• Žltá karta (90+2. minúta)Tomáš Huk
  • Žltá karta (90+2. minúta)Lukáš Čmelík
  • Žltá karta (90+3. minúta)Marvin Egho
  • 90+3.

Stretnutie sa práve skončilo. Po jeho odpískaní svieti na svetelnej tabuli bezgólový rezultát, ktorý je relatívne spravodlivý. Dnes bol náš celok možno o niečo aktívnejší a nebezpečnejší, avšak na gól to nestačilo. Body sa s lídrom tabuľky delia, no nás môže tešiť, že sériu bez prehry sme natiahli na deviaty dielik.

Zápasom s Trnavou sa nám skončila základná hracia časť Fortuna ligy, po konci ktorej sa radujeme z postupu do bojov o majstrovský titul. Najbližšie kolo hráme o týždeň doma s Ružomberok, avšak zatiaľ bez upresneného času. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+3.
    Marvin Egho bol napomínaný žltou kartou
  • 90+3.

Záver stretnutia je mimoriadne napätý, takmer sa strhla aj bitka.

• 90+2.
    Lukáš Čmelík bol napomínaný žltou kartou
  • 90+2.

Pekár poslal loptu rovno na bránu k pravej žrdi, kde si ďalší dobrý zákrok pripísal Macej.

• 90+2.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 90+1.
    Štefan Pekár zahrával priamy kop
  • 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte tri minúty. V prvej z nich uvidíme štandardku Trnavy.

• 88.

Horúco bolo aj po štandardke. Vantruba loptu len vyrazil pred seba, no pre našu smolu ju Simon nevedel doraziť.

• 87.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 86.
    Andrej Kadlec bol napomínaný žltou kartou
  • 86.

Hostia tentokrát nič nevyťažili zo svojej štandardky, práve naopak rýchlu kontru založilo naše mužstvo. Na jej konci bol Divković stiahnutý k zemi, no mohol sa sám rútiť na brankára. Škoda.

• 86.
    Lukáš Greššák zahrával priamy kop
  • 86.

Aj naďalej má loptu v moci Trnava, no nedokáže sa prebiť cez našu obranu. Získala však priamy kop.

• 85.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Christián Herc
  • 83.

Záver stretnutia nám určite nevychádza podľa predstáv. Už približne desať minút kontrolujú loptu Trnavčania.

• 83.
    Anton Sloboda opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Greššák
  • 81.

El Maestro bol teraz neskutočne nervózny. Dožadoval sa odpískania ruky.

• 78.

Ljubičić v sklze trafil loptu a lopta protihráča. Rozhodca odpískal faul a udelil Ljubičićovi piatu žltú kartu, kvôli ktorej ho v najbližšom zápase neuvidíme.

• 78.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 76.

Pačinda sa rozhodol rovno z priameho kopu z väčšej vzdialenosti ohroziť bránu a spravil aj dobre. Tvrdý, výborne umiestnený pokus Vantruba len vyboxoval.

• 74.
  • 74.

Sme aktívni a výrazne ožili aj naši fanúšikovia, ktorí zimomriavkovým hlasom ženú naše mužstvo za vytúženým gólom.

• 71.

Veľkú príležitosť sme teraz nevyužili. Ljubičić sa dostal k strele na hrane pokutového územia. Jeho pokus Vantruba vytesnil, no a s odrazenou loptu sme si už dobre neviedli.

• 68.

Znovu sme sa dostali k nádejnej akcii, v ktorej mal prsty Pačinda. Tentokrát nahral Kalmárovi, ktorého strelecký pokus bol zablokovaný.

• 67.

Dlhý pas Pačinda síce šikovne spracoval v šestnástke súpera, avšak nahrať spoluhráčovi už nedokázal.

• 65.
    Ján Vlasko opustil ihrisko, nahradil ho Štefan Pekár
  • 64.

Nehrá sa pre ošetrovanie nášho kapitána Ljubičića. Veríme však, že bude v poriadku.

• 63.

