• Striedanie (88. minúta)Jakub PaurPhilippe Robert van Arnhem
  • Priamy kop (90+1. minúta)Cornelis Petrus Ubbink
  • Gól (90+3. minúta)Hamza Čataković
  • 90+4.

Duel DAC - AS Trenčín sa práve skončil, no pre našu smolu sa tentokrát z úspešného výsledku neradujeme. Trenčín prerušil našu sériu štyroch víťazstiev a zároveň zaknihoval na našom novom štadióne druhé ligové víťazstvo v histórií vôbec. Duel to však bol zaujímavý, bojovný a vyrovnaný. Nás určite zarezali nevyužité príležitosti, kým Trenčín bol efektívny. Počas celého stretnutia sme sa však tešili výbornej atmosfére a fanúšikovia poďakovali aj za výkon našim hráčom, pretože fakt dreli. Sen získať prvý titul v histórií teda žiaľ musíme odložiť, ale pohárová Európa nám utiecť, verme, nemôže!

Naša výborná fortunaligová sezóna sa dostáva do absolútneho finále, v ktorom tri kolá pred koncom zavítame na pôdu lídra z Trnavy. V krajskom derby, ktoré je na programe o týždeň v sobotu 5. mája o 17:00 si to teda rozdáme vo vzájomnom zápase aspoň o teoretickú šancu na majstrovský titul. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+4.

V absolútnom závere sme si pri vabanku nepostrážili Čatakovića, čo pre nás znamená tretí a trochu nespravodlivý gól.

• 90+3.
    Hamza Čataković strelil gól
  • 90+2.

Loptu sme po priamom kope odpratali do bezpečia expresne rýchlo.

• 90+1.
    Cornelis Petrus Ubbink zahrával priamy kop
  • 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte štyri minúty.

• 89.

Bayo sa predviedol nožničkami. Loptu však netrafil ideálne.

• 88.
    Jakub Paur opustil ihrisko, nahradil ho Philippe Robert van Arnhem
  • 86.

K strele sa dostal Čataković, ktorý si vyskúšal pravačku. Nebol presný.

• 84.

Blíži sa záver stretnutia a žiaľ nevieme streliť ani kontaktný gól. Ešte sa však bude hrať necelých desať minút, poďme zabojovať o menšie prekvapenie!

• 84.
    Peter Čögley bol napomínaný žltou kartou
  • 82.

Po súboji Baya so Šemrincom náš hráč strelil gól, no rozhodca odpískal faul. Šemrinec zostal ležať na zemi a trochu sa opäť nebude hrať.

• 81.
    Igor Šemrinec bol napomínaný žltou kartou
  • 80.
    Antonio Mance opustil ihrisko, nahradil ho Hamza Čataković
  • 80.

Priamy kop mal Davis z dobrej vzdialenosti, no z ostrého uhla. Z tejto pozície sme ohrozenia Šemrinca nevyťažili.

• 79.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 79.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Bence Mervó
  • 78.

Na našej strane sa črtá striedanie a príchod Mervóa na ihrisko. Snáď bude našim žolíkom.

• 77.
    Marko Divković bol napomínaný žltou kartou
  • 76.

Beridze strelil aj tretí gól Trenčínu, ale tentokrát našťastie len z postavenia mimo hru.

• 75.

Divković padol v pokutovom území po súboji so Skovajsom a diváci sa vehementne dožadujú penalty. Rozhodca má na situáciu rozdielny názor.

• 73.

Ďalšiu našu štandardku sme nezvládli. Ljubičić sa totiž dopustil útočného faulu a bolo po akcií.

• 73.
  • 71.
    Hillary Gong Chukwah opustil ihrisko, nahradil ho Giorgi Beridze
  • 70.

Po rohovom kope sme loptu odhlavičkovali, avšak opať na Skovajsu, ktorý dlhý pas nedopadol ani na druhý raz úspešne.

• 70.
    Lukáš Skovajsa zahrával rohový kop
  • 68.

Dnešné stretnutie sleduje 8886 divákov. Treba poznamenať, že len domácich.

• 66.

Trenčania sa dostali k štandardke z dobrej pozície, odkiaľ však Ubbinku nedokázal poslať loptu na bránu.

• 66.
  • 64.

Hostia zdržujú a ťahajú nervy v tomto smere kde sa len dá. Ktovie dokedy to bude tolerovať hlavný arbiter.

• 61.

