• Priamy kop (73. minúta)Erik Pačinda
  • Striedanie (75. minúta)Marko DivkovićEric Javier Davis Grajales
  • Rohový kop (82. minúta)Roman Gašpar
  • 90.

Stretnutie proti treťoligovej Beluši sa práve skončilo. Súpera, ktorý hral húževnato s obrovskou bojovnosťou sme po remízovom prvom polčase predčili v tom druhom v absolútne vo všetkom. Našu dominanciu sme zúročili vo víťazstvo s trojgólovým rozdielom, ktoré pre nás znamená spravodlivý a nutný postup do ďalšieho kola, v ktorom sa o týždeň utorok stretneme s Vranovom nad Topľou.

Postup do ďalšieho kola je náš vďaka čomu sa opäť môžeme sústrediť na ligu. Jej pokračovanie je na programe o týždeň v sobotu 29. septembra o 19:00, kedy hráme v Senici. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Gorelka napriahol tesne z pokutového územia, odkiaľ minul našu ľavú žrď len tesne.

• 87.

Ďalšie útočné kreácie nášho mužstva, na konci ktorej bol teraz Pačinda a jeho strela tesne vedľa.

• 86.

Ďalšie Melišovo zakončenie. Aktívny útočník však znovu zakončil nepresne.

• 85.

Davis spravil kus práce na pravom krídle, loptu poslal Hercovi, ktorý už z dobrej pozície pálil slepými.

• 83.

Gašparov roh poslal bez problémov do bezpečia Bilenkyi, ktorý začal rýchlu kontru na konci ktorej Davis preloboval domáceho gólmana, no na bránkovej čiare ho zastúpil Čačko.

• 82.
    Roman Gašpar zahrával rohový kop
  • 81.

Šanca domácej Beluše. Oravec sa dostal k centru z ľavej strany, ktorý doletel na Meliša, ten už presný z nádejnej pozície nebol.

• 79.

K. Vida sa predieral k bránke súpera, no sám sa zastavil útočným faulom.

• 76.

V druhom polčase absolútne ovládlo hru naše mužstvo, ktoré súpera takmer ani nepúšťa k lopte.

• 75.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Eric Javier Davis Grajales
  • 73.

Pačinda zahral priamy kop síce z ostrého uhla, no aj napriek tomu sa priamo pokúsil ohroziť bránu, tesne minul.

• 70.

Stretnutie je už v podstate rozhodnuté. Máme tak príležitosť si vyskúšať rôzne útočné kreácie.

• 70.
    Ľuboslav Levai opustil ihrisko, nahradil ho Patrik Meliš
  • 68.
    Vakoun Issouf Bayo opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 67.

Roh od Pačindu smeroval až ku vzdialenej žrdi, kde si nikto nepostrážil absolútne voľného Baya.

• 67.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 67.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 65.

Roh od domáceho hráča bol pridlhý, skončil až u Baya.

• 65.
    Vakoun Issouf Bayo bol napomínaný žltou kartou
  • 64.

Šimčák sa uvoľnil na ľavom krídle, dostal sa až k šestnástke, kde pripravil loptu ako na podnose Pačindovi. Erik so strelením tretieho gólu nemal najmenšie problémy.

• 63.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 62.

Obrovskú príležitosť na skórovanie mal Gorelka. Bol však vychytaný našim gólmanom.

• 62.

Herc našiel v pokutovom území Koneho, ktorý bol veľmi nepresný.

• 62.
    Christián Herc zahrával priamy kop
  • 61.

Hercov nákop pred bránu si takmer poslal do vlastnej siete Cisár. Vlastnú bránu však minul.

• 59.

Gašpar si nakrátko narazil loptu, no po centri sme sa jej už zmocnili my.

• 57.
  • 56.
    Máté Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 56.

Domáce mužstvo stále cíti príležitosť, a tak sme svedkami množstva tvrdých súbojov o loptu.

• 53.

Taaaaak práve pre situáciu ako táto treba ešte gól. Po dlhom centri Záhumenský netrafil loptu a bola z toho Oravcova tutovka, ktorý v stopercentnej príležitosti nášho gólmana nedokázal obstreliť.

• 52.

Skórovali sme, konečne vedieme a hneď je atmosféra a aj naša hra uvoľnenejšia. Minimálne treba ešte jeden gól, aby sme sa mohli ukludniť definitívne.

• 50.

Fatálna chyba domáceho gólmana. Bayo ho prekvapil šprintom, keď loptu poslal len do neho, náš ostrostrelec už zakončoval po odrazenej lopte len do prázdnej brány,

• 49.
  • 48.

