• Priamy kop (83. minúta)Dalibor Takáč
  • Rohový kop (83. minúta)Dalibor Takáč
  • Priamy kop (87. minúta)Marko Divković
  • 90+1.

Je koniec, je koniec, JE KONIEEEEEEC. Dámy a páni, Európska liga je definitívne našaaaaa. Po 25 rokoch nám ju nikto, ale vôbec nikto nevezme. Dnes sme si suverénnym víťazstvom nad Ružomberkom zabezpečili tri body, vďaka ktorým sa v našom sektore objavili neskutočné a priam grandiózne oslavy. Dunajskostredská fiesta začína práve teraz! Historicky prvé víťazstvo v Ružomberku hovorí, že cesta domov bude najviac rozprávková za posledných 25 rokov.

Zápas s Ružomberkom ukončil našu fantastickú sezónu grandiózne a to postupom do pohárovej Európy po dlhočizných 25 rokoch! CHLAPCI ĎAKUJEME, STE NAŠI HRDINOVIA! Rovnako za podporu ďakujeme aj našim FANÚŠIKOM, ktorí sú jednoznačne NAJLEPŠÍ NA SLOVENSKU! Ja vám už len ďakujem za pozornosť počas celej sezóny 2017/2018 a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte jednu minútu.

• 89.

Minútu pred koncom Pačinda v samostatnom nájazde, loptu poslal tesne vedľa brány.

• 87.

Po rohu bola naša akcia rýchlo ukončená, keď rozhodca odmával postavenie mimo hry.

• 87.
    Marko Divković zahrával priamy kop
  • 84.

Priamy kop, rohový kop, no my sme dnes neprekonateľní! V našom sektore sa už oslavy rozbehli, čoskoro prepuknú aj na ihrisku. DEEEEAAAAACEEEEE!

• 83.
    Dalibor Takáč zahrával rohový kop
  • 83.
    Dalibor Takáč zahrával priamy kop
  • 82.

PO rohovom kope sa v dobrej pozícii ocitol Gerec, zakončil z prvej, ale slabý pokus Maceja vystrašiť nemohol.

• 81.
  • 80.

Pačinda po príchode na ihrisko ešte aj za stavu 0:4 rozprúdil našu hru ešte viac. Sám teraz potiahol loptu po pravej strane ihriska, po zaseknutí sa dostal k palebnej pozícii, no tvrdý pokus domáci gólman pokryl.

• 79.

Po ňom síce lopta skončila v pokutovom území medzi hráčmi oboch celkov, avšak práve tí naši v ňom mali prevahu. Loptu bez problémov zahrali do bezpečia.

• 78.
  • 77.

Gal-Andrézyl sa dostal k palebnej pozícii, no získal len roh.

• 77.
    Matej Kochan opustil ihrisko, nahradil ho Dalibor Takáč
  • 74.

Štvrtý roh sme zahrali nakrátko na Pačindu, no následne sa už Divkovićov center neujal.

• 71.

Rohy sa hrnú jedna radosť, po prvom Menich odhlavičkoval na druhý. Ten sme zakončili hlavou, a brankár len vytláčal na roh, kým po treťom sme domácich neohrozili.

• 71.
  • 70.
    Peter Gál-Andrezly bol napomínaný žltou kartou
  • 70.
    Vakoun Issouf Bayo opustil ihrisko, nahradil ho Erik Pačinda
  • 68.

Nehrá sa pre ošetrovanie Baya, ale aj on bude našťastie v poriadku.

• 67.

Dnešné stretnutie sleduje 1527 divákov.

• 65.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 64.

Tentokrát sme trochu zabudli na obranu, Gerec sa dostal do samostatného nájadzu, no podržal nás Macej, čím zabránil čo i len malému skazeniu radosti. Po dobrom výbehu nájazd zneškodnil.

• 63.
    Peter Maslo bol napomínaný žltou kartou
  • 62.
    Erik Daniel zahrával rohový kop
  • 61.

Sme vám dlžní ešte informáciu, že pri oslave nášho štvrtého gólu hráči v návale emócii padli a rozbili drevený barter. Nevadííííííí!

• 60.

Po Danielovom rohu sme zostali pozorní, a tak pokračuje fantastické vedenie 4:0.

• 59.
  • 58.

Z nášho sektoru sa mohutne ozýva "Európa, Európa, Európa" a naši fanúšikovia majú pravdu.

• 58.
  • 56.

Tak to je neuveriteľné! V Ružomberku vyhrávame o štyri góly! DAC hrá neskutočne. Vida sa po prihrávke zbavil brániaceho obrancu, sám nabehol na Macíka a chladnokrvne poslal loptu k ľavej žrdi.

• 54.

