StretnutieAS Trenčín vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín
    >>
Hamza Čataković 85
90. minúta1 - 3FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 93.

Stretnutie medzi Trenčínom a DAC-om sa práve skončilo a huraaaaaaaaaaaaa, vyhrávame ho senzačne 3:1. Pre nás je to už tretie víťazstvo za sebou na tejto pôde a zároveň sa dodržiava tradícia, že vo vzájomnom súboji vyhráva hosťujúci celok. Trenčín dnes zničil v podstate prvý gól, odkedy sa nedokázal dostať do jeho tempa. Vyhrávame zaslúžene a pokračuje tak naša spanilá jazda touto sezónou, kde sme sa po víťazstve prebojovali na fantastickú druhú priečku. Chlapci ďakujeme za váš famózny výkon a zároveň ďakujeme aj našim fanúšikom, že nás opäť dotlačili k trom bodom.

“Čákyovcov” striedajú “Šošoni”. V sobotu 14. apríla o 17:00 tak privítame na našom ihrisku mužstvo zo Žiliny. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

K záveru stretnutia rozhodca pridáva ešte tri minúty. V tej prvej slušne vypálil Azango, tesne vedľa.

• 88.

Po góle sa domáci snažia ešte spraviť maximálny zázrak v stretnutí, no ďalší gól nie a nie padnúť po obrovskej snahe.

• 86.

Domáci pridávajú k závere tretí gól. Po Vidovej chybe sa k lopte dostal Čataković, namieril si to rovno na bránu, kde zoči-voči Macejovi uspel.

• 85.
    Hamza Čataković strelil gól
  • 85.

Predviedol sa aj Van Arnhem, ale strelou priamo do pripravených rúk Maceja.

• 84.

Domáci sa dostali k rohu, ktorý dokázal aj jeden hráč domácich trafiť. Loptu však na našu bránu neposlal.

• 83.
    Joey Johannes Martinus Sleegers zahrával rohový kop
  • 82.

Naša chuť pridať ďalší gól stále neutícha, keď opäť Bayo nebol dostatočne dôrazný.

• 80.

Domáci definitívne kapitulovali, keď sme boli blízko k ďalšiemu gólu. Vida vysunul Baya a ten z gólovej pozície poslal slabučký pokus.

• 78.
  • 77.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Christián Herc
  • 77.

Goooooool. O dnešnom víťazovi je definitívne rozhodnuté. Pambou výborným centrom našiel úplne osamoteného Vidu pred Šemrincovou bránou. Náš maďarský futbalisti sa nemýlil.

• 77.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 76.

Sleegers poslal hneď dva centri do pokutového územia. Najprv z rohu a následne po odrazenej lopte. Ani jedna lopta sa neujala.

• 75.
  • 75.
    Lukáš Skovajsa opustil ihrisko, nahradil ho Philippe Robert van Arnhem
  • 74.

Dnešné stretnutie sleduje 1928 divákov.

• 72.

Opäť sa nehrá, tentokrát pre ležiaceho Ljubičića, ktorý bude v poriadku.

• 70.

Ljubičić si takmer strelil vlastný gól pri odzbrojovaní Sleegersa. Macej ho našťastie podržal.

• 69.
    Cornelis Petrus Ubbink opustil ihrisko, nahradil ho Joey Johannes Martinus Sleegers
  • 68.

Hra presunutá medzi šestnástky, kde sme videli otraseného Huka, no hlavne kontrolu nad hrou.

• 65.

V našom sektore sa nachádza 286 fantastických fanúšikov. Ďakujeme!

• 63.

Domáci nás opäť opticky tlačia, keď si vypracovali až tri rohové kopy. Po prvom Kalmár odhlavičkoval na druhý, pri ňom loptu vytlačil Macej, aby z tretieho nevedel loptu doklepnúť Lawrence.

• 63.
    Cornelis Petrus Ubbink zahrával rohový kop
  • 63.
    Lukáš Skovajsa zahrával rohový kop
  • 62.
  • 61.

Rohový kop doletel na bližšiu žrď, kde sa loptu snažil hlavou predĺžiť Paur, nebol úspešný.

• 61.
  • 59.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Marko Živković
  • 59.

Ďalšie zranenie našom v mužstve. Najprv zostal Davis ležať na zemi po súboji. Zviezli ho dole na nosítkach a bude aj vystriedaný. Snáď sa nejedná o vážne zranenie.

• 57.

Šarapatu v našej obrane teraz predviedli Trenčania, keď sa lopta nebezpečne pohybovala v pokutovom území. Ani jeden futbalista ju však nedokázal doraziť.

