StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs Puskás Akadémia FC
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Dominik Špiriak 57
90. minúta1 - 1Puskás Akadémia FC
  • 90.

Stretnutie sa práve skončilo zmierlivou remízou 1:1.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Bohužiaľ sme ho prehrali 0:1.

Bachana Arabuli#7Arabuli
Hodnotenie trénerov: FC DAC 1904 - Puskás Akadémia FC (1:1)

Peter Hyballa, DAC: „Včera sme videli v akcii viacerých hráčov, ktorí doteraz sedeli zväčša na lavičke. Podľa môjho názoru to bol dobrý zápas, do ktorého sme išli s rozostavením 4-2-3-1, ale po polčasovej prestávke sme prešli na systém 4-4-2. Bolo to poučné stretnutie, pretože súper má svoju nespornú kvalitu. Hralo sa vo vysokom tempe, oba tímy sa snažili držať čo najviac loptu vo svojej moci. Náš mladý tím hral veľmi intenzívny futbal. Páčil sa mi výkon Johannes Bühlera, ktorý prišiel na skúšku. Potešil ma aj Martin Bednár, pre ktorého to bol prvý zápas u nás a po dvojtýždňovej prestávke, počas ktorej zápasil aj s menším zranením. Celkovo môžeme tento zápas zhodnotiť ako dobrý test.“

Miklós Benczés, Puskás Akadémia FC: „Z oboch strán to bol veľmi férový a kvalitný prípravný zápas. Podobne ako súper, aj my sme reprezentačnú prestávku využili na to, aby sme dali príležitosť mladým hráčom, respektíve tým, ktorí v ligovej súťaži hrávajú menej. Vyskúšali sme si viacero herných systémov, takže aj z tohto pohľadu bol zápas užitočný. V prípravných dueloch ide práve o to, aby sme si vyskúšali nejaké veci, preto sme hľadali, ako rozšíriť naše možnosti. Aj k nám prišlo v posledných dňoch niekoľko nových hráčov a do hlbokej vody sme hodili aj štyroch mladíkov z našej akadémie, pre ktorých to bola premiéra v drese áčka. DAC-u prajem veľa úspechov v lige.“

SprávyPrípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Puskás Akadémia FC 1:1 (0:1)
Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Puskás Akadémia FC 1:1 (0:1)
2018 september 06.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO

Prípravný zápas proti maďarskému prvoligistovi prinieslo zaslúženú remízu.

Tréner Hyballa na dnešný duel, ktorý vyplnil reprezentačnú prestávku, skladal mužstvo bez ôsmych reprezentantov (Jedlička, Šatka, Pačinda, Kalmár, Herc, Bayo, M. Vida a Tretyakov) a siedmych zranených (Macej, Száraz, Blackman, Černák, Baumgartner, Rymarenko a Huk). Šancu dostali hráči, ktorí toho v tejto sezóne zatiaľ veľa neodohrali, kým K. Vida s Koštrnom zostali len na lavičke.

V našej zostave sa premiérovo predstavila aj nová akvizícia, 19-ročný defenzívny záložník Martin Bednár, ktorý prišiel z Michaloviec a včera podpísal s klubom štvorročnú zmluvu. Vedľa neho hral 21-ročný Johannes Bühler, bývalý reprezentant Nemecka do 18 a 19 rokov, ktorý prišiel na skúšku z rezervy bundesligového Hoffenheimu. Na lavičke sedeli až šiesti hráči z tímu do 19 rokov, z ktorých dostal na záverečnú päťminútovku šancu Ladislav Nagy.

Súper, ktorý v minulej sezóne maďarskej najvyššej súťaže skončil šiesty a zahral si aj pohárové finále, nezačal aktuálnu sezónu dobre. Zverencom trénera Miklósa Benczésa patrí po siedmom kole posledné miesto. V jeho dnešnej základnej jedenástke bolo až osem hráčov, ktorí nastúpili v poslednom ligovom kole pred reprezentačnou prestávkou. U nás boli takí len dvaja, no tento rozdiel sa na trávniku neprejavil.

Približne dvesto divákov videlo vyrovnaný zápas, v ktorom hostia išli do vedenia v posledných sekundách prvého polčasu. Osváth sa pekne uvoľnil na pravej strane, vrátil loptu Vlaskovi a slovenský legionár ju prízemnou strelou poslal do ľavého dolného rohu - 0:1.

Našu aktivitu v úvode druhej časti mohol korunovať aktívny Divković, ale jeho strelu zastavila žrď. Práve on zahral o dve minúty priamy kop, po ktorom sa Davisova strela odrazila k Špiriakovi, ten si urobil priestor a loptu umiestnil k vzdialenejšej žrdi - 1:1. Na opačnej strane trafil šesť minút pred koncom konštrukciu brány aj Latifi, a tak sa mužstvá rozišli po zaslúženej remíze.

Po reprezentačnej prestávke odohrá naše mužstvo šláger ligovej jesene na ihrisku bratislavského Slovana. Derby má výkop v sobotu 15. septembra o 16.45 h.

FC DAC 1904 - Puskás Akadémia FC 1:1 (0:1)

MOL Football Academy, Dunajská Streda, štvrtok 6.9.2018 o 15.30 h, slnečné počasie, +25°C

Góly: 57. Špiriak - 45. Vlasko

Rozhodoval: Parilák - 200 divákov

DAC: Slančík - Bajić (52. Almási), Špiriak, Kone, Záhumenský - Bühler, Bednár - Šimčák, Divković, Davis (75. Aluku) - Bilenkyi (85. Nagy). Tréner: Peter Hyballa.

PAFC: Hegedüs - Osváth (46. Radics), Heris, Poór, Trajkovski (66. Körmendi) - Mioč (77. Sipos) - Latifi (86. Papp), Vlasko (46. Vega Martínez), Knežević (46. Balogh), Szakály (46. Radó) - Arabuli (46. de Jesús). Tréner: Miklós Benczés.