovaný. Získali sme priamy kop.

• 36.

Taaak to bola poriadna strela.Začali sme postupný útok slušne od obrany až sa lopta dostala Černákovi. Ten napriahol pred šestnástkou a jeho pokus skončil tesne nad brvnom.

• 34.

Kalmár sa tlačil do útoku po pravej strane ihriska, lenže tesne pred centrom prišiel o loptu.

• 32.

Hra sa presunula prevažne medzi pokutové územia, avšak silnejú hlasy našich neskutočných fanúšikov. Tomuto sa hovorí elektrizujúca atmosféra.

• 29.

Ani po ďalšom rohu hostia nevedeli zakončiť a práve naopak Ljubičić sa snažil založiť expresnú kontru. Obrana hráčov z Michaloviec však bola pozorná.

• 28.

Hostia však získali rohový kop, ktorý letel dobre do klbka hráčov oboch celkov, no lepšie nedokázal loptu zasiahnuť ani jeden celok.

• 28.
  • 27.

Ljubičić so Šatkom teraz šikovne odvrátili útok Michaloviec. Obidvaja síce v sklze, ale poslali loptu do bezpečia.

• 27.
  • 24.

Ďalšieho nepresného centru sa dopustil Davis. Lopta bola pridlhá.

• 22.

Loptu sme zahrali zo štandardky na krátko. Dostali sme sa až na ľavé krídlo odkiaľ letel už len nepresný center.

• 20.

Hrozil znovu mimoriadne aktívny Sulley, ktorého v poslednej chvíli odzbrojil Ljubičić. Lopta sa mohla aj napriek tomu odraziť k hráčovi Michaloviec, lenže obrana bola pozorná.

• 17.

Záhumenského center bol najprv zablokovaný. Loptu chcel získať späť, lenže dopustil sa len faulu.

• 15.

Ďalšia tutovka Michaloviec. Šatka zaváhal v obrane, čím sa k lopte a samostatnému nájazdu dostal Sulley. Zoči-voči Macejovi našťastie neuspel.

• 14.

Hrozil aj Ljubičić. No aj on pálil len slepými pred pokutovým územím.

• 14.

Roh zahral Černák na Kalmára a náš tvorca hry ukázal len nepresný pokus letiaci mimo troch žrdí.

• 13.
  • 12.

Kalmár si vymenil loptu so Záhumenským, no títo dvaja futbalisti zistili získali len rohový kop.

• 10.

Na druhej strane Regáli strieľal, no Macej opäť nemal náročnú prácu.

• 9.

Kalmár mohol vysunúť Černáka, no zvolil si pas pre Divkovića, ktorý nebol presný.

• 7.

Opäť pohrozilo naše mužstvo, ale centri boli márne.

• 6.

Už sme sa však mohli báť aj o výsledok. Po centri z pravej strany bol veľmi blízko k hlavičkovaniu Sulley. Tesne minul loptu.

• 5.

Od začiatku stretnutia tu vládne skvelá atmosféra, naši hráči sa snažia prebíjať dopredu a máme prevahu na lopte. Len tak ďalej chlapci.

• 3.

Davis zahral loptu na krátko, avšak nespravil dobre. Vyťažili sme z toho len slabú strelu na bránu od Simona.

• 3.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od našich futbalistov.

• 0.

Pred začiatkom stretnutia boli za najkrajšie góly jesene ocenení Pačinda prvé miesto, Kalmár druhé miesto a Kelemen z U19 tretie miesto. Okrem toho sme si uctili aj pamiatku zosnulého mladého futbalu Lazára Benceho. Odpočívaj v pokoji Bence.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem prvýkrát v tomto roku priamo z MOL Arény. Práve v týchto chvíľach prichádzajú na dunajskostredský trávnik hráči oboch mužstiev. Domáci v tradičnej žlto-modrej kombinácií, kým hostia v bielych dresoch. Po zaistení si postupu do play-off o majstrovský titul v predchádzajúcom kole dnes môžu hrať naši futbalisti relatívne uvoľnene. Relatívne z toho dôvodu, že stále si chceme zaistiť čo najlepšiu priečku a v neposlednom rade pred našimi fantastickými fanúšikmi sa zaváhanie neodpúšťa. Hostia naopak o účasť v hornej šestke už prišli, avšak stále majú o čo bojovať. Jednak o nielen zaistení si účasti v ďalšom ročníku Fortuna ligy, ale zároveň sa ešte stále chcú pobiť o šancu vybojovať si účasť v Európskej lige. Bude sa hrať opäť vo fantastickej elektrizujúcej atmosfére, a tak verme, že sa v nej budeme radovať z trojbodového zápisu. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 21. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 24.2.2018 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 21. KOLE FORTUNA LIGY:

Mimoriadne mrazivé tri body! Aj v druhom jarnom kole sme zvíťazili 2:0, čím sme sa dostali na tretiu priečku a zároveň natiahli sériu bez prehry na osem duelov. V stretnutí chudobnejšom na gólové príležitosti sme boli konečne dostatočne efektívni. Dvojgólové víťazstvo sme si pripísali aj napriek nevyužitej Davisovej penalte.

