StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs ŠKF Sereď
    >>
Zsolt Kalmár 58
    >>
Maksym Tretyakov 88
90+1. minúta5 - 0ŠKF Sereď

• 90+1.

Stretnutie DAC - Sereď sa práve skončilo. Fantázia, krása, nádhera. Presne tieto slová charakterizujú náš výkon. Počas celého stretnutia sme boli lepším mužstvom, súperovi sme nedali najmenšiu šancu a postarali sme sa o obrovské víťazstvo. Chlapci ďakujeme, že aj v takých podmienkach ste za žlto-modrý dres dali všetko. Ste naši hrdinovia! Samozrejme ďakujeme aj našim fanúšikom, ktorí boli tiež senzační!

Siedme kolo je za nami. Po ňom nasleduje reprezentačná prestávka, ktorú vyplníme priateľským zápasom s maďarskou prvoligovou Puskás Akadémiou, ktorú privítame vo štvrtok 6. septembra o 15:30 v MOL Akadémii. Do ligy sa zase vrátime s derby s najväčším rivalom, 15. septembra si zmeriame sily so Slovanom. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte jednu minútu.

• 89.
    Christián Herc opustil ihrisko, nahradil ho Souleymane Kone
  • 88.

Tretyakov sa pustil na bránu, kde sa trafil naozaj výborne do ľavého horného rohu. Penksa nemal šancu zasiahnuť.

• 88.
    Maksym Tretyakov strelil gól
  • 88.

Dlžíme vám ešte informáciu, že dnes sa fanúšikovia nachádzajú aj v sektore hostí. Je ich približne 30.

• 86.

Mečiar sa snažil rozvinúť útok, no proti bol pozorný Koštrna.

• 85.

Hneď trojité striedanie v MOL Aréne, no zápas sa bude už len dohrávať.

• 83.

Aj Pačindov priamy kop letel na Baya, ktorý bol trochu držaný, no rozhodca usúdil,  že v rámci normy.

• 83.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 81.

Kalmárov roh doletel na Bayovu hlavu, ktorý nie až tak v náročnej pozícii zlyhal, čo je teda veľmi výnimočný jav. Nabudúce Bayo :)

• 80.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 79.
    Ľubomír Michalík bol napomínaný žltou kartou
  • 79.

Pačinda vystrelil po odrazenej lopte na hranici pokutového územia, skackajúca lopta tesne doskákala vedľa.

• 78.

Pačindov priamy kop letel na Šatku, pri pozornej obrane sa lopta k adresátovi nedostala.

• 77.
  • 76.
    Tidiane Djiby Ba bol napomínaný žltou kartou
  • 76.

Po rohovom kope zasahoval výborný Jedlička, kým priamy kop zahral Koštrna na krátko, kým Kalmár o loptu prišiel. Pri rýchlej kontre nás zachraňoval M. Vida.

• 75.
    Kristián Koštrna zahrával priamy kop
  • 74.
    Martin Mečiar zahrával rohový kop
  • 72.

Davis bol teraz nútene ošetrovaný po jednom zo zakončení, no vyzerá to tak, že bude v poriadku. Už aj nastupuje späť do hry.

• 71.

Dážď sa pomaly blíži ku koncu, no ihrisku je neskutočne mokré.

• 69.

Pačinda poslal loptu rovno súperovi, o jeden z útokov sme tak boli ukrátení.

• 68.
  • 67.

Na druhej strane sa k zakončeniu dočkal aj náš súper, ale strela sa rovnako medzi tri žrde nezmestila.

• 66.

K strele sa dostal K. Vida, ktorý napriahol asi z dvadsiatich metrov a bol to zaujímavý pokus. Bránu však tesne minul.

• 63.

Dnešné stretnutie sleduje 6813 divákov.

• 61.
    Nikola Gatarić opustil ihrisko, nahradil ho Róbert Richnák
  • 59.

GOOOOOOOL, v lejaku, aký Dunajská Streda dávno nezažila pridávame ďalší presný zásah, kde najprv Bayo netrafil loptu v absolútnej tutovke, aby ju následne dorazil Kalmár do opustenej brány,

• 58.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 54.

Prvý rohový kop nášho súpera nedopadol úspešne. K zakončeniu sa totiž nedostal.

• 53.

Na druhej strane sa k ohrozeniu  brány dostal Ventúra, no Jedlička si čisté konto postrážil.

• 52.

Na Pačindov priamy kop Bayo nedočiahol.

