StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MŠK Žilina
    >>
Vakoun Issouf Bayo 27
    >>
Marin Ljubičić 31
90+2. minúta3 - 1MŠK Žilina

• 90+2.

Huraaaaa, ďakujeme chlapci, tak to je krásna futbalová báseň v Dunajskej Strede. Stretnutie sa skončilo a my si pripisujeme ďalši trojbodový zápis, po ktorom sme fantasticky naďalej druhí!!! Dnes sme si po krásnom prvom polčasovom výkone v tomto druhom dejstve podržali dvojgólové vedenie a zaslúžene si pripisujeme ďalšie tri body. Chlapci ďakujeme za fantastický zápas, za výborný zážitok a za ďalší krok k pohárovej Európe, kým fanúšikom ďakujeme za vytrvalí support.

Po našom najväčšom derby sa opäť presúvame do MOL Arény. Na domácom ihrisku sa stretneme tretíkrát v rýchlom časovom slede s Trnavou, ktorú pri odvete za vyradenie zo Slovenského pohára privítame o týždeň v nedeľu o 15:20.

• 90+1.
    Michal Škvarka zahrával rohový kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty. Naši diváci už začínajú s oslavami.

• 89.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 89.

V tomto momente tlieska celý štadión, krása.

• 88.

Strieľa Jánošík a nás týmto pokusom teda nevystrašil.

• 87.

Škvarka sa z ostrejšieho uhla snažil prepáliť náš dvojčlenný múr a loptu poslať rovno na bránu. Nebol úspešný.

• 82.

Simon šikovne vysunul Černáka do gólovej príležitosti, no ten bol v gólovej pozícii v poslednej chvíli odtlačený od zakončenia.

• 80.
    Vakoun Issouf Bayo opustil ihrisko, nahradil ho Roland Černák
  • 79.

Po rohovom kope sme sa priamo nedostali k zakončeniu, no k odrazenej lopte sa dostal Davis, ktorý ju umiestnil tesne nad.

• 78.

Priamy kop poslal Davis priamo na Volešáka. Loptu priamo do stredu brány, však neistý Volešák len vyrazil pred seba a zachránil ho odkopom Škvarka.

• 78.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 78.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 77.

Máme zhruba pätnásť minút do konca a stále sa radujeme z výborného vedenia a zároveň aj z toho, že si aktuálne držíme Žilinu poriadne ďaleko od našej brány.

• 75.
    Vahan Bičachčjan opustil ihrisko, nahradil ho Filip Balaj
  • 74.

Ďalšia zaujímavá príležitosť na našej strane. K palebnej pozícii sa dostal Ljubičić, ktorý za pokutovým územím vypálil, no nebol dostatočne presný.

• 71.

Macej mal teraz problém s ľavým okom, musel byť ošetrovaný, no bude v poriadku.

• 68.

GOOOOOOOL, opäť vedieme o dva góly. Davis rozdal už druhý gólový center, ktorý si v snahe odhlavičkovať šikovne poslal do vlastnej brány Kaša. Toto už musíme udržať!

• 68.
    Martin Králik si strelil vlastný gól
  • 66.
    Lukáš Jánošík bol napomínaný žltou kartou
  • 66.

Škvarka sa dostal s loptou k ľavej žrdi, odtiaľ poslal loptu pred Maceja, kde ju našťastie ani jeden hráč nedokázal doraziť.

• 65.
  • 64.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Christián Herc
  • 62.

Diazovi sa práve podarilo znížiť. Mrázovi sa spred pokutového územia podarilo posunúť loptu Diazovi, ten unikol našej obrane a loptu po zemi posunul popod Maceja.

• 62.
    Ivan Santiago Diaz strelil gól
  • 60.

Škvarkovi sa podarilo centrovať z ľavého krídla na Mráza. Ten bol síce v dobrej, ale predsa len v náročnej pozícií. Jeho hlavička sa nezmestila medzi tri žrde.

• 57.

Dlhú prihrávku po zemi cez celú kolmicu dostal Mráz. Zakončiť sa mu aj napriek tomu nepodarilo, bol v pravý čas odzbrojený.

• 55.

Žilinčania sa dostali k dlhšiemu držaniu lopty, no k našej bráne sa nevedia priblížiť.

• 53.

