StretnutieFC Nitra vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Miloš Šimončič 44
    >>
Tomáš Vestenický 57
90+4. minúta2 - 3FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+4.

GOOOOOOOL, tak to je neuveriteľné, že čo sa stalo v Nitre. V absolútnom závere sa Bayo zavesil do vzduchu, loptu poslal k ľavej žrdi, kde brankár nedokázal zasiahnuť, a tak je infarktový zápas dokonaný. My si z troch zápasov berieme plných deväť bodov. Tak to je fantázia. Chlapci a neskutoční fanúšikovia, ďakujeme!

Tretie kolo je na konci, no my sa po vypadnutí z Európskej ligy tentokrát musíme preorientovať na zápas Slovnaft cupu. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+3.
    Abdulrahman Taiwo si strelil vlastný gól
  • 90+3.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 90+1.

Pri rohu sme sa opäť báli. K hlavičke sa dostal Farkaš, no našu bránu minul.

• 90+1.
    Márius Charizopulos zahrával rohový kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte štyri minúty.

• 90.

Bayo strieľa z ostrého uhla. Vedĺa.

• 90.

Dnešné stretnutie sleduje 6068 divákov.

• 88.

Zabudli sme sa v obrane, a tak sa do samostatného nájazdu dostal Vestenický. Na neho si parádne vybehol Jedlička, ktorý tak zabránil gólu.

• 87.

Nitra zahrala rohový kop, ktorý však bol ukončený odpískaným faulom.

• 87.
  • 85.
    Andrej Fábry opustil ihrisko, nahradil ho Márius Charizopulos
  • 84.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 83.

Pačindov center sme zakončiť nedokázali. Pokračujeme teda za stavu 2:2.

• 82.
    Abdulrahman Taiwo bol napomínaný žltou kartou
  • 80.

Gól sme teraz mohli aj inkasovať. Najprv hlavičku Kóňu zastavil Koné a potom Vestenický do opustenej brány zakončil nad.

• 80.
    Andrej Fábry zahrával priamy kop
  • 78.

Tak to je tlakuuuuu. Nitru nenechávame ani na chvíľu dýchať. Po centri z ľavej strany hlavičkoval Pačinda z výbornej pozície. Nezmestila sa však medzi tri žrde.

• 76.

Šimčákove dlhé vhadzovanie Huk predĺžil, no priamo do pripravených rukavíc Hrošša.

• 75.

Lopta po rohovom kope doletela na Bayovu hlavu, ten tentokrát v náročnej pozícii neuspel.

• 75.
    René Kotrík opustil ihrisko, nahradil ho Christián Steinhübel
  • 75.
  • 73.
    Andrej Fábry zahrával rohový kop
  • 72.

Šaaaa laaaa lalalalalaaaaaaa, oooo déééááácééé znie z nášho sektora! Ani po druhom góle sme neuspokojili a stále sa snažíme niečo vymyslieť. My proste dnes chceme vyhrať a máme na to!

• 69.

GOOOOOOOOOOOL, JE VYROVNANÉ!!! Tak toto je teda zvrat. Pačinda posunul loptu na ľavo Kalmárovi, ktorý v pokutovom území z prvej našiel Baya a Bayooooooo hlavičkou rozjasal našich fantastických fanúšikov!

• 69.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 67.

Taaak to je teda škoda, mohlo byť rovno vyrovnané! Po Pačindovej štandardke a odrazenej lopte strieľal K. Vida, ktorého pokus bol zablokovaný, a tak isto dopadla aj Šatkova dorážka.

• 67.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 65.
    Miloš Šimončič opustil ihrisko, nahradil ho Jaroslav Machovec
  • 64.

Prišiel Pačinda a gooooooooooool, je znížené na 2:1, no to nám samozrejme nestačí. K. Vida nahral Pačindovi, ktorý si minútu po nástupe vyskúšal strelu a máme z toho gól k vzdialenejšej žrdi.

• 64.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 63.
    Máté Vida opustil ihrisko, nahradil ho Erik Pačinda
  • 62.