Do prvého domáceho zápasu v roku 2018 sme oproti predošlému duelu nastúpili len s jednou zmenou. Kvôli kartovému trestu pauzoval Pačinda, kým na jeho mieste nastúpil Divkovic. Začali sme aktívnejšie, no Simonova strela z tretej minúty bola prislabá. Nebezpečnejší mohol byť Sulley po centri sprava, pred Macejovou bránou však tesne nedočiahol na loptu. V ďalším minútach sme opäť my ostreľovali Kirovu bránu, lenže bez výraznejšieho ohrozenia. V 15. minúte sa k nemu naopak dostal Sulley po Šatkovom zaváhaní v obrane,michalovský útočník však zoči-voči Macejovi neuspel po výbornom zákroku nášho gólmana. Hra sa presunula prevažne medzi šestnástky, obidve mužstvá si vytvárali len náznaky šancí. V 36. minúte sa lopta pri našom postupnom útoku dostala k Černákovi, ktorý napriahol spred pokutového územia a mieril len tesne nad brvno. Horúco mohlo byť aj v 42. minúte, lenže na Kalmárov center z väčšej vzdialenosti chýbal niekoľkým našim futbalistom krok k doklepnutiu. V závere polčasu bol ošetrovaný Kolesár, a tak sa už nič neudialo, čo by zmenilo bezgólový prvý polčas.

Druhé dejstvo sme začali aktívne. Už v 48. minúte Divković vo vzdušnom súboji prekonal Kiru, lenže obranca Michaloviec ho zastúpil na bránkovej čiare. Po našom rohovom kope loptu síce v nádejnej pozícii netrafil Ljubičić, lenže ku strele z prvej sa dostal Šatka, bol nepresný. Rovnako dopadol aj Koštrna v 61. minúte. O štyri minúty neskôr sme sa predsa len dočkali, keď  si na Davisov výborný center nabehol Divković, ktorý loptu po jemnom teči šikovne umiestnil k ľavej žrdi - 1:0. Hrať sme neprestali ani po góle. V 68. minúte vyslal Ljubičić ďalekonosný štipľavý pokus, ktorý skončil tesne vedľa pravej žrdi. O päť minút neskôr sa vo výbornej pozícii ocitol Regáli, lopta mu nesadla dobre na kopačky. V 75. minúte bol Kalmár skopnutý v pokutovom území Šimčákom, za čo rozhodca nariadil penaltu. Tú zahral Davis, lenže šikovne umiestnený pokus k pravej žrdi Kira ľavou rukou fantasticky vyrazil. O štyri minúty poslal Vida technický pokus na bránu hostí, lopta po zatočení tesne minula bránu. Hostia sa báli o výsledok aj v osemdesiatej minúte, kedy Čmelík ušiel obrane, avšak prihral nepresne medzi úplne voľných Vidu a Kalmára. V 83. minúte sa Regáli snažil po centri prelobovať Maceja, nebol presný. Dve minúty pred koncom základného hracieho času chcel Kolesár doraziť loptu, no pálil slepými. V nadstavenom čase sme sa pri vabanku Michaloviec dostali do prečíslenia, kde Čmelík nezištne prihral lepšie stojacemu Hercovi, ktorý Kiru bezpečne prekonal - 2:0. Po definitíve sa v MOL Aréne mohli rozbehnúť oslavy troch bodov.

Ďalšie víťazstvo v ročníku nás po zaváhaní Žiliny posúva na tretiu priečku. Fantastických, takmer päťtisíc divákov, neodradil ani mráz. Povzbudzovali nás až do konca a za to im ďakujeme. Po ďalšom krásnom futbalovom zážitku v MOL Aréne nás čaká záverečný duel základnej časti Fortuna ligy, ktorý opäť odohráme na našom ihrisku. O týždeň v sobotu 3. marca o 14:00 privítame v krajskom derby Trnavu.

Marco Rossi, DAC: „Neodohrali sme ľahký zápas. Rozdiel, ktorý ukazuje fortunaligová tabuľka, sme dnes s Michalovcami nevideli. Mali sme v ňom viaceré problémy, lebo sme na ihrisku nerobili to, čo sme si pripravovali. Cítili sme, že nám chýba najlepší strelec Pačinda. V prvom polčase sme mali smerom dopredu veľa problémov, urobili sme veľa zlých rozhodnutí, no aj napriek tomu sme si vytvorili niekoľko šancí. Po našej veľkej chybe mali aj hostia veľkú príležitosť na skórovanie, lenže Macej veľmi dobre zasiahol. Prvých dvadsať minút sme síce súpera dostali pod tlak, lenže ďalších desať-pätnásť minút bolo z našej strany zlých. Hostia sa dokázali presadzovať po krajoch a dostávali sa aj do našej šestnástky. My sme na druhej strane nepremenili penaltu, no podarilo sa nám dostať do vedenia. Neodohrali sme taký pekný zápas, ako sme si predstavovali, ale myslím si, že sme vyhrali zaslúžene.“

Anton Šoltis, Michalovce: „V Dunajskej Strede sa nám hralo ťažko. Odohrali sme kvalitné stretnutie. Prvý polčas sme podali dobrý organizovaný výkon, súpera sme do šance nepustili, kým my sme si vytvorili niekoľko príležitostí. Najmä šanca Sulleya si zaslúžila gól. V druhom polčase sme pokračovali v nastolenom trende. Výkon sme podali kvalitný, lenže hrá sa na góly. Škoda, že sme ich nevsietili my. Hru sme otvorili, tlačili sme sa do gólu, no inkasovali sme druhýkrát. Hráčom môžem vyčítať len finálnu fázu, keďže príležitostí sme mali dosť. „Finálka“ dnes rozhodla.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 2:0 (0:0)