Vybojovali sme si aspoň rohový kop, ktorý zahral Vida, no súperovú bránu sme už ohroziť nedokázali.

• 52.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 51.

Davis poslal center na vzdialenejšiu žrď, kde sa ju snažil doraziť Bayo. Tesne ju však netrafil.

• 48.

Aj v druhom polčase sme začali búšením do súpera. Našim centrom zatiaľ hostia odolávajú.

• 46.

Začal už aj druhý polčas so zmenou na oboch stranách.

• 46.
    František Kubík opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Jánošík
  • 46.
    Kristián Koštrna opustil ihrisko, nahradil ho Cesar Blackman Camarena
  • 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridáva ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Máme za sebou famózne prvé dejstvo, po ktorého odpískaní sa radujeme a radujeme sa úplne zaslúžene. Sme druhí a dobre počujete. V ďalej fáze play-off vedieme nad Žilinou 2:0. Z nášho podania vidíme výborný, oduševnený výkon a absolútne zaslúžené vedenie. Atmosféra je tiež skvelá, a tak verme, že v tejto úžasnej nálade sa bude niesť aj zvyšok zápasu. DAC do toho!

• 44.

Davis šikovne vysunul kolmicou Baya do nájazdu, ten nanešťastie stále v tesnom ofsajde. Rýchlo sme sa dostali k lopte a aj k ďalšej akcii, na konci ktorej z uhla strieľal Záhumenský. Volešák bol pozorný.

• 42.

Po góle sa teraz náš kapitán dostal k ďalšiemu zakončeniu. Ljubičić napriahol prekvapujúco z väčšej vzdialenosti ľavačkou a bol teda poriadne nepresný.

• 39.

Hostia boli neskutočne blízko k vyrovnaniu! Sám pred bránou sa ocitol Kubík a aj keď sa Macej snažil vybehnúť a čo najviac znížiť uhol, tak hráč hostí zakončil a opečiatkoval pravú žrď.

• 36.

Žltá karta znamená pre nášho hráča, že v odvetnom zápase, teda v najbližšom ligovom stretnutí proti Žiline nebude môcť nastúpiť.

• 36.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 34.

Taaaak to je teda parádny zápas z naše strany. O druhé miesto a pohárovú Európu bojujeme naozaj famózne. Chlapci, stačí len vydržať.

• 34.
    Kristopher András Vida zahrával priamy kop
  • 31.

GOOOOOOOOOL! tak to je neskutočné, práve už vyhrávame o dva góly. Po prvom góle sme sa absolútne neuspokojili, naďalej sme tlačili a to nám prinieslo aj druhý zásah. Na Davisov center si vyskočil Ljubičić. Šikovne umiestnil loptu, čím sa Volešák druhýkrát v stretnutí mohol len prizerať.

• 31.
    Marin Ljubičić strelil gól
  • 29.

Po góle sme sa dostali na koňa, súpera naďalej tlačíme a jednozančne si užívame futbal!

• 27.

Goooooool, goooooool, goooool, goooooool, tak to je fantázia, vyhrávame 1:0! Necelá pol hodina a približne 9000 divákov šalie! Vida sa šikovne zbavil obrancu, poslal center na Baya, ktorý v treťom zápase za sebou pridáva svoj tretí a pre nás aktuálne vedúci gól umiestnenou hlavou, tak to je paráda!

• 27.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 24.

Loptu zahral Bichakhchyan na krátko Škvarkovi, ten mu ju okamžite vrátil, no a Bichakhchyanov center do pokutového územia už skončil u nás.

• 23.
    Vahan Bičachčjan zahrával priamy kop
  • 22.

Aj v sektore hostí sa nachádzajú diváci, no pre smolu Žiliny sú len kartónoví. Pravdepodobne ide o formu protestu voči klubu.

• 20.

Škvarka využil zaváhanie v našej obrane, dostal sa k palebnej pozícií, kde tesne za pokutovým územím mieril tesne vedľa.

• 18.

Po rohu Žiliny sa k strele snažil dostať Diaz. Obranu sme však mali dostatočne pohotovú, a tak bolo po útoku.

• 18.
    Vahan Bičachčjan zahrával rohový kop
  • 16.

Bojujeme čo to dá, ale Volešák je stále bez práce. Aj teraz sme si sľubne rozvíjajúci sa útok pokazili sami nepresnosťou Vidu.