Ďalšia strela z našej strany. Kalmár sa z dobrej pozície netrafil najlepšie, loptu poslal priamo na domáceho gólmana.

• 61.

Vyše minúty sa nehralo kvôli ošetrovaniu domáceho hráča, ktorý je však už v poriadku.

• 60.

Ďalšia nevyužitá príležitosť! Na gól sme chceli okamžite odpovedať. Bayo sa dostal k nožničkám, ktoré Hroššo pokryl.

• 58.

Prehrávame o dva góly. Prvá šanca a akcia Nitry v druhom polčase a my inkasujeme druhýkrát. Na Fábryho roh si nabehol k bližšej žrdi Vestenický. Vyhral hlavičkový súboj a loptu spod brvna už Jedlička nevytlačil.

• 57.
    Tomáš Vestenický strelil gól
  • 57.
  • 56.

Nášmu súperovi nechceme dovoliť dýchať na na chvíľu. K strele sa takmer dostal Bayo, chýbala už len posledná kľučka.

• 54.

Vida nezahral priamy kop najlepšie. Lopta nám však zostala a K. Vida sa dostal aj k strele. Tá ale nebola presná.

• 53.
    Kristopher András Vida zahrával priamy kop
  • 52.

Vý-bor-ná lopta na Baya do nájazdu, žiaľ ešte pred strelou bol odzbrojený.

• 51.
    Christián Herc bol napomínaný žltou kartou
  • 50.

Ďalšia nebezpečná akcia z našej strany, kde sme však o loptu prišli v poslednej chvíli.

• 48.

Hneď tri šance na naše skórovanie, lenže stále pokračujeme za nepriaznivého stavu. Najprv Kalmár fantasticky poslal loptu k ľavej spojnici, no tu sa zázračným zákrokom prezentoval Hroššo. Po rohovom kope sa snažil preniknúť medzi dvoch obrancov Kalmár, no skončil na zemi. Ďalší roh zase skončil už v náručí domáceho gólmana.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od nášho celku. Obidve mužstvá nastúpili bez striedania.

• 45.

Úvodná polovica stretnutia sa práve skončila, žiaľ, do kabín odchádzame za nepriaznivého stavu po góle v závere polčasu. Boli sme však lepší na ihrisku aj na tribúnach, teda prehrávame nezaslúžene. Veríme však, že tento nepriaznivý stav zvrátime a domov si ponesieme rovno všetky tri body! DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 44.

Fábry zahral aj vybojovaný rohový kop. Loptu poslal do šestnástky, kde sa do vzduchu zavesil Šimončič. Keďže vyskočil najvyššie, tak sa mu aj loptu hlavou podarilo nechytateľne umiestniť. Tak to je teda škoda.

• 44.
    Miloš Šimončič strelil gól
  • 44.
  • 43.

Obrovská šanca Nitry na gól do šatne. Fábry napriahol asi z dvadsiatich metrov. Štipľavý pokus spod brvna vytlačil Jedlička prvým, no parádnym zákrokom.

• 42.

Po priamom kope sa k zakončeniu takmer dostal Koné, lenže lopta skončila mimo ihriska. Aj rohový kop letel na Koného, no náš obranca zase neuspel pri hlavičke.

• 41.
  • 40.
  • 40.

Lopta letela smerom k Šatkovi a Hukovi, no vo vzdušnom súboji uspel Farkaš.

• 39.

Jól szállt be Krisz labdája, melyet Huk tudott volna a legnagyobb eséllyel elfejelni, ha a védője meg nem előzte volna.

• 39.
  • 38.
    Miloš Šimončič bol napomínaný žltou kartou
  • 38.

Ani rohový kop od Herca nebol úspešný. Lopta totiž skončila v náručí domáceho gólmana.

• 37.
  • 36.

Kalmárov center letel na Baya, ktorú loptu nezískal, no bolo to v podstate jedno. Postranný rozhodca odmával ofsajd.

• 36.
  • 34.

Prvá nitrianska strela. Z väčšej diaľky napriahol Kuník. Našu bránu však netrafil. Jedlička teda aj naďalej pokračuje bez zákroku.

