StretnutieFC Spartak Trnava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Boris Godál 6
    >>
Marvin Egho 76
90. minúta2 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 93.

Stretnutie sa práve skončilo. Spartak okamžite oslavuje titul aj s fanúšikmi na ihrisku. Dnešný zápas domáci vyhrali zaslúžene, čo pre nás znamená, že ani naďalej pohárovú Európu. Ďakujeme však fantastickým 540 žltomodrým, že nás dnes boli podporiť.

Po krajskom derby, ktoré rozhodlo o majstrovi, nás čaká derby so Slovanom pred našim vypredaným hľadiskom. S najväčším rivalom sa stretneme o týždeň v sobotu 12. mája o 17:45 v predposlednom kole Fortuna ligy. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 92.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.

• 90.
    Yasin Pehlivan opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Greššák
  • 88.
    Marvin Egho opustil ihrisko, nahradil ho Štefan Pekár
  • 87.

Ďalšiu gólovú šancu dostal ako na podnos po pase Ofosu, ten síce prestrelil nášho gólmana, ale zastúpila ho naša obrana pri slabšej strele.

• 86.

Ďalší priamy kop zahral Pehlivan, ktorý loptu zahral na krátko na Čivića, ktorý poslal center priamo do Macejových rúk.

• 84.

Naše mužstvo mohlo opäť inkasovať. Po centri z priameho kopu loptu dostal na hlavu úplne osamotený Hladík, ktorý aj druhýkrát v stretnutí minul. Trafil brvno, od ktorého sa lopta odrazila von od brány.

• 82.

Dnešné stretnutie sleduje 16 820 divákov, čo je rekord tohto ročníka Fortuna ligy.

• 81.
    Christián Herc opustil ihrisko, nahradil ho Bence Mervó
  • 79.

Zápas sa bude zrejme už len dohrávať. Aj po góle sme naďalej bez lopty a práve naopak hru si užíva domáci celok.

• 77.

Predsa len prehrávame už o dva góly. Macej držal loptu, no príliš dlho. Zobral mu ju Egho a bez najmenších problémov zakončil do prázdnej brány.

• 76.

Tentokrát Hladík so šancou zvýšiť gólový náskok, no po centri z ľavej strany hlavičkoval z gólovej pozície vedľa.

• 76.
    Marvin Egho strelil gól
  • 75.

"Bíli Andelé" získali rohový kop, ktorý zahral Čivić na Egha, lenže v hlavičkovom súboji uspel náš Šatka.

• 75.
    Eldar Ćivić zahrával rohový kop
  • 73.

Hra je prerušená. Nehralo sa pár minút z dôvodu letiacich dvoch svetlíc smerom na irhisko a navyše jedna z nich poškodila sieťku.

• 71.

Práve naopak zakončoval Sloboda, lenže priamo do pripravených rúk nášho gólmana.

• 69.

Držíme síce loptu v našej moci, no k bráne sa nedokážeme priblížiť.

• 68.
    Martin Tóth bol napomínaný žltou kartou
  • 67.

V našom sektore sa nachádza 540 fantastických fanúšikov. Ďakujeme!

• 65.

Po zakončení Pehlivana domáci získali rohový kop, ktorý letel na Čivića, ale ten ohroziť nášho gólmana nedokázal.

• 65.
  • 63.

Po centri z ľavej strany loptu za vzdialenejšou žrďou dobehol Kadlec, tiež ju posnul pred Maceja, no ani jeden jeho spoluhráč takýto priebeh neočakával.

• 62.

Štandardku z ostrého uhla poslal poslal síce Davis pred Chudého, ale ani jeden z našich hráčov loptu doklepnúť nevedel. Už odrazená lopta sa dostala k Ljubičićovi, ktorý z hranice pokutového územia pálil nad.

• 61.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 60.

Vlasko to predsa len nezvládol a preto musel dole. Nahradil ho Ofosu.

• 59.
    Ján Vlasko opustil ihrisko, nahradil ho Reagy Baah Ofosu
  • 58.

Hra pokračuje, Trnava sa snaží o postupný útok a medzitým sa na ihrisko vrátil aj Vlasko.

• 56.

Vlasko je ošetrovaný na ihrisku. Pokúsil sa postaviť no nešlo to. Pravdepodobne bude vystriedaný. Uvidíme v najbližších sekundách.

• 54.

