StretnutieŠK Slovan Bratislava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Dávid Holman 24
    >>
Mohammed Rharsalla Kadfi 72
90+2. minúta2 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Stretnutie medzi Slovanom a DACom sa práve skončilo. Žiaľ pre nás sme dnes v Bratislave nezískali ani jeden bod, čo sa nám stalo prvýkrát v roku 2018. Navyše dnes sme v roku 2018 aj prvýkrát v lige inkasovali. Znamená to pre nás zosun na tretiu priečku Fortuna ligy. V zápase sme ťahali za kratší koniec a aj napriek našim pár gólovým príležitostiam sme dnes boli horším celkom. Spolu s pohárom je to teraz pre nás druhá prehra, čo pevne veríme, že odčiníme pri najbližšej možnej príležitosti.

Po našom najväčšom derby sa opäť presúvame do MOL Arény. Na domácom ihrisku sa stretneme tretíkrát v rýchlom časovom slede s Trnavou, ktorú pri odvete za vyradenie zo Slovenského pohára privítame po reprezentačnej prestávke v nedeľu 1. apríla o 15:20. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dna. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

Dnešné stretnutie sleduje 2850 divákov.

• 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte dve minúty.

• 89.
    Andraž Šporar opustil ihrisko, nahradil ho Róbert Vittek
  • 88.

Po striedaní domáci zahrali rohový kop. Ten letel na bližšiu žrď hneď k trojici našich hráčov. Založili sme rýchlu kontru, kde sa však ani bleskový Čmelík nedostal k lopte rýchlejšie ako De Kamps.

• 85.

Rabiu našiel kolmou prihrávkou Mohu, ten sa tiesnený s obrancom nepresadil.

• 83.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 82.

Čaká nás asi posledná desaťminútovka, no ani sa len netlačíme dopredu k nádeji, že s dnešným výsledkom ešte niečo spravíme.

• 80.
    Dávid Holman opustil ihrisko, nahradil ho Vukan Savićević
  • 79.

Kalmárov center nedokázali zakončiť Huka a ani ďalší nebiehajúci hráč. Lopta sa predsa len odrazila k Čmelíkovi, ktorý však pálil mimoriadne nepresne.

• 79.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 79.

Rundić zahral štandardku asi z 25 metrov priamo na bránu. Poriadne tvrdý pokus skončil nad bránou.

• 78.
    Milan Rundić zahrával priamy kop
  • 77.

Po rohovom kope sa k lopte dostal náš debutant Bayo, loptu vyviezol von z nebezpečnej zóny.

• 75.

Po druhom góle sme sa totálne stratili a iniciatívu opäť prebrali domáci. K nebezpečnej strele sa dostal Šporar, no loptu zo žrde Macej vyrazil na roh.

• 73.

Žiaľ, chvíľková strata pozornosti a prehrávame o dva góly. Ďalší pas do pokutového územia dostal Moha, ktorý sa presadil oblúčikom nad Maceja.

• 72.
    Mohammed Rharsalla Kadfi strelil gól
  • 71.

Ou, a skoro som to aj zakríkol. Moha poslal krížny center, ktorý zakončoval Holman hlavou, tesne vedľa.

• 69.

Hra sa opäť dostala medzi šestnástky. Treba však určite prízvukovať, že nášmu mužstvu sa rozhodne darí lepšie ako súperovi. Slovan sme takmer k ničomu nepustili, kým my sme aktívnejší,. Snáď nám to prinesie aj vyrovnávajúci gól.

• 69.
    Erik Pačinda bol napomínaný žltou kartou
  • 66.

Náš tréner dostal od hlavného rozhodcu upozornenie a pohrozenie, že môže byť vykázaný z lavička. Snáď k tomu nepríde.

• 65.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Vakoun Issouf Bayo
  • 64.

Po Kalmárovom priamom kope bol najrýchlejší Huk, ktorý však padol v šestnástke, avšak podľa rozhodcu v súlade s pravidlami.

• 64.
  • 62.

Po štandardke z väčšej vzdialenosti od Pačindu sme opäť boli blízko ku gólu. Erik poslal center na vzdialenejšiu žrď, ktorý si v snahe odhlavičkovať poslal takmer do vlastnej brány Božikov. Nastrelil brvno a po ňom ešte zakončoval Huk, žiaľ obrancovia zastúpili Šullu na bránkovej čiare.

