StretnutieFC Dinamo Tbilisi vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
FC Dinamo Tbilisi
    >>
Budu Zivzivadze 41
90. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

Dimitar Mečkarovski (MAC)
Dejan Nedelkovski (MAC) Goce Petreski (MAC)
  • 96.

Je koniec, je koniec, je KONIEEEEEEEC! Tak to je teda paráda, podaril sa neskutočný postup, ale nie neskutočný kvôli tomu, že sme boli slabší, ale neskutočný, že aké náročné ho bolo vybojovať. Milé dámy a páni, druhé predkolo je naše. V odvete sme sa ťažko presadzovali, prehrávali sme a zvonil nám "umieráčik". Naši chlapci sa však nevzdali a pred početným našim publikom sme odpor domácej obrany zlomili a hneď dvakrát. Hrdinom tohto dvojzápasu sa stáva Bayo, ktorý dnes strelil dva góly. Celé mužstvo sa však nevzdávalo až do konca. Postup je náš a nič teraz nie je dôležité. Chlapci ďakujeme! Grazie Marco Rossi!

Prvé predkolo v Európe sa pre DAC po dvadsaťpäť rokov skončilo. My sa radujeme z fantastického postupu ďalej, vďaka čomu o týždeň vyzveme bieloruský Dinamo Minsk. Ešte pred ním však štartuje nový ročník Fortuna ligy. V 1. kole sa v nedeľu 22. júla o 19:00 stretneme s Podbrezovou na jej pôde. Zatiaľ vám prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 96.

V nadstavení ešte priamy kop domácich, no NEÚSPEŠNÝ!

• 95.
    Otar Kiteishvili bol napomínaný žltou kartou
  • 94.

Goooooool, gooooool, gooooool! Tak to je neuveriteľné, že čo práve dokázal náš klub! Otočil, otočil nepriazniví stav duelu! Na Kalmárov center si Bayo fantasticky počkal a aj keď bol bránený rovno dvomi obrancami, tak vyskočil najvyššie a nechytateľne umietnil lopty, tak to je fantázia!!!

• 90.

Tak to je neuveriteľné, že čo sme nevyužili teraz. Herc sa dokázal uvoľniť v pokutovom území, no v tisícpercentnej šanci bol vychytaný nie brankárom, ale Koubourim.

• 90.
    Máté Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 90.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 89.

Pačindov center bol pridlhý, skončil u súperovho brankára.

• 88.
    Mikheil Ergemlidze opustil ihrisko, nahradil ho Giorgi Ivanishvili
  • 87.

GOOOOOOOOOOOL, a je to taaaaaaaaaaaaam, Bayo pár minút pred koncom fantasticky vyrovnáva. Po centri z pravého krídla vyskočil najvyššie, poriadne sa oprel do lopty a zaslúžene prekonal domáceho gólmana.

• 86.
  • 84.

Úspešne držíme loptu na svojich kopačkách, no obranu domáceho celku nevieme prejsť.

• 82.

Beží nám približne záverečná desaťminútovka, stále potrebujeme dať gól, no treba pritlačiť. Chlapci do toho!

• 81.

Ninuov rohový kop letel na vzdialenejšiu žrď, kde sme sa oň postarali.

• 80.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 80.
    Nika Ninua zahrával rohový kop
  • 79.

Trochu prekvapivo sa k zaujímavej strele dostal Vatsadze. Strelu z ostrého uhla Macej vybránil na roh.

• 78.

Získali sme priamy kop, ktorý zahral Kalmár, žiaľ, lopta šla približne dva metre od pravej žrdi.

• 77.
    Luka Lochoshvili bol napomínaný žltou kartou
  • 76.

Na zemi zostal ležať Lochoshvili, ktorý však bude v poriadku.

• 74.
    Akaki Shulaia opustil ihrisko, nahradil ho Mate Vatsadze
  • 73.

Po Pačindovom rohovom kope sme už súpera neohrozili.

• 73.
  • 72.

Vida poslal ľahišu loptu na bránu, ktorú domáci gólman nevybránil suverénne. Vďaka tomu sme získali rohový kop.

• 72.
    Marin Ljubičić opustil ihrisko, nahradil ho Máté Vida
  • 71.

Kiteishvili sa rozhodol z priameho kopu priamo ohroziť bránu. Macej lapal bez problémov.

• 71.
    Otar Kiteishvili zahrával priamy kop
  • 68.

Síce sme sa dostali medzi šestnástky, no v tejto fáze zápasu je už lepším mužstvom to naše. To bolo cieľom, a tak verme, že príde aj potrebný gól.

• 67.
    Vakoun Issouf Bayo bol napomínaný žltou kartou
  • 65.

