StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FC Dinamo Tbilisi
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Vakoun Issouf Bayo 30
90+5. minúta1 - 1FC Dinamo Tbilisi

Irfan Peljto (BIH)
Senad Ibrisimegović (BIH)Davor Beljo (BIH)
  • 90+5.

Úvodný zápas prvého predkola Európskej ligy medzi DACom a Dinamo Tbilisi sa skončil. Źial, skončil sa len remízou 1:1. Dnes sme boli určite lepším mužstvom, ktorí tlačil a bojoval počas celého stretnutia, ale ani to nestačilo na víťazný gól. Ku koncu sme dokonca mohli inkasovať. Premárnili sme šancu vyhrať, no všetko je otvorené, a tak už teraz prajeme našim hráčom v Tbilisi veľa šťastia. Hráči dostali po zápase zaslúžený potlesk a ďakovačku.

Úvodný zápas 1. predkola Európskej ligy po dlhočizných 25 rokoch sa definitívne skončil! Boj o 2. predkolo je však len v polovičke, a preto sa DAC stretne s Dinamom Tbilisi už o týždeň 19. júla o 19:00 priamo v Gruzínsku. Dovtedy vám prajem krásne letné zážitky a pre dnešok, dobrú noc! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+4.

Fuuuuuuu, tak teraz Vatsadze absolútne osamotený pred Macejom šokujúco prestrelil, respektíve opečiatkoval brvno. Nad nami bol damoklov meč.

• 90+3.

Kiteishivili v závere stretnutia poriadne vystrašil naše mužstvo. Poslal umiestnený pokus k ľavej žrdi, ktorý vybránil len fantastický Macej.

• 90+2.
    Demetre Buliskeria bol napomínaný žltou kartou
  • 90+1.

To nie je možné, ďalšie premárnené príležitosti. Po rohu mal šancu skórovať Huk, kým pri ďalšom sme si šancu už nevypracovali.

• 90+1.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 90.

Herc sa dostal ku koncovke. Jeho pokus bol tečovaný, no skončil na rohu.

• 90.
  • 89.

Priamy kop súpera opäť skončil veľmi rýchlo.

• 88.
    Otar Kiteishvili zahrával priamy kop
  • 87.

Po ťažkom centri od Ljubičića na Divkovića. Dokázal s vypätím síl Marko poslať loptu na Baya. Ten vyhral hlavičkový súboj, ale lopta bola ďaleko od toho, aby sa dostala do brány.

• 86.
  • 85.

Po centri Koštrnu a strete Kalmára s gólmanom Dinama Tbilisi zostal ležať opäť otrasený brankár. Čas sa žiaľ míňa.

• 84.

Hostia si vypracovali priamy kop z nebezpečnej pozície. Kiteishvili loptu zahral vysoko nad.

• 83.
  • 82.

Záhumenského dlhý center na rýchloného Baya. Tentokrát bol prikrátky.

• 80.
    Akaki Shulaia opustil ihrisko, nahradil ho Bakar Kardava
  • 80.

Od tejto minúty sme už bez nášho najlepšieho strelca predošlých ročníkov. Verme, že ho zastúpi pravý žolík.

• 79.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 77.

Ďalšia premárnená príležitosť z našej strany. To snáď nie je možné. Na ľavom krídle sa uvoľnil Kalmár, ktorého center Bayovi stačilo len trafiť. Žiaľ osamotenému pred bránou sa to nepodarilo.

• 75.

Pačinda poslal nádejný center z ľavého krídla. Tretyakov len tesne nedočiahol.

• 73.

Po dlhšej dobe sa hrá dlhšie, no sme podstatne vyhodení z rytmu. Verme, že ho ešte do konca zápasu objavíme.

• 72.
    Budu Zivzivadze opustil ihrisko, nahradil ho Mate Vatsadze
  • 70.

Hra je neskutočné kúskovaná. Jeden hráč hostí je ošetrovaný, no rýchlo sú po ošetrení v poriadku. Verme, že takýto futbal nebudeme musieť pozerať až do konca.

• 68.

Nehrá sa, na ihrisku je ošetrovaný Ivanisenia.

• 67.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 66.

Pokračujeme pri vyššom percentuálnom držaní lopty, lenže smerom dopredu už nie sme takí úspešní.

• 64.

Dnešné stretnutie sleduje 8759 divákov.

• 62.