Vida vybojoval rohový kop a sám sa podujal aj na jeho zahratie. Loptu poslal na bližšiu žrď, kde najvyššie vyskočil Egho. Loptu poslal smerom od brány Vantrubu.

• 62.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 61.
    Anton Sloboda bol napomínaný žltou kartou
  • 60.

Hrá sa prevažne medzi pokutovými územiami. Fanúšikovia z tohto polčasu zatiaľ nadšení byť nemôžu.

• 57.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 57.

Vyzerá to tak, že ani v druhom polčase na tom so štandardkami nebudeme lepšie. Po Kalmárovej sa lopta hneď dostala k súperovi.

• 56.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 55.

Naďalej sme aktívnejším celkom, ale zatiaľ je nám smerom dopredu nič platné. Finálna fáza je opäť našou achilovou pätou.

• 52.

Pačinda sa dostal do zaujímavej príležitosti po centri z ľavého krídla. O loptu ho však nakoniec protihráči obrali.

• 51.
    Yasin Pehlivan bol napomínaný žltou kartou
  • 50.

Hra sa nám v tejto polovici stretnutia rozbieha výrazne pomalšie, avšak verme, že je to len dočasný stav.

• 47.

Druhý polčas sa odštartoval bez zmien na oboch stranách.

• 46.

Začal sa druhý polčas s výkopom od domáceho celku.

• 45.

Rozhodca nepridal k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. V úvodnom dejstve sme sa gólu nedočkali, spravodlivo, no svedkami sme boli niekoľkých zaujímavých momentov, ktorým však ku gólu ešte niečo chýbalo. Okrem toho sme sa tešili aj z výbornej atmosféry, no verme, že k nej v ďalšom polčase pridáme aj gól. DAC do toho!

• 43.

Aaaaaa, mohli sme dať gól do šatne. Priamy kop nám konečne vyšiel! Davis zahral loptu na vzdialenejšiu žrď Šatkovi, ktorý hlavou z dobrej pozície len tesne minul.

• 43.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 40.

Tú poslal Davis do pokutového územia, kde však mali prevahu "Červeno-čierni".

• 39.
  • 38.

Pačinda posunul loptu na ľavé krídlo Vidovi, ktorý nastrelenou rukou získal pre svoje mužstvo ďalšiu štandardku.

• 35.

Kalmár zahrával priamy kop z veľkej vzdialenosti a z ostrého uhla. Opäť zle, lopta nemala dobrý smer ani výšku, a tak sa jej hostia bez problémov zmocnili.

• 35.
  • 33.

Naše štandardky sú podstatne horšie ako súperove. Opäť Davis loptu v podstate nahral mužstvu zo "Malého Ríma".

• 32.
  • 31.

Naďalej sa povzbudzuje na oboch stranách, no sme svedkami aj nadávok na oboch stranách a treba povedať, že viac na tej trnavskej.

• 28.

Ani po ďalšej štandardke sme sa ukľudniť nemohli. Vlaskov center posunul Egho za pokutové územie na nabiehajúceho Ofosuho, ktorý poslal štipľavú strelu nad.

• 28.
    Ján Vlasko zahrával rohový kop
  • 25.

Po rohovom kope bol v akcii opäť Macej, keď šikovne vybehol a loptu vyboxoval do našej kontry. Tá skončila odzbrojeným Davisom.

• 24.
    Vakhtang Tchanturishvili zahrával rohový kop
  • 24.

Lopta od Vlaska skončila na Godálovej hlave. Ten loptu šikovne umiestnil k pravej žrdi, kde zase fantastický zákrok predviedol Macej.

• 23.
    Ján Vlasko zahrával priamy kop
  • 23.

No a priamy kop Davis v podstate premárnil. Lopta skončila priamo vo Vantrubovom náručí.

• 22.
  • 22.

Rohový kop zahral Černák k bližšej žrdi, loptu predĺžil Šatka, no vybojovali sme z toho len priamy kop po faule "Bílych Andelov".

