StretnutieFC Dinamo Minsk vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Filipp Ivanov 50
    >>
Uroš Nikolić 58
90+2. minúta4 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo. Žiaľ odvetu s Minskom sme nezvládli a prehrali sme ju vysoko 4:1. S Európskou ligou sa v tomto ročníku lúčime, no chlapci, sme na vás hrdí. V druhom predkole sme boli po dlhých 30 rokoch!!!

Po 2. predkole Európskej ligy opäť v rýchlom slede prelaďujeme na ligu. Už o tri dni v nedeľu 5. augusta o 19:00 pocestujeme na horúcu pôdu Nitry. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

V prvej z nich zakončoval Makas. Trafil ľavú žrď, odkiaľ sa lopta odrazila von z ihriska.

• 90.

Rozhodca pridáva ešte dve minúty.

• 88.

Divković v ďalšej našej príležitosti, no ani jemu sa druhý gól nepodarilo pridať.

• 85.

Divković posunul loptu lepšie stojacemu Hercovi, ktorý však pálil slepými.

• 83.

Dnešné stretnutie sleduje 9450 divákov.

• 81.

Bayo sa dostal do sľubnej príležitosti, výborne si obhodil domáceho obrancu, no rozhodca videl faul.

• 79.

Roh letel na nabiehajúceho K. Vidu, ten z náročnej pozície hlavičkoval nepresne.

• 78.

Ďalšia Kalmárova príležitosť. Po výbornej strele Gorbunov vytiahol kvalitný zákrok.

• 78.
    Marko Divković zahrával rohový kop
  • 78.
    Kristián Koštrna opustil ihrisko, nahradil ho Dominik Špiriak
  • 76.

V rýchlom slede mohol pridať do rozháranej obrany druhý gól Kalmár. V pokutovom území mu však lopta nesadla dobre.

• 74.

Herc výborne zachytil prihrávku Shvetsova, loptu si potiahol smerom k bráne, výborne našiel K. Vidu, ktorý sa postaral o náš aspoň čestný gól.

• 73.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 72.

Herc skončil po súboji s poriadne bolestivou grimasou na trávniku. Verme, že nebudeme musieť nútene striedať ďalšieho hráča.

• 70.

Nikolićov rohový kop doplachtil bližšiu žrď, konkrétne na Davisovu hlavu.

• 70.
    Uroš Nikolić opustil ihrisko, nahradil ho Dinko Trebotić
  • 69.
    Uroš Nikolić zahrával rohový kop
  • 68.

Snaha o útok z pravého krídla nebola úspešná. Ďalšiu akciu ukončil nepresný pas na K. Vidu.

• 65.

Po rohovom kope a odrazenej lopte sa k strele z menšieho uhla dostal Makas. Macej gól nedopustil. Po ďalšom rohu sa o loptu postaral Huk.

• 64.
  • 64.
  • 63.

Po kolmici na Ivanova zasahoval Huk v poslednej chvíli. Bude z toho roh.

• 61.
    Christián Herc zahrával rohový kop
  • 61.
    Filipp Ivanov opustil ihrisko, nahradil ho Aleksandr Makas
  • 59.

Priamy kop zahral Nikolić a zahral ho veľmi dobre. Loptu poslal k ľavej žrdi, kde Macej nedočiahol.

• 56.

Kalmárov center skončil u súpera, ktorý založil rýchly protiútok. Po centri z ľavej strany však Minsk prišiel o loptu.

• 56.
    Kristián Koštrna zahrával priamy kop
  • 54.

Tak to má vyzerať. Hercova strela z diaľky, no Gorbunov stále pozorný.

• 53.

Sme naozaj v zlej situácii, no zápas treba dohrať so cťou. Chlapci, dostali sme sa po tridsiatich rokoch do 2. predkola, sme na vás hrdí.

• 51.

K bielemu bodu sa postavil Ivanov, ktorý loptu poslal do stredu brány, kde si Macej síce nechal nohu, no aj tak gólu nezabránil.

• 49.

Penalta pre Dinamo po Koštrnovom zákroku.

• 48.

Po vhadzovaní loptu predĺžil Ivanov, nešťastne prepadla cez Huka a po dobrom nábehu Khvaschinskeho gólu nezabránil ani Macej.

