StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok
    >>
Kristopher András Vida 42
    >>
Erik Pačinda 59
90+2. minúta2 - 2MFK Ružomberok

• 90+2.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo. Po záverečnom hvizde si druhý a tretí celok body delí. Videli sme kvalitný a dramatický zápas, kde diváci aj napriek strate bodov musia byť spokojní. Po štyroch kolách totiž máme na konte 10 bodov a keďže Slovan ešte nehral, tak sme priebežne prví! Ďakujeme fanúšikom za fantastické povzbudzovanie a hráčom za zápas.

Po štyroch anglických týždňoch konečne “voľno”. Hráči totiž nemajú na programe zápas uprostred týždňa, a tak si môžu doliečiť všetky boľačky a odreniny popri tréningoch. Najbližší zápas hráme o týždeň v nedeľu 19. augusta o 19:00 v Trenčíne na Myjave. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 90+1.
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru ešte dve minúty.

• 88.

Blížia sa záverečné minúty, no nám sa nedarí dostať pred súperovu bránu.

• 86.

Dnešné stretnutie sleduje krásnych 7043 divákov, ďakujeme!

• 85.
    Tihomir Kostadinov opustil ihrisko, nahradil ho Dominik Kunca
  • 84.

Gal-Andrézlyho center zachytil Šatka, no lopta sa dostala ešte k Takárovi, ktorý strieľal vedľa.

• 82.

Palebnú pozíciu si teraz pripravil Qose, no strela z väčšej diaľky nebola presná.

• 80.
    Máté Vida opustil ihrisko, nahradil ho Timotej Záhumenský
  • 80.
    Timotej Záhumenský opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 80.

Po ďalšom nevinnom centri hlavičkoval Šatko, ten bol nakoniec vychytaný.

• 79.

Center do pokutového územia, kde však kraľoval J. Maslo.

• 77.

Šimčák poslal výborný center na Baya, ten z gólovej pozície nohou tesne minul pravú žrď.

• 76.
    Jani Urdinov bol napomínaný žltou kartou
  • 75.

Po góle sa nevieme dostať späť do hry. Ružomberok naďalej tlačí, no verme, že jediný, kto tu strelí gól bude naše mužstvo.

• 73.

Opäť je vyrovnané. Súperovi sme dali priveľa priestoru a trafil sa. K strele sa dostal Qose, ktorého pokus bol stečovaný. Jedlička nevedel zasiahnuť.

• 72.
    Kristi Qose strelil gól
  • 71.

K ďalšej strele sa dostal Qose, z dobrej pozície však loptu medzi tri žrde neposlal.

• 70.

Rohový kop zahral Daniel nakrátko Gal-Andrézlymu, ktorého center doplachtil na Tandirovu hlavu, ten našťastie presný nebol.

• 69.
    Erik Daniel zahrával rohový kop
  • 68.

Po priamom kope sme sa už do šance nedostali, ale zatiaľ nás to nemusí mrzieť ani náhodou.

• 68.

• 67.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 66.

Fanúšikovia kričia "Hrá DAC" a majú pravdu!

• 64.

Po góle držíme loptu na kopačkách a teda sa zápas vyvíja len a len v náš prospech. Musíme vydržať.

• 61.

Po góle sme sa museli brániť. Dobrý pas dostal Takáč, no z hranice pokutového územia zakončoval nepresne. Rovnako nepochodil ani Daniel.

• 59.

Je to taaaaaaam, vedieme 2:1! Loptu si na biely bod postavil Pačinda, poslal ju tvrdo k ľavej žrdi, kde Macík nemal najmenšiu šancu zakročiť.

• 59.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 59.
    Erik Pačinda zahrával pokutový kop
  • 58.

Penaltu budeme zahrávať. Macík fauloval K. Vidu!

• 58.
    Matúš Macík bol napomínaný žltou kartou
  • 56.
    Ismar Tandir bol napomínaný žltou kartou
  • 56.

Zmätky v našej obrane, po ktorých sa k strele dostal Kostadinov, pálil tesne vedľa pravej žrdi.

• 54.