• 21.
    Roland Černák zahrával rohový kop
  • 20.

Kalmár z tejto pozície zahral loptu zle. Poslal ju rovno do trnavského múru, ktorý bol nepriestreľný.

• 20.
  • 18.

Černák vybojoval loptu posunul na ľavé krídlo Kalmárovi. Ten ju nahral Pačindovi, na ktorého bol odpískaný faul z dobrej vzdialenosti.

• 15.

Z rohového kopu sme už bránu nedokázali ohroziť.

• 14.

Simon predviedol fantastickú individuálnu akciu, keď sa najprv dokázal uvoľniť popri brániacom obrancovi, aby následne poslal mimoriadne štipľavý pokus pod brvno. Vantruba loptu vytesnil len končekmi prstov.

• 14.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 12.

Hra je prerušená. V strede poľa leží otrasený Pehlivan, ktorý sa zdá mal problémy s chrbtom, avšak vyzerá to tak, že bude v poriadku.

• 10.

Po Vlaskovom rohu loptu predĺžil hlavou Pehlivan na Vakhtanga, ktorý aj skóroval, lenže postranný rozhodca odmával ofsajd.

• 10.
  • 8.

Hra sa presunula medzi šestnástky, kde prevládajú ostré súboje. My pevne veríme, že sa dočkáme aj poriadnej streleckej kanonády.

• 5.

Prvej štandardky sme sa dočkali v piatej minúte. Z väčšej vzdialenosti loptu pred pokutové územie poslal Davis, Pačinda ju posunul Černákovi, ktorého pokus bol najprv zablokovaný a následne príliš nedôrazný.

• 5.
  • 3.

Ako sa dalo predpokladať, tak od úvodných minút stretnutia tu vládne fantastická atmosféra, ktorú tvoria tábori oboch mužstiev.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo. S výkopom od futbalistov nášho celku.

• 0.

Pred úvodným výkopom si cenu za najkrajší gól mesiaca prebral Timotej Záhumenský, ktorý strelil ešte za Zlaté Moravce. Gratulujeme! Ešte väčší úspech dosiahol Erik Pačinda, ktorý bol zvolený za hráča mesiaca. Taktiež srdečne gratulujeme!

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na záverečné kolo základnej hracej časti. Naše mužstvo nastupuje s novou kolekciou žlto-modrých dresov, kým hostia zápas odohrajú v bielom. Tribúny nášho krásneho štadióna sú aj dnes fantasticky zaplnené a keďže sa jedná o veľké derby, tak plno je výnimočne aj v sektore hostí. Krajské derby, kde sa stretne tretí celok s prvým, bude určite vybičované ako sa patrí a pevne verím, že sa môžeme tešiť na veľké futbalové predstavenie. Do roku 2018 vstúpil náš DAC fantasticky, dvomi víťazstvami, no a my pevne veríme, že sa nám rovnako bude dariť aj dnes. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 22. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FC Spartak Trnava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 3.3.2018 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 22. KOLE FORTUNA LIGY:

Remízová premiéra nového dresu. S lídrom tabuľky sme si po tvrdom boji podelili body. Duel na ostrie noža sprevádzali tvrdé zákroky, hra prevažne medzi šestnástkami, no v prvom rade fantastická atmosféra. Po remíze končíme základnú časť sezóny na tretej priečke, kým sériu bez prehry naťahujeme na deviaty dielik.