Priamy kop zahral Vida nie najlepšie, lopta rovno skončila na Jonecovej nohe, ktorú ju zahral do bezpečia.

• 54.
    Kristopher András Vida zahrával priamy kop
  • 53.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Marko Živković
  • 51.

Nehralo sa kvôli ošetrovaniu Davisa, najprv to s ním nevyzeralo dobre, no už je späť v hre.

• 50.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 50.

Vida zahral loptu nakrátko na Záhumenského, na ktorého center si nabehol Herc, pred bránou však jeho pas nikto nečakal.

• 49.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 48.

UUUUUUUUUUUUUUUUUUU, tak to bolo tade Davisova strela. Z priameho kopu poslal loptu rovno na bránu, Macík ju vytlačil len na žrď!

• 48.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 46.

Začal sa už druhý polčas s výkopom od hráčov nášho celku.

• 45.

Rozhodca nepridáva k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Máme za sebou polovicu stretnutia, po ktorej sme šťastní, šťastní, prešťastní! Zo začiatku sme síce nemali až takú veľku prevahu, no po prvom góle tlak z nás opadol a rozbalili sme to pod Čebraťom naozaj naplno. Vyhrali sme o tri góly, mohli sme streliť aj ďalšie góly. Teraz si hlavne treba tento stav udržať a vitaj Európa! Chlapci, v druhom polčase musíme rovnako zabrať a futbalová fiesta sa môže začať. DAC do toho!

• 42.

Po Danielovom centri sme mohli zostať pokojný, keďže lopta skončila mimo šestnástky a mimo hráčov "Ruže".

• 42.
  • 40.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, futbalová fiesta v Ružomberok, kde sa práve v týchto chvíľach píše história. Nielenže po góle Baya siahame na historicky prvé víťazstvo v Ružomberku, ale zároveň sa k nám Európa po 25 rokoch nezadržateľne blíži. To je ono chlapci. Záhumenský posunul loptu Vidovi, ktorý z prvej poslal center pred Macíka. Doň sa ľavačkou oprel Bayo a bolo vybavené!

• 40.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 36.

Rovnako sa musel mať na pozore náš gólman aj teraz pri strele z ostrého uhla. Danielov pokus Macej vyrazil.

• 34.

O sebe aktuálne dali vedieť aj domáci, konkrétne Qose poslal štipľavý pokus z hranice pokutového územia, ktorý však Macej kryl.

• 33.

Po Davisovom góle sme sa opäť mohli radoviť. Letel na Huka, ktorý ho však doraziť v nádejnej pozícii nevedel.

• 32.
  • 31.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, vyhrávame o dva góly. Tak to je fantastický nielen vstup, ale aj priebeh stretnutia. Gól predchádzala ešte jedna gólová príležitosť s parádičkami Baya a Vidu, ktoré sa Vidovým gólom neskončili. Prišiel však center Davisa na Vidu, prvá vybránená strela, no nechytateľná dorážka Ljubičića.

• 30.
    Marin Ljubičić strelil gól
  • 29.

Po góle sa pred bránu súpera netlačíme. Loptu má na kopačkách súper, no pred Maceja hráčov ani náhodou nepúšťame.

• 26.

Daniel sa postavil k zahraniu aj ďalšej štandardky. Loptu zahral nakrátko Kochanovi, ktorý ľavé krídlo aj napriek snahe nespojazdnil.

• 26.
    Erik Daniel zahrával priamy kop
  • 23.

Uuuuuuuf, mohli sme viesť hneď o dva góly. Na Davisov center si najlepšie nabehol Ljubičić, ktorý hlavou aj v tutovke zakončoval, lenže teeesne vedľa.

• 23.
  • 20.

GOOOOOOOOL, GOOOOOOOOL, GOOOOOOOOOOL, GOOOOOOOL, GOOOOOOOOOL, vyhrávameeeeee 1:0. Tak vážení fanúšikovia DAC-u. Už v 19. minúte sme sa dočkali úvodného gólu, ktorý nám razom pomaličky otvára brány do pohárovej Európy. Najprv bol šikovne vysunutý Bayo, na ktorého si Macík vybehol, loptu jemne vykopol, lenže presne na Vidove kopačky, ktorý asi z 25 metrov v náročnej pozícii trafil opustenú bránu, čím sa začala neskutočná radosť v našom sektore. Anooooooo, vedieme!

• 19.
  • 18.

Mohli sme inkasovať. Danielov priamy kop letel na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ Gešnábel loptu poslal ešte raz pred brankára. Haskićovi chýbalo naozaj málo k doklepnutiu lopty.

• 17.
  • 16.