Získali sme síce rohový kop, ale ten už úspešne neskončil. Musíme však bojovať naďalej. Tohto súpera musíme zlomiť!

• 64.
  • 63.

Neuveriteľné!!! Tak to čo sme teraz premárnili je neskutočné. Kharabadze spravil obrovskú chybu v obrane, keď prihral rovno na Bayove kopačky. Ten v samostantom nájazde síce s obrovskou snahou prekonať domáceho gólmana, ale ten ho vychytal.

• 61.

Kiteishviliho priamy kop nemal úspech. Pokúsil sa ohroziť bránu, no lopta letela nad bránou.

• 61.
  • 60.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 59.

Strelu si vyskúšal z väčšej vzdialenosti Herc. Letela však mimo brány.

• 57.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Zsolt Kalmár
  • 56.

Ninuov center nebol úspešný. Naši hráči sa o loptu v šestnástke postarali.

• 56.
  • 54.

Vida bojoval o loptu a aj sa mu ju podarilo získať. Posunul ju Davisovi, ktorého center už nebol úspešný.

• 51.

Ďalší center sa už ujal, no Bayo hlavičkoval nad.

• 50.

Presadiť sa snažilo aj naše mužstvo. Center z pravého krídla však úspešný nebol.

• 49.

Opäť v akcii domáci. Kiteishvili aj rozvlnil sieť našej brány, no našťastie len z bočnej strany.

• 48.

Po centri Ergemlidzeho hlavičkoval popri brániacom Koštrnovi Shulaia. Tesne vedľa.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov nášho mužstva.

• 45.

Máme tu koniec prvého polčasu, po ktorého odpískaní žiaľ prehrávame 1:0. V prvom polčase sme boli slabším celkom, čo aj vyústilo do nášho inkasovaného gólu v závere polčasu. Prvé dejstvo patrilo domácim, no aj naše mužstvo si vypracovalo niekoľko zaujímavých príležitostí. Je škoda, že prehrávame, no stále sme blízko k úspešnému výsledku, na ktorý kvalitatívne máme. Verme, že druhý polčas bude pre nás šťastnejším a po záverečnom hvizde sa budeme radovať z postupu ďalej. DAC do toho!

• 45.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 45.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 44.

Po góle sme nezostali otrasení a hneď sme sa dostali k dvom štandardkám. Ani z jednej sme však domáceho gólmana neohrozili.

• 44.
  • 43.
  • 42.

Žiaľ, pri ďalšom rohu sme už neuspeli. Na Ninuov rohový kop si najlepšie nabehol Zivzivadze, výborne sa uvoľnil a hlavou jednoznačne poslal loptu za Macejov chrbát.

• 41.
    Budu Zivzivadze strelil gól
  • 41.
  • 40.

Ďalší rohový kop, po ktorom sme takmer inkasovali. Kiteishivili zacentroval na Kobouriho, ten hlavou posunul loptu Shulaiovi, ktorý v tutovke prepálil.

• 39.

Ninua zahral rohový kop na vzdialenejšiu žrď, kde si však Šatka postrážil oponenta.

• 39.
    Otar Kiteishvili zahrával rohový kop
  • 39.
  • 37.

Davisov rohový kop letel do klbka hráčov oboch celkov, kde však tentokrát mali prevahu domáci, a tak sa lopta nedostala k Pačindovi.

• 36.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 35.

Aaaaaaa mohli sme už vyhrávať. Bayo bol vysunutý kolmicou, predbehol protihráča a v ostrejšom uhle zakončoval popri brankárovej ľavej ruky. Tesne minul.

• 33.

Máme za sebou zatiaľ najrušnejšiu časť zápasu. Opäť sme sa však dostali medzi šestnástky.

• 30.

Davis síce zahral rohový kop priamo na brankára, lenže ten neisto chytal až na dvakrát. To sa snažil využiť Bayo, lenže dorážka nevyšla.

• 30.
  • 28.

Po rohovom kope sme opäť museli byť pozorní. Shulaia poslal strelu pod brvno, kde Macej loptu len vyboxoval.

• 27.

Domáci nás teraz poriadne zatlačili. Po jasličkách Záhumenskému z ostrého uhla tvrdo pálil Zivzivadze. Macej strelu k žrdi vytesnil.

• 27.
  • 27.

Pačidna zahral loptu nakrátko na Vidu, ktorého center letel na vzdialenejšiu žrď na nabiehajúceho Baya. Ten bol prikrátky.

• 26.
  • 25.

Po Šatkovom teči majú domáci ďalší roh. Ten zahrali nakrátko, no nespravili dobre. Center pred Maceja šiel mimoriadne nepresne.

• 24.
  • 23.

