StretnutieMŠK Púchov vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Marek Kvaššay 60
    >>
Peter Pilný 88
90+2. minúta2 - 5FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Zápas sa práve skončil. Po jeho odpískaní sa radujeme z víťazstva 5:2. ktoré si naši fanúšikovia, ktorí docestovali, náramne užívajú a zaslúžene oslavujú postup do tretieho kola. Proti treťoligistovi však treba povedať, že sme sa chvíľu dostali do úzkych, keď po hodine hry bol nerozhodnutý stav stretnutia. Potom sme však zápas zobrali do vlastných rúk a unavenému súperovi sme nasúkali rovno štyri góly za pól hodinu. Povinnosť postúpiť sme splnili, a tak sa vidíme v ďalšom kole.

Po zápasoch Európskej ligy, úvode Fortuna ligy, máme za sebou už aj stretnutie Slovnaft Cupu. Opäť sa však v pokračujúcich anglických týždňoch musíme preladiť na ligu, kde v sezóne premiérovo v sobotu odohráme domáci ligový zápas proti Ružomberku, ktorý privítame 11. augusta o 19:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Ani po rohovom kope sme už šiesty gól nepridali. Rozhodca medzitým nadstavuje dve minúty.

• 90.
    Marko Divković zahrával rohový kop
  • 88.

Na 5:2 znižuje s veľkou radosťou Pilný, ktorý po pase bol sám pred Jedličkom a svojej príležitosti sa zhostil majstrovsky.

• 88.
    Peter Pilný strelil gól
  • 86.

Hneď dva rohové kopy, no ani pri jednom z nich sme domácu bránu neohrozili.

• 86.
  • 85.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 84.

Po góle sa aktívny Bajić pustil rovno do plných na ďalší útok, lopta sa dostala ku K. Vidovi, ktorému sa gól nepodaril pridať.

• 84.
    Michal Riška bol napomínaný žltou kartou
  • 83.

Na Divkovićov center si v pokutovom území vyskočil nestrážený Šatka a unavenému súperovi strelil piaty gól.

• 83.
    Ľubomír Šatka strelil gól
  • 82.
  • 81.
    Máté Vida opustil ihrisko, nahradil ho Branko Bajić
  • 80.

Pri rohovom kope Divković našiel nepokrytého Ljubičića priamo pred Pilného bránu, Marin nemal najmenší problém loptu doviezť do brány.

• 79.
    Marin Ljubičić strelil gól
  • 79.
  • 78.

K. Vida sa po pase pustil na technickú strelu, ktorá skončila na ľavej žrdi, kým odrazený pokus dorazil Almási, domáci gólman tento pokus chytil.

• 76.

Domáci sa snažili ohroziť našu bránu aj ž väčšej vzdialenosti. Jedlička s chytením lopte nemal problémy.

• 73.

Palebnú pozíciu si teraz pripravil nováčik na ihrisku Turza, no nemieril presne.

• 70.

A už sme sa dostali do dvojgólového vedenie. Po centri z pravej strany od Záhumenského sa do loptu vo vzduchu oprel Almási, náš odchovanec nedal domácemu gólmanovi šancu.

• 70.
    Marek Kvaššay opustil ihrisko, nahradil ho Adrián Turza
  • 69.
    Ladislav Almási strelil gól
  • 69.

K. Vida si narazil loptu s Almásim, po čom aj vystrelil. So slabším pokusom si Pilný poradil.

• 67.

Gól, znovu vedieme. Po tvrdých bojov v šestnástke, po ktorých sa domáci dožadovali odpískania faulu sa lopta odrazila k Šatkovi, ktorý z prvej trafil odkrytú bránu.

• 66.
  • 66.

Mohli sme prehrávať, po Pilátovom rohu sa do vzduchu zavesil nepokrytý Brezničan, ktorý síce prekonal Jedličku, no na bránkovej čiare ho zachránil K. Vida.

• 65.
    Juraj Pilát zahrával rohový kop
  • 64.

Nabudený domáci Kosorín teraz potiahol loptu cez polovicu ihriska. Odzbrojil ho až Šatka.

• 63.

Na vyrovnávajúci gól sme reagovali striedaním, verme, že čoskoro opäť budeme viesť.

• 63.
    Denis Baumgartner opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 61.