Davis je zatiaľ pri chuti. Poslal ďalší nádejný center, ktorý doletel k Bayovi, vo vzduchu však bránu z prvej nenašiel.

• 15.

Od prvých minút hráme s enormnou snahou, avšak zatiaľ sa zdá, že nám trochu aj zväzuje nohy. Verme, že každou minútou sa nám bude dariť lepšie.

• 12.

Naša obrana tentokrát nebola maximálne istá. Daniel poslal prízemný pas pred Maceja, ktorý mu Šatka vrátil, a tak Daniel na druhýkrát našiel Haskića. Domáci hráč z gólovej pozície zakončil nad.

• 9.

Ďalší center sa do pokutového územia valil z pravej strany od Simona. Bayo bol prikrátky a zároveň bol odmávaný ofsajd.

• 7.

Vida si v pokutovom území našiel palebnú pozíciu, odkiaľ sa pokúsil poslať poriadne tvrdú strelu, pálil poriadne mimo.

• 5.

Nebezpečnejšie to vyzeralo z nášho protiútoku, kde Davis centrom z ľavého krídla hľadal pred bránou Vidu. Chýýýýýbal azda krok k doklepnutiu lopty.

• 4.

Úvodný útok rozvinul Ružomberok. Gal-Andrézlymu sa podarilo aj zacentrovať, lenže cez našu pripravenú obranu lopta neprekvapila.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov domáceho celku. Pred stretnutím bol ešte odmenený domáci kapitán Peter Maslo za 300 stretnutí za ružomberský klub. Gratulujeme.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z nášho „snáď“ záverečného stretnutia sezóny 2017/2018. Na ružomberské ihrisko práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov. Domáci v tradičných oranžových dresoch, kým naši hráči v žlto-modrej kombinácii. Domáci majú bez ohľadu na výsledok isté šieste miesto, kým nám dnes ide o veľa! Čakáme na štvrtý pokus, štvrtý zápas, kde môžeme potvrdiť účasť v Európskej lige po 25 rokoch. Ten si chceme zaistiť víťazstvom, ktoré by bolo vôbec historicky prvým trojbodový zápisom na ružomberskej pôde. Vážnosť stretnutia si uvedomujú aj naši fanúšikovia, ktorí sektor hostí vypredali už včera. 517 žlto-modrých už teraz vytvára pre našich hráčov práve futbalové prostredie, ktoré pevne veríme, že nás dovedie do úspešného konca. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 10. kole nadstavbovej časti o titul! Na programe máme duel MFK Ružomberok - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 19.5.2018 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 10. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL:

EURÓPSKA LIGA! Podarilo sa, posledný krok býva najťažší, aj bol, no o to bolo dnešné historické víťazstvo proti Ružomberku sladšie. „Ružu“ sme na jej pôde navyše doteraz neporazili. Jednoznačné víťazstvo 4:0, zaslúžený postup do Európskej ligy po 25 rokoch a mohutné oslavy tohto úspechu nemali konca-kraja. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, že nás podporovali počas celej sezóny. Ste najlepší!

Na záverečný duel sezóny 2017/18 spravil tréner Marco Rossi len jednu zmenu v základnej jedenástke. Po vypršaní kartového trestu sa do nej vrátil Huk, ktorý na lavičku posadil Živkovića. Už pred začiatkom stretnutia bol známy fakt, že našim fantastickým fanúšikom sa náš sektor hostí podarilo kompletne vypredať, a tak nabudených hráčov privítalo 517 žlto-modrých. Už v piatej minúte Davis poslal nádejný center z ľavého krídla, na ktorý chýbal Vidovi azda krok k doklepnutiu. O dve minúty si Vida našiel palebnú pozíciu, odkiaľ však zakončoval nepresne. V dvanástej minúte nás vystrašili aj domáci, Daniel po prvom neúspešnom pokuse našiel na druhýkrát Haskića, ktorý z nebezpečnej pozície vystrelil nad. V 18. minúte poslal Gešnábel loptu po priamom kope pred Maceja, kde Haskićovi chýbal len kúsok k jej dorazeniu do našej brány. O minútu vybehol Macík na pas Bayovi, loptu odkopol priamo na Vidove kopačky, ktorý z náročnej pozícii z dobrých 25 metrov trafil do odkrytej brány - 0:1. V 23. minúte hlavičkoval po Davisovom priamom kope Ljubičić, v tutovke sa lopta medzi tri žrde nezmestila. V 29. minúte sa Vida s Bayom doslova parádičkami pohrali s obranou, nebezpečné zakončenie Vidu však Macík pokryl. V pokračujúcom útoku poslal Davis center na Vidu, ktorý hlavou vrátil loptu pred bránku a pri Ljubičićovej dorážke domáci gólman nemal nárok - 0:2. Zostali sme aj naďalej aktívni, pri ďalšej štandardke zahranej Davisom sa v nádejnej pozícii ocitol pre zmenu Huk, Macík však už loptu za seba nepustil. Dvakrát sa osmelili aj domáci, najprv Qoseho tvrdý pokus skončil tesne nad, kým Danielovu strelu z ostrého uhla Macej skrotil. Brány do Európy sme začali „rozkopávať“ v 40. minúte, kedy sa do Vidovho prízemného centra oprel ľavačkou Bayo a razom bolo 0:3. Záverečné minúty polčasu sme si už ustrážili, a tak sme do kabín zišli za fantastického vedenia o tri góly!