• 47.
    Vladimir Khvaschinski strelil gól
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od domáceho celku. Čo nám zostáva? Všetko, ale všetko dať do útoku. Poďme chlapciiii!

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Po jeho odpískaní žiaľ prehrávame 1:0 a postup do ďalšieho predkola sa vzďaľuje. Dinamo Minsk aj napriek našej obrovskej snahe podal v prvom polčase lepší výkon, čím prehrávame zaslúžene. Máme však stále 45 minút, treba veriť, treba jednoducho streliť tri góly. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 44.

Ďalší Kalmárov priamy kop. V šestnástke bol najlepšie postavený Begunov. Snažili sme sa loptu doraziť, ale bez úspechu.

• 44.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 43.

Priamy kop Kalmára z dobrej vzdialenosti žiaľ skončil len v múre.

• 42.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 41.

Tak to je nemilá správa. Bayo musel byť nútene vystriedaný. Medzitým sme zahrali rohový kop, kde loptu do bezpečia poslal od bližšej žrdi Galović.

• 41.
    Igor Shitov bol napomínaný žltou kartou
  • 41.
    Vakoun Issouf Bayo opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 40.

Center od M. Vidu na Herca, hlavička sa mu síce v nebezpečnej pozícii podarila, no proti gólu stál Begunov.

• 40.
  • 40.

Herc fejeséből rúghatunk egy szögletet.

• 38.

Na trávniku leží otrasený Bayo po jednom zo súbojov v šestnástke. Verme, že bude v poriadku.

• 37.

Ljubičićov center z pravého krídla do pokutového územia. Najbližšie k lopte bol Kalmár, ale to nestačilo.

• 34.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 34.

Kalmárov pokus vysunúť K. Vidu sa nestretol s úspechom. Pas bol príliš dlhý.

• 33.
    Christián Herc bol napomínaný žltou kartou
  • 32.

Kalmár s kratším centrom na K. Vidu, ktorý sa k lopte nedostal. Hradby domácej obrany je mimoriadne náročné prekonať.

• 32.
  • 29.

K. Vida sa pokúsil dostať loptu pred Gorbunova. Vyslal však príliš slabý pas.

• 28.

Prvú žltú kartu inkasuje aj súper. Zatiaľ sa hrá síce pred množstvom divákov, no atmosféra je podstatne pochmúrnejšia v porovnaní s našou MOL Arénou.

• 28.
    Filipp Ivanov bol napomínaný žltou kartou
  • 26.

Priamy kop skončil v najrýchlejšom možnom čase u nás. Môžeme založiť útok.

• 26.
    Seidu Yahaya zahrával priamy kop
  • 24.

Dinamo hrá odvážne. Zatiaľ má dostatočný náskok. Verme, že aj z úvodného gólu sa naše mužstvo čo najskôr otrasie a pridá kontaktný gól.

• 22.

Prvé priame ohrozenie brány si pripísal z našej strany Herc. Pokus z väčšej diaľky však domáci nemal problém zneškodniť.

• 19.
    Vakoun Issouf Bayo bol napomínaný žltou kartou
  • 19.

Ani prekvapivé striedanie už v osemnástej minúte nepomohlo. Nikolić dostal fantastický pas do našej odkrytej obrany. Osamotený pred Macejom nemal problém skórovať.

• 19.
  • 18.
    Souleymane Kone opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Šatka
  • 17.

Herc dostal výborný pas do nabehnutia, lenže postranný rozhodca videl tesný ofsajd. Tak to je teda škoda.

• 14.

Nikolić teraz aj s priamym kopom. Na loptu si nabiehali hneď dvaja hráča, lenže center bol pridlhý.

• 13.
  • 12.

V akcii opäť Dinamo. Nikolićova strela sa však z hranice pokutového územia nezmestila medzi tri žrde.

• 11.

V obrane nám to zatiaľ neklape najlepšie. Domáci sa dostali do prečíslenia so zakončením Khvaschinskeho. Macej vytiahol výborný zákrok. Dorážku už skončila mimo hraciu plochu.

• 10.

Kalmárov center síce letel pred domácu bránku, no rozhodca odmával ofsajd.

• 10.
  • 8.

Z úvodného nástupu Minska sme sa dostali, je čas začať útočiť.

• 6.

Ďalší center do šestnástky poslal Bayo, ale len do rukavíc Gorbunova.

