StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok
    >>
Erik Pačinda 50
    >>
Ľubomír Šatka 66
90+1. minúta3 - 0MFK Ružomberok

• 90+1.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo a my sa radujeme s fantastického trojgólového víťazstva! Ružomberok padol po góloch Černáka, Pačindu a Šatku. V celom stretnutí bolo aktívnejšie naše mužstvo, ktoré okrem troch gólov premárnilo veľké množstvo ďalších príležitostí, a tak dnes niet pochýb o prídele troch bodov. Celým stretnutím nás opäť hnalo aj fantastické publikum, ktoré si teraz užíva oslavu víťazstva. Toto je Dunajská Streda, toto je DAC!

Nadstavbová časť Fortuna ligy je premiérovo odštartovaná, avšak nás najbližšie čaká štvrťfinále Slovnaft cupu, kedy opäť v krajskom derby si pre zmenu zmeriame sily so Spartakom v Trnave v utorok 13. marca o 14:00. Ligové pokračovanie je zas na programe o týždeň v nedeľu v našom najväčšom derby so Slovanom v Bratislave. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

V nadstavenom čase sa po Macejovej chybe dostali k rohu hostia. Ten bol poslaný na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ nepresne zakončoval hlavou Qose.

• 90+1.
    Artur Pikk zahrával rohový kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k tomuto stretnutiu ešte jednu minútu.

• 88.

Stretnutie sa už len dohráva, publikum už teraz oslavuje tri body a rovnako uvoľnene už hrajú aj naši hráči.

• 85.

Na Kalmárov roh si vybehol gólman hostí, ktorý tak vyboxoval loptu do bezpečia.

• 85.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 83.

Hráme sa s loptou, do útoku sa neponáhľame a v Dunajskej Strede tak vládne tiki-taka.

• 81.
    Erik Daniel opustil ihrisko, nahradil ho Šimon Kupec
  • 80.

Po výbornom pase Pačindu sa na bránu pustil Blackman, ktorý aj zakončil, no a vyrazený pokus si takmer dorazil do vlastnej brány Menich. Tesne nad.

• 78.

Pri ďalšom útoku sa opäť tak trochu nepochopili naši futbalisti, ktorí tak prišli o loptu. Nemusí nás to však vôbec mrzieť. Vedieme o tri góly, futbal baví fanúšikov a nič viac si nemusíme priať.

• 75.

Po centri z rohového kopu sa lopta dostala až za pokutové územia Hercovi, ten však poslal príliš nedôrazný pokus.

• 74.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 74.

DAC hrá fantastický futbal! Pačinda sa dostal k dobrej streleckej pozícii, z ktorej tvrdo vypálil. Nevinne vyzerajúci pokus sa nakoniec odrazil až od brankárovho kolena.

• 73.
    Róbert Gešnábel opustil ihrisko, nahradil ho Štefan Gerec
  • 71.

Na trávnik sa dostal Blackman, ktorý práve zažíva debut vo Fortuna lige. Veľa šťastia.

• 67.

Góooooooooooooooool, tak to je teda fantázia, vedieme o tri góly. Krásny zápas v MOL Aréne. Po zahraní štandardky po zemi Pačindom a centri Černáka na vzdialenejšiu žrď loptu poslal pred bránu opäť Kalmár na voľného Šatku, ktorý nemal hlavou problém zakončiť do opustenej brány.

• 66.
    Ľubomír Šatka strelil gól
  • 66.
    Roland Černák zahrával priamy kop
  • 64.

Ružomberok mal opäť aj trochu "šťastíčka". Na Černákov roh si vyskočil na bližšej žrdi Pačinda. Hlavou loptu šikovne umiestnil a nakoniec len tesne minula ľavú žrď.

• 63.
    Roland Černák zahrával rohový kop
  • 62.

Po Vidovom pase sa Kalmár ocitol v zaujímavej príležitosti. Jeho strela však bola zablokovaná.

• 61.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 61.

Daniel zahral rohový kop, no veľmi zle ho poslal na bližšiu žrď, kde bol len náš Herc.

• 61.
    Erik Daniel zahrával rohový kop
  • 59.

Kalmár sa pokúsil poslať na Davisa dlhý center, no Ericovi rozhodca odmával ofsajd.

• 56.