Ani Davisova štandardka nedopadla podľa našich predstáv, keďže sa lopty zmocnili hostia.

• 60.
    Jakub Paur bol napomínaný žltou kartou
  • 60.
  • 60.

Štandardku, ktorú teraz zahral Kalmár sme vyslovene zahodili, keďže Zsolt zahral do autu.

• 59.

Po centri z ľavej strany hlavičkoval z gólovej pozície Azango. Loptu netrafil ideálne.

• 58.

Dráma sa stále nekončí, keď k ďalšiu štandardku sme si vypracovali my. Lopta letela na vzdialnejšiu žrď, kde ju Huk hlavičkoval nad seba a následne sa jej už zmocnil gólman hostí.

• 57.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 56.

Dva rohové kopy aj pre Trenčanov. Po prvom Ljubičić na bližšej žrdi odvrátil na ďalší, ktorý už skrotil Macej.

• 56.
    Cornelis Petrus Ubbink zahrával rohový kop
  • 55.
  • 55.

Na druhý aj tretí rohový kop vyskakoval Bayo, ale do brány loptu nie a nie dostať.

• 54.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 54.

Opäť sa nehrá kvôli ležiacemu Trenčanovi. Po ňom Vida zahral roh, Šemrinec loptu len pohladil, no doraziť ju Ljubučić nevedel, keďže opäť Šemrinec loptu len vyboxoval nad bránu.

• 54.
  • 53.
  • 52.

Už dve minúty sa nehrá kvôli ošetrovanému Paurovu. Od začiatku však bolo jasné, že bude v poriadku.

• 52.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 51.

Po faule prenikajúceho Ljubičića zahral štandardku Davis, ale dvakrát len do trenčianskeho múru.

• 50.
  • 50.
    Martin Šulek bol napomínaný žltou kartou
  • 48.

Hneď na začiatku sme si vypracovali ďalšiu štandardku, ktorú sme však nevedeli zakončiť.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od nášho celku. Druhý polčas začíname aj so striedaním, keď ofenzívu prišiel podporiť Herc. Nahradil Záhumenského.

• 46.
    Timotej Záhumenský opustil ihrisko, nahradil ho Christián Herc
  • 46.
  • 45.

Prvý polčas sa práve skončil a žiaľ musíme skonštatovať, že sa pre nás končí poriadne negatívne. Prehrávame až o dva góly aj napriek tomu, že sme neboli horším celkom. Naše obrovské príležitosti sme žiaľ zahodili, kým hostia boli efektívnejší a len vďaka tomu sa radujú z vedenia. Máme však stále fanúšikov za nami, niekoľko úspešných výsledkov, toto musíme zlomiť. Hrá sa dobrý futbal, a tak veríme, že druhý polčas bude pre nás úspešnejší. DAC do toho!

• 45.

Priamy kop hlavou zakončil Ljubičić a naozaj je to neskutočné, ale Šemrinec loptu opäť nepustil za svoj chrbát.

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 45.

Ani rohový kop nebol zahraný zle, lenže v šestnástke boli úspešnejší hostia.

• 44.

Taaaaak to je neuveriteľné, čo neskončilo v bráne. Kalmár zahral priamy kop rovno na bránu. Loptou opečiatkoval brvno, no žiaľ lopta sa odrazila smerom von od brány.

• 44.
  • 43.
  • 42.

Rohový kop zahral opäť Skovajsa. Macej loptu vyboxoval, čím rovno zavelil do našej kontry, no Kalmár, Bayo a Vida neuspeli.

• 41.
  • 40.

Tentokrát sme zahrali priamy kop z oveľa bližšej vzdialenosti. Davis sa snažil poslať ľahký center pred Šemrinca, ktorý však Ljubičić nestihol.

• 39.
  • 38.

vybojovanú štandardku sme nezahrali dobre, vďaka čomu sa hostia pustili do rýchlej kontry, ktorú sme zastavili až faulom.

• 37.

Hra je prerušená pre ošetrovanie Paura. Už však vstal zo zeme a teda bude v poriadku.

• 36.

Počas piatich minút sme si poriadne pokazili zápas a z gólov sme aj naďalej otrasení. Teraz by sa nám zišla čo najskôr prestávka, aby sme sa dali do poriadku.

• 33.

Ubbink kolmicou vysunul Manceho do šestnástky. Ušiel našej obrane a chladnokrvne zakončil v rýchlom slede druhýkrát. Tento stav sa nám bude ťažko obracať.

