StretnutieMŠK Žilina vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Samuel Mráz 50
    >>
Jaroslav Mihalík 68
90. minúta2 - 3FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 93.

Huraaaaa, dokázali sme to! Tlak a niekoľko útokov od Žiliny sme ustáli, a tak sa radujeme z neskutočného, no zaslúženého víťazstva. Čo toto bol za zápas sa pýtam? Boli sme práve svedkami jedného famózneho  zápasu, ktorý úrovňou niekoľkokrát prekonal našu ligu! Tempo bolo celých deväťdesiat minút vysoké, golových príležitostí na jednej, či druhej strane by sa azda ani nedalo spočítať na oboch rukách. Dráma na pohľadanie s napätím až do konca a naše štvrté víťazstvo v rade, ktoré nám európske poháre zaručil takmer určite. Chlapci a fantastickí fanúšikovia ďakujeme krásne za toto všetko. Ste naši HRDINOVIA!!!

Dvojzápas so „Šošonmi v nadstavbovej časti o titul je za nami a nás čakajú už len štyri záverečné kolá našej výbornej sezóny. Najbližšie na našom štadióne privítame AS Trenčín v sobotu 28. apríla o 14:45. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 93.
    Christián Herc bol napomínaný žltou kartou
  • 92.

Čas beží, Macej má loptu, toto si musíme udržať!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri dramatické minúty.

• 90.

Po rohovom kope sa domáci k zakončeniu nedostali a zároveň sa dopustili útočného faulu.

• 90.
    Jaroslav Mihalík zahrával rohový kop
  • 87.

Hra pokračuje a jej zaujímavosť a stres, ktorý je v Žiline by sa dal krájať. Každú sekundu to vyzerá na zmenu stavu na jednej, či druhej strane, neskutočný futbal.

• 86.
    Vakoun Issouf Bayo opustil ihrisko, nahradil ho Bence Mervó
  • 85.

Nehrá sa, ošetrovaný je Herc, ktorý bude v poriadku.

• 83.

Dnešné stretnutie sleduje 2510 divákov.

• 82.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Souleymane Kone
  • 80.

Útočia aj domáci, v pozore sa museli mať azda všetci naši obrancovia a výborne zákroky predviedol Šatka. K strele sa však predsa len dostal Škvarka, ktorý loptu poslal tesne vedľa.

• 80.
    Michal Škvarka zahrával rohový kop
  • 79.

Nespomenuli sme ešte vybránenú strelu Simona, no v tejto minúte bola ešte väčšia príležitosť na gól, keď lopta na trase Divković-Bayo skončila po centri pri Simonovi, tesne tesnulinko nedočiahol.

• 79.

Prečíslenie piati proti dvom nevyužité! Čo teraz zahadzujeme je hrozné, o infarktové stavy núdza nie je. Pri prečíslení zakončil Ljubičil, lenže len do súpera.

• 78.

Davisov rýhly pas po zemi, ktorý dobiehal Bayo, z veľkým náskokom od obrany sa takmer dostal k lopte, no z druhej strane bol pri nej skôr brankár Žiliny.

• 77.

Presadil sa však Divković, ktorý zakončil z otočky, ale priamo do pripravených rukavíc Volešáka.

• 76.

Živković poslal center do pokutového územia, kde sa už naši hráči nepresadili.

• 75.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 74.

Žilina stále neskladá zbrane, čo dokazuje strela od Hancka. Našťastie letiaca mimo troch žrdí.

• 73.

Ďalší roh Žiliny a opäť výborný Macej, ktorý suverénne vybehol a suverénne aj poslal loptu do bezpečia.

• 73.
  • 71.

Hostia s rohom, na ktorý si výborne vyskočil a vyboxoval Macej.

• 71.
  • 69.

Domáci žiaľ opäť znížili. Neskutočný futbal, ktorý musí baviť azda každého fanúšika pokračuje. Káčer kolmicou našiel Balaja, ktorý z prvej nahral pred brány, kde si Huk neustrážil Mihalíka, na loptu nedočiahol ani Macej, a tak je 2:3.

