StretnutieFC Spartak Trnava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Marvin Egho 79
    >>
Marvin Egho 89
90+1. minúta2 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • 90+1.

Je koniec. Žiaľ, dnes nám to nevyšlo. Na lídra tabuľky sme nestačili a podľahli sme mu 2:0. Treba povedať, že náš súper bol lepším celkom, a tak postupuje do semifinále zaslúžene aj napriek smolnému úvodnému gólu. Aj my sme mali niekoľko príležitostí na gól, ale keďže sme z minima nevyťažili maximum, tak to pre nás znamená stopku.

Naša púť v Slovnaft Cupe sa teda skončila, avšak naďalej pre naše mužstvo pokračujú ligové súboje o pohárovú Európu. Najbližší je na programe už v nedeľu 18. marca o 15:20 v našom najväčšom derby so Slovanom v Bratislave. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte jednu minútu.

• 90.
    Marin Ljubičić bol napomínaný červenou kartou
  • 89.

Je rozhodnuté, dnešným zápasom sa naša pohárová púť končí. Vlasko sa predral cez Davisa, loptu dokázal poslať popri Hukovi k Eghovi a ten sa stáva hrdinom Trnavy. Sám pred bránou Maceja bezpečne prekonal.

• 89.
    Marvin Egho strelil gól
  • 88.

Dnešné stretnutie sleduje 3411 divákov.

• 86.

Domáci opäť zahrali rýchlu kontru, na konci ktorej bol Tchanturishvilli v dobrej pozícii. Mohol aj prihrať, ale miesto toho sa rozhodol ohroziť našu bránu. Pálil priamo do Maceja.

• 85.

Davis poslal dlhý center na nabiehajúceho Mervóa. Bol však pridlhý, a tak skončil vo Vantrubovom náručí.

• 83.

Posledné striedanie je za nami. Bude Mervó práve našim žolíkom? Po striedaní zase domáci zahrali štandardku, s ktorou sme si poradili.

• 82.
    Vakhtang Tchanturishvili zahrával rohový kop
  • 82.
    Marko Živković opustil ihrisko, nahradil ho Bence Mervó
  • 80.

Tak to snáď nie je možné akého kiksu sme sa dočkali a to konkrétne od Živkovića. Po centri loptu hlavou sklepol priamo na Eghove kopačky, ktorý mal pred sebou len Maceja. Tvrdou ranou pod brvno nám nedal najmenšiu šancu.

• 79.
  • 78.

"Bílí Andelé" si síce vytvorili zaujímavú gólovú príležitosť, ale opäť predviedli katastrofálnu koncovku. Chanturishvilli sa "karate kopom" pustil do loptu, ale netrafil ju dobre. Macej dokázal skrotiť.

• 78.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 75.
    Kubilay Türk Yilmaz opustil ihrisko, nahradil ho Marvin Egho
  • 75.

Odhodlali sme sa aj k bráne, lenže Davis poslal nepresný pokus, čím Trnavu poslal do kontry. S ňou sme si síce až v našom pokutovom území, ale poradili.

• 73.

Hra sa dostala výlučne medzi šestnástky. Loptu na kopačkách drží naše mužstvo. Nikam sa netlačí a tlak nevyvíjajú ani domáci.

• 70.

Dlho sa čakalo na zahranie štandardky a zbytočne. Tchanturishvilli loptu opäť poslal len do múru.

• 70.
    Vakhtang Tchanturishvili zahrával priamy kop
  • 68.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Christián Herc
  • 67.

Chvíľu sa nehralo pre ošetrovanie zraneného Tótha. Bude však v poriadku.

• 65.

Po našom faule získali domáci štandardku z výbornej pozície tesne pred pokutovým územím. Pred jej zahraním sa dostal na ihrisko Vlasko, ktorý aj zahral loptu, lenže nebol to dobrý ťah, lopta skončila na žlto-modrom múre.

• 65.
    Ján Vlasko zahrával priamy kop
  • 64.
    Štefan Pekár opustil ihrisko, nahradil ho Ján Vlasko
  • 62.

K palebnej pozícii z ostrého uhla sa dostal aj Pambou. Strela to nebola až tak zlá, ale predsa len nepresná.

• 61.

Už teraz vám môžeme poskytnúť informáciu, že v našom sektore sa nachádza 229 fanúšikov. Ďakujeme!

• 60.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 58.

Ďalšiu strelu si pripísal Tchanturishvilli. Na hranici pokutového územia mieril k žrdi, no Macej nemal výraznejšie problémy.