A ďalší gruzínsky futbalista na zemi. Po súboji s Koštrnom musel byť ošetrovaný. Verme však, že sa bude po zvyšok zápasu naozaj hrať futbal.

• 21.

Po súboji s Ljubičićom leží otrasený na zemi Zivzivadze, ktorý však bude v poriadku.

• 19.

Ninua bol autorom ďalšieho priameho kopu. Loptu poslal do pokutového územia, kde opäť stál pozorný Ljubičić.

• 19.
    Nika Ninua zahrával priamy kop
  • 17.

Po dlhom nákope teraz prvýkrát musel byť v pozore aj brankár Buliskeria, ktorý bol vďaka promptnému výbehu skôr pri lopte ako Bayo.

• 16.

Držanie lopty aktuálne vyzerá 60% : 40% pre hráčov Dinama Tbilsii.

• 15.

Po rohovom kope Davis fauloval, čím zahrali domáci hneď tretiu štandardku. Kiteishvili tentokrát poslal loptu k vzdialenejšej žrdi, kde Macej loptu len odprevadil von z ihriska.

• 14.
  • 14.
  • 13.

Úvodnú štandardku si vybojovali hráči z gruzínskeho hlavného mesta. Kiteishvili sa snažil poslať center spoluhráčovi, no vzadu stál pozorný Ljubičić.

• 13.
  • 11.

Hru sa nám podarilo presunúť medzi šestnástky. Verme, že to takto pôjde ďalej a čoskoro ukážeme útočnú silu aj my.

• 8.

Aj naďalej sú aktívnejší Gruzínčania, no Macej aj napriek tomu ešte zasahovať nemusel. Aj v tejto chvíli bolo odpískané postavenie mimo hry.

• 5.

Oproti prvému stretnutiu vidíme v úvode rozdielny futbal. V domácom prostredí totiž búši do našej obrany Tbilisi. Verme však, že sa tento obraz hry rýchlo zmení.

• 3.

Ergemlidze bol vysunutý pred osamoteného brankára kolmicou, lenže postranný rozhodca odmával ofsajd.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domácich futbalistov.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z odvetného zápasu 1. predkola Európskej ligy, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci v modrých dresoch, kým naši futbalisti v čiernych farbách. Tak ako v prvom stretnutí sezóny, tak aj dnes ide o veľa. Po 25 rokoch v Európe nechceme byť len do počtu, my chceme postup do druhého predkola. Na domácej pôde sme boli lepším celkom a aj napriek remíze 1:1 chceme ukázať, že lepší je DAC. Do Tbilisi nás prišli podporiť aj naši fantastickí fanúšikovia v krásnom počte a my vám na to môžeme povedať len, že klobúk dole. Chceme druhé predkolo a máme na to aj káder. Chlapci veríme, že to dokážete. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte v odvetnom zápase 1. predkola Európskej ligy! Na programe máme duel FC Dinamo Tbilisi - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 19.5.2018 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V ODVETE 1. PREDKOLA EURÓPSKEJ LIGY:

Magický večer v gruzínskom Tbilisi! Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, po remíze v Dunajskej Strede a nepriaznivom výsledku u súpera ešte pár minút pred koncom, nastal v 86. minúte fantastický obrat. Bayo sa hneď dvakrát stal kráľom vzduchu a DAC otočil stav stretnutia - treba dodať, že zaslúžene. Po 25 rokoch sme v Európe a postupujeme do 2. predkola. Grazie, Marco Rossi!

Domáci nastúpili v rovnakom zložení, ako pred týždňom, kým Marco Rossi urobil vo svojej derniére jednu zmenu v zostave. Do základu sa vrátil Davis, na lavičku putoval Šimčák. V porovnaní s predošlím stretnutím sme od úvodu videli rozdielny obraz hry, v domácom prostredí sa viac pred našu bránu tlačili hráči Dinama Tbilisi. Aj napriek enormnej snahe stála proti domácej ofenzíve naša mimoriadne pozorná obrana, brankár Macej nemal veľa práce. Pred polovicou hry nás Gruzínci vystrašili hneď dvakrát, najprv Zivzivadze pálil k ľavej žrdi a po rohovom kope Shulaia umiestňoval loptu pod brvno, v oboch prípadoch mužstvo výbornými zákrokmi podržal náš gólman. V 29. minúte po Davisovom rohovom kope lopta neistému Buliskeriovi vypadla, snažil sa ju doraziť Bayo, no nebol úspešný. O päť minút sme boli blízko k vedúceho gólu, po kolmici do behu dokázal Bayo prešprintovať protihráča, vystrelil popri brankárovej ľavej ruky, no tesne minul domácu svätyňu. V 39. minúte Ketishvili zahral roh na Kobouriho, ktorý hlavou posunul Shulaiovi, ten v tutovke prestrelil. O minútu neskôr sme sa už neubránili, Ninua poslal zo šiesteho domáceho rohu loptu pred bránku, kde sa výborne uvoľnil Zavzivadze a hlavou umiestnil loptu za Macejov chrbát - 1:0. Po inkasovanom góle sme sa dostali až k štyrom štandardkám, no súperovu svätyňu sme už neohrozili. V prvom polčase boli domáci hráči lepší a na naše nešťastie ho aj vyhrali.