Hra sa na chvíľu presunula medzi šestnástky. Zrejme sa len nadychujeme na ďalší nápor.

• 59.

Pačindov rohový kop fantasticky posunul Vida na Ljubičića, ktorý z ďalšej gólovej pozície poslal štipľavý pokus tesne nad. Tak to je teda škoda.

• 59.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 56.

Do Dunajskej Stredy si našli cestu aj fanúšikovia Dinama Tbilisi. Je ich približne 15.

• 54.
    Vakoun Issouf Bayo bol napomínaný žltou kartou
  • 54.

K strele sa dostal tentokrát Kharabadze, no Maceja neohrozil.

• 52.

Naša túžba dnes vyhrať je neskutočná. Bojujeme naozaj ako o život a to je prekrásne. Pri našom ďalšom útoku sa Bayo prebíjal šestnástkou, nakoniec bol odzbrojený.

• 50.

Druhý gól sa podaril vsietiť hráčom Dinama Tbilisi. Postranný rozhodca našťastie videl ofsajd.

• 47.

Už od úvodu sme zatlačili súpera a mohli sme sa ujať vedenia. Herc uvoľnil Baya, ktorého zázračne vychytal gólman hostí. Ani dorážka z otočky od Pačindu sa neujala.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 46.
    Milan Šimčák opustil ihrisko, nahradil ho Zsolt Kalmár
  • 46.
    Giorgi Ivanishvili opustil ihrisko, nahradil ho Mikheil Ergemlidze
  • 45.

Prvý polčas 1. predkola Európskej ligy sa práve skončil. Po jeho odpískaní odchádzame do kabín za remízy 1:1, ktorá však spravodlivá nie je! V tomto polčase sme  boli lepším, bojovnejším a futbalovejším mužstvom s viacerými gólovými príležitosťami, ktoré sme však nedokázali doviesť do úspešného konca. Na prekvapivý vedúci gól hostí sme tak reagovali len vyrovnaním, no určite máme na víťazstvo, ktoré si nemôžeme nechať ujsť. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 44.

Vida zhral loptu evidentne podľa nacvičeného signálu. Huk ju už nedokázal dostať pred bránku hostí.

• 44.
    Kristopher András Vida zahrával priamy kop
  • 42.

Huk si teraz poriadne veril. Napriahol asi z takmer štyridsiatich metrov, no ďalekonosnú strelu gólman z gruzínskeho mančaftu len odprevadil von z ihriska očami.

• 39.

Vida zahral po zemi na bližšiu žrď nabiehajúcemu Bayovi. Ten loptu nahral späť, no z centra už nič nebolo.

• 38.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 37.

Strelu si vyskúšal aj Šimčák. Gólman hostí loptu len vyškriabal na roh.

• 36.

Ani prvý gól po 25 rokoch nám nestačí. Naďalej búšime do hradieb Dinama Tbilisi. Dnes berieme len víťazstvo!

• 33.

Práve sme mohli vyhrávať. K strele sa dostal Vida, ktorý zakončil len tesne nad.

• 32.

GOOOOOOOOOOOOOOOL, je to taaaaaam, je to taaaaaaaam, je to taaaaaaaaam. Prvý náš gól po 25 rokoch v Európskej lige sa zrodil práve teraz! Tak to je fantázia, v MOL Aréne sa zrodilo hotové šialenstvo. Vida loptu pri rohovej zastávke posunul Pačindovi, ktorého zlatá ľavačka našla Bayovu hlavu a bolo vymaľované! Je to aktuálne remíza.

• 30.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 30.
  • 30.

Jeden center za druhým letí do pokutového územia, ale žiaľ, stále bez gólového úspechu.

• 28.

Pačindov roh síce letel do šestnástky, ale tam mal prevahu náš súper z Gruzínska.

• 28.
  • 26.

Od úvodu stretnutia tu vládne skvelá atmosféra absolútne zaplnených tribún. Chýba už len náš gól.

• 25.

Zápas je v plnom prúde.

• 23.

Ďalší priamy kop zahral Pačinda. Loptu však nezahral dobre, skončila u najbližšie stojaceho súpera.

• 23.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 20.

Tlačíme a tlačíme do plných, no stále sme nedokázali skórovať. Najprv sme sa dožadovali penalty, no hra pokračovala, a tak Ljubičić pálil asi meter vedľa.

• 19.
  • 18.