Taaaaak to bola teda gólová príležitosť. Koštrna vystihol slabší pas, loptu posunul K. Vidovi, ktorý sa našiel palebnú pozíciu tesne pred šestnístkou, výborný pokus opečiatkoval žrď.

• 52.

Kalmárov center letel na vzdialenejšiu žrď k nabiehajúcom Bayovi a Konemu. Tu sa dobrým výbehom prezentoval Macík.

• 51.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 50.

Strelu si vyskúšali hneď Koštrna a aj Bayo, ale v oboch prípadoch sa jednalo o nepresné pokusy.

• 48.
    Kristi Qose bol napomínaný žltou kartou
  • 47.

Inkasovali sme, no našťastie rozhodca videl Tandira v ofsajde po centri z ľavej strany.

• 46.
    Vakoun Issouf Bayo zahrával priamy kop
  • 46.

Začal sa druhý polčas s výkopom od domáceho celku.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Po jeho odpískaní odchádzame do kabín za stavu 1:1. V tejto polovici stretnutia bolo vidno, že hrajú naozaj kvalitné mužstvá. Oba tímy predviedli niekoľko nebezpečných momentov a môžeme povedať, že po ťažšom úvode sme lepší a vyrovnali sme zaslúžene. Platí však aj ďalší fakt, a to, že aj dnes máme na víťazstvo, poďme si pred našim 12. hráčom po 12. bod. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 44.

Po priamom kope sa hostia dostali do ofsajdu.

• 44.
    Dalibor Takáč zahrával priamy kop
  • 43.

GOOOOOOOOL! Dva Pačindove rohy a dvakrát zasiahol výborne hrajúci Maslo. Zostali sme však pri lopte, kde najprv letel center na vzdialenejšiu žrď Bayovi, ktorý ju posunul späť úplne voľnému K. Vidovi a bolo vymaľované.

• 42.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 42.
  • 41.
  • 40.

Hercova parádička a prihrávka Šimčákovi, ktorý sa to pokúsil napáliť rovno na bránu, minul ju asi o dva metre.

• 39.

Priamy kop nedopadol úspešné. Súpera sme o loptu obrali v najrýchlejšom možnom čase. Tandir je späť na ihrisku.

• 38.
    Erik Daniel zahrával priamy kop
  • 37.

Tandir bol ošetrovaný po súboji s Konem, bude však v poriadku.

• 35.

Kalmárov roh doletel bez hráčov oboch celkov, kde však mali prevahu tí z Dolného Liptova.

• 31.

Parádny pas pred našu bránu poslal M. Vida, no ešte lepším zákrokom sa zaskvel kapitán J. Maslo.

• 29.
    Máté Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 29.

Pačindova lopta doletela na Bayovu hlavu, avšak do náročnej pozície. Po jeho zakončení Macík boxoval preč od brány.

• 28.
  • 27.

Takáč zahral roh na bližšiu žrď, ktorú však strážil náš pilier obrany - Šatka, nevydarila sa ani dorážka, ktorá bola zablokovaná.

• 27.
    Dalibor Takáč zahrával rohový kop
  • 25.

DAC je definitívne späť v hre! Už len gól treba. Herc poslal parádnu strelu rovno do vinkľa, ktorú však Macík bravúrnym zákrokom zneškodnil.

• 23.

Ďalšia premárnená tutovka. K. Vida bol vysunutý zoči-voči Macíkovi, no snaha dať mu "jasličky" nebola vydarená.

• 22.

Parádny center letel od Pačindu na nabiehajúceho Baya, ktorý žiaľ hlavičkový súboj tesne prehral.

• 21.

O vyrovnanie sa pokúšil Pačinda, s menej dôrazním pokusom si však Macík poradil.

• 19.

V akcii naďalej hostia, konkrétne Gál-Andrézly sa dostal k strele za pokutovým územím. Strela do pripravených rúk nášho gólmana prekvapiť nemohla.

• 18.

Žiaľ, prehrávame. Najprv sa dokázal Takáč uvoľniť popri brániacom Koštrnovi, prihral Tandirovi, ktorý predbehol Koného a bez najmenších problémov z prvej prekonal Jedličku.

• 17.
    Ismar Tandir strelil gól
  • 16.