Loptu poslal Novisledlák meter nad.

• 48.

Davis skosil súpera pred pokutovým územím. Nasledovať bude priamy kop zo zaujímavej vzdialenosti.

• 48.
    Erik Novisedlák zahrával priamy kop
  • 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas, kde malo výkop naše mužstvo.

• 45.

Úvodná polovica stretnutia, v ktorej sme museli otáčať nepriaznivý stav stretnutia sme len remizovali 1:1. V tomto polčase sme boli ako prvoligista samozrejme lepším celkom, mali sme viac gólových príležitostí a nehovoriac o kontrolovaní lopty. Je však v nás určite viac, po troche zlepšení finálky sa bude radovať z nášho postupu náš klub. DAC do toho!

• 45.

Taaaaak a mohli sme viesť. Divković bol vysunutý do samostatného nájazdu, ktorý však nedokázal zúročiť v stopercentnej príležitosti do gólu.

• 45.

Z priameho kopu nezapršalo.

• 45.
  • 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte tri minúty.

• 43.

Herc poslal rohový kop priamo pred bránu. K hlavičke v náročnej pozícii sa dostal Kone, ktorý bol opäť vychytaný.

• 42.
    Christián Herc zahrával rohový kop
  • 41.

M. Vida poslal kolmicu Bilenkyimu. Bola pridlhý, čím sme loptu v podstate odovzdali súperovi. Po štyridsiatich minútach tu teda máme stále remízu.

• 38.

Pačindova štandardka tentokrát letela na Bilenkyiho. Center to bol žiaľ prikrátky.

• 37.
  • 36.

Pačindov priamy kop šikovne zakončil hlavou Kone. Po dobrom zákroku prišiel roh. Ten už bezpečne poslal preč od brány Gorelka.

• 36.
  • 35.
  • 34.

Tentokrát sa po súboji otriasa náš Bilenkyi. Našťastie, on bude schopný pokračovať v hre.

• 32.

Zranený Janček, ktorý musel nútene striedať má rozbitú hlavu. Potrebný bude aj prenos do nemocnice so zašívaním, no bude v poriadku. Prajeme skoré uzdravenie.

• 31.

Na druhej strane si s rohovým kopom poradil Šatka. Môžme sa pustiť do ďalšieho útoku.

• 30.
  • 29.

Rohový kop doletel až do šestnástky, no tam tentokrát uspeli Belušania.

• 29.
  • 28.

Pačinda si spracoval loptu na hranici pokutového územia. Promptne vystrelil a jeho nádejný pokus vytlačil Ciesar horko-ťažko na roh.

• 27.

Posielame množstvo centrov dopredu, no zatiaľ ich nedokážeme krotiť.

• 26.
    Timotej Janček opustil ihrisko, nahradil ho Oliver Oravec
  • 25.

Janček je mimo hru a bude nahradený Oravcom, ktorý sa musí na rýchlo rozcvičiť.

• 23.

Po súboji Baya s domácim obrancom zostal hráč Beluše ležať otrasený na zemi. Pravdepodobne nebude schopný pokračovať v dnešnom zápase.

• 22.

Novisedlák si po úspešnom centri vyskúšal aj strelu. Pokus z diaľky sa však za úspešný určite považovať nedá.

• 20.

Každou minútou viac kontrolujeme priebeh hry samozrejme spoločne aj s loptou. Momentálne hľadáme voľný priestor na finálnu prihrávku.

• 19.
    Roman Gašpar bol napomínaný žltou kartou
  • 17.

Po centri od M. Vidu sme "strelili" vedúci gól. Pozorný postranný rozhodca však videl ofsajd.

• 15.

Pačinda zahral roh na krátko. Na prvý pokus sa nám nepodarilo zacentrovať, no po druhom centri absolútne kraľoval v šestnástke Bayo, ktorý strelil hlavou "angličana". To je ono chlapci.

• 14.
  • 14.
  • 13.

Po góle musel teraz dobrý výbeh predviesť Slančík. Na druhej strane zakončoval Bayo. Získal roh.

• 11.

Tak to snáď nie je možné. Štandardku domácich zahral kapitán Novisedlák, ktorý loptu zahral naozaj ideálne. V pokutovom území síce mal prevahu Kone, no loptu si po vyhranom hlavičkovom súboji poslal do vlastnej brány. Slančík nemal šancu. Veľmi smolný moment z našej strany, z ktorého sa veľmi rýchlo musíme otriasť.

• 10.
    Souleymane Kone si strelil vlastný gól
  • 10.
  • 9.