Šok v Púchove. Brezničan z ľavej strany našiel v pokutovom území šikovne uvoľneného Kvaššaya, ktorý z prvej prekvapil našu obrancu spoločne aj s brankárom.

• 60.
    Marek Kvaššay strelil gól
  • 60.

Divković zahral roh po zemi na Baumgartnera, ktorý centroval z prvej na Almásiho, ten hlavičkoval opäť nad.

• 59.
  • 58.

Dnešné stretnutie sleduje 1250 divákov.

• 57.
    Tomáš Kopiš opustil ihrisko, nahradil ho Patrik Krčula
  • 56.

Po centri od Záhumenského sa zase na druhej strane ocitol v dobrej príležitosti M. Vida, hlavičkoval nad.

• 55.
    Souleymane Kone opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Šatka
  • 54.
  • 53.

V našej obrane teraz doslova horelo, po kolmici sa osamotený v šestnástke ocitol Kosorín. Asi aj na jeho prekvapenie sa ofsajd nepísal, loptu poslal tesne vedľa brány v tisícpercentnej príležitosti..

• 52.

Náš tréner spravil zatiaľ len zmenu v rámci základnej jedenástky. Špiriak si vymenil krajnú pozíciu za stredovú so Záhumenským.

• 49.

Krčula sa snažil poslať center do pokutového územia, no miesto toho nahral domácemu P. Pilnému.

• 47.

Po Pilátovom priamom kope loptu odhlavičkoval do bezpečia Koné.

• 47.
    Juraj Pilát zahrával priamy kop
  • 46.
    Roman Rosina opustil ihrisko, nahradil ho Rastislav Ozimý
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom na našej strane.

• 45.

Na rohový kop si vybehol Jedlička, lenže na loptu nedočiahol. Dostal sa k nej Kososín, ale ten pri svojej príležitosti loptu doraziť nedokázal, a tak tu tu máme koniec prvého polčasu, v ktorom sme boli lepším mužstvom, zatiaľ potvrdzujeme úlohu favorita, no smerom dopredu to chce ešte poisťovací gól, kým vzadu si musíme dávať mimoriadny pozor, súper sa dostal hneď do dvoch príležitostí. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca nadstavuje ešte jednu minútu.

• 45.
  • 43.

Po Pilátovom centri videl rozhodca útočný faul. To sa domácim nepáčilo a za príliš ostrý jazyk tak uvideli druhé žlté napomenutie.

• 43.
    František Brezničan bol napomínaný žltou kartou
  • 43.
  • 42.

Špiriak našiel po centri z pravej strany Almásiho hlavu. Náš dlhý útočník loptu nedokázal umiestniť.

• 40.

Tentokrát postavenie mimo hry aj na našej strane.

• 38.

Domáci sa tlačili dopredu, no rozhodca uvidel tesný ofsajd. Tento verdikt sa veľmi nepáčil Vanákovi, za čo videl aj žlté nepomenutie.

• 38.
    Michal Vanák bol napomínaný žltou kartou
  • 36.

Divkovićov center doletel na hlavu Koného, jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil.

• 35.
  • 33.

Stretnutie udržiavame pod kontrolou. Verme však, že v blízkej dobe pridáme ďalší gól, aby sme mohli úplne uvoľniť.

• 31.

Aj na štadión do Púchova si našli cestu viacerí naši fanúšikovia. Je ich tu približne 50 a dávajú o sebe aj vedieť. Aktuálne sa ozvali aj domáci, čo je sympatické.

• 29.

Hrá sa ďalej a už aj letel ďalší center do nášho pokutového územia od Piláta. Lopta nakoniec preletela komplet celú našu šestnástku.

• 27.

Prestávka na občerstvenie v tejto pekelnej horúčave vyše 33°C. Chvíľu teda oddychujeme.

• 25.

Naša obrana si nepokryla Manzaniho, a tak mala bývalá Matadorka šancu na vyrovnanie. Manzani však z dobrej pozície loptu netrafil presne.

• 24.

Aluku podobne ako pred chvíľou je dvaja spoluhráči sa snažil preveriť domáceho gólmana z uhla, lopta skončila tesne vedľa ľavej žrdi.

• 23.

Lopta letela z rohového kopu na Ljubičića, no obrane Púchova sa lopta podarila odpratať do bezpečia.

• 22.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 22.

K zakončeniu sa dostal aj Davis, získal roh.

• 21.

