StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FC Spartak Trnava
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Vakoun Issouf Bayo 60
90+8. minúta1 - 0FC Spartak Trnava

• 90+8.

Je Koniec, je koniec, je KONIEEEEEC! Huraaaaa! Stretnutie sa práve skončilo a my sa radujeme z víťazstva v krajskom derby, v prvom po troch rokoch! Aktuálneho lídra sme zdolali a trochu mu skomplikovali cestu za majstrovskou trofejou, kým my sme si na druhej strane udržali tretie miesto a spravili ďalší krok k pohárovej Európe. Dnes sme boli lepším celkom v prvom a aj v druhom polčase. Hlavne v tom druhom sme si vytvorili niekoľko gólových príležitostí na rozdiel od súpera, a tak berieme tri body úplne zaslúžene. Môžu sa začať oslavy veľkého víťazstva, chlapci zaslúžite si ho, ďakujeme!

Séria zápasov s Trnavou a naše najväčšie derby sa stávajú aspoň nateraz minulosoťu. Pokračujeme však ďalej. Už o týždeň v nedeľu ôsmeho apríla o 15:20 zavítame na trenčiansku pôdu. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok veľkonočných sviatkov. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+8.

Mohlo byť definitívne rozhodnuté. Po centri mohol do prázdnej brány zakončiť Bayo. Netrafil loptu.

• 90+6.

Báli sme sa aj po ďalšom rohu, kedy lopta skončila na Eghovej hlave a potom tesne minula ľavú žrď.

• 90+5.
    Patrik Macej bol napomínaný žltou kartou
  • 90+5.
    Tomáš Brigant zahrával rohový kop
  • 90+4.

Po priamom kope nasledoval rýchlo rohový, no ten bol mimoriadne nebezpečný. Lopta doletela na Tóthovu hlavu, ktorého umiestnenú hlavičku Macej vychytal zázračným zákrokom.

• 90+3.

Úvode dlhého nadstavenia držíme Trnavu na dištanc od našej brány. Tak to má byť. Hostia držia loptu v moci, ale to je našťastie všetko.

• 89.

Davis hľadal z pravého krídla Divkovića, nepodarilo sa mu ho nájsť. V útoku sme skončili, a tak dostal pas ešte aj Vida. Vystrelil z prvej a Chudý mal čo robiť, aby loptu zneškodnil.

• 88.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 87.

Pačindov priamy kop nás tentokrát nepotešil. Lopta skončila v skrátenom legislatívnom procese u súpera.

• 86.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 85.

Kalmár skúsil z rohu loptu zatočiť, lenže to sa mu nepodarilo, trafil len bočnú sieť.

• 85.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 83.

Pambou vyzeralo to tak, že s trochu laxným prístupom nechal prejsť okolo seba Briganta, ktorý sa tak dostal do streleckej pozície, tvrdo výpalil, lenže nepresne.

• 81.
    Reagy Baah Ofosu opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Brigant
  • 80.

Pačinda s peknou kľučkou, tvrdou strelou letiacou na bránu, ktorú ešte chcel Divković tečovač. Miesto toho túto strelu vybránil.

• 78.

V dnešnom stretnutí, kde bojujeme o víťazstvo po troch rokoch sú naši lekári v neustálej pohotovosti. Aj v týchto chvíľach ošetrovali Huka, ktorý sa držal za koleno. Snáď však bude v poriadku.

• 76.

Dnešné stretnutie sleduje 7236 divákov!

• 75.

Po priamom kope sa lopta v pokutovom území nebezpečne odrážali, doklepnúť sme ju však žiaľ nevedeli.

• 74.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 74.
    Christián Herc opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 72.

Ďalší náš hráč je ošetrovaný. Na zemi po súboji skončil Herc, no verme, že bude môcť pokračovať v hre aj naďalej.

• 70.
    Yasin Pehlivan opustil ihrisko, nahradil ho Kubilay Türk Yilmaz
  • 68.

Po úvodnom zásahu hráme fantastický futbal a stále sme pri gólovej chuti. Pačinda zahral priamy kop asi z 25 metrov. Loptu výborne zatočil a skončila len tesne vedľa ľavej žrdi.

• 67.
  • 67.
    Yasin Pehlivan bol napomínaný žltou kartou
  • 65.