• 68.
    Jaroslav Mihalík strelil gól
  • 67.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 67.

Bayo bol tentokrát tým hráčom, čo vysúval. Vysunul Simona, ktorého polocenter už domáci gólman vychytal.

• 67.
    Jakub Holúbek opustil ihrisko, nahradil ho Filip Balaj
  • 66.

Výborne vysunutý bol tentokrát Bayo a podarilo sa mu aj zakončiť. Volešák však vybehnutím tento pokus zneškodnil.

• 63.

Po Škvarkovom centri do pokutového územia sa v hlavičkovom súboji ocitli Šatka s Kašom. Náš hráč bol podstatne úspešnejší.

• 60.

GOOOOL, GOOOOOl, GOOOOOOL, no čo sa so tu deje na severe Slovenka? Deje sa, že DAC hrá neskutočne. Živković posunul loptu Hercovi, ktorý si našiel výbornú streleckú pozíciu, z ktorej zakončil do pretismeru k žrdi, čím Volešákovi opäť nedal šancu!

• 59.
    Christián Herc strelil gól
  • 59.

Zatiaľ domáci pokračujú s držaním lopty a obliehaním našej brány. Prerušil ju až Bayo pri rýchlej kontre, no zároveň strele mimo troch žrdí

• 57.

Dvojité striedanie na domácej strane. Podľa môjho názoru to v aktuálnej fáze naruší rovnováhu Žiliny a dúfam, že sa nemýlim.

• 56.
    Lukáš Jánošík opustil ihrisko, nahradil ho František Kubík
  • 56.
    Vahan Bičachčjan opustil ihrisko, nahradil ho Miroslav Káčer
  • 55.

A mohli byť vyrovnané. Absolútne nepostrážený pred Macejom skončil Mihalík, ktorý v tisícpercentnej šanci loptu napálil do Maceja. Náš gól s excelntným zákrokom rozhodol, že naďalej vedieme.

• 53.

Musíme sa mať na pozore, lebo domáci dostali vietor do plachiet a tentokrát sú to oni, čo tvoria hru. Ďalší center z pravej strany však bol pridlhý.

• 51.

Tak to je veľké zaváhanie z našej strany, keď gól sme dostali do minúty. Na center z pravej strany si šikovne vyskočil Mráz, ktorý hlavou suverénne umiestnil loptu k pravej žrdi. Macej sa načahoval, lopty sa dotkol, ale vyraziť ju už nevedel.

• 50.
    Samuel Mráz strelil gól
  • 49.

Gooooooool, goooool, goooooool, tak to je neuveriteľné, čo predvádza naše mužstvo. V Žiline totiž vedieme už o dva góly a máme šancu na historický tretí víťazný zápis na pôde tohto súpera. Herc sa presadil priam neuveriteľne individálne cez obranu Žiliny, kým na záver zakončil z ostrého uhla do ľavej žrdi odkiaľ sa lopta odrazila do brány.

• 49.
  • 48.

Macej nereagoval nijako inak ako ďalším zneškodneným pokusom po dlhom pase na Jánošíka.

• 46.

Začal už aj druhý polčas s výkopom od domáceho celku. Striedanie sme nevideli, avšak prezentovala sa SBS Žiliny, ktorá nedovolila Macejovi mať zavesený šál na jeho bráne.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil a skončil sa výborne pre naše mužstvo, keď vedieme 1:0. Počas celého polčasu sme podávali famózny výkon, domácich sme tlačili, vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí a súper sa môže radovať, že prehráva len o gól. Z našej strane je to výborné, stačí si výkon udržať a ďalší trojbodový zápis nás neminie. DAC do toho!

• 45.

Domácich rohový kop dokázal hlavou zakončiť Mráz, no skončila nad bránou.

