• Žltá karta (90+1. minúta)Ivan Santiago Diaz
  • Červená karta (90+1. minúta)Ivan Santiago Diaz
  • Priamy kop (90+2. minúta)Erik Pačinda
  • 90+2.

Máme tu koniec dnešného stretnutia, kde sa po záverečnom hvizde rozchádzame tretíkrát v rade len s remízou. Boli sme dnes aktívnejším a o niečo nebezpečnejším mužstvom, no smerom dopredu nám to nešlo. Po zahodených príležitostiach na jednej a druhej strane je remíza spravodlivým rezultátom.

Domáci zápas so Žilinou strieda domáci duel s nováčikom ročníka, so Sereďou, ktorú privítame v našej krásne MOL Aréne v sobotu 1. septembra o 19:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.

• 90.
    Michal Škvarka opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Holúbek
  • 89.

Škvarkov roh bol zahraný zle. Doletel totiž len na osamoteného Koštrnu.

• 89.
    Michal Škvarka zahrával rohový kop
  • 88.

Po centri z pravej strany hlavičkoval tesne pred Jedličkom Balaj, a tak musel náš gólman predviesť bravúrny zákrok s vytlačením lopty na roh.

• 87.

Pačinda si vybojoval palebnú pozíciu z väčšej vzdialenosti, no strela z väčšej vzdialenosti aj keď umiestnená, skončila v náručí žilinského gólmana.

• 85.

M. Vida si vyskúšal strelu z väčšej vzdialenosti, no tú bezpečne pokryl Holec.

• 84.

Minimálne na pokračovanie v hre už Tomič spôsobilí nie je. Pokračujeme ďalej. Máme necelých desať minút, chlapci do tohooooooo!

• 83.
    Michal Tomič opustil ihrisko, nahradil ho Roland Gerebenits
  • 82.

Hra je prerušená po zrážke Tretyakova a Tomiča. Tomič si vyžiadal aj ošetrenie, no snáď bude v poriadku.

• 81.

Šimčák vhadzoval loptu až do pokutového územia, kde však Huk neuspel v hlavičkovom súboji.

• 79.

Hrá sa bez zakončení, no aktuálne s prevahou súpera. Vyzerá to tak, že nám došla šťava, no veľmi rád sa budem mýliť.

• 79.
    Róbert Boženík opustil ihrisko, nahradil ho Filip Balaj
  • 79.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 77.

K našej lavičke bol zavolaný Tretyakov. Schyľuje sa ku striedaniu.

• 75.

Dnešné stretnutie sleduje 7463 divákov.

• 74.
    Milan Šimčák bol napomínaný žltou kartou
  • 72.

Pačinda zahral loptu z priameho kopu len do múru, kým snaha prihrať Hercovi sa tiež nestretla s úspechom.

• 71.
  • 71.

Rohový kop sa tiež nebezepčne pohyboval v pokutovom území, no Jedlička tentokrát zasahovať nemusel.

• 70.
  • 69.

Škvarkovu štandardku sme Sunsjarovi nedovolili zakončiť, kým po dorážke hrozil Boženík, Jedlička ukázal výborný zákrok.

• 69.
    Michal Škvarka zahrával priamy kop
  • 67.

Po rohovom kope to bolo tesné, no predsa len prevahu v šestnástke si vybojovali naši hráči.

• 66.

Azda najvážnejšia šanca Žiliny v stretnutí. Našej obrane ušiel Škvarka, ktorý to napálil do Jedličku, našťastie neprestrelil.

• 66.
  • 65.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Milan Šimčák
  • 63.

Pačinda si hľadal palebnú pozíciu, no trafil len súpera, kým aj Kalmárova dorážka bola boli zablokovaná.

• 60.

Hra sa dostala medzi šestnástky, kde loptu kontrolujú hostia.

• 58.

K zaujímavému no poriadne nepresnému pokusu z prvej sa dostal Fazlagić. Netrafil ani pilier našej rastúcej tribúny.

• 55.

