StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Zemplín Michalovce
    >>
Zsolt Kalmár 32
    >>
Kristopher András Vida 72
90+2. minúta4 - 1MFK Zemplín Michalovce

• 90+2.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo! Vyhrávame ho úplne zaslúžene. Michalovce sme v tomto dueli rozobrali, strelili štyri góly a úplne zaslúžene tri body zostávajú doma. Súboj s Michalovcami bola pravá futbalová fiesta s prekrásnymi gólmi. Okrem pätnásťminutovky dominovalo naše mužstvo. Vytváralo si krásne akcie, množstvo ich ešte nevyužilo, a tak sme po dvoch kolách Fortuna ligy s plným počtom bodov a zároveň sme sa výborne naladili na odvetu Európskej ligy. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, že aj napriek enormnej horúčave tu s nami boli v takom hojnom počte.

Po zápase s Michalovcami naďalej pokračujeme v režime anglických týždňov. V rámci neho nás už vo štvrtok 2. augusta o 18:00 čaká odveta 2. predkola Európskej ligy na pôde Dinama Minsk, kým liga je na programe o týždeň v nedeľu na novom štadióne nitrianskeho celku. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty. Medzitým M. Vida strielal asi meter nad.

• 89.

No a teraz sme už zaspali. Hosťom sme nechali priveľa času. Kurminowski si obhodil našu obranu a nikým nekrytý bez problémov pridal čestný gól za svoje mužstvo.

• 88.
    Dawid Kurminowski strelil gól
  • 88.

Prebiehajú posledné minúty stretnutia a diváci už len bez prestania vytlieskávajú našich hráčov za výborný výkon. Takto to má vyzerať v MOL Aréne.

• 86.

Po Koštrnovom pase mohol K. Vida pridať, a to dobre čítate, piaty gól! V šestnástke vystrelil z prvej, no do pripravených rukavíc Kiru. Z roho sme súpera už neohrozili.

• 86.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 84.

Zápas sa viac menej dohráva, no aj napriek tomu ešte búšime do hradieb Zemplínčanov.

• 81.

Herc je späť, a tak dohráme v plnom počte.

• 80.

Herc musel byť teraz ošetrovaný, no verme, že v hre bude môcť pokračovať. Striedať už nemôžeme.

• 79.

Hostia nás nevystrašili ani pri štandardke. Lopty sme sa rýchlo zmocnili.

• 79.
    Hovhannes Harutyunyan zahrával priamy kop
  • 78.
    Sadam Sulley opustil ihrisko, nahradil ho Dawid Kurminowski
  • 76.

Dnešné stretnutie sleduje v pekelnom počasí fantastických 6118 divákov. Ďakujeme!

• 74.
    Vakoun Issouf Bayo opustil ihrisko, nahradil ho Ladislav Almási
  • 73.

GOOOOOOOOL, ďalší a opäť zaslúžený gól. Výborná akcia od nášho mužstva. Najprv výborne loptu potiahol K. Vida, nahral ju Hercovi, ktorý je ešte lepšie vrátil späť. Osamotený Vida bez najmenších problémov svoju príležitosť využil. Tomuto sa hovorí krásny letný večer v Dunajskej Strede.

• 72.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 71.

Absolútne sa nezastavujeme. K strele sa pre zmenu dostal Kalmár. Ten sa snažil poslať umiestnený pokus, ktorý sa medzi tri žrde nezmestil asi o meter.

• 70.

Aaaaaa znovu sme mohli pridať štvrtý gól. M. Vida vysunul Baya do šestnástky, ten si našiel palebnú pozíciu, odkiaľ vypálil z ostrého uhla. Zaujímavá akcia gólom neskončila.

• 69.

Po štandardke sa k strele v pokutovom území dostal Bednár. Lopta mu na kopačky nesadla ideálne, a tak Macej nemal najmenší problém.

• 68.
    Kristopher András Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 67.

Rota sa teraz nepochopiteľne zastavil v strede ihriska a dožadoval sa faulu. Z toho sme vyťažili rýchlu kontru, kde loptu potiahol K. Vida, tvrdo vypálil k žrdi, čo Kira pokral. K odrazenej lopte sa dostal M. Vida, ktorý z ďalšej gólovej pozície zakončoval tesne vedľa.