Ani inkasovaný gól nás nezastavil. Pred bránou sa lopta nebezpečne kotúľala, no Vida a ani Bayo sa do lopty nedokázali poriadne oprieť.

• 16.

Boli sme lepší, aktívnejší a nebezpečnejší, no aj napriek tomu azda z prvej šance sa ujíma vedenia náš súper. Kiteishvili sa šikovne pohral s našou obranou, geniálnou prihrávkou vysunul Zivzivadzeho, ktorý zoči-voči Macejovi už vedel, že čo má robiť.

• 15.
    Budu Zivzivadze strelil gól
  • 15.

Radostne hlásime, že aj napriek tomu, že to na chvíľu nevyzeralo dobre, tak Koštrna je späť.

• 14.

Prvú štandardku majú za sebou aj hráči Dinama Tbilisi. Loptu od Ninuu však Macej bez problémov vyxoval do bezpečia.

• 13.
    Nika Ninua zahrával rohový kop
  • 12.

Hra je prerušená. Na ihrisku je oštrovaný Koštrna. Verme, že bude môcť pokračovať v zápase aj naďalej.

• 10.

Do súpera sme sa riadne zahryzli. Pačinda centroval z ľavej strany, no prudký center na dvakrát zachytil Buliskeria.

• 8.

Taaaak to bola teda šanca. Už sme mohli vyhrávať 1:0. Herc sa po prihrávke fantasticky uvoľnil popri brániacom hráčovi. Našiel si palevnú pozíciu a tesne za pokutovým územím zakončil tesne vedľa ľavej žrdi.

• 7.

Predzápasový nástup hráčov na ihrisko.

• 6.

Po prvom rohu nasledoval v rýchlom slede aj druhý. K nemu sa postavil Pačinda. Lopta najprv letela na bližšiu žrď, odkiaľ ju hráči hostí poslali za seba, kde ju vybojoval Bayo. Jeho center do pokutového územia už skončil u súpera.

• 5.
  • 4.

Náš klub si hneď v úvode vybojoval priamy kop, ktorý zahral Pačinda na Ljubčića. Loptu síce na bránu nedokázal poslať, avšak získali sme aspoň roh.

• 4.
  • 4.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od nášho mužstva.

• 0.

Veľkolepý a krásny večer vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na jeden grandiózny, nezabudnuteľný a historický zápas! Naše hviezdy nastupujú v tradičných žlto-modrých dresoch, kým hostia v ? dresoch. Práve dnes sa prepisuje história! Po 25 rokoch totiž DAC odohrá majstrovský zápas na európskej úrovni. Práve dnes sa vedenie, hráči, fanúšikovia, proste všetci dostanú jedného zo zadosťučinení za nekonečné boje o slávu tohto klubu. Zápas s Dinamo Tbilisi je obrovským sviatkom Dunajskej Stredy, Žitného ostrova a mnohých ďalších regiónoch. Je čas opäť vryť do histórie Európy meno DAC. V tomto zápase chceme tri body a nič iného! Verme, že v elektrizujúcej atmosfére a výkonoch na hranici možností sa nám to podarí. DAC do toho!

• 0.

Zápas sa nám už pomaly blíži, takto vyzerala naša hymna Nélkuled.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FC Dinamo Tbilisi a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 12.5.2018 o 21:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 1. KOLE 1. PREDKOLA EURÓPSKEJ LIGY:

Prevaha na ihrisku, množstvo gólových príležitostí a neutíchajúca snaha v úvodnom stretnutí 1. predkola Európskej ligy nám nestačili k víťazstvu. Pred fantastickou kulisou sme remizovali, všetko je otvorené, no do odvtedy ideme s jednoznačným cieľom postúpiť. Autorom nášho prvého „európskeho“ gólu po 30 rokoch sa stal rýchlonohý Bayo!

