StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FC Dinamo Minsk
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Erik Pačinda 45
90+5. minúta1 - 3FC Dinamo Minsk

Serhiy Boiko (UKR)
Igor Alokhin (UKR)Volodymyr Volodin (UKR)
  • 90+5.

Máme tu koniec úvodného stretnutia druhého predkola Európskej ligy, ktorý sme žiaľ v početnej nevýhode od 39. minúty nezvládli. Bojovali sme, ale dnes to jednoducho nešlo. Počas celého stretnutia sme dreli. Vymýšľali sme čo sa len dalo, tlačili nás fantastickí fanúšikovia, ale ani to nestačilo. Dnešný boj sme prehrali, ale ničomu ešte nie je koniec. Máme tu odvetu, kde to musíme zvrátiť!

Svoj príbeh teda už napísalo aj úvodné stretnutie 2. predkola Európskej ligy.V rámci postupu je však všetko otvorené, definitívnu bodku postupujúceho nám dá odvetný zápas, ktorý sa hrá o týždeň na pôde Minsku. Ešte predtým sa opäť musíme preladiť na Fortuna ligy, v ktorej v nedeľu 29. júla o 19:00 hostíme Michalovce. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+4.

Nezvládli sme ani záver stretnutia. Źiaľ tesne pred koncom inkasujeme tretíkrát. Hráča sme si po centri nepokryli ani na tretíkrát. Nikolić sa oprel do lopty a hlavou prekonal bezmocného Maceja.

• 90+4.
    Uroš Nikolić strelil gól
  • 90+3.

Ani tento priamy kop sa nám nevydaril. Nemôžeme to vzdať, Ešte máme čas na gól!

• 90+2.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte päť minút.

• 89.

Center doletel len na bližšiu žrď k Yahayaovi.

• 89.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 88.

Náš posledný žolík je Tretyakov. Maxim veríme ti!

• 87.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 86.

Centrujem z ľavej strany, z pravej strany, no k zakončeniu sa nevieme dostať aj napriek enromenj snahe. Chlapci poďmeeeeeee!

• 84.

Makas stál v ofsajde, a tak je po akcii súpera. Útok môžeme založiť my.

• 83.

Prehrávame doma 1:2 a v závere sa nám zatiaľ nedarí pritlačiť súpera. Verme, že tento obraz hry ešte zmeníme.

• 81.
    Nikita Korzun opustil ihrisko, nahradil ho Dinko Trebotić
  • 80.

Priamy kop teraz Pačinda vyriešil veľmi zle. Loptu zahral mimo ihrisko.

• 79.
  • 78.

Miesto nášho vstreleného gólu inkasujeme. Po centri z pravej strany hlavičkový súboj so Šatkom vyhral Makas. Poriadne sa oprel do loptu, loptu poslal k pravej žrdi, kde nehybne stojaci Macej gólu žiaľ nezabránil.

• 77.
    Aleksandr Makas strelil gól
  • 76.

Od konca tohto stretnutia nás delí posledná päťnásťminútovka. Momentálne ani jedno mužstvo nemá prevahu a samozrejme výsledok je horší pre nás. Absolútne všetko je zatiaľ otvorené.

• 73.

Hrá sa poriadne tvrdý futbal. Koštrna po údere do hlavy je ošetrovaný, ale zvládne pokračovať v hre aj naďalej.

• 73.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Máté Vida
  • 71.
    Filipp Ivanov opustil ihrisko, nahradil ho Aleksandr Makas
  • 71.

Nikolićov priamy kop bol pridlhý. O loptu sa postaral Kalmár.

• 71.
    Uroš Nikolić zahrával priamy kop
  • 69.

Kalmár zahral po faule na Ljubičića priamy kop na dobre nabiehajúceho Baya, ktorý sa aj dostal k hlavičke. Tesne vedľa.

• 68.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 68.
    Artem Gurenko bol napomínaný žltou kartou
  • 67.

Shitov sa v strede ihriska zrazil s hlavou s Vidom. Obaja padli bolestivo na zem, no budú v poriadku.

• 65.

Dnešné stretnutie sleduje 9227 divákov.

• 65.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 63.

Macej pri zákroku loptu vyboxoval len Begunova, ktorý okamžite vystrelil na opustenú bránu. Našťastie ju minul.

• 61.
    Vladimir Khvaschinski opustil ihrisko, nahradil ho Artem Gurenko
  • 61.

Priamy kop sme si bezpečne porkyli.

• 61.
  • 60.

Jaaaaaaaaj, to čo teraz Bayo nevyužil je neskutočné. Fantastickú prácu ukázal Pačinda, ktorý Baya kolmicou vysunul do samostatného nájezdu, kde náš rýchlonohý útočník zoči-voči brankárovi trestuhodne neuspel.