• 65.

Na ďalší Harutyunyanov center si Macej výborne vybehol. Loptu šikovne pokryl, čím opäť môžeme útočné kreácie začať my.

• 64.
  • 63.

Priamy kop pred Michalovce. Harutyunyan zahral loptu na vzdialenejšiu žrď, kde ju hlavou spracoval Kavka. Po tejto akcii už hostia o loptu prišli.

• 63.
  • 60.

V druhom polčase si hru užívame. Z našej strany to je uvoľnené, pokúšame sa o parádičky a to našich fanúšikov musí baviť.

• 59.
    Peter Kolesár opustil ihrisko, nahradil ho Cheick Alan Diarra
  • 57.

Herc prešprintoval pravé krídlo, nahral pred gólmana hostí na M. Vidu, ktorý sa pokúsil o parádičku v podobe pätičku. Loptu netrafil najlepšie.

• 56.

Kone síce len tak vystrelil takmer z našej polovice rovno na bránu. Aj napriek tomu Kira chytal až na dvakrát.

• 54.

Bayo s Hercom teraz v útoku motali hlavu súperovým hráčom. Po tesnom pase úspešní nakoniec neboli.

• 51.

Získali sme priamy kop z výbornej pozície, odkiaľ však M. Vida poslal loptu zle. Bránku slušne minul.

• 51.
    Kristopher András Vida zahrával priamy kop
  • 49.

Po M. Vidu malej domov nás Macej poriadne vystrašil. Loptu vykopol len do nabiehajúceho súpera, no rozhodca odpískal ofsajd.

• 48.

Verme, že sme sa dostali do situácie, kde môžeme trochu pošetriť sily na štvrtkový zápas s Minskom.

• 46.

Začal už aj druhý polčas s výkopom od hráčov hostí. Do druhého polčasu vstúpili oba celky so striedaním. Čo sa týka nášho mužstva, tak miesto Ljubičića nastúpil Koné, ktorý si vymenil pozíciu s Hukom.

• 46.
    Igor Žofčák opustil ihrisko, nahradil ho Martin Kolesár
  • 46.
    Marin Ljubičić opustil ihrisko, nahradil ho Souleymane Kone
  • 45.

Fantastický prvý polčas sa práve skončil! Čo predviedli naši hráči v tejto polovici stretnutia je naozaj paráda. Treba však povedať, že začiatok bol náročnejší, nevedeli sme sa tak ľahko presadiť a na chvíľu nás aj zatlačil súper. Prišiel úvodný gól a o všetkom bolo rozhodnuté! Súper naň nedokázal odpovedať a tak po prvej parádičke prišla druhá a do piatich minút aj tretia! Od tohto momentu sme hráčov hostí už hre poriadne hre nepustili. Diváci sa nesmierne radujú a verme, že v rovnakom duchu sa bude niesť aj zvyšok zápasu. DAC do toho!

• 45.
  • 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu. V nej nebezpečne vystrelil Sulley. Z hranice pokutového územia tesne minul.

• 44.

Ďalšie útočné snaženie od hosti zastavil odmávaný ofsajd. Aj napriek snahe s týmto zápasom ťažko niečo spravia.

• 41.

Po dlhšej dobe sa k šanci dostali aj hostia. Pri priamom kope loptu Hovhannes zahral nakrátko Žofčákovi, po ktorého centri bol odpískaný ofsajd.

• 41.
  • 39.

Náš kouč Peter Hyballa sa ani náhodou s výsledkom 3:0 nechce uspokojiť. Hráčov naďalej tlačí dopredu za ďalšími gólmi. Vidí, že sme "na koni".

• 39.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 36.

No a Bayo mohol pridať rovno aj hetrik. Po ďalšom vysunutí tentokrát sám zoči-voči gólmanovi hosti neuspel. Snažil sa obhodiť si loptu, lenže tentokrát už Kira úspešne lapal.

• 33.

AAAAAA, gooooool, goooool, goooooool, Dámy a Páni, je to 3:0. Za päť minút sme zničili Michalovce do slova a do písmena. Čo je však fantastické, tak opäť sa jedná o jeden parádny gól. Kalmár napriahol asi z dvadiatich metrov a trafil sa vý-bor-ne! Kira sa snažil gólu zabrániť, lenže skvele umiestnený pokus nemohol chytiť.

