StretnutieAS Trenčín vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Antonio Mance 56
    >>
Cornelis Petrus Ubbink 82
90+2. minúta3 - 3FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo. Tak to bolo futbalové šialenstvo. Fantastické ofenzívne predstavenie sa skončilo šesťgólovou prestrelkou a zaslúženou deľbou bodov. Máme za sebou kvalitný zápas, ktorý sa jednoducho musel páčiť, ďakujeme!

Po zápase proti Trenčínu na Myjave sa opäť vraciame domov do MOL Arény, kde v sobotu 25. augusta o 16:45 privítame Žilinu. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.
    Osman Bukari bol napomínaný žltou kartou
  • 90.

Rozhodca pridáva ešte dve minúty k tomuto fantastickému zápasu.

• 89.

Lopta letela nebezpečne pred nášho brankára, dostala sa až Mašovićovi, ktorý našu bránu nenašiel.

• 89.
    Cornelis Petrus Ubbink zahrával rohový kop
  • 88.

GOOOOOOOOOOOOL, stačí povedať a je to remíza! Pačinda rohového kopu našiel nikým nekrytého Baya, ktorý hlavou bezpečne prekonal Šemrinca, nemal šancu zabrániť gólu.

• 87.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 87.

Dnešné stretnutie sleduje 964 divákov a z toho fantastických 280 je našich fanúšikov. To chce minimálne bod.

• 87.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 85.

Po nasadení Bilenkyiho za Záhumenského ideme do maximálneho vabanku. Pre Bilenkyiho zároveň vstup na ihrisko znamená debut v našom drese.

• 85.
    Timotej Záhumenský opustil ihrisko, nahradil ho Stanislav Bilenkyi
  • 82.

Tak to je strašná škoda, Ubbink sa pri priamom kope nešťastne pošmykol, čím však prekvapil nášho gólmana, ktorý loptu už nedokázal zastaviť. "Prešla mu pomedzi prsty."

• 82.
    Cornelis Petrus Ubbink strelil gól
  • 80.

Fuuuuuha, tak teraz Koštrna zasahoval v hodine dvanástej. Sleegers sa totiž dostal cez neho, no ešte pred šestnástkou ho zastavil, aj keď nedovolene.

• 80.
    Kristián Koštrna bol napomínaný žltou kartou
  • 79.

Herc výborne vysunul Baya do samostatného nájazdu. Postranný rozhodca však videl tesný ofsajd.

• 77.

Priamy kop zahral Pačinda, no nebola to dobrá štandardka, loptu nahral súperovi.

• 77.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 76.
    Lukáš Skovajsa bol napomínaný žltou kartou
  • 75.

Čataković zahral loptu z priameho kopu poriadne nepresne. Ocitla sa totiž mimo štadióna.

• 75.
    Hamza Čataković zahrával priamy kop
  • 74.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 72.

Je remíza, naši fantastickí fanúšikovia oslavujú a hra sa po góle presunula medzi šestnástky.

• 70.

GOOOOOOOOOL, je vyrovnané! Fantázia, že čo sa teraz podarilo Hercovi. Po vyhranom hlavičkovom súboji sa lopta dostala ku Hercovi, ktorý z obrovského uhla fantasticky trafil loptu pomedzi Šemrincove nohy.

• 70.
    Christián Herc strelil gól
  • 68.
    Jakub Paur opustil ihrisko, nahradil ho Hamza Čataković
  • 68.

K. Vida poslal dlhý center Pačindovi, ktorý chcel z prvej zahrať loptu pred bránu, trafil len súperovho obrancu.

• 65.

Opäť v útoku naše mužstvo, a tak to má byť. K ohrozeniu brány sme sa však nedopracovali.

• 62.

Pačinda pri streleckom zakončení, trafil len protihráča.

• 59.

Skovajsa šikovne zahral loptu po zemi, no predsa len sme ju dokázali poslať do bezpečia.

• 59.
  • 56.

V krátkom období sme inkasovali druhýkrát a už teda žiaľ prehrávame. Bukari kolmicou vysunul Manceho, ktorý opäť osamotený loptu bezpečne poslal za Jedličkov chrbát.

• 56.
    Antonio Mance strelil gól
  • 54.

Ubbinkov rohový kop doplachtil až na vzdialenejšiu žrď, kde lopta skončila nečakane na Manceho hlavu, ktorý tak loptu z dobrej pozície ani nezakončil.