• 61.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 60.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 60.

Po príchode Čmelíka naša hra ožila a aj sme sa dlhšie tlačili smerom dopredu. Samy sme sa však odstavil zbytočnou rukou Herca.

• 58.

V našom sektore sa v tomto stretnutí nachádza 440 fantastických fanúšikov. Ďakujeme.

• 56.

Prišiel Čmelík a už sme sa mohli radovať z gólu! Uvoľnil sa na pravom krídle, loptu posunul Divkovićovi, ktorý z ostrého uhla nastrelil ľavú žrď. Škodaaaaa.

• 54.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 54.

Divković bol tiesnený počas zakončenia. Mieril aj vedľa.

• 53.

Koštrna sklzom nezastavil Rundiča, ktorý dokázal aj zacentrovať, ale rovno na Šatku.

• 52.

Schyľuje sa k prvému striedaniu. Na ihrisko sa dostane Čmelík. Luky už teraz ti prajeme veľa šťastia.

• 49.

Ďalší Holmanov roh doletel na bližšiu žrď, kde stál Huk. Loptu bezpečne odhlavičkoval do bezpečia. Pokúsili sme sa aj o rýchlu kontru, kde však Černák neuspel.

• 48.
    Dávid Holman zahrával rohový kop
  • 48.

Holmanov roh nepriniesol rozruch na Pasienkoch. Verme, že teraz budeme dlhšie držať loptu my.

• 47.
  • 46.

Začal už aj druhý polčas s výkopom od domácich futbalistov. Druhá polovica stretnutia je zatiaľ bez zmien na oboch stranách.

• 45.

Keďže rozhodca nenadstavil ani jednu minútu, tak prvý polčas je na konci. Po jeho odpískaní schádzame do kabín za mierne nepriaznivého stavu 1:0. Nezačali sme dnešné stretnutie dobre, no a práve v dobe, keď sme sa dostávali do zápasu prišiel úvodný gól, ktorý nás opäť zrazil dole. Je to však stále 1:0, stále máme nádej, máme fantastických fanúšikov. Tento stav treba zvrátiť. DAC do toho!

• 44.

Ďalšia štandardka pre Slovan. Holmanov center bol pridlhý. Vybehol si naň Macej a bezpečne sa lopty zmocnil.

• 44.
    Dávid Holman zahrával priamy kop
  • 43.

Štandardku z veľkej vzdialenosti zahral Holman. Nabiehalo si na ňu hneď niekoľko hráčov "Belasých", lenže neboli dostatočne rýchli.

• 42.
  • 41.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 41.

Opäť sa nehrá, lenže teraz kvôli "skosenému" Holmanovi. Vidí za to aj žlté napomenutie.

• 39.

Hra bola prerušená kvôli ošetrovanému Koštrnovi. Loptu budeme mať my, a tak ju snáď zúročíme na nejakú zaujímavú akciu.

• 37.

Strašne veľa chýb sa podobne ako proti Trnave kopí aj so Slovanom.Ak ich nebudeme vedieť odstrániť, tak na úspešný výsledok budeme pomýšľať márne.

• 34.

Rabiu poslal dlhý center na Šporara (slovinského reprezentanta), ktorý však bol zastavený odpískaným ofsajdom.

• 31.

Získali sme hneď prvé rohové kopy. Po prvom bola lopta hneď odvrátená na druhý a pri ňom dokázal zakončiť Herc. Slabší pokus Šulla zneškodnil.

• 31.
    Roland Černák zahrával rohový kop
  • 31.
  • 28.

Po góle sme sa snažili dostať k ohrozeniu a rovnako aj náš súper. Tentokrát už neuspel ani jeden celok.

• 26.

Špiriak sa dostal k strele, ktorá mala dobrý smer, no zároveň nebola úspešná.

• 25.

No a prehrávame v Bratislave. Po viacerých sporných momentoch dostal prihrávku za obranu Rabiu, posunul ju úplne voľnému Holmanovi, ktorý bezpečne zakončil do prázdnej brány.

• 24.
    Dávid Holman strelil gól
  • 23.

Pambou v útočnom snažení zabrzdil prenikajúceho útočníka.

• 20.