Pred úvodným hvizdom boli ocenení hneď dvaja naši hráči. Záhumenský za gól mesiaca, ktorý strelil ešte za Zlaté Moravce, kým Pačinda si prebral ocenenie za najlepšieho hráča uplynulého mesiaca. Gratulujeme! Oproti poslednému vyhranému duelu sme dnes nastúpili s dvomi zmenami v základnej jedenástke. Na lavičke sa ocitli Divković so Záhumenským, kým v úvodnej zostave dostal šancu Vida a navrátilec po kartovom treste Pačinda. V úvodných minútach sa hral opatrný futbal, zaujala len zablokovaná strela Černáka. V štrnástej minúte sa Pambou uvoľnil popri brániacom Ofosuovi a následne tvrdo vypálil pod brvno, Vantruba loptu vytesnil len končekmi prstov. Pokračovali sme v aktívnej hre, kde sme však premárnili niekoľko štandardných situácii. O tri minúty neskôr zahrával Vlasko priamy kop, loptu dostal na Godálovu hlavu, ktorý ju umiestnil k pravej žrdi, zastavil ju až Macejov zákrok. Trnava bola nebezpečná aj pri ďalšej štandardke v 28. minúte, keď Vlaskov center sklopil Egho pred nabiehajúceho Ofosuho, ktorý poslal štipľavý pokus nad. V 43. minúte sa nám po množstve nevydarených štandardkách jedna vyšla, Davis zahral loptu na vzdialenejšiu žrď Šatkovi, ktorý hlavou z dobrej pozície tesne minul, a tak sme do kabín odišli za bezgólovej, no spravodlivej remízy s lídrom tabuľky Fortuna ligy.

Druhý polčas sa začal z diváckeho hľadiska dosť zle. Hra sa presunula medzi pokutové územia a celkovo veľa futbalovej parády sme nevideli. Prvej vážnejšej príležitosti sme sa dočkali až v 69. minúte, kedy Ljubičić na hrane pokutového územia tvrdo vypálil, s jeho pokusom si však Vantruba poradil. V týchto časoch sme mali hru výrazne pod kontrolou, čo zdôrazňovali aj naši fanúšikovia mohutným fandením. V 75. minúte sa Pačinda rozhodol ohroziť bránu z priameho kopu aj napriek väčšej vzdialenosti, no tvrdý, fantasticky umiestnený pokus Vantruba len vyboxoval. Horúco bolo až v závere stretnutia. V 86. minúte sme sa pustili do rýchlej kontry, na konci ktorej bol Divković rútiaci sa na bránu stiahnutý Kadlecom v hodine dvanástej. Nariadenú štandardku zahral Pačinda rovno na bránu, kde brankársky zákrok musel opäť predviesť Vantruba. Priamy kop zahral aj Pekár v nadstavenom čase, umiestnený pokus k pravej žrdi však zneškodnil Macej pohotovým zákrokom. Pred záverečným hvizdom sa hráči pustili do menšej potýčky, po konci ktorej bol bezgólová remíza s lídrom tabuľky spečatená.

Deviatou remízou v ročníku sme skončili základnú časť Fortuna ligy. Po dvadsiatich dvoch kolách sa radujeme z tretej priečky a z postupu do bojov o majstrovský titul. Prvé kolo play-off fázy hráme už o týždeň doma s Ružomberkom, pravdepodobne v sobotu 10. marca o 14:00.

Marco Rossi, DAC: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas. Trnava nie je náhodou alebo so šťastím na prvom mieste. Má veľmi kvalitných hráčov, ktorí dokážu reagovať na rôzne situácie v zápase, no dnes sme ju dokázali dostať pod tlak a do problémov. Odohrali sme dobrý zápas s výbornou koncentráciou, prístupom a bojovnosťou, za čo môžem mojim hráčom gratulovať. Som spokojný s výkonom, no s remízou spokojný nie som. Treba si však uvedomiť, že sme hrali proti najlepšiemu mužstvu tejto ligy, a preto remíza nie je neúspechom. Ak takto budeme hrať zápasy aj naďalej, tak budeme spokojní.“

Nestor El Maestro, Trnava: „V dnešnom zápase sme nevideli čistú šancu na gól, a tak si myslím, že remíza je spravodlivá. Ja nie som nikdy spokojný s remízou, ale dnes sa iný výsledok nemohol zrodiť. Myslím si, že domáce mužstvo hralo o niečo ofenzívnejšie. Pokračujeme ďalej v práci, dnešný zápas si rozanalyzujeme a ideme ďalej.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 0:0