• 45.
  • 42.

Hra naďalej pokračuje medzi šestnástkami a domáci sa jednoducho nevedia dostať do tempa.

• 41.
    Vakoun Issouf Bayo bol napomínaný žltou kartou
  • 41.
    Filip Kaša bol napomínaný žltou kartou
  • 40.

Po góle sa hra opäť stiahla, dostala sa medzi šestnástky a vydýchnuť si tak trochu môže domáca obrana, kým mi pravdepodobne naberáme sily do ďalšieho náporu.

• 37.

Rohový kop domácich sa snažili odvrátiť hneď Davis s LJubičićom, no nepodarilo sa im to, lopta prepadla, a tak dodatočne hasil ešte aj Herc.

• 37.
    Jakub Holúbek zahrával rohový kop
  • 35.

GOOOOOOOOOL, zaslúžene, zaslúžne a ešte raz zaslúžene! To, akú ofenzívnu smršť majú za sebou domáci sa im ešte dlho bude snívať. Ešte viac preto, že sme ju zakončili gólom! Vida sa po prvej námatkovej strele ocitol sám pred Volešákom a to už skončilo jednoznačným rezultátom. Vedieme jednu nula, kým v našom sektore vybuchli salvy radostí!

• 35.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 33.

Naši fanúšikovia kričia "Hrá DAC" a majú pravdu. Vida s ďalším zakončením, tentokrát vedľa pravej žrdi.

• 32.

O nebezpečné centre naozaj nie je núdza. Bayovi pri jednom z pravej strany chýbal len krok k doklepnutiu.

• 31.

Ani sekundu nepoľavujeme, Bayo opäť vysunutý, Bayo opäť strieľa, no opäť Volešák podržal svoje mužstvo, tak to je smoly.

• 30.

Živković fantasticky posunul loptu Bayovi, ktorú ju ľahúčko nadvihol, už už to vyzeralo, že skončí v bráne, ale tesne vedľaaaaa. DAC hrá famózne! Chýba naozaj len gól.

• 28.

Ďalšia nevyužita príležitosť od nášho celku. Tvrdo bojoval Herc, dostal sa až pred bránu Šošonov, kde však už nevedel skórovať.

• 27.

Tlačíme domácich, tlačíme! Pri útoku sa Herc odhodlal k poriadne tvrdej strele, ktorú Volešák len vyrazil pred seba. Ani jeden hráč ju doklepnúť nevedel a nepochodil ani Bayo.

• 25.

Žilinskú ofenzívu zabrzdil faul pri enormnej snahe o presadenie sa Jánošíka.

• 22.

Na opačnej strane musel byť mimoriadne pozorný Záhumenský pri dobiedzaní Škvarku. V rámci fair-play ho zdržal, kým lopty sa zmocnil Macej.

• 20.

Do nájazdu sa snažil Davis vysunúť Vidu popri postrannej čiare, žiaľ, veľmi tesne skončila mimo ihriska.

• 18.

Hra sa až v osemnástej minúte ako tak ukľudnila, tempo sa zvoľnilo a hra sa presunula medzi pokutové územia.

• 15.

Aj v Žiline hrá naše mužstvo naozaj oduševnene. K zakončeniu sme sa dostali hneď trikrát. Najprv Hercovi lopta nesadla ideálne, potom Bayo pálil len do bočnej siete aby o chvíľu na to Ljubičić poslal loptu len tesne vedľa ľavej žrde.

• 12.

V útoku aj domáci. Pri rýchlej kontre dobre zareagoval výbehom Macej, čím zneškodnil čistú gólovú príležitosť Žiliny.

• 11.

Bayo dostal dobrý pas, ušla mu lopta, no aj napriek tomu dokázal vybojovať ďalší roh. Ten pre zmenu zahral Vida, no poslal nízky center rovno na súpera.

• 11.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 9.