Po obrátke sme sa viac osmelili aj my, ale v úvode boli aktívnejší Gruzínci. Už v 48. minúte Shulaia hlavičkoval popri brániacom Koštrnovi tesne vedľa. O minútu neskôr Kiteishvili rozvlnil po druhýkrát našu sieť, našťastie len z bočnej strany. Na opačnej strane hlavička Baya z 50. minúty skončila nad bránou. V 63. minúte sme boli neskutočne blízko k vyrovaniu, Kharabadze spravil obrovskú chybu, nahral do samostatného nájazdu Bayovi, ale nášho útočníka domáci gólman vychytal. V 71. minúte si Dinamo Tbilisi vybojovalo priamy kop zo zaujímavej pozície, Kiteishvili však pálil slepými. O sedem minút mal štandardku z nádejnej pozície Kalmár, rovnako nebol úspešný. V 79. minúte mohol pridať rozhoducúci gól Vatsadze, Macej bol aj pri tomto štipľavom pokuse pozorný. V 86. minúte bola naša enormná snaha odmenená, po centri z priameho kopu si Bayo našiel voľný priestor, vyškočil, oprel sa do lopty a nechytaľne hlavičkoval, čím opäť oživil našu týžbu po postupe ďalej - 1:1. O tri minúty sme mohli pribiť definitívny klinec do rakvy, Herc sa dokázal uvoľniť popri zmätkujúcej obrane, zoči-voči brankárovi sa dokázal presadiť, lenže až z bránkovej čiary nakoniec loptu vykopol Koubouri. Tlačili sme ďalej a v štvrtej minúte nadstavného času sme sa dočkali: po Kalmárovom centri sa Bayo presadil popri dvoch brániacih hráčov, opäť vyskočil najvyššie a loptu suverénnym spôsobom poslal za chrbát domáceho gólmana, čím spečatil náš postup do druhého predkola - 1:2!

Takmer neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Fantastický obrat z 86. minúty znamená postup DAC-u do ďalšej fázy! Prvé predkolo v Európe sa tým pádom pre DAC po dvadsaťpäť rokov skončilo. My sa radujeme z veľkolepého postupu ďalej, vďaka čomu o týždeň vo štvrtok vyzveme na domácom ihrisku o 21.00 h bieloruské Dinamo Minsk. Ešte pred ním však štartuje nový ročník Fortuna ligy. V 1. kole sa v nedeľu 22. júla o 19.00 h stretneme s Podbrezovou na jej pôde.

Marco Rossi, DAC: „Zápas pre nás začal komplikovane, hrali sme pomaly, domáci nás dostali pod tlak, aj pomocou štandardných situácií. Polčasové vedenie súpera bolo zaslúžené. V druhom polčase sme už hrali viac podľa mojich predstáv, aj keď tam boli nejaké chyby. Na trávniku sme nechali všetko -nohy, srdce, hlavu. Víťazstvo napokon zariadil Bayo, ktorý ľahšie situácie dokáže zahodiť a z náročnejších skóruje. Každý môže byť hrdý na tento klub a týchto hráčov. Možno vyzerám byť agresívny a tvrdý, ale v skutočnosti som citlivý človek. V tejto chvíli som veľmi šťastný, že moje pôsobenie v Dunajskej Strede ukončilo takéto fantastické víťazstvo. Cítil som, že každý stojí za mnou a mužstvom. Odchádzam síce do Maďarska, mojej druhej vlasti, ale na zápasy DAC-u budem pravidelne chodiť. Veľmi ma teší pohľad na našich šťastných fanúšikov a tiež fakt, že môjmu nástupcovi odovzdávam tím, ktorý postúpil do druhého predkola. Jemu aj hráčom prajem veľa úspechov. Som presvedčený, že s týmto kádrom má všetky predpoklady dosiahnuť ďalšie úspešné výsledky.“

Kakhi Katcharava, Tbilisi: „V prvom polčase sme hrali výborne, ale v druhom sme znervózneli a robili elementárne chyby. Hráčom však nemám čo vyčítať, dnes rozhodli chýbajúce skúsenosti. Súper hral na dlhé lopty, dostal nás tým pod tlak a strelil dva góly hlavou.“

FC DINAMO TBILISI - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (1:0)