Pri rohu leteli od Pačindu hneď dva center do pokutového územia, no s oboma si "Šošoni" poradili.

• 54.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 53.

Prepálil sme vyslovene nemožné! Bayo sa ocitol sám zoči voči Holecovi, no trafil jeho nohy, kým Pačinda pri skvelej dorážke nastralil len súperovho obrancu.

• 52.

Rohový kop zahral Škvarka dobre medzi hráčov oboch celkov, no našťastie najlepšie si v šestnástke počínal Koštrna.

• 52.
  • 49.

Takmer fatálne nedorozumenie v žilinskej obrane. Diaz poslal dlhú skackavú loptu, ktorá preskočila aj Holeca, no tesne minula bránu. Z rohu sme už nič nevyťažili.

• 48.
  • 48.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 48.

Škvarka našiel z prvého priameho kopu v druhom polčase len náš žlto-modrý múr.

• 47.
  • 46.

Odštartoval sa už aj druhý polčas s výkopom od súperových hráčov.

• 45.

Rozhodca neprídava k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Hráči odchádza do kabín za bezgólovej remízy, no treba povedať, že v tomto polčase sme boli lepším a aktívnejším celkom, no finálka z našej strany viazne. Určite však treba pochváliť našu kompaktnú obranu. Nebol to zatiaľ polčas bohatý na čisté gólové šance, no hlavné je, že tri body nie sú ďaleko od nášs, a tak veríme, že zostanú doma. DAC do toho!

• 45.
    Eric Javier Davis Grajales bol napomínaný žltou kartou
  • 44.

Sme aktívnejší a vďaka tomu sme si vypracovali ďalší strelecký pokus. Tentokrát Bayo z ostrého uhla nebol presný.

• 44.

Pačindov priamy kop letel na dobre nabiehajúceho Šatku, ktorému však niečo chýbalo k domu, aby dočiahol na loptu.

• 44.
  • 42.

Rovnako Pačinda sa dostal k ďalšej strele z hranice pokutového územia. Tvrdý pokus však letel na dobre umiestneného gólmana.

• 41.

Po pase od Herca z prvej zakončil Pačinda, no žiaľ len do súperovej obrany.

• 40.

Aj po Škvarkovom rohu na bližšiu žrď zasahoval Davis odkopom do bezpečia.

• 39.
  • 38.

Po pase z pravej strany sa k zakončeniu z ostrého uhla dostal Tomič, náš Davis však odvrátil na roh.

• 35.

Kalmár našiel zo štandardky Bayovu hlavu, lenže postranný rozhodca odmával ofsajd.

• 35.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 33.

Lopta sa doplachtila až ku Slukovi, ktorý si z nádejnej pozície zaluftoval.

• 32.

V rýchlom slede opäť ušiel Bayo obrane hostí a tentokrát aj z nebezpečnej pozície zakončoval, no Holec výborným výbehom dokázal dostatočne zmenšiť strelecký uhol.

• 32.
  • 31.

Bayo dostal pas na nábeh. Obrane sprvoti ušiel, no predsa len o loptu prišiel.

• 29.

Kalmár tentokrát poslal loptu na bližšiu žrď, kde si na ňu vyskakoval K. Vida, no úspešnejší boli "Šošoni".

• 28.
  • 28.

Priamy kop letel na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ žilinská obrana odvrátila na roh.

• 28.
  • 27.
    Enis Fazlagić bol napomínaný žltou kartou
  • 25.

Po ďalšej akcii sa k zakončeniu dostal Tomič. Nedôrazný pokus nášho Jedličku nemohol vystrašiť.

• 23.

Pačinda zahral loptu na krátko Kalmárovi, ktorý okamžite poslal center pred Holeca na Huka. Ohrozenia brány sme sa žiaľ nedočkali.

• 23.
  • 21.

Hra sa presunula medzi šestnástky a zatiaľ sa pozeráme na futbal s viacerými nepresnosťami.

• 21.
    Kristián Koštrna bol napomínaný žltou kartou
  • 18.