Tak ako sme pompézne skončili prvú polovicu stretnutia, sme začali aj druhú. Už v 48. minúte Davis zahral priamy kop asi z dvadsiatich metrov rovno na bránu, kde Macík loptu len horko-ťažko vytesnil na žrď. V 55. minúte sme do Ružomberskej rakvy pribili ďalší klinec, Vida sa po pase zbavil brániaceho obrancu a v samostatnom nájazde loptu chladnokrvne umiestnil k ľavej žrdi, kde domáci brankár opäť nemal nárok - 0:4. V 64. minúte sme trochu zabudli na obranu, Gerec sa dostal do samostatného nájazdu, no naň dobre zareagoval Macej vybehnutím, loptu úspešne skrotil. Okolo 73. minúty sme zahrávali hneď štyri rohové kopy, po druhom hlavičkoval Pačinda a Macík horko-ťažko loptu vytesnil nad. V 79. minúte aktivitou na pravej strane ihriska hýril Pačinda, po zaseknutí lopty sa dostal k streleckej pozícii, no štipľavý pokus domáci gólman pokryl. V 82. minúte mohol pridať čestný gól Gerec, v dobrej pozícii však loptu netrafil ideálne. V ďalších minútach sme si hru užívali, kontrolovali zápas, Pačinda v 89. minúte samostatný nájazd poslal mimo, ale aj tak sa po zápase mohli začať mohutné oslavy na ihrisku, na tribúnach, v Dunajskej Strede a na celom Žitnom ostrove!

Dámy a páni, Európska liga je definitívne naša! Po 25 rokoch nám ju nikto, ale vôbec nikto nevezme. Dnes sme si jednoznačným víťazstvom nad Ružomberkom zabezpečili tri body, vďaka ktorým v našom sektore vypukli neskutočné a priam grandiózne oslavy. Triumf 4:0 je zároveň našim historicky najvyšším víťazstvom v prvej lige na súperovom ihrisku. Dunajskostredská fiesta začína práve teraz! Historicky prvé víťazstvo v Ružomberku hovorí, že cesta domov bude najrozprávkovejšia za posledných 25 rokov. V nasledujúcej sezóne sa vidíme od 14. júna, kedy nám začína letná príprava.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že predtým ako sa začneme baviť o zápase chcem povedať, že som mal pred Ružomberkom obavy. Je to jedno z mála mužstiev, ktoré počas stretnutia dokáže meniť taktiku. Inak začína a inak končí. V prvom rade chcem zagratulovať Norbertovi Hrnčárovi, pretože za dve sezóny dokázal obrovské veci v Ružomberku. Dostal ho do Európskej ligy, finále Slovnaft Cupu a aj teraz sa ešte môže pobiť o Európsku ligu. Viac ako hodnotenie zápasu by som chcel poďakovať štábu, realizačnému tímu, a tak isto ďakujem hráčom, ktoré boli nielen dobrí hráči, ale aj ľudia. Tak isto ďakujem aj naším neskutočným fanúšikom, ktorí možno nie úplne od úvodu, ale po zvyšok sezóny boli dvanástym hráčom mužstva. Postup do Európy si zaslúži mužstvo a rovnako aj fanúšikovia.“

Norbert Hrnčár, Ružomberok: „V prvom rade gratulujem Marcovi a celej Dunajskej Strede k obrovskému úspechu a k postupu do Európskej ligy. Prajem, aby v nej postúpili aspoň do skupinovej fázy, čo by bolo dobré pre DAC aj celý slovenský futbal. Dunajská Streda si to zaslúži za to, ako robí futbal, kvôli diváckemu zákulisiu a aj za perfektnú Marcovu robotu. Klobúk dole. K zápasu, dnes sme mali obrovské problémy v obrane nakoľko vypadli dôležití hráči a hlavne to je dôvod, prečo sme prehrávali súboje. Boli sme potrestaní a zaslúžene sme tak prehrali. K zápasu toľko, ešte raz chcem zagratulovať súperovi.“

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:4 (0:3)