• 13.

Prvá štandardka aj pre Žilinčanov. Švarka loptu poslal na bližšiu žrď k nabiehajúcemu Kašovi, ktorý sa k zakončeniu nedostal. Nedôrazným odkopom Záhumenského sa lopta predsa len vrátila ku Kašovi, no jeho nedôrazný pokus Macej lapal bez najmenších problémov.

• 13.
  • 11.

Davis svojou aktivitou takmer odzbrojil Kašu. Do samostatného nájazdu sa predsa len nedostal.

• 9.

Ďalší roh zahral Vida. Lopta mala dobrý smer, lenže prevahu v šestnástke mali hostia.

• 8.
  • 7.

Našu prvú štandardku zahral Davis na nabiehajúceho Simona. Lopta sa odrazila k Vidovi a ten získal ďalší roh.

• 7.
  • 4.

K prvej strele sa aj napriek tomu dostali hostia. Konkrétne cez Šatku prepadla lopta, ktorú zakončil Kubík. Našťastie mu nesadla ideálne na kopačku.

• 3.

Od úvodných minút sa celou arénou nesie elektrizujúca atmosféra a navyše naši futbalisti začali ohromnou ofenzívou.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov Žiliny.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z MOL Arény, kde pokračujú tvrdé a nekončiace boje o pohárovú Európu a v neposlednom rade aj o čo najlepšie umiestnenie vo Fortuna lige. Práve v týchto chvíľach prichádzajú na zápas hráči oboch celkov. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. V poslednom ligovom kole sa nám podarilo zaknihovať výborné víťazstvo v Trenčíne, čím sme sa nielen posunuli na druhú priečku, ale zároveň sme sa výrazným krokom priblížili k vytúženým európskym stupienkom. Dnes fantasticky pred takmer vypredaným hľadiskom nám zostáva úlohou tri body potvrdiť. Hostia majú tiež rozhodne o čo bojovať. Do jarnej časti nevstúpili najšťastnejšie, a tak im priamy postup do Európskej ligy uniká, čo môže zastaviť jedine víťazstvo, avšak my sme tu doma a my neberieme nič iné ako tri body. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 5. kole nadstavbovej časti o titul! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 14.4.2018 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 5. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

Tretie víťazstvo v rade, druhé miesto vo fortunaligovej tabuľke, prvé miesto v play-off fáze nadstavby o titul a takmer osemtisícový kotol je naša fantastická bilancia päť kôl pred koncom súťaže. Po lepšom výkone a vysokej efektivite sme Žiline ani tretíkrát v ročníku nedovolili nás zdolať, čím sme sa výrazne priblížili k vytúženej pohárovej Európe.

Po víťazstve pod hradom Matúša Čáka nastali v našej zostave dve zmeny. Na lavičku sa dostal Blackman, kým Pačinda pauzoval pre problém so svalom. Namiesto nich sa v základnej zostave predstavili Vida a navrátilec po zranení - Šatka. Začali sme ofenzívnym tlakom, no k prvej vážnejšej príležitosti sa dostal Kubík, lopta mu v gólovej pozícii nesadla dobre. Pokračovali sme v prevahe na lopte, vybojovali sme si dva rohy, no Volešáka zatiaľ zasahovať nemusel. V dvadsiatej minúte sa k strele tesne za pokutovým územím dostal Škvarka, mušku mal len tesne vychýlenú. Veľká šou nášho mužstva začala v 27. minúte, kedy sme sa ujali vedenia. Vida sa dokázal šikovne zbaviť brániaceho protihráča, centrom našiel výborného Baya, ktorý umiestnenou strelou dosiahol v treťom dueli za sebou tretí gól - 1:0. Po úvodnom zásahu sme sa s vedúcim stavom neuspokojili, naďalej sme búšili do žilinských hradieb a vyplatilo sa. O štyri minúty poslal Davis pre zmenu center na najvyššie skáčuceho Ljubičića, ktorý umiestnenou hlavičkou druhýkrát prekonal už len prizerajúceho sa Volešáka - 2:0. Pokračovali sme vo výbornej hre aj napriek tomu, že gólovú pozíciu sme si nevytvorili. Prišla 39. minúta, kedy hostia mohli znížiť po zlej rozohrávke Maceja, osamotený  Kubík však na naše šťastie opečiatkoval len pravú žrď. Do záverečnej minúty prvého polčasu sme si už priebeh ustrážili, boli sme aktívnejší a zaslúžene sme sa radovali z vedenia 2:0.