• 55.

Bayo zostáva aktívny a dostal sa aj k ďalšej strele. Tentokrát mu na hranici pokutového územia lopta veľmi nesadla, a tak sa jej Šemrinec ľahko zmocnil.

• 53.

Hru sme opäť nielen presunuli, ale vstietili sme aj náš druhý fantastický gól. Bayo dostal pas za obranu a v jeho druhom ligovom zápase za DAC strieľa druhý gól, kde si so Šemrincom na hrane ofsajdu poradil úplne chladnokrvne.

• 52.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 51.

Z tlaku sa nám podarilo vymaniť a hru opäť presunúť medzi šestnástky, kde sme teda v bezpečí.

• 48.

Trenčín opäť tlačí, no Azango chybuje zlým pasom.

• 47.

Aj druhé dejstvo začali domáci so zaujímavým útokom. Do šestnástky sa prebil Gong a Azango loptu len tesne nezasiahol.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov nášho celku.

• 46.
  • 46.
    Cornelis Petrus Ubbink zahrával priamy kop
  • 45.

Počas polčasovej prestávky sme sa dostali k informácii, že Pačinda nútene striedal kvôli natiahnutému svalu. Našťastie sa teda nejedná o vážnejšie zranenie. Erik prajeme čo najrýchlejšie uzdravenie.

• 45.

Úvodné dejstvo zatiaľ zaujímavého duelu sa práve skončilo a my sa radujeme z vedúceho stavu, keď po nútenom striedaní Pačindu strelil gól Davis. Trenčín bol lepším celkom zo začiatku a aj na konci polčasu, kde premárnil niekoľko gólových príležitostí. Naše mužstvo bojuje o body čo sa len dá a vychádza nám to zatiaľ úspešne. Verme, že si tento výborný stav stretnutia udržíme a po zápase sa budeme radovať z trojbodového zisku. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 43.

Hráči spod hradu Matúša Čáka aj v závere prvého polčasu s chúťkami na vyrovnanie. Najprv dobre vysunutého Azanga ubránil Blackman, no následne sa k strele z hranice pokutového územia dostal Ubbink. S nádejným pokusom si však Macej poradil.

• 41.

Azango s ďalším útočným snažením. Cez našich dvoch obrancov sa ale nedostal.

• 40.

Kalmár síce z obrovskej vzdialenosti, ale rovno sa pokúsil ohroziť Šemrinca skackavým pokusom. Domáci gólman pohodlne chytá.

• 39.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 38.

Trenčín po našom faule založil postupný útok s centrom Čogleya, ktorý už pred bránou našťastie zachytil Ljubičić.

• 38.
    Achraf El Mahdioui zahrával priamy kop
  • 38.
    Yves Simon Pambou bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Kalmár zahral loptu na krátko Ljubičićovi. Ten o ňu prišiel po súboji, no podľa rozhodcu v súlade s pravidlami aj keď skončil na zemi.

• 34.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 33.

Čo sa týka tesných ofsajdov, tak je to poriadne divoké, keď rozhodca odmával ďalšie postavenie mimo hry Trenčanom.

• 31.

Obrovský rozruch však nastal z útoku domácich, kde rozhodca odmával tesný ofsajd. Výborný zákrok si však pripísal Macej aj keď započítaný nebude.

• 30.

Po striedaní Manceho sme sa dorovnali aj na nútené striedania.

• 30.
    Antonio Mance opustil ihrisko, nahradil ho Hamza Čataković
  • 26.

Zaujímavo dopadla aj naša akcia. Ljubičić dostal loptu na strelu tesne pred šestnástkou. Vypálil z tvrdej a len tesne minul pravú žrď.

• 23.

Center z pravej strany doletel na Azanga. Zavesil sa do vzduchu, no hlavou sa jeho pokus medzi tri žrde nezmestil.

• 20.

Snaha Trenčanov prejsť do útoku cez Manceho, dostal pridlhý center, kým Koštrna bol ošetrovaný. Bude však v poriadku.

• 18.

Vida sa šikovne uvoľnil, potiahol loptu až k pokutovému územiu, šikovne vysunul Baya, no jemu bol odmávaný ofsajd.

• 17.

Po úvodnom zásahu sa hra presunula medzi šestnástky, čo nám náramne vyhovuje a bavia sa aj naši fanúšikovia.

• 15.

Tak to je parádny začiatok z našej strany. Vyhrávame nad dlho ťažko zdolateľným súperom v Trenčíne. Bude to však ešte veľký boj.