• 59.

Pačinda výborným hlavičkovým súbojom vysunul Baya na krídla. Jeho tvrdý center sa snažil hlavou usmerniť Vida. Podarilo sa mu to, lenže pokus nebol dostatočne razantný.

• 57.

Nikolić priamy kop zahral rovno do pripravených Macejových rúk.

• 56.
  • 55.

Útočná snaha z našej strany. Bayo najprv dobehol loptu na ľavom krídle, zacentroval, ale len k súperovi. Pri hlavičke Baya následne už videl faul.

• 52.

V druhom polčase sa zatiaľ ani jedno mužstvo netlačí dopredu. Hrá sa prevažne medzi pokutovými územiami.

• 50.

Ešte sme vám dlžní šalovú predzápasovú choreografiu našich fanúšikov.

• 48.

Nikolić si pri štandardke vymenil loptu s Yahayom. Zacentroval do pokutového územia, kde sa jeho spoluhráči dopustili faulu.

• 48.
  • 46.

Odšťartoval už aj druhý polčas s výkopom od hráčov Dinama Tbilisi. Do druhej polovici stretnutia nastúpili obe mužstvá bez zmien.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil a tentokrát ho našťastie remizujeme. Máme za sebou polčas, v ktorom nám to šlo ťažšie. Hostia sa navyše ujali vedenia, no my sme sa stále nevzdávali a dosiahli sme vyrovnanie z penalty. V 39. minúte však Šimčák videl červenú kartu, a tak hráme v oslabení. S o to väčšou verbou bojujeme za DAC a verme, že aj úspešne. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 45.

Tramtatadaaaaaaaaa, gooooooooooool. Pačinda, ktorý bol pri súboji s rukou sám zahrával aj penaltu. Loptu poslal k ľavej žrdi, kde síce Gorbunov vystihol smer, no na fantasticky zahranú penaltu nemal nárok! Je to remíza.

• 42.

Náš tréner zareagoval na vylúčenie striedaním, verme, že správnym.

• 41.
    Christián Herc opustil ihrisko, nahradil ho Eric Javier Davis Grajales
  • 40.

Tak to snáď nie je možné, Šimčák za faul v strede ihriska inkasuje druhú žltú kartu, čo pre nás znamená mimoriadne náročný zvyšok zápasu v oslabení.

• 39.
    Milan Šimčák bol napomínaný červenou kartou
  • 39.
    Milan Šimčák bol napomínaný žltou kartou
  • 38.

A škoda, že som to nezakríkol. Koštrna poslal fantastický pas na nabiehajúceho Baya. Ten vďaka rýchlosti loptu dobehul, zakončil, no fantastický gólman hostí loptu vytlačil. Roh zahral Pačinda rovno do gólmanovych rukavíc.

• 38.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 36.

Robíme čo môžeme, ale dnes to ide z našej strany trochu ťažšie.

• 34.

Nikolićovu štandatdku vykopol Šatka na Yahayaa, ten vystrelil z prvej, no pálil slepými.

• 34.
  • 33.
  • 32.

Fotka približne päťdesiatky fanúšikov Dinama Minsk.

• 31.
  • 30.

Bayo vybojoval štandardku asi z 25 metrov, ktorú Kalmár zahral excelentne! Po BOMBU k ľavej žrdi, kde gólman hostí loptu vyrazil len tak, tak. Krásny moment, škoda, že nie je 1:1.

• 28.

Pravačku si teraz vyskúšal Shitov z ďalekonosnej strely však nič nevyťažil, pálil totiž slepými.

• 25.

Podobne ako proti Tbilisi, aj teraz začíname s inkasovaným gólom. Po vhadzovaní vyhral hlavičkový súboj v pokutovom území Nikolić. Loptu dostal na Begunova, ktorý ju už nemal problém doklepnúť do brány.

• 24.
    Roman Begunov strelil gól
  • 23.

Po priamom kope sa lopta odrážala v pokutovom území. Lopta sa dostala až na Kalmárovu pravú nohu, a tak vystrelil z voleja. Nebol presný.

• 21.
    Vladimir Khvaschinski bol napomínaný žltou kartou
  • 20.

Tvrdá zrážka Khvaschinskeho s Macejom. Obaja hráči zostali otrasení na zemi, no potrestaní bude len hráč Dinama.

• 18.

Pačindov roh letel opäť do pokutového územia, kde rozhodca akciu rýchlo ukončil ďalším odpískaným faulom.

• 17.
  • 16.

