• Priamy kop (87. minúta)Jose Antonio Delgado Villar Nono
  • Rohový kop (88. minúta)Boris Cmiljanić
  • Rohový kop (90+2. minúta)Jose Antonio Delgado Villar Nono
  • 90+3.

Stretnutie sa skončilo, nespravodlivo, no prehrali sme a keďže Žilina vyhrala, tak cesta za pohárovou Európou sa výrazne skomplikovala. V MOL Aréne vládne obrovský smútok, sklamanie, no zároveň ďakovačka našim futbalistom za fantastický výkon, bojovnosť. Ešte nič však nie je stratené, o všetkom rozhodne zápas v Ružomberku, kde musíme vyhrať. Chlapci, toto dovedieme do víťazného konca, musíme!

Fortuna liga a naša fantastická sezóna sa dostáva do absolútneho finále! V poslednom kole zavítame na pôdu Ružomberka, s ktorým si zmeriame sily o týždeň v sobotu 19. mája o 17:00. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+3.

Pačindov center skúšal doraziť Bayo, no nebol úspešný. Okrem toho sme nastrelili dve žrde a po druhej sa už oslavoval gól, no rozhodca usúdil, že nebol.

• 90+2.

Nono zahral loptu opäť nakrátko. Nákop Ljubičica sa neskončil našou rýchlou kontrou.

• 90+2.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono zahrával rohový kop
  • 90+1.

Hasiť museli vzadu Koštrna a aj Ljubičić. Nevieme sa dostať pred bránu Slovana.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty. Medzitým bol Ševela upozornený, že má krotiť emócie.

• 88.

Dve štandardky súpera, no hostia sa nikam neponáhľajú. Zdržujú takticky.

• 86.

Po rohovom kope sme sme už Šullu, žiaľ, neohrozili.

• 85.
    Kristián Koštrna bol napomínaný žltou kartou
  • 85.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 85.

Pačinda vybojoval priamy kop opäť asi z dvadsiatich metrov. Loptu taktiež ako predtým Ljubičić zahral do múru. Získal však rohový kop.

• 85.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 83.

Nono nahral loptu po zemi Salátovi, ten mu ju vrátil a hostia sa dopredu teda neponáhľajú.

• 83.
  • 82.
    Yves Simon Pambou bol napomínaný žltou kartou
  • 81.
    Marko Živković opustil ihrisko, nahradil ho László Almási
  • 81.

Ljubičić dostal dlhý nákop do pokutového územia. Loptu si spracoval, no strela z otočky nebola dostatočne razantná.

• 79.

Na ihrisku je už aj náš bývalý hráč Saláta. Fanúšikovia kričia "všetko do toho" našim hráčom, chlapci, toto musíme vyrovnať. musíme!

• 79.
    Filip Hološko opustil ihrisko, nahradil ho Kornel Saláta
  • 77.

V dnešnom stretnutí hlásime vypredané! V MOL aréne je prítomných 10 226 divákov. Srdečne ďakujeme!

• 75.

Po rohu sa nehrá. Na zemi skončili dvaja Slovanisti a fanúšikovia ich za to "odmenili" pokrikom "cirkus Slovan".

• 74.

Získali sme aj rohový kop. Davis ho síce poslal do spleti hráčov oboch celkov, no k lopte sa dostal Bajrić.

• 73.
  • 73.

Priamy kop, ďalšia nádej na vyrovnanie, no opäť sme sa nedočkala. Obrana hostí bola pri bránení úspešná.

• 72.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 71.

Atmosféra sa nám mimoriadne zhusťuje, keď najprv Živković sa dožadoval penalty a potom aj po žltej karte Šulla rozohrával príliš dlho.

• 70.
    Dávid Holman opustil ihrisko, nahradil ho Boris Cmiljanić
  • 69.

Pačinda bol privítaný mohutným potleskom.

• 68.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Erik Pačinda
  • 67.

Pačinda sa práve pripravuje pri našej striedačke na nástup na ihrisko po zranení. Pači, veríme ti, daj do toho všetko, dnešný duel musíme zvládnuť!

• 67.
    Michal Šulla bol napomínaný žltou kartou
  • 66.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono bol napomínaný žltou kartou
  • 64.

Ďalšia premárnená príležitosť. Naši fanúšikovia tlačia hráčov dopredu čo sa len dá, ale gól nevieme dať. Ljubučić vysunul Davisa, ktorý síce vystrelil z prvej, ale jeho pokus bol zneškodnený.

• 61.

Divković aktívny hneď po nástupe na ihrisko. Loptu zo šestnástky posunul Ljubičićovi, ktorý z ostrého uhla nedokázal ohroziž ani našu bránu a ani loptu nahrať spoluhráčovi.