• 33.
    Antonio Mance strelil gól
  • 31.

Trenčín je dosiaľ jediným mužstvom, ktorý vyhral na našej novej pevnosti a vedie opäť. Zatiaľ sa napĺňa, že vo vzájomných zápasoch každý jeden vyhral hosťujúci celok, no teraz tento stav musíme zvrátiť.

• 30.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 29.

Naša obrana tentokrát doslova zhorela. El Mahdioui sa dostal k lopte, poslal center na nestráženého Paura od Huka, a tak podhrotový hráč bez najmenších problémov umiestnil loptu. Macej nemal šancu.

• 28.
    Jakub Paur strelil gól
  • 27.

Na rohový kop si nabehol Bayo, ktorý však loptu hlavou nevedel skrotiť a umiestniť za chrbát rrenčianskeho gólmana.

• 27.
  • 24.

Po prvom rohovom kope Šemrinec rovno odvrátil na druhý. Aj lopta od Vidu šla viac-menej na brankára, ktorý sa dostal do súboja s Ljubičićom. Rozhodca nášmu kapitánovi odpískal utočný faul, a tak bol rozruch pred bránou zbytočný.

• 24.
  • 24.
  • 22.

Šatka padol po tvrdom súboji s Mancem podľa rozhodcu v súlade s pravidlami. Trenčín sa tak dostal do zaujímavej príležitosti, kde následne hasil Huk.

• 20.

Gong našiel Paura na hranici pokutového územia. Vypracoval si dobrú palebnú pozíciu, z ktorej však poslal slabučký pokus.

• 18.

Hra sa prelieva zo strany na stranu a zatiaľ musíme skonštatovať, že sa hrá pre oko diváka výborný futbal.

• 16.

Skovajsa poslal pri rohu pridlhý center, na ktorý nedočiahol ani náš gólman. Preletel teda celým pokutovým územím a skončil v aute.

• 15.
  • 14.

Gong v ďalšej gólovej príležitosti na druhej strane. Loptu v šestnástke poslal naozaj tvrdo, no Macej nás opäť podržal.

• 14.

Priamy kop pre naše mužstvo zahral Vida z ostrého uhla na krátko na Davisa, ktorý vzápätí poslal center do pokutového územia, kde sa už lopty zmocnili hostia.

• 13.
    Kristopher András Vida zahrával priamy kop
  • 12.

Od našich hráčov je vidno, že od prvých minút dávajú do zápasu naozaj všetko. Idú po góle myslou, telom, proste všetkým, čím sa len dá.

• 10.

Zahrávali sme rovno aj dva rohové kopy, z ktorých sme si však väčšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali.

• 9.
  • 9.
  • 8.

Ďalšia gólová príležitosť. Bayo bol fantastický vysunutý Kalmárom, no rozhodca odpískal ofsajd. Po vzhliadnutí opakovaného záznamu musím skonštatovať, že sa postranný rozhodca mýlil.

• 7.

Trenčín je pod obrovským tlakom. Musel sa postupne ubrániť viacerým našim strelám napríklad od Ljubičića, či Baya.

• 6.

Aaaaaach, mohli sme vyhrávať. Tak, čo teraz nevyužil Bayo je neskutočné. Kalmár mu po zemi nahral loptu pred bránu, kde stáli zoči-voči Šemrinec a Bayo. Náš útočník mal dosť času, ale aj napriek tomu to len napálil do brankárovej nohy.

• 6.
  • 5.

Pred takmer desaťticíc fanúšikmi začíname trochu opatrne, keď v prvých minútach má mierny navrch Trenčín.

• 3.

Davis odvrátil loptu na roh, ktorý zahral Skovajsa. V pokutovom území najvyššie vyskočil Ljubičić, ktorú ju odhlavičkoval ďaleko od brány.