A je tu prvá vážnejšia príležitosť a to na našej strane. Pačinda sa pustil na bránu, našiel si palebnú pozíciu a strelu k ľavej žrdi brankár len vyrazil na roh.

• 15.

Po Nikolićovom priamom kope do šestnástky videl rozhodca útočný faul.

• 15.
  • 13.

Bayo pri strele z ostrého uhla nastrelil Galovićovu hlavu, čím získal pre naše mužstvo roh. Ten zahral Pačinda. Loptu poslal výborne pred brankára hostí. Ten ju vyboxoval na Herca, ktorý nezvládol strelu z prvej. Pri súboji v šestnástke skončil na zemi Šatka v pokutovom území, rozhodca faul nevidel, čo sa našim fanúšikom nepáčilo.

• 13.
  • 11.

Do útoku bol teraz vysunutý Khvaschinski. Rozhodca mu však vystavil stopku odmávaným ofsajdom.

• 9.

Marin napriahol asi z tridsiatich metrov. Nastrelil však Pačindu stojaceho v ofsajde, a tak loptu získal súper.

• 7.

Od úvodných minút sme sa do súpera pustili s maximálnou bojovnosťou. Už teraz však vidno, že Minsk bude náročnejší protivník ako Tbilisi.

• 5.

Od úvodných minút tu vládne pravá futbalová atmosféra, na ktorú sme však my zvyknutí! Na štadión si našli cestu aj fanúšikovia súpera, ktorých je tu asi 50.

• 4.

Takto vyzeral úvodný nástup hráčov na ihrisko.

• 2.

Do akcie sa už pustili obidva celky. No bez ohrozenia brány.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z prekrásnej MOL Arény v Dunajskej Strede, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na fantasticky zaplnený štadión. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Opäť sme sa dočkali, opäť nás čaká veľký futbalový sviatok, ďalší míľnik v bohatej histórii nášho milovaného klubu. DAC sa totiž po dlhých tridsiatich rokoch predstaví v druhom predkole druhej najprestížnejšej európskej súťaži, kde by sa v prípade postupu nad bieloruským Minskom znovu hlboko vryl do klubovej histórie. V Európe totiž tak ďaleko ešte nebol. Máme za sebou fantastický vstup do ročníka, kým súper je už v rozbehnutej sezóne. Pred približne 10 000 kulisou iné ako víťazstvo neberieme. DAC do toho!

• 0.

Rocvička nášho mužstva je v plnom prúde!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 1. kola 2. predkola Európskej ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FC Dinamo Minsk a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 26.7.2018 o 21:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

SprávyDAC - Dinamo Minsk 1:3 (1:1)
DAC - Dinamo Minsk 1:3 (1:1)
2018 júl 27.Autor: Milan VrábeľZdroj: fcdac.sk
V 1. ZÁPASE 2. PREDKOLA EURÓPSKEJ LIGY:

Úvodný duel sme s viac ako polčasovým oslabením nezvládli. Prvý zápas 2. predkola Európskej ligy sme začali ťažkopádnejšie a aj napriek obrovskej snahe a húževnatosti sa nám nepodarilo nájsť úspešný recept na súpera. Ani takmer desaťtisícová fantastická kulisa stav nezvrátila.

