StretnutieFK Železiarne Podbrezová vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
FK Železiarne Podbrezová
    >>
Matúš Mikuš 50
90+3. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Fantázia, je koniec a my sme opäť fantasticky vyhrali a opäť gólom v závere. V tomto stretnutí sme boli lepším celkom, futbalovejším a nebezpečnejším! Aj napriek tomu, že v druhom polčase Podbrezová pridala, tak sme sa nevzdali a tlak sme jednoznačne zlomili. Fantastický Bayo, fantastický Vida, fantastický DAC, fantastických 292 fanúšikov, chlapci ĎAKUJEME!

Fortuna liga je odštartovaná! Najbližšie sa však opäť musíme preladiť na zápasy v Európskej lige, kde najbližšie vo štvrtok 26. júla o 21:00 na domácej pôde v rámci 2. predkola privítame Dinamo Minsk. Ligové pokračovanie je zase na programe o týždeň, kedy privítame v MOL Aréne Podbrezovú. Zatiaľ vám prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Timotej Záhumenský
  • 90+1.

GOOOOOOOOOOOOOOL, GOOOOOOOOl, GOOOOOOOOOl, GOOOOOOOOO, je toto možné, opäť v závere, no makali sme a prišiel zaslúžený gól. Koštrnov center brankár vyrazil pred seba a K. Vida loptu dorazil do prázdnej brány, tak to je paráda!

• 90+1.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 90+1.

Rozhodca pridáva ešte tri minúty. Zatiaľ sa neujal Koštrnov center.

• 87.

Faul na Koštrnu znamená druhú žltú kartu pre Mejriho. Približne šesť minútové početná výhoda. Poďme si po tri body!

• 86.
  • 85.

Ďalšia obrovská príležitosť je zahodená! Po Pačindovom rohu Šatka síce nezakončil, no lopta sa odrazila na K. Vidu, po jeho strele sa lopta odrazila Bayovi, no ten opustený pálil trestuhodne len do brankára.

• 84.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 84.

Po Koštrnovom centri hlavičkoval Pačinda, no do spoluhráča. Bude z toho roh,

• 82.

Davisov center letel na vzdialenejšiu žrď ku Hercovi. Domáci však boli pri lopte skôr.

• 81.
  • 80.

Tak čo teraz nevyužil Bayo je neskutočné. Po pase na nábeh mal asi päť metrov nábeh, no nakoniec ho obranca Podbrezovej dobehol a loptu mi vykopol na roh. Obrovská škoda.

• 80.

Mejri s nebezepčeným zakončením. Našťastie našu bránu tesne minul.

• 79.

Po Ljubičićovom faule získali Podbrezová ďalšiu štandardku. Tú zahral Leško do pokutového územia Leško, odkiaľ ju Macej zvládol vyboxovať.

• 79.
    Dávid Leško zahrával priamy kop
  • 78.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 77.

Od stredovej čiary sme zahrávali štandardku. K zakončeniu sme sa však žiaľ nedostali. Ešte máme dosť času, chlapci do toho!

• 76.
    Michal Obročník bol napomínaný žltou kartou
  • 75.
    Michal Breznaník opustil ihrisko, nahradil ho Nicolas Mejri
  • 74.

Priamy kop pre Železiarov. Breznaník asi z tridsiatik metrov pálil slepými.

• 74.
    Michal Breznaník zahrával priamy kop
  • 72.

Pačindov center predĺžil horko-ťažko Bayo na K. Vidu. Ten nastrelil len bočnú sieť.

• 70.

Loptu máme v moci, ale v tomto polčase to smerom dopredu nie je také jednoduché. Ak však zostaneme pri snahe, tak vytúžený gól musí padnúť.

• 67.

Vida po strele k pravej žrdi získal roh, ktorý aj sám zahral. Bayo sa síce dostal k hlavičke, ale nepresnej.

• 66.
    Endy Opoku Bernadina opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Grzegorz Wiezik
  • 66.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 66.

Dnešné stretnutie sleduje 1750 divákov, z ktorých je od nášho klubu fantastických 292!

• 64.

Po Vidovom centri na Baya sme získali rohový kop, na ktorý si najvyššie vyskočil Turňa. Loptu poslal do bezpečia.

• 64.
  • 63.
    Kristopher András Vida zahrával priamy kop
  • 62.
    Daniel Magda bol napomínaný žltou kartou
  • 62.

Priamy kop z ostrého uhla tentokrát zahral Breznaník. Loptu zahral rovnako dobre ako pri góle Leško. Tentokrát však proti lopte stál najvyššie vyskakujúci Bayo.

• 61.
  • 60.

Na ihrisku je už aj náš kapitán Ljubičić, verme, že práve to bude pre tím správny impulz.