Aj dnes nás prišli podporiť naši fantastickí fanúšikovia, ktorých tu je dnes asi 15. Ďakujeme.

• 7.

Zatiaľ sa hrá opatrný futbal. Nabudení domáci dávajú do zápasu všetko, čím nám znemožňujú dostať sa do vážnejšieho útoku.

• 4.

Štandardku zahrali aj domáci, no pochodili úplne rovnako ako my.

• 2.

Hneď v úvode sme si vybojovali roh, ktorý sme však v prvú gólovú príležitosť nedokázali zúročiť.

• 2.
    Marko Divković zahrával priamy kop
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z Beluše, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na treťoligové ihrisko. Domáci v čiernych dresoch, kým naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Po výbornom ťažení vo Fortuna lige, kde sme v poslednom ligovom dueli zdolali po obrovskej dráme majstra, tu dnes máme súboj s vyhecovaným treťoligistom, ktorý taktiež úspešne ťaží v ligovej súťaži. Po šiestich odohraných kolách neprehral a nachádza sa na treťom mieste. Domáci celok spraví pre postup absolútne všetko, no si s pozmenenou zostavou nepripúšťami nič iné, len víťazstvo. DAC do toho!

• 0.

Predošlý vzájomný zápas:

16.8.2016 Beluša 0:1 Dunajská Streda (0:0) 1050 divákov

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 3. kola Slovnaft Cupu! Na programe máme duel TJ KOVO Beluša - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 26.9.2018 o 16:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Hodnotenie trénerov: Beluša - DAC (1:4)

Dušan Kramlík, Beluša: „Vypadli sme so zdvihnutými hlavami. Vedeli sme, na čo máme a načo má súper. Chceli sme ešte viac potrápiť DAC, ale naše plány narušilo zranenie a druhý gól súpera, ktorý nepridal chalanom na psychike. Zápas sme však odmakali v rámci svojich možností. S pohárom sme sa rozlúčili so cťou, takže môžeme byť spokojný. Miestni ľudia brali tento zápas ako športový sviatok. Splnilo to svoj účel, ľudia odchádzali domov spokojní, videli dobrých futbalistov. Bola to fajn streda.“

Peter Hyballa, DAC: „Vedúci gól domácich spôsobil na nás šokujúco. V týchto pohárových zápasoch je cieľom favorita streliť v úvodných 25 minútach dva-tri góly, čo je však málo pravdepodobné. Za stavu 1:0 sme museli zabojovať, súhra medzi jednotlivými formáciami nebola najlepšia. Napádanie tiež nebolo podľa mojich predstáv a logicky, ani motivácia nedosiahla úroveň z derby proti Trnave. Prvé pohárové kolá sú v každej krajine veľmi podobné. Dôležitým momentom bol vyrovnávajúci gól a cez polčas som hráčov nabádal, aby zvýšili tempo. Pačinda hral veľmi dobre na poste desiatky medzi útočnými líniami. Bayo pri vedúcom góle výborne napádal brankára a po tomto momente už išlo všetko ako malo. V posledných tridsiatich minútach sa prejavil aj rozdiel v kondičnej pripravenosti. Budúci týždeň odohráme ďalší pohárový duel, ktorý takisto nebude jednoduchý.“

SprávyBeluša - DAC 1:4 (1:1)
Beluša - DAC 1:4 (1:1)
2018 september 26.Autor: Milan VrábeľZdroj: fcdac.sk
V 3. KOLE SLOVNAFT CUPU:

Nebojácni domáci a zaslúžený postup DAC-u do šestnásťfinále! Beluša sa naším nešťastným gólom dostala do vedenia, no my sme pri jej húževnatosti uhrali do polčasu len remízu. Druhé dejstvo však už bolo o niečom inom, treťoligového súpera sme predčili vo všetkých aspektoch, a tak sme si pripísali povinné a hladké víťazstvo.