Pri anglických týždňoch je rotácia hráčov v základnej zostave viac ako potrebná a inak sa neriadi ani Peter Hyballa. Na lavičku posadil oproti predošlému zápasu troch hráčov – Davisa, Tretyakova a M. Vidu, kým do základnej zostavy sa opäť dostali Šimčák, Ljubičić a Kalmár. Úvod stretnutia patril bojovnosti na oboch stranách.  Už v začiatočnej desaťminútovke bolo všetkým jasné, že Minsk je náročnejší súper ako Tbilisi. Po nej sa na rad dostali štandardky z oboch strán, kde však ani jedno mužstvo bránu neohrozilo. K prvej nádejnej akcii sme sa dostali v šestnástej minúte, keď si Pačinda našiel palebnú pozíciu pred pokutovým územím, strelu k ľavej žrdi gólman hostí len vyrazil. V 23. minúte Kalmár vystrelil odrazenú loptu z voleja, medzi tri žrde sa však nezmestila. O minútu vyhral Nikolić po vhadzovaní hlavičkový súboj, loptu dostal na Begunova, ktorý už nemal problém s jej doklepnutím - 0:1. Po pol hodine zahral Kalmár excelentný priamy kop asi z 25 metrov, poslal štipľavý pokus k ľavej žrdi, kde Gorbunov zasiahol v poslednej chvíli. V 34. minúte Yahaya, podobne ako Kalmár v 23. minúte, pálil odrazenú loptu z prvej, no podobne nabíjal slepými. Bayo dostal o štyri minúty dlhý nákop od Koštrnu, loptu fantasticky dobehol, hlavou zakončil k žrdi, no gólman Minska sa predviedol bravúrnym zákrokom. O minútu sa pre nás začali naozaj krušné chvíle, Šimčák videl v priebehu piatich minút dve žlté karty, čo znamená, že zvyšok zápasu sme hrali v oslabení. Hyballa zareagoval na červenú kartu vystriedaním Davisa za Herca. Ani vylúčenie nás nezastavilo, v nadstavenom čase Zhavnerchik pri našej snahe zahral rukou, Pačinda poslal nechytateľnú penaltu k ľavej žrdi, kde aj napriek odhadnutému smeru Gorbunov nemal nárok - 1:1. Náročný polčas sa vďaka gólu do šatne skončil remízou 1:1.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na oboch stranách. Hral sa menej pohľadný futbal s viacerými prerušovaniami a zároveň aj s viacerými nepresnosťami. Rozruch začal po hodine hry. Najprv Bayo poslal prudký center na Vidu, ktorý ho nedokázal dostatočne skrotiť. Potom Pačinda excelentne kolmicou vysunul do samostatného nájazdu Baya, ten zoči-voči Gorbunovi svoju príležitosť stretnutia trestuhodne nevyužil. V 69. minúte hrozil opäť Bayo, Kalmár ho našiel z priameho kopu a náš najlepší strelec v Európskej lige hlavičkoval tesne vedľa. V 77. minúte sme inkasovali druhýkrát v zápase, po centri z pravej strany si Šatka nepokryl Makasa, pri ktorého hlavičke k pravej žrdi Macej nezasiahol - 1:2. Po inkasovanom góle sme sa po zvyšok stretnutia ešte niečo snažili spraviť s výsledkom, lenže snaha a centre do šestnástky nepriniesli ovocie. Práve naopak, v štvrtej nadstavenej minúte sa po centri z ľavej strany do lopty oprel nepokrytý Nikolić, ktorý pridal záverečnú bodku dnešnému duelu - 1:3. V početnej nevýhode sme prehrali dvojgólovým rozdielom.

Svoj príbeh už napisalo aj úvodné stretnutie 2. predkola Európskej ligy. V rámci postupu je však všetko otvorené, definitívnu bodku postupujúceho nám dá odvetný zápas, ktorý sa hrá o týždeň na pôde Minsku. Pre naše mužstvo to však bude mimoriadne náročná úloha. V zápase budeme musieť streliť minimálne tri góly. Ešte predtým sa opäť treba preladiť na Fortuna ligu, v ktorej v nedeľu 29. júla o 19:00 hostíme Michalovce.

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem Dinamu Minsk k víťazstvu 3:1. Prvých tridsať minút sme mali dobrú organizáciu defenzívy. Mali sme aj jednu-dve menšie šance. Bohužiaľ, stalo sa to, čo sa stalo aj v nedeľu, kedy sme inkasovali gól po nezvládnutej práci na krídle a prehranom hlavičkovom súboji. Prišla červená karta, kde je o čom diskutovať. Bol to druhý zákrok Šimčáka a druhá žltá karta, čo si myslím, že nemalo byť tak prísne posúdené. Na druhej strane ani od Šimčáka nebol druhý faul veľmi inteligentný. Dobre sme hrali aj v oslabení, aj keď to už bol iný zápas. Davis s Koštrnom odohrali duel na krídlách vysoko a fantasticky. Pri remíze prišla obrovská šanca Baya, keby dal gól, tak by to bolo o inom, ale nedal. Potom sme inkasovali druhýkrát a opäť to bolo po centri, keď obrana prehrala hlavičkový súboj. Mali sme naše príležitostí, no súper udrel tretíkrát po ďalšom prehranom súboji, kedy sme ho nechali hlavičkovať. Odteraz sa koncentrujeme na nedeľný zápas. V Minsku zase chceme hrať ofenzívny futbal. Streliť rýchly jeden, či dva góly a zabojovať o víťazstvo. Ešte raz musím povedať, že prvých päťdesiat minút bolo z našej strany dobrých, potom nám v početnej nevýhode došli sily. Mali sme problém na krídlách a v bránení jeden na jedného.“

Sergei Gurenko, Minsk: „Stretnutie by som rozdelil na dve polovice. Prvú časť sme odohrali dnes a vyhrali sme ju 3:1, kým druhá bude v Minsku. Čo sa týka výsledku, tak sme spokojní, avšak čo sa týka hry, tak s ňou spokojní nie sme.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC DINAMO MINSK 1:3 (1:1)