• 3.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov Trenčína.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem predposledný krát v tomto ročníku v našej krásnej MOL Aréne, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na trávnik. Domáci v tradičných žlto-modrých farbách, kým hostia v bielych dresoch. Fantastická, veľkolepá a pravdepodobne aj historická sezóna dnes ponúkne našim hráčom ďalší dielik, kde nielen budeme chcieť potvrdiť pohárovú Európu po 25 rokoch, ale zároveň sa chceme pobiť, kým je to aspoň teoreticky možné, o TITUL! Hráči nastupujú pred vypredaným hľadiskom, pred šalejúcim davom plného očakávania, pred elektrizujúcu atmosféru, o ktorú sa vedia postarať len naši fanúšikovia. Na zápas je všetko pripravené, a tak poďme do toho, poďme si po tri body. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 7. kole nadstavbovej časti o titul! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - AS Trenčín a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 28.4.2018 o 14:45 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Marco Rossi: Pohár je do polovice naplnený

Marco Rossi, DAC: „Je ťažké komentovať zápas po domácej prehre 0:3. Z výsledku sme smutní a sklamaní. Druhýkrát v sezóne nás Trenčín dokázal zdolať. Vedeli sme, že k nám cestuje kvalitný tím, ktorí má veľa rýchlych a technických hráčov. Aj napriek tomu sme mali v úvodných 15 minútach hneď dve čisté gólové šance a hlavne zahodená príležitosť od Baya je neuveriteľná. Odohrali sme zápas, kde by sme neskórovali ani keby sme hrali celý deň. Súperov gólman navyše zachytal veľmi dobre. Trenčín nás na druhej strane za naše chyby potrestal. Aj napriek prehre sa na náš pohár nemôže pozerať, že je poloprázdny, ale že je do polovice naplnený.“

Vladimír Cifranič, Trenčín: „Opäť sa mi vonku lepšie hodnotí zápas, keďže sme ho vyhrali. Dnes sme sa od začiatku snažili domácich držať na dištanc od vytvárania tlaku. Vedeli sme, že cestujeme do búrlivého prostredia, ktoré je navyše pred domácich hráčov dvanástym hráčom. Prvý polčas bol vyrovnanejší, kým my sme naše šance zúročili, tak domácich sme sa snažili púšťať do vyložených šancí čo najmenej. Prvá polovica stretnutia sa teda skončila v náš prospech. V druhom dejstve sme čakali, že domáci budú mať enormný nástup a tlak. Ustáli sme však hlavne štandardky, z ktorých bol súper nebezpečný. Okrem toho nás dnes výrazne podržal Šemrinec. Hráči sa obetovali jeden za druhého a presne takto si z našej strany predstavuje každý jeden zápas. Domáci v druhom polčase búšili, kým nám sa otváral priestor na kontry. Aj s dávkou šťastia sme neinkasovali a gólom na 3:0 sme zápas definitívne uzavreli.“

V 7. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

Futbal nám dnes ukázal odvrátenú tvár. Po množstve premárnených šancí z našej strany nás Trenčín zdolal výrazne lepšou efektivitou. Končí sa tak naša séria štyroch víťazstiev v rade a zároveň si budeme musieť počkať na definitívne potvrdenie postupu do Európskej ligy po 25 rokoch. Ďakujeme našim oddaným fanúšikom, že aj napriek trojgólovej prehre stáli pri nás.

Po ďalšom nezabudnuteľnom zápase proti Žiline nastala v našej zostave len jediná kozmetická úprava v základnej jedenástke. Po kartovom treste sa do nej vrátil Kalmár, ktorý zároveň posadil na lavičku Herca. Už v šiestej minúte sme mohli vyhrávať, keď Kalmár našiel prízemným pasom osamoteného  Baya pred bránou a aj napriek obrovskému priestoru však loptu napálil len do brankárovej nohy. O dve minúty Bayo s Kalmárom opäť zdvihli fanúšikov zo sedadiel, keď bol prvý menovaný vysunutý do samostatného nájazdu, pri ktorom však rozhodca nesprávne odpískal ofsajd. V štvrtnástej minúte musel byť pozorný aj náš Macej, keď kryl Gongov štipľavý pokus z pokutového územia. V dvadsiatej minúte sa Paur ocitol v dobrej palebnej pozícii na hranici šestnástky, odkiaľ však poslal prislabý pokus. V 28. minúte Paur zarmútil naše obecenstvo, keď ho El Mahdioui našiel úplne osamoteného pred Macejom, po umiestnení lopty hlavou nedal nášmu gólmanovi šancu na zákrok - 0:1. O päť minút prišla druhá trenčianska rana, keď nám neklapla ofsajdová pasca. El Mahdioui kolmicou vysunul Manceho, ktorý ušiel našej obrane a chladnokrvne druhýkrát v stretnutí rozvlnil našu sieť - 0:2. Záver polčasu priniesol obrovskú drámu, najprv sa nám nevydarila kontra na trase Kalmár, Bayo a Vida, aby neskôr Kalmár z priameho kopu takmer prelomil brvno a v samotnom závere Šemrinec vychytal Ljubičićovu hlavičku. Polčas sa pre nás teda skončil nešťastnou dvojgólovou stratou na Trenčín.

