StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs Videoton FC Székesfehérvár
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Vakoun Issouf Bayo 13
90. minúta1 - 1Videoton FC Székesfehérvár
  • 0.

Vítame našich fanúšikov! V druhom stretnutí rakúskeho sústredenia a celkovo treťom v rámci letného prípravného obdobia si dnes DAC zmeria sily s aktuálnym maďarským šampiónom Videotonom Székesfehérvár. Zápas vám prinesieme v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli. Link: http://fcdac.sk/sk/spravy/2018/06/25/link-na-zivy-prenos-z-pripravneho-stretnutia-dac-videoton

Marko Ščepović#44Marko Ščepović
Hodnotenie trénerov: FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:1)

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Dobre sme sa pohybovali, páčil sa mi aj prístup hráčov. Bol to náš dosiaľ najlepší prípravný duel, v ktorom sme mali za súpera podstatne kvalitnejší tím ako v predošlých dvoch prípadoch. Som presvedčený, že sme na dobrej ceste, aby sme boli o dva týždne pripravený na súboj proti Dinamu Tbilisi. V prvom polčase sme mali niekoľko dobrých príležitostí, pri inkasovanom góle sme však trošku zaspali. Videoton však nemal ďalšie šance okrem Husztiho brvna, o ktorom je známe, že má vnikajúcu kopaciu techniku. Naopak, my sme mali niekoľko sľubných útočných akcií, pri ktorých však zväčša chýbalo správne rozhodnutie. V druhej časti zápasu sme sa pred bránu súpera dostávali už menej často, ale remíza s maďarským majstrom zvyšuje sebavedomie. Aj keď platí, že v príprave výsledky nie sú prvoradé.“

Marko Nikolić, Videoton: „Na sústredení zatiaľ pracujeme dobre a dôležité je, že nemáme zranených hráčov. Nohy boli po náročných tréningoch ešte ťažké, čo je však pochopiteľné, veď sme v strede dvojtýždňovej prípravy - ak sa tak krátke obdobie dá vôbec nazvať prípravným. Odohrali sme dobrý zápas, v dobrom rytme. Bol to ostrý duel, v ktorom dostala väčšina hráčov zaťaženie na celých deväťdesiat minút. Vo vyrovnanom stretnutí sa zrodila zaslúžená remíza. V niektorých častiach sme kontrolovali priebeh my, v niektorých DAC.“

SprávyPrípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:1)
Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:1)
2018 jún 26.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
SÚSTREDENIE

Meranie síl s čerstvým maďarským šampiónom prinieslo vyrovnaný priebeh v prvom polčase, prevahu DAC-u po obrátke a nerozhodný výsledok. Bayo strelil tretí gól v príprave.

V druhom stretnutí rakúskeho sústredenia a celkovo treťom v rámci letného prípravného obdobia si dnes DAC zmeral sily s Videotonom Székesfehérvár, ktorého hráči pred pár týždňami oslavovali tretí majstrovský titul klubovej histórie.

Tréner Rossi dnes musel poslať na tribúnu Záhumenského s Alukum, ktorých vyradili drobné šrámy, oddych dostal aj brankár Jedlička.

Prvý strelecký pokus zápasu znamenal vedúci gól súpera: Lazovičovu prihrávku poslal Marko Ščepović nekompromisne do ľavého horného rohu - 0:1. Aj druhá strela skončila v sieti. Na opačnej strane si Koštrnov dlhý nákop spracoval Pačinda, pekne prihral Bayovi a ten dosiahol svoj tretí gól v letnej príprave - 1:1. Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh a po jednej ďalšej veľkej šanci na oboch stranách. Po obrátke mal viac streleckých pokusov DAC, góly sme však už nevideli a po prehre so Znojmom a víťazstve nad BW Linz sme si v treťom prípravnom duely zaknihovali remízu.

Po majstrovi Maďarska nasleduje tamojší strieborný medailista - v sobotu 30. júna zavíta do MOL Arény Ferencváros. Stretnutie má výkop o 19.00 h a o predpredaji vstupeniek si môžete prečítať tu.

FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:0)

Sportarena des SV Bad Erlach, Bad Erlach, Rakúsko, utorok 26.6.2018 o 18.00 h, zamračené, dážď, +16°C

Góly: 13. Bayo - 7. Ščepović

Rozhodoval: Gnam - 100 divákov

DAC: Macej (46. Slančík) - Huk (71. Špiriak), Šatka, Kone - Koštrna, Ljubičić (71. Domonkos), Herc, Šimčák - Vida (60. Tretyakov) - Pačinda (76. Almási), Bayo (60. Divković). Tréner: Marco Rossi.

Videoton: Kovácsik - Nego, Vinícius (65. Juhász), Fiola, Stopira - A. Hadzić - Nikolov (65. Varga), Pátkai (65. Pátkai) - Huszti (74. S. Šćepović) - M. Šćepović, Lazović. Tréner: Marko Nikolić.