Krúžil sa Bayo krúžil pri pokutovom území, vyzeralo to nádejne aj so zakončením, no nakoniec prišiel o loptu.

• 16.

Roh na druhej strane zahral Škvarka. Loptu zahral nakrátko Káčerovi, no nespravil dobre. Odzbrojil ho Davis.

• 15.
  • 14.

Po Pačindovom centri z tohového kopu padla lopta všestnástke hneď dvakrát. Dostala sa až k Bayovi, ktorý z prvej páli nad.

• 13.
  • 13.

Davisov center do pokutového územia. Máme roh.

• 12.

Kolmicou bol vysunutý Bayo, no nakoniec sa mu nepodarilo vystreliť a ani posunúť loptu K. Vidovi.

• 9.

Káčer sa pustil na našu bránu. Mohol nahrať spoluhráčovi, no rozhodol sa pre samostatné zakončenie. Nebol to najlepší nápad.

• 7.

Aj dnes nás sprevádza fantastická divácka podpora. Dôkazom je naša fotografia.

• 5.

Ďalšia šanca na našej strane s koncovkou Pačindu. Tentokrát bol z ostrého uhla vychytaný.

• 2.

Fuuuu, tak zápas sa začal ako sa patrí. Už v druhej minúte zakončoval Pačinda. Tesne za pokutovým územím tesne minul.

• 1.

Stretnutie mesiaca sa práve začalo. Úvodný výkop si pripísali naši hráči.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na hraciu plochu. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v čiernych dresoch. Po minulotýždňovom boji druhého s tretím si takéto stretnutie zopakujeme, keďže naše mužstvo zotrvalo na druhej priečke, kým Žilina sa prebojovala na tretiu pozíciu. Čaká nás zápas s mužstvom, s ktorým sme počas minulej sezóny odohrali jednoznačne najlepšie stretnutia a aktuálne označenie zápas mesiaca tento fakt len potvrdzuje. Veríme, že nás čaká ďalší výnimočný podvečer s famóznou atmosférou a samozrejme trojbodovým zápisom. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 6. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 25.8.2018 o 16:45 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 6. KOLE FORTUNA LIGY:

Bezgólový rezultát v boji druhého mužstva s tretím. Práve so Žilinou, s ktorou sa zápasy  vyznačovali gólovými hodmi, sme sa aj napriek niekoľkým gólovým príležitostiam presného zásahu nedočkali. Prvýkrát v sezóne sa stalo, že sme neinkasovali a rovnako premiéru si odkrútila aj nula v kolónke strelených gólov.

Do zápasu mesiaca sme nastúpili s dvomi zmenami v základnej jedenástke oproti minulému zápasu. Na lavičke sa ocitli Šimčák s Konem a namiesto nich dnes dostali príležitosť Davis a M. Vida. Okrem toho si po svojom boku opäť zahrala naša defenzívna dvojica Huk-Šatka. Už v 2. minúte sa Pačinda dostal k výbornej palebnej pozícii, tesne za pokutovým územím minul spojnicu o vlások. O tri minúty sa Pačinda dostal k ďalšej koncovke, z ostrého uhla však bol vychytaný. Po rohovom kope putovala lopta v trinástej minúte šestnástkou až dorazila na Bayove kopačky, zakončil nad. Nádejne vyzeralo Bayove počínanie pred pokutovým územím súpera, no v poslednej chvíli o loptu prišiel. Po pol hodine hry mal Bayo hneď dva pasy do samostatného nájazdu, nebezpečnejší bol druhý, kedy mu však Holec dostatočne zmenšil strelecký uhol. Po kontre získali Žilinčania roh, ktorý doplachtil až ku Slukovi, ten z dobrej pozície zluftoval. Po štyridsiatej minúte sa hneď k dvom strelám dostal Pačinda, najprv nastrelil len súperovho obrancu, kým pri druhom tvrdom pokuse čakal loptu výborne umiestnený Holec. Polčas, kde sme boli aktívnejším a futbalovejším celkom s horšou finálkou, skončil bezgólovou remízou.