Davis kolmicou vysunul do pokutového územia Divkovića, ktorý sa priamo pokúsil ohroziť P. Pilného, no z ostrého uhla bol vychytaný.

• 18.

K centru sa Davis síce dostal, ale ten bol zablokovaný skôr ako doletel k spoluhráčovi. Nebezepčnejšie to bolo po dlhej lopte od Špiriaka, lopta sa odrazila k Almásimu, ktorý z gólovej pozície minul.

• 16.

Domáci hráči sa snažia a bojujú čo to len dá, no cez našu obranu sa nevedia dostať.

• 14.

Tentokrát bol Pilát podstatne neúspešnejší, keďže poslal pridlhú loptu až za autovú čiaru.

• 13.
  • 12.

Pilátov center sa dostal k Záhumenskému, no po jeho odhlavičkovaní zostali domáci naďalej v útoku. Po ďalšej lopte, tentokrát z ľavého krídla, Púchov o loptu prišiel.

• 11.
  • 9.

Loptu zahral Davis k ľavej žrdi, kým domáci gólman kryl druhú stranu. V stretnutí sa teda ujímame vedenia, čo je pre nás v mimoriadne náročnom programe maximálne dôležité.

• 8.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 8.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával pokutový kop
  • 8.

Divkovića stiahli v pokutovom území, a teda už v ôsmej minúte máme penaltu.

• 5.

Po Divkovićovom rohu stáli v pokutovom území pozorní domáci, hráči, ktorí loptu odvrátili do bezpečia.

• 4.
  • 3.

Samozrejme, po úvodnej príležitosti sme iniciatívu prevzali my. Tentokrát center do šestnástky nevyšiel Davisovi. Získali sme však roh.

• 1.

Hneď po prvej akcii sa k centru dostal Kosorín, no v našej obrane stál pozorný Koné.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem zo štadióna MŠK Púchov, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko v rámci 2. kola Slovnaft Cupu. Domáci v červených dresoch, kým naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Po náročných bojoch v Európskej lige a Fortuna lige si neodpočinieme ani teraz uprostred týždňa, kedy nás čaká Slovenský Pohár. V ňom nastúpime proti treťoligistovi, ktorému sa podarilo vyhrať prvý ligový zápas a samozrejme aj pohárový. Proti prvoligovému celku odovzdá každý domáci hráč maximum, a teda podceniť súpera s takmer novou zostavou v porovnaní s Nitrou nemôžeme ani my. Postup je z našej strany povinnosť, a tak verme, že hráči opäť potešia žlto-modré srdcia našich najlepších fanúšikov. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 2. kola Slovnaft Cupu! Na programe máme duel MŠK Púchov - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 8.8.2018 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 2. KOLE SLOVNAFT CUPU:

Sedemgólová prestrelka v druhom kole Slovnaft Cupu. Po bojoch v Európskej lige, úspešnom ťažení vo Fortuna lige, sme aj do Slovenského pohára vstúpili úspešne. Proti oduševnene hrajúcim domácim svietil po hodine nerozhodný výsledok, lenže záverečná tretina patrila nám. Vyčerpaného súpera sme prevýšili a zvíťazili nad ním trojgólovým rozdielom.

Z ligovej základnej jedenástky nastúpili do Slovenského pohára len dvaja rovnakí hráči – Jedlička a M. Vida. Novicov v úvodnej zostave proti Púchovu bolo teda deväť: Špririak, Koné, Záhumenský, Davis, Ljubičić, Aluku, Divković, Almási a premiéru si za náš dres odkrútila naša čerstvá posila – Baumgartner. Po úvodnom centri domáceho Kosorína prevzal iniciatívu v zápase DAC. V ôsmej minúte sme po faule na Divkovića získali penaltu. Loptu si na biely bod postavil Davis, poslal ju k ľavej žrdi, kým domáci gólman kryl druhú stranu - 0:1. V osemnástej minúte doletel Špiriakov center až k Almásimu, ten z gólovej pozície bránu netrafil. V 22. minúte Davis vysunul kolmicou do šestnástky Divkovića, ktorý však bol pri strele z ostrého uhla vychytaný. O tri minúty si naša obrana nepokryla Sibandu, ten z dobrej pozície z vnútra šestnástky netrafil loptu ideálne. V 42. minúte našiel Špiriak v pokutovom území Almásiho hlavu, náš dlhý útočník loptu nedokázal umiestniť. V závere úvodnej polovice hry Jedlička podbehol loptu pri rohovom kope, dostala sa až ku Kosorínovi, ktorý ponúknutú príležitosť nechcene zahodil. V prvom polčase sa náš celok, ako favorit, ukázal lepšie, no domáci predviedli obrovskú bojovnosť s odkazom, že sa musíme mať na pozore.