• 4.

Domáci nás tlačia od začiatku. V obrane spravil chybu Davis, ktorú chcel potrestať Ivanov. Našťastie Macej bol pozorný.

• 2.

Už v druhej minúte sa Koné musel dopustiť faulu, aby zastavil prenikajúceho súpera.

• 1.
    Souleymane Kone bol napomínaný žltou kartou
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od nášho mužstva.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo z Minsku, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na olympijský štadión. V odvete 2. predkola Európskej ligy nás čaká mimoriadne náročná úloha. Vymazať prehru 1:3 z domáceho trávnika a po nej samozrejme pridať aj niečo navyše, čo by nám zaručilo postup ďalej do dvojzápasu so Zenitom Petrohrad. Hráči sem pricestovali vo výbornej nálade, ktorú len a len veríme, že pretavia do spomínaného postupu. Naši fanúšikovia a DAC si to zaslúžia. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na odvetnom zápase 2. predkola Európskej ligy! Na programe máme duel FC Dinamo Minsk - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 2.8.2018 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V ODVETE 2. PREDKOLA EURÓPSKEJ LIGY:

Snaha o tretie predkolo sa nestrela s úspechom. Po prvej prehre 1:3 sme v Minsku nedokázali odpovedať na silu súpera, ktorý bol aj v dnešnom dueli rýchlejší, efektívnejší, čím zaslúžene postupuje ďalej. Druhé predkolo sme hrali po tridsiatich rokoch, a tak sme na našich hráčoch aj napriek nevydareným zápasom hrdí.

Oproti predošlému duelu nastali v našej zastave tri zmeny. Kvôli kartovému trestu sa mimo základnú jedenástku ocitol Šimčák, kým tréner Hyballa poslal na lavičku Šatku a zraneného Pačindu. Namiesto nich dnes nastúpili Davis, Koné a M. Vida. Prienik Dinama musel Koné hasiť už v prvej minúte, videl za to žlté napomenutie. Triasli sme sa aj v tretej minúte po chybe Davisa a zakončení Ivanova, Macej nás podržal. Chvíľu sme sa oslobodili, poslali niekoľko centrov, no v jedenástej minúte sa Minsk dostal do prečíslenia, v ktorom zakončoval Khvaschinski, Macej si pripísal bravúrny zákrok, kým dorážka skončila mimo hraciu plochu. Z ďalšej akcie to skúšal Nikolić, jeho strela sa tesne nezmestila medzi tri žrde. V 17. minúte bol v samostatnom nájazde Herc, postranný rozhodca, žiaľ, videl ofsajd. O minútu sme po striedaní Šatku za Koného inkasovali, po presne načasovanej kolmici sa Nikolić ocitol sám pred Macejom a v pokutovom území nemal problém skórovať - 1:0. V 22. minúte Herc vystrelil z väčšej diaľky na bránu, menej dôrazný pokus Gorbunova nevystrašil. Až po úvodnom góle sa hra presunula smerom od našej bránky, presnejšie medzi šestnástky. Začali sme sa snažiť o zázrak, proste akýmkoľvek spôsobom vstietiť prvý gól. Centre z našej strany lietali z ktoréhokoľvek smeru, no finálka viazla. V 40. minúte sme mohli znížiť, K. Vida šikovným centrom našiel v pokutovom území Herca, ktorý aj hlavičkoval, no priamo do Begunova. O minútu inkasovalo naše mužstvo ďalšiu ranu, nútene musel byť striedaný Bayo, ktorého nahradil Divković. V 43. minúte sme získali priamy kop z nádejnej pozície, Davisova strela však skončila len v múre, a tak sme mimoriadne náročný polčas prehrali 1:0.