• 32.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 31.

GOOOOOOL a ja môžem povedať len, že fantázia! Tak toto bol ďalší PÁN gól! Vida z pravej strany, avšak už zo šestnástky rovno naservíroval loptu na fantastického BAYA, ktorý "rybičkou" druhýkrát prekonal Kiru. Fantázia!

• 30.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 29.

Keďže je extrémne horúco, tak rozhodca poslal po góle hráčov občerstviť sa. Hra už pokračuje,

• 28.

JUhuuuuuuuu, tak to je teda fantázia z našej strany. Vyhrávame 1:0 a pri náročnom programe sme takýto gól teraz naozaj potrebovali! Kalmár poslal po odrazenej lopte na Baya jeden excelentný pas. Bayo vystrelil z prvej a rovnako strafil skvelo. Kira sa mohol len prizerať.

• 27.
  • 26.

Napriahol Ljubičić a tento pokus od neho bol podstatne lepší od prvého. Lopta skončila pri ľavej žrdi, kde gólman hostí dokázal zasiahnuť.

• 25.

Dostali sme sa aj k strele, no Herc minul o pár metrov. Už teraz však môžeme pozorovať trochu dlhšie rozohrávanie od brankára Kiru.

• 25.
    Blažej Vaščák bol napomínaný žltou kartou
  • 24.

Z niekoľkominútového tlaku Zemplínačanov sme sa otriasli a opäť sa hry chopíme my.

• 21.

Bránu Michaloviec sme sa snažili ohroziť aj my. Po Šimčákovom centri však Bayo z náročnej pozície poslal loptu nad.

• 20.

Pri ďalšom rohu skončila lopta na bližšiu žrď, kde ju už strážili Bayo s Macejom. Hostia pokračovali v útoku až sa k strele dostal Grič, Macej si strelu k pravej žrdi pokryl.

• 19.
    Igor Žofčák zahrával rohový kop
  • 18.

Po centri opäť zachraňoval Huk odkopom na roh. Ten zahral opäť Žofčák. Loptu poslal na nestráženého Hovhannesa, ktorý už našťastie bol zblokovaný.

• 18.
  • 15.

Huk s výborným zákrokom, po ktorom nasledoval roh. Ten zahral Žofčák na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ ju Michalovčan posunul Kavkovi, ktorý z dobrej pozície pálil z prvej nad.

• 15.
  • 13.

Tak toto je mimoriadne nepríjemná správa. Jeden z našich špílmachrov sa zranil a už v 13. minúte sme ho museli nútene vystriedať. Verme, že nepôjde o nič vážne.

• 13.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Máté Vida
  • 10.

Na Šimčákov center si nabiehal Pačinda, ktorý však z krkolomnej pozície Kiru nevystrašil.

• 8.

Loptu na kopačkách aj naďalej drží naše mužstvo, lenže k finálnej fáze sme sa pri pozornej obrane nedostali.

• 5.

Takto vyzeral úvodný nástup hráčov na zápas.

• 3.

Aktívnejšie sme začali my, no hneď dva centre do pokutového územia nám nevyšli. Okrem toho Marin pálil slepými.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný letný deň vám prajem opäť z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Po výbornom vstupe do ročníka, kde máme stále všetky z troch bodov, sme vo štvrtok utrpeli prvé zaváhanie, a to Európskej lige. To však dúfame, že nebude mať následky. Každopádne aj napriek len trom uplynulým dňom chceme ukázať, že po zápase sme späť a dnes potvrdíme jednoznačne úlohu favorita spoločne s našimi úžasnými fanúšikmi. Na druhej strane k nám prišiel súper až z východu Slovenska, ktorý až dnes začína sezónu 2018/19 (naše mužstvo má za sebou už štyri zápasy). Brankár Kira sa pred zápasom vyjadril, že prichádzajú skromne a dnes budú radi aj bodu. My však nesúhlasíme, budeme sebci, no tri body musia zostať doma. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 2. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 29.7.2018 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 2. KOLE FORTUNA LIGY:

Pravá futbalová fiesta v MOL Aréne! Náročný program, ďalší anglický týždeň a ani pekelná horúčava nás nezastavili pred demoláciou michalovskej obrany aj vďaka fantastickej 6118-člennej podpore z tribún. Štyri parádne góly nám napravili chuť po prehre s Minskom.