• 51.
  • 50.
    Pavol Penksa bol napomínaný žltou kartou
  • 48.

Už pri úvode sa Kalmár predviedol strelou, no tá nebola presná.

• 48.

Ani v druhom polčase absolútne neprestalo pršať. Trávnik je veľmi podmočený a vidno to azda na každom kroku futbalistov.

• 46.
    Filip Pankarićan opustil ihrisko, nahradil ho Martin Mečiar
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od nášho celku.

• 53.
    Tomáš Hučko zahrával rohový kop
  • 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Po jeho odpískaní je v Dunajskej Strede obrovská radosť. Vedieme už po polovici hry fantasticky 3:0 a treba povedať, že absolútne zaslúžene. Súpera sme takmer k lopte nepustili, kým my rozvíjame jeden útok za druhým. V MOL Aréne je aktuálne obrovský lejak, verme, že rýchlo ustane a nebudeme mať problémy v druhom polčase. Vedieme o tri góly a to nemôže znamenať nič iné, len trojbodový zápis. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k záveru polčasu ešte 1 minútu.

• 42.

Kalmár poslal center z rohového kopu, ktorý bol odvrátený, no presne Hukove kopačky, ten síce z ostrého uhla, no prekonal brankára Pensku. Pri daždi však musel mať neskutočne sťažené podmienky.

• 42.
    Bankole Olawale Adekuoroye si strelil vlastný gól
  • 40.

V MOL Aréne sa strhol obrovský lejak. Pravdepodobne bude zápas prerušený!

• 38.

Pankarićanov center bol okamžite odvrátený.

• 37.
    Filip Pankarićan zahrával priamy kop
  • 36.

Hučkov center odvrátil Kalmár, kým Menichova dorážka sa už medzi tri žrde nezmestila.

• 35.
    Tomáš Hučko zahrával priamy kop
  • 34.

Po Pačindovom centri sme už bránu súpera nedokázali ohroziť.

• 33.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 32.

Herc si potiahol loptu až do pokutového územia, kde sa už-už snažil prihrať, no zablokoval ho Djiby Ba

• 30.

Na Pačindov center z ľavého krídla zareagoval Bayo sklzom, tesne loptu nedokázal doraziť.

• 28.

Ďalšie útočné snaženie z našej strany, kedy Koštrna poslal center do pokutového územia na Baya. Rozhodca však videl ofsajd.

• 26.

V MOL Aréne vládne skvelá atmosféra, vidíme parádny výkon od našich hráčov, čo znamená, že dážď nám absolútne neprekáža.

• 24.

GOOOOOOOOL a už je to 2:0! Herc fantastickou kolmicou vysunul K. Vidu do samostatného nájazdu, ktorý sa v šestnástke trafil do lopty ako sa patrí a je to pre neho a zároveň aj pred DAC druhý gól. Tak to má byť!

• 23.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 23.

Hra pokračuje a aj Koštrna sa vrátil späť, vý-bor-ne.

• 21.

Už dlhšiu dobu leží otrasený Koštrna na zemi. Zavolal si aj ošetrenie, no verme, že bude v poriadku a bude môcť aj pokračovať v stretnutí.

• 20.

Naďalej drvíme súpera, ktorý loptu dostáva naozaj len vo výnimočných prípadoch. Aktuálne sa s loptou nikam neponáhľame a čakáme na ďalšiu súperovu chybu.

• 17.

Ani gól nám nestačil. Zostali sme v útoku, kde Pačinda zahral ďalšiu štandardku. Lopta letela dobre medzi hráčov oboch celkov, no k nim vybehol a loptu vyboxoval gólman hostí.

• 16.
  • 15.

GOOOOOOOL, prvá vážnejšia príležitosť a vedieme 1:0! Davis sa výborne uvoľnil na ľavom krídle, loptu posunul Kalmárovi dopredu, ktorý centrom pred Penksu našiel voľného K. Vidu, ktorý jasne vedel, že čo má robiť s loptou.

• 14.
  • 13.

Výborný úvod z nášho podania, súpera sme pritlačili, loptu máme na kopačkách, no chýba nám efektívnejšia koncovka.

• 10.

Po dvoch rohových kopoch sme si vybojovali aj priamy kop. Rozohral ho Pačinda po zemi Davisovi, center a ani dorážka Kalmára neboli úspešné.

• 10.
  • 8.