Výborný futbal pokračuje aj naďalej. Davis vybojoval rohový kop, sám ho zahral na bližšiu žrď, kde ju šikovne predĺžil Huk. Lopta rotovala pred Volešákom, no vystrašeným Žilinčanom loptu nikto nedokázal doklepnúť.

• 9.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 7.

Davis zahral loptu po zemi na Živkovića, ten poslal okamžite center na vzdialenejšiu žrď, kde si ju spracoval Ljubičić. Vo výbornej pozícii trafil len bočnú sieť.

• 6.
  • 5.

No a v prvej vážnej príležitosti sa ocitol Škvarka, ktorého si naša obrana nepostrážila, tvrdo vypálil v pokutovom území, no Macej nás výborným, zákrokom podržal.

• 4.

Bayo uspel medzi viacerými Žilinčami, spracoval si loptu, posunul ju Živkovićovi, no ten poslal prislabý.

• 3.

Prvý Davisov center z ľavého krídla skončil priamo vo Volešákovom náručí.

• 2.

Objavili sa aj ultras Žiliny, no jaksik ich je len počtom okolo tridsať ku približne štyristo našich! Odveta sa im takto nebude veľmi ľahko vytvárať.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo spod Dubňa, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na štadión. Domáci tím v zelenom, kým naše mužstvo v čiernych dresoch. Srdce Žitného ostrova zažíva maximálny futbalový ošial a právom! Náš DAC totiž kráča za historicky najúspešnejšou sezónou, čo potvrdil aj v poslednom zápase pri zdolaní Žiliny. Bolo to pre nás zároveň tretie víťazstvo v rade, s ktorým sme si upevnili druhú priečku a zároveň sme sa opäť významne priblížili k pohárovej Európe. Ťažkosti zažívame jedine so zraneniami, no pevne veríme, že Marco Rossi nájde aj napriek tomu úspešný recept na bodový zisk. Náš súper sa borí na štvrtej priečke a po vypadnutí z pohára je pre neho jedine liga cesta k Európskej lige a o to viac chce dnes bodovať. Náš sektor opäť žije, je neskutočne zaplnený a určite sa opäť postará o domáce prostredie. Sme však zvedaví, čí domáci ultras pripravil odvetu za spálený žilinský tank a „kartónovú šou“ v ich sektore. Čaká nás teda mimoriadne atraktívny zápas a my pevne veríme, že budete s nami. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 6. kole nadstavbovej časti o titul! Na programe máme duel MŠK Žilina - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 22.4.2018 o 15:20 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Tréneri sa zhodli: Zápas európskej kvality

Marco Rossi, DAC: „Videli sme zápas dvoch mužstiev, ktoré sú vysoko agresívne a ofenzívne. Toto bolo stretnutie pre divákov. Žilinu sme sa od začiatku snažili dostať pod tlak, lebo sme vedeli, že len tak ich udržíme od našej brány. Podarilo sa nám to a prvých 35 minút bolo z našej strany najlepších v sezóne. Aj vďaka počasiu sme po prvých 35 minútach nemali toľko energie. V druhom polčase sme mali veľa šancí a rovnako aj Žilina. Potvrdili sme, že zápasy so Žilinou sú kvalitatívne a aj atraktivitou najlepšie, diváci si v nich skutočne môžu užívať futbal. Obe mužstvá sa snažili hrať, no Žilina je sklamaná z výsledku, avšak z výkonu byť nemôže. Majstrami sa stali svojim štýlom hry, čo nebola náhoda.“