• 12.

GOOOOOOOOL, tak to je neuveriteľný vstup do stretnutia, kde sme sa pasovali s obrovským tlakom, aby sme sa po prestriedaní dali dokopy, trochu potlačili a je z toho úvodný zásah. Davis natiahol pravačkou loptu asi z dvadsiatich metrov, poslal ju k pravej žrdi, kde Šemrinec nedočiahol.

• 12.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 10.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 10.

Pačinda v rýchlej kontre, kde ho však zradil sval, skončil na zemi a bude vystriedaný.

• 9.

Domáci naďalej mimoriadne aktívni. Skovajsa tentokrát zahral roh na vzialenejšiu žrď, kde sme sa teraz pre zmenu o loptu postarali.

• 8.
  • 7.

Trenčania nás od prvých minút riadne pritlačili a sú nebezpeční aj pred bránou. Ak nechceme inkasovať, tak budeme musieť z našej strany niečo rýchlo pomeniť.

• 5.

Domáci nám strelili už aj prvý gól, našťastie len z ofsajdu.

• 4.

Po rohovom kope loptu predĺžil Lawrence na hlavičku Paura a my sme sa poriadne triasli. Z gólovej pozície nakoniec zakončil nad.

• 2.
  • 2.

Hneď v druhej minúte ušiel Paur veľmi šikovne našej obrane. Prihrávka spoluhráčovi však nebolo jeho správne rozhodnutie,

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domácich futbalistov.

• 0.

Srdečne vás zdravím priamo pod hradom Matušá Čáka, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci Trečnčania v čiernych dresoch, kým naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Pozitívnou informáciou hneď na začiatku je, že aj pri prípadnom nebodovaní zostaneme aj naďalej na tretej priečke, kým víťazstvo by nám prinieslo posun na strieborný stupienok. V tohtosezónnych dvoch vzájomných stretnutiach vyhrali v oboch prípadoch hostia a na tejto tradícii dnes určite nič nechceme meniť.  Aj do Trenčína prišli podporiť našu mierne oklieštenú zostavu fantastickí fanúšikovia, ktorí si chcú domov zobrať aj nejaké tie body. My im v tom určite brániť nechceme, a tak si poďme po úspešný výsledok. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 4. kole nadstavbovej časti o titul! Na programe máme duel AS Trenčín - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 8.4.2018 o 15:20 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 4. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

Aj do tretice všetko dobré! Pod hradom Matúša Čáka dokázalo naše mužstvo tretíkrát v rade vyhrať, čo pre nás znamená návrat na strieborný stupienok a priblíženie sa k vytúženej pohárovej Európe. Štrnásť chrabrých odolalo trenčianskej ofenzíve a za atmosféru patrí vďaka aj našim 286 fanúšikom. Pačindovi s Davisom prajeme skorý návrat po dnešnom zranení.

Oproti víťaznému stretnutiu s Trnavou spravil Marco Rossi dve vynútené zmeny. Pre kartový trest stál Čmelík a menšie zranenia si na lavičke doliečoval Herc. Namiesto nich sa do zostavy vrátil kapitán Ljubičić a premiéru si v základnej jedenástke odkrútil Bayo. Už v druhej minúte sa šikovne uvoľnil Paur, zlou prihrávkou však prišiel o gólovú príležitosť. Inak tomu bolo o minútu neskôr, roh na bližšiu žrď predĺžil Lawrence a Paur z gólovej pozície hlavičkoval nad. Už v desiatej minúte sme sa okrem viacerých zranení (Černák, Čmelík, Herc, Šatka...) museli popasovať s núteným striedaním Pačindu, ktorého zradil sval, a tak ho nahradil Vida. Náš najlepší strelec sa v čistej gólovej šanci pri nájazde na trenčiansku svätyňu zvalil na zem a bolo jasné, že je s ním zle. O dve minúty sme sa po úvodnom tlaku súpera schopili a odrazenú loptu Davis pravačkou zavesil k žrdi. Šemrinec sa márne načahoval - 0:1. Po úvodnom zásahu sa hra presunula prevažne medzi šestnástky. O rozruch sa v 18. minúte postaral Vida vysunutím Baya do tesného ofsajdu. V 23. minúte zakončil Azango hlavou nepresne a rovnako pochodil aj Ljubičić strelou z prvej tesne vedľa pravej žrde o tri minúty. Po pol hodine hry sa Čataković, ktorý tesne predtým vystriedal zraneného Manceho, ocitol v gólovej pozícii, kde si Macej pripísal výborný zákrok, postranný rozhodca opäť odmával ofsajd. Dve minúty pred koncom polčasu sa Ubbink dostal k odrazenej lopte na hranici pokutového územia, tvrdý pokus Macej šikovne vyrazil. Keďže ani Lawrence nedokázal v nadstavenom čase namieriť loptu hlavou do našej brány, tak sa prvý polčas skončil výborným jednogólovým náskokom nad Trenčínom.