• 57.

Čivicóv priamy kop odvrátil Záhumenský, Ofosu sa snažil doraziť, ale lopta mu vôbec nesadla.

• 57.
    Eldar Ćivić zahrával priamy kop
  • 55.

Juuuuj, tak to bola ďalšia naša príležitosť na gól. Po Černákovom centri sa Huk dokázal predrať do pokutového územia a zároveň aj zakončiť. Loptu poslal tesne vedľa z nádejnej pozície.

• 55.
    Roland Černák zahrával priamy kop
  • 52.

Lopta sa z rohu dostala na Yilmaza, ten tu ju posunul na Tótha nabiehajúceho po ľavej strane, avšak on už o loptu prišiel.

• 52.
  • 50.

Domáci z prvej štandardky nič nevyťažili, keďže lopta letela rovno na Ljubčićovu hlavu.

• 49.
  • 48.

Ofosu sa prebíjal hlava-nehlava k našej bráne až cez troch hráčov. Získal priamy kop.

• 46.

Odštartovaný je už druhý polčas s výkopom od hráčov nášho celku.

• 45.

Prvá polovica štvrťfinále Slovenského Pohára sa práve skončila. Po jej odpískaní odchádzajú hráči oboch celkov do kabín za bezgólovej remízy. V našich vzájomných súbojoch je to už teda tretí kompletný polčas bez gólu. Určite sa však nemôže nikto sťažovať, že to bolo pre nedostatok príležitostí, pretože tých bolo v tomto dejstve nespočetne. Najprv si niekoľko gólových príležitostí a veľký tlak vytvorili domáci. Ustáli sme to a po polovici prvého polčasu sme sa ku gólovým príležitostiam dostali aj my, no rovnako neúspešne. Lepším celkom však bol ten domáci, a tak môžeme byť zatiaľ za remízu vďační. Verme, že v druhom polčase pridáme a nenecháme si ujsť postup do semifinále. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridal k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 45.
    Štefan Pekár zahrával rohový kop
  • 43.

Rohový kop bez problémov odpratal hlavou do bezpečia Ljubičić.

• 43.
  • 42.

Po faule na Černáka zahral štandardku Ljubičić, veľmi laxný center však akurát súper využil na kontru, ktorú sme si našťastie ustrážili.

• 42.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 40.

Godál bol najprv ošetrovaný a vyzerá to tak, že aj napriek tomu, že pri striedaní sám zišiel z ihriska, tak pokračovať v hre už nebol schopný.

• 40.
    Boris Godál opustil ihrisko, nahradil ho Ivan Hladík
  • 38.

Černákov roh sme už nezúžitkovali v ohrozenie Vantrubovej brány. Dostal sa k Ljubičićovi, ale ten bol nepresný.

• 37.
    Roland Černák zahrával rohový kop
  • 36.

Záhumenského center do šestnástky ňou nebezpečne presvišťal. Získali sme však roh.

• 34.

Pekárov roh v podstate priamo do Macejovho náručia, no náš gólman poriadne neisto loptu len vyboxoval.

• 34.
  • 32.

Konečne sme sa osmelili a dalo by sa povedať, že aj vyrovnali hru. Získali sme tým pádom aj roh, no po centri Černáka mali v šestnástke prevahu hráči Trnavy.

• 32.
  • 29.

Uf, tak teraz sme boli teda blízko ku gólu. Opäť Černák vypálil pre zmenu na hranici pokutového územia a trafil aj ľavú žrď, lopta sa len tesne neodrazila do brány. Škodaaa tejto príležitosti.

• 28.

Prvýkrát sme vážnejšie pohrozili aj my. Po zahraní štandardky na krátko to Černák skúsil z veľkej diaľky a z ostrého uhla. Dobre letiaci pokus Vantruba zneškodnil až "rybičkou".

• 27.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 26.

Líder fortunaligovej tabuľky nás poriadne tlačí. Po priamom kope pôvodne nevinne vyzerajúcom musel Macej vyrážať loptu letiacu na pravú žrď. Z rohového kopu zase po odrazenej lopte nepresne strieľal Ofosu.

• 26.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 26.
  • 25.
  • 25.

Následnú kontru zastavil až Kalmár faulom. Štandardku zahrával súper z väčšej vzdialenosti a z ostrého uhla. Loptu najprv odvrátil Ljubičić, lenže priamo na Čivićove kopačky. Ten napriahol z prvej a bola z toho poriadne tvrdá strela, ktorá opečiatkovala brvno.