• 60.
    Christián Herc opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 60.
    Joeri De Kamps bol napomínaný žltou kartou
  • 59.

Aj naďalej pokračujeme s útočným snažením my. Bayo však center z pravého krídle nezvládol. Loptu poslal do Šullovho náručia.

• 57.

Mohli sme sa dostať do poriadnych ťažkostí. Šporar ušiel aj s loptou, obišiel Maceja, no kým sa otočil, tak už bol náš gólman na mieste. Jeho strelu tak dokázal zneškodniť.

• 55.

Dnes prepálime asi aj nemožné. Po prvom vysunutí Baya loptu odpratal do bezpečia Božikov, aby ho pri nasledujúcej hlavičke strážil Čikoš.

• 52.

Davis vysunul kolmicou Záhumenského, ktorý spadol pri súboji, no podľa rozhodcu v súlade s pravidlami. Verdikt sa však vôbec nepáčil našim fanúšikom.

• 49.

Po ošetrovaní Božikova sa nehrá, ale bude v poriadku.

• 48.

Holmanov center letel na Hološka, ktorý v pokutovom území neuspel.

• 47.
    Dávid Holman zahrával rohový kop
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov Slovana.

• 46.
    Ibrahim Rabiu opustil ihrisko, nahradil ho Joeri De Kamps
  • 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Tak to je neuveriteľné, v tomto polčase sme boli lepší, mali sme niekoľko gólových príležitostí, no napriek tomu sa gólom v samotnom závere dostali do vedenia hostia. Dobrá hra a výborná atmosféra nám tak žiaľ nestačila na úspešný priebežný stav stretnutia. Verme, že nepriaznivý výsledok do druhého dejstva zmeníme, gólové šance využijeme a dovedieme náš klub do Európskej ligy. DAC do toho!

• 45.

Tak to je neuveriteľné, v nadstavenom čase inkasujeme z rohového kopu veľmi nezaslúžený gól. Holman zahral loptu na vzdialenejšiu žrď, kde sme nedokázali postrážiť Božikova, ktorého hlavičku navyše nevybránil ani Macej.

• 45.
    Vasil Božikov strelil gól
  • 45.
  • 45.

Rozhodca pridáva ešte jednu minútu.

• 44.

Zahrávali sme hneď dve štandardky, pri ktorých sme boli bezzubí.

• 44.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 43.
    Kristopher András Vida zahrával priamy kop
  • 40.

Vida bojoval dlhým šprintom o loptu ako lev a takmer ju aj od Šullu získal. Misia nakoniec úspešná nebola, no za bojovnosť palec hore.

• 39.

Rabiu sa snažil kolmicou vysunúť Hološka do nájazdu, no postranný rozhodca videl postavenie mimo hry.

• 37.

Bayo dostal opäť dobrý VIdov pas, ktorý nedokázal zúročiť. V šestnástke si loptu spracoval, v rýchlosti vystrelil z uhla, no Šulla tento pokus kryl.

• 35.

Získali sme tak priamy kop z nádejnej pozície asi dvadsiatich metrov, odkiaľ zahral loptu Ljubičić. Napálil ju však len do Živkovića.

• 34.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 33.

Bayo sa snažil uniknúť obrane, no Bajrić ho zastavil nedovolene úderom do tváre.

• 33.
    Kenan Bajrić bol napomínaný žltou kartou
  • 31.

Ďalšia nádejná príležitosť z našej strany vyslovene pokazená, keď Bayo v šestnástke chrbtom nedokázal nahrať spoluhráčovi a navyše sme sa dopustili aj faulu.

• 31.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 29.

Holmanov priamy kop spracoval Ljubičić prsiami, no zaveliť do rýchlej kontry už nedokázal.

• 29.
    Dávid Holman zahrával priamy kop
  • 27.

Ďalší roh nášho mužstva zahral Davis. Loptu síce poslal do šestnástky, lenže na bližšiu žrď, kde najvyššie vyskočil Božikov.

• 27.
  • 25.

Aktuálne trochu na prekvapenie pokračuje ďalej. Uvidíme, či je schopný aj dohrať celý duel.

• 24.

S veľmi bolestivou grimasou teraz schádza dole Rabiu, navyše krivkajú a s oporou lekárov. Nevyzerá to pre neho dobre.

• 23.

Hra je prerušená. Na ihrisku je ošetrovaný Rabiu a nie je vôbec isté, či bude môcť aj naďalej pokračovať v hre.

• 22.

Davis sa pri ďalšej štandardke neporozumel so Simonom. Snažil sa mu prihrať do nábehu, kým náš konžský reprezentant odbehol na opačnú stranu.

• 20.

Bajrić si naustrážil nášho rýchlo Baya, ktorý mu ušiel, no v samostatnom nájazde prepálil nemožné. Šulla ho osamoteného vychytal.