Herc mal možnosť využiť spoluhráča Pačindu alebo Černáka do gólovej pozície, no nepochopili sa.

• 54.

Ružomberok je po našom nástupe do druhého polčasu ako obarený. Nevie sa dostať k lopte a nieto ešte aj zaútočiť.

• 54.
    Kristián Koštrna bol napomínaný žltou kartou
  • 53.
    Kristi Qose bol napomínaný žltou kartou
  • 51.

GOOOL, GOOOL, GOOOL. Opačná situácia však nastala o minútu neskôr, keď najprv prenikajúcemu Kalmárovi obranca loptu vypichol, no presne na kopačky Pačindu, ktorý strelou do prázdnej brány zaznamenal desiaty gól v sezóne.

• 50.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 49.

Druhý rohový kop už rozruch nepriniesol.

• 49.
  • 48.

Nepoľavujeme ani v druhom polčase. Koštrna sa dostal k odrazenej lopte, tvrdo vypálil k žrdi a Urminský vyrazil len na roh.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s úvodným výkopom od našich futbalistov. Do druhého polčasu sme sa pustili bez zmien na oboch stranách.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil a pre našu radosť po jeho odpískaní vedieme 1:0. Naše mužstvo v prvej polovici stretnutia dominovalo, vytvorilo si niekoľko gólových príležitostí, čím vedie úplne zaslúžene. Verme, že v druhom polčase nastolenú latku aj s fantastickými fanúšikmi udržíme, a že sa budeme radovať zo zisku troch bodov. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte štyri minúty.

• 45.

Po priamom kope sa lopta od múru odrazila nám na roh. Ten zahral Černák na krátko na nabiehajúceho Pamboua, po ktorého centri Pačinda hlavičkoval tesne vedľa. Stál však v ofsajde.

• 45.
  • 45.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 44.
    Nermin Haskić opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Urminský
  • 41.

Hra je prerušená, čaká sa na striedanie a teda príchod náhradného brankára.

• 40.

Pozor! Macík však inkasuje červenú kartu pri ďalšom našom útoku! Pačinda dostal center dopredu, ktorý z prvej zakončil na vybiehajúceho Macíka mimo pokutového územia, ktorý loptu zastavil rukou!

• 39.
    Matúš Macík bol napomínaný červenou kartou
  • 38.

Ďalšia príležitosť na gól na našej strane nevyužitá! Herc sa predieral k šestnástke, loptu posunul Kalmárovi, ktorý sa preštrikoval cez ďalšíchj hráčov, avšak pri gólovej príležitosti ho vychytal Macík.

• 37.

Rohový kop zahral Davis na nabiehajúceho Herca, ktorý mu loptu vrátil, no a následná strela už bola mimoriadne nepresná.

• 37.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 34.

Stačilo povedať o už tu je hneď vážna gólová príležitosť. Černák nahral pred bránu voľnému Pačindovi, ktorý zaváhal, nevystrelil z prvej až ho odzbrojil J. Maslo.

• 33.

Loptu teraz síce dlhšie držíme na kopačkách, avšak k Macíkovi sa nevieme priblížiť. Chýba nápad.

• 30.

Macej dostal od rozhodcu prvé upozornenie za zdržovanie. Snáď z toho nebude v ďalšom priebehu aj žltá karta.

• 29.

Ďalšia snaha o útok s vyrovnávajúcim gólom sa skončila odmávaným ofsajdom pre Daniela.

• 27.

Po Kalmárovom faule bola štandardka ponúknutá aj hosťom. K rozohraniu sa postavil Maslo, na ktorého prízemnú prihrávku výborne vybehol Pačinda, čím nás zachránil od akéhokoľvek nebezpečenstva.

• 27.
    Ján Maslo zahrával priamy kop
  • 24.

Kalmár zahral štandardku asi z 25 metrov, odkiaľ sa priamo pokúšil ohroziť bránu. Škoda, že mieril do jej stredu.

• 24.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 22.

Hneď dve zaváhania v našich zadných radoch. Najprv Huk nahral súperovi, kde Macej dobre vybehol, kľučkou sa zbavil útočníka, lenže aj on nahral rovno súperovi Qosemu, ktorý z nepochopiteľných dôvodov sa prázdnu bránu nepokúsil využiť na strelenie gólu.