Rohový kop letel do klbka hráčov oboch celkov. Lepšie si však počínali tí naši.

• 19.

Po kolmici sa Čavrić pustil do nájazdu na našu bránu a podarilo sa mu aj nebezpečne vystreliť. Macejov reflexívny zákrok nás však podržal.

• 19.
  • 17.

Domáci zahrali zaujímavú štandardku, kde sa Božikov ocitol v podstate sám pred bránou. Rozhodca však odmával ofsajd.

• 17.
  • 15.

Tak to bola teda parádička od Černáka. Operoval na ľavej strane, kde sa aj dostal k tvrdému centru. Ten sa snažil sklepnúť Pačinda, ale predsa len skončil nad.

• 14.

Nepresností na oboch stranách je menej a aj preto sa hra presunula medzi šestnástky. Obraz hry sa zatiaľ každú chvíľu mení.

• 11.

Zatiaľ sa hrá mimoriadne zaujímavý futbal, kde sa jedna šanca strieda s druhou. Po rýchlej kontre z väčšej diaľky napriahol Pačinda. Nádejne letiaci pokus však skončil mimo.

• 9.

Získali sme loptu, lenže Davis ju zle vhodil. Bola z toho strela Holmana, ktorá našťastie nebola dostatočne dôrazná.

• 7.

Slovan pri ďalšom rohovom kope bol poriadne nebezpečný. Holmanov center však Moha poslal len do Černáka.

• 7.
  • 5.

Osmelili sme sa aj my. Prvé zakončenie za naše mužstvo predviedol Kalmár. Z dobrej pozície žiaľ poslal chytateľný pokus.

• 4.

Z rohového kopu doletela lopta rovno do náručia nášho gólmana.

• 3.
  • 2.

Hneď v úvode sa k strele dostal Čavrić. Za za hranicou pokutového územia to nebola zlé strela, no Macej si s ňou poradil a odvrátil ju na roh.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho mužstva.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem zo „staručkých“ Pasienkov, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na futbalový trávnik. Domáci v belasých dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Po vyradení zo Slovnaft cupu u nás pokračuje liga v plnom prúde. Z našim najväčším protivníkom dnes totiž bojujeme o druhé miesto! Navyše opäť nám bude kryť chrbát dvanásty hráč, ktorí sa určite postará o celozápasové domáce prostredie. Nášmu súperovi sa ambície na prvé miesto rozplývajú, a tak budú mať dnes možno o motiváciu menej, čo by sme aj mohli využiť. Každopádne chceme bodovať a napraviť si chuť po vyradení Trnavou. Verme, že sa nám to aj podarí. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 2. kole nadstavbovej časti o titul! Na programe máme duel ŠK Slovan Bratislava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 18.3.2018 o 15:20 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 2. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

Prvá ligová prehra v roku 2018. V našom najväčšom derby sme prišli o jarnú nepriestreľnosť, v lige sme inkasovali po 392 minútach. Aj napriek našim fantastickým 440 fanúšikom sme v kľúčových okamihoch neuspeli, nepomohla nám ani dvakrát trafená konštrukcia brány. Do reprezentačnej prestávky vstupujeme z tretej priečky.

Po vyradení zo Slovnaft cupu spravil Marco Rossi tri zmeny v zostave. Na lavičke zostal sedieť Záhumenský, pre kartový trest pauzoval Ljubičić a Živković sa nezmestil ani na zápasovú súpisku. Namiesto nich dostali príležitosť Herc, Divković a Koštrna. Už v druhej minúte zakončil Čavrić spoza šestnástky, Macej loptu vytesnil na roh. O dve minúty neskôr sa k strele dostalo aj naše mužstvo, Kalmár z voleja Šullu neprekonal. Pri lopte zostali prevažne domáci futbalisti, strelu Holmana v 9. minúte musel opäť lapať náš gólman. Zaujímavú situáciu pripravil Černák o šesť minút neskôr, po „operovaní“ na ľavom krídle poslal tvrdý center, ktorý Pačinda sklepol len tesne nad. O štyri minúty bol Čavrić vysunutý do nájazdu na našu bránu, Macej nás podržal reflexívnym zákrokom. V 24. minúte nepustil Bajrić do úniku Divkovića, rozhodca nevidel faul a na druhej strane sa zrodil prvý gól v našej sieti po 392 minútach: Rabiu dostal prihrávku za obranu, ktorú posunul osamotenému Holmanovi a ten v páde prekonal nášho gólmana - 1:0. Po góle zneškodnil Šulla nie najtvrdší Koštrnov pokus. V 32. minúte zase zázračne zakročil aj na bránkovej čiare po Hercovej strele v páde. Hra sa v závere polčasu príliš rozkúskovala, gólovú príležitosť si nevytvorilo ani jedno mužstvo, a tak sme prvé dejstvo ukončili s jednogólovou stratou na Slovan.