Pačindov center doletel len ku kapitánovi K. Maslovi, ktorý osamote loptu bezpečne odhlavičkoval.

• 16.
  • 15.

Strelu si vyskúšal Gál-Andrézly, no pokus z väčšej vzdialenosti bol príliš nepresný.

• 14.

Po centri z ľavého krídla musel byť v pozore aj Jedlička. Loptu vyxovať zvládol bez väčších problémov.

• 12.

Hneď tu máme prvú vážnu príležitosť. K. Vida dostal lotpu do rýchlej kontry. Z jednej strany mu nabiehal Pačinda, kým z druhej Bayo, Vida sa rozhodol nahrať Bayovi, nie najlepší pas Bayo v dobrej pozícii nezakončil najlepšie.

• 10.

Dnes je tu azda 7000 fanúšikov, no hrá sa medzi aktuálne medzi šestnástkami. Verme, že sa tento obraz hry zmení.

• 7.

Prvý nebezpečný center preletel pokutovým územím, no rovnako skončili aj dva centre od Šimčáka. Čakáme na zakončovateľa.

• 5.

Ako sme spomínali, aj na dnešnom zápase vládne fantastická atmosféra. O tom svedčí aj táto fotka:

• 3.

Začína sa s pozornou obranou na oboch stranách. Predsa len v tomto zápase ide o veľa obom mužstvám.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na trávnik. Domáci v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Po troch úspešných dueloch vo Fortuna lige nás čaká poriadna previerka, kedy my ako druhý celok hostíme tretí Ružomberok. Na toto mužstvo máme z minulej sezóny naozaj dobré spomienky, stačí si spomenúť na domácu výhru 3:0 z play-off časti o titul a hlavne posledné ligové kolo, kedy sme pod Čebraťom vyhrali 4:0 a zabezpečili si účasť v Európskej lige. Určite však dnes neočakávame ľahký priebeh stretnutia, no mať štyri víťazstvá zo štyroch duelov by naozaj nebolo zlé. Aj dnes náš čaká skvelá kulisa, a tak pevne veríme, že tri body zostanú doma. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 4. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 11.8.2018 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 4. KOLE FORTUNA LIGY:

Deľba bodov v náročnom súboji s Ružou. V kvalitnom zápase padli až štyri góly a čelil nám súper, ktorého sme zdolať nevedeli. Aj napriek tomu sme sa v neúplnej tabuľke dostali na líderskú pozíciu. V súboji dvoch neporazených nás podporilo vyše 7000 fanúšikov. Ďakujeme!

Oproti poslednému ligovému stretnutiu sme do dnešného duelu nastúpili s jedinou zmenou v základnej zostave, kedy zraneného Huka nahradil vyliečený Pačinda. V dôležitom stretnutí začali obe mužstvá s pozornou obranou. V dvanástej minúte K. Vida potiahol rýchlu kontru, pri ktorej sa rozhodol nahrať Bayovi, nie najideálnejší pas v dobrej pozícii nášmu útočníkovi nesadol dobre. O päť minút sa Takáč uvoľnil popri brániacom Koštrnovi, nahral Tandirovi, ktorý sa zbavil Koného, a Jedličku už prekonal bez najmenších problémov - 0:1. V 19. minúte sa Gál-Andrézly dostal k strele za hranicou pokutového územia, no náš pripravený gólman sa lopty bez ťažkostí zmocnil. O štyri minúty sa K. Vida ocitol po Kalmárovej výbornej prihrávke zoči-voči Macíkovi, snaha dať mu „jasličky“ sa nestretla s úspechom. V 25. minúte sme opäť hrozili my, Herc poslal parádny pokus do ľavého vinkla, ktorý pokryl až bravúrny Macíkov zákrok. V ďalších minútach bolo aktívnejšie naše mužstvo, no finálka úspešná nebola. Až v 40. minúte Herc po parádičke nahral Šimčákovi, Milanov štipľavý pokus letel nad. O dve minúty sme sa dočkali zaslúženého gólu, po dvoch Pačindových rohoch zasiahol výborne hrajúci J. Maslo, no my sme zostali v útoku, poslali sme ďalší center na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ loptu Bayo posunul nestráženému K. Vidovi a bolo vyrovnané - 1:1. Po úvodnom dejstve, kde bolo naše mužstvo o kúsok lepším celkom, sme odchádzali do kabín za stavu 1:1.