Davisov center letel na vzdialenejšiu žrď, kde však najvyššie vyskočil Pehlivan, čím loptu poslal do bezpečia.

• 54.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Yves Simon Pambou
  • 53.
  • 52.

Po kontre sa dopredu predieral Divković, padol v pokutovom území, rozhodca však nevidel previnenie od domácich.

• 51.

Pre zmenu rohový kop doletel priamo na Davisovu hlavu, ktorý loptu v rýchlosti poslal do bezpečia.

• 50.
    Ján Vlasko zahrával rohový kop
  • 49.

Koštrna zastavil prenikajúceho hráča, čím získal štandardku z nebezpečnej pozície. Tú zahral Vlasko a tesne minul.

• 48.
    Ján Vlasko zahrával priamy kop
  • 47.

Horúco bolo aj cez polčas, keď sa strhla bitka medzi oboma tábormi. Zasiahli aj ťažkoodenci, ktorí začali DESIATI byť Trnavčana, ktorý im našťastie utiekol. Toto sa robiť nemá.

• 46.

Odštartoval sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov Trnavy.

• 46.
  • 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Žiaľ po úvodnom polčase nemáme veľa dôvodov na radosť. Prehrávame o jeden gól, na ihrisku sme v oslabení a navyše bol nútene vystriedaný Bayo. Žiaľ, po týchto nepriaznivých okolnostiach sme toho zatiaľ veľa nepredviedli, no verme, že po prestávke sa vrátime plní odhodlania a niečo ešte  s týmto zápasom spravíme. Fanúšikovia naďalej stoja pri nás, a tak DAC DO TOHO!!!

• 45.

V nadstavenom čase si domáci vybojovali priamy kop, ktorý zahral Vlasko, no priamo von z ihriska.

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte tri minúty.

• 44.

Po dlhom nákope sa loptu tesne pred Macejom snažil dočiahnuť Egho. Malý krok mu však predsa len chýbal.

• 41.

Striedali sme Baya za Divkovića a náš útočník sa tomuto verdiktu začudoval. Pravdepodobne zišiel dobre zo zdravotných dôvodov.

• 40.
    Vakoun Issouf Bayo opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 40.
    Eldar Ćivić bol napomínaný žltou kartou
  • 39.

Kadlecov polocenter síce letel veľmi blízko našej žrdi, ale Macej mal celú situáciu pod kontrolou.

• 37.

Bayo je späť,"Červeno-čírní" pri lopte a verme, že náš gól zas vo vzduchu.

• 36.

Po ďalšom súboji Bayo opäť nie je v poriadku. Verme však, že dnes nebude musieť predčasne skončiť, to by bola veľmi nepríjemná situácia.

• 35.

Ošetrovaný bol Bayo, ktorý musel zísť dole z ihriska, čo znamená, že sme hrali chvíľu ôsmy. Našťastie je už späť na trávniku.

• 34.

Davisov dlhý nákop letel až na vzdialenejšiu žrď na nabiehajúceho Šatku, ktorý sa nemal šancu predrať medzi viacerými "Andelmi".

• 33.
  • 32.

Vidova kolmica na Záhumenského nevyšla. Zaútočila Trnava a konkrétne Čivić sa vyhementne prebíjal k našej šestnástke až mu bol odpískaný útočný faul.

• 30.

Loptu držíme v našej moci konečne dlhšiu dobu, verme, že náš postupný útok aj zakončíme ohrozením Chudého.

• 27.

Dobrá nálada už vládne v oboch táboroch, a tak verme, že aj naši hráči sa po náročnom úvode vzchopia a dokážu niečo spraviť s nepriaznivo sa vyvíjajúcim stretnutím.

• 25.

Domáci celok v útoku, ktorý zastavil postranný rozhodca odmávaným ofsajdom.

• 22.

Spartak si vybojoval aj rohový kop, ktorý chcel zakončiť Pehlivan hlavou. Nebol úspešný.

• 21.
  • 21.

Sloboda zahral štandardku nakrátko na Vlaska, ktorý si našiel palebnú pozíciu, z ktorej však trafil len Koštrnu.

• 21.
    Anton Sloboda zahrával priamy kop
  • 20.
    Christián Herc bol napomínaný žltou kartou
  • 18.

Hrá sa už dlhšiu dobu, teda pomaly sa zrejme opäť budeme môcť sústrediť na futbal. Zatiaľ je však lopta len medzi šestnástkami.