Premiéru v súťažnom zápase DAC-u si v základnej zostave odkrútil Šimčák, kým po striedaní si prvú účasť v žlto-modrých farbách pripísal Tretyakov. Stretnutie začalo aktivitou na našej strane, hneď v úvode sme si vybojovali tri štandardky, po ktorých sme však brankára Buliskeriu neohrozili. Aj naďalej bolo aktívnejšie naše mužstvo, v ôsmej minúte po vypracovanej palebnej pozícii poslal Herc strelu tesne vedľa ľavej žrdi. V 15. minúte prišla nepríjemná sprcha po prvej vážnej akcii hostí: Kiteishvili sa medzi našimi obrancami umne presadil, vysunul Zivzivadzeho, ktorý zoči-voči Macejovi nemal problém skórovať - 0:1. Gól nás však nezastavil, už o dve minúty mali Vida a aj Bayo výborné pozície na skórovanie, do lopty sa nedokázali dostatočne oprieť. V dvadsiatej minúte pálil Ljubičić asi meter vedľa.  MOL Arénu rozjasala 30. minúta, kedy sme gól v európskych súťažiach strelili po 30 rokoch. Pačindova „zlatá“ ľavačka našla Baya, ktorý hlavou prekonal Buliskeria - 1:1. Už o minútu sme mohli viesť, Vida však loptu poslal tesne nad. V 37. minúte hostí ohrozil aj Šimčák, „bombičku“ k ľavej žrdi vytlačil brankár gruzínskeho mužstva na roh. Prvý polčas sme aj napriek našej enormnej prevahe ukončili len nespravodlivou remízou.

Druhý polčas začal striedaním na oboch stranách. Do zápasu nastúpil náš špílmacher Kalmár, ktorý vystriedal Šimčáka. Už v 47. minúte bol po Hercovom uvoľnení Bayo v gólovej pozícii zázračne vychytaný, neujala sa ani Pačindova dorážka z otočky. O tri minúty skórovali hostia, no pre ofsajd neplatil. Aj v druhom polčase sme pokračovali v nastolenom trende, a to s prevahou na ihrisku. V 59. minúte Vida posunul Pačindov rohový kop na Ljubičića, náš kapitán z výbornej pozície vypálil tesne nad. Druhý polčas bol kúskovaný množstvom ošetrovaní súperových hráčov. Ďalšiu nádejnú príležitosť sme si vypracovali v 75. minúte, Tretyakov po Pačindovom centri len tesne nedočiahol. O dve minúty poslal Kalmár loptu z ľavého krídla rovno na Bayove kopačky, ten osamotený trestuhodne minul. V 87. minúte po náročnom centri od Ljubičića dokázal Divković vďaka veľkej snahe poslať loptu na Baya, ale ten ju po hlavičkovom súboji nedotlačil do brány. V nadstavenom čase sa k ďalšej tutovke dostal po rohovom kope Huk, hlavičkoval vedľa. Absolútny záver mohol priniesť nečakaný zvrat, najprv musel Kiteishviliho umiestnenú strelu parádnym zákrokom zneškodniť Macej a v úplnom konci sa Vatsadze dostal do samostatného nájazdu, ale pre naše šťastie nastrelil len brvno. Stretnutie sa skončilo remízou aj napriek dominancii nášho mužstva takmer počas celého zápasu.

Túžba, výborný výkon a neutíchajúce dobíjanie hradieb Dinama Tbilisi nám zaslúžené víťazstvo nepriniesli. Úvodný zápas 1. predkola Európskej ligy sa po dlhočizných 25 rokoch definitívne skončil! Boj o 2. predkolo je však len v polovičke, a preto sa DAC stretne s Dinamom Tbilisi už o týždeň 19. júla o 19:00 priamo v Gruzínsku.

Marco Rossi, DAC: „Na predzápasovej tlačovej konferencii som povedal, že je dôležité v prvom rade neinkasovať. My sme však dostali gól po pätnástich minútach a ani neviem, že z akej akcie. Nemal som čas študovať štatistiky, ale myslím si, že sme absolútne dominovali, no v závere sme mohli prehrať. Stratiť zápas sme mohli aj napriek tomu, že sme si vypracovali sedem-osem šancí. V odvete musíme urobiť všetko pre postup. Podľa mňa sme hrali v minulej sezóne rovnako vonku ako doma a vďaka tomu očakávam aj v Gruzínsku dobrý zápas. Verím, že budeme mať viac šťastia a postúpime.“

Kakhi Katcharava, Tbilisi: „Myslím si, že začiatok bol z našej strany dobrý. Strelili sme aj gól, po ktorom mali dobré príležitosti domáci. Vyrovnať sa im podarilo po našej veľkej chybe, čo sa stáva. V druhom polčase boli príležitosti na oboch stranách. Na konci sme mohli streliť aj víťazný gól, no nepodarilo sa, a tak o všetkom rozhodne druhý zápas.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC DINAMO TBILISI 1:1 (1:1)