Kalmár sa rozhodol vyskúšať si pravačku, no asi z dvadsiatich metrov to nebola najlepšia voľba, pálil slepými.

• 7.

Po ďalšom rohu lopta doletela na vzdialenejšiu žrď, kde si po výbehu počkal Penksa.

• 6.
  • 5.

V akcii sme pokračovali a vďaka tomu si Herc našiel palebnú pozíciu, z ktorej však poslal prislabý pokus.

• 4.

Prvý rohový kop doletel len na Venúrovu hlavu, ktorý loptu odhlavičkoval do bezpečia.

• 4.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od nováčika Fortuna ligy.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Naši futbalisti v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia sú odetí do bielych dresov. Na programe máme siedme kolo a my s obrovskou radosťou hlásime, že stále sme chuť prehry vo Fortuna lige nespoznali. Na konte máme tri víťazstvá s tromi remízami a dnes v úlohe favorita chceme proti nováčikovi pridať ďalší trojbodový zápis. V Seredi sa nachádzajú hneď dvaja naši bývalí hráči – Michalík a Penksa, ktorým prajeme všetko dobré, no pochopiteľne nie úspešný výsledok. Aj napriek upršanému počasiu sa môžeme aj dnes tešiť na fantastickú kulisu, o ktorú sa tradične postará naše publikum. Už iba z toho dôvodu musí byť víťazstvo naše. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 7. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - ŠKF Sereď a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 1.9.2018 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Nikola Gatarić#10Gatarić
Tlačová konferencia po zápase FC DAC 1904 - ŠKF iClinic Sereď (5:0)

V 7. kole Fortuna ligy

Famózny výkon v MOL Aréne. Naši žlto-modrí hrdinovia v mimoriadne náročných daždivých podmienkach nedali súperovi najmenšiu šancu. Chlapci na ihrisku a fanúšikovia na tribúnach, ĎAKUJEME! Po siedmych kolách sme stále neporazení!

Do súboja proti nováčikovi súťaže sme nastúpili premiérovo v ročníku bez jedinej zmeny v základnej jedenástke. Jedinú zmenu predstavovala výmena postov medzi Kalmárom a M. Vidom. Od úvodných minút naše mužstvo pritlačilo súpera, no vážnejšiu gólovú príležitosť sme si zo začiatku vypracovať nevedeli, neujali sa štandardky a ani strely z väčšej vzdialenosti. V štrnástej minúte naša prvá väčšia príležitosť razom skončila gólom: najprv sa Davis presadil na ľavom krídle, loptu posunul Kalmárovi, ktorý centrom našiel opusteného K. Vidu, a ten už vedel, že čo má s loptou robiť - 1:0. Aj po úvodnom góle sme boli naďalej aktívnejším celkom, ktorý kontroloval hru. V 23. minúte Herc fantastickou kolmicou vysunul K. Vidu do samostatného nájazdu, ten sa v šestnástke trafil do lopty ako sa patrí a bolo z toho dvojgólové vedenie a dva góly pre nášho útočníka - 2:0. V tridsiatej minúte poslal Pačinda center z ľavého krídla, ktorý Bayo tesne nedokázal doraziť.  V 42. minúte sme viedli už rozdielom triedy, Kalmárov rohový kop bol odvrátený priamo na Hukove kopačky, ktorý síce z sa ostrého uhla výborne trafil, gólu dopomohol Adekuoroyeho teč, ktorému aj bol pripísaný  - 3:0. Polčas, v ktorom sme boli jednoznačne lepším celkom sme absolútne zaslúžene vyhrali o tri góly.

Tak ako koniec prvého polčasu sprevádzal mohutný lejak, tak isto pršalo aj na začiatku druhého. Až do konca stretnutia mali vďaka podmočenému terénu oba tímy veľmi náročnú situáciu. V úvode sa o rozruch postarali Pačinda s Ventúrom, no ani jeden z nich nepochodil. V 59. minúte sme sa však dočkali štvrtého gólu, najprv Bayo po pase K. Vidu prepásol nemožné, aby následne Kalmár dorážal do prázdnej brány - 4:0. V 66. minúte sa K. Vida dostal k ďalšej nebezpečnej príležitosti, no strela spoza šestnástky skončila tesne vedľa. O minútu neskôr vystrčili rožky aj hostia, Ventúra namieril takisto mimo troch žrdí. O ďalšiu nebezpečnú príležitosť sa postaral Pačinda, vyslal skackavý pokus, ktorý doskákal vedľa. O minútu našiel Kalmárov center Baya, ten však výnimočne nebol úspešný pri zakončení hlavou. V 83. minúte bol Bayo pri ďalšom priamom kope jemne držaný v pokutovom území, no rozhodca usúdil, že v súlade s pravidlami. V 88. minúte poslal Kalmár do nábehu Tretyakova, a ten sa v šestnástke trafil do lopty naozaj výborne, štipľavý pokus do ľavého horného rohu Penksa nemohol zachytiť - 5:0. Pre nášho ukrajinského reprezentanta do 21 rokov to bol premiérový zásah v žlto-modrom drese. Pri jednoznačne rozhodnutom zápase pridal rozhodca do predĺženia len jednu minútu, po uplynutí ktorej sme mohli rozbehnúť salvy osláv v MOL Aréne!