• 33.

Výborná atmosféra v Nitre, o ktorú sa starajú najmä naši fanúšikovia. Tomu zodpovedá aj nasadenie našich hráčov, ktorí bojujú o víťazstvo naozaj pilne.

• 30.

Ouuuuuu, tak to sme teda boli len kúsoček od gólu. Herc vyslal ďalekonosný pokus rovno na bránu. Asi z tridsiatich metrov lopta doplachtila na ľavú žrď. Tak to je teda škoda.

• 28.

Ďalšia strela z našej strany. Tentokrát sa k nej dostal K. Vida, ktorý sa rozhodol pre technický pokus. Umiestnenú strelu k ľavej žrdi Hroššo zneškodnil!

• 26.

Na druhej strane sa darilo Kotríkovi, ktorý sa šikovnými kľučkami dostal k centru z pravého krídla. O loptu sa postaral Koštrna.

• 24.

Prvá strela v dnešnom dueli. Bayo si v pokutovom území našiel palebnú pozíciu. Podarilo sa mu aj vypáliť, no z ostrého uhla bránu minul.

• 23.

Máme za sebou polovičku prvého polčasu a stále môžem skonštatovať, že lepší sme my. Koncovka však viazne na oboch stranách.

• 21.

Herc sa snažil preštrikovať cez domácu obranu. Spočiatku prienik do pokutového územia vyzeral nádejne, no predsa len ho obrana odzbrojila.

• 18.

Rohový kop nám opäť nevyšiel. Vida ho zahral do klbka hráčov oboch celkov, kde však mali prevahu tí domáci.

• 17.
  • 16.

Hercov prudký center do pokutového územia Hroššo len vyrazil na roh. Zatiaľ musel byť ošetrený Koštrna.

• 16.
    Tomáš Kóňa bol napomínaný žltou kartou
  • 13.

Po rohovom kope sme súpera k zakončeniu nepustili a naopak sme rozohrali rýchlu kontru. Škoda, že nás zastavila nepresnosť na našej strane.

• 13.
    Tomáš Kóňa zahrával rohový kop
  • 10.

Dnes sa Macej neobjavil v základnej jedenástke ani na lavičke. Dôvodom je jeho zranenie na piatkovom tréningu. Prajeme skoré uzdravenie. Kvôli tomu zažil súťažnú premiéru za žlto-modré farby Jedlička. Veľa šťastia.

• 8.

Aj z ďalšej štandardky skončila lopta u súpera, konkrétne u vybiehajúceho brankára Hrošša.

• 8.
  • 6.

Začíname aktívnejšie. Ďalší center do pokutového územia letel od Koštrnu. K lopte sa však dostal Hroššo, čím našu akciu ukončil.

• 4.

Rohový kop letel rovno pred Hrošša, kde si na loptu vyskakoval Huk. Bol však prikrátky.

• 4.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z nového nitrianskeho štadióna, ktorý pokrstí zápas s našim mužstvom. Nitra je náš tradičný súper, s ktorým vládne veľká rivalita a aj z toho dôvodu je náš sektor maximálne zaplnený. Hráči sa opäť môžu spoľahnúť na domácu atmosféru. Okrem toho však vypredané aj napriek otvoreniu štadióna nie je. Naše mužstvo vo štvrtok skončilo púť v Európskej lige, a tak všetky naše sily môžeme sústrediť do ligy, ktorú sme začali naozaj dobre a to dvomi víťazstvami, kým Nitra nemá z jedného odohraného zápasu ani bod. Zápas to dnes určite bude vybičovaný, no mi pevne veríme, že s našim úspešným koncom. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 3. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC Nitra - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 5.8.2018 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 3. KOLE FORTUNA LIGY:

Fantázia v Nitre! Novootvorený štadión súpera sme v šialenom zápase pokrstili najlepšie ako sme mohli, tromi bodmi. V bláznivom stretnutí sme prehrávali 2:0, no mužstvo ukázalo ohromnú mentálnu silu, ktorá priviedla zvrat ako z holywoodskeho filmu. Po troch odohraných kolách tak máme vo Fortuna lige stopercentnú bilanciu.