Na začiatku druhej polovice stretnutia sme inkasovali, ale našťastie z tesného ofsajdu. V 54. minúte Koštrna posunul zachytenú prihrávku K. Vidovi, ktorý po vypracovanej palebnej pozícií ľavačkou opečiatkoval spojnicu! O dve minúty sme sa museli mať na pozore my, po zmätkoch v obrane sa k strele tesne vedľa pravej žrdi dostal Kostadinov. V 58. minúte Macík fauloval v šestnástke K. Vidu a bola z toho penalta. Loptu si na biely bod postavil Pačinda, ktorý ju zahral nechytateľne do ľavého horného rohu - 2:1. O minútu už hrozil Takáč strelou na hranici šestnástky, zakončoval nepresne. V 70. minúte doplachtil center z rohového kopu na Tandirovu hlavu, hráč Ružomberka presný nebol. O minútu sa k strele dostal Qose, ale ani jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil. V 72. minúte sme sa už neubránili, Qoseho strelu asi z dvadsiatich metrov stečoval domáci obranca a Jedlička už nedokázal zasiahnuť - 2:2. O päť minút sme mohli byť vo vedení, Šimčák našiel výborným pasom Baya, ktorého zakončenie nohou v gólovej pozícii nebolo dobré. V osemdesiatej minúte trochu prekvapivo nebezpečne hlavičoval Šatka, no netrafil odkrytú bránu. O štyri minúty sa po odrazenej lopte dostal k nádejnej strele Takáč, našťastie pálil slepými. Keďže sme v nadstavenom čase nevedeli zúročiť dva priame kopy, tak sme sa dnes museli uspokojiť s deľbou bodov.

Prvá remíza v ročníku a po štyroch kolách prvé zaváhanie. Aj napriek tomu sme sa v nedokončenej tabuľke vyšvihli na prvú priečku. Po štyroch anglických týždňoch konečne “voľno”. Hráči totiž nemajú na programe zápas uprostred týždňa, a tak si môžu doliečiť všetky boľačky a odreniny popri tréningoch. Najbližší zápas hráme o týždeň v nedeľu 19. augusta o 19:00 v Myjave proti Trenčínu.

Peter Hyballa, DAC: „Pred zápasom sme vedeli, že Ružomberok je silné mužstvo so silnými hráčmi. Hlavne v druhom polčase sme sa 25 až 30 minút nevedeli dostať do zápasu, vtedy bol súper lepší a nevedeli sme odolávať jeho tlaku. Prvý polčas sme však odohrali výborne, vychádzalo nám zapájať aj krajných obrancov, čo je výborné. Jednoduchými chybami sme dostali zbytočné góly. Pri prvom góle sme nezatlačili na kraj obrany, kým Kone zlyhal v strede defenzívy. Hostia boli silní na krajoch, no koniec koncov remíza 2:2 je pre obe strany dobrá.“

David Holoubek, Ružomberok: „Videli sme kvalitný zápas s množstvom gólových príležitostí. Šli sme do vedenia, no potom sme zbytočne upustili z nášho tempa. Nechali sme sa zatlačiť, súper mal šancu za šancou, vďaka čomu zaslúžene vyrovnal a polčas skončil výsledkom 1:1. Druhá polovica stretnutia bola z našej strany lepšia, no hlúpou chybou sme sa dostali do stavu 2:1. Potom sme cítili, že so zápasom môžeme niečo urobiť. Vyrovnali sme a ukázali sme viac sily v zápase. Mali sme nejakú šancu, náš gól označili ofsajdom, no video som nevidel, tak nemôžem hodnotiť. Zápas sa mi páčil, páči sa DAC, hrá dobre, s výbornou kulisou a dokáže vtiahnuť diváka do deja. Celkovo sa tu hrajú skvelé zápasy s výborným štadiónom, som rád, že sme tu mohli hrať.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK RUŽOMBEROK 2:2 (1:1)