• 20.

Pravačku si pri ďalekonosnom pokuse vyskúšal Koštrna. Strela mala relatívne dobrý smer, ale predsa len skončila veďľa.

• 19.

Pačinda vybojoval rohový kop, ku ktorému rozohraniu sa postavil Černák. Zahral ho aj dobre, pretože obrane Ružomberka spôsobil nemalé problémy. Tie však predsa len vyriešil kapitán Ján Maslo.

• 19.
  • 16.

Pred úvodným výkopom náš zrak potešili naši fantastickí fanúšikovia, ktorý so žltými a modrými dymovnicami vytvorili krásnu choreografiu. Ďakujeme.

• 14.

Po Danielovom rohu vznikol zbytočný rozruch pred našou bránou, keďže rozhodca odpískal útočný faul.

• 13.
  • 12.

Rýchlu kontru nášho mužstva potiahol po dlhom centri Davis, k centru ani k zakončeniu sa však nedostal.

• 11.
  • 10.

Gál- Andrézly sa šikovne uvoľnil na ľavom krídle, odkiaľ aj poslal center do pokutového územia. Tam sa o loptu postaral šikovný Záhumenský.

• 7.

Hostia zostali pri chuti a konkrétne Qose sa dostal k palebnej pozícii. Macej však bránil pozorne.

• 6.

Vyzerá to tak, že stretnutie máme skvele rozbehnuté. Ďalšiu si pripravil Ružomberok, keď Gešnábel z dobrej pozície poslal loptu vedľa.

• 3.

GOOOOOOOOOOOL, tak to je úvod ako hrom! Už v druhej minúte Černák využil zaváhanie Jána Masla v obrane, ktorý v sklze nahral rovno nášmu futbalistovi. Erik sa k ponúknutej príležitosti zhostil chladnokrvne, keď Macíkovi nedal najmenšiu šancu.

• 2.
    Roland Černák strelil gól
  • 1.

Hneď v prvej minúte sa predviedol náš bývalý hráč Branislav Ľupták, ktorý poslal loptu vedľa ľavej žrdi.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem v 1. kole nadstavbovej časti bojujúcej o titul, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na štadión. Naši v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Do play-off fázy vstupujeme z tretieho miesta, z ktorého máme misiu vybojovať si pohárovú Európu s našimi fantastickými fanúšikmi. Hostia na druhej strane sa stali posledným celkom, ktorý postúpil do bojov o titul, kde už samozrejme bude chcieť vstúpiť úspešne. Ružomberok je pre nás tradičné mužstvo, s ktorým sa nám však nedarí. Je na čase tento fakt zmeniť. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy bojujúcej o titul! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 10.3.2018 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 1. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

Ružomberská kapitulácia! Súper, ktorý nám v dlhom období robil vrásky na čele, dnes skončil bez šance bodovať. Celozápasová prevaha, výborná hra, množstvo gólových príležitostí a fantastickí fanúšikovia zdobili prvé kolo play-off, ktoré sme vyhrali rozdielom triedy. Blackman debutoval v zápase zakončenom ako desiaty duel bez prehry.

Pred úvodným hvizdom dostal príležitosť slávnostného výkopu najstarší žijúci člen z nášho tímu krajského majstra z roku 1968 Viliam Takács. Do nadstavbovej časti bojujúcej o titul sme nastúpili s dvomi zmenami v zostave. Na lavičke sa ocitol Vida, kým Ljubičić pauzoval pre kartový trest. Namiesto nich dostali príležitosť Záhumenský a Herc, ktorý sa prvýkrát predstavil v základnej jedenástke. Už v prvej minúte si strelu vyskúšal náš bývalý hráč Ľupták, zakončil vedľa ľavej žrde. Kartami sme však zamiešali my v ďalšej minúte, Černák využil zaváhanie Jána Masla po Záhumenského prihrávke, získal loptu, ktorú chladnokrvne umiestnil za Macíkov chrbát - 1:0. Hostia sa v rozbehnutom zápase rýchlo otriasli a v ďalších minútach musel hasiť Macej pri pokusoch Gešnábela a aj Qoseho. V 21. minúte sme sa dopustili hneď dvoch chýb v obrane, najprv Huk nahral súperovi, ktorého k lopte nepustil Macej, aby následne Qose ponúknutú šancu z nepochopiteľných dôvodov nepokúsil využiť v ohrozenie odkrytej brány. My sme sa pre zmenu dostali k dvom strelám, najprv Koštrna z diaľky pálil vedľa, kým Kalmár mieril rovno do Macíkovho náručia. V 33. minúte Černák nahral pred bránu opustenému Pačindovi, ktorý však zaváhal so strelou z prvej, a tak bol odzbrojený J. Maslom. O päť minút Herc posunul loptu Kalmárovi, ktorý sa preštrikoval cez zvyšných hráčov, vystrelil, no Macík bleskovo zareagoval. V 39. minúte sme sa ocitli v ďalšej príležitosti, keď Pačindov lob zachytil brankár Macík mimo pokutového územia rukou. Za tento zákrok bol vylúčený a my sme zápas dohrali v početnej prevahe. Ku gólovej príležitosti sme sa však už nedostali, a tak sme do kabín schádzali za zaslúženého vedenia 1:0.