• 60.
    Maksym Tretyakov opustil ihrisko, nahradil ho Marin Ljubičić
  • 58.

Ďalšiu strelu si vyskúšal Leško, spoza hranice pokutového územia však jeho prízemná strela Macejovi problémy nenarobila.

• 57.

Hra je v druhom polčase zatiaľ vyrovnaná. Verme však, že obranu súpera dnes ešte aspoň raz zlomíme.

• 55.

Turňa si síce pripravil možnosť centrovať, lenže bol veľmi nepresný.

• 53.

Šatka zahral loptu až od stredovej čiary na Baya, ten nebol ďaleko od zakončenia, ale predsa domáci obranca bol pozorný.

• 52.
    Ľubomír Šatka zahrával priamy kop
  • 50.

Pri štandardke z väčšej vzdialenosti Breznaník loptu len preskočil a center do pokutového územia poslal Leško, našiel Mikuša, ktorý šikovne nadvihol loptu a náš gólman už nemal nádej.

• 50.
    Matúš Mikuš strelil gól
  • 50.
  • 48.

Po centri zakončoval Pačinda z nádejnej pozície, opečiatkoval ľavú žrď, no z nesprávnej strany.

• 47.

Hneď v úvode Podbrezová s priamym kopom, ktorý Leško zahral na krátko Opokumu, ten loptu vrátil, kým Leško pálil z ostrého uhla. Macej si s pokusom poradil.

• 47.
    Dávid Leško zahrával rohový kop
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov domáceho celku. Oba celky nastúpili do druhej polovici stretnutia bez zmien.

• 45.

Rozhodca nepridáva k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak to máme jeho koniec. Do šatní schádzame v úvodnom stretnutí Fortuna ligy do kabín za vedúceho výsledku. V tomto polčase sme boli energickejší, efektívnejší a nebezpečnejší, a tak vedieme úplne zaslúžene. Dokonca domáci môžu byť radi, že neinkasovali ešte raz. Jednu nebezpečnú príležitosť sme prežili zase aj my. Verme, že futbal, ktorý nás sprevádzal v prvom polčase bude pokračovať aj v druhom a že si pred snáď 300 člennou fanúšikou družinou tri body už postrážime. DAC do toho!

• 44.

Šatka šikovnou kolmicou za obranu vysunul Baya, ktorý vystrelil bez prípravy. Bránu o pár metrov z dobrej pozície minul.

• 41.

Aj naďalej sme pri lopte a nie ´daleko od šestnástky, lenže Kuciaka sa nám nedarí ohroziť.

• 38.

Po centri od Koštrnu v páde si vyskúšal strelu Bayo, no nebola to dobrá príležitosť. Súpera však tlačíme, zišiel by sa aj druhý gól. A nie, nie som náročný :)

• 37.

Tretyakov po pase vystrelil z prvej, no pálil slepými.

• 35.

Davis poslal dlhý center na Tretyakova, ktorý bol pridlhý.

• 35.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 33.

Po góle sa niečo pokúšajú vymyslieť aj domáci, ale proti nám sa nevedia presadiť.

• 31.

Gooooool, gooooool, gooooool, je to taaaaaam. Vyhrávameeeeeee. K. Vida centroval v poslednej sekunde na Baya, ten dokázal v náročnej pozície parádne hlavičkovať a až odrazenú loptu Pačinda krásne dorazil do prázdnej brány. Juhuuuuu - 0:1.

• 30.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 29.

Rohový kop mal dobrý smer, no zasiahol ho až Krivák pätičkou nečakane. Lopta šla mimo od našej brány.

• 29.
    Michal Breznaník zahrával rohový kop
  • 27.

K. Vida vysunul po ľavom krídle Davisa, no ten si už priestor na center nenašiel.

• 25.

Vida vystrelil asi z 25 metrov. Loptu poslal asi dva metre nad.

• 22.

Paľbu si vyskúšal aj Tretyakov. Kuciak si však s jeho strelou poradil bez väčších problémov.

• 21.

Pačinda poslal loptu po zemi, podľa nacvičenej akcie K. Vidovi, tomu sa ďalší úmysel nevydaril, a tak lopta skončila mimo ihriska.

• 20.
  • 20.

Tak to boli teda gólové príležitosti z našej strany. Tretyakov nacentroval loptu K. Vidovi, ktorý hlavou loptu fantasticky poslal k ľavej žrdi. Kuciak musel vytiahnuť výborný zákrok.

• 17.

Po Leškovom centri si na loptu vyskočil Baran. Podarilo sa mu aj hlavičkovať, lenže našu bránu, ako napríklad Bayo proti Tbilisi netrafil.

• 17.
  • 15.