• 19.

Vida poslal loptu na vzdialenejšiu žrď, kde na ňu vyskakovali hneď dvaja naši futbalisti, no Čikoš si oboch postrážil.

• 19.
  • 17.

Nehrá sa. Po tvrdom zákroku je ošetrovaný Koštrna, no našťastie bude v poriadku.

• 15.

Bayov center vyrazil Božikov, a tak nasledoval rohový kop. Ten zahral Vida taktiež priamo pred Šullu, kde však rozhodca odpískal Davisov faul.

• 15.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 12.

Ani druhý Holmanov roh nebol zahraný zle. Pred Macejom však operoval Ljubičić.

• 11.
  • 11.

Holman bol aktívny aj v tejto chvíli. Napriahol asi z dvadsiatich metrov k ľavej žrdi, no Macej pdvrátil na na ďalší roh.

• 10.

Macej si mohol vydýchnuť aj po rohovom kope, keď v pokutovom území mali prevahu hráči v žlto-modrom.

• 9.
  • 8.

Nono zahral priamy kop nakrátko. Hosťom sa podarilo aj zacentrovať, ale s ich pokusom sme si poradili.

• 7.
  • 6.

Ouuuuu, tak to bola obrovská gólová príležitosť hneď v úvode. Vybojovali sme si štandardku takmer od rohovej zastávky, odkiaľ Davis našiel výborna nabiehajúceho Baya. Ten v tutovke netrafil loptu žiaľ ideálne. Zastavil ju Božikov.

• 6.
  • 3.

Výborná atmosféra je samozrejme od úvodných minút, naši fanúšikovia pred úvodným výkopom prichystali krásnu choreografiu tvorenú žltými a modrými dymovnicami.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov našich hráčov. Poďme si po EURÓPSKU LIGU!

• 0.

Pred úvodným výkopom bol ocenený náš Christián Herc za najkrajší gól mesiaca apríl. Gratulujeme!

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z posledného duelu na našom štadióne a z predposledného vo fortunaligovej sezóne. Na trávnik MOL Arény práve v týchto chvíľach kráčajú hráči oboch celkov. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým náš najväčší súper v belasom drese. Je tu najväčšie derby, kde ide o neskutočne veľa. Pri prípadnom víťazstve si v tomto stretnutí môžeme potvrdiť účasť v pohárovej Európe po dlhých 25 rokoch. O tento úspech sa budeme snažiť pred vypredaným hľadiskom, pred famóznou atmosférou, ktorú dokážu pripraviť len naši fanúšikovia. Nášmu súperovi o tak veľa nejde, pohárovú Európu má po víťazstve Slovnaft cupe istú, no naďalej bojuje o druhé miesto a samozrejme tiež proti rivalovi, kde sa nemôže pustiť ani jeden súboj. Budeme sa mať teda určite na čo pozerať a hlavne verme, že po nervydrásajúcom stretnutí na pravú dunajskostredskú fiestu. DAC DO TOHO!!!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 9. kole nadstavbovej časti o titul! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 12.5.2018 o 17:45 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 9. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

Nepodarilo sa! Aj napriek obrovskej snahe, dobrom výkone, množstve gólových príležitostí, srdci na ihrisku a v neposlednom rade aj obrovskej podpore vypredanej MOL Arény sme sa ani dnes nedočkali potvrdenia postupu do Európskej ligy po 25-tich rokoch. Záverečný potlesk zaslúžene patril hráčom, ale aj samotným fanúšikom.

Do derby proti najväčšiemu súperovi sme po prehre 2:0 s trnavským Spartakom nastúpili len s dvomi a aj to vynútenými zmenami v základnej zostave. Huka a Kalmára, ktorí videli v predošlom stretnutí sporné červené karty, dnes nahradili Živković a Simon. Pred úvodným výkopom nás fanúšikovia potešili krásnou žlto-modrou choreografiou zloženou z dymovníc. Od úvodu šli do „plných“ oba celky. Už v šiestej minúte zahral Davis priamy kop takmer od rohovej zástavy, na loptu si nabehol Bayo, no v gólovej pozícii netrafil ideálne. V ďalších minútach zase búšili do našich obranných radov hostia, uspeli sme bez Macejovho ohrozenia. V dvadsiatej minúte sme boli opäť blízko ku gólu, Bajrić nepostrážil Baya, ktorého v samostatnom nájazde Šulla vychytal! V 34. minúte sme získali nádejný priamo kop po faule na Baya, asi z dvadsiatich metrov však Ljubičić loptu napálil len do Živkovića. O tri minúty Vida výborne vysunul Baya, jeho rýchlu strelu z ostrého uhla znovu zneškodnil gólman hostí dobrým zákrokom. V závere polčasu sme získali dve štandardky, z ktorých sme nič nevyťažili, a naopak gólom do šatne udreli hostia. Holmanov rohový kop v nadstavenom čase na vzdialenejšiu žrď hlavičkou umiestnil nepostrážený Božikov, a tak sme do kabín schádzali za nepriaznivého a nespravodlivého stavu 0:1.