Adrián Guľa, Žilina: „Vynikajúci zápas s výbornou kvalitou hry, moderný, extra zápas. Výsledok je pre nás negatívny, no prvý polčas musíme uznať, že nás Dunajská Streda vyblokovala. My sme boli jednotvárni, no konečne sa našlo nejaké mužstvo, ktoré tu hralo vysoko a my sme sa na to snažili zareagovať. V druhom polčase sme podali lepší výkon, no opäť rozhodli detaily. Jánošíkovi sa nepodarilo využiť svoju šancu, súper sa dostal do dvojgólového vedenia, ktoré sme nevedeli zvrátiť, podobne ako v celej tejto sezóne. Chlapci však do zápasu dali maximum, no rovnako spravil aj súper. Súhlasím, že z výsledku som smutný, no z nasadenia a kvality hry nie. Je lepšie odohrať takýto zápas doma, ktorý prehráme, pretože práve pri ňom sa môžeme priučiť víťazstvám. Takéto zápasy potrebujeme, toto bol totiž zápas európskej kvality.“

V 6. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

Európsky sen na dostrel! V odvetnom stretnutí so Žilinou sme boli svedkami šťavnatého, kvalitného futbalu s vysokým tempom, množstvom gólových príležitostí a nekončiacou sa dramatickou päťgólovou prestrelkou. Štvrté víťazstvo v rade a famózna sezóna DAC-u znamená, že futbalový ošiaľ na Žitnom ostrove graduje!

Marco Rossi spravil oproti predošlému zápasu so Žilinou dve nútené zmeny v základnej jedenástke. Pre kartový trest stál Kalmár a zo zranenia sa zotavuje Koštrna (chýbali nám aj zranení Blackman, Černák a Pačinda). Namiesto nich nastúpili Herc a Živković. Zaujímavý behavý futbal vo vysokom tempe sa pod Dubňom hral hneď od úvodu, keď Macej už v piatej minúte musel krotiť štipľavý Škvarkov pokus. O minútu sa vo výbornej pozícii ocitol aj Ljubičić, pálil len do bočnej siete. V deviatej minúte loptu pri rohovom kope predĺžil Huk, no pred Volešákom ju ani jeden hráč nedokázal doraziť. Na druhej strane sa pri kontre domácich prezentoval výborným vybehnutím Macej, chytajúci svoj jubilejný - päťdesiaty zápas v prvej lige. Opäť sme zatlačili my, no úspešný nebol Herc, Bayo a ani Ljubičić. Pred polovičkou polčasu sme rozbehli enormnú ofenzívnu smršť. Volešák vyboxoval tvrdý Hercov pokus, Bayo zakončil vedľa a opäť Herc sa aj napriek enormnej bojovnosti nepresadil. Gólom neskončilo ani Bayove jemné nadvihnutie lopty, ktoré minulo branú len o chĺpok. V tlaku sme pokračovali, keď Bayovi v 32. minúte po centri z pravej strany chýbal len kúsok k dorážke a rovnako skončila aj Vidova strela. O tri minúty neskôr sme našu snahu korunovali gólom, po Záhumenského centri sa pred bránou ocitol opustený Vida, ktorý nedal najmenšiu šancu brankárovi Žiliny - 0:1. Hra sa po góle dostala prevažne medzi šestnástky a jedinou odvetou na náš gól bola hlavička Mráza v poslednej minúte polčasu letiaca nad bránu. Prvé dejstvo, v ktorom sme ukázali výborný futbal, sa tak skončilo absolútne zaslúženým vedením nášho mužstva 1:0.