• 54.
  • 52.

Žiaľ, teraz sme už gólu nezabránili. Záhumenskému ušiel obranca, ktorý loptu nahral voľnému Mancemu, ktorý sa osamotený nemohol pomýliť.

• 51.
  • 50.

Palebnú pozíciu si pripravil Lawrence, no slabý pokus nášho Jedličku nemohol vystrašiť.

• 49.

Aj naďalej sme zostali v útoku, kde sme získali ďalšie dva rohové kopy. Pri prvom sa snažil Huk predĺžiť loptu a druhý sme zahrali na krátko, no potom sme o loptu prišli.

• 49.
  • 48.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 47.

Rohový kop letel na našich vysokých Koneho a Baya, no dopustili sa faulu.

• 47.
  • 46.

Taaaak to je škoda, hneď v úvode sme mohli pridať druhý gól. Konkrétne sa ku strele dostal Pačinda, ktorého pokus k žrdi Šemrinec vyrazil.

• 46.

Začal sa už druhý polčas so striedaním na trenčianskej strane.

• 46.
    Chukwuemeka Chukwugozie Umeh opustil ihrisko, nahradil ho Antonio Mance
  • 45.

Úvodná polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní zaslúžene vedieme po skvelom výkone z našej strany. Videli sme veľmi zaujímavú polovicu stretnutia, kde o rozruch naozaj nebola núdza. Ofenzívna smršť z oboch strán zatiaľ vyznie lepšie pre nás a verme, že v rovnakom duchu sa bude niesť aj druhá polovica stretnutia. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu jednu minútu.

• 44.

Kalmárov roh Šemrinec len vyboxoval do bezpečia.

• 44.
  • 43.

Je výborné, že aj po úvodnom góle naďalej bojujeme, držíme loptu a útočíme. Verme, že nám to prinesie tri body, ktoré si zatiaľ zaslúžime.

• 41.

Herc bojoval v útoku o loptu ako lev, no voči Zubairovi neuspel.

• 41.
    Milan Šimčák opustil ihrisko, nahradil ho Timotej Záhumenský
  • 38.

V obrane teraz takmer stratil loptu Šimčák, no predsa len nahrať Jedličkovi dokázal. Pomaličky sa schyľuje k striedaniu. Šimčák pôjde po žltej karte dole.

• 38.
    Milan Šimčák bol napomínaný žltou kartou
  • 38.
    Martin Šulek bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Prvý roh domáci gólman len neisto vyrazil späť na Pačindu, ten z ostrého uhla loptu poslal rovno na bránu a bol z toho ďalší roh, tentokrát bez šance skórovať.

• 34.
  • 33.

Do rýchlej kontry bol vysunutý Bayo, našiel si aj palebnú pozíciu, no strelu k pravej žrdi domáci gólman dokázal vyraziť.

• 33.
  • 30.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, GOOOOOOOOL, GOOOOOOOOL, je to taaaaam. Po fantastickej akcii sa Huk nemýlil. Herc vysunul Koštrnu na pravú stranu, odkiaľ našial absolútne voľného Huka. Ten sa už pri zakončení nemýlil, aj keď sa lopty dotkol aj domáci gólman.

• 30.
    Tomáš Huk strelil gól
  • 27.

Steelers ušiel Šatkovi a dostala do zatiaľ najväčšej gólovej príležitosti. Zoči-voči Jedličkovi však neuspel, keďže náš gólman vytiahol fantastický zákrok.

• 25.

Roh zahral Kalmár na najbližšie stojaceho Umeha, ktorý sa aj pustil do rýchlej kontry. Tá však bola ukončená odmávaným ofsajdom.

• 24.
  • 23.

Pačinda poslal loptu k vzdialenejšej žrdi, kd esa o ňu postaral Šemrinec.

• 23.
  • 22.

Chvíľa sa hra presunula medzi šestnástky, čo o chvíľu platiť nebude, keďže sme získali priamy kop.

• 19.

Po rohovom kope sa o loptu postaral Šimčák, po centri k bližšej žrdi loptu odhlavičkoval do bezpečia.

• 19.
  • 16.

Stretnutie ponúka zatiaľ maximálne to, čo sme očakávali a to ofenzívnu smršť na oboch stranách. Naša obrana trochu zaspala, a tak sa lopta dostala za ňu až na Paura, ktorý bránu len tesne minul.

• 15.