V 65. minúte Pačinda padol v pokutovom území, rozhodca nevidel faul, čo nahnevalo lavičku a aj divákov na tribúnach.

• 63.

Pačinda je po góle pri chuti a pokúsil sa brankára teraz prekonať aj z nemožného uhla. Pálil poriadne nepresne.

• 62.
    Štefan Pekár opustil ihrisko, nahradil ho Marvin Egho
  • 60.

GOOOOOOOL, po prihrávke za obranu sa teraz zoči-voči Chudému ocitol Bayo. Ten sa ponúknutej príležitosti nezľakol a aj keď jemne nastrelil gólmana hostí, tak lopta sa dokotúľala do brány. Fantastický Bayov nástup!

• 57.

Po striedaní sme rovno zahrali štandardku, ktorá doletela rovno na Bayovu hlavu, novic na ihrisku hlavičkoval nad.

• 57.
  • 56.

Čmelíka za potlesku nesú dole z ihriska a nahradí ho Bayo. Naopaj pevne dúfajme, že náš futbalista bude v poriadku.

• 55.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Vakoun Issouf Bayo
  • 54.

Naďalej to s Lukášom nevyzerá dobre. Pribehli aj zachránali. Verme, že Luky bude v poriadku.

• 52.
    Martin Tóth bol napomínaný žltou kartou
  • 52.

Čmelík sa po súboji s protihráčom ocitol nehybne na zemi.

• 50.

Ten zahral Tchanturishvili po ošetrovaní Čmelíka, k ohrozeniu brány sa však Trnava nedostala.

• 50.
  • 48.

Kadlec sa ocitol zoči-voči Macejovi, ten zavelil k rýchlemu vybehnutiu, ktorým výrazne znížil strelecký uhol a vznikol z toho len roh.

• 46.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte neskutočných osem minút. Chlapci musíme vydržať!

• 46.

Začal už aj druhý polčas s výkopom od našich futbalistov.

• 46.
    Lukáš Čmelík zahrával priamy kop
  • 45.

Úvodná polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní odchádzame do kabín za bezgólovej remízy. Videli sme polčas chudobný na gólové príležitosti, avšak s o kúsok lepšou prevahou na našej strane. Veľa sa bojovalo a hlavne veľa nervozity vzniklo na konci. Doterajšie gólové príležitosti sme nevyužili, je nula-nula, avšak do ďalšieho priebehu je všetko otvorené a to hlavne možnosť získať trojbodový zápis. Chlapci nenechajme si túto príležitosť ujsť. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 45.
    Eldar Ćivić bol napomínaný žltou kartou
  • 45.
    Kristián Koštrna bol napomínaný žltou kartou
  • 44.

Ďalší roh vybojoval Záhumenský a zahral ho pre zmenu Čmelík. Loptu poslal na bližšiu žrď Koštrnovi, spočiatku to vyzeralo tak, že ju stratil, no podarilo sa mu ju predĺžiť pred bránku Chudého, kde zakončil Kalmár, bránku žiaľ neohrozil.

• 43.
    Lukáš Čmelík zahrával rohový kop
  • 42.

Pačindov center odvrátil Čivíć na roh. K rozohratiu štandardky sa aj postavil náš kapitán, ktorý loptu poslal priamo do pokutového územia, kde však mali prebahu "Červeno-čírni".

• 42.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 40.

Najprv parádička od Davisa, potom od Kalmára. Lopta sa dostala k Pačindovi stojacemuna bránkovej čiare. On z tohto ostrého uhla aj vystrelil, avšak Chudý bol pozorný.

• 37.

Po dlhšej dobe sme sa dostali k streleckej pozícii. Davisovi však lopta dobre nesadla, a tak prízemný, pomalý pokus skončil mimo troch žrdí.

• 36.

Tchanturashvili sa potkol o Greššáka a hlavný rozhodca odpískal faul!!! Neuveriteľné.

• 35.

Ďalšia snaha Trnavy prekonať naše obranné valy. Snaha sa skončila ďalším odpískaným postavením mimo hry.

• 34.

Pehlivanov center odvrátil opäť aktívny Huk. Po ňom nebude nasledovať ďalší, a tak si môže obrana trochu vydýchnuť.

• 33.
    Yasin Pehlivan zahrával rohový kop
  • 32.