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu, no s tým rozdielom, že divákov zdvíhali zo sedadiel šance už na oboch stranách. V 49. minúte sme dokázali zvýšiť naše vedenie, keď sa Herc fantasticky preštrikoval medzi viacerých obrancov Žiliny a exportne zakončil z ostrého uhla k ľavej žrdi, odkiaľ sa lopta odrazila priamo do brány - 0:2. Do minúty prišla rýchla sprcha, presným centrom z pravej strany sa prezentoval Vallo, Mráz nemal najmenší problém umiestniť hlavičku k žrdi - 1:2. Dráma pokračovala, po góle dostali domáci vietor do plachiet, ktorý takmer zúročil Mihalík v 55. minúte, keď ho úplne osamoteného pred bránou Macej vychytal bravúrnym zákrokom. Domáci tlačili, no my sme po hodine hry založili kontru, počas ktorej Živković nahral Hercovi, ten si opäť našiel miesto a strelou do protismeru nedal šancu Volešákovi - 1:3. Tlak domácich ustál, lenže aj druhýkrát sa im podarilo znížiť. Po Káčerovej kolmici Balaj zacentroval pred Maceja, ktorý na loptu nedočiahol podobne ako Huk, a tak Mihalík zakončil do prázdnej brány - 2:3. Po góle sa spustila pekelná ofenzívna smršť na oboch stranách. Macej bol pri rohoch pozorný, kým Hanckova strela v 74. minúte sa nezmestila medzi tri žrde. Pri ďalších neúspešných príležitostiach sme sa v 79. minúte dostali do prečíslenia piati na dvoch, ktoré skončilo len Ljubičićovou zablokovanou strelou. Svoju gólovú šancu ďalej premárnil Simon najprv vychytanou strelou a následne mu chýbal polkrok k dorážke do prázdnej brány. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, keď po viacerých pološanciach a našich výborných obranných zákrokoch poslal Škvarka strelu tesne vedľa pravej žrdi. V záverečných minútach sa domáci tlačili dopredu, no už sme ich ustrážili a po záverečnom hvizde sme sa radovali z vydretého, ale zaslúženého triumfu.

Pätnáste víťazstvo v ročníku a štvrtý triumf v rade pre nás znamená priblíženia sa k európskemu snu a zároveň aj priblíženie sa k Trnave na sedem bodov. Senzačnú triumf s fantastickými 420 fanúšikmi v našom sektore je zároveň prvým víťazstvom v Žiline od roku 1995! Dvojzápas so „Šošonmi“ v nadstavbovej časti o titul je za nami a nás čakajú už len štyri záverečné kolá výbornej sezóny. Najbližšie na našom štadióne privítame AS Trenčín v sobotu 28. apríla o 14:45.

Marco Rossi, DAC: „Videli sme zápas dvoch mužstiev, ktoré sú vysoko agresívne a ofenzívne. Toto bolo stretnutie pre divákov. Žilinu sme sa od začiatku snažili dostať pod tlak, lebo sme vedeli, že len tak ich udržíme od našej brány. Podarilo sa nám to a prvých 35 minút bolo z našej strany najlepších v sezóne. Aj vďaka počasiu sme po prvých 35 minútach nemali toľko energie. V druhom polčase sme mali veľa šancí a rovnako aj Žilina. Potvrdili sme, že zápasy so Žilinou sú kvalitatívne a aj atraktivitou najlepšie, diváci si v nich skutočne môžu užívať futbal. Obe mužstvá sa snažili hrať, no Žilina je sklamaná z výsledku, avšak z výkonu byť nemôže. Majstrami sa stali svojim štýlom hry, čo nebola náhoda.“

Adrián Guľa, Žilina: „Vynikajúci zápas s výbornou kvalitou hry, moderný, extra zápas. Výsledok je pre nás negatívny, no prvý polčas musíme uznať, že nás Dunajská Streda vyblokovala. My sme boli jednotvárni, no konečne sa našlo nejaké mužstvo, ktoré tu hralo vysoko a my sme sa na to snažili zareagovať. V druhom polčase sme podali lepší výkon, no opäť rozhodli detaily. Jánošíkovi sa nepodarilo využiť svoju šancu, súper sa dostal do dvojgólového vedenia, ktoré sme nevedeli zvrátiť, podobne ako v celej tejto sezóne. Chlapci však do zápasu dali maximum, no rovnako spravil aj súper. Súhlasím, že z výsledku som smutný, no z nasadenia a kvality hry nie. Je lepšie odohrať takýto zápas doma, ktorý prehráme, pretože práve pri ňom sa môžeme priučiť víťazstvám. Takéto zápasy potrebujeme, toto bol totiž zápas európskej kvality.“

MŠK ŽILINA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:3 (0:1)