Po prehre s Minskom v Európskej lige spravil náš tréner tri zmeny v úvodnej jedenástke. Kvôli zraneniu v piatkovom tréningu pauzoval Macej a do základu sa nezmestili ani Davis s Ljubičićom. Na ich miestach nastúpili Jedlička, ktorý zažil súťažnú premiéru v žlto-modrých farbách a dôveru dostali aj Šimčák so Šatkom. Od úvodu stretnutia malo viac z hry naše mužstvo, ktoré si aj vybojovalo niekoľko štandardiek. K zaujímavej príležitosti sa však nedostalo, podobne ako Nitra. Prvej strely v stretnutí sme sa dočkali až v 24. minúte, kedy si Bayo v pokutovom území našiel palebnú pozíciu, z ostrého uhla však bránu minul. O štyri minúty sa k technickej strele k ľavej žrdi dostal K. Vida, Hroššo si ju však postrážil kvalitným zákrokom. Nitra sa triasla aj po pol hodine hry, kedy Herc napriahol asi z tridsiatich metrov, lopta doplachtila až na spojnicu. V 34. minúte vystrelil z väčšej diaľky aj nitriansky Kuník, medzi tri žrde sa tento pokus nezmestil. V štyridsiatej minúte sa hneď dvakrát pri štandardke mohol presadiť Koné, najprv mu však lopta dobre nesadla na nohu, kým hlavička bola z príliš náročnej pozície. O tri minúty poslal Fábry excelentnú strelu asi z dvadsiatich metrov, tvrdý pokus vytlačil výborným zákrokom spod brvna Jedlička. Z následného rohu sme však inkasovali, Fábry zahral štandardku na Šimončiča, ktorý sa zavesil v pokutovom území do vzduchu, a tak bez problémov nechytateľne hlavičkoval - 1:0. Po góle do šatne sme prvý polčas prehrali aj napriek tomu, že sme boli lepším celkom.

Do šialeného, ale mimoriadne zaujímavého druhého polčasu sme vyleteli s poriadnym tlakom. Už v 48. minúte Kalmár zahral fantasticky priamy kop, strelu do vinkla však Hroššo vyrazil. Po rohu sa opäť Kalmár predieral cez dvoch obrancov, zastavil ho pád v pokutovom území. O štyri minúty dostal Bayo výborný pas do behu, v poslednej chvíli bol odzbrojený. Hru sme tvorili aj naďalej my, no prišla 58. minúta, prvá šanca Nitry v druhom polčase a druhý gól. Fábry našiel pri rohovom kope nabiehajúceho Vestenického k bližšej žrdi, ktorý vyhral hlavičkový súboj a loptu poslal pod brvno - 2:0. Už o dve minúty si Bayo dovolil „nožničky“, ktoré však domáci gólman zneškodnil. V 62. minúte bol Kalmár ďalším mužom so zakončením, z dobrej pozície však nebol dostatočne dôrazný. O dve minúty sme sa dočkali kontaktného gólu, Pačindovi jednu jedinú minútu trvalo, aby po nástupe na ihrisko skóroval, K. Vida posunul loptu Erikovi, ktorý vystrelil spoza šestnástky k vzdialenejšej žrdi, kde už bol Hroššo prikrátky - 2:1. V 67. minúte sa snažili o vyrovnanie hneď Šatka s K. Vidom, ich dorážky po rohovom kope boli nakoniec vychytané. Dlho sme však nečakali. V 69. minúte Pačinda vysunul na ľavú stranu ihriska Kalmára, ktorý z prvej poslal center na výborne postaveného Baya, ten pri hlavičke presne vedel, čo má robiť - 2:2. Aj po druhom góle sme sa nezastavili a tlačili sme ďalej. Pred koncom osemdesiatej minúty sme boli hneď trikrát nebezpeční, no Bayo, Huk ani Pačinda svoju príležitosť nevyužili. V osemdesiatej minúte sme zase museli byť pozorní vzadu, najprv Jedlička parádne vychytal Kóňu, aby následne Vestenický hlavičkoval nad pri už bezmocnom gólmanovi. V 88. minúte nás Vestenický opäť držal v pozore, dostal sa do samostatného nájazdu, ktorý mu náš brankár vychytal výborným vybehnutím. Horúco bolo aj v nadstavenom čase, najprv sme tŕpli pri hlavičke Farkaša po rohovom kope od Fábryho, no a potom to prišlo, na rad sa opäť dostal DAC a znovu fantastický BAYO! Pačindov rohový kop doplachtil na jeho hlavu, ktorý v náročnej pozícii aj pomocou žrde fantasticky prekonal Hrošša - 2:3. Neskutočný infarktový záver bol tým pádom spečatený!