Do druhého polčasu sme sa pustili ofenzívnejšie, keď Záhumenského nahradil Herc. Vyvinuli sme obrovský tlak na hostí, z ktorého sa rodili aj šance. V 51. minúte Ljubučić získal pre naše mužstvo štandardku z nádejnej pozície, ktorú však Davis zahral dvakrát len do múru. O tri minúty Vida zahral rohový kop na Ljubičića, Marinovu strelu pod brvno však Šemrinec zázračne vytlačil. Nasledovali štandardky na oboch stranách, kde sa ale ani jedno mužstvo nedokázalo presadiť. Pri našom ofenzívnom snažení sa hosťom otváral priestor na rýchle kontry. V 59. minúte po centri z ľavého krídla hlavičkoval Azango z gólovej pozície, lopta sa ale medzi tri žrde nezmestila. V druhom polčase sa hral poriadne nervózny futbal, kde sa fanúšikom nepáčili niektoré prejavy hosti ohľadom plynulosti hry . V 86. minúte si vyskúšal svoju pravačku Čataković, pálil slepými. V druhom polčase sa podarilo skórovať Beridzemu aj Bayovi, avšak pri prvom prípade rozhodca odmával ofsajd a pri druhom faul na brankára. Minútu pred koncom riadneho hracieho času sa Bayo predviedol nožničkami, no loptu netrafil ideálne. V nadstavenom čase sa po našom vabanku ocitol pred Macejom osamotený Čataković, ktorý prízemnou strelou stanovil končený výsledok na pre nás krutých 0:3. Napriek prehre diváci odprevadili mužstvo skandovaným potleskom.

Piata prehra v ročníku a druhá v nadstavbovej časti o titul. Aj napriek nej aj naďalej zostávame na druhej priečke a samozrejme aj v hre o Európsku ligu. Dnes to teda aj kvôli našej slabej efektivite nevyšlo, no naša výborná fortunaligová sezóna pokračuje a dostáva sa do absolútneho finále, v ktorom tri kolá pred koncom zavítame na pôdu lídra z Trnavy. Krajské derby je na programe o týždeň v sobotu 5. mája o 17:00.

Marco Rossi, DAC: „Je ťažké komentovať zápas po domácej prehre 0:3. Z výsledku sme smutní a sklamaní. Druhýkrát v sezóne nás Trenčín dokázal zdolať. Vedeli sme, že k nám cestuje kvalitný tím, ktorí má veľa rýchlych a technických hráčov. Aj napriek tomu sme mali v úvodných 15 minútach hneď dve čisté gólové šance a hlavne zahodená príležitosť od Baya je neuveriteľná. Odohrali sme zápas, kde by sme neskórovali ani keby sme hrali celý deň. Súperov gólman navyše zachytal veľmi dobre. Trenčín nás na druhej strane za naše chyby potrestal. Aj napriek prehre sa na náš pohár nemôže pozerať, že je poloprázdny, ale že je do polovice naplnený.“

Vladimír Cifranič, Trenčín: „Opäť sa mi vonku lepšie hodnotí zápas, keďže sme ho vyhrali. Dnes sme sa od začiatku snažili domácich držať na dištanc od vytvárania tlaku. Vedeli sme, že cestujeme do búrlivého prostredia, ktoré je navyše pred domácich hráčov dvanástym hráčom. Prvý polčas bol vyrovnanejší, kým my sme naše šance zúročili, tak domácich sme sa snažili púšťať do vyložených šancí čo najmenej. Prvá polovica stretnutia sa teda skončila v náš prospech. V druhom dejstve sme čakali, že domáci budú mať enormný nástup a tlak. Ustáli sme však hlavne štandardky, z ktorých bol súper nebezpečný. Okrem toho nás dnes výrazne podržal Šemrinec. Hráči sa obetovali jeden za druhého a presne takto si z našej strany predstavuje každý jeden zápas. Domáci v druhom polčase búšili, kým nám sa otváral priestor na kontry. Aj s dávkou šťastia sme neinkasovali a gólom na 3:0 sme zápas definitívne uzavreli.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 0:3 (0:2)