Druhá polovica stretnutia mala pomalší rozbeh, zlepšila sa však naša obrana a postupne sme preberali opraty zápasu do našich rúk. Prvú vážnejšiu príležitosť sme videli po príchode Čmelíka, ktorý sa hneď dokázal uvoľniť na pravom krídle, vysunul Divkovića a náš útočník z ostrého uhla nastrelil žiaľ len ľavú žrď! Po hodine hry zahral Pačinda štandardku z väčšej vzdialenosti, loptu v snahe odhlavičkovať poslal Božikov do brvna svojej bránky, kým dorážku Huka v poslednej chvíli zachytili domáci obrancovia. Aj naďalej sa hralo medzi šestnástkami, no treba vyzdvihnúť, že v druhom polčase naše mužstvo pôsobilo lepším dojmom, súpera sme takmer k ničomu nepustili, kým my sme si vytvorili niekoľko nádejných akcii. Prišla však chvíľková strata koncentrácie, keď v 71. minúte Holman hlavičkoval Mohov center tesne nad. O minútu neskôr Šporar využil zaváhanie v našej obrane, posunul loptu Mohovi do pokutového územia a ten oblúčikom ako druhý prekonal nášho gólmana - 2:0. V 75. minúte boli „Belasí“ opäť blízko ku gólu, palebnú pozíciu si z nebezpečnej pozície našiel Šporar, Macej musel vyrážať až strelu k žrdi. O štyri minúty poslal poriadne štipľavý pokus Rundič z priameho kopu, lopta sa medzi tri žrde nezmestila. V rovnakej minúte sa po našej štandardke lopta odrazila k Čmelíkovi, ten bol z dobrej pozície nepresný. Keďže sme už smerom dopredu nič nedokázali vymyslieť, tak sme sa museli zmieriť s dvojgólovej porážkou.

Prvá prehra v roku 2018 a celkovo štvrtá v ročníku pre nás znamená zosun na 3. priečku fortunaligovej tabuľky. Pre nás to zároveň znamená aj prehru po sérií desiatich zápasov v rade s bodovým zápisom. Po našom najväčšom derby sa opäť presúvame do MOL Arény. Na domácom ihrisku sa stretneme tretíkrát v rýchlom časovom slede s Trnavou. Aj v rámci splatenia dlhu za vyradenie zo Slovenského pohára privítame Spartak až po reprezentačnej prestávke v nedeľu 1. apríla o 15:20.

Marco Rossi, DAC: „V prvom rade chcem Slovanu, trénerovi Ševelovi a jeho hráčom pogratulovať. Odohrali dobrý zápas, ale rovnako sme dobre zahrali aj my. Myslím si, že sme videli kvalitný zápas, kde sme za stavu 1:0 trafili dvakrát konštrukciu brány. Som hrdý za predvedenú hru aj prístup mojich zverencov a môžem povedať, že sme v konečnom dôsledku prehrali nešťastne.“

Martin Ševela, Slovan: „Do zápasu sme išli so zámerom napádať súpera pri rozohrávke a to sa nám aj čiastočne darilo. Našim zámerom bolo hrať jednoduchší futbal. Myslím si, že kľúčové momenty sme zvládli lepšie. Súhlasím s trénerom hostí, že zápas bol na solídnej úrovni. Som rád za víťazstvo, som spokojný s hráčmi, s ich túžbou vyhrať. Dnes ukázali víťaznú mentalitu. Šance sme mali v oboch polčasoch. Po presingovej situácii sme v druhom dejstve pridali poisťovací gól a fakt, že sme neinkasovali nám výrazne pomohol na sebavedomí. Strelili sme dva pekné góly, čím sa nám v reprezentačnej prestávke bude pracovať podstatne lepšie.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (1:0)