• 24.
  • 23.

Davisov center domáci nedokázali zastaviť a tak sa poodrážal až ku Ljubičićovi. Jeho strela už bola zablokovaná.

• 23.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 22.
  • 21.

Lopta šla z priameho kopu dosť dobre. Macej na ňu nedočiahol a našťastie pri súboji Huka s Tóthom ani hráč Trnavy.

• 20.
  • 19.

Hra sa usadila medzi pokutovými územiami. Keď sa nám už podarí zastaviť v útoku domácich a na chvíľu získame loptu, tak ju nepresnosťou veľmi rýchlo odovzdávame súperovi

• 17.

Spartak je naďalej na lopte, avšak nám sa podarilo zlepšiť v obrannej činnosti, a tak ho držíme na dištanc od našej brány.

• 14.

Trnava nás miestami poriadne tlačí. Aj z ďalšej akcie mohol zakončovať Pekár, neskôr Mráz, no domáci získali len priamy kop. Ten zahral Tchanturishvilli a našiel osamoteného Tótha, ktorý v gólovej pozícii hlavičkoval vyslovene zle a nepresne.

• 13.
  • 11.

Niet zatiaľ o čom, že "Červeno-čierni" sú lepší na ihrisku, kým jednoznačnú prevahu v hľadisku máme my! K ďalšej strele sa dostal Pekár, skončila vedľa ľavej žrdi.

• 9.

Ofosu si v našom pokutovom území našiel palebnú pozíciu a tvrdo aj vystrelil. Pre jeho smolu lopta letela do stredu brány a aj napriek jej tvrdosti si s ňou Macej poradil.

• 8.

Prvý Tchanturishvilliho center do šestnástky odvrátil okamžite na roh Kalmár, kým druhý preletel celou šestnástkou. Trnava sa k zakončeniu nedostala.

• 7.
  • 7.
  • 6.

Hrá sa uprostred týždňa, ale aj napriek tomu si na trnavský štadión našlo cestu relatívne dosť fanúšikov, a to dokonca aj domácich. Naši sektor obsadili už tradične a vytvárajú hneď od začiatku výbornú atmosféru. Je ich tu asi dvesto. Paráda.

• 4.

Lopta doletela aj na bránu nášho súpera. Od Davisa to však bola veľmi slabá strela.

• 1.

Rušno bolo hneď v úvodnej minúte, kedy sme mohli aj inkasovať. Tesne za pokutovým územím napriahol Yilmaz. Pravú žrď jeho strela minula len o chlp.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem zo City Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči Trnavy a nášho DAC-u na štvrťfinále Slovnaft Cupu. Domáci v tradičnej červeno-čiernej kombinácii, kým my v žlto-modrých dresoch. Dnes nás čaká v rýchlom slede už druhé krajské derby so Spartakom, kde sa nielen bojuje o postup do semifinále, ale zároveň aj o slávu a česť. Predsa len Trnava je náš tradičný a jeden z najväčších rivalov. Derby bude podčiarknuté aj faktom, že v štvrťfinále sa stretnú prvý celok s druhým vo Fortunaligovej tabuľke. Hráči sa na ihrisku určite nič nedarujú a plní očakávania sú aj fanúšikovia, ktorí chcú vidieť skalp súpera. Verme, že sa nám podarí Trnavu vyškoliť a po zápase sa budeme radovať z troch bodov. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase štvrťfinále Slovnaft cupu! Na programe máme duel FC Spartak Trnava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 13.3.2018 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V ŠTVRŤFINÁLE SLOVNAFT CUPU:

Štvrťfinálový boj medzi dvomi najlepšími celkami Slovenska sa skončil neúspešne pre náš DAC. Trnava mala predsa len o niečo viac z hry, a tak postupuje zaslúžene. Vylúčenie Ljubičića v závere stretnutia len podčiarkol sklamanie z vypadnutia zo Slovenského Pohára.