Po prvom neúspešnom dueli v ročníku 2018/19 s Minskom nasadil tréner Peter Hyballa proti Michalovciam totožnú zostavu, ktorej dal opäť svoju dôveru. Od úvodného výkopu sme držali loptu na kopačkách, no proti nám sa postavila pozorná obrana. Už v trinástej minúte sme sa museli zmieriť so zranením Pačindu, ktorého vystriedal M. Vida. Hostia sa dostali do tempa a v ďalšom priebehu nás zatlačili. Už v pätnástej minúte zahrali roh, kde sa lopta dostala až na dobre postaveného Kavku, ktorý z nebezpečnej pozície pálil nad. Vydýchnuť sa nám súper nedovolil ani v ďalších chvíľach, najprv obrana zablokovala Haruťunjanovo zakončenie, kým Gričovu strelu k pravej žrdi vytlačil Macej. Bayo zase na druhej strane z náročnej pozície pálil nad. V 26. minúte Ljubičić napriahol k ľavej žrdi, no ďalekonosný pokus Kira skrotil až v poslednej chvíli.  O minútu sa v MOL Aréne začala pravá futbalová šou v podaní našich futbalistov. Najprv Kalmár poslal excelentný pas, ktorý Bayo z otočky volejom  trafil výborne pod brvno, gólman hostí sa mohol len prizerať - 1:0. V 31. minúte sa naši fanúšikovia opäť radoval, fantastický pas z pravej strany ihriska naservíroval ako na tácke K. Vida, Bayo sa „rybičkou“ hodil do lopty, opäť nedal šancu Kirovi a znovu sa radoval s parádneho gólu - 2:0. Všetko sme zaklincoval o minútu, kedy Kalmár napriahol z dobrých dvadsiatich metrov, nechytateľný prekrásny pokus do pravého vinkla sa brankár Michaloviec márne snažil zachytiť - 3:0. O štyri minúty mal Bayo na kopačkách hetrik, v čistej šanci sa mu však prehodenie Kiru nevydarilo. V nadstavenom čase mal príležitosť na kontaktný gól Sulley, ktorý spoza šestnástky tesne minul. Do kabín sme sa tak po náročnejšou úvode brali s výbornými pocitmi a aj výsledkom.

Do druhého dejstva nastúpili obe mužstva so striedaním. V našom mužstve Ljubičića vystriedal Koné, ktorý si vzápätí vymenil pozíciu s Hukom. Tomás zároveň prevzal aj kapitánsku pásku a stal sa našim defenzívnym štítom. V 49. minúte nás Macej po malej domov od M. Vidu riadne vystrašil po nastrelení Sulleya a kotúľajúcej sa lopte tesne vedľa brány. O dve minúty sme získali priamy kop z výbornej pozície, odkiaľ však K. Vida zakončoval nad. V 57. minúte Herc prešprintoval pravé krídlo, loptu nahral K. Vidovi pred Kiru, ktorému fintička v podobe pätičky nevyšla. V ďalších minútach pri dobrom výsledku pokračovala naša uvoľnená hra s množstvom parádičiek, ktoré našich divákov museli baviť. V 67. minúte sme opäť začali tlačiť súpera, najprv K. Vida potiahol loptu pri kontre až k bráne, umiestnený pokus k žrdi výborným zákrokom Kira zneškodnil, dorážka M. Vidu zase skončila tesne vedľa. O tri minúty zakončoval Bayo po prihrávke K. Vidu, tvrdý pokus z ostrého uhla bol zneškodnený. V pokračujúcej akcii sa k strele dostal Kalmár, umiestnený pokus sa tesne nezmestil medzi tri žrde. V 72. minúte bola naša snaha odmenená, K. Vida výborne potiahol loptu, vymenil si ju s Hercom a osamotený už nedal gólmanovi hostí najmenšiu šancu - 4:0. V 86. minúte Koštrna našiel K. Vidu v šestnástke, ktorý zakončil pri nádejnej pozícii z prvej priamo do pripravených rukavíc Kiru. O dve minúty sme trochu zaspali, respektíve podcenili súpera, ktorý sa bez problémov dostal do pokutového územia, tam sa Kurminowski sťahovačkou šikovne zbavil obrany a už si len vybral, kde chce dať čestný gól - 4:1. Keďže M. Vida v poslednej minúte základného hracieho času pálil tesne nad, a tak hráči stretnutie ukončili pred mohutným potleskom, štvorgólovým zaslúženým víťazstvom a najlepšou možnou vzpruhou pred náročnou odvetou proti Minsku.