• 16.

No a prinášajú dálšiu drámu. Po útoku  Bayo až príliš bojoval o loptu, dopustil sa faulu odmeneného ďalšou kartou. Zákrok neuniesol Pehlivan a za jeho výbuch má kartu aj on. Uvidíme, či toto prísne napomínanie prinesie čistejšiu hru na oboch stranách.

• 15.
    Yasin Pehlivan bol napomínaný žltou kartou
  • 15.
    Vakoun Issouf Bayo bol napomínaný žltou kartou
  • 14.

Hra po vysvetlení situácie na oboch stranách pokračuje ďalej. Uvidíme, že čo nám prinesú najbližšie minúty.

• 11.

To, že ide v tomto zápase naozaj veľa niet pochýb. Tak dusno si naozaj nepamätám kedy bolo od úvodnej sekundy. V strede poľa sa dostali do menšej šarvátky Kalmár a Tchantusihvilli a obidvaja za to inkasovali červenú kartu. Horúco je pochopiteĺne aj na tribúnach.

• 10.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný červenou kartou
  • 10.
    Vakhtang Tchanturishvili bol napomínaný červenou kartou
  • 9.

No a po priamom kope sme mohli prehrávať o dva góly. Vlaskov center tečoval Egho a lopta skončila na žrdi. Po odrazení dorážal Tóth a ďalšia žrdka. Opäť sa lopta odrazila do poľa, no našťastie sa jej už zmocnil Macej.

• 8.

Tak to je neskutočné, čo sa deje v Trnave. Po ďalšom Hukovom faule uvidel druhú žltú kartu, tým pádom aj červenú a my sa teraz budeme musieť vzchopiť s jedným hráčom v poli menej.

• 8.
  • 8.
    Tomáš Huk bol napomínaný červenou kartou
  • 8.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 6.

Źiaľ Macej penaltu nevybránil. K jej rozohraniu sa postavil kapitán Godál, ktorý poslal tvrdý pokus k pravej žrdi, kde síce Macej vystihol smer, no na loptu nedočiahol.

• 6.
    Boris Godál strelil gól
  • 5.
    Boris Godál zahrával pokutový kop
  • 4.
  • 4.

Huk si nepostrážil Egha, ktorý mu ušiel a jemu nezostalo nič iné, len ako ho stiahnuť v šestnástke. Bude nasledovať penalta.

• 3.

Začali sme dobre, keď hneď v úvode zahral Davis štandardku, na ktorú Chudý ledla dočiahol, loptu vyškriabal na Kalmára, ktorý následne pálil len tesne nad.

• 2.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od nášho domáceho celku.

• 0.

Treba povedať, že konečne zažívame pravú futbalovú atmosféru aj mimo Dunajskej Stredy, kde domáci fanklub pripravil úvodnú choreografiu svojim hráčom v podobe erbu Spartaka, Trnavy a Slovenskej republiky. PO jeho odložení sa zase odpálili svetlice.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo zo štadióna Antona Malatinského, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Domáci v tradičnej červeno-čiernej kombinácii, kým naše mužstvo v žlto-modrých farbách. Dnes náš čaká s Trnavou v krajskom derby historický zápas. Ešte nikdy totiž v ňom nešlo o tak veľa. Pri našom víťazstve definitívne potvrdíme účasť v pohárovej Európe po 25 rokoch, kým Trnava, čo dúfame, že sa nestane v prípade bodovania práve dnes bude oslavovať prvý majstrovský titul v slovenskej samostatnosti. Ide naozaj o veľa a tomu samozrejme zodpovedá konečne aj návšteva. V Trnave sa dnes azda takmer aj vypredal štadión a aj náš sektor praská vo švíkoch. Zápas s veľkým Z sa o chvíľu začína. Bude to obrovský boj najlepších na ihrisku a zároveň aj v hľadisku a my pevne veríme, že dopadne v náš prospech. DAC DO TOHO!!!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 8. kole nadstavbovej časti o titul! Na programe máme duel FC Spartak Trnava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 5.5.2018 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 8. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

Druhý pokus zaistiť si pohárovú Európu je (zatiaľ) neúspešný. Po červenej karte pre Huka v šiestej minúte a nariadenej penalte bolo v podstate po zápase. Dokopy sa červenalo trikrát a duel nanešťastie nemohol dokončiť ani zranený Bayo. Vybičovaný priebeh stretnutia mala vďaka početnej prevahe v rukách Trnava, ktorá po víťaznom zápase oslávila prvý titul po 45 rokoch.