Kalmár sa zo štandardky snažil priamo ohroziť bránu, lenže z vyše dvadsiatich metrov sa jeho pokus medzi tri žrde nezmestil.

• 14.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 12.

Rohový kop nebezpečenstvo nepriniesol, keďže lopta skončila skončila za autovou čiarou.

• 11.
  • 10.

Streliť gól sme moli aj my, no Pačindovu výbornú strelu brankár vyrazil na roh.

• 9.

Juuuuuuj, boli sme neskutočne blízku ku inkasovaniu. Po rohovom kope sa lopta dostala až ku Skovajsovi, ktorý napriahol z väčšej diaľky, opečiatkoval spojnicu.

• 9.
  • 7.

Bukari posunul loptu Umahovi, ktorý pre naše šťastie nemieril presne.

• 5.

Ku strele sa dostal už aj náš súper a konkrétne Bukari, ktorého pokus však bol zablokovaný.

• 4.
    Cornelis Petrus Ubbink bol napomínaný žltou kartou
  • 3.

Už v tretej minúte sme mohli viesť. Šarapaty v obrane sa snažil využiť Pačinda, ktorý sa dostal k dobrej palebnej pozícii, odkiaľ však pálil nad.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z myjavského štadióna, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci v bielych dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Po úspešnom štarte sezóny, kde máme po štyroch kolách na konte desať bodov, nás čaká piaty Trenčín, ktorý odohral niekoľko kvalitných zápasov v lige a výbornými výsledkami sa prezentuje v Európskej lige. Očakávame kvalitný súboj dvoch ofenzívnych mužstiev, kde pevne veríme, že viac gólov strelí naše mužstvo. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 5. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel AS Trenčín - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 19.8.2018 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

AS Trenčín - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:3 (0:1) v 5. kole Fortuna ligy

Do duelu s Trenčínom sme nastúpili s jedinou zmenou v základnej zostave. Tréner Hyballa posadil na lavičku náhradníkov M. Vidu a nahradil ho vyliečený Huk. Zápas ponúkal od úvodného hvizdu pravú ofenzívnu smršť z oboch strán, ktorú sme aj očakávali. Už v tretej minúte sa Pačinda snažil využiť šarapaty v trenčianskej obrane, po získanej lopte však z dobrej pozície nezakončil presne. V deviatej minúte sa po rohovom kope dostal k strele Skovajsa, fantastický pokus skončil na našej spojnici. O minútu sa k ďalšej gólovej príležitosti dostal Pačinda, no tentokrát bol vychytaný Šemrincom. V pätnástej minúte sme získali priamy kop asi z dvadsiatich metrov, Kalmár bránu minul asi o dva metre. O minútu zase hrozili domáci, loptu za obranu dostal Paur, ktorý v tutovke minul bránu len o vlások. Obrovskú príležitosť sme videli v 27. minúte, kedy Sleegers ušiel Šatkovi, no zoči-voči Jedličkovi vytiahol náš gólman parádny zákrok. Po pol hodine sme rozbehli a úspešne zakončili fantastickú akciu po trase Bayo, Herc, Koštrna, pas na voľného Huka a náš novomenovaný kapitán s istotou na kopačkách poslal loptu za Šemrincov chrbát - 0:1. Nezastavili sme sa ani po góle, v 33. minúte bol Bayo vysunutý do pokutového územia, našiel si aj palebnú pozíciu, no strelu k pravej žrdi domáci gólman vychytal. O dve minúty Pačinda dorážal odrazenú loptu z rohového kopu, možný gól roka bravúrne vyrazil Šemrinec. Zaujímavý prvý polčas sa tak skončil našim tesným vedením.