Nádejne sa rozvíjajúca akcia, Bayo sa snažil potiahnuť loptu do šestnástky, nahral K. Vidovi, ktorý z nádejnej pozície netrafil dobre loptu.

• 14.

Vida poslal loptu na nabiehajúcich Huka a Šatku, ale ani jeden z nich nebol úspešní v hlavičkovom súboji.

• 13.
  • 12.

Takto vyzerá náš fantasticky naplnený sektor!

• 10.

Center z ľavého a hneď aj z práveho krídla. V pokutovom území sme sa však k zakončeniu nedostali.

• 8.

Teraz sme v obrane poriadne zaspali a hneď z toho mali dve tutovky Podbrezovčania. Najprv lapal Mikušovu strelu Macej a nekrytý Opoku následne osamotený trestuhodne prepálil.

• 5.

Iniciatívu pomaly prebrali naši hráči, ktorí sa snažia prebíjať domácu obranu. Zatiaľ bez zakončenia.

• 3.

Mikuš sa snažil rozbehnúť prvý útok. Úspešný však nebol.

• 1.

Sezóna 2018/19 Fortuna ligy sa pre naše mužstvo práve začala.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo zo ZELPO Arény v Podbrezovej, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci v bordovo-bielej kombinácii, kým naše mužstvo v žlto-modrých dresoch. Dočkali sme sa! Práve v dnešný nedeľný deň nás čaká začiatok nového ročníka Fortuna ligy 2018/19. Po úspešnej predošlej sezóne s tretím miestom chceme v aktuálnej tento výsledlok minimálne obhájiť ak nie zveľadiť. Ako prvé mužstvo sa nám do cesty postaví Podbrezová, kde po náročných bojov v Európskej lige je všetko otvorené. Aj do Podbrezovej za nami opäť vycestovalo početné publikum, a tak verme, že hráčom sa aj dnes podarí úspešný výsledok, samozrejme najlepšie trojbodový. Aký lepší darček by mohol dostať náš nový tréner Hybala? DAC do toho!

• 0.

Pred začiatkom zápasu mám pre vás jednu fantastickú informáciu! Náš sektor hostí sa v tejto chvíli tak zaplnil, že usporiadatelia našich fenomenálnych fanúšikov pustili na tribúnu domácich. Fantázia, ďakujeme!!!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 1. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FK Železiarne Podbrezová - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 22.7.2018 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 1. KOLE FORTUNA LIGY:

„Železo treba kuť za horúca“ a nám sa to aj podarilo! Proti Železiarom sme pri debute nášho nového trénera Petra Hyballu odohrali výborný prvý polčas, ktorý sme korunovali víťazstvom 1:0. Po zmene strán to išlo ťažšie, ale opäť sme búšili, nevzdávali sa, a tak sme v nadstavenom čase prvý zápas ligovej sezóny rozhodli aj s fantastickou, 292-člennou žlto-modrou podporou z tribún.

Náš nový kouč Peter Hyballa spravil oproti predošlému duelu v Európskej lige dve zmeny v základnej zostave. Ljubičića so Záhumenským nechal oddychovať a namiesto nich dnes dal príležitosť M. Vidovi a Tretyakovi. Navyše úvodné rozostavenie 3-5-2 zmenil na 4-3-3. Domáci si dve úvodné príležitosti  vypracovali už v ôsmej minúte, najprv Mikušovu hlavičku z dobrej pozície kryl Macej, kým pri následnej dorážke osamotený Opoku pálil nad. V 15. minúte Bayo potiahol loptu k pokutovému územiu, nahral K. Vidovi, ktorému z prvej lopta nesadla dobre. O dve minúty Leško zahral priamy kop na Barana, po dobrom výskoku našu bránu hlavou neohrozil. V dvadsiatej minúte Tretyakov našiel K. Vidu pred pokutovým územím, jeho fantasticky umiestnenú hlavičku k ľavej žrdi zneškodnil výborný Kuciakov zákrok. O päť minút si K. Vida vyskúšal aj ľavačku, pálil vyše meter nad. Po pol hodine mohol náš fantasticky zaplnený sektor oslavovať, center K. Vidu v ťažkej pozícii hlavičkoval Bayo a až odrazenú loptu Pačinda dorazil z kroka do prázdnej brány - 0:1. Po góle sme tlačili a kombinovali aj naďalej, no už nám chýbala lepšia „finálka“. Minútu pred koncom polčasu Šatka šikovne vysunul kolmicou Baya, ten bez prípravy loptu v nádejnej pozícii netrafil najlepšie. Polčas sprevádzaný dobrým futbalom z našej strany sme zaslúžene vyhrali 1:0.