Po neúspešnom domácom stretnutí s Trenčínom nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Na lavičke zostali sedieť Živković so Simonom a na miesto nich dnes dostali trénerovu dôveru Koštrna s Hercom. Už v druhej minúte sme sa mohli ujať vedenia, keď Chudý horko ťažko vytlačil Davisov center priamo na Kalmára, maďarský tvorca hry následne vypálil tesne nad. O tri minúty sa však vedenia ujali domáci, keď Huk v pokutovom území podľa názoru rozhodcu stiahol prenikajúceho Egha. Loptu si na biely bod postavil Godál, ktorý ju nechytateľne poslal k pravej žrdi aj napriek Macejovmu odhadnutému smeru - 1:0. Od ôsmej minúty sme po druhej žltej karte pre Huka hrali o jedného hráča v poli menej. Trnava situáciu takmer hneď využila, keď Vlaskov center tečoval Egho, lopta skončila na ľavej žrdi, odkiaľ sa odrazila späť do poľa. Po ďalšej dorážke od Tótha skončila lopta opäť na ľavej žrdi a až následne v Macejovom náručí. Mimoriadne napätý zápas vyústil do menšej roztržky, po ktorej boli vylúčení Kalmár aj Tchanturashvilli. Zápas sa teda dohrával s devätnástimi hráčmi. Po útoku Baya v pätnástej minúte v oboch táboroch lomcovali emócie, no potom sme sa už dostalo aj na futbal. Naše mužstvo sa z náročného úvodu ťažko zviechalo, a tak si v 21. minúte našiel palebnú pozíciu Vlasko, lopta skončila na Koštrnovej hlave. Hra sa po polovičke polčasu vyrovnala, no smola nás neobchádzala, keď bol Bayo už v 41. minúte nútene nahradený Divkovićom. V závere polčasu ešte Egho dočahoval dlhý nákop pred Maceja, tesne minul, a tak sme po prvom polčase schádzali do kabín za nepriaznivého stavu 1:0 pre Trnavu.

Druhé dejstvo začala lepšie Trnava, ktorá si už v 49. minúte vybojovala priamy kop z nebezpečnej pozície, Vlasko loptu zahral len tesne vedľa. O tri minúty sa v pokutovom území predieral Divković, padol, no podľa rozhodcu prebehlo všetko v súlade s pravidlami. V 62. minúte zahral Davis štandardku, lopta sa odrazila k Ljubičićovi, ktorý z hranice pokutového územia mieril mimo troch žrdí. O minútu neskôr najprv po centri z ľavého krídla a následne aj pravého nechýbalo veľa domácim hráčom k doklepnutiu lopty. V 71. minúte si strelu vyskúšal Sloboda, lopta priamo letiaca do Macejových rúk nás však ohroziť nemohla. O päť minút neskôr Hladík vyskočil po centri úplne osamotený, no hlavičkoval mimo našej brány. V zápätí pri ďalšej akcii zaváhal Macej, ktorému ju po dlhšom držaní zobral Egho a už pre neho nebol problém skórovať do prázdnej brány - 2:0. Aj po druhom góle hrozili domáci. V 84. minúte dostal osamotený Hladík center na hlavu, no svoju príležitosť opäť nevyužil, keď loptu poslal len do brvna.  O tri minúty neskôr mohol ešte zvýšiť na 3:0 Ofosu, ktorý síce prestrelil Maceja, ale naša obrana ho zastúpila. Domácemu Spartaku tak už nič nebránilo v zisku majstrovskej trofeje.

Šiesta prehra v ročníku, no my aj naďalej zostávame na druhej priečke. K trom bodom nepomohlo ani fantastických 540 našich fanúšikov. Po krajskom derby, ktoré rozhodlo o majstrovskom titule pre Spartak, nás čaká derby so Slovanom pred našim vypredaným hľadiskom, no bez vylúčených Huka a Kalmára. S najväčším rivalom sa stretneme o týždeň v sobotu 12. mája o 17:45 v predposlednom kole Fortuna ligy.

Marco Rossi, DAC: „Som tu, aby som pogratuloval k titulu Trnave, pretože si ho zaslúžila od prvého po posledné kolo. K zápasu sa vyjadrovať nebudem.“