Druhý zápas v novom ligovom ročníku a druhé víťazstvo. To neznamená nič iné, „len“ potvrdenú druhú priečku. Po zápase s Michalovcami naďalej pokračujeme v režime anglických týždňov. V rámci neho nás už vo štvrtok 2. augusta o 18:00 čaká odveta 2. predkola Európskej ligy na pôde Dinama Minsk, kým liga je na programe o týždeň v nedeľu na novom štadióne nitrianskeho celku.

Peter Hyballa, DAC: „Bol to môj tretí zápas pri mužstve a zatiaľ každý bol niečím špecifický. Dnes sme museli po pár minútach striedať Pačindu, keďže má niečo s chrbtom. Zatiaľ nevieme, či bude schopný nastúpiť do zápasu vo štvrtok alebo v nedeľu, ale zdravotný štáb spraví maximum, aby bol v poriadku čo najskôr. Do stretnutia sme nastúpili s rozostavením 4-3-3 s tým, že sme chceli vyvíjať tlak na pravé a ľavé krídlo. Po striedaní sme rozostavenie premenili na 4-4-2. K. Vidu sme vysunuli na hrot útoku spoločne s Bayom. Z našej strany to bol inštinkt, keďže takú variáciu sme neskúšali, no oplatilo sa. Dali sme krásne góly po pekných akciách. V druhom polčase nám došli sily na ihrisku. Celkom skoro sme aj kvôli tomu striedali. Na ihrisko sa tak dostali čerstvé sily v podobe Koneho a Almásiho. Stále nám chýbal asi meter k lopte, čo bolo spôsobené únavou. Teraz musíme dobre zregenerovať a potom uvidíme, že čo sa nám podarí s Minskom.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Pre nás je to krutý výsledok. V prvom polčase sme mali okrem pokazenej päťminútovky niekoľko čistých šancí. Keby sme ich premenili, tak by sa zápas úplne inak vyvíjal. Súper bol efektívny, vďaka čomu strelil až štyri góly. Futbal sa hrá na góly a tie dnes padali do našej siete. V druhom polčase sme sa chceli dostať do zápasu, no strácali sme ľahké lopty, čím sme nedokázali ani zakončovať. Zápas však bola dobrá škola pre novicov, ktorých máme v kádri dosť. Musia vedieť, že sa hrá v takomto vysokom tempe, že treba tvrdo a agresívne pracovať, aby boli lepší. Máme čo zlepšovať. Pred nami je veľa roboty k tomu, aby sme boli úspešní. Súperovi gratulujem k zaslúženému víťazstvu.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 4:1 (3:0)

Fortuna liga, 2. kolo, 29.07.2018, 19.00 h

Góly: 27. Bayo 1:0, 30. Bayo 2:0, 32. Kalmár 3:0, 72. K. Vida 4:0, 88. Kurminowski 4:1

Rozhodovali: Ochotnický - Galo, Čajka, 6118 divákov

ŽK: 39. Ljubičić, 68. K Vida - 25. Vaščák

DAC: Macej - Koštrna, Šatka, Huk, Šimčák - Kalmár, Ljubičić (46. Koné), Herc - Pačinda (13. M. Vida), Bayo (74. Almási), K. Vida

Michalovce: Kira - Rota, Kavka, Grič, Žofčák (46. Kolesár) - Bednár - Vaščák, Turík, Hovhannes, Kolesár (59. Diarra) - Sulley (78. Kurminowski)

Držanie lopty: 47% - 53%

Strely: na bránu 7:4, mimo 8:3