StretnutieFC Blau-Weiss Linz vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
FC Blau-Weiss Linz
    >>
Markus Blutsch 15
90. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • 0.

Vítame našich fanúšikov! DAC sa dnes v druhom stretnutí letného prípravného obdobia predstaví v Linzi na ihrisku miestneho druholigového FC Blau-Weiss. Zápas vám prinesieme v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli. Link: http://fcdac.sk/sk/spravy/2018/06/22/link-na-zivy-prenos-z-pripravneho-stretnutia-bw-linz-dac

• 0.

Hodnotenie trénerov: FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 (1:2)

Marco Rossi, DAC: „Z pohľadu útočnej hry mužstva sme včerajší zápas zvládli dobre. Opäť sme si vypracovali viacero gólových príležitostí, ale podobne ako v predchádzajúcom súboji, ani tentoraz sme ich nedokázali premeniť. Súper strelil gól z priameho kopu, čo bola ich jediná priama strela na bránku. V prvom polčase sme mali navrch, z našej prevahy sme mohli vyťažiť aj väčší náskok. V úvodných pätnástich minútach druhého dejstva nás domáci dostali pod tlak, ale po prestriedaní sa obraz hry vyrovnal. Prišli aj šance a po obrovskej chybe brankára sme dosiahli víťazný gól. Vzhľadom na priebeh zápasu sme mali vyhrať aj vyšším rozdielom, ale dôležité je, že v porovnaní s predchádzajúcim zápasom sa nám podarilo spraviť krok vpred.“

Thomas Sageder, Blau-Weiss Linz: „Hrali sme proti veľmi silnému súperovi, ktorý hral od úvodného hvizdu veľmi agresívne a snažil sa nás zatlačiť. My sme mali najlepšiu fázu v úvode druhého polčasu, kedy sme spôsobili Dunajskej Strede problémy, aj napriek tomu sme však napokon prehrali. Napriek nepriaznivému výsledku som spokojný s výkonom mojich hráčov, veď len v utorok sme začali spolu trénovať a toto bol náš prvý prípravný zápas. DAC-u prajem veľa šťastia v kvalifikácii Európskej ligy.“

SprávyPrípravné stretnutie: FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)
Prípravné stretnutie: FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)
2018 jún 23.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
SÚSTREDENIE

Rakúskeho druholigistu sme porazili gólmi Baya a Almásiho.

DAC je od štvrtka na osemdňovom sústredení v rakúskom St. Pöltene, ktorého súčasťou sú aj dve prípravné duely. Ten prvý odohral dnes v zhruba 130 kilometrov vzdialenom Linzi proti miestnemu druholigovému FC Blau-Weiss.

Tréner Rossi poslal na trávnik všetkých hráčov, ktorých má v tréningovom kempe k dispozícii. Jedinou výnimkou bol brankár Slančík. Už v prvej minúte získal po Pačindovom centri hlavou vedenie Bayo - 0:1. Domáci trafili počas celého zápasu našu bránku jediný raz a z toho sa zrodil ich vyrovnávajúci gól. V 15. minúte zahrával priamy kop meter spoza šestnástky Blutsch a delovkou prepálil múr aj brankára Maceja - 1:1. O našom víťazstve rozhodla kuriózna situácia a bojovnosť Almásiho zo 73. minúty, keď pri napádaní domáceho gólmana sa od neho lopta odrazila do siete - 1:2.

Najbližší prípravný duel odohráme v utorok o 18.00 h na štadióne SV Bad Erlach proti čerstvému maďarskému majstrovi Videoton Székesfehérvár.

FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)