Druhá polovica stretnutia začala bez striedaní. Už v 48. minúte Koštrna po odrazenej lopte tvrdo pálil k žrdi z ostrého uhla, striedajúci gólman Urminský bol pozorný. O dve minúty neskôr však nastala opačná situácia, Kalmárovi obranca hostí vypichol loptu presne na Pačindove kopačky, ktorý strelil svoj desiaty gól v sezóny do opustenej časti brány - 2:0. V 63. minúte sme sa po Černákovom rohovom kope opäť mohli radovať z gólu, na bližšiu žrď si nabehol Pačinda, ktorého umiestnená hlavička tesne minuľa ľavú žrď. O tri minúty zahral Pačinda štandardku po zemi Černákovi, jeho center skončil na vzdialenejšej žrdi, odkiaľ Kalmár poslal loptu pred opustenú bránu Šatkovi, o góle nebolo pochýb - 3:0. V 70. minúte prišiel po vystriedaní Koštrnu na ihrisko Blackman, ktorý tak zažil debut vo Fortuna lige. O štyri minúty neskôr sa Pačinda dostal do výbornej streleckej pozície, odkiaľ poslal nevinne vyzerajúci pokus, ktorý nakoniec vyrazil až nohami gólman hostí. V 80. minúte si loptu do vlastnej brány takmer vrazil Menich, keď Urminský vyrazil tvrdú strelu Blackmana. Záver stretnutia sme si už bezpečne ustrážili, a tak sme sa mohli radovať z úplne zaslúženého trojbodového zápisu.

Desiaty zápas v rade bez prehry a desiate víťazstvo v ročníku znamená pre náš klub poskočenie na fantastickú druhú priečke v nedokončenom kole fortunaligovej tabuľky. Nadstavbová časť Fortuna ligy je teda premiérovo odštartovaná, avšak nás najbližšie čaká štvrťfinále Slovnaft cupu, kedy opäť v krajskom derby si pre zmenu zmeriame sily so Spartakom v Trnave v utorok 13. marca o 14:00. Ligové pokračovanie je zas na programe o týždeň v nedeľu v našom najväčšom derby so Slovanom v Bratislave.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že do červenej karty musím súhlasiť s kolegom, že hra bola vyrovnaná aj napriek nášmu vedúcemu gólu. Aj súper bol do tej doby nebezpečný, rovnako ako my. Ružomberok je z taktickej stránky najnáročnejší súper v lige. Snažili sme sa vypojiť jeho najnebezpečnejšieho hráča Daniela, a preto sme nastúpili s variantom Davis, Záhumenský. Do červenej karty bol zápas otvorený. Po červenej pre súperovho brankára sme hrali dobre, čakali sme na správne momenty ako zaskočiť protivníka.“

Norbert Hrnčár, Ružomberok: „Rozdelil by som zhodnotenie do dvoch fáz. Prvá prebiehala do vylúčenia, kde obidve mužstvá boli vyrovnane útočné. Hral sa futbal v dobrom tempe. Domáci to s nami nemali jednoduché aj napriek úvodnému gólu a vedeniu 1:0. Druhá fáza nastala po červenej karte, keď už domáci stretnutie bez problémov kontrolovali.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK RUŽOMBEROK 3:0 (1:0)