Druhé dejstvo pokračovalo v nastolenom trende, s našou prevahou, no s nebezpečnými a motivovanými Púchovčanmi. Už v 53. minúte si domáci vypracovali šancu stretnutia, do samostatného nájazdu na hranici ofsajdu bol vysunutý Kosorín, ktorý svoju obrovskú príležitosť premárnil strelou tesne vedľa žrdi. O tri minúty už mohol zvýšiť náskok K. Vida, hlavičkoval nad a rovnako skončil neskôr aj Almási. Studenú sprchu a nepríjemné prekvapenie dostalo naše mužstvo po hodine hry, kedy Brezničan našiel v pokutovom území perfektne postaveného Kvaššaya, ktorý z prvej prekvapil obranu aj nášho gólmana - 1:1. O šesť minút mohol dostať Brezničan do šokujúceho vedenia Púchov, kedy po rohovom kope najvyššie vyskočil v pokutovom území, prekonal aj Jedličku, no na bránkovej čiare ho zastúpil K. Vida. Nevyužitú príležitosť sme kruto potrestali, po bojoch v šestnástke sa lopta odrazila k Šatkovi, ktorý z prvej trafil odkrytú bránu - 1:2. V 69. minúte sme sa prvýkrát dostali do dvojgólového vedenie, po centri M. Vidu sa do lopty v šestnástke oprel Almási, ktorý nedal Pilnému žiadnu šancu v bráne - 1:3. V 73. minúte sa nás pokúsil prekvapiť Turza, no nemieril presne, opačný prípad nastal o päť minút, kde K. Vidovu umiestnenú strelu šikovne vyrazil domáci gólman. Značne vyčerpanému mužstvu sme z následného rohového kopu strelili štvrtý gól, Divkovićov z rohového kopu našiel nikým nekrytého Ljubičića a ten už musel loptu len doviesť do brány - 1:4. Naše útočné chúťky nekončili, a tak v 83. minúte letel center opäť od Divkovića, lenže teraz z ľavého krídla, ďalší nepokrytý Šatka strelil podobný gól ako predtým Ljubičić - 1:5. Naše mužstvo sa nechcelo zastaviť, Bajić rovno po rozohraní súpera získal loptu, pustil sa na Pilného bránu a jeho pokus bol zachytený až v poslednej chvíli. Dve minúty pred koncom spečatil definitívny výsledok D. Pilný, ktorého nechala naša obrana zoči-voči Jedličkovi, čím stanovil na konečných 2:5.

Trojgólový rozdiel, zaslúžené víťazstvo a postup do 3. kola Slovnaft Cupu, o ktorý sme sa opäť mohli podeliť s približne 50 úžasnými fanúšikmi. Po zápasoch Európskej ligy, úvode Fortuna ligy, máme za sebou už aj stretnutie Slovnaft Cupu. Opäť sa však v pokračujúcich anglických týždňoch musíme preladiť na ligu, kde v sezóne premiérovo v sobotu odohráme domáci ligový zápas proti Ružomberku, ktorý privítame 11. augusta o 19:00.

MŠK PÚCHOV - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:5 (0:1)

Slovnaft Cup, 2. kolo, 08.08.2018, 17.00 h

Góly: 8. Davis (11m) 0:1, Kvaššay 1:1, 67. Šatka 1:2, 69. Almási 1:3, 79. Ljubičić 1:4, 83. Šatka 1:5, 88. Pilný 2:5

Rozhodovali: Pavlík - Borsányi, Galo, 1250 divákov

ŽK: 38. Vanák, 43. Brezničan, 84. Riška

DAC: Jedlička - Špiriak, Koné (55. Šatka), Záhumenský, Davis - M. Vida (81. Bajić), Ljubičić, Baumgartner (63. K. Vida) - Aluku - Divković, Almási

Púchov: P. Pilný - Rosina (46. Ozimný), Riška, Brezničan, Vanák - Pilát - Kosorín, Kvaššay (70. Turza), Sibanda, Kopiš (57. Krčula) - D. Pilný