Druhá polovica stretnutia začala opäť tlakom domácich, no vážnejšiu príležitosť si nevypracovali. V 52. minúte si Blackmanov odkop spracoval Bayo a vo svojom druhom fortunaligovom zápase druhýkrát poradil chladnokrvne a Trenčínu pridal druhý gól - 0:2. O tri minúty bol opäť Bayo pri chuti, loptu mu na hranici pokutového územia nesadla dobre. Šarapatu v našej obrane predviedli aj Trenčania, keď sa v 57. minúte lopta nebezpečne pohybovala v našej šestnástke, ani jeden hráč ju zakončiť nedokázal. Pred hodinou hry sme opäť  museli nútene striedať zraneného hráča, Davisa nahradil Živković. Po šesťdesiatej minúte nás pritlačili Trenčania, keď mali sériu štyroch rohov, kde loptu odpratávali postupne Kalmár a Macej, kým pri poslednom ju netrafil Lawrence. V 71. minúte si Ljubičić takmer strelil vlastný gól pri odzbrojovaní Sleegersa, Macej ho našťastie podržal. V 77. minúte sme pridali definitívnu bodku do dnešného víťazstva, Pambou po úniku našiel centrom cez Baya osamoteného Vidu pred Šemrincovou bránou, pre ktorého úž nebol problém vstietiť gól - 0:3. O tri minúty neskôr sme mohli opäť skórovať, Bayo však nevyužil Vidovo vysunutie nedôrazným pokusom, ktorý domáci gólman ľahko skrotil. Už o chvíľku sa situácia navlas zopakovala, tentoraz Bayovi prihrával Kalmár. V 85. minúte pridali domáci predsa len čestný gól, Čataković sa presadil medzi dvojicou obrancov a Macejovi nedal šancu - 1:3. V závere stretnutia sa Trenčania pokúsili o zázrak, ale keďže im náznaky šancí nevyšli, tak sme sa zo zisku zaslúžených troch bodov radovali my.

Trináste víťazstvo v ročníku nás posúva na fantastickú druhú priečku fortunaligovej tabuľky. Mrzia nás však opäť dve zranenia. Nútene boli striedaní Pačinda aj Davis, no dúfame, že sa rýchlo dajú dokopy. V najbližšom kole “Čákovcov” striedajú “Šošoni”. V sobotu 14. apríla o 17:00 privítame na našom ihrisku mužstvo zo Žiliny.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že sme proti Trenčínu odohrali opäť veľmi náročný zápas. Náš súper má veľmi dobre organizované mužstvo, ktoré je veľmi silné v držaní lopty. Jeho hráči si dokážu nachádzať priestory, nabiehajú si a sú veľmi silní v súbojoch jeden na jedného. Práve kvôli týmto okolnostiam sme oproti jesennému prehranému duelu zvolili zmenu taktiky. Práve takticky sme odohrali dobrý zápas. Chýbalo nám jedine vzadu viac odvahy. V posledných pätnástich minútach sme sa zbytočne dostali pod tlak a aj sme inkasovali, keď sme Trenčín nechali držať loptu. S výsledkom som však spokojní a ďakujem hráčom aj fanúšikom. To, čo sme dokázali do tejto fázy, tak to od nás nikto nemohol čakať. Závery však môžeme robiť až po 32. kole.“

Vladimír Cifranič, Trenčín: „Nedokázali sme nadviazať na zápas so Žilinou. Ako aj súperov tréner spomínal, tak nám dokázali postrážiť hráčov, čím sme sa nevedeli presadzovať cez krídelné priestory. Mali sme dobré vstupy do prvého a druhého polčasu, mali sme aktivitu, no súper hneď pri prvej šanci v oboch polčasoch dokázal vsietiť gól. Bolo dva nula, išli sme do brejku na troch obrancov a tam sme opäť inkasovali. Bolo po zápase, no aj napriek tomu ďakujem hráčom, že sa naďalej snažili zmeniť priebeh hry aj keď sa im to v konečnom dôsledku nepodarilo.“

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:3 (0:1)