Druhý polčas tiež ponúkol pravú ofenzívnu smršť z oboch strán. Už v 46. minúte mohol skórovať Pačinda, poslal umiestnený pokus k pravej žrdi, kde lapal pozorný Šemrinec. V 51. minúte ušiel Bukari Záhumenskému, nahral voľnému Mancemu, ktorý osamotený nemal problém skórovať - 1:1. O päť minút sa situácia zopakovala, tentokrát Bukari vysunul kolmicou Manceho a čerstvá druhopolčasová posila sa znovu nemýlila - 2:1. V 68. minúte Pačinda trafil súperovu ruku v šestnástke, rozhodca však penaltu neodpískal. O dve minúty na to sme vyrovnali, Herc sa fantasticky trafil do lopty z takmer slepého uhla, loptu však prepasíroval popod Šemrincove nohy - 2:2. V 79. minúte bol Bayo vysunutý Hercom do samostatného nájazdu, postranný rozhodca videl tesný ofsajd. V osemdesiatej minúte sa Sleegers dostal cez Koštrnu, ktorý ho však nedovolene zastavil, aby zabránil jeho samostatnému nájazdu. Z nariadeného priameho kopu sa domáci opäť dostali do vedenia, Ubbink sa síce pošmykol, loptu však trafil a náš prekvapený gólman už gólu nedokázal zabrániť - 3:2. V šialenom stretnutí sme sa v 88. minúte dočkali ďalšieho vyrovnania, Pačinda fantasticky našiel z rohového kopu uvoľneného Baya, ktorý hlavou nekompromisne poslal loptu za Šemrincov chrbát - 3:3. Už o minútu na to mohol Trenčín znovu skórovať, po rohovom kope dostal loptu na hlavu Mašovič, zakončil však nepresne, a tak sa zápas skončil cennou remízou a deľbou bodov.

Druhá remíza v ročníku a jedenásť bodov na konte pre nás znamená zotrvanie na druhej priečke. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, že nás aj dnes podporili v hojnom počte až 280 žlto-modrých sŕdc. Po zápase proti Trenčínu na Myjave sa opäť vraciame domov do MOL Arény, kde v sobotu 25. augusta o 16:45 privítame Žilinu.

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade by som chcel pogratulovať Trenčínu k víťazstvu 5:1 s Feyenoordom na dvojzápas. Robí výborné meno slovenskému futbalu. Dnešných vyše deväťdesiat minút bol Trenčín lepším mužstvom. Začali sme s rozostavením 4-4-2, teda v rozostavení nazývanom diamant. Chceli sme mať totiž v strede o hráča viac, no potom sme mali problémy hlavne na ľavom kraji. Podarilo sa nám remizovať, no Trenčín bol o niečo lepší. Po dvadsiatich minútach som však zmenil rozostavenie na 4-3-3, aby bol každý hráč krytý. V druhom polčase Trenčín otočil priebeh stretnutia. Záver bol pre nás typickým, teda jeden protiútok za druhým na oboch stranách. Pri stave 3:2 sme šli do vabanku s rozostavením 3-3-4 a aj sa nám podarilo vyrovnať. Musíme sa zlepšiť v bránení, kým s ofenzívou som spokojný. Tento zápas bol výborný pre divákov, no menej dobrý pre moje srdce (smiech). Remíza 3:3 je dobrý výsledok, s bodom som spokojný.“

Ricardo Moniz, Trenčín: „Zo zápasu sme veľmi sklamaní. Máme veľa unavených hráčov, keďže s Európskou ligou máme mimoriadne náročný program. Niektorých kľúčových hráčov som nechal oddychovať ako napríklad Azango a El Mahdioui. Príležitosť teda dostala širšia lavička. Čo ma nahnevalo, bol druhý inkasovaný gól, pretože neviem, či náhodou nebol ofsajd. Chcem však pochváliť kapitána Ubbinka, ktorý odohral výborný zápas. Som rád, že sa mužstvu podarilo prehrávaný zápas otočiť, no už sa musíme pripraviť na štvrtkový životný zápas s Larnacou. V prípade postupu do skupinovej fázy nás čaká prepisovanie histórie.“

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:3 (0:1)

Fortuna liga, 5. kolo, 19.08.2018, 19.00 h

Góly: 30. Huk 0:1, 51. Mance 1:1, 56. Mance 2.1, 70. Herc 2:2, 81. Ubbink 3:2, 87. Bayo 3:3

Rozhodovali: Očenáš - Štrbo, Chládek, 964 divákov

ŽK: 4. Ubbink, 38. Šulek, 76. Skovajsa, 86. Sleegers, 90+2 Bukari - 38. Šimčák, 62. Kalmár, 74. Huk, 80. Koštrna

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Kone (60. M. Vida), Šimčák (41. Záhumenský, 85. Bilenkyi) - Kalmár, Huk, Herc - K. Vida, Bayo, Pačinda

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Mašović, Lawrence, Skovajsa - Zubairu - Paur (68. Čataković), Ubbink - Bukari, Umeh (46. Mance), Sleegers

Držanie lopty: 54% - 46%

Strely: na bránu 5:7, mimo 5:4