Aj v druhom polčase sme pokračovali s prevahou na lopte my. V 55. minúte Bayo nevyužil hneď dve ďalšie tutovky. Najprv si ho postrážil Božikov, aby mu následne znepríjemnil život aj Čikoš. O dve minúty Šporar obišiel Maceja, no zakončil prineskoro, náš gólman sa dokázal vrátiť na svoju pozíciu a vychytať tak Šporarov pokus. Po hodine hry novic na ihrisku Divković nahral do ostrého uhla Ljubčićovi, ktorý v šestnástke nedokázal ohroziť Šullu. V 63. minúte zase Ljubičić vysunul Davisa do gólovej príležitostí, po strele z prvej gólman hostí znovu lapal. O tri minúty fanúšikovia oslavovali návrat Pačindu na hraciu plochu po dlhodobom zranení mohutným potleskom, práve do neho sa vkladali obrovské nádeje. Tlačili sme sa dopredu aj v ďalších minútach, no gól sme aj napriek mohutnému tlaku vypredanej arény nevedeli vsietiť. V 81. minúte dostal Ljubičić dlhý center do pokutového územia, z otočky vystrelil, no jeho pokus nebol dostatočne razantný. O tri minúty naše mužstvo opäť získalo priamy kop asi z dvadsiatich metrov a opäť skončila lopta od Pačindu v múre. V záverečných minútach sme sa dlho nevedeli dostať pred bránu Slovana a práve naopak hasiť v obrane museli Koštrna a aj Ljubičić. Najväčšia šanca nášho mužstva na vytúžený gól prišla až v nadstavenom čase, keď konštrukciu brány nastrelil Divković a vzápätí Šatka. Kalich horkosti sme si vypili až dna, a tak sme museli s obrovským žiaľom po záverečnom hvizde prijať prehru a oddialenie Európskej ligy.

Siedma prehra v ročníku pre nás znamená zosun na tretiu priečku a zároveň vzdialenie pohárovej Európy. Fortuna liga a naša fantastická sezóna sa dostáva do absolútneho finále! V poslednom kole zavítame na pôdu Ružomberka, s ktorým si zmeriame sily o týždeň v sobotu 19. mája o 17:00. Tento zápas zároveň bude bojom o definitívne vybojovanie miestenky do Európskej ligy. Pod Čebraťom vás tak srdečne očakávame.

Marco Rossi, DAC: „Najprv musím povedať, že prečo som odbehol. Slovan prišiel bojovať, robiť všetko pre víťazstvo, aj zdržiavať, a to je normálne. Nakoniec aj vyhral, no verím, že podobne zabojuje aj o týždeň proti Žiline. My sme mali šance, dvakrát sme trafili konštrukciu, snažili sme sa, no zrazili nás chyby v prvom a druhom polčase. Slovan strelil gól z jedinej šance v prvom polčase, čo mal. Ak si ľudia myslia, že môžeme súperiť s mužstvom, ktoré ma diametrálne rozličný káder, hráčsku kvalitu a finančné možnosti, tak sa mýlia. Aj napriek tomu sme sa snažili, kým Slovan prišiel hrať na protiútoky. Bojovali sme, no nevyšlo to. Ak po si sezóne nevybojujeme postup do Európskej ligy, tak ja, káder a celý realizačný tím aj s vedením klubu musí skočiť do Dunaja a spáchať samovraždu.“

Martin Ševela, Slovan: „Z našej strany nebol dobrý vstup do zápasu. Dunajská Streda držala loptu na kopačkách, stredoví hráči boli aktívni a celkovo ukázali lepšiu kvalitu. Vypracovali si aj viac šancí. Bayovi výborne zmenšil strelecký uhol Michal (Šulla), čím sa mu ho podarilo vychytať. Strelil sme gól na konci polčasu po štandardke a na začiatku druhého mohol Šporar zvýšiť, čím by sme potom hrali ľahšie. Súper žil a Dunajská Streda predviedla veľmi dobrý výkon. Remíza by možno bola spravodlivejšia, no my sme sa dokázali presadiť a stála pri nás aj šťastena. Konštrukcia brány zvonila z jednej strany aj z druhej, no my sme boli šťastnejší. Čo sme si povedali v kabíne, to vyšlo, a tak si vezieme tri body. Preskočili sme Dunajskú Stredu, máme druhé miesto a potvrdiť to chceme v ďalšom súboji so Žilinou. Tri body sú naše a my sa tomu tešíme.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:1)