Tri zápasy, tri víťazstvá a deväť bodov na konte. Toto je naša fantastická bilancia po ohromnom vstupe do fortunaligového kolotoča. Nezastavila nás ani únava z bojov v Európskej lige. Ďakujeme opäť fantastickým fanúšikom, že aj v Nitre nám pripravili pravé domáce prostredie vo vypredanom sektore.Tretie kolo je na konci, no my sa po vypadnutí z Európskej ligy tentokrát musíme preorientovať na zápas Slovnaft Cupu. V 2. kole nastúpime v stredu 8. augusta o 17:00 proti Púchovu.

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade chcem dať veľký kompliment Ivanovi (Galádovi) a jeho tímu, lebo odohrala v defenzíve výborný zápas. Posledných dvadsať minút tohto stretnutia bolo ako na divokom západe, hralo sa hore-dole. Rovnako ako sme vyhrali my, mohla vyhrať aj Nitra. V poslednej minúte sa nám však podaril vsietiť gól, a tak sme veľmi šťastní. Hráči odviedli presne to, čo mali. Naša výborná hra však mala aj negatívnu stránku. Hlavne v prvom polčase bolo málo príležitostí na skórovanie. Domáci z prvých dvoch šancí vyťažili aj dva góly. Na to sme však výborne zareagovali. Hráči ukázali veľkú mentálnu silu aj napriek tomu, že sme šli do maximálneho risku. Dnes mohol vyhrať každý. Ďakujem za fér zápas, ktorý dopadol šťastnejšie pre nás. Videl som veľa momentov, o ktorých som sa s hráčmi bavil, a to ma veľmi teší. Jedlička odchytal svoj prvý, no fantastický zápas. Rovnako neskutoční boli aj fanúšikovia. Po náročnej ceste z Minsku som veľmi rád, že sa nám tento zápas vydaril a po troch kolách máme na konte deväť bodov.“

Ivan Galád, Nitra: „Futbal prináša emócie. Pozitívne, ale aj negatívne. My sme po tomto zápase spoločne s divákmi smutní. Hráči chceli zvíťaziť a za stavu 2:0 sme boli k tomu naozaj blízko. Prehrali sme, no aj napriek tomu chcem hráčom poďakovať a rovnako aj všetkým divákom, ktorí prišli. V zápase sa mi niektoré veci nepáčili, ktoré verím, že posúdi komisia na to určená. Takto sa pripravila Dunajská Streda a rovnako sa do budúcna pripravíme aj my.“

FC NITRA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:3 (1:0)

Fortuna liga, 3. kolo, 05.08.2018, 19.00 h

Góly: 44. Šimončič 1:0, 57. Vestenický 2:0, 64. Pačinda 2:1, 69. Bayo 2:2, 90+4 Bayo 2:3

Rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Ferenc, 6068 divákov

ŽK: 16. Kóňa, 38. Šimončič, 82. Taiwo - 50. Herc, 84. Kalmár

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Huk, Šimčák - M. Vida (62. Pačinda), Huk, Kalmár - Herc - K. Vida (81. Divković), Bayo

Nitra: Hroššo - Kuník, Farkaš, Križan, Chovanec - Šimončič (66. Machovec), Kóňa - Kotrík (75. Steinhubel), Fábry (85. Charizopulos), Taiwo - Vestenický

Držanie lopty: 47% - 53%

Strely: na bránu 5:8, mimo 2:8