Druhé dejstvo začalo opäť s našou obrovskou príležitosťou na skórovanie, keď Diaz poslal v 48. minúte „malú“ domov, pri fatálnom nedorozumení lopta preskackala Holeca, no bránu tesne minula. O päť minút sme spálili nemožné, Bayo sa ocitol sám zoči-voči Holecovi, no nastrelil len jeho nohy, kým Pačinda pri dorážke našiel len súperovho obrancu. V 58. minúte sa k zaujímavej, no poriadne nepresnej strele dostal Fazlagić, Jedlička mohol zostať pokojný. O päť minút si Pačinda našiel palebnú pozíciu, no trafil len súpera, rovnako skončila aj Kalmárova dorážka. V 66. minúte Diaz poslal do uličky Škvarku, ale toho parádne vychytal Jedlička. Náš gólman sa musel mať na pozore aj o tri minúty, kedy skvelým zákrokom zneškodnil Boženíkovu strelu z ostrého uhla. Náš súper bol najmä v druhom polčase nebezpečný aj pri štandardkách, no našu defenzívu neprekabátil. V 85. minúte sa M. Vida dostal k strele z väčšej vzdialenosti, no Holec si s pokusom k pravej žrdi poradil. O dve minúty zakončoval Pačinda, pokus z väčšej diaľky si Holec pokryl. Mimoriadne horúco bolo v 88. minúte, po Gerebenitsovom centri z pravej strany nebezpečne hlavičkoval Balaj, avšak Jedlička vytiahol brávurny zákrok, ktorým loptu vyškriabal spod brvna. V nadstavenom čase bol po druhej žltej karte vylúčený Diaz, no chvíľková početná výhoda pre naše mužstvo už bezgólový rezultát nezvrátila.

Po troch víťazstvách v rade sme dnes zaznamenali tretiu remízu v ročníku za sebou. Dvanásť bodov na konte nás bez ohľadu na dohrávku kola ponecháva na striebornom stupienku. Ďakujeme takmer 7500 divákom, že nás opäť hnali celé stretnutie dopredu. Domáci zápas so Žilinou strieda domáci duel s nováčikom ročníka, so Sereďou, ktorú privítame v našej krásne MOL Aréne v sobotu 1. septembra o 19:00.

Peter Hyballa, DAC: „Podľa mňa sme boli v prvom polčase podstatne lepším mužstvom. Som sklamaný, že sme túto úvodnú polovicu stretnutia nedokázali vyhrať 2:0 alebo 3:0. Príležitostí sme na gólové prizabitie súpera mali dosť. V prvom dejstve pracovala veľmi spoľahlivo aj obrana. V druhom polčase mali obe mužstvá rýchly prechod do útoku a zároveň sme videli aj protiútoky na jednej, či druhej strane. Podľa priebehu druhej polovice stretnutia je remíza v poriadku, no keď prirátame aj prvý polčas, tak sme boli lepší a mali sme získať tri body. V zápase sme sa prezentovali dobrým presingom. Videli sme aj príležitosti Žiliny, kde nás jednotka v bráne Jedlička podržal, no z celého priebehu zápasu sme z remízy sklamaní.“

Jaroslav Kentoš, Žilina: „Myslím si, že sme videli veľmi dobré stretnutie, ktorému chýbali len góly. V prvom polčase mal šance náš súper, kým v druhom sme dominovali my. Preto si myslím, že remíza je spravodlivá. Musím našich hráčov pochváliť, že tretí zápas v týždni zvládli veľmi dobre. Dnes sme mali v zostave dvoch osemnásťročných hráčov a dvoch devätnásťročných, takže sme mali veľmi mladé mužstvo. Musím povedať, že ma milo prekvapili, teraz mali prvú možnosť hrať na takom peknom štadióne a pred takou výbornou kulisou. Musím pochváliť, že sa nám podaril zlepšiť herný prejav a remíza nás tým pádom aj motivuje do ďalšej práce. Už sa však musíme koncentrovať na Slovan.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 0:0