Druhá polovica stretnutia začala bez zmien na oboch stranách ihriska. Už v 47. minúte Leško pálil z ostrého uhla na pripraveného Maceja. O minútu hrozil aj Pačinda, opečiatkoval ľavú žrď, no z nesprávnej strany. V päťdesiatej minúte po Leškovej štandardke Mikuš nadvihol loptu hlavou v šestnástke, čím nedal šancu nášmu gólmanovi - 1:1. Hra sa po vyrovnávajúcom góle vyrovnala. V 58. minúte si Leško našiel palebnú pozíciu, no s prízemnou strelou spoza pokutového územia Macej nemal problém. V 72. minúte predĺžil Bayo Pačindov center na K. Vidu, ten nastrelil len bočnú sieť. V osemdesiatej minúte nebezpečne zakončoval striedajúci Mejri, našu bránu našťastie minul asi o meter. V zápätí dostal Bayo pas na nábeh, ale obranca Podbrezovej ho dobehol a v hodine dvanástej odzbrojil. V 85. minúte sme zahodili nemožné, po Pačindovom rohu sa lopta odrazila ku K. Vidovi, ten vypálil, lopta prešla k osamotenému Bayovi, ktorý v miliónpercentnej príležitosti poslal loptu priamo do náručia kľačiaceho brankára. Od 87. minúty sme hrali v početnej výhode, v priebehu pár sekúnd totiž Mejri nazbieral dve žlté a išiel predčasne pod sprchy. V nadstavenom čase sme opäť  fantasticky udreli, po Koštrnovom centri Kuciak loptu vyrazil rovno na K. Vidu, a ten už nemal najmenší problém definitívne rozhodnúť – 1:2. Po góle už bolo jasné, že debut nášho nového trénera Petra Hyballu môžeme hodnotiť na výbornú.

Prvé kolo Fortuna ligy a tri body sú naše! Ďakujeme nášmu dvanástemu hráčovi, že vás máme. Počet 292 fanúšikov v Podbrezovej je neskutočný! Fortuna liga je teda odštartovaná! Najbližšie sa však opäť musíme preladiť na zápas v Európskej lige, kde vo štvrtok 26. júla o 21:00 na domácej pôde privítame Dinamo Minsk. Ligové pokračovanie je zase na programe o týždeň, kedy do MOL Arény zavíta Podbrezová.

Peter Hyballa, DAC: „Sme veľmi šťastní, pretože víťazstvo sa zrodilo v posledných sekundách aj s prispením šťastia. Pre nás to bol  vzrušujúci zápas, keďže som dva dni pri mužstve. Už v Tbilisi som videl naživo mužstvo, potom v piatok sme sa mali možnosť zhovárať s hráčmi a včera sme mali prvý tréning. Trošku sme si prebrali základné informácie o súperovi, našu filozofiu. Čo sa týka zápasu, tak prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, hlavne v strede ihriska sa nám darilo. Možno sme mohli hrať viac do krajov a hlavne strieľať viacej gólov z našich šancí. Hrali sme však proti výbornej obrane domácich. V druhom polčase hral súper lepšie, zaslúžene vyrovnal na 1:1 a až potom sme sa dostali do hry. Záver opäť patril nám. Hrali sme na troch útočníkov s menším rizikom a ku koncu sa dopredu dostal aj Koštrna. Červená karta pre súpera bola našou vzpruhou. Verím, že táto víťazná mentalita bude úspešná aj v Európskej lige. Gratulujem súperovi, ktorý dobre bránil s nebezpečnými štandardkami. Zápas to bol pre nás ťažký, no mali sme aj trochu šťastia. Vyhrali sme a sme z toho naozaj šťastní.“

Marek Fabuľa, Podbrezová: „Samozrejme, čakali sme náročný zápas proti ťažkému súperovi, akým Dunajská Streda naozaj je. Aj predsezónne vyhlásenia jasne hovorili, že chcú byť favoritom v zápasoch a chcú byť dominantní. My sme tomu prispôsobili taktiku. V rámci defenzívy to bolo z našej strany v poriadku. Útočná fáza však ešte niečo potrebovala. V druhom polčase bol vstup z našej strany dobrý, no je na škodu veci, že zápas rozhodla taká chyba. Na druhej strane, klubová filozofia je jasne daná a hovorí o mladých hráčoch v kádri. Pre nich práve takéto zápasy sú dôležité. Každý hráč si ním musí prejsť skôr či neskôr. Je však škoda, že to prišlo v taktom dôležitom stretnutí. Mrzí nás, že sme neukopali ani bod, no proti tak kvalitnému súperovi treba aj šťastie, ktoré nám chýbalo hlavne v závere. S výkonom mužstva som však spokojný. Ukázali sme, že aj s mužstvom z prvej šestky vieme hrať vyrovnanú partiu. Budeme sa snažiť, aby sme najbližšie proti takýmto mužstvám bodovali.“

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:1)