V obrane sme teraz tak trochu zaspali. Ofosu dostal dobrú prihrávku do behu, no našťastie jeho strelu v poslednej chvíli zablokoval Huk.

• 29.

Kalmár sa šikovne pohral s loptu v šestnástke súpera, keď sa zbavil protihráčov. Finálna prihrávku mu však žiaľ nevyšla.

• 27.

Pehlivan pri súboji veľmi zle vyskočil a po zrážke so spoluhráčom nepríjemne dopadol na zem, bol ošetrovaný, ale vyzerá to tak, že bude v poriadku.

• 25.

Čivićov center letel na Pekára, toho si postrážil Huk a navyše postranný rozhodca odmával ofsajd.

• 24.
  • 23.

Macej zaznamenal mimoriadne zlý výkop, Davis prišiel o loptu a hostia si navyše vybojovali štandardku.

• 20.

Už dlhšiu dobu sa ani jedno mužstvo nedokáže vymaniť z medzišestnástkového futbalu. To pevne veríme, že sa v rýchlej dobe zmení.

• 17.

Výborná atmosféra pokračuje aj naďalej a aj náš výkon je na tom dobre. Držíme loptu v moci, diktujeme tempo hry a samozrejme už chýba len jediné, gól.

• 14.

Pred úvodným výkopom bol ocenený Juraj Lépes za jeho dlhoročnú prácu pri mládeži DAC-u. Ocenenie si prebral od Oszkára Világiho. Gratulujeme a ďakujeme.

• 12.

Ani rohový kop neskončil z našej strany úspešne. Bol zahraný pomerne dobre pred Chudého, kde si však najvyššie vyskočil Godál.

• 12.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 10.

Zostali sme aktívni a vybojovali sme si aj štandardku z ostrého uhla, ktorú zahral Davis. Loptu nezahral ideálne, keďže ho zachytil trnavský hráč stojaci na bližšej žrdi.

• 10.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 8.

Čmelík bol veeeeeeľmi blízko k premiérovému gólu za DAC v lige. Po odrazenej lopte sa v pokutovom území ocitol vo výbornej pozícii. Loptu namieril k ľavej žrdi, kde ho senzačne vyhcytal Chudý. Tak to je škodyyy.

• 7.
    Lukáš Čmelík bol napomínaný žltou kartou
  • 6.

Vo fantasticky zaplnených tribúnach si môžeme užívať aj pravú futbalovú atmosféru od oboch táborov (žiaľ z trnavského aj s nadávkami, čo by si mohli odpustiť).

• 4.

Už v úvode sa v zaujímavej situácii ocitol Pačinda, ktorý dostal prihrávku z pravého krídla. Lopta však smerom na bránu nedoletela.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Naši futbalisti v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v tradičných červeno-čiernych dresoch. Čaká nás krajské derby, ktorého svedkami budeme už tretíkrát v priebehu mesiaca a hlavne aj vďaka tomu máme nášmu súperovi čo oplácať. Vyradil nás z pohára a na druhej strane už tri roky sme proti nemu nedokázali vyhrať. Lídra tabuľky však vo veľkom derby dnes chceme zdolať ako tretí celok a priblížiť sa tak k pohárovej Európe. Verme tomu, že nám k tomu aj naši fantastickí fanúšikovia dopomôžu. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 3. kole nadstavbovej časti o titul! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FC Spartak Trnava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 1.4.2018 o 15:20 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 3. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

To nie je prvoaprílový žart: v krajskom derby sme dokázali zdolať Spartak až po siedmych neúspešných pokusoch a takmer troch rokoch. O premiérový a víťazný gól sa postaral náš novic Bayo, čím sme zúročili prevahu na ihrisku. Vyhrali sme zaslúžene a odmenili tak fantastických, vyše sedemtisíc fanúšikov.