Do druhej polovice stretnutia nastúpili obe mužstvá so striedaniami. Kubíka nahradil Jánošík a Koštrnu pre svalové zranenie vymenil Blackman. V 51. minúte našiel Davis z rohového kopu Baya, ktorý len tesne nedokázal doraziť loptu z gólovej pozície. Po hodine hry a centri Škvarku hlavičkoval Mráz, lopta skončila mimo troch žrdí. Osmelení Žilinčania zostali pri lopte, Jánošík vysunul do šestnástky nabiehajúceho Diaza, ktorý pohodlne zakončil popri Macejovi a znížil na 2:1. Menší výpadok zo sústredenia sa hostia snažili využiť aj na vyrovnanie, keď Škvarka popri bránkovej čiare nahral loptu pred Maceja, no našťastie ani jeden „Šošon“ loptu nedokázal doraziť. Rozhodujúci moment prišiel v 68. minúte, kedy Davis odcentroval z ľavého krídla a Králik v snahe odhlavičkovať loptu preč od brány ju poslal za Volešákov chrbát - 3:1. Po góle sme sa definitívne ukľudnili, súpera sme po zvyšok zápasu držali takmer neustále ďaleko od našej brány. Gólovú príležitosť sme si navyše v 79. minúte vypracovali my, keď sa Davis snažil umiestniť odrazenú loptu, ktorá skončila tesne nad. V 85. minúte nevyužil tutovku Vida, a keď sa v 87. minúte Škvarka neúspešne pokúšal prepáliť náš múr, tak sme sa po záverečnom hvizde mohli radovať z ďalšieho veľkého a zároveň zaslúženého víťazstva.

Fantastický štrnásty trojbodový zápis v ročníku a tretie víťazstvo v rade pre nás znamená udržanie sa na krásnej druhej priečke. Okrem toho sme zvýšili náskok nad štvrtou Žilinou, teda nad priečkou zaručujúcou Európsku ligu, na sedem bodov. Po zápase so „Šošonmi“ nás v odvete nadstavbovej časti o titul čaká aj najbližšie Žilina, tentoraz na jej pôde. Stretnutie odohráme o týždeň v nedeľu 22. apríla o 15:20.

Marco Rossi, DAC: „Proti Žiline sme odohrali opäť veľmi atraktívny, avšak náročný zápas. Obe mužstvá hrajú rýchlo a majú futbalistov, ktorí dokážu hrať dobre s loptou. Poznáme sa a vieme, čo sú prednosti jednotlivých tímov. Vieme, že majú dobrú organizáciu a nevzdávajú sa ani za nepriaznivého stavu, a tak sme nemohli prestať hrať. Rozhodol tretí gól, pri ktorom sme mali aj trochu šťastia, keďže si ho súper strelil sám. Treba však povedať, že sme vyhrali zaslúžene, pretože sme dokázali premeniť naše šance. Treba vyzdvihnúť, že Žilina nie náhodou obhajuje titul, získala ho zaslúžene, no dnes sme do zápasu dali srdce a vďaka tomu zvíťazili. Pozápasová oslava ma, samozrejme, potešila, som šťastný, ale je to zásluha hráčov. Pochvala patrí najmä im.“

Adrián Guľa, Žilina: „Z môjho pohľadu sme odohrali pre divákov atraktívne stretnutie. Hral sa otvorený futbal, avšak z našej strany neefektívny. Boli momenty, keď sa súper dokázal dôrazom dostať cez našu chabú defenzívu do dvojgólového vedenia, kým svoje veľké šance Kubík nevyužil. V druhom polčase sa nám podarilo vsietiť kontaktný gól, mali sme ďalšiu šancu, no opäť sme inkasovali. Keby sme vytrhli brány, tak umelecký dojem bol z našej strany dobrý. Obrana však hrala zle. Ťažko sa vyhráva v Dunajskej Strede a nepodarilo sa nám to ani dnes, keď nás potrestala zabijackým inštinktom.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 3:1 (2:0)