Do pohárového stretnutia sme nastúpili oproti poslednému duelu s Ružomberkom s dvomi zmenami v zostave. Na lavičke sa ocitli Herc s Koštrnom a namiesto nich hrali Živković a Ljubičić. Rušno bolo už v úvodnej minúte, keď Yilmaz napriahol tesne za pokutovým územím, pravú žrď minul len o chlp. V deviatej minúte opäť pohrozili domáci, Ofosu si našiel dobrú palebnú pozíciu a tvrdo aj vystrelil, Macej však loptu zvládol vyboxovať do bezpečia. O dve minúty neskôr zakončil z nádejnej pozície aj Pekár, lopta skončila vedľa ľavej žrde. Aj v 13. minúte boli bližšie ku gólu domáci, lopta sa z priameho kopu dostala na osamoteného Tótha, ktorý z gólovej pozície zakončil hlavou zle a nepresne. Horúco začalo byť po dvadsiatej minúte. Najprv Čivić v 23. minúte poriadne tvrdým volejom opečiatkoval brvno. O minútu neskôr sa zase Macej musel poriadne napriahnuť po Tchanturishvilliho priamom kope. Do prvej vážnejšej príležitosti sme sa dostali aj my, keď Černák poslal ďalekonosný dobre umiestnený pokus, ktorý Vantruba vyrazil až vďaka „rybičke“. Gól „visel“ vo vzduchu aj o minútu neskôr, keď sa lopta  po Černákovom ďalšom nádejnom pokuse odrazila od ľavej žrde takmer do brány. V 37. minúte sa v nádejnej pozícii ocitol Ljubičić, zakončil nepresne. Trnava sa o tri minúty neskôr oslabila, keď zraneného Godála nahradil Hladík. Nič to však nezmenilo na fakte, že po množstve nevyužitých príležitostí sa prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

Druhé dejstvo malo trochu pomalší rozbeh a celkovo sa hralo v slabšom tempe s menším množstvom gólových príležitostí a útočných akcii. Priniesol však o to väčšiu bojovnosť. Až v 55. minúte sa Huk dokázal predrať do pokutového územia a zároveň aj z dobrej pozície zakončiť tesne vedľa. O tri minúty umiestnil Tchanturishvilli loptu k žrdi, Macej s ňou nemal väčšie starosti. V 64. minúte zahrali domáci priamy kop z veľmi dobrej pozície tesne pred pokutovým územím, Vlasko však loptu poslal len do nášho múru. Hra sa dostala v ďalších minútach medzi šestnástky a až v 78. minúte si Trnavčania vytvorili ďalšiu šancu na gól, ktorý v „karate kope“ zakončil Tchanturishvilli, Macej si s loptou poradil. O minútu neskôr sa Živković dopustil kiksu, hlavou nešťastne nahral Eghovi, ktorý sám pred bránou poslal nechytateľnú strelu pod brvno - 1:0. V 86. minúte sa „Bílí Andelé“ pri našom vabanku dostali do ďalšej gólovej príležitosti, kde Tchanturishvilli pálil z dobrej pozície, no náš gólman ho vychytal. O tri minúty Vlasko obohral Davisa, cez Huka prihral Eghovi a osamotený hráč pred Macejom definitívne rozhodol stretnutie - 2:0. V napätom nadstavenom čase bol ešte vylúčený Ljubičić, čím sme v desiatich dostali konečný rezultát v podobe vyradenia zo Slovenského pohára.

Vyše dvesto (229) povzbudzujúcich žlto-modrých fanúšikov sa uprostred týždňa nedočkalo postupu do semifinále. Po púti v Slovnaft Cupe však naďalej pre naše mužstvo pokračujú ligové súboje o pohárovú Európu. Najbližší je na programe už v nedeľu 18. marca o 15:20 v našom najväčšom derby so Slovanom v Bratislave.

Marco Rossi, DAC: „Som naozaj veľmi sklamaný a smutný, že sme vypadli zo Slovnaft Cupu. Zápas priniesol minimum gólových príležitostí a bol vyrovnaný až do momentu, keď sme neurobili obrovskú chybu. O konečnom výsledku rozhodli naše chyby a rozdiel v kvalite lavičky.Urobili sme priveľa nevynútených chýb pri práci s loptou, pri prihrávkach. V tomto sa musíme zlepšiť, pretože nás čaká zápas so Slovanom, ktorý je o jeden level vyššie ako ostatné tímy v lige. V nedeľu sa musíme podobných chýb vyvarovať.“

Nestor El Maestro, Trnava: „Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Nečakal som, že to bude ľahké, Dunajská Streda je totiž vždy náročný súper. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Dominovali sme od začiatku až do konca. Chceli sme zápas doma vyhrať, byť lepší a chceli sme byť dominantnejší. To sa nám aj podarilo. Trochu sme pozmenili tím a chalani, čo hrali od začiatku podali dobrý výkon. Potom sme vedeli, čo potrebujeme hrať, zároveň sme mali kvalitu na lavičke a po príchode Vlaska a Egha sme zápas rozhodli.“

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (0:0)