Oproti predošlému stretnutiu proti Slovanu nastali tri zmeny v našej základnej jedenástke. Šatka má natiahnutý lýtkový sval, Černák má narazené trieslo a Divković skončil na lavičke náhradníkov. Okrem toho nám chýbal aj Ljubičić pre kartový trest. Miesto nich dnes nastúpili Záhumenský, Blackman a Čmelík. Pačinda sa už vo štvrtej minúte ocitol v zaujímavej šanci, brankára však neohrozil. Inak tomu bolo o tri minúty neskôr, keď Čmelík po odrazenej lopte poslal umiestnenú strelu k pravej žrdi, Chudý ju bravúrne vychytal. Pokračovali sme s prevahou na lopte, avšak začal sa hrať medzišestnástkový futbal. Aj napriek chýbajúcim útočným kreáciám a gólovým akciám sa hralo vo výbornej futbalovej atmosfére. Až v 37. minúte mohol Davis postaviť fanúšikov zo sedadiel, loptu však tesne pred pokutovým územím netrafil ideálne. O tri minúty neskôr zakončoval Pačinda po parádičkách od Davisa a Kalmára z ostrého uhla, Chudý bol pozorný. Súpera sme pritlačili aj v závere polčasu, keď Čmelíkov roh predĺžil Koštrna, no Kalmár bránu hlavou neohrozil. Polčas chudobnejší na gólové príležitosti, no s prevahou na našej strane sa skončil bezgólovou remízou.

Druhá štyridsaťpäťminútovka začala bez zmien na oboch stranách. Tak ako my v prvom polčase, tak Trnava mala hneď na začiatku druhého dejstva obrovskú príležitosť na skórovanie. V našom pokutovom území sa ocitol Kadlec zoči-voči Macejovi, náš gólman rýchlo vybehol, strelcovi zmenšil uhol a nakoniec vytlačil loptu preč od brány. V 52. minúte sme mali veľmi nemilý pohľad na Čmelíka po faule Tótha, Lukáš zostal ležať na zemi, nútene bol vystriedaný a my len dúfame, že bude v poriadku. Náhradník Bayo hneď v 57. minúte hlavičkoval nad. Po hodine hry sme sa dočkali, Bayo bol vysunutý do samostatného nájazdu, loptu poslal pri páde pod Chudého nohy a už sa dokotúľala do brány - 1:0. V 68. minúte Pačinda výborne zatočil loptu z priameho kopu, tá len „tesnulinko“ minula ľavú žrď. Pačinda sa v osemdesiatej minúte šikovnou kľučkou zbavil protihráča, tvrdo vypálil, no jeho strelu v snahe tečovať nešťastne vybránil Divković. O tri minúty sa Brigant dostal cez Pamboua, poslal tvrdú strelu, lenže nebol presný. V 90. minúte dostal pas do úniku Vida, vypálil z prvej a jeho pokus aj keď s problémami, ale predsa len skrotil Chudý. Zápas sa však ďaleko neskončil, rozhodca nadstavil až osem minút, ktoré boli pre nás mimoriadne náročné. Najprv musel predviesť Macej bravúrny zákrok po skvele umiestnenej hlavičke Tótha. Pri ďalšom rohu zase Egho minul ľavú žrď o chlp. V samotnom závere mohol Bayo pridať poisťovací gól po centri z ľavého krídla, loptu pred prázdnou bránou netrafil. Aj napriek tomu sme sa po zápase mohli radovať zo zaslúženého trojbodového zisku, ktorý sprevádzali aj patričné oslavy.

Dvanáste víťazstvo v ročníku pre nás znamená zotrvanie na tretej priečke a priblíženie sa k pohárovej Európe. Séria zápasov s Trnavou a naše najväčšie derby sa stávajú aspoň nateraz minulosťou. Pokračujeme však ďalej. Už o týždeň, v nedeľu ôsmeho apríla o 15:20 zavítame na trenčiansku pôdu.

Marco Rossi, DAC: „Každý jeden zápas s Trnavou je mimoriadne vyrovnaný a rozhodujú ho malé epizódky. V ligovom súboji v septembri sme prehrali po červenej karte, v odvete sa zrodila remíza 0:0, kým pohárový zápas sme prehrali 2:0 po našich dvoch obrovských chybách. Videli sme bojovný zápas, kde sme si zaslúžili vyhrať. Musím však uznať, že v závere stretnutia sme poriadne tŕpli.“

Nestor El Maestro, Trnava: „Bol to fyzicky náročný zápas, ktorý sa odohrával v náročných podmienkach. Myslím si, že Dunajská Streda bola trochu silnejšia a vyhrala zaslúžene. Gratulujem.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 1:0 (0:0)