Siedme kolo je za nami a my stále nepoznáme chuť prehry. Navyše sme si pripísali štvrté víťazstvo, ktoré znamená, že do reprezentačnej prestávky vstupujeme z druhej priečky. Pauzu vyplníme priateľským zápasom s maďarskou prvoligovou Puskás Akadémiou, ktorú privítame vo štvrtok 6. septembra o 15:30 v MOL Akadémii. Do ligy sa zase vrátime s derby s najväčším rivalom, 15. septembra si zmeriame sily so Slovanom.

Peter Hyballa, DAC: „Som veľmi hrdý na hráčov, pretože v predošlých týždňoch sme sa rozprávali veľa o procesoch, čo tu vykonávam. Vždy sú však najdôležitejšie výsledky. Keď zoberiem do úvahy posledných dva aj pol zápasu, tak sme boli lepší, no tri body sa nám nepodarilo v nich vybojovať. Teraz sme boli jednoznačne lepší, a tak sme pred reprezentačnou prestávkou získali veľmi dôležité tri body. Hlavne prvý polčas bol naozaj fantastický. Oproti predošlému duelu sme spravili jednu zmenu, kedy sme M. Vidu vymenili za Kalmára, pretože sme Zsoltiho kreativitu potrebovali v útoku. Obaja hráči odohrali dobrý zápas. Hrali sme ako tigre, na odrazené lopty sme číhali počas celého zápasu. Druhý polčas pripomínal skôr vodné pólo, kde mali šance aj hostia, no ďalšie dva góly sme pridali my. Za výborný výsledok, ktorý sme dnes dosiahli sme veľmi radi.“

Michal Gašparík st., Sereď: „O takomto zápase sa mi veľmi ťažko hovorí, no ľahko hodnotí. Vedeli sme už v prvom polčase, že čo hrá náš súper, čo produkuje, no Dunajská Streda nás predčila vo všetkom, potrestala každé zaváhanie, každú chybu. Dostali sme tri góly už v prvom polčase, keďže sme boli neskutočne naivní. Som zaskočený, pri rozcvičke, na takomto štadióne a v takej atmosfére som mal neskutočnú chuť zahrať si aj ja, no moji hráči neviem, či sa zľakli, no prehrali sme 5:0. Myslel som si, že v druhom polčase budeme pri daždi bojovnejší, agresívnejší, no znovu domáci boli tí, ktorí využili naše zaváhanie. V živote som ako hráč a ani tréner neodohral zápas s piatimi inkasovanými gólmi, no teraz som to v Seredi zažil dvakrát. Nezostáva nám teraz nič iného, len trénovať a trénovať.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠKF SEREĎ 5:0 (3:0)

Fortuna liga, 7. kolo, 01.09.2018, 19.00 h

Góly: 13. K Vida 1:0, 23. K. Vida 2:0, 42. Adekuoroye (vl.) 3:0, 58. Kalmár 4:0, 87. Tretyakov 5:0

Rozhodovali: Ochotnický - Tomčík, Hrmo, 6813 divákov

ŽK: 50. Penksa, 76. Djibi Ba, 79. Michalík

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Huk, Davis - Kalmár, M. Vida, Herc (88. Kone) - Pačinda (84. Tretyakov), Bayo (84. Divković), K. Vida

Sereď: Penksa - Menich, Djibi Ba, Michalík, Hučko - Adekuoroye, Ventúra - Morong, Pankarićan (46. Mečiar), Ulrich (84. Subotić) - Gatarić (61. Richnák)

Držanie lopty: 68% - 32%

Strely: na bránu 6:4, mimo 8:5