Oproti ligovému stretnutiu s Trnavou sme nastúpili so siedmymi zmenami v základnej jedenástke. Šancu oddýchnuť si dostali Jedlička, Koštrna, Huk, Davis, Kalmár, K. Vida a Tretyakov. Namiesto nich dnes nastúpili Slančík, Záhumenský, Kone, Šimčák, Pačinda, Bilenkyi a Bayo. Po opatrnom úvode z oboch strán zahral štandardku domácich kapitán Novisedlák, v 10. minúte poslal loptu do šestnástky, kde hlavičkový súboj vyhral Kone, no loptu poslal do vlastnej brány za bezmocného Slančíka - 1:0. Už o štyri minúty bola remíza, po centri Záhumenského do šestnástky suverénne kraľoval Bayo, ktorý hlavou strelil „angličana“, domáci gólman bol bez šance - 1:1. V sedemnástej minúte rozvlnil domácu sieť aj M. Vida vďaka domácej asistencii, pozorný postranný rozhodca však videl tesný ofsajd. Už v 26. minúte muselo domáce mužstvo nútene striedať, Jančeka po zranení nahradil Oravec. O dve minúty si Pačinda spracoval loptu pred pokutovým územím a promptne aj zakončil, domáci Ciesar ju vyrazil len horko-ťažko. V 35. minúte našiel Pačinda zo štandardky nabiehajúcho Koneho, jeho dobre umiestnený pokus šikovne vytesnil Ciesar. V 42. minúte doletela lopta z rohového kopu na Koneho, jeho hlavičku z náročnej pozície opäť zneškodnil domáci gólman. V nadstavenom čase poslal Šatka do samostatného nájazdu Divkovića, no ten v tutovke voči Ciesarovi neuspel. Polčas, v ktorom sme mali prevahu s menším množstvo gólových príležitostí, skončil nerozhodne.

Druhá polovica stretnutia začala aktívne na oboch stranách. Už v 48. minúte zahral Novisedlák priamy kop z nádejnej pozície len meter nad. O minútu neskôr už bol aktívny Bayo, ktorý Ciesara prinútil ísť do fatálnej chyby, po nákope nášho útočníka z Pobrežia Slonoviny skóroval do prázdnej brány NOHOU - 1:2. V 53. minúte Záhumenský luftoval po dlhom centri, čím sa do gólovej príležitosti dostal Oravec, našťastnie nášho gólmana nedokázal obstreliť. V šesťdesiatej minúte nebol Cisár veľmi ďaleko od toho, aby si po centri Herca takmer strelil „vlastňák“. O dve minúty mal šancu na skórovanie Gorelka, no Slančík nás podržal. Z následnej kontry sme už zvýšili náskok, Šimčák sa uvoľnil na ľavom krídle, dostal sa až do šestnástky, odkiaľ poslal prihrávku ako na podnos Pačindovi, nebolo o čom - 1:3. V 67. minúte sme sa radovali z ďalšieho gólu, Pačinda zahral roh na vzdialenejšiu žrď, kde si na ňu nabehol úplne voľný Bayo, ktorý ľavou NOHOU bez najmenších problémov zavŕšil hetrik - 1:4. V 73. minúte zahral Pačinda štandardku z ostrého uhla, snaha o priame ohrozenie brány sa stretla len s miernym minutím domácej brány. V 81. minúte si príležitosť na skórovanie pripravili aj domáci, Oravcov center však Meliš hlavičkoval nad. O dve minúty sme mohli viesť už o štyri góly, kedy z rýchlej kontry Davis preloboval domáceho gólmana, na bránkovej čiare ho však zastúpil Čačko. Gól sme mohli streliť aj v 87. minúte, Pačinda bránu súpera minul len o vlások. Keďže v závere Gorelka pri svojej príležitosti strieľal nepresne, tak sme sa po záverečnom hvizde mohli radovať zo zaslúženého víťazstva 1:4.

Štyri góly v súperovej bránke, kým jeden v našej znamená, že si o týždeň v utorok zahráme na pôde treťoligového Vranova nad Topľou šestnásťfinále. Postup do ďalšieho kola je náš a vďaka tomu sa opäť môžeme sústrediť na ligu. Jej pokračovanie je na programe v sobotu 29. septembra o 19:00, kedy hráme v Senici.

TJ KOVO BELUŠA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:4 (1:1)

Slovnaft Cup, 3. kolo, 26.09.2018, 16.00 h

Góly: 10. Kone (vl.) 1:0, 15. Bayo 1:1, 49. Bayo 1:2, 63. Pačinda 1:3, 67. Bayo 1:4

Rozhodovali: Sedlár - Hancko, Budáč, 620 divákov

ŽK: 18. Gašpar, 72. Novisedlák - 56. M. Vida, 65. Bayo

DAC: Slančík - Záhumenský, Šatka (70. Špiriak), Huk, Šimčák - M. Vida - Divković (75. Davis), Pačinda, Herc, Bilenkyi - Bayo (68. K. Vida)

Beluša: Ciesar - Janček (26. Oravec), CIsár, Čačko, Novisedlák - Gašpar, Levai (70. Meliš), Ďuriš, Hrenák - Mišutka, Gorelka

Strely: na bránu 2:7, mimo 7:7