Druhú polovicu stretnutia sme začali veľmi zle. Už v 47. minúte prepadla lopta cez Huka, Khvaschinki ju pohotovo dorazil za bezmocného Maceja - 2:0. Žiaľ, o tri minúty sme opäť lovili loptu zo siete. Po súboji Koštrnu rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý zahral Ivanov priamo do stredu, a hoci tam Macej nechal nohy, gólu nezabránil - 3:0. Po dvoch rýchlych góloch sa o prvý zásah DAC-u v Minsku pokúsil Herc, nádejnú strelu však opäť pokryl pozorný Gorbunov. O štyri minúty sme štvrtýkrát inkasovali, Nikolić zahrával priamy kop asi z dvadsiatich metrov a trafil sa naozaj výborne, k ľavej žrdi Macej nedočiahol - 4:0. V 65. minúte sa po rohovom kope dostal k zakončeniu Makas, dobre umiestnenú strelu však náš gólman zneškodnil. Posledná dvadsaťminútovka patrila nám a v 73. minúte sme sa aj dočkali čestného zásahu. Herc výborne zachytil rozohrávku, potiahol loptu k šestnástke, bravúrne vysunul K. Vidu a ten zoči-voči gólmanovi uspel - 4:1. O tri minúty sa v dobrej pozícii ocitol Kalmár, lopta mu však nesadla dobre. V 78. minúte znova pálil Kalmár, dobre umiestnený pokus Gorbunov pokryl. O tri minúty si Herc v pokutovom území výborne obhodil obrancu, no rozhodca videl ofsajd. V 85. minúte zase Divković vysunul Herca, ktorého lopta neposlúchla. Keďže v závere zápasu sa nepošťastilo Divkovićovi a rovnako zle pochodil aj domáci Makas, tak sa zápas skončil tvrdou prehrou 4:1.

Verili sme, dúfali sme, bojovali sme, no Dinamo Minsk bol nad naše sily. Naša púť v tohoročnej edícii Európskej ligy sa týmto končí, no veríme, že späť sa vrátime čoskoro. Nesmierne však ďakujeme piatim fanúšikom, ktorí nás podporili aj v Minsku. Po 2. predkole Európskej ligy opäť v rýchlom slede prelaďujeme na ligu. Už o tri dni v nedeľu 5. augusta o 19:00 pocestujeme na horúcu pôdu Nitry.

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem Dinamu Minsk k víťazstvu a postupu. Dnes sme videli, že jeho úroveň bola na naše mužstvo príliš vysoká. Začali sme v rozostavení 4-4-2, hrali sme diamant. Od začiatku sme sa chceli tlačiť do ofenzívy, chceli sme útočiť, strieľať góly, a tak aj obrancovia boli vysoko. Mali sme veľa zbytočných strát lôpt, kde viacere pozície boli voľné a z toho robil náš súper problém svojou cirkuláciou. Išli sme do risku, čo nám však nevyšlo. V druhom polčase sme inkasovali dva rýchle góly, aj keď neviem, či mala byť penalta. Potom Dinamo spomalilo hru a posledných dvadsať minút bolo našich. Hrali sme dobre. Do budúcna je to dobré poučenie pre mladých hráčov. Na úroveň, ktorú nastavil súper, sme dnes nedosiahli.“

Sergei Gurenko, Minsk: „Myslím si, že si zaslúžime hrať proti takému veľkoklubu, ako je Zenit Petrohrad. Po góloch vo vzájomných zápasoch sme si zaslúžili postup. Výsledok po dvoch dueloch nehovorí o tom, že sme mali slabého súpera. Zápasy boli vyrovnané, no my sme boli rýchlejší, šťastnejší a myslím si, že sme mali väčší hlad po úspechu. Možno sme po stretnutí so Zenitom Petrohrad túžili viac ako DAC.“

FC DINAMO MINSK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 4:1 (1:0)

Európska liga, odveta 2. kolo, 02.08.2018, 18.00 h

Góly: 19. Nikolić 1:0, 47. Khvaschinski 2:0, 50. Ivanov 3:0, 58. Nikolić 4:0, 74. K. Vida 4:1

Rozhodovali: Munukka - Honkanen, Nykänen (FIN), 9450 divákov

ŽK: 28. Ivanov, 41. Shitov, 52. Khvaschinski - 1. Koné, 33. Herc, 35. Kalmár, 50. Koštrna

DAC: Macej - Koštrna (78. Špiriak), Huk, Kone (18. Šatka), Davis - M. Vida, Ljubičić, Kalmár - Herc - K. Vida, Bayo (40. Divković)

Minsk: Gorbunov - Begunov, Galović, Shvetsov, Da Rocha - Yahaya, Korzun - Khvaschinski (57. Gurenko), Nikolić (70. Trebotić), Shitov - Ivanov (61. Makas)

Držanie lopty: 54% - 46%

Strely: na bránu 8:3, mimo 2:3